15.05.2018 < | Football matches for 16.05.2018 | > 17.05.2018 |
20:45 | Marseille | | Atlético Madrid | 0:3 (0:1) | |||||
Lyon |
Day 6 | |||||||||
21:45 | Boca Juniors | | Alianza | 5:0 (4:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
21:45 | Palmeiras | | Junior | 3:1 (0:0) | |||||
São Paulo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:00 | Suwon Samsung Bluewings | | Ulsan Hyundai | 3:0 (2:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Suwon | |||||||||
20:00 | Shanghai SIPG | | Kashima Antlers | 2:1 (1:1) | 1:3 (0:1) | 3:4 | |||
Shanghai |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:30 | Yangon United | | Ceres-Negros | 3:2 (1:1) | 2:4 (0:3) | 5:6 | |||
Yangon |
Day 6 | |||||||||
17:30 | Alay | | Ahal | 2:3 (2:1) | |||||
Osh | |||||||||
18:00 | Esteghlal | | Altyn Asyr | 2:3 (0:2) | |||||
Hisor |
Day 6 | |||||||||
18:45 | Aizawl | | New Radiant | 2:1 (0:0) | |||||
Guwahati | |||||||||
19:15 | Abahani | | Bengaluru | 0:4 (0:2) | |||||
Dhaka |
Day 6 | |||||||||
19:00 | Benfica de Macau | | Hwaebul | 3:0 (1:0) | |||||
Macau | |||||||||
19:30 | 4.25 | | Hang Yuen | 5:1 (4:1) | |||||
Pyongyang |
Day 2 | |||||||||
20:00 | Étoile du Sahel | | ZESCO United | 2:1 (0:0) | |||||
Sousse |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Étoile du Sahel | 6 | 3 | 3 | 0 | 10-4 | 12 | |||
2. | Primeiro de Agosto | 6 | 2 | 3 | 1 | 6-5 | 9 | |||
3. | ZESCO United | 6 | 1 | 3 | 2 | 7-6 | 6 | |||
4. | Mbabane Swallows | 6 | 1 | 1 | 4 | 3-11 | 4 |
Day 2 | |||||||||
13:00 | Aduana Stars | | Raja | 3:3 (1:2) | |||||
Dormaa Ahenkro | |||||||||
14:00 | AS Vita Club | | ASEC Mimosas | 3:1 (0:1) | |||||
Kinshasa |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Songo | | Renaissance | 0:2 (0:0) | |||||
Beira | |||||||||
21:00 | Al-Hilal | | Al-Masry | 1:1 (0:1) | |||||
Omdurman |
Day 2 | |||||||||
14:00 | CARA Brazzaville | | Enyimba International | 3:0 (3:0) | |||||
Brazzaville | |||||||||
19:00 | Djoliba AC | | Williamsville | 1:1 (0:0) | |||||
Bamako |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Enyimba International | 6 | 4 | 0 | 2 | 5-5 | 12 | |||
2. | CARA Brazzaville | 6 | 3 | 0 | 3 | 7-5 | 9 | |||
3. | Williamsville | 6 | 2 | 2 | 2 | 5-5 | 8 | |||
4. | Djoliba AC | 6 | 1 | 2 | 3 | 3-5 | 5 |
Day 2 | |||||||||
19:00 | Young Africans | | Rayon Sports | 0:0 | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
19:00 | Gor Mahia | | USM Alger | 0:0 | |||||
Nairobi |
19:30 | Central | | Club Franciscain | 1:2 (1:2) | |||||
Kingston |
Day 24 | |||||||||
13:00 | Dynamo-2 | | Znamya Truda | 4:0 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18:00 | FK Dolgoprudny | | Veles | 2:3 (1:1) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
18:00 | TsRFSO | | Luki-Energiya | 0:1 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik | | Torpedo Vladimir | 4:1 (2:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:30 | FK Murom | | FK Kolomna | 1:2 (1:1) | |||||
Murom | |||||||||
18:30 | Pskov-747 | | FK Chertanovo | 0:5 (0:0) | |||||
Pskov | |||||||||
19:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Spartak Kostroma | 0:0 | |||||
Moscow |
Day 24 | |||||||||
Zenit Penza | | Energomash | 0:3 | ||||||
Penza | |||||||||
17:00 | Rotor-Volgograd-2 | | FK Strogino | 0:4 (0:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
18:00 | Khimik | | Metallurg | 3:1 (2:1) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
18:30 | FK Ryazan | | Saturn | 3:3 (1:2) | |||||
Ryazan | |||||||||
18:30 | FK Kaluga | | Sokol | 1:3 (1:2) | |||||
Kaluga | |||||||||
18:30 | Dynamo Bryansk | | Ararat | 0:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
20:00 | Torpedo Moskva | | Zorkiy | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 32 | |||||||||
16:00 | Legion-Dynamo | | Dynamo | 2:2 (1:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
16:00 | Mashuk-KMV | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
16:30 | Angusht | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 0:1 (0:1) | |||||
Nazran | |||||||||
17:00 | Spartak Vladikavkaz | | Kuban-2 | 0:0 | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
17:00 | Biolog-Novokubansk | | Chaika | 0:2 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
18:00 | FK Krasnodar-2 | | Afips | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Spartak-Nalchik | | FK Armavir | 0:2 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
18:30 | Druzhba | | Anzhi-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Maykop |
Day 24 | |||||||||
Anzhi-Yunior | | Neftekhimik | 0:3 | ||||||
Zelenodolsk | |||||||||
15:00 | Ural-2 | | FK Orenburg-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Sysert | |||||||||
18:00 | Volga | | Zenit-Izhevsk | 3:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
18:00 | Lada-Tolyatti | | Nosta | 2:1 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
18:00 | FK Chelyabinsk | | KAMAZ | 1:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
19:00 | Mordovia | | Syzran-2003 | 1:0 (1:0) | |||||
Saransk |
Day 1 | |||||||||
20:00 | Cherno More | | Lokomotiv | 2:1 (0:0) | |||||
Varna |
Day 10 | |||||||||
18:00 | Bodø/Glimt | | Tromsø | 0:1 (0:1) | |||||
Bodø | |||||||||
18:00 | Kristiansund | | Ranheim | 1:3 (0:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
18:00 | Molde | | Strømsgodset | 2:0 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
18:00 | Odd | | Sandefjord | 5:0 (3:0) | |||||
Skien | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Lillestrøm | 3:0 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Sarpsborg 08 | | Start | 4:0 (2:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
18:00 | Brann | | Haugesund | 1:1 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
18:00 | Vålerenga | | Stabæk | 1:0 (1:0) | |||||
Oslo |
Day 15 | |||||||||
19:00 | Flora | | Kuressaare | 2:1 (1:0) | |||||
Tallinn |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:30 | Chapecoense (Chapecó) | | Atlético Mineiro (Belo Horizonte) | 0:0, pen. 4:3 | 0:0 | 0:0 | |||
Chapecó | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21:45 | Atlético Paranaense (Curitiba) | | Cruzeiro (Belo Horizonte) | 1:2 (1:0) | |||||
Curitiba |
19:30 | Vancouver Whitecaps | | San Jose Earthquakes | 2:2 (1:1) | |||||
Vancouver |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 34 | 18 | 8 | 8 | 65-40 | 62 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 18 | 5 | 11 | 52-37 | 59 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 16 | 9 | 9 | 68-52 | 57 | ||
4. | Dallas | 34 | 16 | 9 | 9 | 52-44 | 57 | ||
5. | Portland Timbers | 34 | 15 | 9 | 10 | 54-48 | 54 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-58 | 49 | ||
7. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 66-64 | 48 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 13 | 8 | 13 | 54-67 | 47 | ||
9. | Houston Dynamo | 34 | 10 | 8 | 16 | 58-58 | 38 | ||
10. | Minnesota United | 34 | 11 | 3 | 20 | 49-71 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |