Belarus 2000

Top league

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Slavia30235278 - 2574CL131145 - 1140104133 - 1434
2.BATE30204668 - 2664UC131144 - 74073524 - 1924
3.Dynamo Mn30195649 - 2162IC93328 - 1030102321 - 1132
4.Neman-Belkard30176756 - 2957122141 - 93854615 - 2019
5.Shakhtsyor30159647 - 2954UC95127 - 83264520 - 2122
6.FK Homel301721150 - 4153102323 - 123270827 - 2921
7.Dnepr-Transmash30147955 - 334983427 - 102764528 - 2322
8.Tarpeda-MAZ Mn301310743 - 284983428 - 182757315 - 1022
9.Belshina301151442 - 3838UC63626 - 232152816 - 1517
10.Dynamo Br301041637 - 513462722 - 242042915 - 2714
11.Lokomotiv-9630871534 - 503162721 - 222025813 - 2811
12.Vedrych-97306111323 - 362945613 - 171726710 - 1912
13.Naftan-Devon30571825 - 692226710 - 2812311115 - 4110
14.FK Lida303101716 - 60192679 - 211214107 - 397
15.Tarpeda-Kadzina Mg30522331 - 7117311114 - 3710211217 - 347
16.Kamunalnik30381919 - 661726715 - 231212124 - 435

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 30
Статистика личных встреч  04.11.2000 14:00Belshina Neman-Belkard1:1 (1:0)
 Babruysk
Статистика личных встреч  04.11.2000 14:00Dnepr-Transmash Vedrych-971:1 (0:0)
 Mogilev
Статистика личных встреч  04.11.2000 14:00Dynamo Br Kamunalnik5:2 (1:1)
 Brest
Статистика личных встреч  04.11.2000 14:00Dynamo Mn Slavia0:1 (0:0)
 Minsk
Статистика личных встреч  04.11.2000 14:00FK Lida Shakhtsyor0:3 (0:1)
 Lida
Статистика личных встреч  04.11.2000 14:00Naftan-Devon FK Homel1:2 (0:0)
 Navapolatsk
Статистика личных встреч  04.11.2000 14:00Tarpeda-Kadzina Mg Lokomotiv-963:2 (1:0)
 Mogilev
Статистика личных встреч  04.11.2000 14:00Tarpeda-MAZ Mn BATE0:1 (0:1)
 Minsk
Day 29
Статистика личных встреч  31.10.2000 14:00BATE Tarpeda-Kadzina Mg4:0 (1:0)
 Barysaw
Статистика личных встреч  31.10.2000 14:00FK Homel FK Lida2:1 (0:1)
 Gomel
Статистика личных встреч  31.10.2000 14:00Kamunalnik Dynamo Mn0:1 (0:0)
 Slonim
Статистика личных встреч  31.10.2000 14:00Lokomotiv-96 Dynamo Br3:2 (1:0)
 Baran
Статистика личных встреч  31.10.2000 14:00Neman-Belkard Tarpeda-MAZ Mn2:1 (2:1)
 Hrodna
Статистика личных встреч  31.10.2000 14:00Shakhtsyor Dnepr-Transmash2:2 (0:2)
 Salihorsk
Статистика личных встреч  31.10.2000 14:00Slavia Naftan-Devon5:0 (2:0)
 Mazyr
Статистика личных встреч  31.10.2000 14:00Vedrych-97 Belshina0:2 (0:0)
 Rechytsa
Day 28
Статистика личных встреч  24.10.2000 15:00Tarpeda-MAZ Mn Vedrych-971:0 (1:0)
 Minsk
Статистика личных встреч  23.10.2000 16:00Dynamo Mn Lokomotiv-962:2 (0:1)
 Minsk
Статистика личных встреч  23.10.2000 15:00Belshina Shakhtsyor5:2 (3:1)
 Babruysk
Статистика личных встреч  23.10.2000 15:00Dynamo Br BATE0:1 (0:0)
 Brest
Статистика личных встреч  23.10.2000 15:00FK Homel Slavia1:0 (0:0)
 Gomel
Статистика личных встреч  23.10.2000 15:00FK Lida Dnepr-Transmash0:0
 Lida
Статистика личных встреч  23.10.2000 15:00Naftan-Devon Kamunalnik2:0 (0:0)
 Navapolatsk
Статистика личных встреч  23.10.2000 15:00Tarpeda-Kadzina Mg Neman-Belkard3:4 (2:2)
 Mogilev

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 786
Matches:1 013 145
Clubs:10 697
National teams:259
Stadiums:9 375
Site news
17.08.2018
current

Second round of the Football
League Cup 2018/19
added

06.08.2018
current

Play-off round of the
Europa League 2018/19
added

In the football world

Tomorrow, August 18

AndorraUAE

17:00

GuatemalaCuba

20:00

KCCATownship Rollers

16:00

DifaâMC Alger

20:00

Mbabane SwallowsZESCO United

15:00

Étoile du SahelPrimeiro de Agosto

20:00

 

CSKAArsenal

16:30

FK KrasnodarSpartak

19:00

AkhmatRubin

21:30

 

LuchFK Krasnodar-2

15:00

ShinnikZenit-2

16:00

FK TyumenSibir

17:00

FK TambovMordovia

18:00

FK ChertanovoSKA-Khabarovsk

18:00

AvangardBaltika

18:00

FakelFK Khimki

18:00

TomFK Armavir

19:00

FK SochiFK Nizhniy Novgorod

19:00

 

FK LvivShahtar

17:00

DynamoFK Oleksandriya

19:30

 

ZirkaKobra

17:00

KolosAvanhard

18:00

Hirnyk-SportBalkany

18:00

AhrobiznesDnipro-1

18:00

VolynFK Sumy

18:00

RukhIngulets

18:30

Metalist 1925Obolon-Brovar

19:00

 

Nyva VPodillya

17:00

FK KalushVeres

17:00

FK MynaiCherkashchyna-Akademiya

17:00

ChaikaNyva T

18:00

 

KreminFK Nikopol

17:00

MyrMetalurh

17:30

EnerhiyaHirnyk

17:30

 

FK MinskFK Smalyavichy

16:45

Tarpeda-BelAZIsloch

18:45

 

AkzhayikAqtöbe

18:00

AtyrauTobil

19:00

 

PaxtakorNasaf

20:00

QizilqumNavbahor

20:00

 

Red BullHartberg

17:00

MattersburgWolfsberg

17:00

WackerSt. Pölten

17:00

 

Cardiff CityNewcastle United

12:30

EvertonSouthampton

15:00

Leicester CityWolverhampton Wanderers

15:00

Tottenham HotspurFulham

15:00

West Ham UnitedAFC Bournemouth

15:00

ChelseaArsenal

17:30

 

Bristol CityMiddlesbrough

15:00

MillwallDerby County

15:00

ReadingBolton Wanderers

15:00

Hull CityBlackburn Rovers

15:00

Ipswich TownAston Villa

15:00

Leeds UnitedRotherham United

15:00

Sheffield UnitedNorwich City

15:00

West Bromwich AlbionQueens Park Rangers

15:00

Wigan AthleticNottingham Forest

15:00

Preston North EndStoke City

17:30

 

LokerenStandard

18:00

CercleZulte Waregem

20:00

Waasland-BeverenSint-Truiden

20:00

KortrijkOostende

20:30

 

Botev PLokomotiv

18:30

Botev VEtar

21:00

 

FerencvárosPaks

17:00

PuskásKisvárda

19:30

ÚjpestMezőkövesd-Zsóry

19:30

HonvédVideoton

19:30

DiósgyőrHaladás

19:30

 

NACDe Graafschap

18:30

VVV-VenloAjax

18:30

FortunaPSV

20:45

Heracles AlmeloDen Haag

20:45

 

ChikhuraMetalurgi

17:30

DinamoSamtredia

20:00

 

ÍBVKeflavík

16:00

 

Celta de VigoEspañol

18:15

VillarrealReal Sociedad

20:15

BarcelonaAlavés

22:15

 

JelgavaRiga FC

18:00

FK LiepājaMETTA/LU

20:00

 

StumbrasSūduva

*

JonavaPalanga

13:00

 

Wisła PArka

18:00

GórnikLechia

20:30

 

ChavesPortimonense

16:30

BoavistaBenfica

19:00

SportingVitória Setubal

21:00

 

ČukaričkiProleter

19:00

VoždovacDinamo

20:00

VojvodinaBačka

20:00

MladostZemun

20:00

 

CeljeTriglav

18:00

AluminijRudar

20:00

 

GuingampParis Saint-Germain

17:00

AmiensMontpellier

20:00

CaenNice

20:00

DijonNantes

20:00

MonacoLille

20:00

RennesAngers

20:00

 

Istra 1961Lokomotiva

21:00

 

RudarSutjeska

17:00

IskraGrbalj

17:00

TitogradZeta

17:00

BudućnostLovćen

19:00

PetrovacMornar

19:30

 

SlovanBohemians 1905

17:00

FastavTeplice

17:00

Mladá BoleslavOpava

17:00

SlaviaBaumit

19:00

 

MalmöTrelleborg

16:00

 

PaideNõmme Kalju

16:00

 

SantosSport

16:00

CorinthiansGrêmio

19:00

 

Seattle SoundersLos Angeles Galaxy

13:00

Vancouver WhitecapsNew York Red Bulls

16:00

Philadelphia UnionNew York City

19:00

DallasMinnesota United

19:00

San Jose EarthquakesToronto

19:00

Montreal ImpactChicago Fire

19:30

Sporting Kansas CityPortland Timbers

19:30

Houston DynamoReal Salt Lake

20:00

 

Dalian YifangHenan Jianye

19:35

Tianjin TedaJiangsu Suning

19:35

Guizhou HengfengShandong Luneng Taishan

19:35

Chongqing Dangdai LifanShanghai SIPG

19:35

Guangzhou R&FChangchun Yatai

19:35

Beijing RenheBeijing Sinobo Guoan

19:35

Local time

Yesterday, August 16

ProgrèsFK Ufa

2:2

KøbenhavnCSKA Sofia

2:1

AEKSturm

5:0

MoldeHibernian

3:0

ValurSheriff

2:1

MidtjyllandThe New Saints

3:1

KukësiTorpedo Kutaisi

2:0

HJKOlimpija Ljubljana

1:4

LuzernOlympiakós

1:3

UniversitateaRB Leipzig

1:1

LASKBeşiktaş

2:1

Burnleyİstanbul Başakşehir

1:0 aet

BrøndbySpartak Zlatibor Voda

2:1

ZenitDynamo Minsk

8:1 aet

AtalantaHapoel

2:0

BaselVitesse

1:0

ŽalgirisSevilla

0:5

QayratSigma

1:2

ZrinjskiLudogorets

1:1

F91Legia

2:2

CFRAlashkert

5:0

SūduvaSpartaks Jurmala

0:0

MariborRangers

0:0

LechGenk

1:2

APOELHapoel Be'er Sheva

3:1

FeyenoordTrenčín

1:1

GentJagiellonia

3:1

MaccabiPyunik

2:1

BragaZorya Lugansk

2:2

PartizanNordsjælland

3:2

Rapid WienSlovan

4:0

BordeauxFK Mariupol

2:1

Dynamo BrestApollon

1:0

RijekaSarpsborg

0:1

RosenborgCork City

3:0

SteauaHajduk Split

2:1

BotafogoNacional

2:0

ColónSão Paulo

0:1
pen. 5:3

Defensor SportingFluminense

0:1

 

MFK Mykolaiv-2Tavriya

0:0

 

SunderlandSheffield Wednesday

0:2

 

Palmeiras (São Paulo)Bahia (Salvador)

1:0

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 11.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru