Argentinian championship, 2022

Primera División

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Atlético Tucumán1274113 - 6254209 - 3143214 - 311
2.Gimnasia y Esgrima1273213 - 6245109 - 1162224 - 58
3.Unión1163220 - 17213129 - 91032011 - 811
4.Racing Club1255219 - 112042014 - 4141325 - 76
5.Argentinos Juniors1262415 - 12204119 - 5132136 - 77
6.Huracán1255212 - 9202215 - 383317 - 612
7.River Plate1253417 - 12182124 - 5732213 - 711
8.Patronato1253416 - 13184119 - 3131237 - 105
9.Godoy Cruz1253413 - 11184108 - 3131245 - 85
10.Platense1246212 - 10182406 - 3102226 - 78
11.Boca Juniors1260618 - 201850214 - 11151044 - 93
12.San Lorenzo de Almagro1238115 - 121716010 - 992215 - 38
13.Newell's Old Boys1245310 - 9171414 - 473126 - 510
14.Sarmiento1252513 - 131741110 - 6131143 - 74
15.Tigre1244420 - 181632110 - 51112310 - 135
16.Arsenal1237214 - 14162317 - 791417 - 77
17.Banfield1236312 - 10151428 - 972214 - 18
18.Defensa y Justicia1235411 - 13142407 - 5101144 - 84
19.Colón1235410 - 12142226 - 881324 - 46
20.Central Córdoba1242614 - 17142045 - 1062229 - 78
21.Barracas Central1235413 - 16142238 - 1181315 - 56
22.Rosario Central124268 - 13143123 - 4101145 - 94
23.Estudiantes1234513 - 16132318 - 791145 - 94
24.Talleres113358 - 10123035 - 590323 - 53
25.Independiente1232711 - 15112134 - 671147 - 94
26.Vélez Sársfield1216512 - 1691225 - 550437 - 114
27.Aldosivi122287 - 1981142 - 741145 - 124
28.Lanús1213810 - 1961226 - 750164 - 121

Day 12
Day 11
Статистика личных встреч  01.08.2022 21:30Colón Independiente0:3 (0:2)
 Santa Fe
Статистика личных встреч  01.08.2022 19:00Defensa y Justicia Arsenal0:0
 Florencio Varela
Статистика личных встреч  01.08.2022 19:00Rosario Central Central Córdoba0:3 (0:2)
 Rosario
Статистика личных встреч  31.07.2022 20:30River Plate Sarmiento1:2 (0:2)
 Buenos Aires
Статистика личных встреч  31.07.2022 18:00Patronato Boca Juniors3:0 (2:0)
 Paraná
Статистика личных встреч  31.07.2022 15:30Racing Club Tigre3:3 (3:1)
 Avellaneda
Статистика личных встреч  31.07.2022 13:00Lanús Aldosivi0:1 (0:0)
 Lanús
Статистика личных встреч  31.07.2022 13:00Platense Barracas Central0:0
 Vicente López
Статистика личных встреч  30.07.2022 20:30Atlético Tucumán Newell's Old Boys2:0 (0:0)
 San Miguel de Tucumán
Статистика личных встреч  30.07.2022 20:30Huracán Gimnasia y Esgrima0:1 (0:0)
 Buenos Aires
Статистика личных встреч  30.07.2022 18:00Estudiantes Banfield0:0
 La Plata
Статистика личных встреч  30.07.2022 15:30Argentinos Juniors San Lorenzo de Almagro0:1 (0:0)
 Buenos Aires
Статистика личных встреч  29.07.2022 20:00Godoy Cruz Vélez Sársfield1:1 (1:1)
 Mendoza
Статистика личных встреч  29.07.2022 20:00Talleres Unión *
 Córdoba
Day 10

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:151
Tourneys:9 505
Matches:1 077 223
Clubs:11 195
National teams:259
Stadiums:9 882
Site news
02.08.2022
current

Play-off Round of the UEFA Europa Conference League 2022/23 added

02.08.2022
current

Play-off Round of the
Europa League 2022/23
added

02.08.2022
current

Play-off Round of the
UEFA Champions League 2022/23
added

07.04.2022
current

World Cup 2022 added

Fixtures
Argentinian championship, 2022

Day 11

29.07

Talleres - Unión

20:00*

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, August 11

SlováckoFenerbahçe

19:00

ZürichLinfield

19:00

HJKMaribor

19:00

F91Malmö

20:00

SlovanOlympiakós

20:30

PartizanAEK Larnaca

21:00

RakówSpartak Trnava

18:00

TwenteČukarički

19:00

Sligo RoversViking

19:00

BaselBrøndby

19:00

DjurgårdensSepsi

19:00

KlaksvíkBallkani

19:00

AntwerpLillestrøm

19:30

KyzylzharAPOEL

19:30

St. Patrick'sCSKA Sofia

19:45

ShkëndijaAIK

20:00

AnderlechtPaide

20:00

Gil VicenteRiga FC

20:00

Hapoel Be`er ShevaLugano

20:00

KonyasporVaduz

20:00

PetrocubMOL Fehérvár

20:00

HiberniansRFS

20:00

TobilZrinjski

20:00

CFRShakhtsyor Salihorsk

20:00

FCSBDAC 1904

20:30

Rapid WienNeftçi

20:30

Universitatea CraiovaZorya

20:30

PanathīnaïkósSlavia Prague

20:30

LechVíkingur

20:30

İstanbul BaşakşehirBreiðablik

20:45

LevskiĦamrun Spartans

21:00

Young BoysKuPS

21:00

AZDundee United

21:00

Árīs ThessalonikiMaccabi Tel Aviv

21:00

KisvárdaMolde

21:00

EstudiantesAtlético Paranaense

21:30

InternacionalMelgar

19:15

Hienghène SportRewa

12:00

Nikao SokattakAuckland City

15:00

 

AraratArarat-Armenia

20:00

 

DinamoSoʼgʼdiyona

19:00

OlimpikQoʼqon 1912

19:00

NavbahorSurkhon

20:00

 

West Bromwich AlbionSheffield United

20:00

 

Godoy CruzAldosivi

19:00

Atlético TucumánCentral Córdoba

21:30

ColónArsenal

21:30

 

HebeiTianjin Jinmen Tiger

20:00

Local time

Yesterday, August 9

Žalgiris VilnusBodø/Glimt

1:1

Viktoria PlzeňSheriff

2:1

MidtjyllandBenfica

1:3

RangersUnion Saint-Gilloise

3:0

ApollonMaccabi Haifa

2:0

FerencvárosQarabağ

1:3

Dinamo ZagrebLudogorets

4:2

SturmDynamo Kyiv

1:2 aet

PSVMonaco

3:2 aet

PyunikCrvena Zvezda

0:2

ShkupiShamrock Rovers

1:2

Gżira UnitedWolfsberg

0:4

B36Viborg

1:2

FlamengoCorinthians

1:0

AtléticoNacional

3:0

Independiente del ValleDeportivo Táchira

4:1

PSMKedah

2:1

 

Shrewsbury TownCarlisle United

3:2

Harrogate TownStockport County

0:1

Bolton WanderersSalford City

5:1

MorecambeStoke City

0:0
pen. 5:3

BlackpoolBarrow

0:0
pen. 3:4

Grimsby TownCrewe Alexandra

4:0

Mansfield TownDerby County

1:2

Accrington StanleyTranmere Rovers

2:2
pen. 11:12

Bradford CityHull City

2:1

RochdaleBurton Albion

2:0

Doncaster RoversLincoln City

0:3

Huddersfield TownPreston North End

1:4

Fleetwood TownWigan Athletic

1:0

Norwich CityBirmingham City

2:2
pen. 4:2

Northampton TownWycombe Wanderers

1:2

Cardiff CityPortsmouth

0:3

Charlton AthleticQueens Park Rangers

1:1
pen. 5:3

Crawley TownBristol Rovers

1:0

WalsallSwindon Town

2:0

Ipswich TownColchester United

0:1

Luton TownNewport County

2:3

AFC WimbledonGillingham

0:2

Cheltenham TownExeter City

0:7

Milton Keynes DonsSutton United

1:0

Forest Green RoversLeyton Orient

2:0

Oxford UnitedSwansea City

2:2
pen. 5:3

ReadingStevenage

1:2

 

Easington SportsBurnham

0:0 aet
pen. 5:4*

Ilfracombe TownSherborne Town

2:0*

Athletic NewhamSheppey United

3:3

ShaftesburyCamberley Town

2:2

Soham Town RangersThetford Town

2:0*

Tow Law TownTadcaster Albion

2:0*

Arlesey TownBarton Rovers

0:3*

Colney HeathHertford Town

1:6*

Mangotsfield UnitedCadbury Heath

2:5*

ShrivenhamDidcot Town

3:4*

Erith & BelvedereRaynes Park Vale

2:3*

RedhillSouthall

1:3*

Egham TownDeal Town

0:1*

AFC Croydon AthleticPeacehaven & Telscombe

0:3*

KenningtonWalton & Hersham

0:4*

Spelthorne SportsBearsted

3:1*

Laverstock & FordAlresford Town

4:0*

MillbrookTorpoint Athletic

0:1*

MouseholeBarnstaple Town

3:2 aet*

Charnock RichardYorkshire Amateur

2:0*

Ramsbottom UnitedThackley

2:0*

WidnesWinsford United

2:0*

Ashton AthleticPrescot Cables

1:2*

Highgate UnitedCoventry United

4:0*

Rugby TownWestfields

1:0*

Stone Old AlleyniansCogenhoe United

2:1*

SelstonLeicester Nirvana

1:2*

RadfordAnstey Nomads

1:3*

Barton Town FCBottesford Town

3:3 aet
pen. 1:4*

Long Eaton UnitedSherwood Colliery

3:0*

Harborough TownBoston Town

3:0*

HistonDesborough Town

4:0*

Mulbarton WanderersHaverhill Rovers

3:2 aet*

BarkingCoggeshall Town

2:1*

Newport Pagnell TownStotfold

1:2*

WindsorRoyal Wootton Bassett Town

0:2*

International tournaments

Current

21.03.2022 – 27.09.2022

African Cup of Nations 2023,
Qualifying tournament

22.07.2022 – 02.09.2022

African Nations Championship 2022,
Qualifying tournament

21.06.2022 – 10.06.2023

UEFA Champions League 2022/23

04.08.2022 – 31.05.2023

Europa League 2022/23

05.07.2022 – 07.06.2023

UEFA Europa Conference League 2022/23

08.02.2022 – 29.10.2022

Copa Libertadores 2022

08.03.2022 – 01.10.2022

Copa Sudamericana 2022

08.03.2022 – 26.02.2023

AFC Champions League 2022

05.04.2022 – 22.10.2022

AFC Cup 2022

04.06.2022 – 17.08.2022

OFC Champions League 2022

© WildSoft 2007-2022 info@wildstat.ru