Russia 1995, Second league

West

Centre

East

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Spartak Nch423066127 - 49961L210089 - 166396638 - 3333
2.Kuban422769107 - 61871L182175 - 295694832 - 3231
3.Torpedo42267978 - 3685173149 - 115494829 - 2531
4.Gekris422571071 - 37823l172250 - 185385821 - 1929
5.Lokomotiv422451374 - 44771L172254 - 1353731120 - 3124
6.CSK VVS-Kristall422381158 - 3577173136 - 854651022 - 2723
7.Anzhi422441477 - 4376200162 - 960441315 - 3416
8.Avtozapchast422351466 - 6074170444 - 1851651022 - 4223
9.Metallurg422071559 - 4467172240 - 1353351319 - 3114
10.Spartak Shch422061665 - 5466163243 - 1251431422 - 4215
11.Energiya421791645 - 4060143433 - 1045361212 - 3015
12.Iriston421822262 - 7856162346 - 1350201916 - 656
13.Avtodor-BMK421742164 - 6655153348 - 1648211816 - 507
14.Kavkazkabel421642262 - 7352133544 - 2542311718 - 4810
15.FK Gatchina421552249 - 5850113737 - 2036421512 - 3814
16.Dinamo421282243 - 6544107425 - 1537211818 - 507
17.SKA421282242 - 8144117329 - 1640111913 - 654
18.Avangard-Kortek421192255 - 67423l116444 - 2139031811 - 463
19.Salyut421162551 - 98393l104739 - 3434121812 - 645
20.Trion-Volga421042836 - 73343l731121 - 2524311715 - 4810
21.Venets42962733 - 107333l84925 - 292812188 - 785
22.GFK Orekhovo 42743128 - 83253l631216 - 3221111912 - 514

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 44
Статистика личных встреч  29.10.1995Metallurg Avtozapchast3:0 (0:0)
 Lipetsk
Статистика личных встреч  29.10.1995Anzhi Avangard-Kortek2:0 (1:0)
 Kaspiysk
Статистика личных встреч  29.10.1995Iriston Spartak Shch0:2 (0:1)
 Vladikavkaz
Статистика личных встреч  29.10.1995Salyut Avtodor-BMK1:0 (0:0)
 Belgorod
Статистика личных встреч  29.10.1995CSK VVS-Kristall Trion-Volga3:0
 
Статистика личных встреч  29.10.1995Gekris Kuban2:0 (2:0)
 Anapa
Статистика личных встреч  29.10.1995Kavkazkabel Dinamo5:2 (1:1)
 Prokhladny
Статистика личных встреч  29.10.1995SKA FK Gatchina2:0 (1:0)
 Rostov-on-Don
Статистика личных встреч  29.10.1995Spartak Nch GFK Orekhovo 6:2 (3:1)
 Nalchik
Статистика личных встреч  29.10.1995Torpedo Lokomotiv3:1 (1:1)
 Taganrog
Статистика личных встреч  29.10.1995Venets Energiya2:0 (1:0)
 Gulkevichi
Day 43
Статистика личных встреч  26.10.1995Metallurg Avtodor-BMK2:0 (0:0)
 Lipetsk
Статистика личных встреч  26.10.1995Anzhi Spartak Shch3:0
 Kaspiysk
Статистика личных встреч  26.10.1995Salyut Avtozapchast2:0 (1:0)
 Belgorod
Статистика личных встреч  26.10.1995Gekris Energiya0:3 (0:0)
 Anapa
Статистика личных встреч  26.10.1995Iriston Avangard-Kortek2:1 (0:1)
 Vladikavkaz
Статистика личных встреч  26.10.1995Kavkazkabel GFK Orekhovo 1:0 (0:0)
 Prokhladny
Статистика личных встреч  26.10.1995SKA Lokomotiv0:1 (0:0)
 Rostov-on-Don
Статистика личных встреч  26.10.1995Spartak Nch Dinamo3:1 (1:0)
 Nalchik
Статистика личных встреч  26.10.1995Torpedo FK Gatchina3:0 (1:0)
 Taganrog
Статистика личных встреч  26.10.1995Venets Kuban2:2 (1:2)
 Gulkevichi
Day 42
Статистика личных встреч  20.10.1995Avangard-Kortek Kavkazkabel4:1 (2:0)
 Kolomna
Статистика личных встреч  20.10.1995FK Gatchina Salyut4:1 (4:0)
 Gatchina
Статистика личных встреч  20.10.1995Kuban Anzhi3:0 (1:0)
 Krasnodar
Статистика личных встреч  20.10.1995Spartak Shch Spartak Nch4:3 (3:0)
 Ivanteevka
Статистика личных встреч  20.10.1995Avtodor-BMK CSK VVS-Kristall0:0
 Vladikavkaz
Статистика личных встреч  20.10.1995Avtozapchast Trion-Volga3:0
 
Статистика личных встреч  20.10.1995Dinamo Torpedo0:0
 Vologda
Статистика личных встреч  20.10.1995Energiya Iriston2:0 (1:0)
 Pyatigorsk
Статистика личных встреч  20.10.1995Gekris Venets6:0 (3:0)
 Anapa
Статистика личных встреч  20.10.1995GFK Orekhovo SKA2:0 (0:0)
 Orekhovo-Zuyevo
Статистика личных встреч  20.10.1995Lokomotiv Metallurg2:1 (2:1)
 Saint Petersburg
Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 040
Matches:1 033 111
Clubs:10 864
National teams:259
Stadiums:9 572
Site news
11.10.2019
current

Play-off round of the CAF Confederation Cup 2019/20 added

In the football world

Tomorrow, October 19

RwandaEthiopia

15:00

NamibiaMadagascar

15:00

ZambiaEswatini

15:00

DR CongoCentral African Republic

15:30

NigeriaTogo

16:00

UgandaBurundi

16:00

MoroccoAlgeria

20:00

 

FK TambovUral

14:00

SpartakRubin

16:30

 

AvangardTekstilshchik

15:00

FK Nizhniy NovgorodFK Khimki

15:00

MordoviaFK Krasnodar-2

15:00

LuchYenisey

16:00

SKA-KhabarovskTom

16:00

FK ArmavirRotor

17:00

BaltikaNeftekhimik

17:00

FakelShinnik

17:00

ChaikaSpartak-2

17:00

TorpedoFK Chertanovo

18:00

 

Znamya TrudaFK Kolomna

13:00

LeningradetsOlimp

15:00

TorpedoZvezda

16:00

FK DolgoprudnyZenit-2

16:00

FK MuromLuki-Energiya

17:00

 

ZorkiyArarat

14:00

Khimik-ArsenalFK Ryazan

14:00

Rotor-2Dynamo

14:00

KvantFK Kaluga

15:00

SokolSalyut-Belgorod

15:30

FK StroginoMetallurg

18:00

 

Legion-DynamoAnzhi

14:30

Spartak-NalchikSKA

15:00

ChernomoretsUrozhay

16:00

FK Krasnodar-3Druzhba

16:00

Mashuk-KMVInter

16:00

AlaniyaBiolog-Novokubansk

18:00

 

KarpatyFK Lviv

14:00

ZoryaDesna

17:00

 

AhrobiznesChornomorets

14:00

BalkanyKremin

15:00

Cherkashchyna-AkademiyaPrykarpattya

15:00

Hirnyk-SportVolyn

15:00

FK MynaiAvanhard

15:00

Metalist 1925Obolon-Brovar

16:30

 

Nyva TFK Kalush

15:00

PolissyaDinaz

15:00

Nyva VChaika

15:00

VeresFK Uzhhorod

15:00

 

HirnykKrystal

14:00

TavriyaAlians

15:00

VPK-AhroMFK Mykolaiv-2

15:00

 

QəbələQarabağ

17:00

KeşləSabah

19:15

 

ShirakArarat

15:00

 

SlaviaNeman

14:00

BATEFK Homel

16:00

Dynamo MnFK Vitebsk

18:00

 

AtyrauZhetysu

15:00

IrtyshKaysar

16:00

 

Dinamo-AutoZimbru

14:00

MilsamiSheriff

16:00

 

SurkhonNavbahor

15:15

DinamoPaxtakor

16:30

LokomotivBuxoro

16:30

NasafFK Andijon

17:30

 

LASKMattersburg

17:00

SturmRed Bull

17:00

AltachAdmira Wacker

17:00

 

EvertonWest Ham United

12:30

AFC BournemouthNorwich City

15:00

Aston VillaBrighton & Hove Albion

15:00

ChelseaNewcastle United

15:00

Leicester CityBurnley

15:00

Tottenham HotspurWatford

15:00

Wolverhampton WanderersSouthampton

15:00

Crystal PalaceManchester City

17:30

 

Blackburn RoversHuddersfield Town

12:30

BarnsleySwansea City

15:00

BrentfordMillwall

15:00

Charlton AthleticDerby County

15:00

Hull CityQueens Park Rangers

15:00

Leeds UnitedBirmingham City

15:00

Luton TownBristol City

15:00

MiddlesbroughWest Bromwich Albion

15:00

ReadingPreston North End

15:00

Stoke CityFulham

15:00

 

Potters Bar TownBarnet

12:30

ChesterfieldWrexham

13:00

Hednesford TownBoston United

15:00

GatesheadColne

15:00

BarrowSolihull Moors

15:00

Whitby TownStourbridge

15:00

Hartlepool UnitedBrackley Town

15:00

Nantwich TownKing's Lynn Town

15:00

ChorleySpennymoor Town

15:00

SouthportAltrincham

15:00

TamworthDarlington

15:00

WhyteleafeChippenham Town

15:00

Welling UnitedEastleigh

15:00

Maidstone UnitedKings Langley

15:00

Oxford CityMargate

15:00

Bowers & PitseaChichester City

15:00

Hayes & Yeading UnitedPoole Town

15:00

Carshalton AthleticDagenham & Redbridge

15:00

DartfordKingstonian

15:00

WeymouthDover Athletic

15:00

Sutton UnitedBillericay Town

15:00

Torquay UnitedBoreham Wood

15:00

Royston TownMaldon & Tiptree

15:00

Maidenhead UnitedWealdstone

15:00

BromleyAldershot Town

15:00

Gravesend & NorthfleetWoking

15:00

Havant & WaterloovilleDulwich Hamlet

15:00

Haringey BoroughYeovil Town

15:00

AFC FyldePeterborough Sports

15:00

Halifax TownHarrogate

15:00

Notts CountyBelper Town

15:00

York CityStockport County

17:20

 

StandardGenk

18:00

KortrijkZulte Waregem

20:00

OostendeEupen

20:00

GentWaasland-Beveren

20:30

 

Botev PLudogorets

17:30

LevskiArda

20:00

 

RákócziKisvárda

17:00

DebrecenDiósgyőr

17:00

PuskásPaks

17:00

Mezőkövesd-ZsóryMOL Fehérvár

17:00

Zalaegerszegi TEHonvéd

17:00

FerencvárosÚjpest

19:30

 

RB LeipzigWolfsburg

15:30

WerderHertha

15:30

FortunaMainz 05

15:30

AugsburgBayern

15:30

UnionFreiburg

15:30

Borussia DBorussia M

18:30

 

AZHeerenveen

18:30

WaalwijkAjax

18:30

TwenteWillem II

19:45

UtrechtPSV

20:45

VVV-VenloVitesse

20:45

 

TorpedoSaburtalo

15:00

Dinamo TbLokomotivi

18:00

 

EibarBarcelona

13:00

Atlético MadridValencia

16:00

GetafeLeganés

18:30

MallorcaReal Madrid

21:00

 

LazioAtalanta

15:00

NapoliHellas Verona

18:00

JuventusBologna

20:45

 

VentspilsRiga FC

14:00

RFSBFC Daugava

16:00

 

Žalgiris VStumbras

3:0

RiteriaiŽalgiris K

13:00

PanevėžysAtlantas

17:00

 

KristiansundRosenborg

18:00

VålerengaStabæk

20:30

 

KoronaWisła P

15:00

LegiaLech

17:30

JagielloniaCracovia

20:00

 

MladostPartizan

15:00

VoždovacFK Mačva

18:00

JavorTSC

18:00

ProleterRadnik

18:00

RadničkiNapredak

18:00

Spartak Zlatibor VodaInđija

18:00

 

MuraTriglav

14:30

OlimpijaRudar

16:45

CeljeDomžale

18:45

 

LyonDijon

17:30

MetzNantes

20:00

ToulouseLille

20:00

NîmesAmiens

20:00

AngersBrest

20:00

ReimsMontpellier

20:00

 

VaraždinIstra 1961

15:00

SlavenRijeka

17:30

 

ZetaPetrovac

13:30

KomBudućnost

13:30

PodgoricaGrbalj

13:30

RudarTitograd

13:30

IskraSutjeska

13:30

 

SlovanJablonec

14:30

SigmaDynamo

16:30

FastavMladá Boleslav

16:30

SlaviaPříbram

19:00

 

HelsingborgsHäcken

13:30

ÖstersundsSirius

16:00

 

CelticRoss County

15:00

Hamilton AcademicalHibernian

15:00

KilmarnockLivingston

15:00

MotherwellAberdeen

15:00

St. MirrenSt. Johnstone

15:00

 

LevadiaKuressaare

13:00

PaideKalev

13:00

TransMaardu

16:00

 

BanfieldAtlético Tucumán

13:15

IndependienteArgentinos Juniors

15:30

PatronatoNewell's Old Boys

17:45

TalleresLanús

20:00

 

FortalezaGrêmio

17:00

CorinthiansCruzeiro

19:00

BahiaCeará

19:00

 

Guangzhou R&FShandong Luneng Taishan

17:30

Beijing Sinobo GuoanShanghai SIPG

19:35

 

Western UnitedPerth Glory

17:00

Central Coast MarinersNewcastle United Jets

19:30

Local time

Yesterday, October 17

 

SantosCeará

2:1

AvaíInternacional

0:2

FluminenseAtlético Paranaense

1:2

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

30.07.2019 – 26.11.2019

CONCACAF League 2019

Just finished

28.09.2019 – 13.10.2019

WAFU Cup of Nations 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru