04.05.2018 < | Football matches for 5.05.2018 | > 06.05.2018 |
Day 1 | |||||||||
15:00 | TP Mazembe | | ES Sétif | 4:1 (2:1) | |||||
Lubumbashi |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Togo-Port | | Horoya AC | 1:2 (0:1) | |||||
Lomé | |||||||||
21:00 | Mamelodi Sundowns | | Wydad Casablanca | 1:1 (1:1) | |||||
Atteridgeville |
Day 1 | |||||||||
15:00 | ZESCO United | | Mbabane Swallows | 1:1 (0:0) | |||||
Ndola | |||||||||
17:00 | Primeiro de Agosto | | Étoile du Sahel | 1:1 (1:0) | |||||
Luanda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Étoile du Sahel | 6 | 3 | 3 | 0 | 10-4 | 12 | |||
2. | Primeiro de Agosto | 6 | 2 | 3 | 1 | 6-5 | 9 | |||
3. | ZESCO United | 6 | 1 | 3 | 2 | 7-6 | 6 | |||
4. | Mbabane Swallows | 6 | 1 | 1 | 4 | 3-11 | 4 |
Day 29 | |||||||||
14:00 | FK Tosno | | Dynamo | 1:2 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:30 | Lokomotiv | | Zenit | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Krasnodar | 0:1 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
19:00 | Spartak | | FK Rostov | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 37 | |||||||||
16:00 | Avangard | | FK Orenburg | 0:2 (0:0) | |||||
Kursk |
Day 30 | |||||||||
17:00 | Chornomorets | | Karpaty | 1:1 (0:1) | |||||
Odesa |
Day 25 | |||||||||
17:00 | Nyva Ternopil | | Ahrobiznes | 1:2 (1:0) | |||||
Vyshnivets Vyshnivets Stadium | |||||||||
17:00 | Nyva Vinnytsya | | Polissya | 2:1 (0:0) | |||||
Vinnytsia |
Day 29 | |||||||||
17:00 | FK Nikopol | | Ingulets-2 | 2:1 (0:1) | |||||
Nikopol |
Day 6 | |||||||||
15:30 | FK Vitebsk | | FK Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
17:30 | Tarpeda | | Luch | 0:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
19:30 | FK Haradzeya | | FK Homel | 0:0 | |||||
Haradzeya |
Day 6 | |||||||||
17:00 | Petrocub | | Dinamo-Auto | 0:3 (0:1) | |||||
Hînceşti | |||||||||
17:00 | Milsami | | Speranţa | 0:1 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
17:00 | Sfîntul Gheorghe | | Zarya | 1:0 (0:0) | |||||
Suruceni | |||||||||
18:00 | Sheriff | | Zimbru | 3:1 (1:0) | |||||
Tiraspol |
Day 10 | |||||||||
18:30 | FK Olmaliq | | Soʼgʼdiyona | 0:0 | |||||
Olmaliq | |||||||||
20:30 | Qizilqum | | Metallurg | 1:2 (0:1) | |||||
Zarafshon |
Day 33 | |||||||||
16:00 | LASK | | Rapid | 0:2 (0:1) | |||||
Pasching | |||||||||
18:30 | Mattersburg | | Altach | 0:1 (0:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
18:30 | Austria | | Admira Wacker | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | St. Pölten | | Wolfsberg | 0:1 (0:0) | |||||
St. Pölten |
Day 37 | |||||||||
12:30 | Stoke City | | Crystal Palace | 1:2 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | AFC Bournemouth | | Swansea City | 1:0 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Leicester City | | West Ham United | 0:2 (0:1) | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Watford | | Newcastle United | 2:1 (2:0) | |||||
Watford | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Tottenham Hotspur | 1:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
17:30 | Everton | | Southampton | 1:1 (0:0) | |||||
Liverpool |
Day 7 | |||||||||
17:00 | Kortrijk | | Zulte Waregem | 1:2 (1:2) | |||||
Kortrijk | |||||||||
19:00 | Waasland-Beveren | | Mouscron-Péruwelz | 3:2 (1:1) | |||||
Beveren | |||||||||
19:00 | Lierse | | Oud-Heverlee | 2:2 (1:1) | |||||
Lier |
Day 7 | |||||||||
19:00 | Eupen | | Sint-Truiden | 3:1 (2:0) | |||||
Eupen | |||||||||
19:30 | Lokeren | | Antwerp | 1:2 (0:0) | |||||
Lokeren |
Day 7 | |||||||||
20:00 | CSKA | | Ludogorets | 0:0 | |||||
Sofia |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Cherno More | | Septemvri | 2:1 (1:0) | |||||
Varna |
Day 29 | |||||||||
17:00 | Balmazújváros | | Újpest | 1:1 (1:0) | |||||
Balmazújváros | |||||||||
17:00 | Diósgyőr | | Mezőkövesd-Zsóry | 0:1 (0:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
17:00 | Haladás | | Puskás | 3:2 (1:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
17:00 | Honvéd | | Debrecen | 1:3 (1:2) | |||||
Budapest | |||||||||
17:00 | Vasas SC | | Paks | 0:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
19:30 | Videoton | | Ferencváros | 0:0 | |||||
Felcsút |
Day 33 | |||||||||
15:30 | Köln | | Bayern | 1:3 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Hoffenheim | 2:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Hannover | | Hertha | 3:1 (3:0) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Freiburg | 3:1 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Augsburg | | Schalke 04 | 1:2 (1:2) | |||||
Augsburg | |||||||||
15:30 | Werder | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Hamburger SV | 3:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Mainz 05 | 1:2 (1:2) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | RB Leipzig | | Wolfsburg | 4:1 (2:0) | |||||
Leipzig |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18:30 | Almere City | | MVV | 3:2 (1:1) | 3:1 (1:1) | 6:3 | |||
Almere | |||||||||
20:45 | Cambuur | | Dordrecht | 1:4 aet (1:0, 1:4), pen. 3:5 | 4:1 (1:0) | 5:5 | |||
Leeuwarden |
Day 10 | |||||||||
16:30 | Sioni | | Saburtalo | 0:2 (0:2) | |||||
Tbilisi | |||||||||
20:30 | Kolkheti 1913 | | Chikhura | 2:2 (1:0) | |||||
Zestaponi |
Day 36 | |||||||||
13:00 | Girona | | Eibar | 1:4 (0:2) | |||||
Girona | |||||||||
16:15 | Athletic | | Real Betis | 2:0 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
18:30 | Celta de Vigo | | Deportivo | 1:1 (1:0) | |||||
Vigo | |||||||||
20:45 | Villarreal | | Valencia | 1:0 (0:0) | |||||
Villarreal |
Day 36 | |||||||||
18:00 | Milan | | Hellas Verona | 4:1 (2:0) | |||||
Milano | |||||||||
20:45 | Juventus | | Bologna | 3:1 (0:1) | |||||
Torino |
Day 34 | |||||||||
19:30 | Wisła Płock | | Lech | 0:0 | |||||
Płock |
Day 33 | |||||||||
16:00 | Belenenses | | Portimonense | 3:2 (1:2) | |||||
Lisboa | |||||||||
18:15 | Tondela | | Vitória Guimarães | 1:4 (1:2) | |||||
Tondela | |||||||||
20:30 | Sporting | | Benfica | 0:0 | |||||
Lisboa |
Day 35 | |||||||||
17:00 | Radnički | | Vojvodina | 5:0 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
17:00 | Partizan | | Napredak | 2:2 (0:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Čukarički | | Voždovac | 2:1 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
19:00 | Crvena Zvezda | | Spartak Zlatibor Voda | 4:0 (3:0) | |||||
Belgrade |
Day 33 | |||||||||
17:00 | Inter | | Osijek | 1:0 (0:0) | |||||
Zaprešić | |||||||||
19:00 | Cibalia | | Istra 1961 | 1:1 (1:1) | |||||
Vinkovci |
Day 27 | |||||||||
16:00 | Zbrojovka | | Jablonec | 0:3 (0:2) | |||||
Brno | |||||||||
16:00 | Karviná | | Dukla | 1:3 (0:1) | |||||
Karviná | |||||||||
16:00 | Slovan | | Vysočina | 1:3 (1:0) | |||||
Liberec | |||||||||
16:00 | Mladá Boleslav | | Baník | 0:0 | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
16:15 | Sigma | | Bohemians 1905 | 1:1 (0:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
17:00 | Slovácko | | Teplice | 0:0 | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
18:30 | Slavia | | Viktoria Plzeň | 2:0 (1:0) | |||||
Praha |
Day 7 | |||||||||
14:00 | Hammarby | | Sundsvall | 4:3 (3:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
16:00 | Östersunds | | Norrköping | 0:2 (0:2) | |||||
Östersund |
Day 36 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Hibernian | 0:0 | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Rangers | | Kilmarnock | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow |
Day 36 | |||||||||
12:30 | Dundee | | Hamilton Academical | 1:0 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Motherwell | | St. Johnstone | 1:5 (0:3) | |||||
Motherwell |
Day 26 | |||||||||
13:15 | Arsenal | | Rosario Central | 4:0 (3:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
13:15 | Argentinos Juniors | | Godoy Cruz | 1:2 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
15:30 | Newell's Old Boys | | Defensa y Justicia | 1:0 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
17:45 | Talleres | | Huracán | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
20:00 | Atlético Tucumán | | Olimpo | 1:1 (0:0) | |||||
San Miguel de Tucumán |
Day 4 | |||||||||
19:00 | Vasco da Gama | | América | 4:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19:00 | São Paulo | | Atlético Mineiro | 2:2 (1:0) | |||||
São Paulo |
12:55 | Los Angeles | | Dallas | 1:1 (1:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
13:00 | Montreal Impact | | New England Revolution | 4:2 (1:0) | |||||
Montréal | |||||||||
13:00 | Minnesota United | | Vancouver Whitecaps | 1:0 (0:0) | |||||
Minneapolis | |||||||||
13:00 | Seattle Sounders | | Columbus Crew | 0:0 | |||||
Seattle | |||||||||
13:55 | New York Red Bulls | | New York City | 4:0 (3:0) | |||||
Harrison | |||||||||
19:30 | Chicago Fire | | Atlanta United | 1:2 (0:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19:30 | Houston Dynamo | | Los Angeles Galaxy | 3:2 (1:1) | |||||
Houston | |||||||||
19:30 | Sporting Kansas City | | Colorado Rapids | 1:0 (1:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | Portland Timbers | 0:1 (0:0) | |||||
Santa Clara |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 22 | 5 | 7 | 62-33 | 71 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 21 | 6 | 7 | 70-44 | 69 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 8 | 10 | 59-45 | 56 | ||
4. | DC United | 34 | 14 | 9 | 11 | 60-50 | 51 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 14 | 9 | 11 | 43-45 | 51 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 15 | 5 | 14 | 49-50 | 50 | ||
7. | Montreal Impact | 34 | 14 | 4 | 16 | 47-53 | 46 | ||
8. | New England Revolution | 34 | 10 | 11 | 13 | 49-55 | 41 | ||
9. | Toronto | 34 | 10 | 6 | 18 | 59-64 | 36 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 8 | 18 | 48-61 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 34 | 18 | 8 | 8 | 65-40 | 62 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 18 | 5 | 11 | 52-37 | 59 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 16 | 9 | 9 | 68-52 | 57 | ||
4. | Dallas | 34 | 16 | 9 | 9 | 52-44 | 57 | ||
5. | Portland Timbers | 34 | 15 | 9 | 10 | 54-48 | 54 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-58 | 49 | ||
7. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 66-64 | 48 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 13 | 8 | 13 | 54-67 | 47 | ||
9. | Houston Dynamo | 34 | 10 | 8 | 16 | 58-58 | 38 | ||
10. | Minnesota United | 34 | 11 | 3 | 20 | 49-71 | 36 |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Dalian Yifang | | Guangzhou Evergrande Taobao | 3:0 (2:0) | |||||
Dalian | |||||||||
19:35 | Guangzhou R&F | | Shanghai Greenland Shenhua | 4:2 (3:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
19:35 | Hebei China Fortune | | Henan Jianye | 0:1 (0:1) | |||||
Qinhuangdao | |||||||||
19:35 | Chongqing Dangdai Lifan | | Tianjin Quanjian | 0:1 (0:0) | |||||
Chongqing | |||||||||
19:35 | Shanghai SIPG | | Beijing Sinobo Guoan | 1:2 (1:0) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
19:50 | Newcastle United Jets | | Melbourne Victory | 0:1 (0:1) | |||||
Newcastle |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |