27.11.2020 < | Football matches for 28.11.2020 | > 29.11.2020 |
Day 4 | |||||||||
16:00 | Yokohama F. Marinos | | Shanghai SIPG | 1:2 (1:1)* | |||||
Qatar, Al-Wakrah |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Young Buffaloes | | Le Messager de Ngozi | 0:0 | |||||
Manzini | |||||||||
15:00 | Forest Rangers | | Bouenguidi | 0:0 | |||||
Ndola | |||||||||
15:00 | Buffles de Borgou | | MC Alger | 1:1 (0:1) | |||||
Porto-Novo | |||||||||
15:00 | APR FC | | Gor Mahia | 2:1 (1:1) | |||||
Kigali | |||||||||
15:30 | Jwaneng Galaxy | | Zilimadjou | 4:0 (2:0) | |||||
Lobatse | |||||||||
15:30 | Costa do Sol | | Platinum | 1:2 (0:0) | |||||
Maputo | |||||||||
16:00 | Vipers | | Al Hilal | 0:1 (0:1) | |||||
Kampala | |||||||||
16:30 | Mlandege | | Sfaxien | 0:5 (0:2) | |||||
Zanzibar | |||||||||
20:00 | Al Ahly Benghazi | | Mekelle 70 Enderta | +:- | |||||
Egypt, Cairo |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Musongati | | Green Eagles | 2:2 (1:2) | |||||
Bujumbura | |||||||||
15:30 | Étoile du Congo | | Bravos do Maquis | 1:1 (0:0) | |||||
Brazzaville | |||||||||
16:00 | Futuro Kings | | Rivers United | 2:1 (1:0) | |||||
Mongomo | |||||||||
16:30 | AS Kaloum Star | | Tevragh-Zeïna | 1:1 (1:1) | |||||
Conakry | |||||||||
17:00 | Gamtel | | TAS de Casablanca | 0:1 (0:0) | |||||
Bakau | |||||||||
17:00 | ASC Diaraf | | Kano Pillars | 3:1 (2:1) | |||||
Thiès | |||||||||
17:00 | Arta/Solar7 | | Al-Moqaweloon Al-Arab | 0:1 (0:1) | |||||
Djibouti | |||||||||
18:00 | Al Ittihad | | Horseed | 4:1 (1:1) | |||||
Egypt, Cairo | |||||||||
19:00 | Namungo | | Al Rabita | 3:0 (2:0) | |||||
Mbagala |
Day 10 | |||||||||
13:00 | FK Nikopol | | Tavriya | 0:2 (0:0)* | |||||
Nikopol |
Day 13 | |||||||||
14:30 | Lori | | Ararat-Armenia | 0:1 (0:0) | |||||
Vanadzor |
Day 30 | |||||||||
14:00 | Slavia | | Energetik-BDU | 2:1 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
14:00 | Dynamo Minsk | | BATE | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
14:00 | Belshina | | Rukh | 3:7 (1:4) | |||||
Babruysk | |||||||||
14:00 | Shakhtsyor | | FK Minsk | 4:2 (1:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
14:00 | FK Vitebsk | | Tarpeda-BelAZ | 2:3 (1:1) | |||||
Vitebsk | |||||||||
14:00 | Isloch | | FK Haradzeya | 2:2 (1:2) | |||||
Minsk | |||||||||
14:00 | Dynamo Brest | | Neman | 3:1 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
14:00 | FK Slutsk | | FK Smalyavichy | * | |||||
Slutsk |
Day 9 | |||||||||
17:00 | Sturm | | Tirol | 1:0 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
17:00 | St. Pölten | | Red Bull | 2:8 (1:4) | |||||
St. Pölten | |||||||||
17:00 | Admira Wacker | | Hartberg | 2:3 (2:1) | |||||
Maria Enzersdorf |
Day 10 | |||||||||
12:30 | Brighton & Hove Albion | | Liverpool | 1:1 (0:0)* | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Burnley | 5:0 (3:0)* | |||||
Manchester | |||||||||
17:30 | Everton | | Leeds United | 0:1 (0:0)* | |||||
Liverpool | |||||||||
20:00 | West Bromwich Albion | | Sheffield United | 1:0 (1:0)* | |||||
West Bromwich |
Day 14 | |||||||||
12:30 | Reading | | Bristol City | 3:1 (0:0)* | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Millwall | 0:0* | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Barnsley | 2:1 (1:0)* | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Cardiff City | | Luton Town | 4:0 (2:0)* | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Derby County | | Wycombe Wanderers | 1:1 (1:0)* | |||||
Derby | |||||||||
15:00 | Watford | | Preston North End | 4:1 (1:0)* | |||||
Watford | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Middlesbrough | 3:2 (2:1)* | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Coventry City | 1:1 (1:0)* | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Rotherham United | | AFC Bournemouth | 2:2 (1:1)* | |||||
Rotherham | |||||||||
15:00 | Sheffield Wednesday | | Stoke City | 0:0* | |||||
Sheffield |
12:30 | Morecambe | | Solihull Moors | 4:2 aet (0:1, 2:2)* | |||||
Morecambe | |||||||||
13:00 | Gillingham | | Exeter City | 2:3 (1:3)* | |||||
Gillingham | |||||||||
13:00 | Newport County | | Salford City | 3:0 (0:0)* | |||||
Newport | |||||||||
15:00 | Harrogate Town | | Blackpool | 0:4 (0:0)* | |||||
Harrogate | |||||||||
15:00 | Plymouth Argyle | | Lincoln City | 2:0 (1:0)* | |||||
Plymouth | |||||||||
15:00 | Portsmouth | | King's Lynn Town | 6:1 (2:0)* | |||||
Portsmouth | |||||||||
15:00 | Cheltenham Town | | Crewe Alexandra | 2:1 aet (1:0, 1:1)* | |||||
Cheltenham | |||||||||
15:00 | Bradford City | | Oldham Athletic | 1:2 (1:1)* | |||||
Bradford | |||||||||
17:30 | Peterborough United | | Chorley | 1:2 (1:0)* | |||||
Peterborough |
Day 14 | |||||||||
16:15 | Sint-Truiden | | Waasland-Beveren | 1:1 (1:0)* | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
18:30 | Cercle | | Genk | 1:5 (0:4)* | |||||
Brugge | |||||||||
20:45 | Mouscron-Péruwelz | | Brugge | 0:0* | |||||
Mouscron |
Day 14 | |||||||||
13:00 | Arda | | PFC Montana | 3:0 (1:0)* | |||||
Kardzhali | |||||||||
18:00 | Lokomotiv | | Botev Plovdiv | 6:0 (4:0)* | |||||
Plovdiv |
Day 12 | |||||||||
14:45 | Kisvárda | | Budafok | 0:0 | |||||
Kisvárda | |||||||||
17:00 | MOL Fehérvár | | Zalaegerszegi TE | 2:0 (2:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
19:30 | Ferencváros | | MTK | 2:0 (1:0) | |||||
Budapest |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Köln | 1:2 (0:1)* | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | RB Leipzig | | Arminia | 2:1 (1:0)* | |||||
Leipzig | |||||||||
15:30 | Union | | Eintracht | 3:3 (2:2)* | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Augsburg | | Freiburg | 1:1 (0:0)* | |||||
Augsburg | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Bayern | 1:3 (1:2)* | |||||
Stuttgart | |||||||||
18:30 | Borussia Mönchengladbach | | Schalke 04 | 4:1 (2:1)* | |||||
Mönchengladbach |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Elche | | Cádiz | 1:1 (1:0)* | |||||
Elche | |||||||||
16:15 | Valencia | | Atlético Madrid | 0:1 (0:0)* | |||||
Valencia | |||||||||
18:30 | Huesca | | Sevilla | 0:1 (0:0)* | |||||
Huesca | |||||||||
21:00 | Real Madrid | | Alavés | 1:2 (0:1)* | |||||
Madrid |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Stal | | Jagiellonia | 3:1 (1:1) | |||||
Mielec | |||||||||
17:30 | Podbeskidzie | | Śląsk | 0:2 (0:1) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
20:00 | Wisła Kraków | | Zagłębie | 1:2 (0:0) | |||||
Kraków |
Day 8 | |||||||||
18:00 | Santa Clara | | Porto | 0:1 (0:1)* | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
20:30 | Sporting | | Moreirense | 2:1 (1:1)* | |||||
Lisboa |
Day 12 | |||||||||
17:00 | Marseille | | Nantes | 3:1 (2:0) | |||||
Marseille | |||||||||
21:00 | Paris Saint-Germain | | Bordeaux | 2:2 (2:1) | |||||
Paris |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Varaždin | | Istra 1961 | 1:1 (0:0) | |||||
Varaždin | |||||||||
17:05 | Gorica | | Lokomotiva | 1:1 (1:0) | |||||
Velika Gorica |
15:00 | Livingston | | Ayr United | 4:0 (4:0) | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Dundee | 1:0 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Arbroath | | Dunfermline Athletic | 1:3 (0:2) | |||||
Arbroath | |||||||||
15:00 | Motherwell | | St. Johnstone | 1:2 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Alloa Athletic | | Hearts | 1:0 aet (0:0, 0:0) | |||||
Alloa | |||||||||
17:15 | St. Mirren | | Aberdeen | 2:1 (1:1) | |||||
Paisley |
Day 30 | |||||||||
13:00 | Trans | | Legion | 1:3 (0:2) | |||||
Narva | |||||||||
13:00 | Kalev | | Kuressaare | 1:1 (0:0) | |||||
Tallinn |
Day 23 | |||||||||
17:00 | Santos | | Sport | 4:2 (2:2)* | |||||
Santos | |||||||||
17:00 | Palmeiras | | Atlético Paranaense | 3:0 (2:0)* | |||||
São Paulo | |||||||||
19:00 | Bahia | | São Paulo | 1:3 (0:0)* | |||||
Salvador | |||||||||
21:00 | Atlético | | Internacional | 0:0* | |||||
Goiânia |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |