07.11.2020 < | Football matches for 8.11.2020 | > 09.11.2020 |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Kvant | | Sakhalin | 0:0 | |||||
Obninsk | |||||||||
14:00 | Sokol | | FK Ryazan | 0:2 (0:1) | |||||
Saratov | |||||||||
14:00 | Avangard | | Krasny | 4:3 (2:2) | |||||
Kursk | |||||||||
14:00 | FK Kaluga | | Metallurg Lipetsk | 2:1 (2:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
14:00 | Znamya | | Salyut-Belgorod | 0:1 (0:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
15:00 | Metallurg Vidnoye | | Khimik-Arsenal | 2:3 (1:1)* | |||||
Vidnoye | |||||||||
17:00 | Fakel-M | | FK Strogino | 1:2 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Saturn | | FK Khimki-M | 5:1 (1:0)* | |||||
Ramenskoye |
Day 10 | |||||||||
14:00 | Peremoha | | MFK Mykolaiv-2 | 3:1 (1:1) | |||||
Dnipro |
Day 3 | |||||||||
15:30 | Noah | | Ararat-Armenia | 0:0 | |||||
Yerevan |
Day 28 | |||||||||
13:00 | Belshina | | Energetik-BDU | 1:5 (0:2) | |||||
Babruysk | |||||||||
15:00 | Slavia | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:0) | |||||
Mazyr |
Day 18 | |||||||||
17:00 | Codru | | Dinamo-Auto | 1:4 (0:2) | |||||
Lozova |
Day 7 | |||||||||
14:30 | LASK | | Admira Wacker | 4:0 (1:0) | |||||
Pasching | |||||||||
17:00 | Rapid | | Red Bull | 1:1 (0:1) | |||||
Wien |
Day 8 | |||||||||
12:00 | West Bromwich Albion | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0)* | |||||
West Bromwich | |||||||||
14:00 | Leicester City | | Wolverhampton Wanderers | 1:0 (1:0)* | |||||
Leicester | |||||||||
16:30 | Manchester City | | Liverpool | 1:1 (1:1)* | |||||
Manchester | |||||||||
19:15 | Arsenal | | Aston Villa | 0:3 (0:1)* | |||||
London |
12:00 | Scunthorpe United | | Solihull Moors | 2:3 (1:1)* | |||||
Scunthorpe | |||||||||
12:45 | Havant & Waterlooville | | Cray Valley Paper Mills | 1:0 (1:0)* | |||||
Havant | |||||||||
12:45 | Barnet | | Burton Albion | 1:0 (1:0)* | |||||
London | |||||||||
12:45 | Wigan Athletic | | Chorley | 2:3 aet (2:1, 2:2)* | |||||
Wigan | |||||||||
12:45 | Maldon & Tiptree | | Morecambe | 0:1 (0:1)* | |||||
Maldon | |||||||||
12:45 | Torquay United | | Crawley Town | 5:6 aet (2:0, 3:3)* | |||||
Torquay | |||||||||
12:45 | Hayes & Yeading United | | Carlisle United | 2:2 aet (0:0, 0:0), pen. 3:4* | |||||
London | |||||||||
12:45 | Eastleigh | | Milton Keynes Dons | 0:0 aet, pen. 3:4* | |||||
Eastleigh | |||||||||
12:45 | Hampton & Richmond Borough | | Oldham Athletic | 2:3 (1:2)* | |||||
London | |||||||||
14:30 | Eastbourne Borough | | Blackpool | 0:3 (0:0)* | |||||
Eastbourne |
Day 12 | |||||||||
13:30 | Antwerp | | Standard | 1:1 (1:0)* | |||||
Antwerpen | |||||||||
16:00 | Oostende | | Brugge | 1:3 (1:1)* | |||||
Oostende | |||||||||
18:15 | Gent | | Anderlecht | 1:1 (0:1)* | |||||
Gent | |||||||||
20:45 | Cercle | | Zulte Waregem | 1:3 (0:2)* | |||||
Brugge |
Day 12 | |||||||||
12:30 | Etar | | Arda | 0:0* | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
15:00 | PFC Montana | | CSKA | 1:2 (0:1)* | |||||
Montana | |||||||||
17:30 | CSKA 1948 | | Ludogorets | 0:3 (0:1)* | |||||
Sofia |
Day 10 | |||||||||
14:30 | Zalaegerszegi TE | | Kisvárda | 1:2 (0:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
17:00 | Ferencváros | | Mezőkövesd-Zsóry | 3:0 (3:0) | |||||
Budapest |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Hoffenheim | 2:1 (2:0)* | |||||
Wolfsburg | |||||||||
18:00 | Bayer 04 | | Borussia Mönchengladbach | 4:3 (2:2)* | |||||
Leverkusen |
Day 13 | |||||||||
18:00 | Lokomotivi | | Dinamo Tbilisi | 0:2 (0:0) | |||||
Tbilisi |
Day 9 | |||||||||
14:00 | Getafe | | Villarreal | 1:3 (1:2)* | |||||
Getafe | |||||||||
16:15 | Real Sociedad | | Granada | 2:0 (2:0)* | |||||
San Sebastián | |||||||||
18:30 | Levante | | Alavés | 1:1 (0:1)* | |||||
Valencia | |||||||||
18:30 | Real Valladolid | | Athletic | 2:1 (1:0)* | |||||
Valladolid | |||||||||
21:00 | Valencia | | Real Madrid | 4:1 (2:1)* | |||||
Valencia |
Day 24 | |||||||||
18:00 | Bodø/Glimt | | Ålesund | 7:0 (2:0) | |||||
Bodø | |||||||||
18:00 | Molde | | Kristiansund | 2:2 (1:2) | |||||
Molde | |||||||||
18:00 | Sandefjord | | Stabæk | 0:0 | |||||
Sandefjord | |||||||||
18:00 | Start | | Sarpsborg 08 | 3:2 (1:2) | |||||
Kristiansand | |||||||||
18:00 | Viking | | Rosenborg | 3:0 (3:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
20:30 | Vålerenga | | Odd | 2:0 (1:0) | |||||
Oslo |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Legia | | Lech | 2:1 (0:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
17:30 | Raków | | Wisła Kraków | 0:0 | |||||
Bełchatów |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Farense | | Boavista | 3:1 (1:1)* | |||||
Faro | |||||||||
15:00 | Nacional | | Gil Vicente | 2:1 (0:1)* | |||||
Funchal | |||||||||
17:30 | Porto | | Portimonense | 3:1 (1:1)* | |||||
Porto | |||||||||
20:00 | Benfica | | Braga | 2:3 (0:1)* | |||||
Lisboa |
Day 14 | |||||||||
19:00 | Crvena Zvezda | | Inđija | 3:2 (1:1) | |||||
Belgrade |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Dinamo | | Istra 1961 | 5:0 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
17:05 | Rijeka | | Lokomotiva | 1:0 (1:0) | |||||
Rijeka |
Day 7 | |||||||||
14:00 | Teplice | | Slovan | 1:2 (1:2)* | |||||
Teplice | |||||||||
14:00 | Karviná | | Bohemians 1905 | 2:1 (1:0)* | |||||
Karviná | |||||||||
16:00 | Slavia | | Mladá Boleslav | 1:0 (1:0)* | |||||
Praha | |||||||||
18:15 | Viktoria | | Sparta | 3:1 (3:0)* | |||||
Plzeň |
Day 27 | |||||||||
14:30 | Djurgårdens | | AIK | 0:1 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
14:30 | Örebro | | Kalmar | 0:1 (0:1) | |||||
Örebro | |||||||||
14:30 | Varbergs | | Hammarby | 5:2 (2:1) | |||||
Varberg | |||||||||
17:30 | Helsingborgs | | Göteborg | 0:1 (0:1) | |||||
Helsingborg | |||||||||
17:30 | Malmö | | Sirius | 4:0 (3:0) | |||||
Malmö |
Day 14 | |||||||||
12:00 | Motherwell | | Celtic | 1:4 (0:2) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Rangers | | Hamilton Academical | 8:0 (4:0) | |||||
Glasgow |
Day 20 | |||||||||
16:00 | Vasco da Gama | | Palmeiras | 0:1 (0:0)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Internacional | | Coritiba | 2:2 (1:0)* | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:15 | Atlético Mineiro | | Flamengo | 4:0 (2:0)* | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:15 | Bahia | | Botafogo | 1:0 (0:0)* | |||||
Salvador | |||||||||
18:15 | Bragantino | | Santos | 1:1 (0:0)* | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
20:30 | Fluminense | | Grêmio | 0:1 (0:1)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
20:30 | Ceará | | Sport | 0:0* | |||||
Fortaleza |
15:30 | Chicago Fire | | New York City | 3:4 (3:3) | |||||
Chicago | |||||||||
15:30 | Columbus Crew | | Atlanta United | 2:1 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
15:30 | DC United | | Montreal Impact | 2:3 (2:1) | |||||
Washington | |||||||||
15:30 | Inter Miami | | Cincinnati | 2:1 (2:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
15:30 | New York Red Bulls | | Toronto | 2:1 (2:0) | |||||
Harrison | |||||||||
15:30 | Orlando City | | Nashville | 2:3 (1:1) | |||||
Orlando | |||||||||
15:30 | Philadelphia Union | | New England Revolution | 2:0 (1:0) | |||||
Chester | |||||||||
18:30 | Houston Dynamo | | Colorado Rapids | 1:2 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
18:30 | Los Angeles | | Portland Timbers | 1:1 (1:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
18:30 | Minnesota United | | Dallas | 3:0 (1:0) | |||||
Saint Paul | |||||||||
18:30 | Real Salt Lake | | Sporting Kansas City | 0:2 (0:1) | |||||
Sandy | |||||||||
18:30 | Seattle Sounders | | San Jose Earthquakes | 4:1 (0:0) | |||||
Seattle | |||||||||
18:30 | Vancouver Whitecaps | | Los Angeles Galaxy | 3:0 (2:0) | |||||
Vancouver |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 21 | 12 | 3 | 6 | 38-25 | 39 | ||
2. | Seattle Sounders | 22 | 11 | 6 | 5 | 44-23 | 39 | ||
3. | Portland Timbers | 23 | 11 | 6 | 6 | 46-35 | 39 | ||
4. | Minnesota United | 21 | 9 | 7 | 5 | 36-26 | 34 | ||
5. | Dallas | 22 | 9 | 7 | 6 | 28-24 | 34 | ||
6. | Los Angeles | 22 | 9 | 5 | 8 | 47-39 | 32 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 23 | 8 | 6 | 9 | 35-51 | 30 | ||
8. | Colorado Rapids | 18 | 8 | 4 | 6 | 32-28 | 28 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 23 | 9 | 0 | 14 | 27-44 | 27 | ||
10. | Los Angeles Galaxy | 22 | 6 | 4 | 12 | 27-46 | 22 |
Day 1 | |||||||||
19:35 | Jiangsu Suning | | Guangzhou Evergrande Taobao | 0:0 | |||||
Suzhou |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |