31.03.2017 < | Football matches for 1.04.2017 | > 02.04.2017 |
Day 29 | |||||||||
14:00 | Luch-Energiya | | Volgar | 2:2 (1:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
15:00 | Dynamo | | FK Tambov | 3:0 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
15:00 | Baltika | | FK Tosno | 0:2 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
15:00 | FK Tyumen | | FK Khimki | 1:1 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
16:00 | Sokol | | Mordovia | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
16:00 | Shinnik | | Sibir | 3:0 (2:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
17:00 | Yenisey | | SKA-Khabarovsk | 3:1 (0:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
17:00 | Zenit-2 | | Spartak-2 | 1:2 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
17:00 | Neftekhimik | | Spartak-Nalchik | 0:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
18:00 | Fakel | | Kuban | 2:2 (0:0) | |||||
Voronezh |
Day 23 | |||||||||
17:00 | Chornomorets | | Olympik | 0:0 | |||||
Odesa |
Day 23 | |||||||||
14:00 | Illichovets | | Obolon-Brovar | 3:0 (1:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
14:00 | Cherkasky Dnipro | | Ingulets | 0:2 (0:1) | |||||
Cherkasy | |||||||||
15:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Arsenal-Kyiv | 0:0 | |||||
Okhtyrka | |||||||||
15:00 | Kolos | | FK Sumy | 0:0 | |||||
Kovalivka | |||||||||
17:00 | Helios | | Hirnyk-Sport | 0:1 (0:0) | |||||
Kharkiv |
Day 23 | |||||||||
12:00 | Ingulets-2 | | Metalurh | 2:2 (1:0) | |||||
Vladimirovka | |||||||||
14:00 | Real Pharma | | Illichovets-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
15:00 | Myr | | Krystal | +:- | |||||
Hornostayivka | |||||||||
15:00 | Teplovyk | | Sudnobudivnyk | 6:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
16:00 | Podillya | | Zhemchuzhina | 1:3 (1:2) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
17:00 | Nyva | | Nikopol-NPGU | 2:0 (0:0) | |||||
Vinnytsia |
Day 1 | |||||||||
14:00 | FK Minsk | | Dynamo Brest | 2:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
14:30 | Naftan | | FK Slutsk | 0:1 (0:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
15:00 | FK Haradzeya | | Shakhtsyor | 0:1 (0:0) | |||||
Haradzeya | |||||||||
16:00 | Tarpeda-BelAZ | | Isloch | 2:1 (0:1) | |||||
Zhodzina | |||||||||
17:00 | Dnepr | | Dynamo Minsk | 0:3 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
19:30 | FK Homel | | BATE | 1:1 (0:1) | |||||
Gomel |
Day 2 | |||||||||
16:00 | Kyzyl Zhar SK (Petropavl) | | Makhtaaral (Zhetysai) | 1:1 (0:1) | |||||
Aksukent Ulan Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Makhtaaral (Zhetysai) | 2 | 1 | 1 | 0 | 5-3 | 4 | ||
2. | Kyzyl Zhar SK (Petropavl) | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-2 | 4 | ||
3. | SDYuShOR 7 (Shymkent) | 2 | 0 | 0 | 2 | 3-6 | 0 |
Day 27 | |||||||||
16:00 | St. Pölten | | Rapid | 1:1 (1:1) | |||||
St. Pölten | |||||||||
18:30 | Austria | | Admira Wacker | 0:2 (0:1) | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | Sturm | | Wolfsberg | 4:0 (3:0) | |||||
Graz | |||||||||
18:30 | Mattersburg | | Ried | 2:1 (0:0) | |||||
Mattersburg |
Day 30 | |||||||||
12:30 | Liverpool | | Everton | 3:1 (2:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Burnley | | Tottenham Hotspur | 0:2 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Crystal Palace | 1:2 (1:2) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Hull City | | West Ham United | 2:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Leicester City | | Stoke City | 2:0 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Manchester United | | West Bromwich Albion | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Watford | | Sunderland | 1:0 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
17:30 | Southampton | | AFC Bournemouth | 0:0 | |||||
Southampton |
Day 39 | |||||||||
12:30 | Barnsley | | Sheffield Wednesday | 1:1 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Norwich City | 2:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Brentford | | Bristol City | 2:0 (2:0) | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Brighton & Hove Albion | | Blackburn Rovers | 1:0 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Burton Albion | 0:1 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Birmingham City | 1:1 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Wigan Athletic | 2:1 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Preston North End | | Nottingham Forest | 1:1 (0:1) | |||||
Preston | |||||||||
15:00 | Rotherham United | | Fulham | 0:1 (0:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Cardiff City | 3:1 (2:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
17:30 | Reading | | Leeds United | 1:0 (1:0) | |||||
Reading |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newcastle United | 46 | 29 | 7 | 10 | 85-40 | 94 | ||
2. | Brighton & Hove Albion | 46 | 28 | 9 | 9 | 74-40 | 93 | ||
3. | Reading | 46 | 26 | 7 | 13 | 68-64 | 85 | ||
4. | Sheffield Wednesday | 46 | 24 | 9 | 13 | 60-45 | 81 | ||
5. | Huddersfield Town | 46 | 25 | 6 | 15 | 56-58 | 81 | ||
6. | Fulham | 46 | 22 | 14 | 10 | 85-57 | 80 | ||
7. | Leeds United | 46 | 22 | 9 | 15 | 61-47 | 75 | ||
8. | Norwich City | 46 | 20 | 10 | 16 | 85-69 | 70 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 13 | 15 | 54-50 | 67 | ||
10. | Brentford | 46 | 18 | 10 | 18 | 75-65 | 64 |
Day 1 | |||||||||
20:00 | Union Saint-Gilloise | | Mechelen | 3:0 (2:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:00 | Sint-Truiden | | Waasland-Beveren | 3:0 (0:0) | |||||
Sint-Truiden |
Day 26 | |||||||||
15:00 | Beroe | | Lokomotiv Plovdiv | 3:2 (2:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
17:30 | Cherno More | | Levski | 1:0 (0:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
20:00 | CSKA | | Ludogorets | 0:2 (0:2) | |||||
Sofia |
Day 26 | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Borussia Dortmund | 1:1 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Köln | 2:1 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Bayern | | Augsburg | 6:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Werder | 2:5 (0:2) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | RB Leipzig | | Darmstadt 98 | 4:0 (1:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
18:30 | Eintracht | | Borussia Mönchengladbach | 0:0 | |||||
Frankfurt am Main |
Day 4 | |||||||||
14:00 | Kobuleti | | Kolkheti 1913 | 2:4 (1:1) | |||||
Kobuleti | |||||||||
14:45 | Lokomotivi | | Torpedo | 1:1 (1:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
16:30 | Dila | | Saburtalo | 0:1 (0:1) | |||||
Gori |
Day 29 | |||||||||
13:00 | Villarreal | | Eibar | 2:3 (1:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
16:15 | Atlético Osasuna | | Athletic | 1:2 (0:2) | |||||
Pamplona | |||||||||
18:30 | Real Sociedad | | Leganés | 1:1 (0:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
20:45 | Málaga | | Atlético Madrid | 0:2 (0:1) | |||||
Málaga |
Day 3 | |||||||||
14:00 | FK Liepāja | | Babīte | 3:1 (2:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
16:00 | Ventspils | | Jelgava | 1:2 (1:2) | |||||
Ventspils |
Day 4 | |||||||||
13:00 | Jonava | | Žalgiris Kaunas | 5:2 (2:0) | |||||
Jonava |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Kristiansund | | Molde | 0:1 (0:0) | |||||
Kristiansund |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Crvena Zvezda | | Spartak Zlatibor Voda | 2:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Radnik | | Bačka | 1:0 (1:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
17:00 | Voždovac | | Vojvodina | 4:1 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Borac | | Rad | 0:1 (0:1) | |||||
Ĉačak | |||||||||
18:00 | Napredak | | Novi Pazar | 3:0 (2:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
18:00 | Mladost | | Javor | 1:0 (0:0) | |||||
Lučani | |||||||||
18:30 | Radnički | | Partizan | 0:2 (0:0) | |||||
Niŝ |
Day 26 | |||||||||
15:00 | Slaven | | Lokomotiva | 1:1 (1:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
19:00 | Dinamo | | Osijek | 2:1 (0:1) | |||||
Zagreb |
Day 22 | |||||||||
15:00 | Slovan | | Karviná | 2:0 (1:0) | |||||
Liberec | |||||||||
17:00 | Zbrojovka | | Dukla | 0:0 | |||||
Brno | |||||||||
17:00 | Vysočina | | Slovácko | 0:0 | |||||
Jihlava | |||||||||
17:00 | Fastav | | Hradec Králové | 1:3 (1:2) | |||||
Zlín | |||||||||
17:00 | Příbram | | Bohemians 1905 | 1:0 (0:0) | |||||
Příbram | |||||||||
20:15 | Viktoria Plzeň | | Teplice | 2:2 (0:0) | |||||
Plzeň |
Day 1 | |||||||||
13:00 | Göteborg | | Malmö | 1:1 (1:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
16:00 | Halmstad | | Östersunds | 1:0 (1:0) | |||||
Halmstad |
Day 30 | |||||||||
15:00 | Hamilton Academical | | St. Johnstone | 1:0 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Inverness | | Kilmarnock | 1:1 (1:1) | |||||
Inverness | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | Ross County | 2:1 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Rangers | | Motherwell | 1:1 (0:1) | |||||
Glasgow |
Day 18 | |||||||||
16:00 | Newell's Old Boys | | Atlético Rafaela | 1:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
17:00 | Temperley | | Aldosivi | 1:0 (1:0) | |||||
Temperley | |||||||||
18:00 | Quilmes | | Racing Club | 2:3 (2:0) | |||||
Quilmes | |||||||||
19:15 | Belgrano | | Colón | 0:1 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
20:00 | Boca Juniors | | Defensa y Justicia | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires |
14:00 | Chicago Fire | | Montreal Impact | 2:2 (1:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
14:00 | New York City | | San Jose Earthquakes | 2:1 (1:1) | |||||
New York | |||||||||
16:00 | Columbus Crew | | Orlando City | 2:0 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:00 | Vancouver Whitecaps | | Los Angeles Galaxy | 4:2 (1:2) | |||||
Vancouver | |||||||||
19:00 | DC United | | Philadelphia Union | 2:1 (2:0) | |||||
Washington | |||||||||
19:00 | Minnesota United | | Real Salt Lake | 4:2 (1:1) | |||||
Minneapolis | |||||||||
19:30 | Houston Dynamo | | New York Red Bulls | 4:1 (2:1) | |||||
Houston |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto | 34 | 20 | 9 | 5 | 74-37 | 69 | ||
2. | New York City | 34 | 16 | 9 | 9 | 56-43 | 57 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 16 | 7 | 11 | 61-47 | 55 | ||
4. | Atlanta United | 34 | 15 | 10 | 9 | 70-40 | 55 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 16 | 6 | 12 | 53-49 | 54 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 8 | 12 | 53-47 | 50 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 13 | 6 | 15 | 53-61 | 45 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 50-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 11 | 6 | 17 | 52-58 | 39 | ||
10. | Orlando City | 34 | 10 | 9 | 15 | 39-58 | 39 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 60-50 | 53 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 52-39 | 53 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 34 | 15 | 7 | 12 | 50-49 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-45 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 13 | 9 | 40-29 | 49 | ||
6. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 7 | 14 | 39-60 | 46 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 48-48 | 46 | ||
8. | Real Salt Lake | 34 | 13 | 6 | 15 | 49-55 | 45 | ||
9. | Minnesota United | 34 | 10 | 6 | 18 | 47-70 | 36 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 6 | 19 | 31-51 | 33 |
Day 3 | |||||||||
15:30 | Yanbian | | Guangzhou R&F | 0:1 (0:0) | |||||
Yanji | |||||||||
19:35 | Hebei China Fortune | | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 1:0 (1:0) | |||||
Qinhuangdao | |||||||||
19:35 | Tianjin Quanjian | | Henan Construction | 1:0 (1:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
19:35 | Guangzhou Evergrande | | Shanghai SIPG | 3:2 (2:0) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 4 | 6 | 69-42 | 64 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 17 | 7 | 6 | 72-39 | 58 | ||
3. | Tianjin Quanjian | 30 | 15 | 9 | 6 | 46-33 | 54 | ||
4. | Hebei China Fortune | 30 | 15 | 7 | 8 | 55-38 | 52 | ||
5. | Guangzhou R&F | 30 | 15 | 7 | 8 | 59-46 | 52 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 13 | 10 | 7 | 49-33 | 49 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 46-41 | 44 | ||
8. | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 30 | 12 | 6 | 12 | 39-45 | 42 | ||
9. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 7 | 12 | 42-42 | 40 | ||
10. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 37-40 | 36 |
Day 25 | |||||||||
17:35 | Newcastle United Jets | | Western Sydney Wanderers | 0:3 (0:2) | |||||
Newcastle | |||||||||
19:50 | Sydney | | Melbourne City | 3:0 (0:0) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 27 | 20 | 6 | 1 | 55-12 | 66 | ||
2. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 4 | 8 | 49-31 | 49 | ||
3. | Brisbane Roar | 27 | 11 | 9 | 7 | 43-37 | 42 | ||
4. | Melbourne City | 27 | 11 | 6 | 10 | 49-44 | 39 | ||
5. | Perth Glory | 27 | 10 | 9 | 8 | 53-53 | 39 | ||
6. | Western Sydney Wanderers | 27 | 8 | 12 | 7 | 35-35 | 36 | ||
7. | Wellington Phoenix | 27 | 8 | 6 | 13 | 41-46 | 30 | ||
8. | Central Coast Mariners | 27 | 6 | 5 | 16 | 31-52 | 23 | ||
9. | Adelaide United | 27 | 5 | 8 | 14 | 25-46 | 23 | ||
10. | Newcastle United Jets | 27 | 5 | 7 | 15 | 28-53 | 22 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |