Volgar

Astrakhan

See also:  Volgar (Astrakhan), USSR

Founded: 1925

Stadium: Central Stadium

Other names:

 1925 – 1957  Pishchevik
 1958 – 1959  Trud
 1960 – 1994  Volgar
 1995 – 2006  Volgar-Gazprom
 2007 – 2010  Volgar-Gazprom-2
 2010 – 2012  Volgar-Gazprom
 2012 –   Volgar

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Russian Cup - overall stats
Russian Cup 2021/22 - 1/64 finals
Russian Cup 2020/21 - 1/64 finals
Russian Cup 2019/20 - 1/64 finals
Russian Cup 2018/19 - 1/16 finals
Russian Cup 2017/18 - 1/16 finals
Russian Cup 2016/17 - 1/16 finals
Russian Cup 2015/16 - 1/32 finals
Russian Cup 2014/15 - 1/16 finals
Russian Cup 2013/14 - 1/64 finals
Russian Cup 2012/13 - 1/32 finals
Russian Cup 2011/12 - 1/8 finals
Russian Cup 2010/11 - 1/8 finals
Russian Cup 2009/10 - 1/8 finals
Russian Cup 2008/09 - 1/32 finals
Russian Cup 2006/07 - 1/32 finals
Russian Cup 2005/06 - 1/16 finals
Russian Cup 2004/05 - 1/128 finals
Russian Cup 2003/04 - 1/16 finals
Russian Cup 2002/03 - 1/32 finals
Russian Cup 2001/02 - 1/32 finals
Russian Cup 2000/01 - 1/32 finals
Russian Cup 1999/00 - 1/32 finals
Russian Cup 1998/99 - 1/64 finals
Russian Cup 1997/98 - 1/128 finals
Russian Cup 1996/97 - 1/256 finals
Russian Cup 1995/96 - 1/128 finals
Russian Cup 1994/95 - 1/128 finals
Russian Cup 1993/94 - 1/128 finals
Russian Cup 1992/93 - 1/16 finals

Overall stats FNL Cup - overall stats
FNL Cup 2017 - place 8
FNL Cup 2016 - place 3
FNL Cup 2015 - Winner

Overall stats PFL Cup - overall stats
PFL Cup 2008 - place 5

Overall stats Russia, Premiere league - overall stats

Overall stats Russia, First division - overall stats

Overall stats Russia, Second division - overall stats

Overall stats Russia, Third league - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

  -  Russia 2022/23 FNL First division
  -  Russia 2021/22 FNL First division - place 16
  -  Russia 2020/21 FNL First division - place 13
  -    -  Russia 2019/20, Second division South - place 1 ↑ 
  -    -  Russia 2018/19, Second division South - place 3
  -  Russia 2017/18 FNL First division - place 10 ↓ 
  -  Russia 2016/17 FNL First division - place 12
  -  Russia 2015/16 FNL First division - place 4
  -  Russia 2014/15 FNL First division - place 7
  -    -  Russia 2013/14, Second division South - place 1 ↑ 
  -  Russia 2012/13 FNL First division - place 17 ↓ 
  -  Russia 2011/12, FNL First division Tournament for places 9-19 - place 14
  -  Russia 2010 First division - place 9
  -  Russia 2009 First division - place 12
  -    -  Russia 2008, Second division South - place 1 ↑ 
  -  Russia 2006 First division - place 11 ↓ 
  -  Russia 2005 First division - place 14
  -    -  Russia 2004, Second division South - place 2 ↑ 
  -  Russia 2003 First division - place 21 ↓ 
  -  Russia 2002 First division - place 15
  -  Russia 2001 First division - place 6
  -  Russia 2000 First division - place 13
  -  Russia 1999 First division - place 17
  -    -  Russia 1998, Second division South - place 1 ↑ 
  -    -  Russia 1997, Second league West - place 4
  -    -  Russia 1996, Second league West - place 10
  -    -  Russia 1995, Second league Centre - place 7
  -    -    -  Russia 1994, Third league Zone 2 - place 1 ↑ 
  -    -  Russia 1993, Second league Zone 1, tournament for places 1-7 - place 7 ↓ 
  -    -  Russia 1992, Second league Zone 2 - place 9

Football calendar
Now in database:

Years:151
Tourneys:9 505
Matches:1 077 221
Clubs:11 195
National teams:259
Stadiums:9 881
Site news
02.08.2022
current

Play-off Round of the UEFA Europa Conference League 2022/23 added

02.08.2022
current

Play-off Round of the
Europa League 2022/23
added

02.08.2022
current

Play-off Round of the
UEFA Champions League 2022/23
added

07.04.2022
current

World Cup 2022 added

In the football world

Tomorrow, August 9

Žalgiris VilnusBodø/Glimt

19:00

Viktoria PlzeňSheriff

19:00

MidtjyllandBenfica

19:45

RangersUnion Saint-Gilloise

19:45

ApollonMaccabi Haifa

20:00

FerencvárosQarabağ

20:00

Dinamo ZagrebLudogorets

20:00

SturmDynamo Kyiv

20:30

PSVMonaco

20:30

PyunikCrvena Zvezda

21:00

ShkupiShamrock Rovers

21:00

Gżira UnitedWolfsberg

18:00

B36Viborg

19:00

FlamengoCorinthians

21:30

AtléticoNacional

19:15

Independiente del ValleDeportivo Táchira

19:30

PSMKedah

18:00

 

Shrewsbury TownCarlisle United

19:30

Harrogate TownStockport County

19:45

Bolton WanderersSalford City

19:45

MorecambeStoke City

19:45

BlackpoolBarrow

19:45

Grimsby TownCrewe Alexandra

19:45

Mansfield TownDerby County

19:45

Accrington StanleyTranmere Rovers

19:45

Bradford CityHull City

19:45

RochdaleBurton Albion

19:45

Doncaster RoversLincoln City

19:45

Huddersfield TownPreston North End

19:45

Fleetwood TownWigan Athletic

19:45

Norwich CityBirmingham City

19:45

Northampton TownWycombe Wanderers

19:45

Cardiff CityPortsmouth

19:45

Charlton AthleticQueens Park Rangers

19:45

Crawley TownBristol Rovers

19:45

WalsallSwindon Town

19:45

Ipswich TownColchester United

19:45

Luton TownNewport County

19:45

AFC WimbledonGillingham

19:45

Cheltenham TownExeter City

19:45

Milton Keynes DonsSutton United

19:45

Forest Green RoversLeyton Orient

19:45

Oxford UnitedSwansea City

19:45

ReadingStevenage

20:00

 

Easington SportsBurnham

19:30*

Ilfracombe TownSherborne Town

19:30*

Soham Town RangersThetford Town

19:45*

Tow Law TownTadcaster Albion

19:45*

Arlesey TownBarton Rovers

19:45*

Colney HeathHertford Town

19:45*

Mangotsfield UnitedCadbury Heath

19:45*

ShrivenhamDidcot Town

19:45*

NewhavenCanterbury City

19:45*

Erith & BelvedereRaynes Park Vale

19:45*

K SportsWhitehawk

19:45*

RedhillSouthall

19:45*

Egham TownDeal Town

19:45*

AFC Croydon AthleticPeacehaven & Telscombe

19:45*

KenningtonWalton & Hersham

19:45*

Spelthorne SportsBearsted

19:45*

Laverstock & FordAlresford Town

19:45*

MillbrookTorpoint Athletic

19:45*

MouseholeBarnstaple Town

19:45*

Charnock RichardYorkshire Amateur

19:45*

Ramsbottom UnitedThackley

19:45*

Litherland REMYCAPrestwich Heys

19:45*

WidnesWinsford United

19:45*

Ashton AthleticPrescot Cables

19:45*

Highgate UnitedCoventry United

19:45*

Rugby TownWestfields

19:45*

Stone Old AlleyniansCogenhoe United

19:45*

SelstonLeicester Nirvana

19:45*

RadfordAnstey Nomads

19:45*

Barton Town FCBottesford Town

19:45*

Long Eaton UnitedSherwood Colliery

19:45*

Harborough TownBoston Town

19:45*

HistonDesborough Town

19:45*

Mulbarton WanderersHaverhill Rovers

19:45*

BarkingCoggeshall Town

19:45*

Newport Pagnell TownStotfold

19:45*

WindsorRoyal Wootton Bassett Town

19:45*

Local time

Yesterday, August 7

Central CoastGalaxy

3:1

VénusLae City

1:0

 

TorpedoFK Khimki

1:3

Krylia SovetovDynamo

0:2

FK RostovFK Orenburg

2:1

FK SochiFK Nizhniy Novgorod

2:1

 

RodinaVolgar

0:0

KAMAZFK Krasnodar-2

1:1

FK UfaAlaniya

1:3

VolgaKuban

1:4

DynamoShinnik

2:1

 

Legion-DynamoSKA

0:1

Biolog-NovokubanskSpartak-Nalchik

3:2

Kuban-HoldingFK Forte

2:1

DruzhbaChaika

0:1

ChernomoretsDynamo

1:0

RotorMashuk-KMV

2:1

 

Ural-2Nosta

2:2

Khimik-AvgustFK Tyumen

1:2

FK NovosibirskTorpedo Miass

0:1

FK Orenburg-2FK Chelyabinsk

0:3

 

ŞamaxıNeftçi

0:1

SabahSumqayıt

3:0

 

VanCSKA

2:2

Ararat-ArmeniaPyunik

20:00*

 

FK HomelArsenal

4:1

BATESlavia

4:0

Dynamo MinskFK Minsk

3:1

 

Ordabasy (Shymkent)Qayrat (Almaty)

1:3

Kyzylzhar (Petropavl)Caspiy (Aktau)

1:3

Tobil (Kostanay)Taraz (Taraz)

3:5

Astana (Nur-Sultan)Zhetysu (Taldykorgan)

2:2

 

PetrocubDacia Buiucani

1:0

BălțiMilsami

1:1

 

DinamoNasaf

0:4

 

Rheindorf AltachAustria Wien

3:2

TirolAustria Klagenfurt

2:2

RapidAustria Lustenau

1:1

 

Leicester CityBrentford

2:2

Manchester UnitedBrighton & Hove Albion

1:2

West Ham UnitedManchester City

0:2

 

Coventry CityRotherham United

15:00*

 

WhickhamFrickley Athletic

2:1

Edgware & KingsburyHoddesdon Town

2:1

HallamBury AFC

0:0

HinckleyWolverhampton Casuals

1:3

Belper UnitedLichfield City

0:3

FC RomaniaMaccabi London Lions

2:0

StansfeldWembley

4:1

Little CommonChatham Town

1:2

Lye TownHeather St John's

4:1

 

StandardCercle

2:0

GentWesterlo

2:1

AnderlechtSeraing

3:1

AntwerpOud-Heverlee

4:2

 

LevskiPirin

1:0

Botev PlovdivCSKA

21:00*

 

KisvárdaMezőkövesd-Zsóry

4:2

PuskásÚjpest

2:0

MOL FehérvárHonvéd

4:0

 

StuttgartRB Leipzig

1:1

KölnSchalke 04

3:1

 

GroningenVolendam

2:2

VitesseFeyenoord

2:5

NECTwente

0:1

AZGo Ahead Eagles

2:0

 

FHKA

0:3

KRÍBV

4:0

StjarnanBreiðablik

5:2

FramVíkingur

3:3

 

Riga FCMETTA/LU

3:2

FK LiepājaAuda

1:0

RFSSuper Nova

2:3

 

Žalgiris KaunasRiteriai

2:0

SūduvaPanevėžys

4:1

 

HaugesundJerv

3:1

KristiansundMolde

2:3

LillestrømTromsø

1:1

SandefjordViking

2:2

StrømsgodsetSarpsborg 08

3:1

VålerengaÅlesund

4:0

 

WartaPogoń

1:2

ZagłębieLech

1:1

GórnikRaków

1:0

 

Santa ClaraCasa Pia

0:0

BragaSporting

3:3

PortimonenseBoavista

0:1

ChavesVitória

0:1

 

RadnikKolubara

0:0

ČukaričkiSpartak

2:0

PartizanNapredak

21:00*

 

RadomljeMura

1:1

MariborOlimpija

0:2

 

ToulouseNice

1:1

MontpellierTroyes

3:2

LilleAuxerre

4:1

LensBrest

3:2

AngersNantes

0:0

RennesLorient

0:1

MarseilleReims

4:1

 

LokomotivaRijeka

3:1

 

BudućnostDečić

0:2

 

SlováckoHradec Králové

1:0

DynamoSparta

0:2

Mladá BoleslavJablonec

2:2

SlaviaFastav

4:1

 

HammarbySundsvall

3:0

SiriusMalmö

2:1

KalmarAIK

1:0

MjällbyElfsborg

1:1

VärnamoDjurgårdens

0:0

 

HibernianHearts

1:1

Dundee UnitedLivingston

0:1

 

TransLevadia

0:1

 

AldosiviHuracán

0:1

San Lorenzo de AlmagroEstudiantes

0:0

IndependienteRiver Plate

0:1

Newell's Old BoysColón

0:0

 

FluminenseCuiabá Esporte Clube

1:0

PalmeirasGoiás

3:0

FortalezaInternacional

3:0

Atlético MineiroAtlético Paranaense

2:3

 

Meizhou HakkaWuhan Yangtze River

2:1

Henan Songshan LongmenBeijing Guoan

3:0

Cangzhou Mighty LionsGuangzhou

2:0

Local time

International tournaments

Current

21.03.2022 – 27.09.2022

African Cup of Nations 2023,
Qualifying tournament

22.07.2022 – 02.09.2022

African Nations Championship 2022,
Qualifying tournament

21.06.2022 – 10.06.2023

UEFA Champions League 2022/23

04.08.2022 – 31.05.2023

Europa League 2022/23

05.07.2022 – 07.06.2023

UEFA Europa Conference League 2022/23

08.02.2022 – 29.10.2022

Copa Libertadores 2022

08.03.2022 – 01.10.2022

Copa Sudamericana 2022

08.03.2022 – 26.02.2023

AFC Champions League 2022

05.04.2022 – 22.10.2022

AFC Cup 2022

04.06.2022 – 17.08.2022

OFC Champions League 2022

© WildSoft 2007-2022 info@wildstat.ru