15.09.2017 < | Football matches for 16.09.2017 | > 17.09.2017 |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Ferroviário da Beira | | USM Alger | 1:1 (0:0) | |||||
Beira | |||||||||
19:00 | Al-Ahly | | Espérance | 2:2 (1:1) | |||||
Alexandria |
Day 1 | |||||||||
19:00 | Al-Hilal Al-Ubayyid | | TP Mazembe | 1:2 (1:1) | |||||
Al-Ubayyid Al-Ubayyid Stadium | |||||||||
20:30 | FUS | | CS Sfaxien | 1:0 (1:0) | |||||
Rabat | |||||||||
20:45 | MC Alger | | Club Africain | 1:0 (1:0) | |||||
Alger |
Day 10 | |||||||||
16:30 | CSKA | | FK Rostov | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | Anzhi | | FK Krasnodar | 1:5 (0:1) | |||||
Kaspiysk |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Olimpiets | | Yenisey | 0:2 (0:2) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
15:00 | Shinnik | | Sibir | 0:1 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
16:00 | FK Khimki | | FK Tambov | 1:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
16:00 | Avangard | | Rotor | 0:0 | |||||
Kursk | |||||||||
18:00 | Dynamo | | FK Tyumen | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18:00 | Kuban | | Fakel | 2:2 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Luch-Energiya | | Zenit-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
18:00 | Tom | | Spartak-2 | 1:2 (1:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
18:00 | Volgar | | FK Orenburg | 2:0 (2:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
19:00 | Krylia Sovetov | | Baltika | 3:0 (1:0) | |||||
Samara |
Day 9 | |||||||||
14:00 | FK Kolomna | | Spartak Kostroma | 0:1 (0:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
16:00 | FK Chertanovo | | Torpedo Vladimir | 3:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Pskov-747 | | Luki-Energiya | 2:0 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Veles | 3:2 (3:0) | |||||
Ivanovo |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Rotor-Volgograd-2 | | Energomash | 0:1 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
15:00 | Khimik | | Zorkiy | 0:1 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
16:00 | FK Kaluga | | Saturn | 1:4 (0:2) | |||||
Kaluga | |||||||||
16:00 | Zenit Penza | | Dynamo Bryansk | 0:3 (0:1) | |||||
Penza | |||||||||
17:00 | Ararat | | Sokol | 4:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | FK Ryazan | | Torpedo Moskva | 0:2 (0:1) | |||||
Ryazan |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Legion-Dynamo | | Mashuk-KMV | 1:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
16:00 | Biolog-Novokubansk | | Anzhi-2 | 3:2 (1:2) | |||||
Progress | |||||||||
16:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Chernomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
16:00 | Angusht | | FK Krasnodar-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Nazran | |||||||||
16:30 | Spartak Vladikavkaz | | Druzhba | 1:0 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
18:00 | Spartak-Nalchik | | SKA | 3:0 (0:0) | |||||
Nalchik |
Day 9 | |||||||||
14:00 | FK Oleksandriya | | Stal | 4:1 (3:1) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
17:00 | FK Mariupol | | Zirka | 1:0 (1:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
17:00 | Veres | | Vorskla | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv |
Day 12 | |||||||||
16:00 | Rukh | | Obolon-Brovar | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
16:00 | Hirnyk-Sport | | Kremin | 1:0 (0:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
16:00 | Balkany | | Naftovyk-Ukrnafta | 1:1 (0:1) | |||||
Zorya | |||||||||
16:00 | FK Poltava | | MFK Mykolaiv | 2:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
16:00 | Kolos | | Helios | 1:2 (0:1) | |||||
Kovalivka | |||||||||
17:00 | Avanhard | | Cherkasky Dnipro | 2:1 (1:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
17:00 | Zhemchuzhina | | Arsenal-Kyiv | 0:3 (0:1) | |||||
Odesa |
Day 12 | |||||||||
16:00 | Nyva Ternopil | | Nyva Vinnytsya | 1:0 (1:0) | |||||
Vyshnivets Vyshnivets Stadium | |||||||||
16:30 | Polissya | | Arsenal-Kyivshchyna | 2:0 (1:0) | |||||
Korosten | |||||||||
17:00 | Bukovyna | | FK Lviv | 0:0 | |||||
Chernivtsi |
Day 12 | |||||||||
17:00 | FK Dnipro | | Real Pharma | 3:1 (2:0) | |||||
Dnipro |
Day 22 | |||||||||
15:00 | Dynamo Minsk | | FK Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | Krumkachy | | Tarpeda-BelAZ | 0:3 (0:2) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | FK Vitebsk | | FK Homel | 1:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
19:00 | Dnepr | | FK Haradzeya | 2:2 (1:0) | |||||
Mogilev |
Day 10 | |||||||||
16:30 | Speranţa | | Milsami | 1:3 (0:3) | |||||
Hînceşti | |||||||||
17:00 | Zimbru | | Dinamo-Auto | 1:0 (0:0) | |||||
Chişinău |
Day 5 | |||||||||
12:30 | Crystal Palace | | Southampton | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Leicester City | 1:1 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Liverpool | | Burnley | 1:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Stoke City | 2:1 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Watford | | Manchester City | 0:6 (0:3) | |||||
Watford | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | West Ham United | 0:0 | |||||
West Bromwich | |||||||||
17:30 | Tottenham Hotspur | | Swansea City | 0:0 | |||||
London |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Preston North End | 1:3 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Brentford | | Reading | 1:1 (1:0) | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Bristol City | | Derby County | 4:1 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Burton Albion | | Fulham | 2:1 (1:1) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
15:00 | Cardiff City | | Sheffield Wednesday | 1:1 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Hull City | | Sunderland | 1:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Bolton Wanderers | 2:0 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Queens Park Rangers | 3:2 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Millwall | | Leeds United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Wolverhampton Wanderers | 1:2 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Sheffield United | | Norwich City | 0:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
17:30 | Barnsley | | Aston Villa | 0:3 (0:2) | |||||
Barnsley |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 30 | 9 | 7 | 82-39 | 99 | ||
2. | Cardiff City | 46 | 27 | 9 | 10 | 69-39 | 90 | ||
3. | Fulham | 46 | 25 | 13 | 8 | 79-46 | 88 | ||
4. | Aston Villa | 46 | 24 | 11 | 11 | 72-42 | 83 | ||
5. | Middlesbrough | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-45 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 15 | 11 | 70-48 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 19 | 16 | 11 | 57-46 | 73 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 15 | 12 | 56-45 | 72 | ||
9. | Brentford | 46 | 18 | 15 | 13 | 62-52 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 20 | 9 | 17 | 62-55 | 69 |
12:30 | Deeping Rangers | | Kidderminster Harriers | 2:4 (0:3) | |||||
Market Deeping | |||||||||
15:00 | Salford City | | York City | 1:2 (1:0) | |||||
Salford | |||||||||
15:00 | Darlington | | South Shields | 0:3 (0:2) | |||||
Darlington | |||||||||
15:00 | Southport | | Bradford Park Avenue | 0:3 (0:2) | |||||
Southport | |||||||||
15:00 | Ossett Town | | Atherton Collieries | 1:0 (1:0) | |||||
Ossett | |||||||||
15:00 | Newcastle Benfield | | Ashton United | 2:1 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Warrington Town | | Hyde | 1:1 (0:0) | |||||
Warrington | |||||||||
15:00 | Harrogate Town | | Penistone Church | 3:0 (0:0) | |||||
Harrogate | |||||||||
15:00 | Spennymoor Town | | Gainsborough Trinity | 1:2 (1:0) | |||||
Spennymoor | |||||||||
15:00 | Handsworth Parramore | | United of Manchester | 1:1 (0:1) | |||||
Worksop | |||||||||
15:00 | Shildon | | Altrincham | 1:0 (0:0) | |||||
Shildon | |||||||||
15:00 | Scarborough Athletic | | Sunderland RCA | 2:0 (0:0) | |||||
Scarborough | |||||||||
15:00 | Blyth Spartans | | Shaw Lane Aquaforce | 1:2 (0:1) | |||||
Blyth | |||||||||
15:00 | Stockport County | | Curzon Ashton | 1:0 (0:0) | |||||
Stockport | |||||||||
15:00 | Stalybridge Celtic | | Chorley | 1:3 (0:1) | |||||
Stalybridge | |||||||||
15:00 | Lancaster City | | Droylsden | 4:0 (2:0) | |||||
Lancaster | |||||||||
15:00 | Stafford Rangers | | Tamworth | 1:0 (0:0) | |||||
Stafford | |||||||||
15:00 | Boston United | | Haughmond | 1:1 (0:0) | |||||
Boston | |||||||||
15:00 | Shepshed Dynamo | | Nantwich Town | 0:1 (0:0) | |||||
Shepshed | |||||||||
15:00 | AFC Mansfield | | Rushall Olympic | 0:0 | |||||
Clipstone The Forest Town Stadium | |||||||||
15:00 | AFC Kempston Rovers | | Hereford | 0:4 (0:1) | |||||
Kempston | |||||||||
15:00 | Stratford Town | | Redditch United | 4:1 (1:0) | |||||
Stratford-upon-Avon | |||||||||
15:00 | A.F.C. Telford United | | Barwell | 2:0 (1:0) | |||||
Telford | |||||||||
15:00 | Kettering Town | | Kidsgrove Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
Kettering | |||||||||
15:00 | Basford United | | Mickleover Sports | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Alfreton Town | | AFC Rushden & Diamonds | 2:2 (1:2) | |||||
Alfreton | |||||||||
15:00 | Westfields | | Leamington | 0:2 (0:0) | |||||
Hereford | |||||||||
15:00 | Grantham Town | | Alvechurch | 3:4 (1:3) | |||||
Grantham | |||||||||
15:00 | Buxton | | Chasetown | 4:1 (3:1) | |||||
Buxton | |||||||||
15:00 | Dereham Town | | Boston Town | 1:2 (1:0) | |||||
Dereham | |||||||||
15:00 | Leiston | | Crowborough Athletic | 4:2 (3:0) | |||||
Leiston | |||||||||
15:00 | Concord Rangers | | Tunbridge Wells | 4:0 (4:0) | |||||
Canvey Island | |||||||||
15:00 | Braintree Town | | Royston Town | 2:2 (0:1) | |||||
Braintree | |||||||||
15:00 | AFC Sudbury | | Chipstead | 3:0 (1:0) | |||||
Sudbury | |||||||||
15:00 | Biggleswade Town | | East Thurrock United | 0:1 (0:0) | |||||
Biggleswade | |||||||||
15:00 | St Albans City | | Cambridge City | 3:3 (2:1) | |||||
St Albans | |||||||||
15:00 | Horsham | | Herne Bay | 2:5 (1:1) | |||||
Horsham | |||||||||
15:00 | Hemel Hempstead Town | | Wingate & Finchley | 0:0 | |||||
Hemel Hempstead | |||||||||
15:00 | Lowestoft Town | | Harlow Town | 0:1 (0:0) | |||||
Lowestoft | |||||||||
15:00 | Metropolitan Police | | Heybridge Swifts | 2:2 (0:1) | |||||
Molesey | |||||||||
15:00 | Chelmsford City | | Ramsgate | 7:0 (2:0) | |||||
Chelmsford | |||||||||
15:00 | Ware | | Leatherhead | 2:5 (2:4) | |||||
Ware | |||||||||
15:00 | Kings Langley | | Margate | 0:1 (0:0) | |||||
Kings Langley | |||||||||
15:00 | Baldock Town | | Aylesbury United | 1:2 (0:1) | |||||
Hitchin | |||||||||
15:00 | Hertford Town | | AFC Hornchurch | 1:2 (1:0) | |||||
Hertford | |||||||||
15:00 | Glebe | | Phoenix Sports | 2:2 (2:2) | |||||
Bromley | |||||||||
15:00 | Kingstonian | | Brackley Town | 0:3 (0:1) | |||||
Kingston upon Thames | |||||||||
15:00 | Eastbourne Borough | | Carshalton Athletic | 4:3 (3:1) | |||||
Eastbourne | |||||||||
15:00 | Folkestone Invicta | | Tooting & Mitcham United | 3:1 (1:0) | |||||
Folkestone | |||||||||
15:00 | Cheshunt | | Dorking Wanderers | 1:3 (1:2) | |||||
Cheshunt | |||||||||
15:00 | Wealdstone | | Faversham Town | 4:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Colney Heath | | Burgess Hill Town | 3:3 (1:3) | |||||
Colney Heath | |||||||||
15:00 | Welling United | | Haringey Borough | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Dartford | | Barking | 3:1 (2:1) | |||||
Dartford | |||||||||
15:00 | Hampton & Richmond Borough | | Potters Bar Town | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Whitehawk | | Oxford City | 1:3 (1:2) | |||||
Whitehawk | |||||||||
15:00 | Marlow | | Ashford Town | 0:2 (0:1) | |||||
Marlow | |||||||||
15:00 | Needham Market | | Chesham United | 2:0 (1:0) | |||||
Needham Market | |||||||||
15:00 | Slough Town | | Dulwich Hamlet | 3:2 (0:0) | |||||
Beaconsfield | |||||||||
15:00 | Hanwell Town | | Enfield Town | 0:0 | |||||
London | |||||||||
15:00 | Havant & Waterlooville | | Merthyr Town | 2:1 (0:1) | |||||
Havant | |||||||||
15:00 | Bridport | | Cadbury Heath | 2:2 (0:1) | |||||
Bridport | |||||||||
15:00 | Gosport Borough | | Swindon Supermarine | 1:2 (0:1) | |||||
Gosport | |||||||||
15:00 | Bognor Regis Town | | Weston-super-Mare | 2:1 (0:1) | |||||
Bognor Regis | |||||||||
15:00 | Cinderford Town | | Hartley Wintney | 1:0 (0:0) | |||||
Cinderford | |||||||||
15:00 | Tavistock | | Frome Town | 1:2 (0:2) | |||||
Tavistock | |||||||||
15:00 | Weymouth | | Chippenham Town | 2:0 (1:0) | |||||
Weymouth | |||||||||
15:00 | Banbury United | | Thatcham Town | 2:0 (1:0) | |||||
Banbury | |||||||||
15:00 | Bath City | | Knaphill | 6:0 (2:0) | |||||
Bath | |||||||||
15:00 | Truro City | | AFC Portchester | 2:0 (0:0) | |||||
Truro | |||||||||
15:00 | Salisbury | | Poole Town | 0:2 (0:0) | |||||
Salisbury | |||||||||
15:00 | Paulton Rovers | | Kidlington | 3:2 (0:2) | |||||
Paulton | |||||||||
15:00 | Gloucester City | | Hungerford Town | 0:3 (0:2) | |||||
Cheltenham | |||||||||
15:00 | Nuneaton Town | | King's Lynn Town | 3:1 (0:0) | |||||
Nuneaton |
Day 7 | |||||||||
18:00 | Kortrijk | | Anderlecht | 2:2 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Antwerp | 1:1 (0:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
20:00 | Charleroi | | Waasland-Beveren | 2:2 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
20:30 | Sint-Truiden | | Genk | 2:1 (0:0) | |||||
Sint-Truiden |
Day 9 | |||||||||
17:45 | Vereya | | Dunav | 2:1 (0:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
20:00 | Cherno More | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Kavarna |
Day 9 | |||||||||
18:00 | Balmazújváros | | Debrecen | 0:1 (0:1) | |||||
Balmazújváros | |||||||||
18:00 | Diósgyőr | | Paks | 2:4 (1:2) | |||||
Miskolc | |||||||||
18:00 | Haladás | | Újpest | 1:0 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
18:00 | Puskás | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:0 (0:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
18:00 | Vasas SC | | Videoton | 3:1 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
20:30 | Honvéd | | Ferencváros | 1:3 (1:1) | |||||
Budapest |
Day 4 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Mainz 05 | 4:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Werder | | Schalke 04 | 1:2 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Augsburg | 1:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Wolfsburg | 1:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
18:30 | RB Leipzig | | Borussia Mönchengladbach | 2:2 (2:1) | |||||
Leipzig |
Day 26 | |||||||||
16:00 | Samtredia | | Lokomotivi | 2:1 (0:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
20:00 | Dinamo Batumi | | Torpedo | 0:5 (0:3) | |||||
Batumi |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Crotone | | Inter | 0:2 (0:0) | |||||
Crotone | |||||||||
18:00 | Fiorentina | | Bologna | 2:1 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
20:45 | Roma | | Hellas Verona | 3:0 (2:0) | |||||
Roma |
Day 22 | |||||||||
14:00 | RFS | | Spartaks | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
19:20 | Riga FC | | FK Liepāja | 2:1 (0:0) | |||||
Rīga |
Day 22 | |||||||||
18:00 | Stabæk | | Strømsgodset | 0:2 (0:1) | |||||
Bekkestua |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Wisła Płock | | Pogoń | 3:1 (0:1) | |||||
Płock | |||||||||
18:00 | Górnik | | Śląsk | 2:2 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
20:30 | Wisła Kraków | | Piast | 2:0 (0:0) | |||||
Kraków |
Day 6 | |||||||||
17:00 | Monaco | | Strasbourg | 3:0 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
20:00 | Dijon | | Saint-Étienne | 0:1 (0:0) | |||||
Dijon | |||||||||
20:00 | Guingamp | | Lille | 1:0 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
20:00 | Troyes | | Montpellier | 0:1 (0:1) | |||||
Troyes | |||||||||
20:00 | Nantes | | Caen | 1:0 (0:0) | |||||
Nantes |
Day 23 | |||||||||
14:00 | Göteborg | | Jönköpings Södra | 1:1 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
16:00 | Häcken | | Elfsborg | 3:0 (2:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
16:00 | Djurgårdens | | Örebro | 4:1 (2:0) | |||||
Stockholm |
Day 6 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Kilmarnock | 1:1 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Celtic | | Ross County | 4:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Dundee | | St. Johnstone | 3:2 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Hamilton Academical | | Hearts | 1:2 (1:2) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Motherwell | 2:2 (1:0) | |||||
Edinburgh |
Day 3 | |||||||||
14:05 | Argentinos Juniors | | Belgrano | 1:2 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
14:05 | Defensa y Justicia | | Unión | 1:3 (1:2) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
16:15 | Newell's Old Boys | | Olimpo | 2:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
18:05 | San Lorenzo de Almagro | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:05 | Independiente | | Lanús | 0:1 (0:0) | |||||
Avellaneda |
Day 24 | |||||||||
19:00 | Botafogo | | Santos | 2:0 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
21:00 | Ponte Preta | | Atlético | 1:3 (0:1) | |||||
Campinas |
16:00 | Vancouver Whitecaps | | Columbus Crew | 2:2 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
16:00 | Atlanta United | | Orlando City | 3:3 (1:2) | |||||
Atlanta | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | New York City | 1:1 (0:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:00 | Dallas | | Seattle Sounders | 0:0 | |||||
Frisco | |||||||||
19:30 | Chicago Fire | | DC United | 3:0 (1:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19:30 | Los Angeles Galaxy | | Toronto | 0:4 (0:2) | |||||
Carson | |||||||||
19:30 | Montreal Impact | | Minnesota United | 2:3 (1:1) | |||||
Montréal | |||||||||
19:30 | Sporting Kansas City | | New England Revolution | 3:1 (2:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
19:30 | Real Salt Lake | | Portland Timbers | 2:1 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | Houston Dynamo | 1:0 (1:0) | |||||
Santa Clara |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto | 34 | 20 | 9 | 5 | 74-37 | 69 | ||
2. | New York City | 34 | 16 | 9 | 9 | 56-43 | 57 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 16 | 7 | 11 | 61-47 | 55 | ||
4. | Atlanta United | 34 | 15 | 10 | 9 | 70-40 | 55 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 16 | 6 | 12 | 53-49 | 54 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 8 | 12 | 53-47 | 50 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 13 | 6 | 15 | 53-61 | 45 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 50-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 11 | 6 | 17 | 52-58 | 39 | ||
10. | Orlando City | 34 | 10 | 9 | 15 | 39-58 | 39 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 60-50 | 53 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 52-39 | 53 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 34 | 15 | 7 | 12 | 50-49 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-45 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 13 | 9 | 40-29 | 49 | ||
6. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 7 | 14 | 39-60 | 46 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 48-48 | 46 | ||
8. | Real Salt Lake | 34 | 13 | 6 | 15 | 49-55 | 45 | ||
9. | Minnesota United | 34 | 10 | 6 | 18 | 47-70 | 36 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 6 | 19 | 31-51 | 33 |
Day 25 | |||||||||
19:35 | Guangzhou R&F | | Beijing Guoan | 2:1 (1:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
19:35 | Liaoning Whowin | | Hebei China Fortune | 1:2 (1:2) | |||||
Shenyang | |||||||||
19:35 | Shandong Luneng Taishan | | Yanbian | 1:1 (0:1) | |||||
Jinan | |||||||||
19:35 | Tianjin Quanjian | | Chongqing Lifan | 2:1 (1:1) | |||||
Tianjin | |||||||||
19:35 | Shanghai SIPG | | Shanghai Shenhua | 6:1 (0:0) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 4 | 6 | 69-42 | 64 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 17 | 7 | 6 | 72-39 | 58 | ||
3. | Tianjin Quanjian | 30 | 15 | 9 | 6 | 46-33 | 54 | ||
4. | Hebei China Fortune | 30 | 15 | 7 | 8 | 55-38 | 52 | ||
5. | Guangzhou R&F | 30 | 15 | 7 | 8 | 59-46 | 52 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 13 | 10 | 7 | 49-33 | 49 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 46-41 | 44 | ||
8. | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 30 | 12 | 6 | 12 | 39-45 | 42 | ||
9. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 7 | 12 | 42-42 | 40 | ||
10. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 37-40 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |