Russia 1993, Second league

Zone 1, tournament for places 1-7

Zone 1, tournament for places 8-14

Zone 1

Zone 2

Zone 3

Zone 4

Zone 5

Zone 6

Zone 7

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Anzhi382711098 - 3155180178 - 133691920 - 1819
2.Kavkazkabel382231369 - 4347172052 - 1336511317 - 3011
3.Dynamo382231370 - 5147181046 - 937421324 - 4210
4.Iriston382151262 - 5547171142 - 1435441120 - 4112
5.Avtozapchast382141361 - 57463l172036 - 936421325 - 4810
6.Druzhba381961378 - 48443l172060 - 1136241318 - 378
7.Volgar381561750 - 50363l123437 - 1327331313 - 379

Points system: 2 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 14
Статистика личных встреч  07.11.1993Anzhi Dynamo2:3
 Makhachkala
Статистика личных встреч  07.11.1993Avtozapchast Druzhba1:1
 Baksan
Статистика личных встреч  07.11.1993Kavkazkabel Iriston2:0
 Prokhladny
Day 13
Статистика личных встреч  03.11.1993Avtozapchast Volgar1:0
 Baksan
Статистика личных встреч  03.11.1993Iriston Anzhi3:1
 Vladikavkaz
Статистика личных встреч  03.11.1993Kavkazkabel Dynamo3:0
 Prokhladny
Day 12
Статистика личных встреч  31.10.1993Druzhba Volgar5:2
 Budyonnovsk
Статистика личных встреч  31.10.1993Iriston Dynamo2:0
 Vladikavkaz
Статистика личных встреч  31.10.1993Kavkazkabel Anzhi1:0
 Prokhladny
Football calendar
Now in database:

Years:149
Tourneys:9 098
Matches:1 041 023
Clubs:10 886
National teams:259
Stadiums:9 608
Site news
18.09.2020
current

Play-off round of the
Europa League 2020/21
added

17.09.2020

September update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

In the football world

Tomorrow, September 19

 

UralZenit

18:30

FK RostovRotor

19:00*

 

YeniseyTorpedo

*

FK ChertanovoFakel

15:00

SKA-KhabarovskBaltika

15:00

Spartak-2Veles

15:00

FK Nizhniy NovgorodShinnik

16:00

DynamoTekstilshchik

17:00

TomVolgar

17:00

IrtyshKrylia Sovetov

17:30

ChaikaFK Krasnodar-2

18:00

FK OrenburgAkron

18:00

NeftekhimikAlaniya

18:00

 

FK OleksandriyaVorskla

14:00

InguletsDesna

17:00

DynamoFK Lviv

19:30

 

FK VitebskBelshina

14:00

Dynamo BrEnergetik-BDU

16:00

FK HaradzeyaTarpeda-BelAZ

18:00

 

EvertonWest Bromwich Albion

12:30*

Leeds UnitedFulham

15:00*

Manchester UnitedCrystal Palace

17:30*

ArsenalWest Ham United

20:00*

 

Nottingham ForestCardiff City

12:30*

Blackburn RoversWycombe Wanderers

15:00*

BrentfordHuddersfield Town

15:00*

MiddlesbroughAFC Bournemouth

15:00*

ReadingBarnsley

15:00*

Luton TownDerby County

15:00*

Norwich CityPreston North End

15:00*

Rotherham UnitedMillwall

15:00*

Sheffield WednesdayWatford

15:00*

Swansea CityBirmingham City

15:00*

 

OostendeOud-Heverlee

16:15

Mouscron-PéruwelzGent

18:30

Waasland-BeverenAnderlecht

20:45

 

BeroeCherno More

18:45

LevskiCSKA 1948

21:00

 

EintrachtArminia

15:30

UnionAugsburg

15:30

KölnHoffenheim

15:30

WerderHertha

15:30

StuttgartFreiburg

15:30

Borussia DBorussia M

18:30

 

FjölnirKA

14:00

 

VillarrealEibar

16:00

GetafeAtlético Osasuna

18:30

Celta de VigoValencia

21:00

 

FiorentinaTorino

18:00

Hellas VeronaRoma

20:45

 

VålerengaMolde

18:00

Sarpsborg 08Mjøndalen

20:30

 

LechiaStal

15:00

PogońŚląsk

17:30

LegiaGórnik

20:00

 

BačkaNapredak

16:00

MetalacMladost

16:00

RadničkiČukarički

16:00

 

LensBordeaux

17:00

RennesMonaco

21:00

 

GoricaIstra 1961

17:00

DinamoSlaven

19:05

 

SlováckoPříbram

16:30*

BaníkPardubice

16:30

OpavaDynamo

16:30

Bohemians 1905Viktoria

19:00

 

BragantinoCeará

19:00

FortalezaInternacional

19:00

AtléticoAtlético Mineiro

21:00

Local time

Yesterday, September 17

VentspilsRosenborg

1:5*

RenovaHajduk Split

0:1*

TeutaGranada

0:4*

Lincoln Red ImpsRangers

0:5*

KaysarAPOEL

1:4*

Bodø/GlimtŽalgiris V

3:1*

GöteborgKøbenhavn

1:2*

Ararat-ArmeniaFola

4:3 aet*

Connah's Quay NomadsDinamo Tbilisi

0:1*

OlimpijaZrinjski

2:3 aet*

KuopioSlovan

1:1 aet
pen. 4:3*

BotoșaniShkëndija

0:1*

Lokomotiv PlovdivTottenham Hotspur

1:2*

RiteriaiSlovan Liberec

1:5*

HiberniansMOL Fehérvár

0:1*

Shamrock RoversMilan

0:2*

LaçiHapoel Be'er Sheva

1:2*

DjurgårdensEuropa

2:1*

ColeraineMotherwell

2:2 aet
pen. 0:3*

Inter Club d'EscaldesDundalk

0:1*

FloraKR

2:1*

LinfieldFloriana

0:1*

MaccabiQayrat

2:1*

BoracRio Ave

0:2*

PiastHartberg

3:2*

KukësiWolfsburg

0:4*

Sfîntul GheorghePartizan

0:1 aet*

CSKA SofiaBATE

2:0*

StandardBala Town

2:0*

OFĪApollon

0:1*

NeftçiGalatasaray

1:3*

SileksDrita

0:2*

AstanaBudućnost

0:1*

MuraAarhus

3:0*

VikingAberdeen

0:2*

OsijekBasel

1:2*

DAC 1904Jablonec

5:3 aet*

ServetteReims

0:1*

Lokomotivi TbilisiDynamo Moscow

2:1*

TSCFCSB

6:6 aet
pen. 4:5*

Árīs ThessalonikiKolos

1:2*

HonvédMalmö

0:2*

Independiente del ValleFlamengo

5:0

BarcelonaJunior

1:2

GuaraníTigre

4:1

São PauloRiver Plate

2:2

Racing ClubNacional

0:1

Defensa y JusticiaDelfín

3:0

LibertadBoca Juniors

0:2

 

BurnleySheffield United

1:1
pen. 5:4*

Wolverhampton WanderersStoke City

0:1*

Brighton & Hove AlbionPortsmouth

4:0*

 

ÍAValur

2:4

FHVíkingur R

1:0

 

MarseilleSaint-Étienne

0:2

 

FalkenbergsVarbergs

2:0

ElfsborgMjällby

2:2

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 12.11.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

09.10.2019 – 17.11.2020

African Cup of Nations 2021,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

08.08.2020 – 29.05.2021

UEFA Champions League 2020/21

18.08.2020 – 26.05.2021

Europa League 2020/21

© WildSoft 2007-2020 info@wildstat.ru