Argentina

FIFA rank: 10

National stadium: Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti (Estadio Monumental de Núñez)

Last results
Fixtures

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats World Cup - overall stats
World Cup 2018. Final tournament - Round of 16
World Cup 2018. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 3
World Cup 2014. Final tournament - place 2
World Cup 2014. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
World Cup 2010. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 2010. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 4
World Cup 2006. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 2006. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 2
World Cup 2002. Final tournament - Group F - place 3
World Cup 2002. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
World Cup 1998. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1998. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
World Cup 1994. Final tournament - 1/8 finals
World Cup 1994. Qualifying tournament, South America - Group 1 - place 2
World Cup 1994. Qualifying tournament, intercontinental play-off - Playoff, round 2
World Cup 1990. Final tournament - place 2
World Cup 1986. Final tournament - Winner
World Cup 1986. Qualifying tournament, South America - Group 1 - place 1
World Cup 1982. Final tournament - Quarterfinal group C - place 3
World Cup 1978. Final tournament - Winner
World Cup 1974. Final tournament - Semifinal group A - place 4
World Cup 1974. Qualifying tournament, South America - Group 2 - place 1
World Cup 1970. Qualifying tournament, South America - Group 1 - place 3
World Cup 1966. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1966. Qualifying tournament, South America - Group 3 - place 1
World Cup 1962. Final tournament - Group 4 - place 3
World Cup 1962. Qualifying tournament, South America - Group 1
World Cup 1958. Final tournament - Group 1 - place 4
World Cup 1958. Qualifying tournament, South America - Group 2 - place 1
World Cup 1938. Qualifying tournament - Group 10
World Cup 1934. Final tournament - 1/8 finals
World Cup 1934. Qualifying tournament - Group 10
World Cup 1930 - Final

Overall stats Copa América - overall stats
Copa América 2019 - place 3
Copa América 2016 - place 2
Copa América 2015 - place 2
Copa América 2011 - Quarterfinal
Copa América 2007 - place 2
Copa América 2004 - place 2
Copa América 1999 - Quarterfinal
Copa América 1997 - Quarterfinal
Copa América 1995 - Quarterfinal
Copa América 1993 - Winner
Copa América 1991 - Winner
Copa América 1989 - place 3
Copa América 1987 - place 4
Copa América 1983 - Group 2 - place 2
Copa América 1979 - Group 2 - place 3
Copa América 1975 - Group 1 - place 2
South American Championship 1967. Final tournament - place 2
South American Championship 1963 - place 3
South American Championship 1959 - Winner
South American Championship 1959 (unofficial) - place 2
South American Championship 1957 - Winner
South American Championship 1956 (unofficial) - place 2
South American Championship 1955 - Winner
South American Championship 1947 - Winner
South American Championship 1946 (unofficial) - Winner
South American Championship 1945 (unofficial) - Winner
South American Championship 1942 - place 2
South American Championship 1941 (unofficial) - Winner
South American Championship 1937 - Winner
South American Championship 1935 (unofficial) - place 2
South American Championship 1929 - Winner
South American Championship 1927 - Winner
South American Championship 1926 - place 2
South American Championship 1925 - Winner
South American Championship 1924 - place 2
South American Championship 1923 - place 2
South American Championship 1922 - place 4
South American Championship 1921 - Winner
South American Championship 1920 - place 2
South American Championship 1919 - place 3
South American Championship 1917 - place 2
South American Championship 1916 (unofficial) - place 2
South American Championship 1910 (unofficial) - Winner

Overall stats Olympic Games - overall stats
Olympic Games 1988. Final tournament - Quarterfinal
Olympic Games 1988. Qualifying tournament, South America - Final group - place 2
Olympic Games 1980. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
Olympic Games 1976. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 3
Olympic Games 1972. Qualifying tournament, South America - Final group - place 3
Olympic Games 1964. Final tournament - Group D - place 3
Olympic Games 1964. Qualifying tournament, South America - Qualifying round - place 1
Olympic Games 1960. Final tournament - Group 3 - place 2
Olympic Games 1960. Qualifying tournament, America - Final round - place 1
Olympic Games 1928 - place 2

Overall stats Copa del Atlantico - overall stats
Copa del Atlantico 1976 - place 2
Copa del Atlantico 1960 - place 2
Copa del Atlantico 1956 - place 2

Overall stats Brazil Independence Cup - overall stats
Brazil Independence Cup 1972 - place 4

Overall stats FIFA Confederations Cup - overall stats
FIFA Confederations Cup 2005 - place 2
King Fahd Cup 1995 - place 2
King Fahd Cup 1992 - Winner

Overall stats Mundialito - overall stats
Mundialito 1980 - Group B - place 2

Overall stats Nehru Cup - overall stats
Nehru Cup 1984 - place 3

Overall stats Pan American Championship - overall stats
Pan American Championship 1960 - Winner
Pan American Championship 1956 - place 2

Overall stats President's Cup/Korea Cup - overall stats
President's Cup 1988 - Group D - place 3
President's Cup 1987 - Group A - place 4
President's Cup 1985 - Second round, group 2 - place 4
President's Cup 1981 - Winner

Overall stats Kirin Cup - overall stats
Kirin Cup 2003 - Final round
Kirin Cup 1992 - Winner

Overall stats Copa Premio Honor Argentino - overall stats
Copa Premio Honor Argentino 1920 - Winner
Copa Premio Honor Argentino 1919 - Winner
Copa Premio Honor Argentino 1918 - Winner
Copa Premio Honor Argentino 1914 - Winner
Copa Premio Honor Argentino 1913 - Winner
Copa Premio Honor Argentino 1912 - Final
Copa Premio Honor Argentino 1911 - Winner
Copa Premio Honor Argentino 1910 - Final
Copa Premio Honor Argentino 1909 - Winner
Copa Premio Honor Argentino 1908 - Final

Overall stats Copa Premio Honor Uruguayo - overall stats
Copa Premio Honor Uruguayo 1924 - Winner
Copa Premio Honor Uruguayo 1923 - Winner
Copa Premio Honor Uruguayo 1922 - Final
Copa Premio Honor Uruguayo 1920 - Final
Copa Premio Honor Uruguayo 1919 - Final
Copa Premio Honor Uruguayo 1918 - Final
Copa Premio Honor Uruguayo 1917 - Winner
Copa Premio Honor Uruguayo 1916 - Winner
Copa Premio Honor Uruguayo 1915 - Winner
Copa Premio Honor Uruguayo 1914 - Final
Copa Premio Honor Uruguayo 1913 - Final
Copa Premio Honor Uruguayo 1912 - Final
Copa Premio Honor Uruguayo 1911 - Final

Overall stats Superclásico de las Américas - overall stats
Superclásico de las Américas 2012 - Final
Superclásico de las Américas 2011 - Final
Copa Julio Roca 1971 - Winner
Copa Julio Roca 1963 - Final
Copa Julio Roca 1960 - Final
Copa Julio Roca 1957 - Final
Copa Julio Roca 1945 - Final
Copa Julio Roca 1940 - Winner
Copa Julio Roca 1939/40 - Winner
Copa Julio Roca 1923 - Winner
Copa Julio Roca 1922 - Final
Copa Julio Roca 1914 - Final

Overall stats Copa Carlos Dittborn - overall stats
Copa Carlos Dittborn 1976 - Winner
Copa Carlos Dittborn 1974 - Winner
Copa Carlos Dittborn 1973 - Final
Copa Carlos Dittborn 1972 - Winner
Copa Carlos Dittborn 1971 - Winner
Copa Carlos Dittborn 1968 - Winner
Copa Carlos Dittborn 1965 - Winner
Copa Carlos Dittborn 1964 - Winner
Copa Carlos Dittborn 1962 - Winner

Overall stats Copa Rosa Chevallier Boutell - overall stats
Copa Rosa Chevallier Boutell 1971 - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1964 - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1963 - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1956 - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1950 - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1945, January - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1945, July - Final
Copa Rosa Chevallier Boutell 1943 - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1940 - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1939 - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1931 - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1926 - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1925 - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1924 - Winner
Copa Rosa Chevallier Boutell 1923 - Final

Overall stats Copa Félix Bogado - overall stats
Copa Félix Bogado 1983 - Final
Copa Félix Bogado 1977 - Final

Overall stats Copa Héctor Gómez - overall stats
Copa Héctor Gómez 1943 - Winner
Copa Héctor Gómez 1940 - Final
Copa Héctor Gómez 1938 - Winner
Copa Héctor Gómez 1936 - Final
Copa Héctor Gómez 1935 - Winner

Overall stats Copa Juan Mignaburu - overall stats
Copa Juan Mignaburu 1943 - Winner
Copa Juan Mignaburu 1940 - Winner
Copa Juan Mignaburu 1938 - Winner
Copa Juan Mignaburu 1936 - Winner
Copa Juan Mignaburu 1935 - Winner

Overall stats Copa Lipton - overall stats
Copa Lipton 1992 - Winner
Copa Lipton 1973 - Final
Copa Lipton 1968 - Winner
Copa Lipton 1962 - Winner
Copa Lipton 1957 - Winner
Copa Lipton 1945 - Winner
Copa Lipton 1942 - Winner
Copa Lipton 1937 - Winner
Copa Lipton 1929 - Final
Copa Lipton 1928 - Winner
Copa Lipton 1927 - Final
Copa Lipton 1924 - Final
Copa Lipton 1923 - Final
Copa Lipton 1922 - Final
Copa Lipton 1919 - Final
Copa Lipton 1918 - Winner
Copa Lipton 1917 - Winner
Copa Lipton 1916 - Winner
Copa Lipton 1915 - Winner
Copa Lipton 1913 - Winner
Copa Lipton 1912 - Final
Copa Lipton 1911 - Final
Copa Lipton 1910 - Final
Copa Lipton 1909 - Winner
Copa Lipton 1908 - Winner
Copa Lipton 1907 - Winner
Copa Lipton 1906 - Winner
Copa Lipton 1905 - Final

Overall stats Copa Newton - overall stats
Copa Newton 1975 - Winner
Copa Newton 1973 - Winner
Copa Newton 1968 - Final
Copa Newton 1957 - Winner
Copa Newton 1945 - Winner
Copa Newton 1942 - Winner
Copa Newton 1937 - Winner
Copa Newton 1930 - Final
Copa Newton 1929 - Final
Copa Newton 1928 - Winner
Copa Newton 1927 - Winner
Copa Newton 1924 - Winner
Copa Newton 1922 - Final
Copa Newton 1920 - Final
Copa Newton 1919 - Final
Copa Newton 1918 - Winner
Copa Newton 1917 - Final
Copa Newton 1916 - Winner
Copa Newton 1915 - Final
Copa Newton 1913 - Final
Copa Newton 1912 - Final
Copa Newton 1911 - Winner
Copa Newton 1909 - Winner
Copa Newton 1908 - Winner
Copa Newton 1907 - Winner
Copa Newton 1906 - Winner

Overall stats Copa Ramón Castilla - overall stats
Copa Ramón Castilla 1978 - Winner
Copa Ramón Castilla 1976 - Winner
Copa Ramón Castilla 1972/73 - Winner

Overall stats Friendly internationals - overall stats
2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1981 1980 1979 1978 1977 1976 1975 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1962 1961 1960 1959 1958 1957 1956 1954 1953 1952 1951 1948 1947 1945 1944 1943 1941 1940 1935 1934 1933 1932 1931 1930 1929 1928 1925 1924 1923 1922 1921 1920 1919 1917 1916 1914 1913 1912 1911 1910 1906 1903 1902 1901

Clubs:

Aldosivi (Mar del Plata)
Alianza (Cutral Có)
All Boys (Buenos Aires)
Almagro (Buenos Aires)
Almirante Brown (Buenos Aires)
Altos Hornos Zapla (Palpalá)
Alvarado (Mar del Plata)
Andino (La Rioja)
Argentino (Firmat)
Argentino (Quilmes)
Argentinos Juniors (Buenos Aires)
Armenio (Ingeniero Maschwitz)
Arsenal (Sarandí)
Atlético (Concepción del Uruguay)
Atlético (Villa Regina)
Atlético Concepción (Banda del Río Salí)
Atlético Ledesma (Libertador General San Martín)
Atlético Rafaela (Rafaela)
Atlético Santa Rosa (Santa Rosa)
Atlético Tucumán (San Miguel)
Atlanta (Buenos Aires)
Banfield (Banfield)
Bartolomé Mitre (Posadas)
Belgrano (Córdoba)
Boca Juniors (Buenos Aires)
Círculo Deportivo (Mar del Plata)
Central Córdoba (Rosario)
Central Córdoba (Santiago del Estero)
Central Norte (Salta)
Chacarita Juniors (Buenos Aires)
Chaco For Ever (Resistencia)
Cipolletti (Cipolletti)
Club Gimnasia y Esgrima (Mendoza)
Colón (Santa Fe)
Concepción (Concepción)
Crucero del Norte (Garupá)
Defensa y Justicia (Florencio Varela)
Defensores de Belgrano (Buenos Aires)
Deportivo Mandiyú (Corrientes)
Deportivo Morón (Buenos Aires)
Deportivo Roca (General Roca)
Don Orione (Barranqueras)
Español (Buenos Aires)
Estudiantes (Buenos Aires)
Estudiantes (La Plata)
Estudiantes (Río Cuarto)
Estudiantes (Santiago del Estero)
Ferro Carril Oeste (Buenos Aires)
Ferro Carril Oeste (General Pico)
Güemes (Santiago del Estero)
Gimnasia y Esgrima (Concepción del Uruguay)
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Gimnasia y Esgrima (San Salvador de Jujuy)
Gimnasia y Tiro (Salta)
Godoy Cruz (Godoy Cruz)
Guaraní Antonio Franco (Posadas)
Huracán (Bahía Blanca)

Huracán (Buenos Aires)
Huracán (Comodoro Rivadavia)
Huracán (Corrientes)
Huracán (Las Heras)
Huracán (San Rafael)
Huracán (Tres Arroyos)
Independiente (Avellaneda)
Independiente (Tandil)
Independiente Rivadavia (Mendoza)
Instituto (Córdoba)
Italiano (Ciudad Evita)
Jorge Newbery (Junín)
Juventud (San Luis)
Juventud Alianza (Santa Lucía)
Juventud Antoniana (Salta)
Kimberley (Mar del Plata)
Lanús (Lanús)
Loma Negra (Loma Negra)
Los Andes (Lomas de Zamora)
Los Andes (San Juan)
Mariano Moreno (Junin)
Newell's Old Boys (Rosario)
Nueva Chicago (Buenos Aires)
Olimpo (Bahía Blanca)
Patronato (Paraná)
Platense (Vicente López)
Puerto Comercial (Ingeniero White)
Quilmes (Quilmes)
Racing (Córdoba)
Racing Club (Avellaneda)
Renato Cesarini (Rosario)
River Plate (Buenos Aires)
Rosario Central (Rosario)
San Lorenzo (Mar del Plata)
San Lorenzo de Almagro (Buenos Aires)
San Martín (General San Martín)
San Martín (Mendoza)
San Martín de Tucumán (San Miguel de Tucumán)
San Martín San Juan (San Juan)
San Telmo (Isla Maciel)
Santamarina (Tandil)
Sarmiento (Junín)
Sarmiento (Resistencia)
Sportivo Desamparados (San Juan)
Sportivo Guzmán (San Miguel de Tucuman)
Sportivo Patria (Formosa)
Talleres (Córdoba)
Talleres (Remedios de Escalada)
Temperley (Temperley)
Tigre (Victoria)
Tiro Federal (Rosario)
Unión (General Pinedo)
Unión (Santa Fe)
Unión San Vicente (Córdoba)
Unión Talleres-Lanús (Remedios de Escalada)
Vélez Sársfield (Buenos Aires)

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 032
Matches:1 032 674
Clubs:10 864
National teams:259
Stadiums:9 570
<2019>
<September>
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Site news
19.09.2019

September update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

In the football world

Tomorrow, September 21

AlgeriaMorocco

TunisiaLibya

MauritaniaMali

SenegalGuinea

BurundiUganda

 

AkhmatKrylia Sovetov

14:00

ZenitRubin

16:30

FK TambovFK Rostov

19:00

 

FK Nizhniy NovgorodAvangard

15:00

Spartak-2Neftekhimik

16:00

MordoviaTekstilshchik

17:00

BaltikaRotor

17:00

ChaikaFK Krasnodar-2

17:00

TorpedoTom

17:00

FK ArmavirLuch

18:00

FakelFK Khimki

18:00

FK ChertanovoShinnik

18:00

 

Znamya TrudaTorpedo

14:00

LeningradetsZvezda

15:00

Pskov-747FK Kolomna

16:00

Lokomotiv-KazankaVeles

17:00

FK MuromFK Dolgoprudny

19:00

 

ZorkiyFK Ryazan

13:00

AraratMetallurg

14:00

Rotor-2Khimik-Arsenal

15:00

SokolFK Khimki-M

15:30

Salyut-BelgorodFK Kaluga

16:00

SaturnDynamo

17:00

 

SKAUrozhay

15:00

Legion-DynamoDruzhba

15:00

Spartak-NalchikSpartak-Vladikavkaz

16:00

AlaniyaInter

16:00

ChernomoretsDynamo

17:00

FK Krasnodar-3FK Makhachkala

17:00

VolgarMashuk-KMV

17:30

AnzhiBiolog-Novokubansk

19:00

 

FK ChelyabinskLada D

15:00

Zenit-IzhevskZvezda

15:00

VolgaFK Ufa-2

15:30

NostaFK Tyumen

16:00

AkronUral-2

17:00

 

FK LvivOlympik

14:00

ZoryaFK Mariupol

17:00

 

Cherkashchyna-AkademiyaHirnyk-Sport

15:00

KreminChornomorets

16:00

BalkanyPrykarpattya

16:30

RukhObolon-Brovar

17:00

Metalist 1925Volyn

19:00

 

Nyva VBukovyna

16:00

 

SumqayıtSabah

17:30

SəbailQəbələ

19:45

 

FC ErevanUrartu

16:00

ShirakArarat-Armenia

16:00

AlashkertGandzasar

16:00

 

FK SlutskTarpeda-BelAZ

16:00

NemanDnepr

18:00

ShakhtsyorFK Vitebsk

20:45

 

OkzhetpesIrtysh

15:00

KaysarQayrat

18:00

TarazAtyrau

18:00

 

CodruDinamo-Auto

16:00

SperanţaSheriff

19:00

 

MetallurgPaxtakor

18:00

SoʼgʼdiyonaNavbahor

18:00

 

MattersburgSturm

17:00

Admira WackerSt. Pölten

17:00

WattensRapid

17:00

 

Leicester CityTottenham Hotspur

12:30

BurnleyNorwich City

15:00

Crystal PalaceWolverhampton Wanderers

15:00

EvertonSheffield United

15:00

Manchester CityWatford

15:00

Newcastle UnitedBrighton & Hove Albion

17:30

 

Leeds UnitedDerby County

12:30

Birmingham CityPreston North End

15:00

BrentfordStoke City

15:00

Bristol CitySwansea City

15:00

Cardiff CityMiddlesbrough

15:00

Luton TownHull City

15:00

MillwallQueens Park Rangers

15:00

Nottingham ForestBarnsley

15:00

ReadingBlackburn Rovers

15:00

Sheffield WednesdayFulham

15:00

Wigan AthleticCharlton Athletic

15:00

 

IrlamYork City

12:30

MarineDunston UTS

15:00

SouthportScarborough Athletic

15:00

ChesterAltrincham

15:00

Curzon AshtonBlyth Spartans

15:00

Bradford Park AvenueMorpeth Town

15:00

Ashton UnitedPontefract Collieries

15:00

ColneOssett United

15:00

1874 NorthwichWhitby Town

15:00

United of ManchesterWarrington Town

15:00

TraffordDarlington

15:00

GatesheadRamsbottom United

15:00

GuiseleyStockton Town

15:00

Lancaster CitySpennymoor Town

15:00

Runcorn TownFarsley Celtic

15:00

Alfreton TownKing's Lynn Town

15:00

StamfordBoston United

15:00

LeamingtonChasetown

15:00

Kettering TownSutton Coldfield Town

15:00

Belper TownWitton Albion

15:00

Loughborough DynamoTamworth

15:00

A.F.C. Telford UnitedNantwich Town

15:00

Rushall OlympicGainsborough Trinity

15:00

Halesowen TownStratford Town

15:00

Boston TownLeek Town

15:00

BuxtonCorby Town

15:00

Matlock TownKidsgrove Athletic

15:00

Hednesford TownBarwell

15:00

Kidderminster HarriersStafford Rangers

15:00

Coalville TownStourbridge

15:00

Beaconsfield TownHemel Hempstead Town

15:00

Corinthian-CasualsChelmsford City

15:00

WalthamstowAbbey Rangers

15:00

BalhamRoyston Town

15:00

Tonbridge AngelsEastbourne Borough

15:00

MargateConcord Rangers

15:00

HendonDeeping Rangers

15:00

St Ives TownCanvey Island

15:00

Maidstone UnitedCheshunt

15:00

Potters Bar TownAFC Hornchurch

15:00

Dulwich HamletBognor Regis Town

15:00

Flackwell HeathSlough Town

15:00

Billericay TownBasildon United

15:00

Tooting & Mitcham UnitedDorking Wanderers

15:00

HadleyRamsgate

15:00

Harrow BoroughCarshalton Athletic

15:00

Biggleswade TownWare

15:00

Badshot LeaHayes & Yeading United

15:00

Lowestoft TownNeedham Market

15:00

Barton RoversHitchin Town

15:00

Enfield TownBraintree Town

15:00

Maldon & TiptreeWingate & Finchley

15:00

MoneyfieldsWhyteleafe

15:00

Hartley WintneyChichester City

15:00

HorshamDartford

15:00

St Albans CityWorthing

15:00

Kings LangleyFolkestone Invicta

15:00

Haringey BoroughStaines Town

15:00

FarnboroughWealdstone

15:00

Welling UnitedChipstead

15:00

Chesham UnitedHampton & Richmond Borough

15:00

Weston-super-MareMerthyr Town

15:00

SholingWeymouth

15:00

HerefordTruro City

15:00

Portland UnitedSalisbury

15:00

Havant & WaterloovilleTaunton Town

15:00

Cirencester TownChippenham Town

15:00

TavistockHighworth Town

15:00

Tiverton TownBristol Manor Farm

15:00

Poole TownHungerford Town

15:00

Swindon SupermarineBath City

15:00

Oxford CityNorth Leigh

15:00

KidlingtonGloucester City

15:00

Brackley TownCinderford Town

15:00

Blackfield & LangleyDorchester Town

15:00

Bishop's StortfordPeterborough Sports

15:00

LewesBowers & Pitsea

15:00

 

CharleroiSint-Truiden

18:00

AntwerpCercle

20:00

Waasland-BeverenMouscron-Péruwelz

20:00

GenkOostende

20:30

 

Botev VDunav

17:30

SlaviaLevski

20:00

 

BayernKöln

15:30

Bayer 04Union

15:30

HerthaPaderborn 07

15:30

FreiburgAugsburg

15:30

WerderRB Leipzig

18:30

 

SpartaWaalwijk

18:30

GroningenZwolle

19:45

Willem IIVVV-Venlo

19:45

VitesseFortuna

20:45

 

ChikhuraDinamo Tb

16:00

WIT GeorgiaDila

18:00

 

VillarrealReal Valladolid

13:00

LevanteEibar

16:00

Atlético MadridCelta de Vigo

18:30

GranadaBarcelona

21:00

 

UdineseBrescia

15:00

JuventusHellas Verona

18:00

MilanInter

20:45

 

JelgavaRFS

14:00

SpartaksFK Liepāja

15:00

 

AtlantasStumbras

3:0

RiteriaiŽalgiris V

13:00

Žalgiris KSūduva

15:00

 

BrannHaugesund

18:00

 

ŁKSArka

15:00

LechiaKorona

17:30

ŚląskZagłębie L

20:00

 

BelenensesRio Ave

18:00

MoreirenseBenfica

20:30

 

InđijaRadnički

16:00

ČukaričkiMladost

18:00

NapredakTSC

18:00

RadRadnik

18:00

Spartak Zlatibor VodaJavor

18:00

FK MačvaProleter

20:00

VojvodinaVoždovac

20:00

 

AluminijTabor

18:00

 

MarseilleMontpellier

17:30

MetzAmiens

20:00

BordeauxBrest

20:00

NiceDijon

20:00

NîmesToulouse

20:00

ReimsMonaco

20:00

 

SlavenGorica

16:30

VaraždinDinamo

19:00

 

OpavaSlovan

16:30

PříbramKarviná

16:30

SlováckoTeplice

16:30

DynamoViktoria

19:00

 

FalkenbergsÖstersunds

13:30

KalmarHäcken

16:00

NorrköpingÖrebro

16:00

GöteborgSirius

18:00

 

LivingstonAberdeen

15:00

MotherwellRoss County

15:00

St. MirrenHamilton Academical

15:00

 

Nõmme KaljuKalev

13:00

PaideTulevik

13:00

LevadiaTrans

16:00

 

EstudiantesPatronato

13:15

Defensa y JusticiaHuracán

15:30

San Lorenzo de AlmagroBoca Juniors

17:45

Atlético TucumánIndependiente

20:00

 

BotafogoSão Paulo

11:00

CorinthiansBahia

17:00

CruzeiroFlamengo

19:00

SantosGrêmio

21:00

 

Vancouver WhitecapsColumbus Crew

14:00

Atlanta UnitedSan Jose Earthquakes

15:30

CincinnatiChicago Fire

19:30

New England RevolutionReal Salt Lake

19:30

Houston DynamoOrlando City

19:30

Sporting Kansas CityColorado Rapids

19:30

Los Angeles GalaxyMontreal Impact

19:30

Los AngelesToronto

19:30

 

Dalian YifangShenzhen

15:30

Hebei China FortuneTianjin Teda

19:35

Shandong Luneng TaishanShanghai Greenland Shenhua

19:35

Local time

Yesterday, September 19

APOELF91

3:4

QarabağSevilla

0:3

KøbenhavnLugano

1:0

Dynamo KyivMalmö

1:0

BaselFK Krasnodar

5:0

GetafeTrabzonspor

1:0

LASKRosenborg

1:0

PSVSporting

3:2

RennesCeltic

1:1

CFRLazio

2:1

StandardVitória Guimarães

2:0

Eintracht FrankfurtArsenal

0:3

RangersFeyenoord

1:0

PortoYoung Boys

2:1

EspañolFerencváros

1:1

LudogoretsCSKA Moscow

5:1

WolfsburgFK Oleksandriya

3:1

GentSaint-Étienne

3:2

Borussia M'gladbachWolfsberg

0:4

Romaİstanbul Başakşehir

4:0

Wolverhampton WanderersBraga

0:1

SlovanBeşiktaş

4:2

Manchester UnitedAstana

1:0

PartizanAZ

2:2

ColónAtlético Mineiro

2:1

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

30.07.2019 – 26.11.2019

CONCACAF League 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru