29.09.2017 < | Football matches for 30.09.2017 | > 01.10.2017 |
Day 16 | |||||||||
15:00 | Krylia Sovetov | | Zenit-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
15:00 | Olimpiets | | Fakel | 2:1 (0:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
15:00 | Shinnik | | FK Tambov | 1:0 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
16:00 | FK Khimki | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
17:00 | Avangard | | Kuban | 0:1 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
17:00 | Tom | | Yenisey | 1:1 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
17:00 | FK Tyumen | | Sibir | 0:0 | |||||
Tyumen | |||||||||
18:00 | Luch-Energiya | | Rotor | 1:1 (0:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
18:00 | Volgar | | Spartak-2 | 1:3 (1:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
20:00 | Dynamo | | FK Orenburg | 0:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg |
Day 11 | |||||||||
15:00 | FK Murom | | Torpedo Vladimir | 1:1 (0:0) | |||||
Murom | |||||||||
15:00 | FK Chertanovo | | Spartak Kostroma | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Pskov-747 | | FK Kolomna | 1:0 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
16:00 | FK Dolgoprudny | | Lokomotiv-Kazanka | 0:2 (0:1) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Luki-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Ivanovo |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Torpedo Moskva | | Dynamo Bryansk | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Rotor-Volgograd-2 | | Sokol | 0:4 (0:3) | |||||
Volgograd | |||||||||
15:00 | Khimik | | Energomash | 0:0 | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
16:00 | FK Kaluga | | Metallurg | 0:1 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
16:00 | Zenit Penza | | Saturn | 1:0 (0:0) | |||||
Penza | |||||||||
17:00 | FK Ryazan | | Zorkiy | 3:0 (2:0) | |||||
Ryazan |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Legion-Dynamo | | Afips | 0:1 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
15:00 | Angusht | | Mashuk-KMV | 1:0 (0:0) | |||||
Nazran | |||||||||
16:00 | Dynamo | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 1:3 (0:0) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
16:00 | SKA | | FK Krasnodar-2 | 0:0 | |||||
Bataysk | |||||||||
17:00 | Chernomorets | | Kuban-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
17:00 | Spartak-Nalchik | | Druzhba | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
18:00 | Chaika | | FK Armavir | 1:1 (0:1) | |||||
Peschanokopskoye |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Olympik | | FK Mariupol | 3:2 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | FK Oleksandriya | | Zirka | 0:0 | |||||
Oleksandriia |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Balkany | | Kremin | 1:1 (1:1) | |||||
Zorya | |||||||||
16:00 | Hirnyk-Sport | | MFK Mykolaiv | 1:0 (1:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
16:00 | Zhemchuzhina | | Naftovyk-Ukrnafta | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
16:00 | FK Poltava | | Helios | 1:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
16:00 | Kolos | | Volyn | 1:0 (0:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
17:00 | Desna | | Obolon-Brovar | 0:0 | |||||
Chernigiv | |||||||||
17:00 | Avanhard | | FK Sumy | 1:0 (0:0) | |||||
Kramatorsk |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Prykarpattya | | FK Lviv | 1:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
15:30 | Polissya | | Nyva Ternopil | 0:2 (0:2) | |||||
Korosten | |||||||||
16:00 | Podillya | | Skala | 1:0 (1:0) | |||||
Khmelnytsky |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Sudnobudivnyk | | Ingulets-2 | 4:2 (3:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
16:00 | FK Nikopol | | Enerhiya | 1:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
16:00 | FK Dnipro | | MFK Mykolaiv-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
16:00 | Myr | | Real Pharma | 2:4 (2:0) | |||||
Hornostayivka |
Day 23 | |||||||||
15:45 | Qoʼqon 1912 | | Shoʼrtan | 4:1 (2:0) | |||||
Kokand | |||||||||
17:00 | Bunyodkor | | Mashʼal | 4:0 (4:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
17:00 | Soʼgʼdiyona | | Dinamo | 0:0 | |||||
Jizzax | |||||||||
17:30 | FK Olmaliq | | Neftchi | 1:2 (0:1) | |||||
Olmaliq | |||||||||
18:00 | Buxoro | | Metallurg | 2:2 (0:0) | |||||
Buxoro | |||||||||
18:00 | Nasaf | | Qizilqum | 2:0 (1:0) | |||||
Qarshi |
Day 10 | |||||||||
16:00 | St. Pölten | | Sturm | 0:3 (0:2) | |||||
St. Pölten | |||||||||
18:30 | Mattersburg | | Rapid | 0:1 (0:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
18:30 | Admira Wacker | | LASK | 4:2 (2:2) | |||||
Maria Enzersdorf |
Day 7 | |||||||||
12:30 | Huddersfield Town | | Tottenham Hotspur | 0:4 (0:3) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | AFC Bournemouth | | Leicester City | 0:0 | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Manchester United | | Crystal Palace | 4:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Southampton | 2:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Watford | 2:2 (2:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Swansea City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
17:30 | Chelsea | | Manchester City | 0:1 (0:0) | |||||
London |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Bolton Wanderers | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Burton Albion | | Wolverhampton Wanderers | 0:4 (0:3) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
15:00 | Cardiff City | | Derby County | 0:0 | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Hull City | | Birmingham City | 6:1 (3:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Bristol City | 1:3 (1:2) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Brentford | 2:2 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Millwall | | Barnsley | 1:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Sheffield United | 2:1 (2:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Preston North End | | Sunderland | 2:2 (0:1) | |||||
Preston | |||||||||
17:30 | Reading | | Norwich City | 1:2 (1:1) | |||||
Reading |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 30 | 9 | 7 | 82-39 | 99 | ||
2. | Cardiff City | 46 | 27 | 9 | 10 | 69-39 | 90 | ||
3. | Fulham | 46 | 25 | 13 | 8 | 79-46 | 88 | ||
4. | Aston Villa | 46 | 24 | 11 | 11 | 72-42 | 83 | ||
5. | Middlesbrough | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-45 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 15 | 11 | 70-48 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 19 | 16 | 11 | 57-46 | 73 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 15 | 12 | 56-45 | 72 | ||
9. | Brentford | 46 | 18 | 15 | 13 | 62-52 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 20 | 9 | 17 | 62-55 | 69 |
12:30 | Ashton Athletic | | Chorley | 0:1 (0:0) | |||||
Ashton-in-Makerfield | |||||||||
15:00 | 1874 Northwich | | Ossett Town | 2:2 (0:1) | |||||
Winsford | |||||||||
15:00 | AFC Mansfield | | Boston United | 0:2 (0:1) | |||||
Clipstone The Forest Town Stadium | |||||||||
15:00 | Stafford Rangers | | A.F.C. Telford United | 1:1 (1:0) | |||||
Stafford | |||||||||
15:00 | Newcastle Benfield | | Kidderminster Harriers | 0:1 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Nantwich Town | | Nuneaton Town | 3:1 (1:0) | |||||
Nantwich | |||||||||
15:00 | Boston Town | | Hyde | 2:3 (1:1) | |||||
Boston | |||||||||
15:00 | Banbury United | | Shildon | 2:3 (1:1) | |||||
Banbury | |||||||||
15:00 | Scarborough Athletic | | Stratford Town | 2:2 (1:2) | |||||
Scarborough | |||||||||
15:00 | Basford United | | Kettering Town | 2:3 (1:2) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Shaw Lane Aquaforce | | Lancaster City | 2:1 (1:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
15:00 | Buxton | | Alvechurch | 2:1 (0:1) | |||||
Buxton | |||||||||
15:00 | Stockport County | | United of Manchester | 3:3 (0:3) | |||||
Stockport | |||||||||
15:00 | Leamington | | Gainsborough Trinity | 0:0 | |||||
Royal Leamington Spa | |||||||||
15:00 | Stourbridge | | Alfreton Town | 3:1 (1:0) | |||||
Stourbridge | |||||||||
15:00 | South Shields | | York City | 3:2 (2:0) | |||||
South Shields | |||||||||
15:00 | Harrogate Town | | Bradford Park Avenue | 0:0 | |||||
Harrogate | |||||||||
15:00 | Swindon Supermarine | | Paulton Rovers | 2:3 (2:1) | |||||
Swindon | |||||||||
15:00 | Enfield Town | | Phoenix Sports | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Hayes & Yeading United | | Havant & Waterlooville | 0:4 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Hereford | | AFC Hornchurch | 2:0 (0:0) | |||||
Hereford | |||||||||
15:00 | Slough Town | | Poole Town | 2:1 (0:1) | |||||
Beaconsfield | |||||||||
15:00 | Brackley Town | | Braintree Town | 4:1 (1:0) | |||||
Brackley | |||||||||
15:00 | Concord Rangers | | Dorking Wanderers | 3:0 (1:0) | |||||
Canvey Island | |||||||||
15:00 | East Thurrock United | | Harlow Town | 2:2 (1:2) | |||||
Corringham | |||||||||
15:00 | Chelmsford City | | Weymouth | 2:1 (0:0) | |||||
Chelmsford | |||||||||
15:00 | Cinderford Town | | Hampton & Richmond Borough | 2:3 (1:1) | |||||
Cinderford | |||||||||
15:00 | Oxford City | | Leiston | 4:2 (1:1) | |||||
Marston | |||||||||
15:00 | Margate | | Herne Bay | 2:0 (0:0) | |||||
Margate | |||||||||
15:00 | St Albans City | | Bridport | 2:1 (2:0) | |||||
St Albans | |||||||||
15:00 | Heybridge Swifts | | Frome Town | 2:1 (1:0) | |||||
Heybridge | |||||||||
15:00 | Truro City | | AFC Sudbury | 4:1 (1:1) | |||||
Truro | |||||||||
15:00 | Eastbourne Borough | | Bognor Regis Town | 0:2 (0:1) | |||||
Eastbourne | |||||||||
15:00 | Bath City | | Hemel Hempstead Town | 3:0 (1:0) | |||||
Bath | |||||||||
15:00 | Needham Market | | Dartford | 1:6 (0:3) | |||||
Needham Market | |||||||||
15:00 | Haringey Borough | | Bideford | 4:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Folkestone Invicta | | Aylesbury United | 2:1 (1:1) | |||||
Folkestone | |||||||||
15:00 | Hungerford Town | | Billericay Town | 1:1 (1:0) | |||||
Hungerford | |||||||||
15:00 | Burgess Hill Town | | Wealdstone | 1:0 (0:0) | |||||
Burgess Hill | |||||||||
15:00 | Ashford Town | | Leatherhead | 1:2 (1:1) | |||||
Ashford |
Day 9 | |||||||||
18:00 | Eupen | | Genk | 3:3 (2:0) | |||||
Eupen | |||||||||
20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Mechelen | 2:2 (2:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
20:00 | Waasland-Beveren | | Antwerp | 3:0 (0:0) | |||||
Beveren | |||||||||
20:30 | Kortrijk | | Oostende | 1:2 (1:0) | |||||
Kortrijk |
Day 11 | |||||||||
18:00 | Balmazújváros | | Ferencváros | 2:3 (2:1) | |||||
Balmazújváros | |||||||||
18:00 | Diósgyőr | | Videoton | 2:3 (1:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
18:00 | Haladás | | Mezőkövesd-Zsóry | 2:2 (1:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
18:00 | Puskás | | Paks | 1:2 (0:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
18:00 | Újpest | | Debrecen | 1:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
20:30 | Honvéd | | Vasas SC | 1:4 (0:1) | |||||
Budapest |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Hannover | 2:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Stuttgart | 2:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Augsburg | | Borussia Dortmund | 1:2 (1:2) | |||||
Augsburg | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Mainz 05 | 1:1 (0:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
18:30 | Hamburger SV | | Werder | 0:0 | |||||
Hamburg |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Lokomotivi | | Dinamo Batumi | 3:0 (3:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
19:00 | Torpedo | | Saburtalo | 2:0 (1:0) | |||||
Kutaisi |
Day 22 | |||||||||
14:00 | Valur | | Víkingur Reykjavik | 4:3 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
14:00 | Grindavík | | Fjölnir | 2:1 (1:0) | |||||
Grindavík | |||||||||
14:00 | ÍBV | | KA | 3:0 (1:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
14:00 | KR | | Stjarnan | 0:1 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
14:00 | ÍA | | Víkingur Ólafsvík | 0:0 | |||||
Akranes | |||||||||
14:00 | FH | | Breiðablik | 0:1 (0:0) | |||||
Hafnarfjörður |
Day 11 | |||||||||
15:30 | Lechia | | Zagłębie | 1:0 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
18:00 | Pogoń | | Korona | 0:0 | |||||
Szczecin | |||||||||
20:30 | Wisła Kraków | | Jagiellonia | 0:0 | |||||
Kraków |
Day 8 | |||||||||
16:00 | Paços de Ferreira | | Moreirense | 3:2 (2:1) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
16:00 | Portimonense | | Aves | 2:2 (1:1) | |||||
Portimão | |||||||||
18:15 | Boavista | | Feirense | 1:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
20:30 | Rio Ave | | Vitória Setubal | 2:1 (0:0) | |||||
Vila do Conde |
Day 8 | |||||||||
17:00 | Paris Saint-Germain | | Bordeaux | 6:2 (5:1) | |||||
Paris | |||||||||
20:00 | Dijon | | Strasbourg | 1:1 (0:0) | |||||
Dijon | |||||||||
20:00 | Guingamp | | Toulouse | 1:1 (1:1) | |||||
Guingamp | |||||||||
20:00 | Nantes | | Metz | 1:0 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
20:00 | Rennes | | Caen | 0:1 (0:1) | |||||
Rennes |
Day 26 | |||||||||
16:00 | AFC Eskilstuna | | Jönköpings Södra | 1:1 (1:0) | |||||
Eskilstuna |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | St. Johnstone | 3:0 (2:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Celtic | | Hibernian | 2:2 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Dundee | | Hearts | 2:1 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Ross County | 0:2 (0:2) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Partick Thistle | 3:0 (1:0) | |||||
Motherwell |
Day 5 | |||||||||
14:05 | San Lorenzo de Almagro | | Colón | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:05 | Temperley | | Estudiantes | 0:3 (0:3) | |||||
Temperley | |||||||||
18:05 | Gimnasia y Esgrima | | Lanús | 1:3 (0:2) | |||||
La Plata | |||||||||
20:05 | Argentinos Juniors | | Racing Club | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires |
Day 26 | |||||||||
16:00 | Vasco da Gama | | Chapecoense | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Bahia | | Coritiba | 1:1 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
19:00 | Palmeiras | | Santos | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo |
16:00 | Orlando City | | Dallas | 0:0 | |||||
Orlando | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | Montreal Impact | 2:1 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:00 | Toronto | | New York Red Bulls | 4:2 (2:1) | |||||
Toronto | |||||||||
19:30 | Chicago Fire | | New York City | 1:1 (1:1) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | DC United | 2:0 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Atlanta United | 0:0 | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | Houston Dynamo | | Minnesota United | 2:1 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
19:30 | Los Angeles Galaxy | | Real Salt Lake | 1:1 (1:0) | |||||
Carson | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | Portland Timbers | 2:1 (1:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
20:00 | Sporting Kansas City | | Vancouver Whitecaps | 0:1 (0:0) | |||||
Kansas City |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto | 34 | 20 | 9 | 5 | 74-37 | 69 | ||
2. | New York City | 34 | 16 | 9 | 9 | 56-43 | 57 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 16 | 7 | 11 | 61-47 | 55 | ||
4. | Atlanta United | 34 | 15 | 10 | 9 | 70-40 | 55 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 16 | 6 | 12 | 53-49 | 54 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 8 | 12 | 53-47 | 50 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 13 | 6 | 15 | 53-61 | 45 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 50-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 11 | 6 | 17 | 52-58 | 39 | ||
10. | Orlando City | 34 | 10 | 9 | 15 | 39-58 | 39 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 60-50 | 53 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 52-39 | 53 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 34 | 15 | 7 | 12 | 50-49 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-45 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 13 | 9 | 40-29 | 49 | ||
6. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 7 | 14 | 39-60 | 46 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 48-48 | 46 | ||
8. | Real Salt Lake | 34 | 13 | 6 | 15 | 49-55 | 45 | ||
9. | Minnesota United | 34 | 10 | 6 | 18 | 47-70 | 36 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 6 | 19 | 31-51 | 33 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |