07.04.2017 < | Football matches for 8.04.2017 | > 09.04.2017 |
Day 1 | |||||||||
14:30 | CNaPS Sport | | C.R.D. Libolo | 1:1 (0:0) | |||||
Antananarivo CNaPS Stadium | |||||||||
15:00 | Mounana | | ASEC Mimosas | 2:1 (1:0) | |||||
Libreville | |||||||||
15:00 | Bidvest Wits | | Smouha | 0:0 | |||||
Johannesburg | |||||||||
16:00 | Kampala City Council | | Al-Masry | 1:0 (0:0) | |||||
Kampala Phillip Omondi Stadium | |||||||||
16:00 | Young Africans | | MC Alger | 1:0 (0:0) | |||||
Dar es Salaam |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Tefana | | Auckland City | 0:2 (0:0) | |||||
Pape’ete | |||||||||
20:05 | Magenta | | Team Wellington | 2:2 (1:0) | |||||
Nouméa |
Day 30 | |||||||||
14:00 | Luch-Energiya | | Spartak-Nalchik | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
14:00 | Spartak-2 | | Volgar | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | SKA-Khabarovsk | | Dynamo | 2:3 (1:3) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
15:00 | Sibir | | FK Tyumen | 1:2 (1:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
16:00 | FK Tosno | | Zenit-2 | 4:1 (2:1) | |||||
Veliky Novgorod | |||||||||
16:00 | FK Khimki | | Yenisey | 2:2 (2:2) | |||||
Khimki | |||||||||
16:00 | Sokol | | Kuban | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
17:00 | Mordovia | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
18:00 | Fakel | | Neftekhimik | 3:2 (1:1) | |||||
Voronezh |
Day 24 | |||||||||
14:00 | Arsenal-Kyiv | | Cherkasky Dnipro | 0:0 | |||||
Boryspil | |||||||||
14:00 | Hirnyk-Sport | | Bukovyna | 0:0 | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
15:00 | FK Sumy | | Illichovets | 0:2 (0:0) | |||||
Sumy | |||||||||
15:00 | Avanhard | | Kolos | 0:1 (0:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
17:00 | Desna | | FK Ternopil | 2:0 (2:0) | |||||
Kiev |
Day 24 | |||||||||
Krystal | | Podillya | -:+ | ||||||
Kherson | |||||||||
15:00 | Balkany | | Teplovyk | 1:1 (1:0) | |||||
Zorya | |||||||||
16:00 | Kremin | | Nyva | 2:2 (0:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
16:00 | Zhemchuzhina | | Rukh | 2:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
16:00 | Nikopol-NPGU | | Ingulets-2 | 0:0 | |||||
Chkalove | |||||||||
16:00 | Sudnobudivnyk | | Real Pharma | 1:3 (1:0) | |||||
Odesa |
Day 2 | |||||||||
14:00 | Isloch | | Neman | 0:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
16:00 | Slavia | | FK Haradzeya | 1:0 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
18:00 | FK Vitebsk | | Dnepr | 0:4 (0:3) | |||||
Vitebsk |
Day 27 | |||||||||
16:00 | Speranţa | | Moldova-03 | 0:1 (0:0) | |||||
Nisporeni |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Ried | | Rapid | 3:0 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
18:30 | Austria | | St. Pölten | 1:2 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | Admira Wacker | | Mattersburg | 0:2 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
18:30 | Wolfsberg | | Altach | 0:0 | |||||
Wolfsberg |
Day 32 | |||||||||
12:30 | Tottenham Hotspur | | Watford | 4:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Hull City | 3:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Burnley | 0:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Liverpool | 1:2 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Southampton | 0:1 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Swansea City | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
17:30 | AFC Bournemouth | | Chelsea | 1:3 (1:2) | |||||
Bournemouth |
Day 41 | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Derby County | 1:2 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Barnsley | 0:2 (0:2) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Bristol City | | Wolverhampton Wanderers | 3:1 (2:0) | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Burton Albion | | Aston Villa | 1:1 (0:1) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
15:00 | Cardiff City | | Brentford | 2:1 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Fulham | | Ipswich Town | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Preston North End | 3:0 (2:0) | |||||
Leeds | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Reading | 7:1 (6:1) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Huddersfield Town | 2:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Rotherham United | 3:2 (1:1) | |||||
Wigan | |||||||||
17:30 | Sheffield Wednesday | | Newcastle United | 2:1 (0:0) | |||||
Sheffield |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newcastle United | 46 | 29 | 7 | 10 | 85-40 | 94 | ||
2. | Brighton & Hove Albion | 46 | 28 | 9 | 9 | 74-40 | 93 | ||
3. | Reading | 46 | 26 | 7 | 13 | 68-64 | 85 | ||
4. | Sheffield Wednesday | 46 | 24 | 9 | 13 | 60-45 | 81 | ||
5. | Huddersfield Town | 46 | 25 | 6 | 15 | 56-58 | 81 | ||
6. | Fulham | 46 | 22 | 14 | 10 | 85-57 | 80 | ||
7. | Leeds United | 46 | 22 | 9 | 15 | 61-47 | 75 | ||
8. | Norwich City | 46 | 20 | 10 | 16 | 85-69 | 70 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 13 | 15 | 54-50 | 67 | ||
10. | Brentford | 46 | 18 | 10 | 18 | 75-65 | 64 |
Day 2 | |||||||||
20:00 | Waasland-Beveren | | Union Saint-Gilloise | 1:4 (1:2) | |||||
Beveren | |||||||||
20:30 | Standard | | Sint-Truiden | 2:2 (1:1) | |||||
Liège |
Day 1 | |||||||||
21:00 | CSKA | | Cherno More | 3:1 (2:0) | |||||
Sofia |
Day 1 | |||||||||
18:45 | Beroe | | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 2:3 (0:2) | |||||
Stara Zagora |
Day 28 | |||||||||
15:30 | RB Leipzig | | Bayer 04 | 1:0 (0:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
15:30 | Köln | | Borussia Mönchengladbach | 2:3 (1:1) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Mainz 05 | 1:0 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Wolfsburg | 4:1 (2:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Hoffenheim | 2:1 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
18:30 | Bayern | | Borussia Dortmund | 4:1 (2:1) | |||||
München |
Day 30 | |||||||||
18:30 | Vitesse | | Heerenveen | 4:2 (2:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
19:45 | Den Haag | | Groningen | 4:3 (3:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
19:45 | NEC | | Ajax | 1:5 (0:3) | |||||
Nijmegen | |||||||||
20:45 | Go Ahead Eagles | | Heracles | 1:4 (1:4) | |||||
Deventer |
Day 6 | |||||||||
14:00 | Kobuleti | | Lokomotivi | 0:5 (0:2) | |||||
Kobuleti | |||||||||
16:00 | Dila | | Kolkheti 1913 | 1:1 (1:1) | |||||
Gori |
Day 31 | |||||||||
13:00 | Español | | Alavés | 1:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
16:15 | Real Madrid | | Atlético Madrid | 1:1 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
18:30 | Sevilla | | Deportivo | 4:2 (3:2) | |||||
Sevilla | |||||||||
20:45 | Málaga | | Barcelona | 2:0 (1:0) | |||||
Málaga |
Day 28 | |||||||||
15:30 | Górnik | | Wisła Płock | 2:3 (2:0) | |||||
Łęczna | |||||||||
18:00 | Pogoń | | Arka | 5:1 (1:1) | |||||
Szczecin | |||||||||
20:30 | Termalica | | Wisła Kraków | 2:3 (1:1) | |||||
Nieciecza |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Paços de Ferreira | | Arouca | 1:1 (1:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
18:15 | Porto | | Belenenses | 3:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
20:30 | Sporting | | Boavista | 4:0 (2:0) | |||||
Lisboa |
Day 2 | |||||||||
16:00 | AFC Eskilstuna | | Örebro | 2:2 (0:0) | |||||
Eskilstuna |
Day 32 | |||||||||
15:00 | Celtic | | Kilmarnock | 3:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Hamilton Academical | | Ross County | 1:1 (1:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Hearts | | Dundee | 1:0 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Inverness | | St. Johnstone | 0:3 (0:1) | |||||
Inverness | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | Motherwell | 1:0 (1:0) | |||||
Glasgow |
Day 19 | |||||||||
14:00 | Arsenal | | Newell's Old Boys | 0:1 (0:1) | |||||
Sarandí | |||||||||
16:00 | San Lorenzo de Almagro | | Sarmiento | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17:15 | Atlético Rafaela | | Huracán | 1:1 (0:0) | |||||
Rafaela | |||||||||
19:30 | Talleres | | Lanús | 3:1 (0:0) | |||||
Córdoba |
13:00 | Chicago Fire | | Columbus Crew | 1:0 (1:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
14:00 | New England Revolution | | Houston Dynamo | 2:0 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
16:00 | DC United | | New York City | 2:1 (0:0) | |||||
Washington | |||||||||
19:00 | Philadelphia Union | | Portland Timbers | 1:3 (1:1) | |||||
Chester | |||||||||
19:00 | Dallas | | Minnesota United | 2:0 (1:0) | |||||
Frisco | |||||||||
19:30 | Real Salt Lake | | Vancouver Whitecaps | 3:0 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
19:30 | Toronto | | Atlanta United | 2:2 (2:1) | |||||
Toronto | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | Seattle Sounders | 1:1 (0:0) | |||||
Santa Clara |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto | 34 | 20 | 9 | 5 | 74-37 | 69 | ||
2. | New York City | 34 | 16 | 9 | 9 | 56-43 | 57 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 16 | 7 | 11 | 61-47 | 55 | ||
4. | Atlanta United | 34 | 15 | 10 | 9 | 70-40 | 55 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 16 | 6 | 12 | 53-49 | 54 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 8 | 12 | 53-47 | 50 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 13 | 6 | 15 | 53-61 | 45 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 50-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 11 | 6 | 17 | 52-58 | 39 | ||
10. | Orlando City | 34 | 10 | 9 | 15 | 39-58 | 39 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 60-50 | 53 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 52-39 | 53 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 34 | 15 | 7 | 12 | 50-49 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-45 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 13 | 9 | 40-29 | 49 | ||
6. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 7 | 14 | 39-60 | 46 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 48-48 | 46 | ||
8. | Real Salt Lake | 34 | 13 | 6 | 15 | 49-55 | 45 | ||
9. | Minnesota United | 34 | 10 | 6 | 18 | 47-70 | 36 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 6 | 19 | 31-51 | 33 |
Day 4 | |||||||||
15:30 | Guizhou Hengfeng Zhicheng | | Tianjin Teda | 0:0 | |||||
Guiyang | |||||||||
19:35 | Guangzhou Evergrande | | Guangzhou R&F | 2:2 (1:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
19:35 | Hebei China Fortune | | Shanghai Shenhua | 4:2 (3:1) | |||||
Qinhuangdao |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 4 | 6 | 69-42 | 64 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 17 | 7 | 6 | 72-39 | 58 | ||
3. | Tianjin Quanjian | 30 | 15 | 9 | 6 | 46-33 | 54 | ||
4. | Hebei China Fortune | 30 | 15 | 7 | 8 | 55-38 | 52 | ||
5. | Guangzhou R&F | 30 | 15 | 7 | 8 | 59-46 | 52 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 13 | 10 | 7 | 49-33 | 49 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 46-41 | 44 | ||
8. | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 30 | 12 | 6 | 12 | 39-45 | 42 | ||
9. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 7 | 12 | 42-42 | 40 | ||
10. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 37-40 | 36 |
Day 26 | |||||||||
19:35 | Wellington Phoenix | | Sydney | 1:1 (0:0) | |||||
Wellington | |||||||||
19:50 | Western Sydney Wanderers | | Melbourne Victory | 0:0 | |||||
Sydney | |||||||||
20:00 | Perth Glory | | Brisbane Roar | 3:1 (1:0) | |||||
Perth |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 27 | 20 | 6 | 1 | 55-12 | 66 | ||
2. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 4 | 8 | 49-31 | 49 | ||
3. | Brisbane Roar | 27 | 11 | 9 | 7 | 43-37 | 42 | ||
4. | Melbourne City | 27 | 11 | 6 | 10 | 49-44 | 39 | ||
5. | Perth Glory | 27 | 10 | 9 | 8 | 53-53 | 39 | ||
6. | Western Sydney Wanderers | 27 | 8 | 12 | 7 | 35-35 | 36 | ||
7. | Wellington Phoenix | 27 | 8 | 6 | 13 | 41-46 | 30 | ||
8. | Central Coast Mariners | 27 | 6 | 5 | 16 | 31-52 | 23 | ||
9. | Adelaide United | 27 | 5 | 8 | 14 | 25-46 | 23 | ||
10. | Newcastle United Jets | 27 | 5 | 7 | 15 | 28-53 | 22 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |