Czech Champiopnship 2019/20, Gambrinus Liga

First stage

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Slavia13112028 - 33560013 - 11852015 - 217
2.Viktoria1282223 - 122650114 - 7153219 - 511
3.Mladá Boleslav1381427 - 162570023 - 7211144 - 94
4.Baník1270522 - 132150217 - 6152035 - 76
5.Jablonec1363422 - 192151116 - 7161236 - 125
6.Slovácko1253414 - 19183218 - 5112136 - 147
7.Sparta1252522 - 181741214 - 8131138 - 104
8.Sigma1345418 - 18173219 - 6111339 - 126
9.Teplice1245310 - 12172215 - 682325 - 69
10.Slovan1343618 - 191522211 - 982147 - 107
11.Dynamo1342718 - 25142238 - 12820410 - 136
12.Bohemians 19051233616 - 221232010 - 5110166 - 171
13.Karviná1225511 - 14110322 - 432239 - 108
14.Příbram1332812 - 251132211 - 7110061 - 180
15.Fastav133199 - 21102054 - 1161145 - 104
16.Opava122377 - 2191233 - 851144 - 134

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 13
Статистика личных встреч  20.10.2019 18:00Teplice Sparta
 Teplice
Статистика личных встреч  20.10.2019 15:30Bohemians 1905 Opava
 Praha
Статистика личных встреч  20.10.2019 15:30Karviná Slovácko
 Karviná
Статистика личных встреч  20.10.2019 15:30Viktoria Baník
 Plzeň
Статистика личных встреч  19.10.2019 19:00Slavia Příbram3:1 (0:1)
 Praha
Статистика личных встреч  19.10.2019 16:30Fastav Mladá Boleslav0:2 (0:1)
 Zlín
Статистика личных встреч  19.10.2019 16:30Sigma Dynamo1:3 (0:1)
 Olomouc
Статистика личных встреч  19.10.2019 14:30Slovan Jablonec2:2 (0:1)
 Liberec
Day 12
Статистика личных встреч  06.10.2019 18:00Jablonec Slavia0:2 (0:0)
 Jablonec nad Nisou
Статистика личных встреч  06.10.2019 15:30Dynamo Bohemians 19053:2 (1:0)
 České Budějovice
Статистика личных встреч  06.10.2019 15:30Mladá Boleslav Viktoria2:1 (0:1)
 Mladá Boleslav
Статистика личных встреч  05.10.2019 19:00Sparta Karviná4:0 (1:0)
 Praha
Статистика личных встреч  05.10.2019 16:30Baník Fastav4:0 (4:0)
 Ostrava
Статистика личных встреч  05.10.2019 16:30Opava Teplice0:1 (0:0)
 Opava
Статистика личных встреч  05.10.2019 16:30Příbram Sigma0:0
 Příbram
Статистика личных встреч  04.10.2019 18:00Slovácko Slovan3:1 (2:1)
 Uherské Hradiště
Day 11
Статистика личных встреч  30.09.2019 18:00Baník Příbram3:0 (3:0)
 Ostrava
Статистика личных встреч  30.09.2019 18:00Slovan Dynamo4:2 (2:2)
 Liberec
Статистика личных встреч  29.09.2019 18:00Viktoria Sparta1:0 (0:0)
 Plzeň
Статистика личных встреч  29.09.2019 15:30Karviná Opava1:1 (1:0)
 Karviná
Статистика личных встреч  28.09.2019 19:00Slavia Mladá Boleslav1:0 (1:0)
 Praha
Статистика личных встреч  28.09.2019 16:30Fastav Jablonec0:1 (0:1)
 Zlín
Статистика личных встреч  28.09.2019 16:30Sigma Slovácko2:2 (0:1)
 Olomouc
Статистика личных встреч  27.09.2019 18:00Teplice Bohemians 19051:0 (0:0)
 Teplice

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 040
Matches:1 033 119
Clubs:10 864
National teams:259
Stadiums:9 572
Site news
11.10.2019
current

Play-off round of the CAF Confederation Cup 2019/20 added

Fixtures
Czech Champiopnship 2019/20, Gambrinus Liga

Day 13

20.10

Bohemians 1905 - Opava

15:30

20.10

Karviná - Slovácko

15:30

20.10

Viktoria - Baník

15:30

20.10

Teplice - Sparta

18:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, October 20

Côte d'IvoireNiger

CongoEquatorial Guinea

LesothoZimbabwe

15:00

MaliMauritania

16:00

GuineaSenegal

16:00

Burkina FasoGhana

16:00

DR CongoCentral African Republic

16:00

LibyaTunisia

17:00

 

FK OrenburgKrylia Sovetov

13:30

FK UfaCSKA

16:00

ArsenalFK Sochi

16:30

DynamoFK Krasnodar

19:00

 

FK Khimki-MSaturn

13:00

 

FK MakhachkalaDynamo

14:30

VolgarSpartak-Vladikavkaz

16:00

 

NostaZvezda

Ural-2Lada-Tolyatti

14:00

Lada DFK Ufa-2

14:00

VolgaZenit-Izhevsk

14:00

FK ChelyabinskKAMAZ

15:00

AkronFK Tyumen

16:00

 

FK MariupolDnipro-1

14:00

DynamoFK Oleksandriya

17:00

OlympikVorskla

19:30

 

MetalurhMFK Mykolaiv

16:00

RukhIngulets

16:30

 

NeftçiZira

17:00

SəbailSumqayıt

19:30

 

AlashkertLori

15:00

PyunikUrartu

17:30

 

Tarpeda-BelAZIsloch

14:30

DneprShakhtsyor

17:00

Dynamo BrFK Slutsk

19:00

 

TobilOrdabasy

14:00

AqtöbeOkzhetpes

16:00

TarazShakhtyor

16:00

AstanaQayrat

20:00

 

CodruSperanţa

13:00

Sfîntul GheorghePetrocub

14:00

 

St. PöltenAustria

14:30

WattensHartberg

14:30

RapidWolfsberg

17:00

 

Manchester UnitedLiverpool

16:30

 

Wigan AthleticNottingham Forest

14:00

 

MechelenAntwerp

14:30

AnderlechtSint-Truiden

18:00

CercleCharleroi

20:00

 

LokomotivCSKA

17:45

 

KölnPaderborn 07

15:30

HoffenheimSchalke 04

18:00

 

EmmenFortuna

12:30

ZwolleDen Haag

14:30

GroningenSparta

14:30

FeyenoordHeracles Almelo

16:45

 

ChikhuraMetalurgi

15:00

WIT GeorgiaSioni

17:00

DilaDinamo Bt

19:00

 

AlavésCelta de Vigo

12:00

Real SociedadReal Betis

14:00

EspañolVillarreal

16:00

AthleticReal Valladolid

18:30

SevillaLevante

21:00

 

SassuoloInter

12:30

CagliariSPAL

15:00

SampdoriaRoma

15:00

UdineseTorino

15:00

ParmaGenoa

18:00

MilanLecce

20:45

 

SpartaksMETTA/LU

14:00

FK LiepājaValmiera

17:00

 

Žalgiris VSūduva

19:00

 

MoldeHaugesund

18:00

RanheimOdd

18:00

StrømsgodsetLillestrøm

18:00

VikingTromsø

18:00

Sarpsborg 08Brann

20:00

 

ArkaLechia

15:00

GórnikŁKS

17:30

 

TaborMaribor

14:30

AluminijNK Bravo

16:30

 

BordeauxSaint-Étienne

15:00

MonacoRennes

17:00

MarseilleStrasbourg

21:00

 

InterOsijek

15:00

LokomotivaHajduk

17:30

 

Bohemians 1905Opava

15:30

KarvináSlovácko

15:30

ViktoriaBaník

15:30

TepliceSparta

18:00

 

FalkenbergsAIK

15:00

HammarbyMalmö

15:00

NorrköpingKalmar

17:30

 

HeartsRangers

12:15

 

TammekaTulevik

13:00

Nõmme KaljuFlora

15:00

 

AldosiviDefensa y Justicia

11:00

Gimnasia y EsgrimaUnión

13:15

HuracánSan Lorenzo de Almagro

15:30

Rosario CentralVélez Sársfield

17:45

 

InternacionalVasco da Gama

16:00

Atlético MineiroSantos

16:00

São PauloAvaí

16:00

FlamengoFluminense

18:00

ChapecoenseGoiás

19:00

Atlético ParanaensePalmeiras

19:00

 

Tianjin TedaBeijing Renhe

15:30

Henan JianyeChongqing Dangdai Lifan

19:35

Jiangsu SuningHebei China Fortune

19:35

Shanghai Greenland ShenhuaDalian Yifang

19:35

 

Melbourne CityAdelaide United

16:00

SydneyWellington Phoenix

18:00

Local time

Yesterday, October 18

SudanTanzania

1:2

 

AkhmatLokomotiv

0:2

 

VelesPskov-747

6:0

Lokomotiv-KazankaRodina

5:1

 

ShahtarKolos

6:0

 

Obolon-Brovar-2Podillya

0:3

 

Avanhard-2FK Nikopol

0:3

Chornomorets-2Enerhiya

1:1

 

NoahFC Erevan

3:1

 

FK MinskTarpeda

3:0

 

Qoʼqon 1912Qizilqum

1:2

BunyodkorAGMK

0:2

MetallurgSoʼgʼdiyona

0:1

 

Cardiff CitySheffield Wednesday

1:1

 

Mouscron-PéruwelzBrugge

0:1

 

VitoshaCherno More

0:2

DunavEtar

0:2

 

EintrachtBayer 04

3:0

 

GranadaAtlético Osasuna

1:0

 

Zagłębie LPogoń

0:1

Wisła KPiast

1:2

 

ČukaričkiVojvodina

0:0

Crvena ZvezdaRad

3:1

 

NiceParis Saint-Germain

1:4

 

GoricaDinamo

2:4

 

AFC EskilstunaSundsvall

1:0

 

ArsenalRiver Plate

3:3

Boca JuniorsRacing Club

0:1

 

ShenzhenGuangzhou Evergrande Taobao

2:3

Tianjin TianhaiWuhan Zall

3:1

 

Melbourne VictoryWestern Sydney Wanderers

1:2

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

30.07.2019 – 26.11.2019

CONCACAF League 2019

Just finished

28.09.2019 – 13.10.2019

WAFU Cup of Nations 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru