19.05.2018 < | Football matches for 20.05.2018 | > 21.05.2018 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14:00 | Lautoka | | Team Wellington | 3:4 (0:2) | 0:6 (0:1) | 3:10 | |||
Lautoka |
Day 25 | |||||||||
13:00 | Znamya Truda | | FK Dolgoprudny | 0:2 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
14:00 | FK Kolomna | | Tekstilshchik | 0:3 (0:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
15:00 | Veles | | Lokomotiv-Kazanka | 2:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Pskov-747 | | Spartak Kostroma | 2:2 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
16:00 | FK Chertanovo | | FK Murom | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Torpedo Vladimir | | TsRFSO | 2:1 (0:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
16:00 | Luki-Energiya | | Dynamo-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Velikiye Luki |
Day 25 | |||||||||
Metallurg | | Zenit Penza | 3:0 | ||||||
Lipetsk | |||||||||
14:00 | Saturn | | Torpedo Moskva | 1:1 (0:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
14:00 | Zorkiy | | Dynamo Bryansk | 2:0 (2:0) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
15:00 | Rotor-Volgograd-2 | | Ararat | 2:3 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
16:00 | Sokol | | Khimik | 1:0 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
17:00 | FK Strogino | | FK Kaluga | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Energomash | | FK Ryazan | 1:0 (0:0) | |||||
Belgorod |
Day 33 | |||||||||
15:00 | Anzhi-2 | | Mashuk-KMV | 0:1 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
16:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Spartak-Nalchik | 1:0 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
17:00 | Afips | | Druzhba | 2:0 (2:0) | |||||
Afipsky | |||||||||
17:00 | Biolog-Novokubansk | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | |||||
Progress | |||||||||
19:00 | FK Armavir | | SKA | 3:0 (1:0) | |||||
Armavir | |||||||||
19:00 | Chaika | | Legion-Dynamo | 2:1 (1:1) | |||||
Peschanokopskoye |
Day 25 | |||||||||
Zenit-Izhevsk | | Anzhi-Yunior | 3:0 | ||||||
Izhevsk | |||||||||
14:00 | Ural-2 | | Neftekhimik | 2:3 (1:1) | |||||
Sysert | |||||||||
14:00 | Krylia Sovetov-2 | | FK Chelyabinsk | 1:2 (0:2) | |||||
Samara | |||||||||
16:00 | FK Orenburg-2 | | Mordovia | 1:1 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
16:00 | Nosta | | Volga | 1:1 (0:0) | |||||
Novotroitsk |
Day 32 | |||||||||
17:00 | Veres | | FK Mariupol | 1:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
17:00 | Vorskla | | Zorya | 2:0 (0:0) | |||||
Poltava |
Day 27 | |||||||||
15:00 | FK Lviv | | Arsenal-Kyivshchyna | 3:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
17:00 | Bukovyna | | Podillya | 1:0 (0:0) | |||||
Chernivtsi |
Day 8 | |||||||||
17:15 | Dnepr | | FK Minsk | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
19:15 | Tarpeda | | FK Smalyavichy | 0:0 | |||||
Minsk |
Day 8 | |||||||||
18:00 | Dinamo-Auto | | Sfîntul Gheorghe | 0:0 | |||||
Tîrnauca | |||||||||
18:00 | Zarya | | Speranţa | 2:1 (0:0) | |||||
Bălţi |
Day 35 | |||||||||
16:30 | St. Pölten | | Austria | 2:0 (1:0) | |||||
St. Pölten | |||||||||
16:30 | Rapid | | Altach | 4:1 (2:1) | |||||
Wien | |||||||||
16:30 | Sturm | | Admira Wacker | 2:0 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
16:30 | Red Bull | | Mattersburg | 1:0 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
16:30 | LASK | | Wolfsberg | 1:3 (0:1) | |||||
Pasching |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14:30 | Sparta | | Emmen | 1:3 (1:1) | 0:0 | 1:3 | |||
Rotterdam | |||||||||
16:45 | De Graafschap | | Almere City | 2:1 (1:1) | 1:1 (0:0) | 3:2 | |||
Doetinchem |
Day 38 | |||||||||
15:00 | Genoa | | Torino | 1:2 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
18:00 | Cagliari | | Atalanta | 1:0 (0:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
18:00 | Chievo | | Benevento | 1:0 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
18:00 | Udinese | | Bologna | 1:0 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
18:00 | Napoli | | Crotone | 2:1 (2:0) | |||||
Napoli | |||||||||
18:00 | Milan | | Fiorentina | 5:1 (2:1) | |||||
Milano | |||||||||
18:00 | SPAL | | Sampdoria | 3:1 (1:0) | |||||
Ferrara | |||||||||
20:45 | Lazio | | Inter | 2:3 (2:1) | |||||
Roma | |||||||||
20:45 | Sassuolo | | Roma | 0:1 (0:1) | |||||
Reggio nell'Emilia |
Day 9 | |||||||||
15:00 | METTA/LU | | Spartaks | 1:3 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
17:00 | Valmiera | | FK Liepāja | 0:2 (0:1) | |||||
Valmiera |
Day 37 | |||||||||
17:00 | Górnik | | Wisła Kraków | 2:0 (1:0) | |||||
Łęczna | |||||||||
17:00 | Jagiellonia | | Wisła Płock | 2:1 (1:1) | |||||
Białystok | |||||||||
17:00 | Korona | | Zagłębie | 0:2 (0:1) | |||||
Kielce | |||||||||
17:00 | Lech | | Legia | 0:3 | |||||
Poznań |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:30 | Partick Thistle | | Livingston | 0:1 (0:0) | 1:2 (1:1) | 1:3 | |||
Glasgow |
Day 6 | |||||||||
11:00 | Vitória | | Ceará | 2:1 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
16:00 | Paraná | | Grêmio | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | América | | Botafogo | 1:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | São Paulo | | Santos | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Sport | | Corinthians | 1:1 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
19:00 | Fluminense | | Atlético Paranaense | 2:0 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro |
13:00 | Minnesota United | | Sporting Kansas City | 1:1 (1:1) | |||||
Minneapolis | |||||||||
15:00 | Chicago Fire | | Houston Dynamo | 2:3 (2:1) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19:00 | Atlanta United | | New York Red Bulls | 1:3 (1:1) | |||||
Atlanta |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 22 | 5 | 7 | 62-33 | 71 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 21 | 6 | 7 | 70-44 | 69 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 8 | 10 | 59-45 | 56 | ||
4. | DC United | 34 | 14 | 9 | 11 | 60-50 | 51 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 14 | 9 | 11 | 43-45 | 51 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 15 | 5 | 14 | 49-50 | 50 | ||
7. | Montreal Impact | 34 | 14 | 4 | 16 | 47-53 | 46 | ||
8. | New England Revolution | 34 | 10 | 11 | 13 | 49-55 | 41 | ||
9. | Toronto | 34 | 10 | 6 | 18 | 59-64 | 36 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 8 | 18 | 48-61 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 34 | 18 | 8 | 8 | 65-40 | 62 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 18 | 5 | 11 | 52-37 | 59 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 16 | 9 | 9 | 68-52 | 57 | ||
4. | Dallas | 34 | 16 | 9 | 9 | 52-44 | 57 | ||
5. | Portland Timbers | 34 | 15 | 9 | 10 | 54-48 | 54 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-58 | 49 | ||
7. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 66-64 | 48 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 13 | 8 | 13 | 54-67 | 47 | ||
9. | Houston Dynamo | 34 | 10 | 8 | 16 | 58-58 | 38 | ||
10. | Minnesota United | 34 | 11 | 3 | 20 | 49-71 | 36 |
Day 11 | |||||||||
15:30 | Beijing Renhe | | Guangzhou Evergrande Taobao | 2:0 (2:0) | |||||
Beijing | |||||||||
18:00 | Tianjin Quanjian | | Shanghai Greenland Shenhua | 2:1 (0:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
19:35 | Dalian Yifang | | Guizhou Hengfeng | 2:1 (0:1) | |||||
Dalian | |||||||||
20:00 | Shanghai SIPG | | Jiangsu Suning | 2:0 (0:0) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |