16.09.2017 < | Football matches for 17.09.2017 | > 18.09.2017 |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Niger | | Côte d'Ivoire | 0:0 | |||||
Cape Coast | |||||||||
18:00 | Senegal | | Benin | 4:0 (2:0) | |||||
Cape Coast |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Mamelodi Sundowns | | Wydad Casablanca | 1:0 (0:0) | |||||
Pretoria | |||||||||
20:00 | Al Ahly Tripoli | | Étoile du Sahel | 0:0 | |||||
Egypt, Alexandria |
Day 9 | |||||||||
13:00 | Dynamo-2 | | FK Dolgoprudny | 2:2 (0:2) | |||||
Saint Petersburg |
Day 9 | |||||||||
17:00 | Kuban-2 | | FK Armavir | 1:3 (0:2) | |||||
Armavir | |||||||||
18:00 | Chaika | | Afips | 1:1 (0:0) | |||||
Peschanokopskoye |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Zenit-Izhevsk | | FK Chelyabinsk | 1:0 (1:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
15:00 | Krylia Sovetov-2 | | Ural-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
15:00 | Anzhi-Yunior | | Lada-Tolyatti | 3:0 (0:0) | |||||
Zelenodolsk | |||||||||
16:00 | KAMAZ | | Mordovia | 0:1 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
16:00 | Neftekhimik | | Volga | 0:0 | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
17:00 | Syzran-2003 | | FK Orenburg-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Syzran |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Sakhalin | | Irtysh | 3:1 (2:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
16:00 | Smena | | Dynamo Barnaul | 3:1 (1:1) | |||||
Komsomolsk-on-Amur |
Day 12 | |||||||||
16:30 | Myr | | FK Nikopol | 3:0 (0:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
17:00 | Metalist 1925 | | Dnipro-1 | 1:1 (1:0) | |||||
Kharkiv |
Day 22 | |||||||||
15:00 | Naftan | | Neman | 3:2 (1:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
16:00 | FK Slutsk | | Dynamo Brest | 1:0 (0:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
17:00 | Slavia | | Shakhtsyor | 0:3 (0:2) | |||||
Mazyr |
Day 21 | |||||||||
17:30 | FK Olmaliq | | Obod | 1:0 (0:0) | |||||
Olmaliq |
Day 8 | |||||||||
16:30 | Mattersburg | | Red Bull | 1:2 (1:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
19:00 | Austria | | St. Pölten | 5:1 (2:1) | |||||
Wien |
Day 5 | |||||||||
13:30 | Chelsea | | Arsenal | 0:0 | |||||
London | |||||||||
16:00 | Manchester United | | Everton | 4:0 (1:0) | |||||
Manchester |
13:00 | FC Romania | | Hayes & Yeading United | 2:2 (1:1) | |||||
Cheshunt | |||||||||
14:00 | Thamesmead Town | | Billericay Town | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Albion Sports | | Ashton Athletic | 0:4 (0:1) | |||||
Bradford | |||||||||
15:00 | 1874 Northwich | | North Ferriby United | 1:0 (0:0) | |||||
Winsford | |||||||||
15:00 | Stourbridge | | St Ives Town | 2:0 (0:0) | |||||
Stourbridge |
Day 7 | |||||||||
14:30 | Zulte Waregem | | Mouscron-Péruwelz | 2:1 (0:1) | |||||
Waregem | |||||||||
18:00 | Oostende | | Gent | 0:2 (0:1) | |||||
Oostende | |||||||||
20:00 | Eupen | | Standard | 1:1 (1:1) | |||||
Eupen |
Day 4 | |||||||||
13:30 | Hoffenheim | | Hertha | 1:1 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Freiburg | 4:0 (3:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
18:00 | Borussia Dortmund | | Köln | 5:0 (2:0) | |||||
Dortmund |
Day 26 | |||||||||
16:30 | Chikhura | | Kolkheti 1913 | 2:1 (2:0) | |||||
Sachkhere | |||||||||
18:30 | Kobuleti | | Dila | 0:1 (0:1) | |||||
Kobuleti | |||||||||
20:30 | Dinamo Tbilisi | | Saburtalo | 1:4 (1:2) | |||||
Tbilisi |
Day 4 | |||||||||
12:00 | Alavés | | Villarreal | 0:3 (0:1) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
16:15 | Girona | | Sevilla | 0:1 (0:0) | |||||
Girona | |||||||||
18:30 | Las Palmas | | Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
20:45 | Real Sociedad | | Real Madrid | 1:3 (1:2) | |||||
San Sebastián |
Day 22 | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Kristiansund | 0:0 | |||||
Lillestrøm | |||||||||
18:00 | Sandefjord | | Brann | 0:1 (0:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
18:00 | Sogndal | | Haugesund | 0:1 (0:0) | |||||
Sogndal | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Sarpsborg 08 | 5:0 (4:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
18:00 | Viking | | Molde | 2:3 (1:2) | |||||
Stavanger | |||||||||
20:00 | Rosenborg | | Vålerenga | 3:0 (2:0) | |||||
Trondheim |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Belenenses | | Estoril-Praia | 2:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
18:00 | Rio Ave | | Porto | 1:2 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
20:15 | Braga | | Vitória Guimarães | 2:1 (2:1) | |||||
Braga |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Bačka | | Čukarički | 2:3 (0:2) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
16:00 | FK Mačva | | Radnik | 4:0 (2:0) | |||||
Šabac | |||||||||
17:00 | Voždovac | | Crvena Zvezda | 0:2 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Mladost | 3:3 (2:1) | |||||
Subotica | |||||||||
19:00 | Borac | | Rad | 3:1 (0:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
19:00 | Javor | | Zemun | 0:1 (0:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
19:00 | Partizan | | Radnički | 3:1 (2:0) | |||||
Belgrade |
Day 9 | |||||||||
17:00 | Hajduk | | Rijeka | 0:2 (0:1) | |||||
Split | |||||||||
19:00 | Rudeš | | Istra 1961 | 1:0 (1:0) | |||||
Zagreb |
Day 3 | |||||||||
11:05 | Talleres | | Vélez Sársfield | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
14:05 | Atlético Tucumán | | Chacarita Juniors | 1:1 (0:1) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
16:05 | Banfield | | Racing Club | 1:0 (1:0) | |||||
Banfield | |||||||||
18:05 | Boca Juniors | | Godoy Cruz | 4:1 (2:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:05 | San Martín | | River Plate | 1:3 (1:2) | |||||
San Juan |
Day 24 | |||||||||
11:00 | Avaí | | Atlético Mineiro | 1:1 (1:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
16:00 | Flamengo | | Sport | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Corinthians | | Vasco da Gama | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Atlético Paranaense | | Fluminense | 3:1 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Grêmio | | Chapecoense | 0:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Vitória | | São Paulo | 1:2 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
19:00 | Cruzeiro | | Bahia | 1:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte |
13:00 | New York Red Bulls | | Philadelphia Union | 0:0 | |||||
Harrison |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto | 34 | 20 | 9 | 5 | 74-37 | 69 | ||
2. | New York City | 34 | 16 | 9 | 9 | 56-43 | 57 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 16 | 7 | 11 | 61-47 | 55 | ||
4. | Atlanta United | 34 | 15 | 10 | 9 | 70-40 | 55 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 16 | 6 | 12 | 53-49 | 54 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 8 | 12 | 53-47 | 50 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 13 | 6 | 15 | 53-61 | 45 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 50-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 11 | 6 | 17 | 52-58 | 39 | ||
10. | Orlando City | 34 | 10 | 9 | 15 | 39-58 | 39 |
Day 25 | |||||||||
19:35 | Guizhou Hengfeng Zhicheng | | Henan Construction | 2:1 (0:0) | |||||
Guiyang | |||||||||
19:35 | Jiangsu Suning | | Guangzhou Evergrande | 2:2 (1:1) | |||||
Nanjing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 4 | 6 | 69-42 | 64 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 17 | 7 | 6 | 72-39 | 58 | ||
3. | Tianjin Quanjian | 30 | 15 | 9 | 6 | 46-33 | 54 | ||
4. | Hebei China Fortune | 30 | 15 | 7 | 8 | 55-38 | 52 | ||
5. | Guangzhou R&F | 30 | 15 | 7 | 8 | 59-46 | 52 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 13 | 10 | 7 | 49-33 | 49 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 46-41 | 44 | ||
8. | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 30 | 12 | 6 | 12 | 39-45 | 42 | ||
9. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 7 | 12 | 42-42 | 40 | ||
10. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 37-40 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |