Belarus 2020

Top league

Relegation play-off

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Shakhtsyor30178557 - 215993332 - 93085225 - 1229
2.BATE30177665 - 325893333 - 143084332 - 1828
3.Tarpeda-BelAZ30168655 - 375693324 - 153075331 - 2226
4.Dynamo Br301731063 - 405491534 - 222882529 - 1826
5.Neman30165941 - 295392420 - 112973521 - 1824
6.Dynamo Mn301641038 - 255292417 - 102972621 - 1523
7.Isloch301361147 - 464584329 - 212852818 - 2517
8.Rukh301111857 - 384445622 - 221776235 - 1627
9.Slavia301091141 - 493956418 - 192153723 - 3018
10.Energetik-BDU301151443 - 463853726 - 291862717 - 1720
11.FK Minsk301151445 - 573873525 - 252442920 - 3214
12.FK Vitebsk308121030 - 383666317 - 132426713 - 2512
13.FK Haradzeya30871530 - 483144718 - 241643812 - 2415
14.FK Slutsk29831831 - 5527r43716 - 2015401115 - 3512
15.Belshina30561934 - 7121221118 - 42834816 - 2913
16.FK Smalyavichy29352127 - 7214321018 - 411103119 - 313

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 30
Статистика личных встреч  28.11.2020 14:00Belshina Rukh3:7 (1:4)
 Babruysk
Статистика личных встреч  28.11.2020 14:00Dynamo Br Neman3:1 (1:1)
 Brest
Статистика личных встреч  28.11.2020 14:00Dynamo Mn BATE0:0
 Minsk
Статистика личных встреч  28.11.2020 14:00FK Vitebsk Tarpeda-BelAZ2:3 (1:1)
 Vitebsk
Статистика личных встреч  28.11.2020 14:00Shakhtsyor FK Minsk4:2 (1:1)
 Salihorsk
Статистика личных встреч  28.11.2020 14:00Slavia Energetik-BDU2:1 (0:0)
 Mazyr
Статистика личных встреч  28.11.2020 14:00FK Slutsk FK Smalyavichy *
 Slutsk
Статистика личных встреч  28.11.2020 14:00Isloch FK Haradzeya2:2 (1:2)
 Minsk
Day 29
Статистика личных встреч  22.11.2020 14:00BATE Belshina5:0 (1:0)
 Barysaw
Статистика личных встреч  22.11.2020 14:00FK Haradzeya Dynamo Br1:4 (0:0)
 Haradzeya
Статистика личных встреч  22.11.2020 14:00FK Smalyavichy Slavia0:3 (0:1)
 Smalyavichy
Статистика личных встреч  22.11.2020 14:00Neman FK Slutsk1:0 (1:0)
 Hrodna
Статистика личных встреч  22.11.2020 14:00Rukh Shakhtsyor1:2 (1:2)
 Brest
Статистика личных встреч  22.11.2020 14:00Tarpeda-BelAZ Isloch2:0 (1:0)
 Zhodzina
Статистика личных встреч  22.11.2020 14:00Energetik-BDU Dynamo Mn2:3 (1:3)
 Maladzyechna
Статистика личных встреч  22.11.2020 14:00FK Minsk FK Vitebsk2:2 (2:1)
 Minsk
Day 28
Статистика личных встреч  08.11.2020 15:00Slavia Dynamo Mn0:1 (0:0)
 Mazyr
Статистика личных встреч  08.11.2020 13:00Belshina Energetik-BDU1:5 (0:2)
 Babruysk
Статистика личных встреч  07.11.2020 19:00Shakhtsyor BATE1:1 (0:1)
 Salihorsk
Статистика личных встреч  07.11.2020 17:00Dynamo Br Tarpeda-BelAZ2:3 (1:0)
 Brest
Статистика личных встреч  07.11.2020 15:00FK Slutsk FK Haradzeya0:1 (0:1)
 Slutsk
Статистика личных встреч  07.11.2020 13:00FK Smalyavichy Neman1:4 (0:3)
 Smalyavichy
Статистика личных встреч  06.11.2020 18:00FK Vitebsk Rukh0:0
 Vitebsk
Статистика личных встреч  06.11.2020 14:30Isloch FK Minsk3:4 (2:1)
 Minsk

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:150
Tourneys:9 332
Matches:1 060 755
Clubs:11 055
National teams:259
Stadiums:9 778
Site news
24.07.2021
current

FA Cup 2021/22 added

23.07.2021
current

Football League Cup 2021/22 added

20.07.2021
current

Ukraine, Second League 2021/22 added

19.07.2021
current

Third qualifying round of the
Europa League 2021/22
added

19.07.2021
current

Third qualifying round of the
UEFA Champions League 2021/22
added

19.07.2021
current

Third qualifying round of the
UEFA Europa Conference League 2021/22
added

Fixtures
Belarus 2020

Day 30

28.11

FK Slutsk - FK Smalyavichy

14:00*

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, July 26

 

FK Nizhniy NovgorodFK Sochi

19:00

 

VorsklaDnipro-1

19:30

 

AliansMetalist

18:30

 

RubikonDinaz

18:00

 

Botev VArda

21:00

 

KRFylkir

19:15

 

Wisła KZagłębie

18:00

 

KolubaraRadnik

19:00

 

ÖrebroAIK

19:00

ÖstersundsHalmstad

19:00

VarbergsGöteborg

19:00

 

TalleresArsenal

18:00

Argentinos JuniorsNewell's Old Boys

20:15

 

JuventudeChapecoense

18:00

Cuiabá Esporte ClubeCorinthians

20:00

Local time

Yesterday, July 24

QatarEl Salvador

3:2

MexicoHonduras

3:0

 

FK KhimkiZenit

1:3

LokomotivArsenal

3:1*

RubinSpartak

1:0

 

TorpedoAlaniya

3:1

FakelTom

2:0

Spartak-2Yenisey

2:1

BaltikaFK Orenburg

1:1

FK Krasnodar-2Tekstilshchik

1:1

VolgarNeftekhimik

1:0

RotorSKA-Khabarovsk

0:0

 

SKASpartak-Nalchik

0:0

AnzhiRotor-2

3:0

FK TuapseChaika

0:3

Dynamo StMashuk-KMV

1:1

Dynamo MkhDruzhba

3:0

FK ForteAlania-2

3:0*

FK YessentukiBiolog-Novokubansk

0:5*

 

ZvezdaLuki-Energiya

1:0

FK TverFK Chita

1:1

DynamoBaltika-BFU

3:2

KairatFK Smolensk

1:1

 

FK VolnaDynamo-2

2:2

KhimikFK Chertanovo

0:0

ShinnikTorpedo

1:0

Znamya TrudaLokomotiv-Kazanka

1:1

 

SKA-Khabarovsk-2Znamya

3:0

FK StroginoFK Saransk

1:1

SaturnFK Kolomna

3:0*

 

ApeksSokol

0:2

FK KalugaDynamo Br

0:0

AvangardArsenal-2

1:4

 

Ural-2Nosta

2:1

Lada-TolyattiVolga

0:4

FK ChelyabinskFK Orenburg-2

2:0

SpartakTorpedo

0:3

FK TyumenFK Novosibirsk

0:3

 

VeresKolos

0:0

ShahtarIngulets

2:1

 

Hirnyk-SportFK Kramatorsk

0:2

KreminVPK-Ahro

2:0

AhrobiznesVolyn

2:2

FK UzhhorodPrykarpattya

0:6

 

MunkacsChernihiv

1:0

 

NemanFK Slutsk

1:0

ShakhtsyorEnergetik-BDU

18:00*

Dynamo MnFK Vitebsk

3:1

 

SheriffZimbru

*

FloreștiDinamo-Auto

0:1

 

RapidHartberg

0:2

Rheindorf AltachLASK

0:1

TirolAdmira Wacker

1:1

 

Oud-HeverleeZulte Waregem

1:1

BeerschotCercle

18:30

KortrijkSeraing

2:0

OostendeCharleroi

0:3

 

Botev PPirin

2:1

LevskiSlavia

1:2

 

Noah JūrmalaBFC Daugava

17:00*

 

GórnikCracovia

1:1

JagielloniaLechia

1:1

LegiaWisła P

1:0

 

Novi PazarČukarički

17:00*

RadničkiNapredak

4:2

Crvena ZvezdaMladost

1:0

 

NK BravoAluminij

0:0

KoperMura

3:2

 

SlavenLokomotiva

1:2

GoricaŠibenik

3:1

 

RudarBudućnost

20:00*

DečićZeta

2:0

IskraJezero

2:0

PetrovacMornar

0:1

 

Hradec KrálovéBohemians 1905

1:1

PardubiceKarviná

2:2

JablonecBaník

1:0

SpartaSigma

3:2

 

MjällbyMalmö

0:2

SiriusDegerfors

2:0

 

Stirling AlbionPeterhead

3:1

ArbroathKelty Hearts

3:2

East FifeElgin City

2:3

DundeeForfar Athletic

5:2

Ross CountyMontrose

4:1

LivingstonCowdenbeath

3:1

Raith RoversAlloa Athletic

0:0
pen. 5:4

Ayr UnitedFalkirk

3:0

Hamilton AcademicalAlbion Rovers

2:2
pen. 6:5

MotherwellAnnan Athletic

2:0

Queen of the SouthAirdrieonians

4:1

KilmarnockStranraer

2:1

Greenock MortonClyde

2:1

Dunfermline AthleticStenhousemuir

4:1

 

ColónLanús

1:4

San Lorenzo de AlmagroCentral Córdoba

1:0

Racing ClubGimnasia y Esgrima

0:0

BanfieldBoca Juniors

0:0

 

GrêmioAmérica

1:1

PalmeirasFluminense

1:0

 

Atlanta UnitedColumbus Crew

0:1

Chicago FireToronto

1:2

Minnesota UnitedPortland Timbers

2:1

San Jose EarthquakesHouston Dynamo

1:1

DallasLos Angeles Galaxy

4:0

NashvilleCincinnati

3:0

Los AngelesVancouver Whitecaps

2:2

Real Salt LakeColorado Rapids

3:0

 

ShenzhenHenan Songshan Longmen

0:0

Shandong TaishanChongqing Liangjiang Athletic

3:1

Cangzhou Mighty LionsQingdao

2:0

Guangzhou CityGuangzhou

3:3

Local time

International tournaments

Current

24.03.2021 – 29.03.2022

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Europe

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

24.03.2021 – 30.03.2022

World Cup 2022,
Qualifying tournament, CONCACAF

10.07.2021 – 01.08.2021

CONCACAF Gold Cup 2021,
Final tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

22.06.2021 – 28.05.2022

UEFA Champions League 2021/22

06.07.2021 – 25.05.2022

UEFA Europa Conference League 2021/22

23.02.2021 – 20.11.2021

Copa Libertadores 2021

16.03.2021 – 06.11.2021

Copa Sudamericana 2021

07.04.2021 – 27.11.2021

AFC Champions League 2021

07.04.2021 – 26.11.2021

AFC Cup 2021

06.04.2021 – 28.10.2021

CONCACAF Champions League 2021,
Final tournament

Just finished

06.07.2021 – 18.07.2021

COSAFA Cup 2021

© WildSoft 2007-2021 info@wildstat.ru