Russia 2017/18, Second division

West

Centre

South

Urals-Volga

East

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.FK Chertanovo15122130 - 103871019 - 42251111 - 616
2.Lokomotiv-Kazanka16112334 - 113560115 - 41852219 - 717
3.Tekstilshchik16103327 - 153362015 - 62041312 - 913
4.Veles1793532 - 203052216 - 101741316 - 1013
5.Torpedo1784530 - 182853116 - 81831414 - 1010
6.Spartak1784523 - 182851313 - 91633210 - 912
7.FK Dolgoprudny1676333 - 192742217 - 81434116 - 1113
8.FK Murom1776421 - 13273329 - 41243212 - 915
9.Pskov-7471781816 - 212560211 - 7182165 - 147
10.Luki-Energiya1744911 - 16163247 - 7111254 - 95
11.TsRFSO1643915 - 25151248 - 1353157 - 1210
12.Dynamo-21735914 - 281423312 - 1191262 - 175
13.FK Kolomna1721149 - 3972167 - 1770082 - 220
14.Znamya Truda1710168 - 5031084 - 2630084 - 240

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 17
Статистика личных встреч  30.03.2018Lokomotiv-Kazanka FK Chertanovo
 Moscow
Статистика личных встреч  11.11.2017 16:00FK Dolgoprudny Pskov-7474:0 (2:0)
 Dolgoprudny
Статистика личных встреч  11.11.2017 14:00Spartak Luki-Energiya0:0
 Karavayevo
Статистика личных встреч  11.11.2017 14:00Veles FK Kolomna4:0 (3:0)
 Moscow
Статистика личных встреч  11.11.2017 13:00Dynamo-2 FK Murom2:1 (0:0)
 Saint Petersburg
Статистика личных встреч  10.11.2017 13:00Znamya Truda Torpedo0:6 (0:1)
 Orekhovo-Zuyevo
Статистика личных встреч  10.11.2017TsRFSO Tekstilshchik *
 Smolensk
Day 16
Статистика личных встреч  03.04.2018FK Chertanovo FK Dolgoprudny
 Moscow
Статистика личных встреч  04.11.2017 15:00Luki-Energiya Znamya Truda2:0 (2:0)
 Velikiye Luki
Статистика личных встреч  04.11.2017 15:00Tekstilshchik Spartak2:0 (1:0)
 Ivanovo
Статистика личных встреч  04.11.2017 15:00Torpedo Veles1:0 (1:0)
 Vladimir
Статистика личных встреч  04.11.2017 14:00FK Kolomna Lokomotiv-Kazanka1:3 (0:1)
 Kolomna
Статистика личных встреч  04.11.2017 14:00Pskov-747 Dynamo-23:0 (0:0)
 Pskov
Статистика личных встреч  04.11.2017 13:00FK Murom TsRFSO0:1 (0:0)
 Murom
Day 15
Статистика личных встреч  28.10.2017 17:00Tekstilshchik FK Murom0:0
 Ivanovo
Статистика личных встреч  28.10.2017 16:00FK Dolgoprudny FK Kolomna4:1 (2:0)
 Dolgoprudny
Статистика личных встреч  28.10.2017 15:00Veles Luki-Energiya2:1 (0:1)
 Moscow
Статистика личных встреч  28.10.2017 14:00Spartak Znamya Truda4:1 (1:0)
 Karavayevo
Статистика личных встреч  28.10.2017 13:00Dynamo-2 FK Chertanovo0:2 (0:1)
 Saint Petersburg
Статистика личных встреч  27.10.2017 19:00Lokomotiv-Kazanka Torpedo2:0 (1:0)
 Moscow
Статистика личных встреч  27.10.2017 18:00TsRFSO Pskov-7471:2 (0:1)
 Smolensk

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:146
Tourneys:8 665
Matches:1 001 381
Clubs:10 624
National teams:258
Stadiums:9 238
Site news
31.10.2017
current

Quarterfinal of the
Ukrainian Cup 2017/18
added

Fixtures
Russia 2017/18, Second division

Day 17

10.11

TsRFSO - Tekstilshchik

*

30.03

Lokomotiv-Kazanka - FK Chertanovo

All fixtures

In the football world

Tomorrow, November 18

FijiEstonia

15:00

Al HilalUrawa Red Diamonds

19:15

 

DynamoAkhmat

14:00

FK KrasnodarSpartak

16:30

ArsenalRubin

19:00

SKA-KhabarovskCSKA

19:00

 

ShinnikOlimpiets

13:00

BaltikaAvangard

15:00

FK OrenburgFakel

16:00

VolgarKrylia Sovetov

16:00

SibirRotor

17:00

YeniseySpartak-2

17:00

DynamoLuch-Energiya

18:00

FK KhimkiTom

18:30

KubanFK Tyumen

19:00

 

Biolog-NovokubanskSpartak-Nalchik

14:00

SpartakChernomorets

15:00

 

ZirkaDynamo

14:00

ZoryaVeres

14:00

KarpatyFK Mariupol

17:00

 

HeliosCherkasky Dnipro

13:00

FK PoltavaZhemchuzhina

13:00

KolosDesna

13:00

Obolon-BrovarKremin

14:00

MFK MykolaivFK Sumy

16:00

 

EnerhiyaTavriya

13:00

MyrDnipro-1

13:00

FK NikopolDnipro

13:30

 

İnterZira

13:00

KəpəzSəbail

15:00

 

GandzasarShirak

16:00

 

Dynamo MnKrumkachy

14:00

FK SlutskFK Vitebsk

14:00

IslochDnepr

14:00

SlaviaNaftan

14:00

ShakhtsyorTarpeda-BelAZ

14:00

BATENeman

14:00

Dynamo BrFK Haradzeya

14:00

FK MinskFK Homel

14:00

 

ZimbruSpicul

13:00

DaciaPetrocub

13:00

ZaryaDinamo-Auto

13:00

SperanţaSfîntul Gheorghe

13:00

MilsamiSheriff

13:00

 

LASKRapid

16:00

MattersburgAltach

18:30

AustriaAdmira Wacker

18:30

St. PöltenWolfsberg

18:30

 

ArsenalTottenham Hotspur

12:30

AFC BournemouthHuddersfield Town

15:00

BurnleySwansea City

15:00

Crystal PalaceEverton

15:00

Leicester CityManchester City

15:00

LiverpoolSouthampton

15:00

West Bromwich AlbionChelsea

15:00

Manchester UnitedNewcastle United

17:30

 

Birmingham CityNottingham Forest

15:00

Cardiff CityBrentford

15:00

Hull CityIpswich Town

15:00

Norwich CityBarnsley

15:00

Queens Park RangersAston Villa

15:00

ReadingWolverhampton Wanderers

15:00

Sheffield WednesdayBristol City

15:00

SunderlandMillwall

15:00

FulhamDerby County

17:30

 

Mouscron-PéruwelzAnderlecht

18:00

KortrijkSint-Truiden

20:00

EupenAntwerp

20:00

StandardOostende

20:30

 

PirinBeroe

13:00

CSKABotev

15:00

LokomotivLudogorets

17:30

 

BalmazújvárosHaladás

15:30

Mezőkövesd-ZsóryVasas SC

15:30

PaksFerencváros

15:30

PuskásDiósgyőr

15:30

ÚjpestHonvéd

15:30

DebrecenVideoton

19:30

 

BayernAugsburg

15:30

HoffenheimEintracht

15:30

Bayer 04RB Leipzig

15:30

Mainz 05Köln

15:30

WolfsburgFreiburg

15:30

HerthaBorussia M

18:30

 

TwenteHeerenveen

18:30

FeyenoordVVV-Venlo

18:30

NACAjax

20:45

Willem IISparta

20:45

 

KobuletiDinamo

14:00

SamtrediaKolxet`i 1913

14:00

ChikhuraTorpedo

16:00

DilaLokomotivi

18:00

DinamoSaburtalo

20:00

 

GetafeAlavés

13:00

LeganésBarcelona

16:15

SevillaCelta de Vigo

18:30

AtléticoReal Madrid

20:45

 

RomaLazio

18:00

NapoliMilan

20:45

 

PiastCracovia

15:30

SandecjaLech

18:00

LechiaWisła P

20:30

 

Crvena ZvezdaRad

16:00

VoždovacBačka

17:00

NapredakČukarički

17:00

VojvodinaRadnik

17:00

 

AnkaranCelje

12:00

TriglavAluminij

14:00

RudarGorica

20:20

 

Paris Saint-GermainNantes

17:00

DijonTroyes

20:00

GuingampAngers

20:00

ToulouseMetz

20:00

StrasbourgRennes

20:00

 

OsijekCibalia

15:00

RijekaInter

18:00

 

IskraMladost

13:00

KomRudar

13:00

SutjeskaGrbalj

13:00

ZetaPetrovac

13:00

BudućnostDečić

17:00

 

ZbrojovkaTeplice

16:00

SlovanBaník

16:00

SigmaFastav

16:00

SlaviaDukla

18:00

SlováckoViktoria Plzeň

20:00

 

Ross CountyCeltic

12:30

AberdeenMotherwell

15:00

DundeeKilmarnock

15:00

HibernianSt. Johnstone

15:00

RangersHamilton Academical

15:00

 

BanfieldTemperley

17:00

Defensa y JusticiaLanús

17:00

San MartínSan Lorenzo de Almagro

19:15

HuracánVélez Sársfield

21:30

 

Western Sydney WanderersWellington Phoenix

17:35*

SydneyNewcastle United Jets

19:50

Local time

Yesterday, November 16

 

Hirnyk-SportBalkany

1:0

 

Billericay TownLeatherhead

1:3*

 

BotafogoAtlético

1:2

PalmeirasSport

5:1

ChapecoenseVitória

2:1

CoritibaFlamengo

1:0

BahiaSantos

3:1

 

Central Coast MarinersAdelaide United

1:2

International tournaments

Current

06.11.2017 – 17.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, intercontinental play-off

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

12.03.2015 – 27.03.2018

Asian Cup 2019,
Qualifying tournament

27.06.2017 – 26.05.2018

UEFA Champions League 2017/18

29.06.2017 – 16.05.2018

Europa League 2017/18

23.01.2017 – 29.11.2017

Copa Libertadores 2017

28.02.2017 – 13.12.2017

Copa Sudamericana 2017

24.01.2017 – 25.11.2017

AFC Champions League 2017

10.02.2017 – 26.11.2017

CAF Confederation Cup 2017

Just finished

04.09.2016 – 14.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Europe

07.10.2015 – 14.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Africa

22.04.2017 – 12.11.2017

African Nations Championship 2018,
Qualifying tournament

© WildSoft 2007-2017 info@wildstat.ru