05.11.2020 <

Football matches for 6.11.2020

> 07.11.2020
Local time
Day 14
Статистика личных встреч 19:00 FK Sochi FK Ufa1:1 (0:0)
 Sochi
ClubGWDLF-AP
1.Zenit30198376-2665
2.Spartak30176756-3757
3.Lokomotiv30175845-3556
4.Rubin30165942-3353
5.FK Sochi30158749-3353
6.CSKA301551051-3350
7.Dynamo301551044-3350
8.FK Khimki301361135-3945
9.FK Rostov301341337-3543
10.FK Krasnodar301251352-4541
Day 14
Статистика личных встреч 14:00 Inter Anzhi0:4 (0:1)
 Lermontov
Статистика личных встреч 19:00 SKA Kuban-Holding0:1 (0:1)
 Rostov-on-Don
Day 9
Статистика личных встреч 19:00 Dnipro-1 Kolos0:2 (0:1)
 Dnipropetrovsk
ClubGWDLF-AP
1.Dynamo26205159-1565
2.Shahtar26166454-1954
3.Zorya26155644-2250
4.Kolos261011536-2641
5.Vorskla26118737-3041
6.Desna26108838-3238
7.Dnipro-126861236-3830
8.FK Lviv26851325-5129
9.FK Oleksandriya26851333-3729
10.Rukh266101027-3928
Day 10
Статистика личных встреч 14:00 Karpaty Dinaz0:3 (0:1)
 Lviv
ClubGWDLF-AP
1.Podillya24176146-1357
2.FK Uzhhorod24174350-2355
3.Dinaz24156352-1951
4.Epitsentr24146436-1548
5.Karpaty24144642-2546
6.Nyva V241031138-3833
7.Bukovyna24951027-3132
8.Chaika24671126-3225
9.Obolon-224661221-3924
10.Chernihiv24561319-3321
Day 10
Статистика личных встреч 13:00 Real Pharma Yarud1:2 (0:1)
 Odesa
Статистика личных встреч 14:00 Metal Metalurh2:0 (1:0)
 Kharkiv
ClubGWDLF-AP
1.Metal22202065-562
2.Kryvbas22155253-1550
3.Metalurh22134542-2043
4.Tavriya22126441-2242
5.Enerhiya22931034-3530
6.Yarud22841027-3928
7.Dnipro2276917-3427
8.Balkany22651120-2823
9.Peremoha2258921-2923
10.Real Pharma22531413-4018
Day 28
Статистика личных встреч 14:30 Isloch FK Minsk3:4 (2:1)
 Minsk
Статистика личных встреч 18:00 FK Vitebsk Rukh0:0
 Vitebsk
ClubGWDLF-AP
1.Shakhtsyor30178557-2159
2.BATE30177665-3258
3.Tarpeda-BelAZ30168655-3756
4.Dynamo Br301731063-4054
5.Neman30165941-2953
6.Dynamo Mn301641038-2552
7.Isloch301361147-4645
8.Rukh301111857-3844
9.Slavia301091141-4939
10.Energetik-BDU301151443-4638
Day 18
Статистика личных встреч 13:00 Zimbru Petrocub0:1 (0:1)
 Chişinău
Статистика личных встреч 14:00 Sfîntul Gheorghe Speranţa1:0 (0:0)
 Suruceni
Статистика личных встреч 18:00 Milsami Florești3:0 (2:0)
 Orhei
Статистика личных встреч 19:45 Harrogate Town Skelmersdale United4:1 (2:0)*
 Harrogate
Day 12
Статистика личных встреч 20:45 Mechelen Charleroi3:3 (2:1)*
 Mechelen
ClubGWDLF-AP
1.Brugge34244673-2676
2.Antwerp341861057-4860
3.Anderlecht341513651-3458
4.Genk341681067-4856
5.Oostende341581149-4153
6.Standard3413111052-4150
7.Gent341471355-4249
8.Mechelen341391254-5448
9.Beerschot341451558-6447
10.Zulte Waregem341441653-6946
Day 10
Статистика личных встреч 20:00 Diósgyőr Újpest3:0
 Miskolc
Day 7
Статистика личных встреч 20:30 Werder Köln1:1 (0:0)*
 Bremen
Day 8
Статистика личных встреч 20:00 Fortuna Zwolle2:2 (2:1)*
 Sittard
ClubGWDLF-AP
1.Ajax342842102-2388
2.PSV34219474-3572
3.AZ34218575-4171
4.Vitesse34187952-3861
5.Feyenoord341611764-3659
6.Utrecht341314752-4153
7.Groningen341481240-3750
8.Sparta341381349-4847
9.Heracles Almelo341281442-5344
10.Twente3410111348-5041
Day 7
Статистика личных встреч 20:45 Sassuolo Udinese0:0*
 Reggio nell'Emilia
ClubGWDLF-AP
1.Inter38287389-3591
2.Milan38247774-4179
3.Atalanta38239690-4778
4.Juventus38239677-3878
5.Napoli38245986-4177
6.Lazio382151261-5568
7.Roma381881268-5862
8.Sassuolo3817111064-5662
9.Sampdoria381571652-5452
10.Hellas Verona3811121546-4845
Day 7
Статистика личных встреч 20:30 Belenenses Rio Ave0:0*
 Lisboa
Day 14
Статистика личных встреч 18:00 Metalac Vojvodina3:3 (1:1)
 Gornji Milanovac
ClubGWDLF-AP
1.Crvena Zvezda383530114-20108
2.Partizan38312595-2095
3.Čukarički38228869-3474
4.Vojvodina38218962-4171
5.TSC381771468-5058
6.Radnik381671555-4955
7.Mladost381591443-5954
8.Proleter381581540-4753
9.Spartak381571654-5352
10.Metalac3813131248-5352
Day 11
Статистика личных встреч 17:00 Celje Aluminij4:0 (1:0)
 Celje
ClubGWDLF-AP
1.Mura361712750-2663
2.Maribor361712764-4163
3.Olimpija361611945-3559
4.Domžale361413952-4155
5.NK Bravo3610151139-3945
6.Tabor361281640-4444
7.Aluminij3610131331-4143
8.Celje361271736-4143
9.Koper361191641-5642
10.Gorica36782124-5829
Day 10
Статистика личных встреч 21:00 Strasbourg Marseille0:1 (0:0)
 Strasbourg
ClubGWDLF-AP
1.Lille382411364-2383
2.Paris Saint-Germain38264886-2882
3.Monaco38246876-4278
4.Lyon382210681-4376
5.Marseille3816121054-4760
6.Rennes3816101252-4058
7.Lens3815121155-5457
8.Montpellier3814121260-6254
9.Nice381571650-5352
10.Metz3812111544-4847
Day 7
Статистика личных встреч 18:00 Jablonec Zbrojovka0:1 (0:0)
 Jablonec nad Nisou
ClubGWDLF-AP
1.Slavia34268085-2086
2.Sparta34235682-4374
3.Jablonec34216759-3369
4.Slovácko34196958-3363
5.Viktoria341771060-4558
6.Slovan3414101044-3252
7.Pardubice341571241-4252
8.Baník3413101148-3849
9.Sigma3411121140-4045
10.Bohemians 19053410131140-3743
Day 14
Статистика личных встреч 19:45 Aberdeen Hibernian2:0 (2:0)
 Aberdeen
Статистика личных встреч 19:45 Ross County Livingston1:1 (1:0)
 Dingwall
Статистика личных встреч 19:45 St. Johnstone Kilmarnock1:0 (0:0)
 Perth
Статистика личных встреч 19:45 St. Mirren Dundee United0:0
 Paisley
Day 1
Статистика личных встреч 15:30 Henan Jianye Tianjin Teda0:0
 Dalian
Day 1
Статистика личных встреч 15:30 Qingdao Huanghai Shenzhen0:2 (0:1)
 Dalian
Dalian Pro Youth Training Base
Football calendar
Now in database:

Years:150
Tourneys:9 330
Matches:1 060 582
Clubs:11 041
National teams:259
Stadiums:9 769
<2020>
<November>
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Site news
23.07.2021
current

Football League Cup 2021/22 added

20.07.2021
current

Ukraine, Second League 2021/22 added

19.07.2021
current

Third qualifying round of the
Europa League 2021/22
added

19.07.2021
current

Third qualifying round of the
UEFA Champions League 2021/22
added

19.07.2021
current

Third qualifying round of the
UEFA Europa Conference League 2021/22
added

In the football world

Tomorrow, July 24

QatarEl Salvador

16:30

MexicoHonduras

19:00

 

FK KhimkiZenit

17:30

LokomotivArsenal

20:00*

RubinSpartak

20:00

 

TorpedoAlaniya

17:00

FakelTom

18:00

Spartak-2Yenisey

18:00

BaltikaFK Orenburg

19:00

FK Krasnodar-2Tekstilshchik

19:00

VolgarNeftekhimik

19:00

RotorSKA-Khabarovsk

20:00

 

SKASpartak-Nalchik

17:00

AnzhiRotor-2

17:00

FK TuapseChaika

17:00

Dynamo StMashuk-KMV

18:00

Dynamo MkhDruzhba

18:00

FK ForteAlania-2

18:30

FK YessentukiBiolog-Novokubansk

19:00

 

ZvezdaLuki-Energiya

15:00

FK TverFK Chita

16:00

DynamoBaltika-BFU

17:00

KairatFK Smolensk

18:00

 

FK VolnaDynamo-2

16:00

KhimikFK Chertanovo

17:00

ShinnikTorpedo

18:00

Znamya TrudaLokomotiv-Kazanka

18:00

 

SKA-Khabarovsk-2Znamya

17:00

FK StroginoFK Saransk

17:00

SaturnFK Kolomna

18:00*

 

ApeksSokol

17:00

FK KalugaDynamo Br

18:00

AvangardArsenal-2

18:30

 

Ural-2Nosta

14:00

Lada-TolyattiVolga

17:00

FK ChelyabinskFK Orenburg-2

18:00

SpartakTorpedo

18:00

FK TyumenFK Novosibirsk

19:00

 

VeresKolos

17:00

ShahtarIngulets

19:30

 

Hirnyk-SportFK Kramatorsk

17:00

KreminVPK-Ahro

19:00

AhrobiznesVolyn

19:00

FK UzhhorodPrykarpattya

19:00

 

MunkacsChernihiv

17:00

 

NemanFK Slutsk

18:00

ShakhtsyorEnergetik-BDU

18:00*

Dynamo MnFK Vitebsk

20:45

 

SheriffZimbru

*

FloreștiDinamo-Auto

18:00

 

RapidHartberg

17:00

Rheindorf AltachLASK

17:00

TirolAdmira Wacker

17:00

 

Oud-HeverleeZulte Waregem

16:15

BeerschotCercle

18:30

KortrijkSeraing

18:30

OostendeCharleroi

20:45

 

Botev PPirin

18:45

LevskiSlavia

21:00

 

Noah JūrmalaBFC Daugava

17:00

 

GórnikCracovia

15:00

JagielloniaLechia

17:30

LegiaWisła P

20:00

 

Novi PazarČukarički

17:00*

RadničkiNapredak

18:55

Crvena ZvezdaMladost

21:00

 

NK BravoAluminij

17:00

KoperMura

20:15

 

SlavenLokomotiva

18:55

GoricaŠibenik

21:00

 

RudarBudućnost

20:00*

DečićZeta

20:30

IskraJezero

20:30

PetrovacMornar

20:30

 

Hradec KrálovéBohemians 1905

16:00

PardubiceKarviná

16:00

JablonecBaník

16:00

SpartaSigma

19:00

 

MjällbyMalmö

15:00

SiriusDegerfors

17:30

 

Stirling AlbionPeterhead

15:00

ArbroathKelty Hearts

15:00

East FifeElgin City

15:00

DundeeForfar Athletic

15:00

Ross CountyMontrose

15:00

LivingstonCowdenbeath

15:00

Raith RoversAlloa Athletic

15:00

Ayr UnitedFalkirk

3:0

Hamilton AcademicalAlbion Rovers

15:00

MotherwellAnnan Athletic

15:00

Queen of the SouthAirdrieonians

15:00

KilmarnockStranraer

15:00

Greenock MortonClyde

15:00

Dunfermline AthleticStenhousemuir

15:00

 

ColónLanús

13:30

San Lorenzo de AlmagroCentral Córdoba

15:45

Racing ClubGimnasia y Esgrima

18:00

BanfieldBoca Juniors

20:15

 

GrêmioAmérica

17:00

PalmeirasFluminense

19:00

FortalezaBragantino

21:00

 

Atlanta UnitedColumbus Crew

15:30

Chicago FireToronto

19:00

Minnesota UnitedPortland Timbers

19:00

San Jose EarthquakesHouston Dynamo

19:00

DallasLos Angeles Galaxy

19:30

NashvilleCincinnati

19:30

Los AngelesVancouver Whitecaps

19:30

Real Salt LakeColorado Rapids

20:00

 

ShenzhenHenan Songshan Longmen

18:00

Shandong TaishanChongqing Liangjiang Athletic

18:00

Cangzhou Mighty LionsQingdao

20:00

Guangzhou CityGuangzhou

20:00

Local time

Yesterday, July 22

AraratŚląsk

2:4

AustriaBreiðablik

1:1

OlimpijaBirkirkara

1:0

MoldeServette

3:0

F91Bohemian

0:1

PanevėžysVojvodina

0:1

HammarbyMaribor

3:1

ElfsborgMilsami

4:0

TeutaInter Club d'Escaldes

0:2

ValurBodø/Glimt

0:3

KuopioVorskla

2:2

RFSPuskás

3:0

Gżira UnitedRijeka

0:2

SpartakSepsi

0:0

FHRosenborg

0:2

KøbenhavnTarpeda-BelAZ

4:1

FK SochiKeşlə

3:0

ViktoriaDynamo Br

2:1

AstanaÁrīs Thessaloniki

2:0

HB TórshavnBudućnost

4:0

LaçiUniversitatea

1:0

LarneAarhus

2:1

LinfieldBorac

4:0

HibernianSanta Coloma

3:0

AberdeenHäcken

5:1

DundalkLevadia

2:2

CSKAFK Liepāja

0:0

QarabağAshdod

0:0

LokomotivSlovácko

1:0

SūduvaRaków

0:0

LimassolVllaznia

1:0

Riga FCShkëndija

2:0

ShkupiSanta Clara

0:3

PetrocubSivasspor

0:1

ApollonŽilina

1:3

BaselPartizani

3:0

Dinamo TbMaccabi

1:2

GentVålerenga

4:0

SutjeskaMaccabi

0:0

FK VeležAÉK

2:1

ArdaHapoel Be`er Sheva

0:2

DritaFeyenoord

0:0

PogońOsijek

0:0

ÚjpestVaduz

2:1

HajdukTobil

2:0

PartizanDAC 1904

1:0

Dinamo BtBATE

0:1

FCSBShakhtyor

1:0

Shakhtsyor SalihorskFola

1:2

InternacionalOlimpia

0:0
pen. 4:5

IndependienteSantos

1:1

PeñarolNacional

0:1

Rosario CentralDeportivo Táchira

1:0

 

Orlando CityPhiladelphia Union

2:1

AustinSeattle Sounders

0:1

 

Tianjin Jinmen TigerShanghai Shenhua

1:3

Changchun YataiBeijing Guoan

2:0

Shanghai PortHebei

1:0

Dalian ProfessionalWuhan

1:1

International tournaments

Current

24.03.2021 – 29.03.2022

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Europe

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

24.03.2021 – 30.03.2022

World Cup 2022,
Qualifying tournament, CONCACAF

10.07.2021 – 01.08.2021

CONCACAF Gold Cup 2021,
Final tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

22.06.2021 – 28.05.2022

UEFA Champions League 2021/22

06.07.2021 – 25.05.2022

UEFA Europa Conference League 2021/22

23.02.2021 – 20.11.2021

Copa Libertadores 2021

16.03.2021 – 06.11.2021

Copa Sudamericana 2021

07.04.2021 – 27.11.2021

AFC Champions League 2021

07.04.2021 – 26.11.2021

AFC Cup 2021

06.04.2021 – 28.10.2021

CONCACAF Champions League 2021,
Final tournament

Just finished

06.07.2021 – 18.07.2021

COSAFA Cup 2021

28.11.2020 – 17.07.2021

CAF Champion's League 2020/21

© WildSoft 2007-2021 info@wildstat.ru