08.04.2017 < | Football matches for 9.04.2017 | > 10.04.2017 |
Day 1 | |||||||||
15:30 | TP Mazembe | | JS Kabylie | 2:0 (1:0) | |||||
Lubumbashi | |||||||||
15:30 | Kadiogo | | CS Sfaxien | 1:2 (0:0) | |||||
Ouagadougou | |||||||||
15:30 | AS Port-Louis 2000 | | Club Africain | 1:2 (0:0) | |||||
Curepipe | |||||||||
15:30 | Tanda | | Platinum Stars | 2:0 (1:0) | |||||
Abidjan | |||||||||
15:30 | Léopards | | Mbabane Swallows | 1:0 (0:0) | |||||
Dolisie | |||||||||
16:00 | Enugu Rangers | | ZESCO United | 2:2 (1:0) | |||||
Enugu | |||||||||
16:00 | Gambia Ports Authority | | Al-Hilal Al-Ubayyid | 1:1 (1:0) | |||||
Bakau | |||||||||
16:00 | Barrack Young Controllers | | SuperSport United | 1:1 (1:1) | |||||
Monrovia | |||||||||
16:00 | Horoya | | IR Tanger | 2:0 (2:0) | |||||
Conakry | |||||||||
20:00 | FUS | | MAS Fès | 2:1 (1:0) | |||||
Rabat |
Day 18 | |||||||||
15:00 | Znamya Truda | | TsRFSO | 3:3 (1:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
15:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Pskov-747 | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | Torpedo Vladimir | | Volga Tver | 4:0 (3:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
15:00 | FK Domodedovo | | Spartak Kostroma | 0:0 | |||||
Domodedovo | |||||||||
16:00 | Dynamo-2 | | FK Dolgoprudny | 2:3 (0:1) | |||||
Novogorsk | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | FK Kolomna | 2:0 (2:0) | |||||
Ivanovo |
Day 18 | |||||||||
FK Oryol | | Avangard | 0:3 | ||||||
Oryol | |||||||||
15:00 | Vityaz | | Metallurg | 1:0 (1:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
15:00 | FK Chertanovo | | Saturn | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | FK Kaluga | | Dynamo Bryansk | 1:2 (0:2) | |||||
Kaluga | |||||||||
17:00 | Energomash | | FK Ryazan | 2:0 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
Day 17 | |||||||||
14:00 | Torpedo Moskva | | Zenit Penza | 4:0 (2:0) | |||||
Moscow |
Day 22 | |||||||||
15:30 | Angusht | | Kuban-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Nazran | |||||||||
16:00 | Druzhba | | Rotor | 0:1 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
16:00 | Biolog-Novokubansk | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | |||||
Progress | |||||||||
16:00 | Afips | | SKA | 2:0 (2:0) | |||||
Afipsky | |||||||||
16:00 | Chaika | | Legion-Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
16:00 | FK Armavir | | Dynamo Ryzdvyanyi | 1:1 (0:1) | |||||
Armavir | |||||||||
17:00 | FK Sochi | | Mashuk-KMV | 1:0 (1:0) | |||||
Sochi |
Day 24 | |||||||||
14:00 | FK Oleksandriya | | Zorya | 0:0 | |||||
Oleksandriia | |||||||||
17:00 | Shakhtar | | Chornomorets | 1:2 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
19:30 | Dynamo | | Olympik | 4:0 (2:0) | |||||
Kiev |
Day 24 | |||||||||
14:00 | FK Poltava | | Naftovyk-Ukrnafta | 1:1 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
16:00 | Skala | | Veres | 0:3 (0:3) | |||||
Stryi |
Day 24 | |||||||||
15:00 | Illichovets-2 | | Enerhiya | 3:2 (1:0) | |||||
Mariupol |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Dynamo Minsk | | Naftan | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
16:30 | Shakhtsyor | | FK Homel | 0:0 | |||||
Salihorsk | |||||||||
17:00 | BATE | | FK Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
18:00 | Krumkachy | | Dynamo Brest | 1:1 (0:0) | |||||
Minsk |
Day 27 | |||||||||
16:00 | Dinamo-Auto | | Saxan | 2:0 (1:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
16:00 | Academia UTM | | Zarya | 0:4 (0:2) | |||||
Ghidighici | |||||||||
16:00 | Petrocub | | Milsami | 3:1 (1:1) | |||||
Hînceşti | |||||||||
17:00 | Zimbru | | Sheriff | 0:1 (0:0) | |||||
Chişinău |
Day 32 | |||||||||
13:30 | Sunderland | | Manchester United | 0:3 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
16:00 | Everton | | Leicester City | 4:2 (3:2) | |||||
Liverpool |
Day 2 | |||||||||
20:00 | Anderlecht | | Gent | 0:0 | |||||
Bruxelles |
Day 1 | |||||||||
18:30 | Levski | | Lokomotiv Plovdiv | 5:0 (3:0) | |||||
Sofia | |||||||||
21:00 | Ludogorets | | Dunav | 0:1 (0:1) | |||||
Razgrad |
Day 28 | |||||||||
15:30 | Hertha | | Augsburg | 2:0 (2:0) | |||||
Berlin | |||||||||
17:30 | Ingolstadt 04 | | Darmstadt 98 | 3:2 (1:2) | |||||
Ingolstadt |
Day 6 | |||||||||
14:00 | Samtredia | | Torpedo | 0:2 (0:1) | |||||
Samtredia | |||||||||
16:00 | Dinamo Batumi | | Dinamo Tbilisi | 0:1 (0:0) | |||||
Kobuleti | |||||||||
20:00 | Chikhura | | Saburtalo | 2:1 (0:0) | |||||
Sachkhere |
Day 31 | |||||||||
12:00 | Granada | | Valencia | 1:3 (0:2) | |||||
Granada | |||||||||
16:15 | Celta de Vigo | | Eibar | 0:2 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
18:30 | Atlético Osasuna | | Leganés | 2:1 (1:1) | |||||
Pamplona | |||||||||
20:45 | Las Palmas | | Real Betis | 4:1 (1:0) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Haugesund | 0:2 (0:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Sogndal | 3:0 (0:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
18:00 | Sarpsborg 08 | | Viking | 3:0 (1:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
18:00 | Stabæk | | Odd | 2:0 (0:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
18:00 | Vålerenga | | Sandefjord | 1:2 (0:1) | |||||
Oslo | |||||||||
20:00 | Strømsgodset | | Ålesund | 1:1 (1:1) | |||||
Drammen |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Estoril-Praia | | Nacional | 0:1 (0:0) | |||||
Estoril | |||||||||
16:00 | Rio Ave | | Vitória Setubal | 0:0 | |||||
Vila do Conde | |||||||||
18:00 | Vitória Guimarães | | Tondela | 2:1 (2:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
20:15 | Moreirense | | Benfica | 0:1 (0:1) | |||||
Moreira de Cónegos |
Day 29 | |||||||||
17:00 | Borac | | Napredak | 0:1 (0:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
17:00 | Rad | | Crvena Zvezda | 0:4 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Metalac | 0:0 | |||||
Subotica | |||||||||
17:00 | Čukarički | | Mladost | 1:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Javor | | Voždovac | 0:1 (0:1) | |||||
Ivanjica | |||||||||
17:00 | Vojvodina | | Radnički | 1:1 (1:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
17:00 | Bačka | | Novi Pazar | 1:0 (1:0) | |||||
Bačka Palanka |
Day 32 | |||||||||
15:00 | Toulouse | | Marseille | 0:0 | |||||
Toulouse | |||||||||
17:00 | Saint-Étienne | | Nantes | 1:1 (0:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
21:00 | Paris Saint-Germain | | Guingamp | 4:0 (0:0) | |||||
Paris |
Day 27 | |||||||||
15:00 | Istra 1961 | | Inter | 1:0 (0:0) | |||||
Pula | |||||||||
19:00 | Osijek | | Split | 4:0 (1:0) | |||||
Osijek |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Östersunds | | Norrköping | 1:0 (1:0) | |||||
Östersund | |||||||||
15:00 | Hammarby | | Kalmar | 1:1 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
17:30 | Sirius | | Göteborg | 0:2 (0:0) | |||||
Uppsala | |||||||||
17:30 | Jönköpings Södra | | Halmstad | 2:2 (1:0) | |||||
Jönköping | |||||||||
17:30 | Häcken | | Djurgårdens | 0:0 | |||||
Göteborg |
Day 19 | |||||||||
14:00 | Banfield | | Belgrano | 2:0 (2:0) | |||||
Banfield | |||||||||
16:15 | Patronato | | Independiente | 0:5 (0:2) | |||||
Paraná | |||||||||
17:00 | San Martín | | Unión | 0:0 | |||||
San Juan | |||||||||
18:15 | River Plate | | Quilmes | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:15 | Vélez Sársfield | | Boca Juniors | 1:3 (0:1) | |||||
Buenos Aires |
16:00 | Orlando City | | New York Red Bulls | 1:0 (1:0) | |||||
Orlando | |||||||||
18:00 | Sporting Kansas City | | Colorado Rapids | 3:1 (1:0) | |||||
Kansas City |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto | 34 | 20 | 9 | 5 | 74-37 | 69 | ||
2. | New York City | 34 | 16 | 9 | 9 | 56-43 | 57 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 16 | 7 | 11 | 61-47 | 55 | ||
4. | Atlanta United | 34 | 15 | 10 | 9 | 70-40 | 55 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 16 | 6 | 12 | 53-49 | 54 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 8 | 12 | 53-47 | 50 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 13 | 6 | 15 | 53-61 | 45 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 50-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 11 | 6 | 17 | 52-58 | 39 | ||
10. | Orlando City | 34 | 10 | 9 | 15 | 39-58 | 39 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 60-50 | 53 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 52-39 | 53 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 34 | 15 | 7 | 12 | 50-49 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-45 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 13 | 9 | 40-29 | 49 | ||
6. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 7 | 14 | 39-60 | 46 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 48-48 | 46 | ||
8. | Real Salt Lake | 34 | 13 | 6 | 15 | 49-55 | 45 | ||
9. | Minnesota United | 34 | 10 | 6 | 18 | 47-70 | 36 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 6 | 19 | 31-51 | 33 |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Changchun Yatai | | Liaoning Whowin | 1:1 (0:0) | |||||
Changchun | |||||||||
19:35 | Tianjin Quanjian | | Yanbian | 1:0 (0:0) | |||||
Tianjin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 4 | 6 | 69-42 | 64 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 17 | 7 | 6 | 72-39 | 58 | ||
3. | Tianjin Quanjian | 30 | 15 | 9 | 6 | 46-33 | 54 | ||
4. | Hebei China Fortune | 30 | 15 | 7 | 8 | 55-38 | 52 | ||
5. | Guangzhou R&F | 30 | 15 | 7 | 8 | 59-46 | 52 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 13 | 10 | 7 | 49-33 | 49 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 46-41 | 44 | ||
8. | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 30 | 12 | 6 | 12 | 39-45 | 42 | ||
9. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 7 | 12 | 42-42 | 40 | ||
10. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 37-40 | 36 |
Day 26 | |||||||||
17:00 | Central Coast Mariners | | Newcastle United Jets | 2:0 (1:0) | |||||
Gosford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 27 | 20 | 6 | 1 | 55-12 | 66 | ||
2. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 4 | 8 | 49-31 | 49 | ||
3. | Brisbane Roar | 27 | 11 | 9 | 7 | 43-37 | 42 | ||
4. | Melbourne City | 27 | 11 | 6 | 10 | 49-44 | 39 | ||
5. | Perth Glory | 27 | 10 | 9 | 8 | 53-53 | 39 | ||
6. | Western Sydney Wanderers | 27 | 8 | 12 | 7 | 35-35 | 36 | ||
7. | Wellington Phoenix | 27 | 8 | 6 | 13 | 41-46 | 30 | ||
8. | Central Coast Mariners | 27 | 6 | 5 | 16 | 31-52 | 23 | ||
9. | Adelaide United | 27 | 5 | 8 | 14 | 25-46 | 23 | ||
10. | Newcastle United Jets | 27 | 5 | 7 | 15 | 28-53 | 22 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |