Football matches in May 2018 |
Day 3 | |||||||||
31.05 17:30 | Madagascar | | Comoros | 1:0 (1:0) | |||||
Polokwane | |||||||||
31.05 17:30 | Mozambique | | Seychelles | 2:1 (1:0) | |||||
Polokwane | |||||||||
Day 2 | |||||||||
29.05 17:00 | Mozambique | | Comoros | 3:0 (2:0) | |||||
Polokwane Seshego Stadium | |||||||||
29.05 19:30 | Seychelles | | Madagascar | 1:1 (1:1) | |||||
Polokwane Seshego Stadium | |||||||||
Day 1 | |||||||||
27.05 14:00 | Madagascar | | Mozambique | 2:1 (1:0) | |||||
Polokwane | |||||||||
27.05 16:30 | Comoros | | Seychelles | 1:1 (0:0) | |||||
Polokwane |
08.05 19:00 | Iraq | | Palestine | 0:0 | |||||
Basra | |||||||||
09.05 20:30 | Saudi Arabia | | Algeria | 2:0 (1:0) | |||||
Spain, Cádiz | |||||||||
15.05 19:30 | Saudi Arabia | | Greece | 2:0 (1:0) | |||||
Spain, Sevilla | |||||||||
19.05 20:45 | Iran | | Uzbekistan | 1:0 (1:0) | |||||
Tehran | |||||||||
20.05 23:00 | Jordan | | Cyprus | 3:0 (2:0) | |||||
Amman | |||||||||
25.05 15:00 | Kenya | | Eswatini | 0:1 (0:0) | |||||
Machakos | |||||||||
25.05 22:00 | Kuwait | | Egypt | 1:1 (1:0) | |||||
Kuwait City | |||||||||
26.05 19:35 | China | | Myanmar | 1:0 (1:0) | |||||
Nanjing | |||||||||
27.05 16:00 | Cameroon | | Burkina Faso | 0:1 (0:0) | |||||
France, Beauvais | |||||||||
27.05 21:00 | Niger | | Central African Republic | 3:3 (1:2) | |||||
Niamey | |||||||||
28.05 15:00 | Kenya | | Equatorial Guinea | 1:0 (0:0) | |||||
Machakos | |||||||||
28.05 17:00 | Nigeria | | DR Congo | 1:1 (1:0) | |||||
Port Harcourt | |||||||||
28.05 18:00 | Mexico | | Wales | 0:0 | |||||
USA, Pasadena | |||||||||
28.05 18:00 | Bosnia and Herzegovina | | Montenegro | 0:0 | |||||
Zenica | |||||||||
28.05 18:30 | USA | | Bolivia | 3:0 (1:0) | |||||
Chester | |||||||||
28.05 19:45 | Portugal | | Tunisia | 2:2 (2:1) | |||||
Braga | |||||||||
28.05 20:00 | South Korea | | Honduras | 2:0 (0:0) | |||||
Daegu | |||||||||
28.05 20:15 | Turkey | | Iran | 2:1 (1:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
28.05 20:45 | Italy | | Saudi Arabia | 2:1 (1:0) | |||||
Switzerland, St. Gallen | |||||||||
28.05 21:00 | France | | Ireland | 2:0 (2:0) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
29.05 19:00 | Armenia | | Malta | 1:1 (1:1) | |||||
Austria, Wattens | |||||||||
29.05 20:00 | Peru | | Scotland | 2:0 (1:0) | |||||
Lima | |||||||||
29.05 20:00 | Panama | | Northern Ireland | 0:0 | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
29.05 20:00 | Argentina | | Haiti | 4:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
29.05 20:00 | Azerbaijan | | Kyrgyzstan | 3:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
29.05 20:00 | Albania | | Kosovo | 0:3 (0:1) | |||||
Switzerland, Zürich | |||||||||
30.05 19:00 | Estonia | | Lithuania | 2:0 (2:0) | |||||
Rakvere | |||||||||
30.05 19:25 | Japan | | Ghana | 0:2 (0:1) | |||||
Yokohama | |||||||||
30.05 20:45 | Austria | | Russia | 1:0 (1:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
30.05 21:00 | Central African Republic | | Uganda | 1:0 (1:0) | |||||
Niger, Niamey | |||||||||
31.05 16:00 | Romania | | Chile | 3:2 (1:1) | |||||
Austria, Graz | |||||||||
31.05 20:00 | Luxembourg | | Senegal | 0:0 | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
31.05 20:00 | Ukraine | | Morocco | 0:0 | |||||
Switzerland, Genève | |||||||||
31.05 20:45 | Slovakia | | Netherlands | 1:1 (1:0) | |||||
Trnava |
26.05 21:45 | Real Madrid | | Liverpool | 3:1 (0:0) | |||||
Kiev |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.05 20:45 | Real Madrid | | Bayern | 2:2 (1:1) | 2:1 (1:1) | 4:3 | |||
Madrid | |||||||||
02.05 20:45 | Roma | | Liverpool | 4:2 (1:2) | 2:5 (0:2) | 6:7 | |||
Roma |
16.05 20:45 | Marseille | | Atlético Madrid | 0:3 (0:1) | |||||
Lyon |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
03.05 21:05 | Atlético Madrid | | Arsenal | 1:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Madrid | |||||||||
03.05 21:05 | Red Bull | | Marseille | 2:1 aet (0:0, 2:0) | 0:2 (0:1) | 2:3 | |||
Salzburg |
Day 6 | |||||||||
23.05 18:15 | Cerro Porteño | | Monagas | 3:2 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
23.05 19:15 | Grêmio | | Defensor Sporting | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.05 19:15 | Defensor Sporting | | Cerro Porteño | 0:1 (0:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
15.05 20:30 | Monagas | | Grêmio | 1:2 (0:0) | |||||
Maturín | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.05 19:15 | Grêmio | | Cerro Porteño | 5:0 (2:0) | |||||
Porto Alegre |
Day 6 | |||||||||
24.05 19:30 | Atlético Nacional | | Colo-Colo | 0:0 | |||||
Medellín | |||||||||
24.05 20:30 | Bolívar | | Delfín | 2:1 (1:0) | |||||
La Paz | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.05 17:15 | Delfín | | Atlético Nacional | 1:0 (1:0) | |||||
Manta | |||||||||
15.05 20:30 | Colo-Colo | | Bolívar | 2:0 (2:0) | |||||
Santiago | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.05 19:45 | Delfín | | Colo-Colo | 1:2 (0:2) | |||||
Manta |
Day 6 | |||||||||
17.05 18:15 | Libertad | | Atlético Tucumán | 0:0 | |||||
Asunción | |||||||||
17.05 19:15 | Peñarol | | The Strongest | 2:0 (2:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.05 19:15 | Atlético Tucumán | | Peñarol | 1:0 (0:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
03.05 20:30 | The Strongest | | Libertad | 1:3 (0:1) | |||||
La Paz |
Day 6 | |||||||||
23.05 19:45 | Emelec | | Santa Fe | 0:3 (0:1) | |||||
Guayaquil | |||||||||
23.05 21:45 | River Plate | | Flamengo | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.05 19:30 | Santa Fe | | River Plate | 0:1 (0:1) | |||||
Bogotá | |||||||||
16.05 21:45 | Flamengo | | Emelec | 2:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro |
Day 6 | |||||||||
22.05 20:30 | Universidad de Chile | | Vasco da Gama | 0:2 (0:1) | |||||
Santiago | |||||||||
22.05 21:30 | Cruzeiro | | Racing Club | 2:1 (2:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.05 21:45 | Vasco da Gama | | Cruzeiro | 0:4 (0:3) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
03.05 19:15 | Racing Club | | Universidad de Chile | 1:0 (0:0) | |||||
Avellaneda |
Day 6 | |||||||||
24.05 19:15 | Santos | | Real Garcilaso | 0:0 | |||||
Santos | |||||||||
24.05 19:15 | Estudiantes | | Nacional | 3:1 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
Day 5 | |||||||||
01.05 17:15 | Real Garcilaso | | Estudiantes | 0:0 | |||||
Cuzco | |||||||||
01.05 21:30 | Nacional | | Santos | 1:0 (0:0) | |||||
Montevideo |
Day 6 | |||||||||
24.05 21:30 | Corinthians | | Millonarios | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
24.05 21:30 | Independiente | | Deportivo Lara | 2:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.05 19:30 | Millonarios | | Independiente | 1:1 (0:0) | |||||
Bogotá | |||||||||
17.05 20:30 | Deportivo Lara | | Corinthians | 2:7 (1:2) | |||||
Cabudare | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.05 21:45 | Corinthians | | Independiente | 1:2 (1:2) | |||||
São Paulo |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Corinthians | 6 | 3 | 1 | 2 | 11-5 | 10 | |||
2. | Independiente | 6 | 3 | 1 | 2 | 6-4 | 10 | |||
3. | Millonarios | 6 | 2 | 2 | 2 | 7-4 | 8 | |||
4. | Deportivo Lara | 6 | 2 | 0 | 4 | 5-16 | 6 |
Day 6 | |||||||||
16.05 21:45 | Boca Juniors | | Alianza | 5:0 (4:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16.05 21:45 | Palmeiras | | Junior | 3:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.05 17:15 | Junior | | Boca Juniors | 1:1 (1:0) | |||||
Barranquilla | |||||||||
03.05 19:30 | Alianza | | Palmeiras | 1:3 (0:2) | |||||
Lima |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.05 18:15 | Guabirá | | LDU | 3:2 (1:0) | 1:2 (0:2) | 4:4 | |||
Montero | |||||||||
08.05 21:45 | Danubio | | Deportivo Cali | 3:2 (1:0) | 0:3 (0:1) | 3:5 | |||
Montevideo | |||||||||
08.05 21:45 | Atlético Mineiro | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
09.05 19:15 | Deportes Temuco | | Estudiantes | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Temuco | |||||||||
09.05 21:45 | São Paulo | | Rosario Central | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
São Paulo | |||||||||
09.05 21:45 | Botafogo | | Audax Italiano | 1:1 (0:0) | 2:1 (0:1) | 3:2 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
10.05 19:15 | Newell's Old Boys | | Atlético Paranaense | 2:1 (1:0) | 0:3 (0:3) | 2:4 | |||
Rosario | |||||||||
10.05 19:15 | Boston River | | Jaguares de Córdoba | 3:0 (1:0) | 1:2 (0:0) | 4:2 | |||
Montevideo | |||||||||
10.05 19:45 | Independiente | | Sol de América | 3:1 (1:1) | 0:2 (0:1) | 3:3 | |||
Medellín | |||||||||
10.05 20:45 | Nacional Potosí | | Fluminense | 2:0 (0:0) | 0:3 (0:0) | 2:3 | |||
Potosí | |||||||||
23.05 21:45 | Bahia | | Blooming | 4:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 4:1 | |||
Salvador |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.05 19:30 | Piroozi | | Al Jazira | 2:1 (0:0) | 2:3 (1:0) | 4:4 | |||
Tehran | |||||||||
14.05 20:40 | Al Ahli Jeddah | | Al Sadd | 2:2 (2:1) | 1:2 (0:2) | 3:4 | |||
Jeddah | |||||||||
15.05 18:30 | Al-Duhail | | Al Ain | 4:1 (2:0) | 4:2 (2:0) | 8:3 | |||
Doha | |||||||||
15.05 19:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Buriram United | 2:0 (1:0) | 2:3 (0:1) | 4:3 | |||
Jeonju | |||||||||
15.05 20:00 | Guangzhou Evergrande | | Tianjin Quanjian | 2:2 (1:1) | 0:0 | 2:2 | |||
Guangzhou | |||||||||
15.05 20:45 | Esteghlal | | Zob Ahan | 3:1 (2:0) | 0:1 (0:0) | 3:2 | |||
Tehran | |||||||||
16.05 20:00 | Suwon Samsung Bluewings | | Ulsan Hyundai | 3:0 (2:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Suwon | |||||||||
16.05 20:00 | Shanghai SIPG | | Kashima Antlers | 2:1 (1:1) | 1:3 (0:1) | 3:4 | |||
Shanghai | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.05 19:15 | Al Sadd | | Al Ahli Jeddah | 2:1 (2:0) | |||||
Doha | |||||||||
07.05 19:30 | Al Jazira | | Piroozi | 3:2 (0:1) | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
08.05 18:00 | Buriram United | | Jeonbuk Hyundai Motors | 3:2 (1:0) | |||||
Buriram | |||||||||
08.05 19:15 | Zob Ahan | | Esteghlal | 1:0 (0:0) | |||||
Isfahan | |||||||||
08.05 19:30 | Tianjin Quanjian | | Guangzhou Evergrande | 0:0 | |||||
Tianjin | |||||||||
08.05 20:10 | Al Ain | | Al-Duhail | 2:4 (0:2) | |||||
Al Ain | |||||||||
09.05 19:00 | Kashima Antlers | | Shanghai SIPG | 3:1 (1:0) | |||||
Kashima | |||||||||
09.05 20:00 | Ulsan Hyundai | | Suwon Samsung Bluewings | 1:0 (0:0) | |||||
Ulsan |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.05 19:30 | Persija | | Home United | 1:3 (1:3) | 2:3 (1:2) | 3:6 | |||
Jakarta | |||||||||
16.05 15:30 | Yangon United | | Ceres-Negros | 3:2 (1:1) | 2:4 (0:3) | 5:6 | |||
Yangon | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.05 19:30 | Home United | | Persija | 3:2 (2:1) | |||||
Singapore | |||||||||
09.05 19:30 | Ceres-Negros | | Yangon United | 4:2 (3:0) | |||||
Bácolod |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.05 20:00 | Al Faisaly | | Al-Jazeera | 0:1 (0:0) | 1:1 (1:1) | 1:2 | |||
Amman | |||||||||
15.05 15:00 | Al Ahed | | Al Quwa Al Jawiya | 2:2 (0:2) | 1:3 (0:1) | 3:5 | |||
Beirut | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.05 19:00 | Al-Jazeera | | Al Faisaly | 1:1 (1:1) | |||||
Amman | |||||||||
08.05 18:00 | Al Quwa Al Jawiya | | Al Ahed | 3:1 (1:0) | |||||
Karbala |
Day 6 | |||||||||
16.05 17:30 | Alay | | Ahal | 2:3 (2:1) | |||||
Osh | |||||||||
16.05 18:00 | Esteghlal | | Altyn Asyr | 2:3 (0:2) | |||||
Hisor | |||||||||
Day 5 | |||||||||
01.05 18:00 | Ahal | | Esteghlal | 0:1 (0:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
02.05 17:30 | Altyn Asyr | | Alay | 5:0 (2:0) | |||||
Balkanabat |
Day 6 | |||||||||
16.05 18:45 | Aizawl | | New Radiant | 2:1 (0:0) | |||||
Guwahati | |||||||||
16.05 19:15 | Abahani | | Bengaluru | 0:4 (0:2) | |||||
Dhaka | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.05 16:00 | New Radiant | | Abahani | 5:1 (1:0) | |||||
Malé | |||||||||
02.05 20:00 | Bengaluru | | Aizawl | 5:0 (3:0) | |||||
Bangalore |
Day 6 | |||||||||
16.05 19:00 | Benfica de Macau | | Hwaebul | 3:0 (1:0) | |||||
Macau | |||||||||
16.05 19:30 | 4.25 | | Hang Yuen | 5:1 (4:1) | |||||
Pyongyang | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.05 15:30 | Hwaebul | | 4.25 | 0:2 (0:2) | |||||
Pyongyang | |||||||||
02.05 19:00 | Hang Yuen | | Benfica de Macau | 1:4 (1:2) | |||||
Táiběi |
Day 2 | |||||||||
15.05 16:00 | KCCA | | Al-Ahly Cairo | 2:0 (0:0) | |||||
Kampala | |||||||||
15.05 20:00 | Espérance | | Township Rollers | 4:1 (2:1) | |||||
Radès | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.05 21:00 | Al-Ahly Cairo | | Espérance | 0:0 | |||||
Alexandria | |||||||||
04.05 21:00 | Township Rollers | | KCCA | 1:0 (1:0) | |||||
Gaborone |
Day 2 | |||||||||
15.05 19:00 | Difaâ | | TP Mazembe | 0:2 (0:0) | |||||
El Jadida | |||||||||
15.05 20:00 | ES Sétif | | MC Alger | 0:1 (0:0) | |||||
Sétif | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.05 20:00 | MC Alger | | Difaâ | 1:1 (0:0) | |||||
Alger | |||||||||
05.05 15:00 | TP Mazembe | | ES Sétif | 4:1 (2:1) | |||||
Lubumbashi |
Day 2 | |||||||||
15.05 19:00 | Wydad Casablanca | | Togo-Port | 3:0 (2:0) | |||||
Casablanca | |||||||||
22.05 16:00 | Horoya AC | | Mamelodi Sundowns | 2:2 (0:0) | |||||
Conakry | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.05 16:00 | Togo-Port | | Horoya AC | 1:2 (0:1) | |||||
Lomé | |||||||||
05.05 21:00 | Mamelodi Sundowns | | Wydad Casablanca | 1:1 (1:1) | |||||
Atteridgeville |
Day 2 | |||||||||
15.05 15:00 | Mbabane Swallows | | Primeiro de Agosto | 1:0 (0:0) | |||||
Manzini | |||||||||
16.05 20:00 | Étoile du Sahel | | ZESCO United | 2:1 (0:0) | |||||
Sousse | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.05 15:00 | ZESCO United | | Mbabane Swallows | 1:1 (0:0) | |||||
Ndola | |||||||||
05.05 17:00 | Primeiro de Agosto | | Étoile du Sahel | 1:1 (1:0) | |||||
Luanda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Étoile du Sahel | 6 | 3 | 3 | 0 | 10-4 | 12 | |||
2. | Primeiro de Agosto | 6 | 2 | 3 | 1 | 6-5 | 9 | |||
3. | ZESCO United | 6 | 1 | 3 | 2 | 7-6 | 6 | |||
4. | Mbabane Swallows | 6 | 1 | 1 | 4 | 3-11 | 4 |
Day 2 | |||||||||
16.05 13:00 | Aduana Stars | | Raja | 3:3 (1:2) | |||||
Dormaa Ahenkro | |||||||||
16.05 14:00 | AS Vita Club | | ASEC Mimosas | 3:1 (0:1) | |||||
Kinshasa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.05 16:00 | ASEC Mimosas | | Aduana Stars | 1:0 (1:0) | |||||
Abidjan | |||||||||
06.05 20:00 | Raja | | AS Vita Club | 0:0 | |||||
Casablanca |
Day 2 | |||||||||
16.05 15:00 | Songo | | Renaissance | 0:2 (0:0) | |||||
Beira | |||||||||
16.05 21:00 | Al-Hilal | | Al-Masry | 1:1 (0:1) | |||||
Omdurman | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.05 17:00 | Renaissance | | Al-Hilal | 1:0 (1:0) | |||||
Berkane | |||||||||
06.05 21:00 | Al-Masry | | Songo | 2:0 (1:0) | |||||
Port Said |
Day 2 | |||||||||
16.05 14:00 | CARA Brazzaville | | Enyimba International | 3:0 (3:0) | |||||
Brazzaville | |||||||||
16.05 19:00 | Djoliba AC | | Williamsville | 1:1 (0:0) | |||||
Bamako | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.05 17:00 | Enyimba International | | Djoliba AC | 2:0 (0:0) | |||||
Calabar | |||||||||
06.05 19:00 | Williamsville | | CARA Brazzaville | 1:0 (1:0) | |||||
Abidjan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Enyimba International | 6 | 4 | 0 | 2 | 5-5 | 12 | |||
2. | CARA Brazzaville | 6 | 3 | 0 | 3 | 7-5 | 9 | |||
3. | Williamsville | 6 | 2 | 2 | 2 | 5-5 | 8 | |||
4. | Djoliba AC | 6 | 1 | 2 | 3 | 3-5 | 5 |
Day 2 | |||||||||
16.05 19:00 | Young Africans | | Rayon Sports | 0:0 | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
16.05 19:00 | Gor Mahia | | USM Alger | 0:0 | |||||
Nairobi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.05 18:00 | USM Alger | | Young Africans | 4:0 (2:0) | |||||
Alger | |||||||||
06.05 20:00 | Rayon Sports | | Gor Mahia | 1:1 (1:1) | |||||
Kigali |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.05 14:00 | Lautoka | | Team Wellington | 3:4 (0:2) | 0:6 (0:1) | 3:10 | |||
Lautoka | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.05 14:00 | Team Wellington | | Lautoka | 6:0 (1:0) | |||||
Wellington |
16.05 19:30 | Central | | Club Franciscain | 1:2 (1:2) | |||||
Kingston |
13.05 20:00 | Atlético Pantoja | | Arnett Gardens | 0:0, pen. 6:5 | |||||
Kingston |
13.05 17:00 | Portmore United | | Central | 2:1 (0:1) | |||||
Kingston |
11.05 18:00 | Atlético Pantoja | | Portmore United | 4:3 (3:2) | |||||
Kingston | |||||||||
11.05 21:00 | Arnett Gardens | | Central | 2:0 (1:0) | |||||
Kingston |
09.05 19:00 | FK Tosno (Tosno) | | Avangard (Kursk) | 2:1 (1:1) | |||||
Stalingrad |
Day 30 | |||||||||
13.05 14:00 | Arsenal | | Lokomotiv | 2:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
13.05 14:00 | CSKA | | Anzhi | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
13.05 14:00 | Spartak | | Dynamo | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
13.05 14:00 | FK Rostov | | Ural | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
13.05 14:00 | FK Krasnodar | | Rubin | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
13.05 14:00 | Zenit | | SKA-Khabarovsk | 6:0 (3:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
13.05 16:00 | Amkar | | Akhmat | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
13.05 16:00 | FK Ufa | | FK Tosno | 5:0 (2:0) | |||||
Ufa | |||||||||
Day 29 | |||||||||
05.05 14:00 | FK Tosno | | Dynamo | 1:2 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
05.05 16:30 | Lokomotiv | | Zenit | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
05.05 18:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Krasnodar | 0:1 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
05.05 19:00 | Spartak | | FK Rostov | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
06.05 16:00 | Ural | | Amkar | 0:2 (0:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
06.05 19:00 | CSKA | | Arsenal | 6:0 (5:0) | |||||
Moscow | |||||||||
07.05 19:30 | Anzhi | | Akhmat | 0:2 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
07.05 19:30 | Rubin | | FK Ufa | 0:0 | |||||
Kazan |
Day 38 | |||||||||
12.05 13:00 | Baltika | | FK Tyumen | 3:1 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
12.05 14:00 | Fakel | | Volgar | 2:1 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
12.05 14:00 | FK Tambov | | FK Orenburg | 1:1 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
12.05 14:00 | Kuban | | Tom | 3:3 (3:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
12.05 14:00 | Avangard | | Olimpiets | 2:3 (0:2) | |||||
Kursk | |||||||||
12.05 14:00 | Rotor | | FK Khimki | 3:1 (2:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
12.05 14:00 | Spartak-2 | | Sibir | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
12.05 14:00 | Zenit-2 | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
12.05 18:00 | Yenisey | | Dynamo | 2:1 (0:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
12.05 21:00 | Luch-Energiya | | Krylia Sovetov | 2:0 (2:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
Day 37 | |||||||||
05.05 16:00 | Avangard | | FK Orenburg | 0:2 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
06.05 13:00 | FK Tyumen | | Spartak-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
06.05 14:00 | Dynamo | | Baltika | 3:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
06.05 15:00 | FK Khimki | | Fakel | 1:3 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
06.05 15:00 | Olimpiets | | Luch-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
06.05 15:00 | Shinnik | | Yenisey | 2:2 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
06.05 16:00 | Sibir | | FK Tambov | 0:1 (0:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
06.05 17:00 | Krylia Sovetov | | Kuban | 1:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
06.05 17:00 | Volgar | | Zenit-2 | 3:2 (3:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
06.05 18:00 | Tom | | Rotor | 1:0 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
Day 36 | |||||||||
02.05 15:00 | Baltika | | Shinnik | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
02.05 15:00 | Spartak-2 | | Dynamo | 2:2 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
02.05 15:30 | FK Tambov | | FK Tyumen | 3:1 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
02.05 16:00 | Fakel | | Tom | 0:1 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
02.05 16:00 | Luch-Energiya | | Avangard | 2:2 (2:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
02.05 16:00 | FK Orenburg | | Sibir | 1:0 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
02.05 17:00 | Rotor | | Krylia Sovetov | 0:2 (0:2) | |||||
Volgograd | |||||||||
02.05 17:00 | Yenisey | | Volgar | 2:1 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
02.05 17:00 | Zenit-2 | | FK Khimki | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
02.05 18:00 | Kuban | | Olimpiets | 0:0 | |||||
Krasnodar |
Day 26 | |||||||||
27.05 13:00 | Dynamo-2 | | Torpedo Vladimir | 2:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
27.05 16:00 | FK Dolgoprudny | | Luki-Energiya | 4:1 (1:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
27.05 17:00 | Spartak Kostroma | | Veles | 2:1 (2:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
27.05 17:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Znamya Truda | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
27.05 17:00 | TsRFSO | | FK Kolomna | 3:1 (3:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
27.05 17:00 | Tekstilshchik | | FK Chertanovo | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
27.05 17:00 | FK Murom | | Pskov-747 | 0:2 (0:1) | |||||
Murom | |||||||||
Day 25 | |||||||||
20.05 13:00 | Znamya Truda | | FK Dolgoprudny | 0:2 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
20.05 14:00 | FK Kolomna | | Tekstilshchik | 0:3 (0:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
20.05 15:00 | Veles | | Lokomotiv-Kazanka | 2:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
20.05 16:00 | Pskov-747 | | Spartak Kostroma | 2:2 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
20.05 16:00 | FK Chertanovo | | FK Murom | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
20.05 16:00 | Torpedo Vladimir | | TsRFSO | 2:1 (0:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
20.05 16:00 | Luki-Energiya | | Dynamo-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
Day 24 | |||||||||
16.05 13:00 | Dynamo-2 | | Znamya Truda | 4:0 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16.05 18:00 | FK Dolgoprudny | | Veles | 2:3 (1:1) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
16.05 18:00 | TsRFSO | | Luki-Energiya | 0:1 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
16.05 18:30 | Tekstilshchik | | Torpedo Vladimir | 4:1 (2:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
16.05 18:30 | FK Murom | | FK Kolomna | 1:2 (1:1) | |||||
Murom | |||||||||
16.05 18:30 | Pskov-747 | | FK Chertanovo | 0:5 (0:0) | |||||
Pskov | |||||||||
16.05 19:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Spartak Kostroma | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
Day 23 | |||||||||
11.05 16:00 | Spartak Kostroma | | FK Chertanovo | 0:3 (0:3) | |||||
Karavayevo | |||||||||
11.05 16:00 | Znamya Truda | | TsRFSO | 1:2 (1:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
11.05 17:00 | Veles | | Dynamo-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.05 17:30 | FK Kolomna | | Pskov-747 | 1:0 (1:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
11.05 18:00 | Torpedo Vladimir | | FK Murom | 0:0 | |||||
Vladimir | |||||||||
11.05 18:00 | Luki-Energiya | | Tekstilshchik | 0:0 | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
11.05 19:00 | Lokomotiv-Kazanka | | FK Dolgoprudny | 2:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 22 | |||||||||
04.05 15:00 | Dynamo-2 | | Lokomotiv-Kazanka | 3:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
04.05 18:00 | TsRFSO | | Veles | 2:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
04.05 18:00 | FK Chertanovo | | FK Kolomna | 3:1 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
04.05 18:00 | FK Dolgoprudny | | Spartak Kostroma | 1:1 (1:1) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
04.05 18:30 | Tekstilshchik | | Znamya Truda | 8:0 (4:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
04.05 18:30 | FK Murom | | Luki-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Murom | |||||||||
04.05 18:30 | Pskov-747 | | Torpedo Vladimir | 1:1 (0:0) | |||||
Pskov |
Day 26 | |||||||||
26.05 17:00 | Ararat | | Zorkiy | 0:2 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
27.05 | Zenit Penza | | Sokol | 0:3 | |||||
Penza | |||||||||
27.05 17:00 | Dynamo Bryansk | | Saturn | 1:2 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
27.05 17:00 | Torpedo Moskva | | Energomash | 1:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
27.05 17:00 | FK Ryazan | | Metallurg | 1:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
27.05 17:00 | Khimik | | FK Strogino | 3:0 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
27.05 17:00 | Rotor-Volgograd-2 | | FK Kaluga | 3:1 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 25 | |||||||||
20.05 | Metallurg | | Zenit Penza | 3:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
20.05 14:00 | Saturn | | Torpedo Moskva | 1:1 (0:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
20.05 14:00 | Zorkiy | | Dynamo Bryansk | 2:0 (2:0) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
20.05 15:00 | Rotor-Volgograd-2 | | Ararat | 2:3 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
20.05 16:00 | Sokol | | Khimik | 1:0 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
20.05 17:00 | FK Strogino | | FK Kaluga | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
20.05 17:00 | Energomash | | FK Ryazan | 1:0 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
Day 24 | |||||||||
16.05 | Zenit Penza | | Energomash | 0:3 | |||||
Penza | |||||||||
16.05 17:00 | Rotor-Volgograd-2 | | FK Strogino | 0:4 (0:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
16.05 18:00 | Khimik | | Metallurg | 3:1 (2:1) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
16.05 18:30 | FK Ryazan | | Saturn | 3:3 (1:2) | |||||
Ryazan | |||||||||
16.05 18:30 | FK Kaluga | | Sokol | 1:3 (1:2) | |||||
Kaluga | |||||||||
16.05 18:30 | Dynamo Bryansk | | Ararat | 0:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
16.05 20:00 | Torpedo Moskva | | Zorkiy | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 23 | |||||||||
11.05 | Saturn | | Zenit Penza | 3:0 | |||||
Ramenskoye | |||||||||
11.05 15:00 | Ararat | | FK Strogino | 5:3 (4:1) | |||||
Moscow | |||||||||
11.05 16:00 | Metallurg | | FK Kaluga | 2:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
11.05 17:00 | Energomash | | Khimik | 1:0 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
11.05 18:00 | Zorkiy | | FK Ryazan | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
11.05 18:00 | Dynamo Bryansk | | Torpedo Moskva | 0:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
11.05 19:00 | Sokol | | Rotor-Volgograd-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
Day 22 | |||||||||
03.05 17:00 | Khimik | | Saturn | 4:0 (3:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
04.05 | Zenit Penza | | Zorkiy | 0:3 | |||||
Penza | |||||||||
04.05 16:00 | FK Strogino | | Sokol | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
04.05 17:00 | Rotor-Volgograd-2 | | Metallurg | 0:2 (0:2) | |||||
Volgograd | |||||||||
04.05 17:00 | FK Ryazan | | Dynamo Bryansk | 1:2 (0:1) | |||||
Ryazan | |||||||||
04.05 18:30 | FK Kaluga | | Energomash | 1:2 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
04.05 20:00 | Torpedo Moskva | | Ararat | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 19 | |||||||||
07.05 18:30 | Dynamo Bryansk | | FK Kaluga | 1:1 (1:1) | |||||
Bryansk |
Day 34 | |||||||||
27.05 16:00 | Chernomorets | | Anzhi-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
27.05 16:30 | Legion-Dynamo | | Biolog-Novokubansk | 2:2 (0:2) | |||||
Makhachkala | |||||||||
27.05 17:00 | SKA | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 1:0 (1:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
27.05 17:00 | Spartak-Nalchik | | Kuban-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
27.05 17:00 | Angusht | | Dynamo | 0:3 (0:1) | |||||
Nazran | |||||||||
27.05 18:30 | Mashuk-KMV | | Afips | 0:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
27.05 18:30 | FK Krasnodar-2 | | FK Armavir | 0:3 (0:2) | |||||
Maykop | |||||||||
27.05 18:30 | Spartak Vladikavkaz | | Chaika | 0:2 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
Day 33 | |||||||||
07.05 16:30 | Kuban-2 | | Angusht | 3:1 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
20.05 15:00 | Anzhi-2 | | Mashuk-KMV | 0:1 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
20.05 16:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Spartak-Nalchik | 1:0 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
20.05 17:00 | Afips | | Druzhba | 2:0 (2:0) | |||||
Afipsky | |||||||||
20.05 17:00 | Biolog-Novokubansk | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | |||||
Progress | |||||||||
20.05 19:00 | FK Armavir | | SKA | 3:0 (1:0) | |||||
Armavir | |||||||||
20.05 19:00 | Chaika | | Legion-Dynamo | 2:1 (1:1) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
23.05 18:00 | Dynamo | | Spartak Vladikavkaz | 1:1 (0:0) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
Day 32 | |||||||||
16.05 16:00 | Legion-Dynamo | | Dynamo | 2:2 (1:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
16.05 16:00 | Mashuk-KMV | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
16.05 16:30 | Angusht | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 0:1 (0:1) | |||||
Nazran | |||||||||
16.05 17:00 | Spartak Vladikavkaz | | Kuban-2 | 0:0 | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16.05 17:00 | Biolog-Novokubansk | | Chaika | 0:2 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
16.05 18:00 | FK Krasnodar-2 | | Afips | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16.05 18:00 | Spartak-Nalchik | | FK Armavir | 0:2 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
16.05 18:30 | Druzhba | | Anzhi-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
Day 31 | |||||||||
10.05 19:00 | FK Armavir | | Angusht | 1:0 (0:0) | |||||
Armavir | |||||||||
11.05 16:00 | Mashuk-KMV | | Druzhba | 2:0 (2:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
11.05 16:30 | Anzhi-2 | | FK Krasnodar-2 | 0:0 | |||||
Kaspiysk | |||||||||
11.05 16:30 | Kuban-2 | | Legion-Dynamo | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
11.05 17:00 | Afips | | SKA | 4:0 (2:0) | |||||
Afipsky | |||||||||
11.05 17:30 | Dynamo | | Biolog-Novokubansk | 1:0 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
11.05 18:00 | Chernomorets | | Chaika | 1:0 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
Day 30 | |||||||||
04.05 16:00 | Spartak-Nalchik | | Afips | 1:1 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
04.05 16:00 | Legion-Dynamo | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 1:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
04.05 16:00 | Kuban-2 | | Biolog-Novokubansk | 2:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
04.05 17:00 | Spartak Vladikavkaz | | FK Armavir | 1:1 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
04.05 18:00 | FK Krasnodar-2 | | Mashuk-KMV | 3:1 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
04.05 18:00 | Druzhba | | Chernomorets | 2:1 (1:1) | |||||
Maykop | |||||||||
04.05 19:00 | Chaika | | Dynamo | 5:0 (1:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
Day 26 | |||||||||
24.05 17:00 | Spartak-Nalchik | | FK Krasnodar-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
Day 24 | |||||||||
07.05 17:00 | Spartak Vladikavkaz | | FK Krasnodar-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz |
Day 26 | |||||||||
27.05 | Anzhi-Yunior | | Nosta | 0:3 | |||||
Zelenodolsk | |||||||||
27.05 16:00 | Neftekhimik | | Zenit-Izhevsk | 0:1 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
27.05 17:00 | Volga | | KAMAZ | 0:1 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
27.05 17:00 | Lada-Tolyatti | | Krylia Sovetov-2 | 5:1 (1:0) | |||||
Syzran | |||||||||
27.05 17:00 | Mordovia | | Ural-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Saransk | |||||||||
27.05 18:00 | FK Chelyabinsk | | Syzran-2003 | 1:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
Day 25 | |||||||||
20.05 | Zenit-Izhevsk | | Anzhi-Yunior | 3:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
20.05 14:00 | Ural-2 | | Neftekhimik | 2:3 (1:1) | |||||
Sysert | |||||||||
20.05 14:00 | Krylia Sovetov-2 | | FK Chelyabinsk | 1:2 (0:2) | |||||
Samara | |||||||||
20.05 16:00 | FK Orenburg-2 | | Mordovia | 1:1 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
20.05 16:00 | Nosta | | Volga | 1:1 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
21.05 18:30 | KAMAZ | | Lada-Tolyatti | 3:1 (2:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Day 24 | |||||||||
16.05 | Anzhi-Yunior | | Neftekhimik | 0:3 | |||||
Zelenodolsk | |||||||||
16.05 15:00 | Ural-2 | | FK Orenburg-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Sysert | |||||||||
16.05 18:00 | Volga | | Zenit-Izhevsk | 3:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
16.05 18:00 | Lada-Tolyatti | | Nosta | 2:1 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
16.05 18:00 | FK Chelyabinsk | | KAMAZ | 1:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
16.05 19:00 | Mordovia | | Syzran-2003 | 1:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
11.05 | Anzhi-Yunior | | Volga | 0:3 | |||||
Zelenodolsk | |||||||||
11.05 14:00 | Krylia Sovetov-2 | | Mordovia | 0:2 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
11.05 18:00 | Neftekhimik | | FK Orenburg-2 | 4:0 (2:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
11.05 18:00 | Nosta | | FK Chelyabinsk | 0:2 (0:2) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
11.05 18:00 | Zenit-Izhevsk | | Lada-Tolyatti | 4:1 (2:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
11.05 19:00 | Syzran-2003 | | Ural-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Syzran | |||||||||
Day 22 | |||||||||
04.05 | Lada-Tolyatti | | Anzhi-Yunior | 3:0 | |||||
Tolyatti | |||||||||
04.05 15:00 | Ural-2 | | Krylia Sovetov-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Sysert | |||||||||
04.05 16:00 | FK Orenburg-2 | | Syzran-2003 | 0:2 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
04.05 18:00 | FK Chelyabinsk | | Zenit-Izhevsk | 0:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
04.05 18:00 | Volga | | Neftekhimik | 0:2 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
04.05 19:00 | Mordovia | | KAMAZ | 0:1 (0:1) | |||||
Saransk |
Day 24 | |||||||||
27.05 16:00 | Dynamo Barnaul | | Irtysh | 2:1 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
27.05 17:00 | Zenit Irkutsk | | Smena | 1:3 (0:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
27.05 18:00 | FK Chita | | Sakhalin | 0:1 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
Day 23 | |||||||||
24.05 18:00 | Zenit Irkutsk | | Sakhalin | 0:3 (0:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
24.05 18:30 | FK Chita | | Smena | 0:0 | |||||
Chita | |||||||||
Day 22 | |||||||||
17.05 17:00 | Sakhalin | | Dynamo Barnaul | 5:1 (3:1) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
17.05 18:00 | Smena | | Irtysh | 3:1 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
17.05 18:00 | Zenit Irkutsk | | FK Chita | 0:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
Day 21 | |||||||||
14.05 17:00 | Sakhalin | | Irtysh | 5:1 (3:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
14.05 18:00 | Smena | | Dynamo Barnaul | 2:1 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
Day 20 | |||||||||
07.05 18:00 | Irtysh | | Zenit Irkutsk | 0:1 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
07.05 18:30 | Dynamo Barnaul | | FK Chita | 1:1 (1:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 19 | |||||||||
04.05 18:00 | Dynamo Barnaul | | Zenit Irkutsk | 2:2 (2:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
04.05 18:00 | Irtysh | | FK Chita | 2:1 (1:1) | |||||
Omsk |
09.05 20:30 | Dynamo (Kyiv) | | Shakhtar (Donetsk) | 0:2 (0:0) | |||||
Dnipro |
Day 32 | |||||||||
19.05 19:30 | Dynamo | | Shakhtar | 2:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
20.05 17:00 | Veres | | FK Mariupol | 1:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
20.05 17:00 | Vorskla | | Zorya | 2:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
Day 31 | |||||||||
13.05 19:30 | FK Mariupol | | Vorskla | 1:1 (0:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
13.05 19:30 | Zorya | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
13.05 19:30 | Shakhtar | | Veres | 1:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
Day 30 | |||||||||
04.05 19:00 | Dynamo | | FK Mariupol | 1:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
05.05 14:00 | Veres | | Vorskla | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
05.05 19:30 | Shakhtar | | Zorya | 2:1 (1:0) | |||||
Kharkiv |
Day 32 | |||||||||
19.05 17:00 | Chornomorets | | Zirka | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
19.05 17:00 | Karpaty | | Stal | 3:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
19.05 17:00 | FK Oleksandriya | | Olympik | 2:0 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
Day 31 | |||||||||
12.05 14:00 | Zirka | | Karpaty | 1:1 (1:1) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
12.05 17:00 | Stal | | FK Oleksandriya | 1:2 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
12.05 17:00 | Olympik | | Chornomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 30 | |||||||||
05.05 17:00 | Chornomorets | | Karpaty | 1:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
06.05 14:00 | Olympik | | Stal | 0:2 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
06.05 19:30 | FK Oleksandriya | | Zirka | 1:0 (1:0) | |||||
Oleksandriia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.05 17:00 | FK Poltava | | Chornomorets | 3:0 aet (0:0, 1:0) | 0:1 (0:1) | 3:1 | |||
Poltava | |||||||||
27.05 18:00 | Desna | | Zirka | 4:0 (1:0) | 1:1 (1:0) | 5:1 | |||
Chernigiv | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.05 17:00 | Zirka | | Desna | 1:1 (0:1) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
23.05 19:00 | Chornomorets | | FK Poltava | 1:0 (1:0) | |||||
Odesa |
Day 34 | |||||||||
19.05 | Zhemchuzhina | | Obolon-Brovar | -:+ | |||||
Odesa | |||||||||
19.05 17:30 | Rukh | | FK Poltava | 1:0 (0:0) | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium | |||||||||
19.05 17:30 | Hirnyk-Sport | | Volyn | 0:2 (0:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
19.05 17:30 | Desna | | Helios | 5:0 (1:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
19.05 17:30 | Balkany | | Ingulets | 0:1 (0:0) | |||||
Zorya | |||||||||
19.05 17:30 | Avanhard | | MFK Mykolaiv | 2:1 (1:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
19.05 17:30 | Arsenal-Kyiv | | Kremin | 2:0 (2:0) | |||||
Shchastlive | |||||||||
19.05 17:30 | Cherkasky Dnipro | | FK Sumy | 0:3 | |||||
Cherkasy | |||||||||
19.05 17:30 | Kolos | | Naftovyk-Ukrnafta | 0:1 (0:1) | |||||
Kovalivka | |||||||||
Day 33 | |||||||||
11.05 17:30 | Obolon-Brovar | | Avanhard | 1:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
12.05 | Kremin | | Zhemchuzhina | +:- | |||||
Kremenchuk | |||||||||
12.05 17:30 | Naftovyk-Ukrnafta | | Cherkasky Dnipro | 2:1 (2:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
12.05 17:30 | FK Sumy | | Arsenal-Kyiv | 0:1 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
12.05 17:30 | MFK Mykolaiv | | Balkany | 0:1 (0:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
12.05 17:30 | Ingulets | | Desna | 1:3 (1:2) | |||||
Petrove | |||||||||
12.05 17:30 | Helios | | Hirnyk-Sport | 1:3 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
12.05 17:30 | Volyn | | Rukh | 2:1 (0:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
12.05 17:30 | FK Poltava | | Kolos | 1:1 (0:1) | |||||
Poltava | |||||||||
Day 32 | |||||||||
06.05 17:00 | Rukh | | Helios | +:- | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium | |||||||||
06.05 17:00 | Hirnyk-Sport | | Ingulets | 2:0 (0:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
06.05 17:00 | Balkany | | Obolon-Brovar | 0:0 | |||||
Zorya | |||||||||
06.05 17:00 | Avanhard | | Kremin | 1:0 (0:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
06.05 17:00 | FK Poltava | | Volyn | 1:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
06.05 17:00 | Kolos | | Cherkasky Dnipro | 1:0 (0:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
06.05 18:00 | Desna | | MFK Mykolaiv | 3:0 (1:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
06.05 18:00 | Zhemchuzhina | | FK Sumy | -:+ | |||||
Odesa | |||||||||
07.05 16:00 | Arsenal-Kyiv | | Naftovyk-Ukrnafta | 2:1 (1:0) | |||||
Shchastlive | |||||||||
Day 31 | |||||||||
02.05 14:00 | FK Sumy | | Avanhard | 2:1 (1:1) | |||||
Sumy | |||||||||
02.05 16:00 | Cherkasky Dnipro | | Arsenal-Kyiv | 1:0 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
02.05 16:00 | Kremin | | Balkany | 1:1 (0:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
02.05 17:00 | Helios | | FK Poltava | 0:2 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
02.05 17:30 | MFK Mykolaiv | | Hirnyk-Sport | 1:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
02.05 18:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Zhemchuzhina | 1:0 (0:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
02.05 18:00 | Ingulets | | Rukh | 1:0 (0:0) | |||||
Petrove | |||||||||
02.05 18:00 | Volyn | | Kolos | 0:1 (0:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
02.05 19:00 | Obolon-Brovar | | Desna | 0:2 (0:0) | |||||
Kiev |
Day 29 | |||||||||
31.05 17:30 | Polissya | | Skala | 0:1 (0:0) | |||||
Novohrad-Volynskyi | |||||||||
Day 28 | |||||||||
25.05 17:30 | Arsenal-Kyivshchyna | | Nyva Ternopil | 0:2 (0:0) | |||||
Obukhiv | |||||||||
26.05 17:30 | Skala | | Bukovyna | 3:1 (1:0) | |||||
Morshyn Medik Stadium | |||||||||
26.05 17:30 | Podillya | | Polissya | 2:3 (1:3) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
26.05 17:30 | Ahrobiznes | | Prykarpattya | 3:0 (2:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
26.05 17:30 | FK Lviv | | Nyva Vinnytsya | 0:3 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
Day 27 | |||||||||
19.05 17:00 | Nyva Ternopil | | Skala | 0:1 (0:0) | |||||
Vyshnivets Vyshnivets Stadium | |||||||||
19.05 17:00 | Polissya | | Ahrobiznes | 0:0 | |||||
Novohrad-Volynskyi | |||||||||
19.05 17:00 | Nyva Vinnytsya | | Prykarpattya | 0:1 (0:1) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
20.05 15:00 | FK Lviv | | Arsenal-Kyivshchyna | 3:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
20.05 17:00 | Bukovyna | | Podillya | 1:0 (0:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
Day 26 | |||||||||
11.05 18:00 | Prykarpattya | | Polissya | 3:2 (1:1) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
12.05 17:00 | Podillya | | Nyva Ternopil | +:- | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
12.05 17:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Nyva Vinnytsya | 2:3 (1:3) | |||||
Obukhiv | |||||||||
12.05 18:00 | Ahrobiznes | | Bukovyna | 5:0 (2:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
12.05 18:00 | Skala | | FK Lviv | 2:0 (0:0) | |||||
Morshyn Medik Stadium | |||||||||
Day 25 | |||||||||
05.05 17:00 | Nyva Ternopil | | Ahrobiznes | 1:2 (1:0) | |||||
Vyshnivets Vyshnivets Stadium | |||||||||
05.05 17:00 | Nyva Vinnytsya | | Polissya | 2:1 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
06.05 15:00 | FK Lviv | | Podillya | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
06.05 17:00 | Bukovyna | | Prykarpattya | 1:0 (0:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
06.05 17:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Skala | 0:1 (0:0) | |||||
Obukhiv |
Day 33 | |||||||||
31.05 17:30 | MFK Mykolaiv-2 | | FK Dnipro | 1:2 (0:2) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
Day 32 | |||||||||
25.05 17:30 | FK Dnipro | | FK Nikopol | 1:1 (1:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
26.05 17:30 | Dnipro-1 | | Sudnobudivnyk | 8:0 (4:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
26.05 17:30 | Metalist 1925 | | MFK Mykolaiv-2 | 4:0 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
26.05 17:30 | Enerhiya | | Real Pharma | 1:1 (1:0) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
26.05 17:30 | Myr | | Tavriya | 0:1 (0:1) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
26.05 17:30 | Metalurh | | Ingulets-2 | 2:4 (1:2) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 31 | |||||||||
18.05 18:00 | Sudnobudivnyk | | Ingulets-2 | 1:2 (1:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
19.05 14:30 | Real Pharma | | FK Dnipro | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
19.05 16:30 | MFK Mykolaiv-2 | | Dnipro-1 | 0:5 (0:4) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
19.05 17:00 | Tavriya | | Enerhiya | 1:0 (1:0) | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium | |||||||||
19.05 17:30 | FK Nikopol | | Metalist 1925 | 1:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
19.05 18:00 | Myr | | Metalurh | 3:1 (0:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
Day 30 | |||||||||
11.05 13:00 | Metalurh | | Sudnobudivnyk | 1:2 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
12.05 17:00 | Dnipro-1 | | FK Nikopol | 1:0 (0:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
12.05 17:00 | Metalist 1925 | | Real Pharma | 1:1 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
12.05 17:00 | Enerhiya | | Myr | 2:0 (0:0) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
13.05 16:00 | FK Dnipro | | Tavriya | 1:2 (0:1) | |||||
Dnipro | |||||||||
13.05 17:00 | Ingulets-2 | | MFK Mykolaiv-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Vladimirovka | |||||||||
Day 29 | |||||||||
05.05 17:00 | FK Nikopol | | Ingulets-2 | 2:1 (0:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
06.05 15:00 | Real Pharma | | Dnipro-1 | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
06.05 17:00 | Enerhiya | | Metalurh | 7:0 (4:0) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
06.05 17:00 | Tavriya | | Metalist 1925 | 2:0 (0:0) | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium | |||||||||
06.05 18:00 | Myr | | FK Dnipro | 3:1 (0:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
07.05 18:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Sudnobudivnyk | 3:1 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
Day 28 | |||||||||
01.05 17:00 | Ingulets-2 | | Real Pharma | 0:1 (0:0) | |||||
Vladimirovka | |||||||||
02.05 12:00 | Sudnobudivnyk | | FK Nikopol | 2:4 (0:2) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
02.05 17:00 | Dnipro-1 | | Tavriya | 4:2 (3:1) | |||||
Dnipro | |||||||||
02.05 17:00 | FK Dnipro | | Enerhiya | 0:1 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
02.05 19:00 | Metalist 1925 | | Myr | 1:4 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
03.05 13:00 | Metalurh | | MFK Mykolaiv-2 | 0:8 (0:2) | |||||
Zaporizhia |
Day 28 | |||||||||
20.05 17:15 | Kəpəz | | Neftçi | 1:2 (0:0) | |||||
Gəncə | |||||||||
20.05 17:15 | Səbail | | İnter | 0:1 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
20.05 17:15 | Sumqayıt | | Zira | 1:2 (1:0) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
21.05 19:00 | Qəbələ | | Qarabağ | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 27 | |||||||||
12.05 17:00 | İnter | | Qarabağ | 3:0 (3:0) | |||||
Bakı | |||||||||
12.05 19:00 | Neftçi | | Səbail | 3:1 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
12.05 19:00 | Sumqayıt | | Qəbələ | 0:2 (0:1) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
12.05 19:00 | Zira | | Kəpəz | 2:1 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 26 | |||||||||
04.05 16:00 | Kəpəz | | Sumqayıt | 1:1 (0:0) | |||||
Gəncə | |||||||||
05.05 17:00 | Səbail | | Zira | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
05.05 19:00 | Qəbələ | | İnter | 1:1 (1:1) | |||||
Qəbələ | |||||||||
06.05 19:00 | Qarabağ | | Neftçi | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı |
Day 30 | |||||||||
20.05 17:00 | Alashkert | | Gandzasar | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
20.05 17:00 | Banants | | Ararat | 2:0 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
20.05 17:00 | Shirak | | Pyunik | 0:3 | |||||
Gyumri | |||||||||
Day 29 | |||||||||
12.05 17:00 | Ararat | | Shirak | 4:4 (1:4) | |||||
Yerevan | |||||||||
12.05 17:00 | Gandzasar | | Banants | 1:1 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
12.05 19:00 | Pyunik | | Alashkert | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 28 | |||||||||
08.05 17:00 | Alashkert | | Banants | 2:2 (0:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
08.05 17:00 | Pyunik | | Ararat | 1:3 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
09.05 17:00 | Shirak | | Gandzasar | 0:0 | |||||
Gyumri | |||||||||
Day 27 | |||||||||
05.05 17:00 | Ararat | | Alashkert | 2:3 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
05.05 17:00 | Gandzasar | | Pyunik | 4:3 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
05.05 17:00 | Banants | | Shirak | 0:2 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 26 | |||||||||
01.05 17:00 | Ararat | | Gandzasar | 1:6 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
02.05 20:00 | Alashkert | | Shirak | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
02.05 20:00 | Pyunik | | Banants | 2:1 (0:0) | |||||
Yerevan |
Day 9 | |||||||||
26.05 17:30 | FK Minsk | | Tarpeda | 6:1 (4:1) | |||||
Minsk | |||||||||
27.05 16:00 | FK Smalyavichy | | Dynamo Minsk | 0:2 (0:0) | |||||
Smalyavichy | |||||||||
27.05 18:00 | Shakhtsyor | | FK Homel | 2:1 (1:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
27.05 19:45 | Luch | | FK Haradzeya | 1:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
28.05 18:45 | BATE | | Isloch | 1:1 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
28.05 20:45 | Neman | | Tarpeda-BelAZ | 1:0 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
29.05 18:45 | FK Vitebsk | | FK Slutsk | 2:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
29.05 20:45 | Dynamo Brest | | Dnepr | 1:1 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
Day 8 | |||||||||
20.05 17:15 | Dnepr | | FK Minsk | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
20.05 19:15 | Tarpeda | | FK Smalyavichy | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
21.05 18:45 | FK Vitebsk | | Tarpeda-BelAZ | 2:0 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
21.05 20:45 | FK Homel | | Neman | 0:2 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
22.05 18:45 | FK Haradzeya | | Shakhtsyor | 0:1 (0:0) | |||||
Haradzeya | |||||||||
22.05 20:45 | Isloch | | Luch | 1:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
23.05 17:15 | FK Slutsk | | Dynamo Brest | 1:1 (1:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
23.05 19:15 | Dynamo Minsk | | BATE | 0:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
Day 7 | |||||||||
11.05 19:30 | FK Minsk | | FK Slutsk | 0:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
12.05 15:30 | FK Smalyavichy | | Dnepr | 2:1 (1:0) | |||||
Aktsyabarski FOK Aktsyabarski Stadium | |||||||||
12.05 17:30 | FK Homel | | Tarpeda-BelAZ | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
12.05 19:30 | Dynamo Brest | | FK Vitebsk | 3:1 (2:1) | |||||
Brest | |||||||||
13.05 15:00 | Shakhtsyor | | Isloch | 3:0 (2:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
13.05 17:15 | Neman | | FK Haradzeya | 1:0 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
13.05 19:30 | BATE | | Tarpeda | 2:0 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
14.05 19:30 | Luch | | Dynamo Minsk | 1:3 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
Day 6 | |||||||||
04.05 18:30 | FK Slutsk | | FK Smalyavichy | 1:0 (0:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
05.05 15:30 | FK Vitebsk | | FK Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
05.05 17:30 | Tarpeda | | Luch | 0:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
05.05 19:30 | FK Haradzeya | | FK Homel | 0:0 | |||||
Haradzeya | |||||||||
06.05 15:30 | Dynamo Minsk | | Shakhtsyor | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
06.05 17:30 | Tarpeda-BelAZ | | Dynamo Brest | 2:0 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
06.05 19:30 | Isloch | | Neman | 1:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
07.05 19:30 | Dnepr | | BATE | 0:1 (0:1) | |||||
Mogilev |
19.05 18:30 | BATE (Barysaw) | | Dynamo (Brest) | 2:3 (1:1) | |||||
Mogilev |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
02.05 17:45 | Dnepr (Mogilev) | | Dynamo (Brest) | 1:4 (0:1) | 0:2 (0:1) | 1:6 | |||
Mogilev | |||||||||
02.05 19:45 | Neman (Hrodna) | | BATE (Barysaw) | 0:0 | 0:2 (0:2) | 0:2 | |||
Hrodna |
12.05 15:00 | SDYuShOR-MTZ-Syabap (Minsk) | | FK Ivatsevichi (Ivatsevichi) | 1:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
13.05 14:00 | Pripyat (Olshany) | | Bumprom (Gomel) | 4:1 (1:0) | |||||
Olshany School Stadium |
Day 22 | |||||||||
23.05 17:00 | Akzhayik | | Astana | 3:0 (1:0) | |||||
Oral | |||||||||
Day 13 | |||||||||
31.05 17:00 | Zhetysu | | Shakhtyor | 1:0 (1:0) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
31.05 18:00 | Kaysar | | Astana | 0:2 (0:1) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
31.05 19:00 | Irtysh | | Akzhayik | 2:0 (2:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
31.05 19:00 | Qayrat | | Aqtöbe | 3:2 (1:2) | |||||
Almaty | |||||||||
31.05 19:00 | Ordabasy | | Atyrau | 0:2 (0:1) | |||||
Shymkent | |||||||||
31.05 19:00 | Tobil | | Kyzylzhar | 0:1 (0:1) | |||||
Kostanay | |||||||||
Day 12 | |||||||||
27.05 16:00 | Kyzylzhar | | Ordabasy | 1:2 (1:1) | |||||
Petropavl | |||||||||
27.05 17:00 | Akzhayik | | Kaysar | 0:0 | |||||
Oral | |||||||||
27.05 17:00 | Shakhtyor | | Tobil | 0:1 (0:0) | |||||
Temirtau | |||||||||
27.05 18:00 | Atyrau | | Qayrat | 1:3 (0:2) | |||||
Atyrau | |||||||||
27.05 18:00 | Astana | | Zhetysu | 3:0 (1:0) | |||||
Astana | |||||||||
27.05 19:00 | Aqtöbe | | Irtysh | 1:1 (1:1) | |||||
Aqtöbe |
Day 11 | |||||||||
19.05 16:00 | Irtysh | | Kyzylzhar | 5:0 (3:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
19.05 17:00 | Astana | | Aqtöbe | 3:1 (2:1) | |||||
Astana | |||||||||
19.05 17:00 | Akzhayik | | Zhetysu | 2:0 (0:0) | |||||
Oral | |||||||||
19.05 17:00 | Kaysar | | Atyrau | 0:0 | |||||
Kyzylorda | |||||||||
19.05 18:00 | Qayrat | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
19.05 18:00 | Ordabasy | | Tobil | 0:1 (0:1) | |||||
Shymkent | |||||||||
Day 10 | |||||||||
13.05 16:00 | Kyzylzhar | | Kaysar | 0:0 | |||||
Petropavl | |||||||||
13.05 16:00 | Shakhtyor | | Irtysh | 0:1 (0:0) | |||||
Temirtau | |||||||||
13.05 17:00 | Tobil | | Qayrat | 1:0 (0:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
13.05 17:30 | Atyrau | | Astana | 0:2 (0:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
13.05 18:00 | Aqtöbe | | Akzhayik | 5:3 (3:0) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
14.05 17:00 | Zhetysu | | Ordabasy | 4:2 (2:0) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
Day 9 | |||||||||
09.05 14:00 | Akzhayik | | Atyrau | 1:1 (0:1) | |||||
Oral | |||||||||
09.05 17:00 | Irtysh | | Tobil | 0:1 (0:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
09.05 17:00 | Qayrat | | Ordabasy | 2:0 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
09.05 17:00 | Kaysar | | Shakhtyor | 3:0 (1:0) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
09.05 18:00 | Aqtöbe | | Zhetysu | 1:1 (1:0) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
09.05 18:00 | Astana | | Kyzylzhar | 2:0 (0:0) | |||||
Astana | |||||||||
Day 8 | |||||||||
05.05 16:00 | Kyzylzhar | | Akzhayik | 2:1 (2:0) | |||||
Petropavl | |||||||||
05.05 16:00 | Shakhtyor | | Astana | 1:0 (0:0) | |||||
Temirtau | |||||||||
05.05 16:30 | Atyrau | | Aqtöbe | 1:1 (0:1) | |||||
Atyrau | |||||||||
05.05 17:00 | Zhetysu | | Qayrat | 1:3 (0:2) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
05.05 18:00 | Ordabasy | | Irtysh | 1:0 (0:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
05.05 18:00 | Tobil | | Kaysar | 0:3 (0:1) | |||||
Kostanay |
17.05 17:00 | Shakhtyor (Karagandy) | | Kaysar (Kyzylorda) | 2:1 aet (0:1, 1:1) | |||||
Temirtau | |||||||||
23.05 18:00 | Ordabasy (Shymkent) | | Qayrat (Almaty) | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 3:4 | |||||
Shymkent | |||||||||
23.05 18:00 | Makhtaaral (Zhetysai) | | Irtysh (Pavlodar) | 0:3 (0:1) | |||||
Atakent | |||||||||
23.05 19:00 | Atyrau (Atyrau) | | Tobil (Kostanay) | 2:1 (1:0) | |||||
Atyrau |
Day 9 | |||||||||
27.05 18:00 | Speranţa | | Sheriff | 0:0 | |||||
Nisporeni | |||||||||
27.05 18:00 | Zarya | | Dinamo-Auto | 1:1 (1:0) | |||||
Bălţi | |||||||||
27.05 18:00 | Sfîntul Gheorghe | | Zimbru | 1:0 (1:0) | |||||
Suruceni | |||||||||
27.05 18:00 | Milsami | | Petrocub | 2:1 (0:1) | |||||
Orhei | |||||||||
Day 8 | |||||||||
18.05 17:00 | Zimbru | | Milsami | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
19.05 19:30 | Petrocub | | Sheriff | 1:0 (0:0) | |||||
Hînceşti | |||||||||
20.05 18:00 | Dinamo-Auto | | Sfîntul Gheorghe | 0:0 | |||||
Tîrnauca | |||||||||
20.05 18:00 | Zarya | | Speranţa | 2:1 (0:0) | |||||
Bălţi | |||||||||
Day 7 | |||||||||
13.05 17:00 | Zarya | | Sheriff | 0:1 (0:1) | |||||
Bălţi | |||||||||
13.05 17:00 | Speranţa | | Sfîntul Gheorghe | 1:1 (1:1) | |||||
Nisporeni | |||||||||
13.05 17:00 | Dinamo-Auto | | Milsami | 0:2 (0:2) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
13.05 19:00 | Zimbru | | Petrocub | 2:2 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
Day 6 | |||||||||
05.05 17:00 | Petrocub | | Dinamo-Auto | 0:3 (0:1) | |||||
Hînceşti | |||||||||
05.05 17:00 | Milsami | | Speranţa | 0:1 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
05.05 17:00 | Sfîntul Gheorghe | | Zarya | 1:0 (0:0) | |||||
Suruceni | |||||||||
05.05 18:00 | Sheriff | | Zimbru | 3:1 (1:0) | |||||
Tiraspol |
Day 13 | |||||||||
25.05 18:50 | Neftchi | | Soʼgʼdiyona | 0:2 (0:1) | |||||
Fergana | |||||||||
25.05 19:00 | Paxtakor | | Bunyodkor | 1:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
26.05 18:50 | Navbahor | | FK Olmaliq | 1:0 (1:0) | |||||
Namangan | |||||||||
26.05 18:50 | Qoʼqon 1912 | | Qizilqum | 0:1 (0:1) | |||||
Kokand | |||||||||
26.05 19:00 | Metallurg | | Lokomotiv | 2:0 (0:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
26.05 19:20 | Buxoro | | Nasaf | 1:0 (1:0) | |||||
Buxoro | |||||||||
Day 12 | |||||||||
14.05 18:00 | Nasaf | | Neftchi | 2:0 (0:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
15.05 18:00 | Navbahor | | Metallurg | 3:0 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
15.05 18:00 | FK Olmaliq | | Bunyodkor | 1:2 (0:2) | |||||
Olmaliq | |||||||||
15.05 18:00 | Soʼgʼdiyona | | Paxtakor | 0:1 (0:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
22.05 18:50 | Qoʼqon 1912 | | Buxoro | 1:2 (1:2) | |||||
Kokand | |||||||||
22.05 18:55 | Lokomotiv | | Qizilqum | 2:2 (1:2) | |||||
Toshkent |
Day 11 | |||||||||
10.05 18:30 | Qoʼqon 1912 | | Neftchi | 1:1 (0:0) | |||||
Kokand | |||||||||
10.05 20:30 | Metallurg | | FK Olmaliq | 0:1 (0:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
11.05 18:30 | Nasaf | | Paxtakor | 2:3 (2:2) | |||||
Qarshi | |||||||||
11.05 20:30 | Lokomotiv | | Buxoro | 3:1 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
12.05 18:30 | Soʼgʼdiyona | | Bunyodkor | 1:2 (0:1) | |||||
Jizzax | |||||||||
12.05 20:30 | Navbahor | | Qizilqum | 3:0 (1:0) | |||||
Namangan | |||||||||
Day 10 | |||||||||
04.05 18:00 | Bunyodkor | | Nasaf | 2:1 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
04.05 18:00 | Neftchi | | Lokomotiv | 1:4 (0:1) | |||||
Fergana | |||||||||
05.05 18:30 | FK Olmaliq | | Soʼgʼdiyona | 0:0 | |||||
Olmaliq | |||||||||
05.05 20:30 | Qizilqum | | Metallurg | 1:2 (0:1) | |||||
Zarafshon | |||||||||
06.05 18:00 | Paxtakor | | Qoʼqon 1912 | 1:1 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
06.05 20:00 | Buxoro | | Navbahor | 0:1 (0:1) | |||||
Buxoro |
Day 36 | |||||||||
27.05 17:30 | Austria | | Red Bull | 4:0 (2:0) | |||||
Wien | |||||||||
27.05 17:30 | Altach | | Sturm | 0:0 | |||||
Altach | |||||||||
27.05 17:30 | Wolfsberg | | Rapid | 0:0 | |||||
Wolfsberg | |||||||||
27.05 17:30 | Admira Wacker | | St. Pölten | 0:2 (0:1) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
27.05 17:30 | Mattersburg | | LASK | 2:1 (1:0) | |||||
Mattersburg | |||||||||
Day 35 | |||||||||
20.05 16:30 | St. Pölten | | Austria | 2:0 (1:0) | |||||
St. Pölten | |||||||||
20.05 16:30 | Rapid | | Altach | 4:1 (2:1) | |||||
Wien | |||||||||
20.05 16:30 | Sturm | | Admira Wacker | 2:0 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
20.05 16:30 | Red Bull | | Mattersburg | 1:0 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
20.05 16:30 | LASK | | Wolfsberg | 1:3 (0:1) | |||||
Pasching | |||||||||
Day 34 | |||||||||
12.05 16:00 | Sturm | | LASK | 3:1 (2:1) | |||||
Graz | |||||||||
12.05 18:30 | Admira Wacker | | Mattersburg | 1:1 (0:1) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
12.05 18:30 | Altach | | St. Pölten | 1:3 (1:2) | |||||
Altach | |||||||||
13.05 16:30 | Rapid | | Red Bull | 1:4 (0:3) | |||||
Wien | |||||||||
15.05 19:00 | Wolfsberg | | Austria | 2:1 (2:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
Day 33 | |||||||||
05.05 16:00 | LASK | | Rapid | 0:2 (0:1) | |||||
Pasching | |||||||||
05.05 18:30 | Mattersburg | | Altach | 0:1 (0:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
05.05 18:30 | Austria | | Admira Wacker | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
05.05 18:30 | St. Pölten | | Wolfsberg | 0:1 (0:0) | |||||
St. Pölten | |||||||||
06.05 16:30 | Red Bull | | Sturm | 4:1 (1:1) | |||||
Salzburg |
Day 1 | |||||||||
31.05 18:30 | Wiener Neustadt | | St. Pölten | 0:2 (0:1) | |||||
Wiener Neustadt |
Day 38 | |||||||||
13.05 15:00 | Burnley | | AFC Bournemouth | 1:2 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
13.05 15:00 | Crystal Palace | | West Bromwich Albion | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
13.05 15:00 | Huddersfield Town | | Arsenal | 0:1 (0:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
13.05 15:00 | Liverpool | | Brighton & Hove Albion | 4:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
13.05 15:00 | Manchester United | | Watford | 1:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
13.05 15:00 | Newcastle United | | Chelsea | 3:0 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
13.05 15:00 | Southampton | | Manchester City | 0:1 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
13.05 15:00 | Swansea City | | Stoke City | 1:2 (1:2) | |||||
Swansea | |||||||||
13.05 15:00 | Tottenham Hotspur | | Leicester City | 5:4 (1:2) | |||||
London | |||||||||
13.05 15:00 | West Ham United | | Everton | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 37 | |||||||||
04.05 20:00 | Brighton & Hove Albion | | Manchester United | 1:0 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
05.05 12:30 | Stoke City | | Crystal Palace | 1:2 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
05.05 15:00 | AFC Bournemouth | | Swansea City | 1:0 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
05.05 15:00 | Leicester City | | West Ham United | 0:2 (0:1) | |||||
Leicester | |||||||||
05.05 15:00 | Watford | | Newcastle United | 2:1 (2:0) | |||||
Watford | |||||||||
05.05 15:00 | West Bromwich Albion | | Tottenham Hotspur | 1:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
05.05 17:30 | Everton | | Southampton | 1:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
06.05 13:30 | Manchester City | | Huddersfield Town | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
06.05 16:30 | Arsenal | | Burnley | 5:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
06.05 16:30 | Chelsea | | Liverpool | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 35 | |||||||||
09.05 19:45 | Chelsea | | Huddersfield Town | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
Day 31 | |||||||||
08.05 19:45 | Swansea City | | Southampton | 0:1 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
09.05 19:45 | Leicester City | | Arsenal | 3:1 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
09.05 20:00 | Manchester City | | Brighton & Hove Albion | 3:1 (2:1) | |||||
Manchester | |||||||||
09.05 20:00 | Tottenham Hotspur | | Newcastle United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
10.05 19:45 | West Ham United | | Manchester United | 0:0 | |||||
London |
Day 46 | |||||||||
06.05 12:30 | Birmingham City | | Fulham | 3:1 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
06.05 12:30 | Bolton Wanderers | | Nottingham Forest | 3:2 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
06.05 12:30 | Brentford | | Hull City | 1:1 (1:1) | |||||
Brentford | |||||||||
06.05 12:30 | Bristol City | | Sheffield United | 2:3 (0:3) | |||||
Bristol | |||||||||
06.05 12:30 | Cardiff City | | Reading | 0:0 | |||||
Cardiff | |||||||||
06.05 12:30 | Derby County | | Barnsley | 4:1 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
06.05 12:30 | Ipswich Town | | Middlesbrough | 2:2 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
06.05 12:30 | Leeds United | | Queens Park Rangers | 2:0 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
06.05 12:30 | Millwall | | Aston Villa | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
06.05 12:30 | Preston North End | | Burton Albion | 2:1 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
06.05 12:30 | Sheffield Wednesday | | Norwich City | 5:1 (2:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
06.05 12:30 | Sunderland | | Wolverhampton Wanderers | 3:0 (2:0) | |||||
Sunderland |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 30 | 9 | 7 | 82-39 | 99 | ||
2. | Cardiff City | 46 | 27 | 9 | 10 | 69-39 | 90 | ||
3. | Fulham | 46 | 25 | 13 | 8 | 79-46 | 88 | ||
4. | Aston Villa | 46 | 24 | 11 | 11 | 72-42 | 83 | ||
5. | Middlesbrough | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-45 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 15 | 11 | 70-48 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 19 | 16 | 11 | 57-46 | 73 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 15 | 12 | 56-45 | 72 | ||
9. | Brentford | 46 | 18 | 15 | 13 | 62-52 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 20 | 9 | 17 | 62-55 | 69 |
26.05 17:00 | Fulham | | Aston Villa | 1:0 (1:0) | |||||
London |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.05 19:45 | Fulham | | Derby County | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
London | |||||||||
15.05 19:45 | Aston Villa | | Middlesbrough | 0:0 | 1:0 (1:0) | 1:0 | |||
Birmingham | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.05 19:45 | Derby County | | Fulham | 1:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
12.05 17:15 | Middlesbrough | | Aston Villa | 0:1 (0:1) | |||||
Middlesbrough |
19.05 17:15 | Chelsea | | Manchester United | 1:0 (1:0) | |||||
London |
Day 10 | |||||||||
20.05 17:00 | Brugge | | Gent | 0:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
20.05 17:00 | Charleroi | | Standard | 0:0 | |||||
Charleroi | |||||||||
20.05 17:00 | Anderlecht | | Genk | 1:2 (0:2) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 9 | |||||||||
13.05 17:00 | Gent | | Anderlecht | 1:0 (0:0) | |||||
Gent | |||||||||
13.05 17:00 | Standard | | Brugge | 1:1 (1:1) | |||||
Liège | |||||||||
13.05 17:00 | Genk | | Charleroi | 4:1 (2:1) | |||||
Genk | |||||||||
Day 8 | |||||||||
10.05 13:30 | Anderlecht | | Standard | 1:3 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
10.05 17:00 | Charleroi | | Brugge | 1:3 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
10.05 19:30 | Genk | | Gent | 1:1 (0:1) | |||||
Genk | |||||||||
Day 7 | |||||||||
04.05 19:30 | Gent | | Charleroi | 0:1 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
06.05 13:30 | Brugge | | Anderlecht | 1:2 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
06.05 17:00 | Standard | | Genk | 5:0 (1:0) | |||||
Liège |
27.05 18:00 | Genk | | Zulte Waregem | 2:0 (2:0) | |||||
Genk |
23.05 20:30 | Zulte Waregem | | Lokeren | 2:2 aet (0:0, 1:1), pen. 4:3 | |||||
Waregem |
Day 10 | |||||||||
18.05 | Zulte Waregem | | Lierse | 5:0 | |||||
Waregem | |||||||||
18.05 19:30 | Waasland-Beveren | | Kortrijk | 1:3 (0:1) | |||||
Beveren | |||||||||
18.05 19:30 | Mouscron-Péruwelz | | Oud-Heverlee | 5:0 (5:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.05 | Lierse | | Waasland-Beveren | 0:5 | |||||
Lier | |||||||||
11.05 19:30 | Kortrijk | | Mouscron-Péruwelz | 1:1 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
11.05 19:30 | Oud-Heverlee | | Zulte Waregem | 1:2 (1:1) | |||||
Leuven | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.05 19:30 | Zulte Waregem | | Waasland-Beveren | 8:0 (5:0) | |||||
Waregem | |||||||||
08.05 19:30 | Mouscron-Péruwelz | | Lierse | 1:0 (0:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
08.05 19:30 | Oud-Heverlee | | Kortrijk | 0:2 (0:1) | |||||
Leuven | |||||||||
Day 7 | |||||||||
05.05 17:00 | Kortrijk | | Zulte Waregem | 1:2 (1:2) | |||||
Kortrijk | |||||||||
05.05 19:00 | Waasland-Beveren | | Mouscron-Péruwelz | 3:2 (1:1) | |||||
Beveren | |||||||||
05.05 19:00 | Lierse | | Oud-Heverlee | 2:2 (1:1) | |||||
Lier |
Day 10 | |||||||||
19.05 19:00 | Sint-Truiden | | Lokeren | 1:1 (1:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
19.05 19:00 | Oostende | | Antwerp | 3:1 (0:1) | |||||
Oostende | |||||||||
19.05 19:00 | Beerschot Wilrijk | | Eupen | 3:1 (1:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
Day 9 | |||||||||
12.05 19:00 | Lokeren | | Beerschot Wilrijk | 4:2 (2:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
12.05 19:00 | Antwerp | | Sint-Truiden | 1:2 (0:2) | |||||
Antwerpen | |||||||||
12.05 19:00 | Eupen | | Oostende | 0:4 (0:1) | |||||
Eupen | |||||||||
Day 8 | |||||||||
09.05 19:30 | Sint-Truiden | | Beerschot Wilrijk | 3:2 (1:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
09.05 19:30 | Oostende | | Lokeren | 1:3 (1:2) | |||||
Oostende | |||||||||
09.05 19:30 | Antwerp | | Eupen | 2:1 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
Day 7 | |||||||||
05.05 19:00 | Eupen | | Sint-Truiden | 3:1 (2:0) | |||||
Eupen | |||||||||
05.05 19:30 | Lokeren | | Antwerp | 1:2 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
06.05 19:00 | Beerschot Wilrijk | | Oostende | 0:2 (0:0) | |||||
Antwerpen |
Day 10 | |||||||||
20.05 17:30 | Ludogorets | | Botev | 2:2 (1:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
20.05 20:00 | Vereya | | Levski | 0:2 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
20.05 20:00 | CSKA | | Beroe | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 9 | |||||||||
15.05 18:30 | Beroe | | Ludogorets | 1:1 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
15.05 18:30 | Levski | | CSKA | 2:3 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
15.05 20:30 | Botev | | Vereya | 2:0 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
Day 8 | |||||||||
11.05 20:30 | Botev | | Beroe | 2:1 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
12.05 18:00 | Ludogorets | | Levski | 2:2 (1:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
12.05 20:30 | Vereya | | CSKA | 0:2 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
Day 7 | |||||||||
04.05 20:00 | Levski | | Botev | 3:2 (0:2) | |||||
Sofia | |||||||||
05.05 20:00 | CSKA | | Ludogorets | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
06.05 20:00 | Beroe | | Vereya | 1:0 (0:0) | |||||
Stara Zagora |
24.05 21:30 | Levski | | Cherno More | 4:1 (2:0) | |||||
Sofia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.05 20:45 | Lokomotiv | | Cherno More | 2:2 aet (2:0, 2:1) | 1:2 (0:0) | 3:4 | |||
Plovdiv | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.05 20:00 | Cherno More | | Lokomotiv | 2:1 (0:0) | |||||
Varna |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.05 18:30 | Septemvri | | Cherno More | 1:2 (0:2) | 1:2 (0:1) | 2:4 | |||
Sofia | |||||||||
13.05 20:00 | Slavia | | Lokomotiv | 0:3 (0:1) | 1:3 (1:1) | 1:6 | |||
Sofia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.05 18:30 | Lokomotiv | | Slavia | 3:1 (1:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
05.05 18:00 | Cherno More | | Septemvri | 2:1 (1:0) | |||||
Varna |
24.05 18:30 | Dunav | | Tsarsko Selo | 2:1 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
25.05 21:00 | Vitosha | | Lokomotiv Sofia | 2:2 aet (0:1, 1:1), pen. 4:2 | |||||
Plovdiv |
Day 32 | |||||||||
27.05 17:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Újpest | 0:1 (0:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
27.05 17:00 | Paks | | Balmazújváros | 0:1 (0:0) | |||||
Paks | |||||||||
27.05 17:00 | Vasas SC | | Haladás | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
27.05 17:30 | Ferencváros | | Diósgyőr | 4:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
27.05 18:00 | Debrecen | | Puskás | 1:1 (0:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
27.05 19:30 | Videoton | | Honvéd | 2:0 (1:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
Day 31 | |||||||||
19.05 17:00 | Balmazújváros | | Debrecen | 4:0 (1:0) | |||||
Balmazújváros | |||||||||
19.05 17:00 | Diósgyőr | | Paks | 1:0 (1:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
19.05 17:00 | Haladás | | Újpest | 1:1 (1:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
19.05 17:00 | Puskás | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:2 (0:2) | |||||
Felcsút | |||||||||
19.05 17:00 | Vasas SC | | Videoton | 0:3 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
19.05 19:30 | Honvéd | | Ferencváros | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 30 | |||||||||
12.05 17:00 | Debrecen | | Diósgyőr | 2:1 (2:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
12.05 17:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Balmazújváros | 1:0 (1:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
12.05 17:00 | Paks | | Honvéd | 1:2 (0:1) | |||||
Paks | |||||||||
12.05 17:00 | Újpest | | Puskás | 0:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
12.05 17:00 | Videoton | | Haladás | 3:0 (1:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
12.05 19:30 | Ferencváros | | Vasas SC | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 29 | |||||||||
05.05 17:00 | Balmazújváros | | Újpest | 1:1 (1:0) | |||||
Balmazújváros | |||||||||
05.05 17:00 | Diósgyőr | | Mezőkövesd-Zsóry | 0:1 (0:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
05.05 17:00 | Haladás | | Puskás | 3:2 (1:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
05.05 17:00 | Honvéd | | Debrecen | 1:3 (1:2) | |||||
Budapest | |||||||||
05.05 17:00 | Vasas SC | | Paks | 0:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
05.05 19:30 | Videoton | | Ferencváros | 0:0 | |||||
Felcsút |
Day 34 | |||||||||
12.05 15:30 | Hoffenheim | | Borussia Dortmund | 3:1 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
12.05 15:30 | Hertha | | RB Leipzig | 2:6 (1:3) | |||||
Berlin | |||||||||
12.05 15:30 | Wolfsburg | | Köln | 4:1 (1:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
12.05 15:30 | Mainz 05 | | Werder | 1:2 (1:1) | |||||
Mainz | |||||||||
12.05 15:30 | Hamburger SV | | Borussia Mönchengladbach | 2:1 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
12.05 15:30 | Schalke 04 | | Eintracht | 1:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
12.05 15:30 | Freiburg | | Augsburg | 2:0 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
12.05 15:30 | Bayer 04 | | Hannover | 3:2 (2:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
12.05 15:30 | Bayern | | Stuttgart | 1:4 (1:2) | |||||
München | |||||||||
Day 33 | |||||||||
05.05 15:30 | Köln | | Bayern | 1:3 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
05.05 15:30 | Stuttgart | | Hoffenheim | 2:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
05.05 15:30 | Hannover | | Hertha | 3:1 (3:0) | |||||
Hannover | |||||||||
05.05 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Freiburg | 3:1 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
05.05 15:30 | Augsburg | | Schalke 04 | 1:2 (1:2) | |||||
Augsburg | |||||||||
05.05 15:30 | Werder | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Bremen | |||||||||
05.05 15:30 | Eintracht | | Hamburger SV | 3:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
05.05 15:30 | Borussia Dortmund | | Mainz 05 | 1:2 (1:2) | |||||
Dortmund | |||||||||
05.05 15:30 | RB Leipzig | | Wolfsburg | 4:1 (2:0) | |||||
Leipzig |
Day 34 | |||||||||
06.05 14:30 | Heerenveen | | Feyenoord | 2:3 (0:2) | |||||
Heerenveen | |||||||||
06.05 14:30 | Utrecht | | VVV-Venlo | 1:0 (0:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
06.05 14:30 | Sparta | | Heracles | 2:5 (1:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
06.05 14:30 | AZ | | Zwolle | 6:0 (1:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
06.05 14:30 | Willem II | | Vitesse | 2:2 (1:0) | |||||
Tilburg | |||||||||
06.05 14:30 | PSV | | Groningen | 0:0 | |||||
Eindhoven | |||||||||
06.05 14:30 | Excelsior | | Ajax | 1:2 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
06.05 14:30 | Roda | | Den Haag | 2:3 (0:3) | |||||
Kerkrade | |||||||||
06.05 14:30 | Twente | | NAC | 1:1 (1:1) | |||||
Enschede |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.05 18:30 | Vitesse | | Den Haag | 2:1 (1:0) | 5:2 (4:0) | 7:3 | |||
Arnhem | |||||||||
12.05 20:45 | Utrecht | | Heerenveen | 2:1 (1:0) | 3:4 (0:2) | 5:5 | |||
Utrecht | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.05 18:30 | Den Haag | | Vitesse | 2:5 (0:4) | |||||
Den Haag | |||||||||
09.05 20:45 | Heerenveen | | Utrecht | 4:3 (2:0) | |||||
Heerenveen |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.05 14:30 | Sparta | | Emmen | 1:3 (1:1) | 0:0 | 1:3 | |||
Rotterdam | |||||||||
20.05 16:45 | De Graafschap | | Almere City | 2:1 (1:1) | 1:1 (0:0) | 3:2 | |||
Doetinchem | |||||||||
Day 1 | |||||||||
17.05 18:30 | Emmen | | Sparta | 0:0 | |||||
Emmen | |||||||||
17.05 20:45 | Almere City | | De Graafschap | 1:1 (0:0) | |||||
Almere |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13.05 12:30 | De Graafschap | | Telstar | 4:2 (2:0) | 2:3 (0:1) | 6:5 | |||
Doetinchem | |||||||||
13.05 14:30 | NEC | | Emmen | 4:1 (4:1) | 0:4 (0:3) | 4:5 | |||
Nijmegen | |||||||||
13.05 16:45 | Sparta | | Dordrecht | 2:2 (0:2) | 2:1 (1:0) | 4:3 | |||
Rotterdam | |||||||||
13.05 20:00 | Roda | | Almere City | 1:2 (0:1) | 0:0 | 1:2 | |||
Kerkrade | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.05 12:30 | Telstar | | De Graafschap | 3:2 (1:0) | |||||
Velsen | |||||||||
10.05 14:30 | Emmen | | NEC | 4:0 (3:0) | |||||
Emmen | |||||||||
10.05 16:45 | Dordrecht | | Sparta | 1:2 (0:1) | |||||
Dordrecht | |||||||||
10.05 20:00 | Almere City | | Roda | 0:0 | |||||
Almere |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
05.05 18:30 | Almere City | | MVV | 3:2 (1:1) | 3:1 (1:1) | 6:3 | |||
Almere | |||||||||
05.05 20:45 | Cambuur | | Dordrecht | 1:4 aet (1:0, 1:4), pen. 3:5 | 4:1 (1:0) | 5:5 | |||
Leeuwarden | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.05 18:30 | MVV | | Almere City | 1:3 (1:1) | |||||
Maastricht | |||||||||
01.05 20:45 | Dordrecht | | Cambuur | 1:4 (0:1) | |||||
Dordrecht |
Day 13 | |||||||||
24.05 17:00 | Saburtalo | | Metalurgi | 2:1 (1:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
25.05 17:00 | Sioni | | Dila | 2:2 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
25.05 20:30 | Torpedo | | Dinamo | 1:1 (1:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
26.05 17:00 | Chikhura | | Lokomotivi | 1:3 (1:1) | |||||
Sachkhere | |||||||||
26.05 19:30 | Kolkheti 1913 | | Samtredia | 2:2 (1:1) | |||||
Zestaponi | |||||||||
Day 12 | |||||||||
19.05 17:00 | Samtredia | | Dinamo | 1:2 (0:1) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
19.05 20:30 | Kolkheti 1913 | | Sioni | 2:0 (1:0) | |||||
Zestaponi | |||||||||
20.05 16:30 | Lokomotivi | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
20.05 19:00 | Metalurgi | | Chikhura | 0:4 (0:2) | |||||
Tbilisi | |||||||||
20.05 21:00 | Dila | | Saburtalo | 4:1 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
Day 11 | |||||||||
11.05 20:30 | Saburtalo | | Kolkheti 1913 | 5:0 (2:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
12.05 15:00 | Sioni | | Samtredia | 1:1 (1:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
12.05 17:00 | Chikhura | | Dila | 0:3 (0:1) | |||||
Sachkhere | |||||||||
12.05 20:30 | Torpedo | | Metalurgi | 2:1 (0:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
13.05 16:00 | Dinamo | | Lokomotivi | 0:1 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 10 | |||||||||
05.05 16:30 | Sioni | | Saburtalo | 0:2 (0:2) | |||||
Tbilisi | |||||||||
05.05 20:30 | Kolkheti 1913 | | Chikhura | 2:2 (1:0) | |||||
Zestaponi | |||||||||
06.05 16:30 | Samtredia | | Lokomotivi | 1:1 (0:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
06.05 18:30 | Metalurgi | | Dinamo | 0:2 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
06.05 20:30 | Dila | | Torpedo | 1:1 (0:1) | |||||
Gori |
Day 9 | |||||||||
01.05 15:30 | Sioni | | Chikhura | 0:2 (0:2) | |||||
Tbilisi | |||||||||
01.05 18:30 | Saburtalo | | Samtredia | 1:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
01.05 20:30 | Kolkheti 1913 | | Torpedo | 1:1 (0:1) | |||||
Zestaponi | |||||||||
02.05 18:30 | Metalurgi | | Lokomotivi | 1:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
02.05 20:30 | Dila | | Dinamo | 1:1 (1:1) | |||||
Gori |
Day 6 | |||||||||
27.05 16:30 | Keflavík | | ÍBV | 1:3 (0:1) | |||||
Keflavík | |||||||||
27.05 17:00 | KR | | KA | 2:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
27.05 17:00 | Víkingur | | Fjölnir | 1:2 (0:2) | |||||
Reykjavík | |||||||||
27.05 19:15 | Stjarnan | | Grindavík | 1:1 (0:1) | |||||
Garðabær | |||||||||
27.05 20:00 | Valur | | Breiðablik | 2:1 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
28.05 19:15 | FH | | Fylkir | 1:1 (0:1) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.05 15:00 | ÍBV | | FH | 0:0 | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
21.05 19:15 | Fjölnir | | KR | 1:1 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
22.05 19:15 | KA | | Keflavík | 0:0 | |||||
Akureyri | |||||||||
23.05 19:15 | Breiðablik | | Víkingur | 0:0 | |||||
Kópavogur | |||||||||
23.05 19:15 | Grindavík | | Valur | 2:1 (1:1) | |||||
Grindavík | |||||||||
23.05 19:15 | Stjarnan | | Fylkir | 3:0 (2:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
Day 4 | |||||||||
17.05 18:00 | FH | | KA | 3:1 (0:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
17.05 18:00 | Fylkir | | ÍBV | 2:1 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
18.05 19:15 | Keflavík | | Fjölnir | 1:2 (0:1) | |||||
Keflavík | |||||||||
18.05 19:15 | KR | | Breiðablik | 1:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
18.05 19:15 | Víkingur | | Grindavík | 0:1 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
18.05 19:15 | Valur | | Stjarnan | 2:2 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 3 | |||||||||
12.05 14:00 | Grindavík | | KR | 1:1 (1:1) | |||||
Grindavík | |||||||||
12.05 16:00 | KA | | ÍBV | 2:0 (1:0) | |||||
Akureyri | |||||||||
12.05 16:00 | Breiðablik | | Keflavík | 1:0 (1:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
13.05 17:00 | Fjölnir | | FH | 2:3 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
13.05 20:00 | Valur | | Fylkir | 2:2 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
14.05 19:15 | Stjarnan | | Víkingur | 3:3 (2:1) | |||||
Garðabær | |||||||||
Day 2 | |||||||||
06.05 16:00 | ÍBV | | Fjölnir | 1:1 (0:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
06.05 17:00 | Fylkir | | KA | 2:1 (2:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
06.05 19:15 | Stjarnan | | KR | 2:3 (1:2) | |||||
Garðabær | |||||||||
07.05 19:15 | FH | | Breiðablik | 1:3 (0:1) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
07.05 19:15 | Keflavík | | Grindavík | 0:2 (0:0) | |||||
Keflavík | |||||||||
07.05 19:15 | Víkingur | | Valur | 0:0 | |||||
Reykjavík |
Day 38 | |||||||||
19.05 13:00 | Celta de Vigo | | Levante | 4:2 (2:1) | |||||
Vigo | |||||||||
19.05 16:15 | Leganés | | Real Betis | 3:2 (1:1) | |||||
Leganés | |||||||||
19.05 18:30 | Las Palmas | | Girona | 1:2 (1:2) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
19.05 18:30 | Málaga | | Getafe | 0:1 (0:0) | |||||
Málaga | |||||||||
19.05 18:30 | Sevilla | | Alavés | 1:0 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
19.05 20:45 | Villarreal | | Real Madrid | 2:2 (0:2) | |||||
Villarreal | |||||||||
20.05 12:00 | Valencia | | Deportivo | 2:1 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
20.05 16:15 | Athletic | | Español | 0:1 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
20.05 18:30 | Atlético | | Eibar | 2:2 (1:1) | |||||
Madrid | |||||||||
20.05 20:45 | Barcelona | | Real Sociedad | 1:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
Day 37 | |||||||||
12.05 16:15 | Real Sociedad | | Leganés | 3:2 (2:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
12.05 18:30 | Alavés | | Athletic | 3:1 (1:0) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
12.05 18:30 | Real Betis | | Sevilla | 2:2 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
12.05 18:30 | Deportivo | | Villarreal | 2:4 (0:3) | |||||
La Coruña | |||||||||
12.05 18:30 | Eibar | | Las Palmas | 1:0 (1:0) | |||||
Éibar | |||||||||
12.05 18:30 | Getafe | | Atlético | 0:1 (0:1) | |||||
Getafe | |||||||||
12.05 18:30 | Girona | | Valencia | 0:1 (0:0) | |||||
Girona | |||||||||
12.05 20:45 | Real Madrid | | Celta de Vigo | 6:0 (3:0) | |||||
Madrid | |||||||||
13.05 16:15 | Español | | Málaga | 4:1 (3:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
13.05 20:45 | Levante | | Barcelona | 5:4 (2:1) | |||||
Valencia | |||||||||
Day 36 | |||||||||
04.05 21:00 | Sevilla | | Real Sociedad | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
05.05 13:00 | Girona | | Eibar | 1:4 (0:2) | |||||
Girona | |||||||||
05.05 16:15 | Athletic | | Real Betis | 2:0 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
05.05 18:30 | Celta de Vigo | | Deportivo | 1:1 (1:0) | |||||
Vigo | |||||||||
05.05 20:45 | Villarreal | | Valencia | 1:0 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
06.05 12:00 | Málaga | | Alavés | 0:3 (0:1) | |||||
Málaga | |||||||||
06.05 16:15 | Atlético | | Español | 0:2 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
06.05 18:30 | Las Palmas | | Getafe | 0:1 (0:0) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
06.05 20:45 | Barcelona | | Real Madrid | 2:2 (1:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
07.05 21:00 | Leganés | | Levante | 0:3 (0:0) | |||||
Leganés | |||||||||
Day 34 | |||||||||
09.05 20:00 | Barcelona | | Villarreal | 5:1 (3:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
09.05 21:30 | Sevilla | | Real Madrid | 3:2 (2:0) | |||||
Sevilla |
Day 38 | |||||||||
19.05 15:00 | Juventus | | Hellas Verona | 2:1 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
20.05 15:00 | Genoa | | Torino | 1:2 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
20.05 18:00 | Cagliari | | Atalanta | 1:0 (0:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
20.05 18:00 | Chievo | | Benevento | 1:0 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
20.05 18:00 | Udinese | | Bologna | 1:0 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
20.05 18:00 | Napoli | | Crotone | 2:1 (2:0) | |||||
Napoli | |||||||||
20.05 18:00 | Milan | | Fiorentina | 5:1 (2:1) | |||||
Milano | |||||||||
20.05 18:00 | SPAL | | Sampdoria | 3:1 (1:0) | |||||
Ferrara | |||||||||
20.05 20:45 | Lazio | | Inter | 2:3 (2:1) | |||||
Roma | |||||||||
20.05 20:45 | Sassuolo | | Roma | 0:1 (0:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
Day 37 | |||||||||
12.05 18:00 | Benevento | | Genoa | 1:0 (0:0) | |||||
Benevento | |||||||||
12.05 20:45 | Inter | | Sassuolo | 1:2 (0:1) | |||||
Milano | |||||||||
13.05 15:00 | Fiorentina | | Cagliari | 0:1 (0:1) | |||||
Firenze | |||||||||
13.05 15:00 | Bologna | | Chievo | 1:2 (1:0) | |||||
Bologna | |||||||||
13.05 15:00 | Crotone | | Lazio | 2:2 (1:1) | |||||
Crotone | |||||||||
13.05 15:00 | Torino | | SPAL | 2:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
13.05 15:00 | Hellas Verona | | Udinese | 0:1 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
13.05 18:00 | Atalanta | | Milan | 1:1 (0:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
13.05 20:45 | Roma | | Juventus | 0:0 | |||||
Roma | |||||||||
13.05 20:45 | Sampdoria | | Napoli | 0:2 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
Day 36 | |||||||||
05.05 18:00 | Milan | | Hellas Verona | 4:1 (2:0) | |||||
Milano | |||||||||
05.05 20:45 | Juventus | | Bologna | 3:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
06.05 12:30 | Udinese | | Inter | 0:4 (0:3) | |||||
Udine | |||||||||
06.05 15:00 | Lazio | | Atalanta | 1:1 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
06.05 15:00 | SPAL | | Benevento | 2:0 (1:0) | |||||
Ferrara | |||||||||
06.05 15:00 | Chievo | | Crotone | 2:1 (1:0) | |||||
Verona | |||||||||
06.05 15:00 | Genoa | | Fiorentina | 2:3 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
06.05 15:00 | Napoli | | Torino | 2:2 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
06.05 18:00 | Sassuolo | | Sampdoria | 1:0 (0:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
06.05 20:45 | Cagliari | | Roma | 0:1 (0:1) | |||||
Cagliari |
Day 10 | |||||||||
26.05 16:00 | Spartaks | | Valmiera | 3:0 (2:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
26.05 19:30 | FK Liepāja | | Ventspils | 1:4 (1:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
27.05 17:00 | Jelgava | | RFS | 0:2 (0:1) | |||||
Jelgava | |||||||||
27.05 19:00 | Riga FC | | METTA/LU | 1:0 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 9 | |||||||||
20.05 15:00 | METTA/LU | | Spartaks | 1:3 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
20.05 17:00 | Valmiera | | FK Liepāja | 0:2 (0:1) | |||||
Valmiera | |||||||||
21.05 17:00 | Ventspils | | Jelgava | 0:0 | |||||
Ventspils | |||||||||
21.05 19:00 | RFS | | Riga FC | 2:1 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 8 | |||||||||
16.05 17:00 | Spartaks | | Jelgava | 1:0 (0:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
16.05 19:00 | Riga FC | | FK Liepāja | 2:2 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
16.05 19:00 | Valmiera | | Ventspils | 1:3 (0:0) | |||||
Valmiera | |||||||||
16.05 20:00 | METTA/LU | | RFS | 0:1 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 7 | |||||||||
11.05 17:00 | Jelgava | | Valmiera | 5:1 (3:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
11.05 20:30 | FK Liepāja | | RFS | 3:5 (1:2) | |||||
Liepāja | |||||||||
12.05 15:00 | Spartaks | | Riga FC | 0:1 (0:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
12.05 17:00 | METTA/LU | | Ventspils | 2:2 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 6 | |||||||||
04.05 15:00 | Spartaks | | FK Liepāja | 2:2 (2:1) | |||||
Jūrmala | |||||||||
04.05 17:00 | Riga FC | | Valmiera | 6:1 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
05.05 15:00 | Ventspils | | RFS | 1:1 (0:0) | |||||
Ventspils | |||||||||
06.05 15:00 | Jelgava | | METTA/LU | 1:1 (1:1) | |||||
Jelgava |
Day 19 | |||||||||
20.05 13:00 | Trakai | | Jonava | 1:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 15 | |||||||||
22.05 18:00 | Sūduva | | Stumbras | 3:0 (0:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
23.05 18:00 | Žalgiris Kaunas | | Žalgiris Vilnius | 0:1 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
23.05 20:00 | Trakai | | Atlantas | 1:2 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
24.05 18:00 | Palanga | | Jonava | 3:1 (2:0) | |||||
Palanga |
Day 14 | |||||||||
16.05 18:00 | Palanga | | Stumbras | 0:2 (0:0) | |||||
Palanga | |||||||||
16.05 18:00 | Jonava | | Trakai | 0:0 | |||||
Jonava | |||||||||
19.05 13:00 | Žalgiris Vilnius | | Atlantas | 3:1 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 13 | |||||||||
12.05 13:00 | Trakai | | Žalgiris Vilnius | 0:1 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
12.05 13:00 | Atlantas | | Sūduva | 0:3 (0:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
13.05 13:00 | Jonava | | Stumbras | 0:2 (0:1) | |||||
Jonava | |||||||||
13.05 18:00 | Žalgiris Kaunas | | Palanga | 0:0 | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 12 | |||||||||
06.05 19:00 | Sūduva | | Trakai | 0:0 | |||||
Marijampolė | |||||||||
08.05 18:00 | Stumbras | | Žalgiris Kaunas | 0:2 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
08.05 20:00 | Jonava | | Žalgiris Vilnius | 1:2 (0:1) | |||||
Jonava | |||||||||
09.05 18:00 | Palanga | | Atlantas | 0:2 (0:1) | |||||
Palanga | |||||||||
Day 11 | |||||||||
02.05 18:00 | Palanga | | Trakai | 1:0 (1:0) | |||||
Palanga | |||||||||
02.05 20:00 | Žalgiris Vilnius | | Sūduva | 2:3 (2:2) | |||||
Vilnius | |||||||||
03.05 18:00 | Žalgiris Kaunas | | Jonava | 1:0 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
03.05 20:00 | Atlantas | | Stumbras | 0:0 | |||||
Klaipėda |
Day 12 | |||||||||
26.05 17:00 | Vålerenga | | Lillestrøm | 1:0 (0:0) | |||||
Oslo | |||||||||
27.05 18:00 | Bodø/Glimt | | Ranheim | 4:0 (1:0) | |||||
Bodø | |||||||||
27.05 18:00 | Haugesund | | Tromsø | 1:0 (1:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
27.05 18:00 | Molde | | Start | 3:1 (1:1) | |||||
Molde | |||||||||
27.05 18:00 | Odd | | Kristiansund | 1:2 (0:0) | |||||
Skien | |||||||||
27.05 18:00 | Strømsgodset | | Sandefjord | 2:0 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
27.05 20:00 | Rosenborg | | Brann | 1:2 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
28.05 19:00 | Sarpsborg 08 | | Stabæk | 4:2 (1:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
Day 11 | |||||||||
21.05 18:00 | Haugesund | | Rosenborg | 1:2 (0:2) | |||||
Haugesund | |||||||||
21.05 18:00 | Start | | Bodø/Glimt | 1:0 (1:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
21.05 18:00 | Kristiansund | | Strømsgodset | 4:0 (3:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
21.05 18:00 | Ranheim | | Molde | 3:1 (0:1) | |||||
Ranheim | |||||||||
21.05 18:00 | Sandefjord | | Sarpsborg 08 | 0:1 (0:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
21.05 18:00 | Stabæk | | Odd | 2:1 (0:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
21.05 18:00 | Tromsø | | Vålerenga | 3:0 (2:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
21.05 20:00 | Lillestrøm | | Brann | 1:1 (1:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
Day 10 | |||||||||
16.05 18:00 | Bodø/Glimt | | Tromsø | 0:1 (0:1) | |||||
Bodø | |||||||||
16.05 18:00 | Kristiansund | | Ranheim | 1:3 (0:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
16.05 18:00 | Molde | | Strømsgodset | 2:0 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
16.05 18:00 | Odd | | Sandefjord | 5:0 (3:0) | |||||
Skien | |||||||||
16.05 18:00 | Rosenborg | | Lillestrøm | 3:0 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
16.05 18:00 | Sarpsborg 08 | | Start | 4:0 (2:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
16.05 18:00 | Brann | | Haugesund | 1:1 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
16.05 18:00 | Vålerenga | | Stabæk | 1:0 (1:0) | |||||
Oslo | |||||||||
Day 9 | |||||||||
12.05 15:30 | Sandefjord | | Vålerenga | 0:1 (0:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
12.05 18:00 | Start | | Brann | 0:1 (0:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
13.05 18:00 | Haugesund | | Kristiansund | 3:2 (1:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
13.05 18:00 | Molde | | Bodø/Glimt | 1:2 (1:0) | |||||
Molde | |||||||||
13.05 18:00 | Ranheim | | Odd | 3:1 (2:1) | |||||
Ranheim | |||||||||
13.05 18:00 | Strømsgodset | | Sarpsborg 08 | 1:2 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
13.05 18:00 | Tromsø | | Lillestrøm | 1:2 (1:2) | |||||
Tromsø | |||||||||
13.05 20:00 | Stabæk | | Rosenborg | 0:1 (0:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
Day 8 | |||||||||
05.05 18:00 | Rosenborg | | Ranheim | 1:1 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
06.05 18:00 | Bodø/Glimt | | Strømsgodset | 2:2 (1:1) | |||||
Bodø | |||||||||
06.05 18:00 | Kristiansund | | Stabæk | 1:0 (0:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
06.05 18:00 | Lillestrøm | | Sandefjord | 1:0 (1:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
06.05 18:00 | Odd | | Start | 3:0 (2:0) | |||||
Skien | |||||||||
06.05 18:00 | Vålerenga | | Haugesund | 2:2 (1:1) | |||||
Oslo | |||||||||
06.05 20:00 | Brann | | Tromsø | 3:0 (2:0) | |||||
Bergen | |||||||||
07.05 19:00 | Sarpsborg 08 | | Molde | 2:2 (2:2) | |||||
Sarpsborg |
Day 37 | |||||||||
20.05 17:00 | Górnik | | Wisła Kraków | 2:0 (1:0) | |||||
Łęczna | |||||||||
20.05 17:00 | Jagiellonia | | Wisła Płock | 2:1 (1:1) | |||||
Białystok | |||||||||
20.05 17:00 | Korona | | Zagłębie | 0:2 (0:1) | |||||
Kielce | |||||||||
20.05 17:00 | Lech | | Legia | 0:3 | |||||
Poznań | |||||||||
Day 36 | |||||||||
13.05 17:00 | Wisła Kraków | | Lech | 1:1 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
13.05 17:00 | Legia | | Górnik | 2:0 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
13.05 17:00 | Zagłębie | | Jagiellonia | 1:2 (0:1) | |||||
Lubin | |||||||||
13.05 17:00 | Wisła Płock | | Korona | 4:1 (3:0) | |||||
Płock | |||||||||
Day 35 | |||||||||
09.05 17:00 | Legia | | Wisła Płock | 3:2 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
09.05 17:00 | Górnik | | Korona | 2:2 (1:2) | |||||
Łęczna | |||||||||
09.05 19:30 | Lech | | Jagiellonia | 0:2 (0:1) | |||||
Poznań | |||||||||
09.05 19:30 | Wisła Kraków | | Zagłębie | 3:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
Day 34 | |||||||||
05.05 19:30 | Wisła Płock | | Lech | 0:0 | |||||
Płock | |||||||||
06.05 14:30 | Korona | | Wisła Kraków | 0:3 (0:2) | |||||
Kielce | |||||||||
06.05 14:30 | Zagłębie | | Górnik | 0:2 (0:2) | |||||
Lubin | |||||||||
06.05 17:00 | Jagiellonia | | Legia | 0:0 | |||||
Białystok |
Day 37 | |||||||||
19.05 17:00 | Arka | | Śląsk | 0:1 (0:1) | |||||
Gdynia | |||||||||
19.05 17:00 | Piast | | Termalica | 4:0 (2:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
19.05 17:00 | Cracovia | | Pogoń | 1:4 (1:2) | |||||
Kraków | |||||||||
19.05 17:00 | Lechia | | Sandecja | 1:1 (0:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
Day 36 | |||||||||
12.05 14:30 | Termalica | | Arka | 2:1 (1:1) | |||||
Nieciecza | |||||||||
12.05 14:30 | Śląsk | | Piast | 3:1 (2:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
12.05 14:30 | Sandecja | | Cracovia | 0:1 (0:1) | |||||
Nowy Sącz | |||||||||
12.05 14:30 | Pogoń | | Lechia | 1:1 (1:1) | |||||
Szczecin | |||||||||
Day 35 | |||||||||
08.05 17:00 | Piast | | Lechia | 0:2 (0:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
08.05 17:00 | Termalica | | Sandecja | 1:1 (1:0) | |||||
Nieciecza | |||||||||
08.05 19:30 | Arka | | Cracovia | 2:0 (1:0) | |||||
Gdynia | |||||||||
08.05 19:30 | Śląsk | | Pogoń | 2:0 (1:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
Day 34 | |||||||||
04.05 17:00 | Cracovia | | Śląsk | 3:3 (2:1) | |||||
Kraków | |||||||||
04.05 19:30 | Lechia | | Termalica | 0:1 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
05.05 14:30 | Sandecja | | Piast | 2:1 (1:0) | |||||
Nowy Sącz | |||||||||
05.05 17:00 | Pogoń | | Arka | 3:2 (1:1) | |||||
Szczecin |
Day 34 | |||||||||
11.05 20:30 | Aves | | Chaves | 2:3 (2:1) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
12.05 16:00 | Vitória Guimarães | | Porto | 0:1 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
12.05 20:00 | Boavista | | Belenenses | 1:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
13.05 18:00 | Rio Ave | | Braga | 1:0 (1:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
13.05 18:00 | Feirense | | Estoril-Praia | 0:0 | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
13.05 18:00 | Portimonense | | Paços de Ferreira | 3:1 (1:0) | |||||
Portimão | |||||||||
13.05 18:00 | Benfica | | Moreirense | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
13.05 18:00 | Marítimo | | Sporting | 2:1 (1:1) | |||||
Funchal | |||||||||
13.05 18:00 | Vitória Setubal | | Tondela | 1:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
Day 33 | |||||||||
04.05 20:30 | Braga | | Boavista | 1:1 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
05.05 16:00 | Belenenses | | Portimonense | 3:2 (1:2) | |||||
Lisboa | |||||||||
05.05 18:15 | Tondela | | Vitória Guimarães | 1:4 (1:2) | |||||
Tondela | |||||||||
05.05 20:30 | Sporting | | Benfica | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
06.05 16:00 | Moreirense | | Aves | 0:3 (0:1) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
06.05 16:00 | Estoril-Praia | | Vitória Setubal | 2:1 (1:0) | |||||
Estoril | |||||||||
06.05 18:00 | Chaves | | Marítimo | 4:1 (2:1) | |||||
Chaves | |||||||||
06.05 20:15 | Porto | | Feirense | 2:1 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
07.05 20:00 | Paços de Ferreira | | Rio Ave | 0:0 | |||||
Paços de Ferreira |
Day 37 | |||||||||
17.05 18:00 | Partizan | | Spartak Zlatibor Voda | 2:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.05 18:00 | Čukarički | | Vojvodina | 1:6 (1:3) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.05 18:00 | Radnički | | Napredak | 4:1 (2:1) | |||||
Niŝ | |||||||||
19.05 19:00 | Crvena Zvezda | | Voždovac | 5:1 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 36 | |||||||||
13.05 16:00 | Vojvodina | | Crvena Zvezda | 1:2 (1:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
13.05 16:00 | Napredak | | Čukarički | 3:2 (2:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
13.05 18:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Radnički | 2:0 (0:0) | |||||
Subotica | |||||||||
13.05 18:00 | Voždovac | | Partizan | 2:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 35 | |||||||||
05.05 17:00 | Radnički | | Vojvodina | 5:0 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
05.05 17:00 | Partizan | | Napredak | 2:2 (0:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
05.05 17:00 | Čukarički | | Voždovac | 2:1 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
05.05 19:00 | Crvena Zvezda | | Spartak Zlatibor Voda | 4:0 (3:0) | |||||
Belgrade |
Day 37 | |||||||||
17.05 16:00 | Radnik | | Mladost | 3:1 (0:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
17.05 16:00 | Bačka | | Borac | 3:2 (1:1) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
17.05 16:00 | Zemun | | FK Mačva | 1:1 (1:1) | |||||
Zemun | |||||||||
17.05 16:00 | Javor | | Rad | 1:1 (1:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
Day 36 | |||||||||
13.05 18:00 | Borac | | Radnik | 2:0 (0:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
13.05 18:00 | Mladost | | Bačka | 1:3 (1:2) | |||||
Lučani | |||||||||
13.05 18:00 | Rad | | Zemun | 3:2 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
13.05 18:00 | FK Mačva | | Javor | 1:2 (0:1) | |||||
Šabac | |||||||||
Day 35 | |||||||||
04.05 17:00 | Mladost | | FK Mačva | 0:0 | |||||
Lučani | |||||||||
05.05 16:00 | Radnik | | Zemun | 2:1 (1:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
05.05 16:00 | Bačka | | Javor | 4:0 (3:0) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
05.05 16:00 | Borac | | Rad | 1:2 (1:1) | |||||
Ĉačak |
Day 36 | |||||||||
27.05 16:00 | Ankaran | | Aluminij | 2:1 (2:0) | |||||
Koper | |||||||||
27.05 16:00 | Domžale | | Olimpija | 1:1 (0:0) | |||||
Domžale | |||||||||
27.05 16:00 | Krško | | Celje | 0:1 (0:1) | |||||
Krško | |||||||||
27.05 16:00 | Maribor | | Gorica | 2:0 (2:0) | |||||
Maribor | |||||||||
27.05 16:00 | Rudar | | Triglav | 0:1 (0:0) | |||||
Velenje | |||||||||
Day 35 | |||||||||
23.05 16:00 | Aluminij | | Rudar | 1:3 (1:1) | |||||
Kidričevo | |||||||||
23.05 16:00 | Celje | | Maribor | 0:4 (0:2) | |||||
Celje | |||||||||
23.05 16:00 | Gorica | | Ankaran | 4:1 (1:1) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
23.05 16:00 | Olimpija | | Krško | 2:0 (1:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
23.05 16:00 | Triglav | | Domžale | 0:4 (0:1) | |||||
Kranj | |||||||||
Day 34 | |||||||||
18.05 18:00 | Rudar | | Gorica | 0:1 (0:1) | |||||
Velenje | |||||||||
19.05 16:00 | Triglav | | Aluminij | 0:2 (0:1) | |||||
Kranj | |||||||||
19.05 20:30 | Maribor | | Olimpija | 2:3 (1:1) | |||||
Maribor | |||||||||
20.05 16:50 | Domžale | | Krško | 3:1 (2:1) | |||||
Domžale | |||||||||
20.05 17:00 | Ankaran | | Celje | 0:2 (0:2) | |||||
Koper | |||||||||
Day 33 | |||||||||
12.05 16:50 | Krško | | Maribor | 1:2 (0:0) | |||||
Krško | |||||||||
13.05 16:50 | Olimpija | | Ankaran | 0:0 | |||||
Ljubljana | |||||||||
13.05 18:00 | Aluminij | | Domžale | 1:2 (0:0) | |||||
Kidričevo | |||||||||
13.05 20:00 | Celje | | Rudar | 1:3 (0:2) | |||||
Celje | |||||||||
14.05 18:00 | Gorica | | Triglav | 0:2 (0:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
Day 32 | |||||||||
09.05 16:00 | Domžale | | Maribor | 1:1 (0:0) | |||||
Domžale | |||||||||
09.05 18:00 | Ankaran | | Krško | 0:0 | |||||
Koper | |||||||||
09.05 20:00 | Rudar | | Olimpija | 1:1 (0:1) | |||||
Velenje | |||||||||
10.05 16:00 | Triglav | | Celje | 1:0 (0:0) | |||||
Kranj | |||||||||
10.05 18:00 | Aluminij | | Gorica | 1:0 (0:0) | |||||
Kidričevo | |||||||||
Day 31 | |||||||||
05.05 16:50 | Maribor | | Ankaran | 5:1 (2:1) | |||||
Maribor | |||||||||
05.05 19:00 | Krško | | Rudar | 1:0 (0:0) | |||||
Krško | |||||||||
06.05 13:00 | Gorica | | Domžale | 4:1 (1:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
06.05 16:50 | Olimpija | | Triglav | 2:0 (2:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
06.05 19:00 | Celje | | Aluminij | 2:2 (0:0) | |||||
Celje | |||||||||
Day 30 | |||||||||
02.05 15:00 | Triglav | | Krško | 2:0 (2:0) | |||||
Kranj | |||||||||
02.05 16:00 | Rudar | | Maribor | 1:3 (0:1) | |||||
Velenje | |||||||||
02.05 18:00 | Domžale | | Ankaran | 4:0 (2:0) | |||||
Domžale | |||||||||
03.05 16:00 | Gorica | | Celje | 3:0 (1:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
03.05 18:00 | Aluminij | | Olimpija | 0:2 (0:1) | |||||
Kidričevo |
Day 38 | |||||||||
19.05 21:00 | Saint-Étienne | | Lille | 5:0 (3:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
19.05 21:00 | Dijon | | Angers | 2:1 (1:0) | |||||
Dijon | |||||||||
19.05 21:00 | Troyes | | Monaco | 0:3 (0:1) | |||||
Troyes | |||||||||
19.05 21:00 | Metz | | Bordeaux | 0:4 (0:3) | |||||
Metz | |||||||||
19.05 21:00 | Nantes | | Strasbourg | 1:0 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
19.05 21:00 | Toulouse | | Guingamp | 2:1 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
19.05 21:00 | Lyon | | Nice | 3:2 (0:1) | |||||
Lyon | |||||||||
19.05 21:00 | Marseille | | Amiens | 2:1 (2:1) | |||||
Marseille | |||||||||
19.05 21:00 | Caen | | Paris Saint-Germain | 0:0 | |||||
Caen | |||||||||
19.05 21:00 | Rennes | | Montpellier | 1:1 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
Day 37 | |||||||||
11.05 20:45 | Guingamp | | Marseille | 3:3 (1:2) | |||||
Guingamp | |||||||||
12.05 21:00 | Monaco | | Saint-Étienne | 1:0 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
12.05 21:00 | Bordeaux | | Toulouse | 4:2 (1:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
12.05 21:00 | Montpellier | | Troyes | 1:1 (0:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
12.05 21:00 | Nice | | Caen | 4:1 (3:0) | |||||
Nice | |||||||||
12.05 21:00 | Lille | | Dijon | 2:1 (2:1) | |||||
Lille | |||||||||
12.05 21:00 | Paris Saint-Germain | | Rennes | 0:2 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
12.05 21:00 | Strasbourg | | Lyon | 3:2 (1:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
12.05 21:00 | Amiens | | Metz | 2:0 (1:0) | |||||
Amiens | |||||||||
12.05 21:00 | Angers | | Nantes | 0:2 (0:0) | |||||
Angers | |||||||||
Day 36 | |||||||||
04.05 20:45 | Amiens | | Paris Saint-Germain | 2:2 (0:1) | |||||
Amiens | |||||||||
06.05 15:00 | Saint-Étienne | | Bordeaux | 1:3 (1:2) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
06.05 16:30 | Lyon | | Troyes | 3:0 (2:0) | |||||
Lyon | |||||||||
06.05 17:00 | Dijon | | Guingamp | 3:1 (1:0) | |||||
Dijon | |||||||||
06.05 17:00 | Metz | | Angers | 1:2 (1:0) | |||||
Metz | |||||||||
06.05 17:00 | Nantes | | Montpellier | 0:2 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
06.05 17:00 | Toulouse | | Lille | 2:3 (2:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
06.05 17:00 | Caen | | Monaco | 1:2 (1:1) | |||||
Caen | |||||||||
06.05 17:00 | Rennes | | Strasbourg | 2:1 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
06.05 21:05 | Marseille | | Nice | 2:1 (1:1) | |||||
Marseille |
Day 36 | |||||||||
18.05 18:00 | Slaven | | Osijek | 2:1 (0:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
18.05 20:00 | Istra 1961 | | Rudeš | 1:1 (1:0) | |||||
Pula | |||||||||
18.05 20:00 | Lokomotiva | | Cibalia | 2:1 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
19.05 17:00 | Rijeka | | Hajduk | 3:1 (2:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
19.05 19:00 | Dinamo | | Inter | 3:1 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 35 | |||||||||
13.05 17:00 | Cibalia | | Rijeka | 0:0 | |||||
Vinkovci | |||||||||
13.05 19:00 | Hajduk | | Osijek | 1:1 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
13.05 21:00 | Inter | | Lokomotiva | 1:2 (1:0) | |||||
Zaprešić ŠRC Zaprešić | |||||||||
14.05 16:00 | Slaven | | Istra 1961 | 1:0 (0:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
14.05 18:00 | Rudeš | | Dinamo | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 34 | |||||||||
08.05 18:00 | Lokomotiva | | Dinamo | 3:1 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
08.05 20:00 | Rijeka | | Inter | 5:1 (2:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
09.05 18:00 | Istra 1961 | | Hajduk | 1:5 (1:3) | |||||
Pula | |||||||||
09.05 20:00 | Osijek | | Cibalia | 3:1 (3:0) | |||||
Osijek | |||||||||
10.05 18:00 | Rudeš | | Slaven | 2:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 33 | |||||||||
04.05 18:00 | Lokomotiva | | Rijeka | 1:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
04.05 20:00 | Slaven | | Dinamo | 2:2 (1:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
05.05 17:00 | Inter | | Osijek | 1:0 (0:0) | |||||
Zaprešić | |||||||||
05.05 19:00 | Cibalia | | Istra 1961 | 1:1 (1:1) | |||||
Vinkovci | |||||||||
06.05 17:00 | Rudeš | | Hajduk | 2:1 (1:0) | |||||
Zagreb |
Day 1 | |||||||||
30.05 19:00 | Istra 1961 | | Varaždin | 3:1 (0:1) | |||||
Pula |
Day 36 | |||||||||
26.05 17:30 | Dečić | | Iskra | 0:3 (0:1) | |||||
Tuzi | |||||||||
26.05 17:30 | Grbalj | | Mladost | 2:1 (0:1) | |||||
Radanovići | |||||||||
26.05 17:30 | Petrovac | | Kom | 0:1 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
26.05 17:30 | Rudar | | Zeta | 0:0 | |||||
Pljevlja | |||||||||
26.05 18:00 | Budućnost | | Sutjeska | 2:3 (0:2) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 35 | |||||||||
19.05 17:30 | Mladost | | Petrovac | 1:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
19.05 17:30 | Zeta | | Grbalj | 1:2 (1:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
19.05 17:30 | Iskra | | Rudar | 0:0 | |||||
Danilovgrad | |||||||||
19.05 17:30 | Kom | | Budućnost | 2:3 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
19.05 20:00 | Sutjeska | | Dečić | 2:0 (2:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
Day 34 | |||||||||
16.05 17:30 | Dečić | | Kom | 1:3 (0:3) | |||||
Tuzi | |||||||||
16.05 17:30 | Mladost | | Zeta | 2:3 (1:2) | |||||
Podgorica | |||||||||
16.05 17:30 | Grbalj | | Iskra | 0:2 (0:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
16.05 17:30 | Petrovac | | Budućnost | 2:1 (1:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
16.05 17:30 | Rudar | | Sutjeska | 2:1 (0:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
Day 33 | |||||||||
12.05 17:00 | Budućnost | | Dečić | 3:1 (3:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
12.05 17:00 | Sutjeska | | Grbalj | 1:1 (0:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
12.05 17:00 | Zeta | | Petrovac | 3:1 (1:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
12.05 17:00 | Iskra | | Mladost | 1:1 (1:1) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
12.05 17:00 | Kom | | Rudar | 0:2 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 32 | |||||||||
05.05 17:00 | Mladost | | Sutjeska | 2:1 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
05.05 17:00 | Zeta | | Iskra | 1:0 (1:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
05.05 17:00 | Grbalj | | Kom | 2:2 (1:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
05.05 17:00 | Petrovac | | Dečić | 3:1 (2:1) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
05.05 17:00 | Rudar | | Budućnost | 0:0 | |||||
Pljevlja |
Day 1 | |||||||||
30.05 17:30 | Kom | | Lovćen | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
30.05 17:30 | Mladost 1970 | | Petrovac | 0:3 (0:2) | |||||
Podgorica |
Day 30 | |||||||||
26.05 16:00 | Bohemians 1905 | | Sparta | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
26.05 16:00 | Dukla | | Viktoria Plzeň | 1:5 (1:3) | |||||
Praha | |||||||||
26.05 16:00 | Jablonec | | Slovácko | 2:0 (1:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
26.05 16:00 | Vysočina | | Karviná | 0:2 (0:0) | |||||
Jihlava | |||||||||
26.05 16:00 | Baník | | Zbrojovka | 2:0 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
26.05 16:00 | Sigma | | Mladá Boleslav | 3:0 (1:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
26.05 16:00 | Teplice | | Slavia | 0:3 (0:1) | |||||
Teplice | |||||||||
26.05 16:00 | Fastav | | Slovan | 3:1 (1:0) | |||||
Zlín | |||||||||
Day 29 | |||||||||
19.05 16:00 | Zbrojovka | | Vysočina | 0:0 | |||||
Brno | |||||||||
19.05 16:00 | Karviná | | Baník | 0:0 | |||||
Karviná | |||||||||
19.05 16:00 | Slovan | | Bohemians 1905 | 1:0 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
19.05 16:00 | Mladá Boleslav | | Dukla | 1:0 (1:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
19.05 16:00 | Viktoria Plzeň | | Teplice | 2:1 (1:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
19.05 16:00 | Slavia | | Jablonec | 1:3 (0:3) | |||||
Praha | |||||||||
19.05 16:00 | Slovácko | | Fastav | 1:1 (1:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
19.05 16:00 | Sparta | | Sigma | 1:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 28 | |||||||||
11.05 17:30 | Vysočina | | Sparta | 0:1 (0:0) | |||||
Jihlava | |||||||||
12.05 16:15 | Baník | | Slovan | 1:1 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
12.05 18:00 | Fastav | | Sigma | 1:4 (0:2) | |||||
Zlín | |||||||||
12.05 18:30 | Viktoria Plzeň | | Slovácko | 1:1 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
13.05 17:00 | Bohemians 1905 | | Mladá Boleslav | 1:3 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
13.05 17:00 | Teplice | | Zbrojovka | 1:4 (0:1) | |||||
Teplice | |||||||||
13.05 18:00 | Jablonec | | Karviná | 2:1 (1:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
14.05 18:00 | Dukla | | Slavia | 0:2 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
Day 27 | |||||||||
04.05 19:15 | Sparta | | Fastav | 2:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
05.05 16:00 | Zbrojovka | | Jablonec | 0:3 (0:2) | |||||
Brno | |||||||||
05.05 16:00 | Karviná | | Dukla | 1:3 (0:1) | |||||
Karviná | |||||||||
05.05 16:00 | Slovan | | Vysočina | 1:3 (1:0) | |||||
Liberec | |||||||||
05.05 16:00 | Mladá Boleslav | | Baník | 0:0 | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
05.05 16:15 | Sigma | | Bohemians 1905 | 1:1 (0:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
05.05 17:00 | Slovácko | | Teplice | 0:0 | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
05.05 18:30 | Slavia | | Viktoria Plzeň | 2:0 (1:0) | |||||
Praha |
Day 16 | |||||||||
02.05 19:00 | Sirius | | AIK | 2:3 (2:1) | |||||
Uppsala | |||||||||
03.05 19:00 | Malmö | | Djurgårdens | 1:0 (0:0) | |||||
Malmö |
Day 11 | |||||||||
26.05 16:00 | AIK | | Norrköping | 3:3 (2:0) | |||||
Solna | |||||||||
26.05 18:00 | Östersunds | | Häcken | 2:0 (1:0) | |||||
Östersund | |||||||||
27.05 15:00 | Kalmar | | Hammarby | 1:1 (0:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
27.05 15:00 | Malmö | | Dalkurd | 1:1 (0:1) | |||||
Malmö | |||||||||
27.05 15:00 | Sundsvall | | Göteborg | 2:0 (1:0) | |||||
Sundsvall | |||||||||
27.05 17:30 | Brommapojkarna | | Örebro | 0:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
27.05 17:30 | Elfsborg | | Trelleborg | 2:1 (2:1) | |||||
Borås | |||||||||
27.05 17:30 | Sirius | | Djurgårdens | 1:5 (0:1) | |||||
Uppsala | |||||||||
Day 10 | |||||||||
16.05 19:00 | Hammarby | | Malmö | 3:2 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
22.05 19:00 | Örebro | | Kalmar | 2:1 (1:1) | |||||
Örebro | |||||||||
23.05 19:00 | Häcken | | AIK | 1:1 (1:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
23.05 19:00 | Norrköping | | Sundsvall | 1:0 (0:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
23.05 19:00 | Östersunds | | Sirius | 5:2 (1:1) | |||||
Östersund | |||||||||
24.05 19:00 | Dalkurd | | Elfsborg | 1:4 (0:1) | |||||
Gävle | |||||||||
24.05 19:00 | Göteborg | | Djurgårdens | 1:3 (0:2) | |||||
Göteborg | |||||||||
24.05 19:00 | Trelleborg | | Brommapojkarna | 2:1 (2:0) | |||||
Trelleborg | |||||||||
Day 9 | |||||||||
17.05 19:00 | Djurgårdens | | Örebro | 2:0 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
18.05 19:00 | Brommapojkarna | | Kalmar | 2:1 (2:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
19.05 16:00 | Sirius | | Trelleborg | 1:1 (1:1) | |||||
Uppsala | |||||||||
19.05 16:00 | Sundsvall | | Östersunds | 2:3 (1:2) | |||||
Sundsvall | |||||||||
19.05 18:00 | Norrköping | | Dalkurd | 4:2 (1:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
20.05 15:00 | Hammarby | | AIK | 0:1 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
20.05 17:30 | Malmö | | Häcken | 2:0 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
21.05 19:00 | Elfsborg | | Göteborg | 1:1 (0:0) | |||||
Borås | |||||||||
Day 8 | |||||||||
12.05 16:00 | Sundsvall | | Brommapojkarna | 3:0 (2:0) | |||||
Sundsvall | |||||||||
13.05 15:00 | Djurgårdens | | Dalkurd | 1:0 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
13.05 15:00 | Göteborg | | Norrköping | 0:2 (0:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
13.05 17:30 | Örebro | | Hammarby | 1:2 (1:0) | |||||
Örebro | |||||||||
13.05 17:30 | Trelleborg | | Malmö | 1:0 (0:0) | |||||
Trelleborg | |||||||||
14.05 19:00 | AIK | | Östersunds | 1:1 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
14.05 19:00 | Häcken | | Elfsborg | 5:0 (2:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
14.05 19:00 | Kalmar | | Sirius | 1:0 (1:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
Day 7 | |||||||||
05.05 14:00 | Hammarby | | Sundsvall | 4:3 (3:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
05.05 16:00 | Östersunds | | Norrköping | 0:2 (0:2) | |||||
Östersund | |||||||||
06.05 15:00 | Brommapojkarna | | Djurgårdens | 1:0 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
06.05 15:00 | Dalkurd | | Kalmar | 1:2 (1:1) | |||||
Gävle | |||||||||
06.05 17:30 | Elfsborg | | AIK | 0:0 | |||||
Borås | |||||||||
06.05 17:30 | Trelleborg | | Häcken | 0:3 (0:2) | |||||
Trelleborg | |||||||||
07.05 19:00 | Malmö | | Göteborg | 1:2 (0:1) | |||||
Malmö | |||||||||
07.05 19:00 | Sirius | | Örebro | 2:4 (0:1) | |||||
Uppsala |
Day 38 | |||||||||
13.05 12:30 | Celtic | | Aberdeen | 0:1 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
13.05 12:30 | Hibernian | | Rangers | 5:5 (3:3) | |||||
Edinburgh | |||||||||
13.05 12:30 | Kilmarnock | | Hearts | 1:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
Day 37 | |||||||||
08.05 19:45 | Aberdeen | | Rangers | 1:1 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
09.05 19:45 | Celtic | | Kilmarnock | 0:0 | |||||
Glasgow | |||||||||
09.05 19:45 | Hearts | | Hibernian | 2:1 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 36 | |||||||||
05.05 15:00 | Aberdeen | | Hibernian | 0:0 | |||||
Aberdeen | |||||||||
05.05 15:00 | Rangers | | Kilmarnock | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
06.05 12:15 | Hearts | | Celtic | 1:3 (1:1) | |||||
Edinburgh |
Day 38 | |||||||||
12.05 15:00 | Dundee | | Partick Thistle | 0:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
12.05 15:00 | Motherwell | | Hamilton Academical | 3:0 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
12.05 15:00 | St. Johnstone | | Ross County | 1:1 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
Day 37 | |||||||||
08.05 19:45 | Hamilton Academical | | St. Johnstone | 1:2 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
08.05 19:45 | Partick Thistle | | Motherwell | 0:1 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
08.05 19:45 | Ross County | | Dundee | 0:1 (0:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
Day 36 | |||||||||
04.05 19:45 | Partick Thistle | | Ross County | 1:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
05.05 12:30 | Dundee | | Hamilton Academical | 1:0 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
05.05 15:00 | Motherwell | | St. Johnstone | 1:5 (0:3) | |||||
Motherwell |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.05 15:30 | Partick Thistle | | Livingston | 0:1 (0:0) | 1:2 (1:1) | 1:3 | |||
Glasgow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
17.05 19:45 | Livingston | | Partick Thistle | 2:1 (1:1) | |||||
Livingston |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.05 19:45 | Livingston | | Dundee United | 1:1 (1:1) | 3:2 (1:2) | 4:3 | |||
Livingston | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.05 19:45 | Dundee United | | Livingston | 2:3 (2:1) | |||||
Dundee |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
04.05 19:45 | Dundee United | | Dunfermline Athletic | 2:1 (0:1) | 0:0 | 2:1 | |||
Dundee | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.05 19:45 | Dunfermline Athletic | | Dundee United | 0:0 | |||||
Dunfermline |
Day 17 | |||||||||
26.05 13:00 | Levadia | | Pärnu | 6:1 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
26.05 13:00 | Tulevik | | Kuressaare | 1:3 (0:1) | |||||
Viljandi | |||||||||
26.05 16:00 | Trans | | Flora | 2:4 (1:1) | |||||
Narva | |||||||||
26.05 19:00 | Nõmme Kalju | | Paide | 3:2 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
27.05 15:00 | Kalev | | Tammeka | 2:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 16 | |||||||||
22.05 18:30 | Paide | | Trans | 0:2 (0:1) | |||||
Paide | |||||||||
22.05 20:30 | Tammeka | | Tulevik | 0:0 | |||||
Tartu | |||||||||
23.05 19:00 | Kalev | | Nõmme Kalju | 2:2 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
23.05 19:00 | Kuressaare | | Pärnu | 1:3 (1:2) | |||||
Kuressaare | |||||||||
23.05 19:30 | Flora | | Levadia | 2:2 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 15 | |||||||||
15.05 19:00 | Trans | | Tammeka | 4:1 (1:0) | |||||
Narva | |||||||||
15.05 19:00 | Nõmme Kalju | | Levadia | 2:1 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
16.05 19:00 | Flora | | Kuressaare | 2:1 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
18.05 19:00 | Tulevik | | Paide | 1:1 (0:0) | |||||
Viljandi | |||||||||
20.05 15:00 | Pärnu | | Kalev | 0:4 (0:1) | |||||
Pärnu | |||||||||
Day 14 | |||||||||
11.05 19:00 | Levadia | | Kalev | 3:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
11.05 19:30 | Tammeka | | Nõmme Kalju | 1:1 (0:0) | |||||
Tartu | |||||||||
12.05 13:00 | Pärnu | | Flora | 1:8 (1:4) | |||||
Pärnu | |||||||||
12.05 16:00 | Tulevik | | Trans | 0:6 (0:5) | |||||
Viljandi | |||||||||
13.05 15:00 | Kuressaare | | Paide | 1:4 (1:2) | |||||
Kuressaare | |||||||||
Day 13 | |||||||||
04.05 19:00 | Trans | | Kuressaare | 3:0 (2:0) | |||||
Narva | |||||||||
05.05 13:00 | Kalev | | Flora | 1:3 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
05.05 16:00 | Levadia | | Tulevik | 5:0 (3:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
05.05 19:00 | Pärnu | | Nõmme Kalju | 0:6 (0:1) | |||||
Pärnu | |||||||||
06.05 15:00 | Paide | | Tammeka | 3:3 (2:2) | |||||
Paide | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.05 13:00 | Tammeka | | Kuressaare | 1:2 (0:2) | |||||
Tartu | |||||||||
01.05 16:00 | Trans | | Levadia | 1:1 (0:0) | |||||
Narva | |||||||||
02.05 19:00 | Pärnu | | Paide | 1:1 (0:0) | |||||
Pärnu | |||||||||
02.05 19:00 | Kalev | | Tulevik | 1:2 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
02.05 19:30 | Flora | | Nõmme Kalju | 3:3 (0:1) | |||||
Tallinn |
Day 27 | |||||||||
11.05 19:00 | Chacarita Juniors | | San Martín | 1:4 (1:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
11.05 21:15 | Lanús | | Atlético Tucumán | 0:0 | |||||
Lanús | |||||||||
12.05 11:00 | Huracán | | Boca Juniors | 3:3 (1:3) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
12.05 13:15 | Patronato | | Banfield | 0:0 | |||||
Paraná | |||||||||
12.05 15:30 | Olimpo | | Talleres | 2:2 (0:1) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
12.05 15:30 | Defensa y Justicia | | Arsenal | 2:0 (0:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
12.05 17:45 | Unión | | Independiente | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
12.05 20:00 | Belgrano | | Temperley | 2:3 (0:2) | |||||
Córdoba | |||||||||
13.05 17:45 | Godoy Cruz | | Tigre | 2:0 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
13.05 20:00 | Vélez Sársfield | | Argentinos Juniors | 1:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
14.05 19:00 | Racing Club | | Colón | 1:3 (1:2) | |||||
Avellaneda | |||||||||
14.05 19:00 | Rosario Central | | Estudiantes | 1:1 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
14.05 21:15 | River Plate | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
14.05 21:15 | Gimnasia y Esgrima | | Newell's Old Boys | 2:0 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
Day 26 | |||||||||
04.05 19:00 | San Martín | | Vélez Sársfield | 0:2 (0:2) | |||||
San Juan | |||||||||
04.05 21:15 | San Lorenzo de Almagro | | Belgrano | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
05.05 13:15 | Arsenal | | Rosario Central | 4:0 (3:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
05.05 13:15 | Argentinos Juniors | | Godoy Cruz | 1:2 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
05.05 15:30 | Newell's Old Boys | | Defensa y Justicia | 1:0 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
05.05 17:45 | Talleres | | Huracán | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
05.05 20:00 | Atlético Tucumán | | Olimpo | 1:1 (0:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
06.05 11:00 | Temperley | | Patronato | 1:2 (0:2) | |||||
Temperley | |||||||||
06.05 13:15 | Independiente | | Gimnasia y Esgrima | 2:2 (1:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
06.05 15:30 | Tigre | | Lanús | 0:0 | |||||
Victoria | |||||||||
06.05 17:45 | Boca Juniors | | Unión | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
06.05 20:00 | Estudiantes | | Racing Club | 1:2 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
07.05 19:00 | Banfield | | Chacarita Juniors | 2:1 (1:1) | |||||
Banfield | |||||||||
07.05 21:15 | Colón | | River Plate | 0:0 | |||||
Santa Fe | |||||||||
Day 25 | |||||||||
09.05 17:00 | Racing Club | | Arsenal | 2:0 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
09.05 19:15 | Gimnasia y Esgrima | | Boca Juniors | 2:2 (1:1) | |||||
La Plata | |||||||||
11.05 16:45 | River Plate | | Estudiantes | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 22 | |||||||||
10.05 17:45 | Colón | | Vélez Sársfield | 0:1 (0:0) | |||||
Santa Fe |
Day 8 | |||||||||
30.05 19:30 | Vitória | | Internacional | 2:3 (1:2) | |||||
Salvador | |||||||||
30.05 19:30 | Vasco da Gama | | Paraná | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
30.05 19:30 | Sport | | Atlético Mineiro | 3:2 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
30.05 21:00 | Chapecoense | | Ceará | 2:0 (0:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
30.05 21:00 | São Paulo | | Botafogo | 3:2 (3:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
30.05 21:45 | Cruzeiro | | Palmeiras | 1:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
30.05 21:45 | Grêmio | | Fluminense | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
31.05 16:00 | Flamengo | | Bahia | 2:0 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
31.05 18:00 | Corinthians | | América | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
31.05 21:00 | Atlético Paranaense | | Santos | 2:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
Day 7 | |||||||||
26.05 16:00 | Fluminense | | Chapecoense | 3:1 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
26.05 19:00 | Palmeiras | | Sport | 2:3 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
26.05 21:00 | Atlético Mineiro | | Flamengo | 0:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
27.05 11:00 | Paraná | | Atlético Paranaense | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
27.05 16:00 | Bahia | | Vasco da Gama | 3:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
27.05 16:00 | Botafogo | | Vitória | 1:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
27.05 16:00 | Santos | | Cruzeiro | 0:1 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
27.05 16:00 | Internacional | | Corinthians | 2:1 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
27.05 19:00 | América | | São Paulo | 1:3 (1:2) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
27.05 19:00 | Ceará | | Grêmio | 0:1 (0:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
Day 6 | |||||||||
19.05 16:00 | Atlético Mineiro | | Cruzeiro | 1:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
19.05 19:00 | Flamengo | | Vasco da Gama | 1:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19.05 21:00 | Palmeiras | | Bahia | 3:0 (3:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
20.05 11:00 | Vitória | | Ceará | 2:1 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
20.05 16:00 | Paraná | | Grêmio | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
20.05 16:00 | América | | Botafogo | 1:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
20.05 16:00 | São Paulo | | Santos | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
20.05 16:00 | Sport | | Corinthians | 1:1 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
20.05 19:00 | Fluminense | | Atlético Paranaense | 2:0 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
21.05 20:00 | Internacional | | Chapecoense | 3:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 5 | |||||||||
12.05 16:00 | Grêmio | | Internacional | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
13.05 11:00 | Cruzeiro | | Sport | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
13.05 16:00 | Atlético Paranaense | | Atlético Mineiro | 1:2 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
13.05 16:00 | Chapecoense | | Flamengo | 3:2 (1:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
13.05 16:00 | Bahia | | São Paulo | 2:2 (2:1) | |||||
Salvador | |||||||||
13.05 16:00 | Vasco da Gama | | Vitória | 2:3 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
13.05 16:00 | Corinthians | | Palmeiras | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
13.05 19:00 | Santos | | Paraná | 3:1 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
14.05 20:00 | Botafogo | | Fluminense | 2:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
14.05 20:00 | Ceará | | América | 2:2 (1:2) | |||||
Fortaleza | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.05 19:00 | Vasco da Gama | | América | 4:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
05.05 19:00 | São Paulo | | Atlético Mineiro | 2:2 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
06.05 11:00 | Corinthians | | Ceará | 1:1 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
06.05 16:00 | Cruzeiro | | Botafogo | 1:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
06.05 16:00 | Atlético Paranaense | | Palmeiras | 1:3 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
06.05 16:00 | Vitória | | Fluminense | 1:2 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
06.05 16:00 | Flamengo | | Internacional | 2:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
06.05 19:00 | Sport | | Bahia | 2:0 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
06.05 19:00 | Grêmio | | Santos | 5:1 (2:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
07.05 20:00 | Chapecoense | | Paraná | 1:1 (0:0) | |||||
Chapecó |
04.05 20:00 | Toronto | | Philadelphia Union | 3:0 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
05.05 12:55 | Los Angeles | | Dallas | 1:1 (1:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
05.05 13:00 | Montreal Impact | | New England Revolution | 4:2 (1:0) | |||||
Montréal | |||||||||
05.05 13:00 | Minnesota United | | Vancouver Whitecaps | 1:0 (0:0) | |||||
Minneapolis | |||||||||
05.05 13:00 | Seattle Sounders | | Columbus Crew | 0:0 | |||||
Seattle | |||||||||
05.05 13:55 | New York Red Bulls | | New York City | 4:0 (3:0) | |||||
Harrison | |||||||||
05.05 19:30 | Chicago Fire | | Atlanta United | 1:2 (0:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
05.05 19:30 | Houston Dynamo | | Los Angeles Galaxy | 3:2 (1:1) | |||||
Houston | |||||||||
05.05 19:30 | Sporting Kansas City | | Colorado Rapids | 1:0 (1:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
05.05 19:30 | San Jose Earthquakes | | Portland Timbers | 0:1 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
06.05 17:00 | Orlando City | | Real Salt Lake | 3:1 (0:1) | |||||
Orlando | |||||||||
09.05 19:00 | Los Angeles | | Minnesota United | 2:0 (2:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
09.05 19:30 | Atlanta United | | Sporting Kansas City | 0:2 (0:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
09.05 19:30 | Columbus Crew | | Philadelphia Union | 1:0 (0:0) | |||||
Columbus | |||||||||
09.05 19:30 | Toronto | | Seattle Sounders | 1:2 (1:1) | |||||
Toronto | |||||||||
09.05 19:30 | Chicago Fire | | Montreal Impact | 1:0 (0:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
11.05 19:30 | Vancouver Whitecaps | | Houston Dynamo | 2:2 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
12.05 13:00 | Minnesota United | | San Jose Earthquakes | 1:3 (1:1) | |||||
Minneapolis | |||||||||
12.05 14:30 | Dallas | | Los Angeles Galaxy | 3:2 (2:0) | |||||
Frisco | |||||||||
12.05 15:00 | Montreal Impact | | Philadelphia Union | 0:2 (0:1) | |||||
Montréal | |||||||||
12.05 19:00 | Colorado Rapids | | New York Red Bulls | 1:2 (0:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
12.05 19:00 | Real Salt Lake | | DC United | 3:2 (2:1) | |||||
Sandy | |||||||||
12.05 19:30 | Columbus Crew | | Chicago Fire | 3:0 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
12.05 19:30 | New England Revolution | | Toronto | 3:2 (2:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
13.05 13:00 | Portland Timbers | | Seattle Sounders | 1:0 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
13.05 17:30 | Los Angeles | | New York City | 2:2 (1:1) | |||||
Los Angeles | |||||||||
13.05 18:00 | Orlando City | | Atlanta United | 1:2 (0:2) | |||||
Orlando | |||||||||
16.05 19:30 | Vancouver Whitecaps | | San Jose Earthquakes | 2:2 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
18.05 20:00 | Toronto | | Orlando City | 2:1 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
19.05 12:00 | Portland Timbers | | Los Angeles | 2:1 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
19.05 13:00 | New York City | | Colorado Rapids | 4:0 (1:0) | |||||
New York | |||||||||
19.05 15:00 | Dallas | | Vancouver Whitecaps | 2:2 (1:0) | |||||
Frisco | |||||||||
19.05 19:30 | Philadelphia Union | | Real Salt Lake | 4:1 (2:0) | |||||
Chester | |||||||||
19.05 19:30 | New England Revolution | | Columbus Crew | 0:1 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
19.05 19:30 | San Jose Earthquakes | | DC United | 1:3 (1:3) | |||||
Santa Clara | |||||||||
20.05 13:00 | Minnesota United | | Sporting Kansas City | 1:1 (1:1) | |||||
Minneapolis | |||||||||
20.05 15:00 | Chicago Fire | | Houston Dynamo | 2:3 (2:1) | |||||
Bridgeview | |||||||||
20.05 19:00 | Atlanta United | | New York Red Bulls | 1:3 (1:1) | |||||
Atlanta | |||||||||
21.05 15:00 | Montreal Impact | | Los Angeles Galaxy | 0:1 (0:0) | |||||
Montréal | |||||||||
25.05 19:55 | Houston Dynamo | | New York City | 3:1 (1:1) | |||||
Houston | |||||||||
25.05 20:00 | Toronto | | Dallas | 0:1 (0:1) | |||||
Toronto | |||||||||
25.05 20:00 | Los Angeles Galaxy | | San Jose Earthquakes | 1:0 (0:0) | |||||
Carson | |||||||||
26.05 14:00 | Seattle Sounders | | Real Salt Lake | 0:1 (0:0) | |||||
Seattle | |||||||||
26.05 14:30 | Vancouver Whitecaps | | New England Revolution | 3:3 (0:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
26.05 19:00 | New York Red Bulls | | Philadelphia Union | 0:0 | |||||
Harrison | |||||||||
26.05 19:00 | Minnesota United | | Montreal Impact | 2:0 (0:0) | |||||
Minneapolis | |||||||||
26.05 19:00 | Colorado Rapids | | Portland Timbers | 2:3 (1:2) | |||||
Commerce City | |||||||||
26.05 19:00 | Los Angeles | | DC United | 1:1 (1:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
26.05 19:30 | Orlando City | | Chicago Fire | 1:2 (1:1) | |||||
Orlando | |||||||||
27.05 17:00 | Sporting Kansas City | | Columbus Crew | 0:0 | |||||
Kansas City | |||||||||
30.05 19:30 | Philadelphia Union | | Chicago Fire | 3:1 (1:0) | |||||
Chester | |||||||||
30.05 19:30 | New England Revolution | | Atlanta United | 1:1 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
30.05 19:30 | Real Salt Lake | | Houston Dynamo | 2:1 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
30.05 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Dallas | 2:3 (0:2) | |||||
Carson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 22 | 5 | 7 | 62-33 | 71 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 21 | 6 | 7 | 70-44 | 69 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 8 | 10 | 59-45 | 56 | ||
4. | DC United | 34 | 14 | 9 | 11 | 60-50 | 51 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 14 | 9 | 11 | 43-45 | 51 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 15 | 5 | 14 | 49-50 | 50 | ||
7. | Montreal Impact | 34 | 14 | 4 | 16 | 47-53 | 46 | ||
8. | New England Revolution | 34 | 10 | 11 | 13 | 49-55 | 41 | ||
9. | Toronto | 34 | 10 | 6 | 18 | 59-64 | 36 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 8 | 18 | 48-61 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 34 | 18 | 8 | 8 | 65-40 | 62 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 18 | 5 | 11 | 52-37 | 59 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 16 | 9 | 9 | 68-52 | 57 | ||
4. | Dallas | 34 | 16 | 9 | 9 | 52-44 | 57 | ||
5. | Portland Timbers | 34 | 15 | 9 | 10 | 54-48 | 54 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-58 | 49 | ||
7. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 66-64 | 48 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 13 | 8 | 13 | 54-67 | 47 | ||
9. | Houston Dynamo | 34 | 10 | 8 | 16 | 58-58 | 38 | ||
10. | Minnesota United | 34 | 11 | 3 | 20 | 49-71 | 36 |
Day 11 | |||||||||
18.05 19:35 | Tianjin Teda | | Shandong Luneng Taishan | 1:2 (0:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
19.05 15:30 | Changchun Yatai | | Beijing Sinobo Guoan | 0:2 (0:1) | |||||
Changchun | |||||||||
19.05 19:35 | Guangzhou R&F | | Henan Jianye | 1:1 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
19.05 19:35 | Hebei China Fortune | | Chongqing Dangdai Lifan | 2:1 (1:1) | |||||
Qinhuangdao | |||||||||
20.05 15:30 | Beijing Renhe | | Guangzhou Evergrande Taobao | 2:0 (2:0) | |||||
Beijing | |||||||||
20.05 18:00 | Tianjin Quanjian | | Shanghai Greenland Shenhua | 2:1 (0:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
20.05 19:35 | Dalian Yifang | | Guizhou Hengfeng | 2:1 (0:1) | |||||
Dalian | |||||||||
20.05 20:00 | Shanghai SIPG | | Jiangsu Suning | 2:0 (0:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
Day 10 | |||||||||
11.05 19:35 | Beijing Sinobo Guoan | | Guangzhou R&F | 2:2 (1:1) | |||||
Beijing | |||||||||
12.05 15:30 | Guizhou Hengfeng | | Shanghai SIPG | 1:1 (1:1) | |||||
Guiyang | |||||||||
12.05 15:30 | Changchun Yatai | | Tianjin Teda | 0:1 (0:0) | |||||
Changchun | |||||||||
12.05 19:35 | Shanghai Greenland Shenhua | | Chongqing Dangdai Lifan | 2:1 (0:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
12.05 19:35 | Tianjin Quanjian | | Shandong Luneng Taishan | 1:1 (0:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
12.05 19:35 | Guangzhou Evergrande Taobao | | Hebei China Fortune | 2:2 (1:2) | |||||
Guangzhou | |||||||||
13.05 19:35 | Henan Jianye | | Beijing Renhe | 1:0 (1:0) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
13.05 19:35 | Jiangsu Suning | | Dalian Yifang | 1:0 (0:0) | |||||
Nanjing | |||||||||
Day 9 | |||||||||
05.05 15:00 | Dalian Yifang | | Guangzhou Evergrande Taobao | 3:0 (2:0) | |||||
Dalian | |||||||||
05.05 19:35 | Guangzhou R&F | | Shanghai Greenland Shenhua | 4:2 (3:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
05.05 19:35 | Hebei China Fortune | | Henan Jianye | 0:1 (0:1) | |||||
Qinhuangdao | |||||||||
05.05 19:35 | Chongqing Dangdai Lifan | | Tianjin Quanjian | 0:1 (0:0) | |||||
Chongqing | |||||||||
05.05 19:35 | Shanghai SIPG | | Beijing Sinobo Guoan | 1:2 (1:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
06.05 15:30 | Beijing Renhe | | Shandong Luneng Taishan | 0:0 | |||||
Beijing | |||||||||
06.05 15:30 | Tianjin Teda | | Guizhou Hengfeng | 5:1 (2:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
06.05 19:35 | Jiangsu Suning | | Changchun Yatai | 2:0 (1:0) | |||||
Nanjing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
05.05 19:50 | Newcastle United Jets | | Melbourne Victory | 0:1 (0:1) | |||||
Newcastle |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |