28.11.2020 < | Football matches for 29.11.2020 | > 30.11.2020 |
Day 1 | |||||||||
14:30 | Ashanti de Siguiri | | Stade Malien | 1:2 (0:2) | |||||
Conakry | |||||||||
15:00 | PWD Bamenda | | Kaizer Chiefs | 0:1 (0:0) | |||||
Limbé | |||||||||
15:00 | FC Nouadhibou | | Asante Kotoko | 1:1 (1:1) | |||||
Nouadhibou Stade Municipal | |||||||||
15:30 | Otôho | | Al-Merreikh | 1:1 (0:0) | |||||
Owendo | |||||||||
15:30 | Akonangui | | Atlético Petróleos | 0:1 (0:1) | |||||
Ebebiyín | |||||||||
16:00 | Abidjan | | ASKO Kara | 1:0 (1:0) | |||||
Abidjan | |||||||||
16:00 | SONIDEP | | Mogadishu City | 2:0 (0:0) | |||||
Niamey | |||||||||
16:00 | Gazelle | | Garde Republicaine SIAF | +:- | |||||
N'Djamena | |||||||||
16:00 | Rahimo | | Enyimba | 0:1 (0:0) | |||||
Ouagadougou | |||||||||
16:00 | Bantu | | Nkana | 0:1 (0:1) | |||||
Maseru | |||||||||
16:00 | Plateau United | | Simba | 0:1 (0:0) | |||||
Jos | |||||||||
16:30 | Armed Forces | | Teungueth | 1:1 (1:0) | |||||
Bakau | |||||||||
17:00 | Belouizdad | | Al-Nasr Benghazi | 2:0 (1:0) | |||||
Alger |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Ngazi Sport | | NAPSA Stars | 1:5 (0:1) | |||||
Moroni | |||||||||
15:00 | Ashanti Gold | | Salitas | 0:0 | |||||
Obuasi | |||||||||
15:00 | Maniema Union | | Bloemfontein Celtic | 0:2 (0:2) | |||||
Kindu | |||||||||
15:30 | Orapa United | | Kigali | 2:1 (2:0) | |||||
Gaborone | |||||||||
15:30 | Unisport de Sokodé | | Coton Sport | 0:2 (0:1) | |||||
Lomé | |||||||||
16:00 | Yeelen Olympique | | US GN | 0:1 (0:0) | |||||
Bamako |
Day 25 | |||||||||
14:00 | FK Krasnodar-2 | | Akron | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
14:00 | Spartak-2 | | Irtysh | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
14:00 | Veles | | Shinnik | 4:2 (1:1) | |||||
Domodedovo | |||||||||
15:00 | FK Chertanovo | | Neftekhimik | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Alaniya | | FK Nizhniy Novgorod | 0:0 | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | Dynamo | | Tom | 1:0 (1:0)* | |||||
Bryansk | |||||||||
16:00 | Fakel | | SKA-Khabarovsk | 3:0 (3:0)* | |||||
Voronezh | |||||||||
16:00 | FK Orenburg | | Krylia Sovetov | 2:1 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
16:00 | Volgar | | Chaika | 2:1 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
17:00 | Baltika | | Torpedo | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | Yenisey | | Tekstilshchik | 1:0 (1:0)* | |||||
Krasnoyarsk |
Day 21 | |||||||||
13:00 | Dinamo-Auto | | Dacia Buiucani | 1:1 (0:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
13:00 | Florești | | Petrocub | 0:1 (0:1) | |||||
Bendery | |||||||||
16:00 | Zimbru | | Sfîntul Gheorghe | 2:3 (1:2) | |||||
Chişinău |
Day 25 | |||||||||
14:00 | Buxoro | | Mashʼal | 1:3 (0:0) | |||||
Buxoro | |||||||||
14:00 | Metallurg | | Surkhon | 1:0 (0:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
14:00 | FK Andijon | | Qoʼqon 1912 | 0:1 (0:0) | |||||
Andijon | |||||||||
14:00 | Soʼgʼdiyona | | Qizilqum | 1:1 (0:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
14:30 | Navbahor | | AGMK | 0:0 | |||||
Namangan | |||||||||
14:30 | Bunyodkor | | Nasaf | 0:1 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
16:15 | Lokomotiv | | Paxtakor | 0:1 (0:1) | |||||
Toshkent |
Day 10 | |||||||||
14:00 | Southampton | | Manchester United | 2:3 (2:0)* | |||||
Southampton | |||||||||
16:30 | Chelsea | | Tottenham Hotspur | 0:0* | |||||
London | |||||||||
19:15 | Arsenal | | Wolverhampton Wanderers | 1:2 (1:2)* | |||||
London |
Day 14 | |||||||||
12:00 | Nottingham Forest | | Swansea City | 0:1 (0:1)* | |||||
Nottingham |
13:30 | Stevenage | | Hull City | 1:1 aet (0:0, ), pen. 6:5* | |||||
Stevenage | |||||||||
13:30 | AFC Wimbledon | | Crawley Town | 1:2 (1:1)* | |||||
London | |||||||||
13:30 | Stockport County | | Yeovil Town | 3:2 aet (1:1, 2:2)* | |||||
Stockport | |||||||||
13:30 | Shrewsbury Town | | Oxford City | 1:0 aet (0:0, 0:0)* | |||||
Shrewsbury | |||||||||
13:30 | Mansfield Town | | Dagenham & Redbridge | 2:1 aet (1:1, 1:1)* | |||||
Mansfield | |||||||||
13:30 | Carlisle United | | Doncaster Rovers | 1:2 (0:2)* | |||||
Carlisle | |||||||||
13:30 | Barnet | | Milton Keynes Dons | 0:1 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
13:30 | Bristol Rovers | | Darlington | 6:0 (4:0)* | |||||
Bristol | |||||||||
14:45 | Marine | | Havant & Waterlooville | 1:0 aet (0:0, 0:0)* | |||||
Crosby |
Day 14 | |||||||||
13:30 | Mechelen | | Beerschot | 2:3 (2:1)* | |||||
Mechelen | |||||||||
16:00 | Gent | | Zulte Waregem | 0:3 (0:2)* | |||||
Gent | |||||||||
18:15 | Anderlecht | | Standard | 0:0* | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:45 | Kortrijk | | Oostende | 3:1 (1:1)* | |||||
Kortrijk |
Day 14 | |||||||||
14:00 | Ludogorets | | Botev Vratsa | 2:1 (2:1)* | |||||
Razgrad | |||||||||
19:00 | CSKA | | CSKA 1948 | 2:0 (1:0)* | |||||
Sofia |
Day 12 | |||||||||
14:05 | Mezőkövesd-Zsóry | | Diósgyőr | 2:1 (1:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
18:45 | Honvéd | | Puskás | 0:1 (0:0) | |||||
Budapest |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Hertha | 0:0* | |||||
Leverkusen | |||||||||
18:00 | Mainz 05 | | Hoffenheim | 1:1 (1:0)* | |||||
Mainz |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Barcelona | | Atlético Osasuna | 4:0 (2:0)* | |||||
Barcelona | |||||||||
16:15 | Getafe | | Athletic | 1:1 (0:1)* | |||||
Getafe | |||||||||
18:30 | Celta de Vigo | | Granada | 3:1 (1:1)* | |||||
Vigo | |||||||||
21:00 | Real Sociedad | | Villarreal | 1:1 (1:1)* | |||||
San Sebastián |
Day 27 | |||||||||
Riga FC | | Ventspils | 0:3 | ||||||
Rīga | |||||||||
12:30 | BFC Daugava | | Spartaks | 1:3 (1:1) | |||||
Daugavpils | |||||||||
12:30 | Tukums 2000 | | RFS | 0:2 (0:1) | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions | |||||||||
12:30 | METTA/LU | | Valmiera | 1:2 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
12:30 | Jelgava | | FK Liepāja | 0:7 (0:3) | |||||
Jelgava |
Day 26 | |||||||||
18:00 | Bodø/Glimt | | Rosenborg | 5:1 (2:0) | |||||
Bodø | |||||||||
18:00 | Kristiansund | | Strømsgodset | 2:1 (0:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
18:00 | Mjøndalen | | Stabæk | 0:1 (0:1) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
18:00 | Molde | | Haugesund | 3:1 (2:1) | |||||
Molde | |||||||||
20:00 | Vålerenga | | Sarpsborg 08 | 1:1 (0:1) | |||||
Oslo |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Gil Vicente | | Rio Ave | 2:0 (1:0)* | |||||
Barcelos | |||||||||
15:00 | Portimonense | | Nacional | 1:0 (0:0)* | |||||
Portimão | |||||||||
17:30 | Boavista | | Belenenses | 0:0* | |||||
Porto | |||||||||
20:00 | Braga | | Farense | 1:0 (0:0)* | |||||
Braga |
Day 16 | |||||||||
15:00 | Čukarički | | Napredak | 3:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
15:00 | Metalac | | FK Zlatibor | 2:0 (1:0) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
15:00 | Voždovac | | Mladost | 3:2 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
15:00 | Novi Pazar | | Bačka | 0:0 | |||||
Novi Pazar | |||||||||
17:00 | TSC | | Partizan | 0:4 (0:1) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
19:00 | Crvena Zvezda | | Rad | 3:0 (2:0) | |||||
Belgrade |
Day 29 | |||||||||
14:30 | Helsingborgs | | Falkenbergs | 0:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
14:30 | Östersunds | | Göteborg | 0:4 (0:2) | |||||
Östersund | |||||||||
14:30 | Varbergs | | Malmö | 3:2 (1:0) | |||||
Varberg | |||||||||
17:30 | Häcken | | Örebro | 3:0 (3:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
17:30 | Sirius | | Elfsborg | 1:1 (1:0) | |||||
Uppsala | |||||||||
17:30 | Mjällby | | Djurgårdens | 2:1 (1:0) | |||||
Hällevik |
14:00 | Celtic | | Ross County | 0:2 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
17:00 | Falkirk | | Rangers | 0:4 (0:3) | |||||
Falkirk |
Day 29 | |||||||||
13:00 | Paide | | Flora | 1:7 (1:2) | |||||
Paide | |||||||||
15:00 | Nõmme Kalju | | Levadia | 0:2 (0:0) | |||||
Tallinn |
15:00 | Orlando City | | New England Revolution | 1:3 (1:2) | |||||
Orlando | |||||||||
20:00 | Columbus Crew | | Nashville | 2:0 aet (0:0, 0:0) | |||||
Columbus |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |