Russia 2011/12, Second division

West

Centre

South

Urals-Volga

East

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Petrotrest452712680 - 27931D155347 - 1350127333 - 1443
2.Spartak Kostroma452611862 - 3089156234 - 1051115628 - 2038
3.Tekstilshchik452611868 - 2689136336 - 1245135532 - 1444
4.Dnepr452412977 - 3684146348 - 1648106629 - 2036
5.Lokomotiv-2452491272 - 4481155342 - 145094930 - 3031
6.Volga Tver4522111260 - 3577145436 - 164786824 - 1930
7.Pskov-7474521101461 - 5373135538 - 214485923 - 3229
8.Sheksna452071851 - 4967x114829 - 2037931022 - 2930
9.FK Istra4516161354 - 4764x97630 - 223479724 - 2530
10.Dynamo Vologda4515151562 - 6360x87737 - 303178825 - 3329
11.Sever451572362 - 7752103933 - 2833541429 - 4919
12.Kareliya4513102258 - 8349651129 - 4623751129 - 3726
13.Saturn451392354 - 7848x76932 - 2927631422 - 4921
14.Dynamo Kostroma456112833 - 7329461220 - 2918251613 - 4411
15.Znamya Truda45493229 - 9921341515 - 4913151714 - 508
16.Volochanin-Ratmir45483326 - 8920x341611 - 3713141715 - 527

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 48
Статистика личных встреч  04.06.2012 18:00Dnepr Znamya Truda0:0
 Smolensk
Статистика личных встреч  04.06.2012 18:00Lokomotiv-2 Saturn3:0 (1:0)
 Moscow
Статистика личных встреч  04.06.2012 18:00Petrotrest Dynamo Vologda2:0 (0:0)
 Saint Petersburg
Статистика личных встреч  04.06.2012 18:00Pskov-747 Dynamo Kostroma6:0 (3:0)
 Pskov
Статистика личных встреч  04.06.2012 18:00Sheksna Kareliya2:0 (2:0)
 Cherepovets
Статистика личных встреч  04.06.2012 18:00Spartak Kostroma Sever1:1 (1:1)
 Karavayevo
Статистика личных встреч  04.06.2012 18:00Volga Tver Tekstilshchik0:1 (0:0)
 Tver
Статистика личных встреч  04.06.2012 18:00Volochanin-Ratmir FK Istra1:0 (1:0)
 Vyshny Volochyok
Day 47
Статистика личных встреч  01.06.2012 19:00Petrotrest Dynamo Kostroma3:0 (2:0)
 Saint Petersburg
Статистика личных встреч  01.06.2012 18:30Dnepr Saturn6:0 (2:0)
 Smolensk
Статистика личных встреч  01.06.2012 18:00Lokomotiv-2 Znamya Truda6:0 (4:0)
 Moscow
Статистика личных встреч  01.06.2012 18:00Pskov-747 Dynamo Vologda2:0 (0:0)
 Pskov
Статистика личных встреч  01.06.2012 18:00Sheksna Sever1:1 (1:1)
 Cherepovets
Статистика личных встреч  01.06.2012 18:00Spartak Kostroma Kareliya1:0 (1:0)
 Karavayevo
Статистика личных встреч  01.06.2012 18:00Volga Tver FK Istra1:1 (0:0)
 Tver
Статистика личных встреч  01.06.2012 18:00Volochanin-Ratmir Tekstilshchik0:1 (0:0)
 Vyshny Volochyok
Day 46
Статистика личных встреч  26.05.2012 18:30Tekstilshchik FK Istra1:1 (0:0)
 Ivanovo
Статистика личных встреч  25.05.2012 19:00Saturn Pskov-7473:4 (1:2)
Программа матча
 Ramenskoye
Статистика личных встреч  25.05.2012 18:30Dnepr Lokomotiv-24:1 (2:0)
 Smolensk
Статистика личных встреч  25.05.2012 18:30Dynamo Kostroma Spartak Kostroma0:1 (0:1)
 Karavayevo
Статистика личных встреч  25.05.2012 18:30Dynamo Vologda Sheksna3:4 (1:2)
 Vologda
Статистика личных встреч  25.05.2012 18:30Kareliya Volochanin-Ratmir2:2 (0:1)
 Petrozavodsk
Статистика личных встреч  25.05.2012 18:30Sever Volga Tver0:1 (0:0)
 Murmansk
Статистика личных встреч  25.05.2012 18:00Znamya Truda Petrotrest0:2 (0:1)
 Orekhovo-Zuyevo

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:151
Tourneys:9 505
Matches:1 077 263
Clubs:11 195
National teams:259
Stadiums:9 885
Site news
16.08.2022
current

Quarterfinasl, Semifinals & Final of the Kazakhstan Cup 2022 added

11.08.2022
current

Second Round of the
Football League Cup 2022/23
added

07.04.2022
current

World Cup 2022 added

In the football world

Tomorrow, August 20

 

UralFK Nizhniy Novgorod

15:00

FK KhimkiLokomotiv

15:00

DynamoSpartak

17:30

FK RostovFK Sochi

20:00

 

Alania-2Spartak-Nalchik

17:00

 

Baltika-BFURodina-M

17:00

 

FK RyazanArsenal-2

15:00

 

FK KalugaZnamya

17:00

 

SabahNeftçi

20:30

 

ShirakArarat

17:00

NoahUrartu

17:00

 

FK SlutskEnergetik-BDU

14:00

FK VitebskArsenal

16:00

FK HomelBelshina

18:00

 

AkzhayikCaspiy

18:00

ShakhtyorAtyrau

19:00

MakhtaaralTuran

21:00

 

Sfîntul GheorgheDinamo-Auto

18:00

PetrocubZimbru

20:00

 

Red BullAustria Klagenfurt

17:00

Rheindorf AltachAustria Lustenau

17:00

SturmLASK

19:30

 

Tottenham HotspurWolverhampton Wanderers

12:30

Crystal PalaceAston Villa

15:00

EvertonNottingham Forest

15:00

FulhamBrentford

15:00

Leicester CitySouthampton

15:00

AFC BournemouthArsenal

17:30

 

Birmingham CityWigan Athletic

15:00

Coventry CityHuddersfield Town

15:00*

BurnleyBlackpool

15:00

ReadingMiddlesbrough

15:00

Preston North EndWatford

15:00

Queens Park RangersRotherham United

15:00

Sheffield UnitedBlackburn Rovers

15:00

Stoke CitySunderland

15:00

Swansea CityLuton Town

15:00

West Bromwich AlbionHull City

15:00

 

OostendeSint-Truiden

16:00

GenkCercle

18:15

 

SpartakArda

17:00

Lokomotiv PlovdivCSKA

18:00*

LevskiHebar

20:15

 

Borussia DortmundWerder

15:30

Bayer 04Hoffenheim

15:30

WolfsburgSchalke 04

15:30

AugsburgMainz 05

15:30

StuttgartFreiburg

15:30

UnionRB Leipzig

18:30

 

VitesseHeerenveen

16:30

FortunaCambuur

18:45

EmmenUtrecht

21:00

 

SioniSamgurali

17:30

Dinamo TbilisiDila

20:00

 

Atlético OsasunaCádiz

17:30

MallorcaReal Betis

19:30

Celta de VigoReal Madrid

22:00

 

TorinoLazio

18:30

UdineseSalernitana

18:30

InterSpezia

20:45

SassuoloLecce

20:45

 

METTA/LUSpartaks

16:00

Super NovaBFC Daugava

18:00

 

Hegelmann LitauenŽalgiris Kaunas

17:00

ŠiauliaiDžiugas

19:00

 

OddSarpsborg 08

18:00

 

WisłaKorona

15:00

ŚląskCracovia

17:30

WartaWidzew

20:00

 

Santa ClaraArouca

15:30

ChavesVizela

18:00

PortoSporting

20:30

 

ČukaričkiCrvena Zvezda

17:00*

VojvodinaMladost Lučani

17:55

JavorRadnički 1923

20:00

 

NK BravoMura

17:30

KoperOlimpija

20:15

 

MonacoLens

17:00

MarseilleNantes

21:00

 

VaraždinŠibenik

18:30

DinamoOsijek

21:05

 

JezeroPetrovac

18:00

DečićRudar

20:00

BudućnostSutjeska

20:00

IskraArsenal

20:00

MornarJedinstvo

20:00

 

BaníkTeplice

16:00

Bohemians 1905Hradec Králové

16:00

ViktoriaZbrojovka

16:00*

Mladá BoleslavSparta

19:00

 

VarbergsDjurgårdens

15:00

 

HibernianRangers

12:30

Dundee UnitedSt. Mirren

15:00

MotherwellLivingston

15:00

Ross CountyKilmarnock

15:00

St. JohnstoneAberdeen

15:00

 

KalevPaide

14:30

TransLegion

17:00

FloraVaprus

19:00

 

ColónTigre

18:00

HuracánNewell's Old Boys

20:30

 

Atlético MineiroGoiás

16:30

FluminenseCoritiba

19:00

 

New York Red BullsCincinnati

18:00

Minnesota UnitedAustin

19:00

Colorado RapidsHouston Dynamo

19:00

San Jose EarthquakesLos Angeles

19:00

MontréalNew England Revolution

19:30

DC UnitedPhiladelphia Union

19:30

Inter MiamiToronto

20:00

Real Salt LakeVancouver Whitecaps

20:00

 

Shanghai PortZhejiang Professional

19:30

Local time

Yesterday, August 18

FerencvárosShamrock Rovers

4:0

HJKSilkeborg

1:0

MalmöSivasspor

3:1

ZürichHearts

2:1

Dnipro-1AEK Larnaca

1:2

Apollon LimassolOlympiakós

1:1

GentOmonia

0:2

LudogoretsŽalgiris Vilnius

1:0

PyunikSheriff

0:0

Austria WienFenerbahçe

0:2

RakówSlavia Prague

2:1

Young BoysAnderlecht

0:1

MoldeWolfsberg

0:1

SlováckoAIK

3:0

West Ham UnitedViborg

3:1

RFSLinfield

2:2

Maccabi Tel AvivNice

1:0

CSKA SofiaBasel

1:0

VaduzRapid Wien

1:1

ZrinjskiSlovan

1:0

MariborCFR

0:0

KölnMOL Fehérvár

1:2

LechF91

2:0

Universitatea CraiovaHapoel Be`er Sheva

1:1

VillarrealHajduk Split

4:2

İstanbul BaşakşehirAntwerp

1:1

FiorentinaTwente

2:1

AZGil Vicente

4:0

PartizanĦamrun Spartans

4:1

ShkupiBallkani

1:2

FCSBViking

1:2

DaeguJeonbuk Hyundai Motors

1:2 aet

VisselYokohama F. Marinos

3:2

Real EspañaCartaginés

2:0

MunicipalOlimpia

2:2

 

SurkhonMetallurg

1:2

QizilqumDinamo

4:1

 

Barracas CentralDefensa y Justicia

3:1

AldosiviVélez Sársfield

3:2

TalleresPatronato

3:3

UniónGimnasia y Esgrima

0:2

Argentinos JuniorsEstudiantes

1:0

BanfieldRacing Club

0:2

 

América Mineiro (Belo Horizonte)São Paulo (São Paulo)

2:2

 

Dalian ProfessionalCangzhou Mighty Lions

2:0

International tournaments

Current

21.03.2022 – 27.09.2022

African Cup of Nations 2023,
Qualifying tournament

22.07.2022 – 02.09.2022

African Nations Championship 2022,
Qualifying tournament

21.06.2022 – 10.06.2023

UEFA Champions League 2022/23

04.08.2022 – 31.05.2023

Europa League 2022/23

05.07.2022 – 07.06.2023

UEFA Europa Conference League 2022/23

08.02.2022 – 29.10.2022

Copa Libertadores 2022

08.03.2022 – 01.10.2022

Copa Sudamericana 2022

08.03.2022 – 26.02.2023

AFC Champions League 2022

05.04.2022 – 22.10.2022

AFC Cup 2022

Just finished

04.06.2022 – 17.08.2022

OFC Champions League 2022

© WildSoft 2007-2022 info@wildstat.ru