Belarus 2020

Top league

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.BATE24154552 - 244973223 - 92481329 - 1525
2.Shakhtsyor24137443 - 144682227 - 52655216 - 920
3.Neman24135633 - 224482218 - 82653415 - 1418
4.Isloch24132938 - 344182222 - 132650716 - 2115
5.Tarpeda-BelAZ24118539 - 304173218 - 132445321 - 1717
6.Rukh2499641 - 273634515 - 191365126 - 823
7.Dynamo Br22112939 - 283561421 - 151951518 - 1316
8.Energetik-BDU23104933 - 343452422 - 211752511 - 1317
9.Dynamo Mn231031027 - 213361411 - 81942616 - 1314
10.FK Vitebsk24710724 - 293155214 - 102025510 - 1911
11.FK Minsk23841131 - 422852418 - 191732713 - 2311
12.Slavia2276930 - 412744314 - 151632616 - 2611
13.FK Slutsk22631325 - 402133614 - 181230711 - 229
14.Belshina24551427 - 452022813 - 25833614 - 2012
15.FK Haradzeya24551420 - 412033612 - 19122288 - 228
16.FK Smalyavichy23351523 - 531432716 - 30110387 - 233

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 24
Статистика личных встреч  20.09.2020 17:00Slavia Shakhtsyor1:0 (0:0)
 Mazyr
Статистика личных встреч  20.09.2020 15:00FK Slutsk BATE1:3 (1:2)
 Slutsk
Статистика личных встреч  20.09.2020 13:00Isloch Dynamo Mn2:1 (1:0)
 Minsk
Статистика личных встреч  19.09.2020 18:00FK Haradzeya Tarpeda-BelAZ1:3 (0:2)
 Haradzeya
Статистика личных встреч  19.09.2020 16:00Dynamo Br Energetik-BDU2:1 (2:1)
 Brest
Статистика личных встреч  19.09.2020 14:00FK Vitebsk Belshina1:1 (0:0)
 Vitebsk
Статистика личных встреч  18.09.2020 18:30Neman FK Minsk2:0 (2:0)
 Hrodna
Статистика личных встреч  18.09.2020 16:30FK Smalyavichy Rukh0:6 (0:2)
 Smalyavichy
Day 23
Статистика личных встреч  30.09.2020 14:00Energetik-BDU FK Slutsk
 Maladzyechna
Статистика личных встреч  13.09.2020 18:00Tarpeda-BelAZ Slavia4:2 (2:1)
 Zhodzina
Статистика личных встреч  13.09.2020 16:00Belshina Isloch2:3 (1:1)
 Babruysk
Статистика личных встреч  12.09.2020 20:00Dynamo Mn Dynamo Br2:4 (1:0)
 Minsk
Статистика личных встреч  12.09.2020 18:00Shakhtsyor FK Vitebsk5:0 (2:0)
 Salihorsk
Статистика личных встреч  12.09.2020 16:00BATE FK Smalyavichy5:2 (2:0)
 Barysaw
Статистика личных встреч  12.09.2020 14:00Rukh Neman2:3 (0:2)
 Brest
Статистика личных встреч  11.09.2020 17:00FK Minsk FK Haradzeya3:0 (1:0)
 Minsk
Day 22
Статистика личных встреч  23.08.2020 20:00Neman BATE0:2 (0:1) *
 Hrodna
Статистика личных встреч  23.08.2020 18:00Tarpeda-BelAZ FK Minsk1:1 (1:0) *
 Zhodzina
Статистика личных встреч  23.08.2020 16:00Slavia FK Vitebsk1:1 (1:1) *
 Mazyr
Статистика личных встреч  22.08.2020 18:00FK Haradzeya Rukh1:3 (0:2) *
 Haradzeya
Статистика личных встреч  22.08.2020 16:00Energetik-BDU FK Smalyavichy4:1 (2:0) *
 Maladzyechna
Статистика личных встреч  21.08.2020 20:00Dynamo Br Belshina1:2 (0:1) *
 Brest
Статистика личных встреч  21.08.2020 18:00Isloch Shakhtsyor4:2 (1:0) *
 Minsk
Статистика личных встреч  21.08.2020 16:00FK Slutsk Dynamo Mn1:2 (1:1) *
 Slutsk

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:149
Tourneys:9 103
Matches:1 041 993
Clubs:10 886
National teams:259
Stadiums:9 609
Site news
22.09.2020
current

Fourth round of the
Football League Cup 2020/21
added

18.09.2020
current

Play-off round of the
Europa League 2020/21
added

Fixtures
Belarus 2020

Day 18

18.07

Slavia - Dynamo Br

18:30*

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, September 27

 

ArsenalFK Rostov

14:00

AkhmatUral

16:30

CSKALokomotiv

19:00

RotorRubin

20:00

 

IrtyshFakel

14:00

Spartak-2SKA-Khabarovsk

14:00

FK ChertanovoTorpedo

15:00

FK Nizhniy NovgorodAkron

16:00

AlaniyaTekstilshchik

17:00

Dynamo BryanskVolgar

17:00

TomShinnik

17:00*

YeniseyFK Krasnodar-2

17:00

ChaikaVeles

18:00

FK OrenburgBaltika

18:00

NeftekhimikKrylia Sovetov

18:00

 

FK TuapseLegion-Dynamo

15:00

Mashuk-KMVSKA

16:00

InterFK Krasnodar-3

17:00

FK ForteDruzhba

17:00

DynamoBiolog-Novokubansk

17:00

KubanKuban-Holding

18:00

 

Luki-EnergiyaFK Kolomna

13:00

Zenit IrkutskDynamo-2

14:00

FK TverZvezda SPb

14:30

FK ChitaLeningradets

15:00

TorpedoLokomotiv-Kazanka

16:00

Olimp-DolgoprudnyZenit-2

16:00

FK SmolenskZnamya Truda

16:00

 

FK KalugaSokol

14:00

Salyut-BelgorodFK Khimki-M

15:00

Metallurg LKhimik-Arsenal

15:00

FK StroginoKvant

15:30

SakhalinZnamya

17:00

Fakel-MMetallurg V

17:00

SaturnAvangard

17:00

 

Ural-2FK Tyumen

14:00

FK ChelyabinskZvezda Perm

15:00

NostaFK Volna

16:00

LadaKrylia Sovetov-2

16:00

 

FK LvivZorya

14:00

ShahtarOlympik

17:00

DesnaRukh

19:30

KolosIngulets

19:30

 

BelshinaShakhtsyor

15:00*

Dynamo MnFK Vitebsk

17:00

RukhFK Slutsk

19:00

 

Sheffield UnitedLeeds United

12:00*

Tottenham HotspurNewcastle United

14:00*

Manchester CityLeicester City

16:30*

West Ham UnitedWolverhampton Wanderers

19:00*

 

Bristol CitySheffield Wednesday

13:00*

AFC BournemouthNorwich City

16:00*

 

StandardZulte Waregem

13:30

AnderlechtEupen

16:00

BruggeCercle

18:15

Mouscron-PéruwelzCharleroi

20:45

 

Cherno MoreArda

18:45

LokomotivCSKA

21:00

 

KisvárdaMOL Fehérvár

15:45

BudafokFerencváros

17:00

HonvédÚjpest

18:00

 

HoffenheimBayern

15:30

FreiburgWolfsburg

18:00

 

ÍAVíkingur R

14:00

KRFylkir

14:00

FHFjölnir

14:00

GróttaKA

16:15

HKStjarnan

19:15

ValurBreiðablik

19:15

 

Atlético OsasunaLevante

12:00

EibarAthletic

14:00

Atlético MadridGranada

16:00

Real ValladolidCelta de Vigo

18:30

BarcelonaVillarreal

21:00

 

SpeziaSassuolo

12:30

NapoliGenoa

15:00

Hellas VeronaUdinese

15:00

CrotoneMilan

18:00

RomaJuventus

20:45

 

BangaŽalgiris K

15:00

Žalgiris VPanevėžys

17:00

SūduvaRiteriai

19:00

 

ÅlesundRosenborg

18:00

HaugesundOdd

18:00

KristiansundBrann

18:00

MjøndalenViking

18:00

StabækStart

18:00

Bodø/GlimtVålerenga

20:30

 

StalPiast

12:30

LechPogoń

15:00

LegiaŚląsk

17:30

 

InđijaVojvodina

16:00

NapredakMetalac

16:00

ProleterNovi Pazar

16:00

PartizanBačka

18:30

 

BordeauxNice

13:00

AngersBrest

15:00

DijonMontpellier

15:00

MonacoStrasbourg

15:00

NîmesLens

15:00

LorientLyon

17:00

ReimsParis Saint-Germain

21:00

 

HajdukVaraždin

19:05

 

JablonecOpava

15:30

PardubiceSlovan

15:30

ViktoriaZbrojovka

15:30

PříbramSparta

18:00

 

FalkenbergsHammarby

14:30

HelsingborgsÖstersunds

14:30

MalmöHäcken

14:30

DjurgårdensNorrköping

17:30

ElfsborgGöteborg

17:30

 

Vasco da GamaBragantino

11:00

PalmeirasFlamengo

16:00

CearáGoiás

18:15

AtléticoBotafogo

18:15

SantosFortaleza

20:30

 

Shandong Luneng TaishanGuangzhou R&F

15:30

Shanghai Greenland ShenhuaHenan Jianye

15:30

ShenzhenJiangsu Suning

15:30

Guangzhou Evergrande TaobaoDalian Professional

20:00

Local time

Yesterday, September 25

 

AnzhiChernomorets

2:2

 

Huddersfield TownNottingham Forest

1:0*

 

KortrijkAntwerp

1:3

 

Botev VPFC Montana

2:0

CSKA 1948Etar

5:1

 

PuskásMezőkövesd-Zsóry

1:0

 

HerthaEintracht

1:3

 

Wisła PWarta

1:3

GórnikWisła K

0:0

 

VoždovacRadnički

5:0

 

LilleNantes

2:0

 

DynamoBohemians 1905

18:00*

 

Qingdao HuanghaiTianjin Teda

3:0

Shijiazhuang Ever BrightChongqing Dangdai Lifan

1:4

Wuhan ZallHebei China Fortune

0:2

Shanghai SIPGBeijing Sinobo Guoan

1:0

Local time

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 12.11.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

09.10.2019 – 17.11.2020

African Cup of Nations 2021,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

08.08.2020 – 29.05.2021

UEFA Champions League 2020/21

18.08.2020 – 26.05.2021

Europa League 2020/21

© WildSoft 2007-2020 info@wildstat.ru