01.09.2017 < | Football matches for 2.09.2017 | > 03.09.2017 |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Gabon | | Côte d'Ivoire | 0:3 (0:0) | |||||
Libreville |
Day 3 | |||||||||
20:00 | Senegal | | Burkina Faso | 0:0 | |||||
Dakar |
Day 11 | |||||||||
13:00 | Dynamo | | Volgar | 2:2 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | Shinnik | | Avangard | 1:0 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
16:00 | FK Tambov | | Olimpiets | 2:1 (0:1) | |||||
Tambov | |||||||||
16:00 | FK Tyumen | | FK Khimki | 2:2 (1:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
17:00 | Baltika | | Kuban | 5:1 (3:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | Sibir | | Tom | 1:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
17:00 | Spartak-2 | | Luch-Energiya | 1:3 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Yenisey | | Rotor | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18:00 | FK Orenburg | | Krylia Sovetov | 3:2 (1:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
18:00 | Zenit-2 | | Fakel | 4:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg |
Day 7 | |||||||||
15:00 | FK Murom | | Lokomotiv-Kazanka | 0:0 | |||||
Murom |
Day 7 | |||||||||
16:00 | Metallurg | | Ararat | 1:1 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
17:00 | FK Kaluga | | Dynamo Bryansk | 0:2 (0:1) | |||||
Kaluga |
Day 7 | |||||||||
16:00 | Legion-Dynamo | | FK Krasnodar-2 | 1:3 (0:2) | |||||
Makhachkala | |||||||||
16:30 | Angusht | | Spartak-Nalchik | 0:0 | |||||
Nazran | |||||||||
17:00 | Kuban-2 | | Afips | 0:2 (0:1) | |||||
Afipsky | |||||||||
17:00 | Biolog-Novokubansk | | Druzhba | 4:0 (1:0) | |||||
Progress | |||||||||
17:00 | Spartak Vladikavkaz | | SKA | 1:2 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
19:00 | FK Armavir | | Chernomorets | 2:0 (1:0) | |||||
Armavir | |||||||||
19:00 | Chaika | | Mashuk-KMV | 1:0 (1:0) | |||||
Peschanokopskoye |
12:30 | Billericay Town | | Didcot Town | 5:0 (1:0) | |||||
Billericay | |||||||||
15:00 | Penistone Church | | Whitby Town | 3:2 (2:2) | |||||
Penistone | |||||||||
15:00 | Albion Sports | | Barnoldswick Town | 3:2 (1:0) | |||||
Bradford | |||||||||
15:00 | Warrington Town | | Grimsby Borough | 1:0 (0:0) | |||||
Warrington | |||||||||
15:00 | Ashton Athletic | | Bamber Bridge | 2:1 (1:0) | |||||
Ashton-in-Makerfield | |||||||||
15:00 | Kidsgrove Athletic | | Clitheroe | 3:2 (1:0) | |||||
Kidsgrove | |||||||||
15:00 | Stalybridge Celtic | | Farsley Celtic | 2:1 (1:1) | |||||
Stalybridge | |||||||||
15:00 | Marine | | Ashton United | 1:3 (0:1) | |||||
Crosby | |||||||||
15:00 | Shaw Lane Aquaforce | | Radcliffe Borough | 3:1 (3:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
15:00 | Scarborough Athletic | | Workington | 1:0 (0:0) | |||||
Scarborough | |||||||||
15:00 | Bottesford Town | | Shildon | 0:1 (0:0) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
15:00 | Cleethorpes Town | | Atherton Collieries | 1:2 (0:1) | |||||
Grimsby | |||||||||
15:00 | Colne | | Lancaster City | 0:1 (0:1) | |||||
Colne | |||||||||
15:00 | Ossett Town | | Consett AFC | 2:1 (0:1) | |||||
Ossett | |||||||||
15:00 | Hyde | | Kendal Town | 1:0 (0:0) | |||||
Hyde | |||||||||
15:00 | Droylsden | | Colwyn Bay | 4:3 (3:1) | |||||
Droylsden | |||||||||
15:00 | Abbey Hey | | Altrincham | 3:3 (2:3) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Skelmersdale United | | Handsworth Parramore | 1:2 (1:1) | |||||
Skelmersdale | |||||||||
15:00 | Buxton | | Frickley Athletic | 3:2 (1:2) | |||||
Buxton | |||||||||
15:00 | Whitley Bay | | Newcastle Benfield | 0:2 (0:2) | |||||
Whitley Bay | |||||||||
15:00 | Sunderland RCA | | Liversedge | 0:0 | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Mossley AFC | | 1874 Northwich | 2:2 (1:0) | |||||
Mossley | |||||||||
15:00 | Witton Albion | | South Shields | 0:2 (0:0) | |||||
Wincham | |||||||||
15:00 | Halesowen Town | | Basford United | 0:3 (0:0) | |||||
Halesowen | |||||||||
15:00 | Boston Town | | Hednesford Town | 2:0 (2:0) | |||||
Boston | |||||||||
15:00 | AFC Kempston Rovers | | Wisbech Town | 2:1 (0:0) | |||||
Kempston | |||||||||
15:00 | Loughborough Dynamo | | Stourbridge | 1:3 (0:0) | |||||
Loughborough | |||||||||
15:00 | Market Drayton Town | | Alvechurch | 1:5 (0:4) | |||||
Market Drayton | |||||||||
15:00 | AFC Mansfield | | Dunkirk | 6:2 (2:0) | |||||
Clipstone The Forest Town Stadium | |||||||||
15:00 | Soham Town Rangers | | Westfields | 0:0 | |||||
Soham | |||||||||
15:00 | Peterborough Sports | | Stafford Rangers | 3:4 (1:0) | |||||
Peterborough | |||||||||
15:00 | Rushall Olympic | | Potton United | 1:0 (0:0) | |||||
Walsall | |||||||||
15:00 | Sutton Coldfield Town | | Barwell | 0:2 (0:1) | |||||
Sutton Coldfield | |||||||||
15:00 | St Ives Town | | Coalville Town | 1:0 (0:0) | |||||
St Ives | |||||||||
15:00 | Grantham Town | | Holbeach United | 2:1 (2:1) | |||||
Grantham | |||||||||
15:00 | Haughmond | | Matlock Town | 3:2 (2:1) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
15:00 | Tividale | | AFC Rushden & Diamonds | 2:3 (1:0) | |||||
Tividale | |||||||||
15:00 | Lincoln United | | Redditch United | 0:1 (0:1) | |||||
Lincoln | |||||||||
15:00 | Shepshed Dynamo | | Leek Town | 6:1 (4:0) | |||||
Shepshed | |||||||||
15:00 | Stratford Town | | Newcastle Town | 4:0 (1:0) | |||||
Stratford-upon-Avon | |||||||||
15:00 | Mickleover Sports | | Hinckley AFC | 2:1 (1:1) | |||||
Mickleover | |||||||||
15:00 | Boldmere St Michaels | | Chasetown | 0:3 (0:2) | |||||
Sutton Coldfield | |||||||||
15:00 | Yaxley | | Dereham Town | 0:1 (0:0) | |||||
Yaxley | |||||||||
15:00 | Brocton | | Deeping Rangers | 2:4 (0:1) | |||||
Stafford | |||||||||
15:00 | Maldon & Tiptree | | Hayes & Yeading United | 3:3 (1:0) | |||||
Maldon | |||||||||
15:00 | Tilbury | | Aylesbury United | 0:1 (0:0) | |||||
Tilbury | |||||||||
15:00 | North Leigh | | Biggleswade Town | 2:2 (1:2) | |||||
North Leigh | |||||||||
15:00 | Hendon | | Wingate & Finchley | 1:1 (0:0) | |||||
London Hendon cricket ground | |||||||||
15:00 | Beaconsfield Town | | Marlow | 0:2 (0:0) | |||||
Beaconsfield | |||||||||
15:00 | Colney Heath | | Cockfosters | 3:0 (3:0) | |||||
Colney Heath | |||||||||
15:00 | Berkhamsted | | Slough Town | 1:3 (0:2) | |||||
Berkhamsted | |||||||||
15:00 | Clapton | | Needham Market | 0:3 (0:0) | |||||
Forest Gate | |||||||||
15:00 | Royston Town | | Dunstable Town | 2:0 (1:0) | |||||
Royston | |||||||||
15:00 | Bedford Town | | Lowestoft Town | 0:2 (0:1) | |||||
Cardington | |||||||||
15:00 | Ware | | Witham Town | 2:1 (2:0) | |||||
Ware | |||||||||
15:00 | Thurrock | | Harlow Town | 1:1 (0:1) | |||||
Aveley | |||||||||
15:00 | Hadley | | FC Romania | 2:3 (1:2) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Great Yarmouth Town | | Chesham United | 0:2 (0:0) | |||||
Great Yarmouth | |||||||||
15:00 | Hertford Town | | Grays Athletic | 1:1 (0:1) | |||||
Hertford | |||||||||
15:00 | Haringey Borough | | Hitchin Town | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Gorleston | | Barking | 0:4 (0:2) | |||||
Gorleston | |||||||||
15:00 | Arlesey Town | | Heybridge Swifts | 0:7 (0:2) | |||||
Arlesey | |||||||||
15:00 | AFC Sudbury | | Mildenhall Town | 1:1 (0:0) | |||||
Sudbury | |||||||||
15:00 | Aylesbury | | Leiston | 1:3 (0:1) | |||||
Aylesbury | |||||||||
15:00 | Hanwell Town | | Brightlingsea Regent | 4:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Cheshunt | | Takeley | 2:0 (0:0) | |||||
Cheshunt | |||||||||
15:00 | Haverhill Borough | | Kings Langley | 0:8 (0:4) | |||||
Haverhill | |||||||||
15:00 | Enfield Town | | Harrow Borough | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Ashford Town | | Corinthian-Casuals | 2:0 (2:0) | |||||
Ashford | |||||||||
15:00 | Phoenix Sports | | Eastbourne Town | 2:0 (0:0) | |||||
Barnehurst | |||||||||
15:00 | Ramsgate | | Egham Town | 3:3 (0:0) | |||||
Ramsgate | |||||||||
15:00 | Margate | | East Grinstead Town | 3:1 (2:0) | |||||
Margate | |||||||||
15:00 | Faversham Town | | Tonbridge Angels | 3:1 (2:1) | |||||
Faversham | |||||||||
15:00 | Crowborough Athletic | | Sevenoaks Town | 2:0 (1:0) | |||||
Crowborough | |||||||||
15:00 | Dulwich Hamlet | | Hastings United | 3:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Tooting & Mitcham United | | Merstham | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Thamesmead Town | | Lewes | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Herne Bay | | Walton Casuals | 3:1 (1:0) | |||||
Herne Bay | |||||||||
15:00 | Metropolitan Police | | Staines Town | 3:2 (1:1) | |||||
Molesey | |||||||||
15:00 | Folkestone Invicta | | Greenwich Borough | 3:2 (1:1) | |||||
Folkestone | |||||||||
15:00 | Dorking Wanderers | | Worthing | 3:2 (1:1) | |||||
Dorking | |||||||||
15:00 | Horsham | | Ashford United | 6:0 (4:0) | |||||
Horsham | |||||||||
15:00 | Haywards Heath Town | | Tunbridge Wells | 2:2 (1:1) | |||||
Haywards Heath | |||||||||
15:00 | Banstead Athletic | | Glebe | 0:4 (0:1) | |||||
Tadworth | |||||||||
15:00 | Carshalton Athletic | | Pagham | 5:3 (0:2) | |||||
Carshalton | |||||||||
15:00 | Leatherhead | | Cray Valley Paper Mills | 6:0 (4:0) | |||||
Leatherhead | |||||||||
15:00 | Erith Town | | Burgess Hill Town | 0:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Hereford | | Godalming Town | 8:0 (3:0) | |||||
Hereford | |||||||||
15:00 | Banbury United | | Tiverton Town | 4:2 (0:1) | |||||
Banbury | |||||||||
15:00 | Bridport | | Barnstaple Town | 1:0 (1:0) | |||||
Bridport | |||||||||
15:00 | Gosport Borough | | Bridgwater Town | 1:0 (1:0) | |||||
Gosport | |||||||||
15:00 | Frome Town | | AFC Totton | 2:1 (0:0) | |||||
Frome | |||||||||
15:00 | AFC Portchester | | Dorchester Town | 1:0 (0:0) | |||||
Portchester | |||||||||
15:00 | Farnborough | | Salisbury | 2:3 (1:1) | |||||
Farnborough | |||||||||
15:00 | Odd Down | | Weymouth | 0:5 (0:1) | |||||
Bath | |||||||||
15:00 | Tavistock | | Taunton Town | 2:2 (0:1) | |||||
Tavistock | |||||||||
15:00 | Merthyr Town | | Willand Rovers | 6:1 (2:0) | |||||
Merthyr Tydfil | |||||||||
15:00 | Tuffley Rovers | | Swindon Supermarine | 0:5 (0:2) | |||||
Tuffley | |||||||||
15:00 | Horndean | | Bodmin Town | 0:2 (0:2) | |||||
Horndean | |||||||||
15:00 | Paulton Rovers | | Winchester City | 1:0 (1:0) | |||||
Paulton | |||||||||
15:00 | Guildford City | | Knaphill | 1:3 (0:1) | |||||
Guildford | |||||||||
15:00 | Basingstoke Town | | Hartley Wintney | 2:2 (1:0) | |||||
Basingstoke | |||||||||
15:00 | Hamworthy United | | Thatcham Town | 1:5 (0:1) | |||||
Poole | |||||||||
15:00 | Cinderford Town | | Moneyfields | 2:1 (2:0) | |||||
Cinderford | |||||||||
15:00 | Andover Town | | Cadbury Heath | 1:2 (1:1) | |||||
Andover | |||||||||
15:00 | King's Lynn Town | | Coleshill Town | 4:1 (4:0) | |||||
King's Lynn | |||||||||
15:00 | Potters Bar Town | | Bishop's Stortford | 1:0 (0:0) | |||||
Potters Bar | |||||||||
15:00 | Bideford | | Bishop's Cleeve | 5:1 (2:0) | |||||
Bideford | |||||||||
16:10 | St Margaretsbury | | Kidlington | 1:6 (1:5) | |||||
Stanstead Abbotts |
19:00 | New England Revolution | | Orlando City | 4:0 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:00 | Montreal Impact | | Chicago Fire | 0:1 (0:0) | |||||
Montréal | |||||||||
20:00 | Los Angeles Galaxy | | Colorado Rapids | 3:0 (2:0) | |||||
Carson | |||||||||
20:00 | Dallas | | New York Red Bulls | 2:2 (0:1) | |||||
Frisco |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto | 34 | 20 | 9 | 5 | 74-37 | 69 | ||
2. | New York City | 34 | 16 | 9 | 9 | 56-43 | 57 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 16 | 7 | 11 | 61-47 | 55 | ||
4. | Atlanta United | 34 | 15 | 10 | 9 | 70-40 | 55 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 16 | 6 | 12 | 53-49 | 54 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 8 | 12 | 53-47 | 50 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 13 | 6 | 15 | 53-61 | 45 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 50-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 11 | 6 | 17 | 52-58 | 39 | ||
10. | Orlando City | 34 | 10 | 9 | 15 | 39-58 | 39 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 60-50 | 53 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 52-39 | 53 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 34 | 15 | 7 | 12 | 50-49 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-45 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 13 | 9 | 40-29 | 49 | ||
6. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 7 | 14 | 39-60 | 46 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 48-48 | 46 | ||
8. | Real Salt Lake | 34 | 13 | 6 | 15 | 49-55 | 45 | ||
9. | Minnesota United | 34 | 10 | 6 | 18 | 47-70 | 36 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 6 | 19 | 31-51 | 33 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |