Independiente

Avellaneda

Founded: 01.01.1905

Stadium: Estadio Libertadores de América (La Doble Visera)

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Intercontinental Cup - overall stats
Intercontinental Cup 1984 - Winner
Intercontinental Cup 1974 - Final
Intercontinental Cup 1973 - Winner
Intercontinental Cup 1972 - Final
Intercontinental Cup 1965 - Final
Intercontinental Cup 1964 - Final

Overall stats Copa Libertadores - overall stats
Copa Libertadores 2011 - Group 8 - place 3
Copa Libertadores 2004 - Playoff
Copa Libertadores 1995 - 1/8 finals
Copa Libertadores 1990 - Quarterfinal
Copa Libertadores 1987 - Semifinal group 2 - place 3
Copa Libertadores 1985 - Semifinal group 1 - place 2
Copa Libertadores 1984 - Winner
Copa Libertadores 1979 - Semifinal group 1 - place 2
Copa Libertadores 1978 - First round, group 1 - place 2
Copa Libertadores 1976 - Semifinal group 2 - place 2
Copa Libertadores 1975 - Winner
Copa Libertadores 1974 - Winner
Copa Libertadores 1973 - Winner
Copa Libertadores 1972 - Winner
Copa Libertadores 1968 - Second round, group 1 - place 2
Copa Libertadores 1966 - Semifinal group 1 - place 2
Copa Libertadores 1965 - Winner
Copa Libertadores 1964 - Winner
Copa Libertadores 1961 - Quarterfinal

Overall stats Copa Sudamericana - overall stats
Copa Sudamericana 2017 - Round of 16
Copa Sudamericana 2016 - Round of 16
Copa Sudamericana 2015 - Quarterfinal
Copa Sudamericana 2012 - Quarterfinal
Copa Sudamericana 2011 - Round of 16
Copa Sudamericana 2010 - Winner
Copa Sudamericana 2008 - First Round
Copa Sudamericana 2003 - Section 1, Second Stage

Overall stats Supercopa Libertadores - overall stats
Supercopa Libertadores 1997 - Group 1 - place 3
Supercopa Libertadores 1996 - First round
Supercopa Libertadores 1995 - Winner
Supercopa Libertadores 1994 - Winner
Supercopa Libertadores 1993 - First round
Supercopa Libertadores 1992 - First round
Supercopa Libertadores 1991 - Quarterfinal
Supercopa Libertadores 1990 - First round
Supercopa Libertadores 1989 - Final
Supercopa Libertadores 1988 - First round

Overall stats Copa Mercosur - overall stats
Copa Mercosur 2001 - Quarterfinal
Copa Mercosur 2000 - Group B - place 3
Copa Mercosur 1999 - Quarterfinal
Copa Mercosur 1998 - Group B - place 3

Overall stats Copa Interamericana - overall stats
Copa Interamericana 1976 - Winner
Copa Interamericana 1974 - Winner
Copa Interamericana 1973 - Winner

Overall stats Recopa Sudamericana - overall stats
Recopa Sudamericana 2011 - Final
Recopa Sudamericana 1996 - Final
Recopa Sudamericana 1995 - Winner

Overall stats Argentinian Primera División - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

Argentinian championship, 2016/17 Primera División - place 6
Argentinian championship, 2016 Primera División - place 3
Argentinian championship, 2015 Primera División - place 5
Argentinian championship, Primera División 2014 Torneo de Transición - place 4
Argentinian championship, Primera División 2012/13 Torneo Final - place 12
Argentinian championship, Primera División 2012 Clausura - place 16
Argentinian championship, Primera División 2011 Apertura - place 8
Argentinian championship, Primera División 2011 Clausura - place 6
Argentinian championship, Primera División 2010 Apertura - place 20
Argentinian championship, Primera División 2010 Clausura - place 4
Argentinian championship, Primera División 2009 Apertura - place 4
Argentinian championship, Primera División 2009 Clausura - place 16
Argentinian championship, Primera División, Apertura 2008 Championship - place 18
Argentinian championship, Primera División 2008 Clausura - place 6
Argentinian championship, Primera División 2007 Apertura - place 9
Argentinian championship, Primera División 2007 Clausura - place 11
Argentinian championship, Primera División 2006 Apertura - place 4
Argentinian championship, Primera División 2006 Clausura - place 12
Argentinian championship, Primera División 2005 Apertura - place 4
Argentinian championship, Primera División 2005 Clausura - place 12
Argentinian championship, Primera División 2004 Apertura - place 15
Argentinian championship, Primera División 2004 Clausura - place 13
Argentinian championship, Primera División 2003 Apertura - place 14
Argentinian championship, Primera División 2003 Clausura - place 17
Argentinian championship, Primera División 2002 Apertura - Champion
Argentinian championship, Primera División 2002 Clausura - place 20
Argentinian championship, Primera División 2001 Apertura - place 10
Argentinian championship, Primera División 2001 Clausura - place 17
Argentinian championship, Primera División 2000 Apertura - place 14
Argentinian championship, Primera División 2000 Clausura - place 2
Argentinian championship, Primera División 1999 Apertura - place 9
Argentinian championship, Primera División 1999 Clausura - place 5
Argentinian championship, Primera División 1998 Apertura - place 16
Argentinian championship, Primera División 1998 Clausura - place 10
Argentinian championship, Primera División 1997 Apertura - place 7
Argentinian championship, Primera División 1997 Clausura - place 4
Argentinian championship, Primera División 1996 Apertura - place 2
Argentinian championship, Primera División 1996 Clausura - place 12
Argentinian championship, Primera División 1995 Apertura - place 14
Argentinian championship, Primera División 1995 Clausura - place 11
Argentinian championship, Primera División 1994 Apertura - place 11
Argentinian championship, Primera División 1994 Clausura - Champion
Argentinian championship, Primera División 1993 Apertura - place 5
Argentinian championship, Primera División 1993 Clausura - place 2
Argentinian championship, Primera División 1992 Apertura - place 15
Argentinian championship, Primera División 1992 Clausura - place 12
Argentinian championship, Primera División 1991 Apertura - place 11
Argentinian championship, Primera División 1990/91 Torneo Clausura - place 5
Argentinian championship 1989/90 Primera División - place 2
Argentinian championship, Primera División 1989/90 Torneo Liguilla Pre-Libertadores
Argentinian championship 1988/89 Primera División - Champion
Argentinian championship 1987/88 Primera División - place 11
Argentinian championship, Primera División 1987/88 Torneo Liguilla Clasificación, Final
Argentinian championship 1986/87 Primera División - place 3
Argentinian championship, Primera División 1985/86 Primera División - place 9
Argentinian championship, National 1985 Winners, Round 3
Argentinian championship, National 1984 Quarterfinal
Argentinian championship 1984 Campeonato Metropolitano - place 14
Argentinian championship, National 1983 Final
Argentinian championship 1983 Campeonato Metropolitano - Champion
Argentinian championship, National 1982 Groups B/D - place 3
Argentinian championship 1982 Campeonato Metropolitano - place 2
Argentinian championship, National 1981 Semifinal
Argentinian championship 1981 Campeonato Metropolitano - place 6
Argentinian championship, National 1980 Semifinal
Argentinian championship 1980 Campeonato Metropolitano - place 14
Argentinian championship, National 1979 Groups A/C - place 5
Argentinian championship, Metropolitano 1979 Semifinal
Argentinian championship, National 1978 Final - Champion
Argentinian championship 1978 Campeonato Metropolitano - place 8
Argentinian championship, National 1977 Final - Champion
Argentinian championship 1977 Campeonato Metropolitano - place 2
Argentinian championship, National 1976 Groups A/B - place 3
Argentinian championship, Metropolitano 1976 Championship Group - place 10
Argentinian championship, National 1975 Groups C/D - place 3
Argentinian championship 1975 Campeonato Metropolitano - place 13
Argentinian championship, National 1974 Final Round - place 5
Argentinian championship, Metropolitano 1974 Groups A/B - place 5
Argentinian championship, National 1973 Groups A/B - place 8
Argentinian championship 1973 Campeonato Metropolitano - place 4
Argentinian championship, National 1972 Groups A/B - place 7
Argentinian championship 1972 Campeonato Metropolitano - place 11
Argentinian championship, National 1971 Semifinal
Argentinian championship 1971 Torneo Prelibertadores
Argentinian championship 1971 Campeonato Metropolitano - Champion
Argentinian championship, National 1970 Groups A/B - place 4
Argentinian championship 1970 Campeonato Metropolitano - Champion
Argentinian championship 1969 Campeonato Nacional - place 4
Argentinian championship, Metropolitano 1969 Groups A/B - place 4
Argentinian championship, National 1968 Championship - place 11
Argentinian championship, Metropolitano 1968 Groups A/B - place 5
Argentinian championship 1967 Campeonato Nacional - Champion
Argentinian championship, Metropolitano 1967 Semifinal
Argentinian championship 1966 Primera División - place 6
Argentinian championship 1965 Primera División - place 13
Argentinian championship 1964 Primera División - place 2
Argentinian championship 1963 Primera División - Champion
Argentinian championship 1962 Primera División - place 4
Argentinian championship 1961 Primera División - place 6
Argentinian championship 1960 Primera División - Champion
Argentinian championship 1959 Primera División - place 3
Argentinian championship 1958 Primera División - place 8
Argentinian championship 1957 Primera División - place 8
Argentinian championship 1956 Primera División - place 7
Argentinian championship 1955 Primera División - place 4
Argentinian championship 1954 Primera División - place 2
Argentinian championship 1953 Primera División - place 4
Argentinian championship 1952 Primera División - place 3
Argentinian championship 1951 Primera División - place 4
Argentinian championship 1950 Primera División - place 3
Argentinian championship 1949 Primera División - place 8
Argentinian championship 1948 Primera División - Champion
Argentinian championship 1947 Primera División - place 3
Argentinian championship 1946 Primera División - place 5
Argentinian championship 1945 Primera División - place 3
Argentinian championship 1944 Primera División - place 5
Argentinian championship 1943 Primera División - place 6
Argentinian championship 1942 Primera División - place 8
Argentinian championship 1941 Primera División - place 5
Argentinian championship 1940 Copa Campeonato - place 2
Argentinian championship 1939 Copa Campeonato - Champion
Argentinian championship 1938 Copa Campeonato - Champion
Argentinian championship 1937 Copa Campeonato - place 2
Argentinian championship 1936 Copa Campeonato - place 4
Argentinian championship 1935 Copa Campeonato - place 2
Argentinian championship 1934 Primera División - place 2
Argentinian championship 1933 Primera División - place 6
Argentinian championship 1932 Primera División - place 2
Argentinian championship 1931 Primera División - place 6

Football calendar
Now in database:

Years:146
Tourneys:8 651
Matches:998 876
Clubs:10 621
National teams:258
Stadiums:9 214
Site news
19.08.2017
current

FA Cup 2017/18 added

18.08.2017
current

Russian Cup 2017/18 added

18.08.2017
current

Ukrainian Cup 2017/18 added

16.08.2017
current

Italian Serie A 2017/18 added

16.08.2017
current

Spanish La Liga 2017/18 added

In the football world

Tomorrow, August 21

Al AinAl Hilal

19:50

 

AkhmatArsenal

20:00

 

Manchester CityEverton

20:00

 

Maine RoadAbbey Hey

19:45*

Beaconsfield TownChalfont St Peter

19:45*

 

SeptemvriBeroe

20:30

 

ValurGrindavík

19:15

StjarnanFjölnir

19:15

 

LevanteVillarreal

20:15

MálagaEibar

22:00

 

METTA/LUJelgava

17:00

VentspilsFK Liepāja

17:00

RFSRiga FC

19:00

 

Sarpsborg 08Strømsgodset

19:00

 

ZagłębieWisła K

18:00

 

FeirensePaços de Ferreira

20:00

 

RudarCelje

20:00

 

SundsvallKalmar

19:00

ÖrebroHammarby

19:00

 

PaideInfonet

18:30

 

FluminenseAtlético Mineiro

20:00

Local time

Yesterday, August 19

CameroonSão Tomé and Príncipe

2:0

ZambiaSouth Africa

2:0

DR CongoCongo

1:1

RwandaUganda

2:0

Côte d'IvoireNiger

1:0

NigeriaBenin

2:0

MaliMauritania

0:1

AngolaMadagascar

1:0

GabonEquatorial Guinea

-:+*

SudanEthiopia

1:0

 

UralCSKA

0:0

SpartakLokomotiv

3:4

RubinAnzhi

6:0

 

DynamoTom

2:0

FK KhimkiShinnik

0:3

FK TambovKuban

2:1

SibirOlimpiets

1:1

FK TyumenKrylia Sovetov

0:2

YeniseyZenit-2

2:1

FK OrenburgLuch-Energiya

2:0

BaltikaFakel

0:1

VolgarAvangard

1:1

 

ChornomoretsVeres

0:1

ShahtarOlympik

2:0

 

AvanhardDesna

0:0

ZhemchuzhinaHirnyk-Sport

1:2

FK SumyHelios

1:1

BalkanyKolos

1:0

Cherkasky DniproFK Poltava

2:3

Naftovyk-UkrnaftaVolyn

1:0

KreminIngulets

0:1

Obolon-BrovarMFK Mykolaiv

2:0

 

FK TernopilNyva T

BukovynaPolissya

*

SkalaArsenal-Kyivshchyna

17:00*

FK LvivNyva V

1:1

AhrobiznesPodillya

2:1

 

Ingulets-2Enerhiya

1:3

TavriyaSudnobudivnyk

4:2

Metalist 1925FK Nikopol

4:0

Dnipro-1Real Pharma

4:1

 

FK HaradzeyaFK Slutsk

1:1

Tarpeda-BelAZFK Vitebsk

2:0

 

MilsamiSfîntul Gheorghe

1:0

SperanţaDinamo-Auto

1:1

 

ObodBuxoro

2:3

MashʼalShoʼrtan

4:0

NeftchiNavbahor

1:1

QizilqumQoʼqon 1912

3:1

FK OlmaliqSoʼgʼdiyona

2:1

 

RapidSturm

1:2

WolfsbergAdmira Wacker

2:0

 

Swansea CityManchester United

0:4

AFC BournemouthWatford

0:2

BurnleyWest Bromwich Albion

0:1

Leicester CityBrighton & Hove Albion

2:0

LiverpoolCrystal Palace

1:0

SouthamptonWest Ham United

3:2

Stoke CityArsenal

1:0

 

Sheffield UnitedBarnsley

1:0

Aston VillaNorwich City

4:2

Bolton WanderersDerby County

1:2

Bristol CityMillwall

0:0

FulhamSheffield Wednesday

0:1

Ipswich TownBrentford

2:0

Nottingham ForestMiddlesbrough

2:1

Preston North EndReading

1:0

Queens Park RangersHull City

2:1

Wolverhampton WanderersCardiff City

1:2

SunderlandLeeds United

0:2

 

South ShieldsBridlington Town

3:1

Albion SportsNewton Aycliffe

2:1

Sunderland RCAAshington

4:0

Guisborough TownShildon

1:5

Goole AFCNewcastle Benfield

1:2

Barnoldswick TownDunston UTS

2:1

Tadcaster AlbionColne

0:1

Harrogate Railway AthleticKendal Town

1:1

Scarborough AthleticMarske United

1:1

Consett AFCHeaton Stannington

4:0

PenrithWhitley Bay

1:1

Abbey HeyMaine Road

2:2

SheffieldOssett Town

0:2

Penistone ChurchLitherland REMYCA

2:0

Bamber BridgeBrighouse Town

3:2

Frickley AthleticRuncorn Town

2:1

Ramsbottom UnitedLiversedge

2:3

Pontefract CollieriesSkelmersdale United

1:2

Ashton AthleticRuncorn Linnets

4:2

ParkgateHandsworth Parramore

2:4

TraffordKidsgrove Athletic

2:2

1874 NorthwichWest Didsbury & Chorlton

3:3

Glossop North EndMossley AFC

0:2

HydeCongleton Town

4:2

Ossett AlbionDroylsden

3:4

Colwyn BayStocksbridge Park Steels

3:0

Radcliffe BoroughBurscough

1:1

Leek TownCammell Laird 1907

2:0

Sporting KhalsaMarket Drayton Town

1:1

AlvechurchHanley Town

2:0

Walsall WoodTividale

0:1

Bedworth UnitedHaughmond

0:2

Rugby TownRomulus

2:3

Bromsgrove SportingColeshill Town

3:4

Wolverhampton CasualsBoldmere St Michaels

2:2

BroctonGresley

2:0

Newcastle TownEvesham United

1:1

AFC WulfruniansWestfields

1:1

Birstall UnitedCleethorpes Town

0:3

Shepshed DynamoKimberley Miners Welfare

3:0

Kirby MuxloeDunkirk

0:2

Grimsby BoroughLeicester Road

4:1

Oadby TownLoughborough Dynamo

1:3

Hinckley AFCAylestone Park

4:1

Staveley Miners WelfareBasford United

0:1

Boston TownCarlton Town

3:2

Lincoln UnitedBelper Town

0:0

Bottesford TownClipstone

4:1

Wisbech TownSpalding United

2:2

Dereham TownCorby Town

3:0

Barton RoversDeeping Rangers

1:2

YaxleyHarborough Town

5:3

Holbeach UnitedNorthampton ON Chenecks

6:1

Newport Pagnell TownAFC Kempston Rovers

3:3

Arlesey TownDesborough Town

3:1

Soham Town RangersCogenhoe United

3:2

Eynesbury RoversPeterborough Sports

1:1

Wellingborough TownAFC Rushden & Diamonds

0:4

Bedford TownSwaffham Town

3:1

Bury TownTilbury

1:2

Southend ManorGorleston

2:3

Bowers & PitseaHaringey Borough

0:2

Maldon & TiptreeWaltham Abbey

5:1

AFC HornchurchBrentwood Town

2:0

Canvey IslandWitham Town

0:2

ClaptonNorwich United

2:0

Framlingham TownMildenhall Town

0:1

Haverhill RoversHeybridge Swifts

1:1

Newmarket TownWare

1:2

Tower HamletsTakeley

0:4

Brantham AthleticCheshunt

3:5

Stowmarket TownRomford

1:1

AFC SudburyAveley

4:0

IlfordHaverhill Borough

1:1

Hertford TownHadleigh United

4:1

Great Yarmouth TownBasildon United

1:0

Grays AthleticRedbridge

2:0

Long MelfordFC Romania

1:2

BarkingSaffron Walden Town

0:0

Potters Bar TownWest Essex

4:1

Slimbridge AFCCinderford Town

1:2

Flackwell HeathDidcot Town

1:2

Chalfont St PeterBeaconsfield Town

2:2

Ashford TownWembley

3:0

Colney HeathShortwood United

2:0

KidlingtonWantage Town

1:0

Swindon SupermarineNorthwood

1:0

Hayes & Yeading UnitedBrimscombe & Thrupp

1:0

Leighton TownTuffley Rovers

2:3

Leverstock GreenAylesbury United

1:1

SouthallHadley

2:4

AylesburyCirencester Town

2:1

UxbridgeThame United

0:4

Hanwell TownLonglevens

1:0

Highmoor IbisNorth Leigh

1:3

CockfostersHolmer Green

3:0

PaghamSittingbourne

1:1

Hollands & BlairCrowborough Athletic

1:4

WhyteleafeErith Town

1:1

Carshalton AthleticWalton & Hersham

1:1

Haywards Heath TownSouth Park

2:0

Colliers Wood UnitedShoreham

1:1

Sutton Common RoversEastbourne Town

1:2

Corinthian-CasualsHythe Town

1:1

Greenwich BoroughThree Bridges

4:1

Deal TownGlebe

2:2

Walton CasualsMolesey

3:1

RedhillAshford United

1:3

RamsgateHanworth Villa

3:1

East Grinstead TownVCD Athletic

3:2

Banstead AthleticLoxwood

6:3

East PrestonThamesmead Town

0:8

ChipsteadHorley Town

2:0

Tunbridge WellsCB Hounslow United

3:1

Steyning TownPhoenix Sports

0:3

Chertsey TownHorsham

1:3

LewesNewhaven

3:3

Sheppey UnitedHastings United

0:2

CroydonFaversham Town

0:0

Bracknell TownWinchester City

0:4

Fleet TownAFC Totton

1:1

Andover TownWimborne Town

3:3

Godalming TownFarnham Town

3:0

AFC PortchesterAmesbury Town

3:1

Hamworthy UnitedAscot United

4:1

BinfieldHorndean

1:1

BrockenhurstHartley Wintney

1:5

SalisburyFareham Town

3:2

Badshot LeaMoneyfields

0:3

Laverstock & FordKnaphill

2:4

Alresford TownThatcham Town

0:2

Portland UnitedPaulton Rovers

0:3

Barnstaple TownClevedon Town

1:0

TavistockShaftesbury

2:1

BidefordWells City

6:0

Cadbury HeathYate Town

1:0

Bridgwater TownBrislington

1:0

Hengrove AthleticBodmin Town

1:4

Willand RoversBristol Manor Farm

2:1

Odd DownMangotsfield United

1:0

Taunton TownLarkhall Athletic

3:0

BridportStreet

3:1

 

GenkCharleroi

0:1

Waasland-BeverenLokeren

2:3

EupenOostende

2:1

MechelenAntwerp

1:2

 

VereyaLokomotiv

1:0

CSKAVitosha

6:1

 

Mezőkövesd-ZsóryHonvéd

1:2

PuskásBalmazújváros

2:1

ÚjpestDiósgyőr

1:1

 

HoffenheimWerder

1:0

HerthaStuttgart

2:0

Hamburger SVAugsburg

1:0

Mainz 05Hannover

0:1

WolfsburgBorussia D

0:3

Schalke 04RB Leipzig

2:0

 

TwenteVVV-Venlo

1:2

AZDen Haag

2:0

HeerenveenHeracles Almelo

1:1

 

SaburtaloSamtredia

1:1

TorpedoDila

2:1

 

Celta de VigoReal Sociedad

2:3

GironaAtlético

2:2

SevillaEspañol

1:1

 

JuventusCagliari

3:0

Hellas VeronaNapoli

1:3

 

LillestrømVålerenga

2:1

 

ArkaPogoń

0:3

PiastKorona

2:0

JagielloniaŚląsk

1:1

 

TondelaEstoril-Praia

2:3

Vitória GSporting

0:5

BenficaBelenenses

5:0

 

BačkaMladost

1:0

FK MačvaRad

1:2

Spartak Zlatibor VodaVoždovac

0:0

ČukaričkiRadnički

0:0

JavorVojvodina

0:1

 

TriglavGorica

1:3

MariborKrško

3:2

 

LyonBordeaux

3:3

Saint-ÉtienneAmiens

3:0

TroyesNantes

0:1

MontpellierStrasbourg

1:1

NiceGuingamp

2:0

RennesDijon

2:2

 

RijekaLokomotiva

2:1

 

GrbaljBudućnost

1:2

MladostKom

2:2

PetrovacIskra

0:1

RudarDečić

4:0

 

BaníkTeplice

3:3

FastavKarviná

1:0

Bohemians 1905Slavia

0:0

Mladá BoleslavSlovan

0:3

 

AFC EskilstunaMalmö

3:1

 

KilmarnockCeltic

0:2

AberdeenDundee

2:1

HibernianHamilton Academical

1:3

MotherwellRoss County

2:0

RangersHearts

0:0

St. JohnstonePartick Thistle

1:0

 

LevadiaPärnu

3:0

TammekaTrans

0:2

 

CorinthiansVitória

0:1

FlamengoAtlético

2:0

 

Chicago FireToronto

1:3

Colorado RapidsDC United

0:1

Vancouver WhitecapsHouston Dynamo

2:1

Montreal ImpactReal Salt Lake

3:1

Orlando CityColumbus Crew

1:1

Sporting Kansas CityDallas

2:0

San Jose EarthquakesPhiladelphia Union

2:2

 

YanbianJiangsu Suning

0:4

Guizhou Hengfeng ZhichengShanghai SIPG

2:1

Hebei China FortuneBeijing Guoan

2:0

Liaoning WhowinTianjin Teda

1:1

Shanghai ShenhuaGuangzhou Evergrande

0:3

Local time

International tournaments

Current

04.09.2016 – 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Europe

08.10.2015 – 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, South America

07.10.2015 – 06.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Africa

22.03.2015 – 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, CONCACAF

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

12.03.2015 – 27.03.2018

Asian Cup 2019,
Qualifying tournament

22.04.2017 – 22.08.2017

African Nations Championship 2018,
Qualifying tournament

27.06.2017 – 26.05.2018

UEFA Champions League 2017/18

29.06.2017 – 16.05.2018

Europa League 2017/18

23.01.2017 – 29.11.2017

Copa Libertadores 2017

28.02.2017 – 13.12.2017

Copa Sudamericana 2017

24.01.2017 – 25.11.2017

AFC Champions League 2017

19.08.2016 – 04.11.2017

AFC Cup 2017

10.02.2017 – 05.11.2017

CAF Champion's League 2017

10.02.2017 – 26.11.2017

CAF Confederation Cup 2017

01.08.2017 – 15.10.2017

CONCACAF League 2017

© WildSoft 2007-2017 info@wildstat.ru