Football matches in April 2021 |
Day 1 | |||||||||
27.04 21:00 | Real Madrid | | Chelsea | 1:1 (1:1)* | |||||
Madrid | |||||||||
28.04 21:00 | Paris Saint-Germain | | Manchester City | 1:2 (1:0)* | |||||
Paris |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13.04 21:00 | Paris Saint-Germain | | Bayern | 0:1 (0:1)* | 3:2 (2:1) | 3:3 | |||
Paris | |||||||||
13.04 21:00 | Chelsea | | Porto | 0:1 (0:0)* | 2:0 (1:0) | 2:1 | |||
Spain, Sevilla | |||||||||
14.04 20:00 | Liverpool | | Real Madrid | 0:0* | 1:3 (0:2) | 1:3 | |||
Liverpool | |||||||||
14.04 21:00 | Borussia Dortmund | | Manchester City | 1:2 (1:0)* | 1:2 (0:1) | 2:4 | |||
Dortmund | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.04 20:00 | Manchester City | | Borussia Dortmund | 2:1 (1:0)* | |||||
Manchester | |||||||||
06.04 21:00 | Real Madrid | | Liverpool | 3:1 (2:0)* | |||||
Madrid | |||||||||
07.04 21:00 | Bayern | | Paris Saint-Germain | 2:3 (1:2)* | |||||
München | |||||||||
07.04 21:00 | Porto | | Chelsea | 0:2 (0:1)* | |||||
Spain, Sevilla |
Day 1 | |||||||||
29.04 20:00 | Manchester United | | Roma | 6:2 (1:2)* | |||||
Manchester | |||||||||
29.04 21:00 | Villarreal | | Arsenal | 2:1 (2:0)* | |||||
Villarreal |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.04 20:00 | Manchester United | | Granada | 2:0 (1:0)* | 2:0 (1:0) | 4:0 | |||
Manchester | |||||||||
15.04 21:00 | Villarreal | | Dinamo Zagreb | 2:1 (2:0)* | 1:0 (1:0) | 3:1 | |||
Villarreal | |||||||||
15.04 21:00 | Roma | | Ajax | 1:1 (0:0)* | 2:1 (0:1) | 3:2 | |||
Roma | |||||||||
15.04 21:00 | Slavia Prague | | Arsenal | 0:4 (0:3)* | 1:1 (0:0) | 1:5 | |||
Praha | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.04 20:00 | Arsenal | | Slavia Prague | 1:1 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
08.04 21:00 | Dinamo Zagreb | | Villarreal | 0:1 (0:1)* | |||||
Zagreb | |||||||||
08.04 21:00 | Ajax | | Roma | 1:2 (1:0)* | |||||
Amsterdam | |||||||||
08.04 21:00 | Granada | | Manchester United | 0:2 (0:1)* | |||||
Granada |
Day 2 | |||||||||
27.04 21:30 | Palmeiras | | Independiente del Valle | 5:0 (2:0)* | |||||
São Paulo | |||||||||
28.04 19:00 | Defensa y Justicia | | Universitario de Deportes | 3:0 (1:0)* | |||||
Florencio Varela | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.04 19:00 | Independiente del Valle | | Defensa y Justicia | 1:1 (1:1)* | |||||
Quito | |||||||||
21.04 19:00 | Universitario de Deportes | | Palmeiras | 2:3 (0:1)* | |||||
Lima |
Day 2 | |||||||||
27.04 21:30 | Internacional | | Deportivo Táchira | 4:0 (3:0)* | |||||
Porto Alegre | |||||||||
28.04 22:00 | Olimpia | | Always Ready | 2:1 (0:0)* | |||||
Asunción | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.04 18:15 | Always Ready | | Internacional | 2:0 (0:0)* | |||||
La Paz | |||||||||
20.04 18:15 | Deportivo Táchira | | Olimpia | 3:2 (1:1)* | |||||
San Cristóbal |
Day 2 | |||||||||
27.04 21:30 | Boca Juniors | | Santos | 2:0 (0:0)* | |||||
Buenos Aires | |||||||||
28.04 21:00 | Barcelona | | The Strongest | 4:0 (0:0)* | |||||
Guayaquil | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.04 19:15 | Santos | | Barcelona | 0:2 (0:0)* | |||||
Santos | |||||||||
21.04 18:00 | The Strongest | | Boca Juniors | 0:1 (0:1)* | |||||
La Paz |
Day 2 | |||||||||
28.04 19:00 | Santa Fe | | Fluminense | 1:2 (0:1)* | |||||
Armenia | |||||||||
28.04 21:00 | River Plate | | Junior | 2:1 (1:0)* | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.04 19:00 | Fluminense | | River Plate | 1:1 (0:1)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
22.04 21:00 | Junior | | Santa Fe | 1:1 (1:1)* | |||||
Barranquilla |
Day 2 | |||||||||
29.04 19:00 | Racing Club | | Sporting Cristal | 2:1 (1:0)* | |||||
Avellaneda | |||||||||
29.04 21:00 | São Paulo | | Rentistas | 2:0 (1:0)* | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.04 19:30 | Sporting Cristal | | São Paulo | 0:3 (0:1)* | |||||
Lima | |||||||||
21.04 21:00 | Rentistas | | Racing Club | 1:1 (1:0)* | |||||
Montevideo |
Day 2 | |||||||||
28.04 19:00 | Nacional | | Atlético Nacional | 4:4 (2:2)* | |||||
Montevideo | |||||||||
29.04 18:00 | Universidad Católica | | Argentinos Juniors | 0:2 (0:1)* | |||||
Santiago | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.04 19:15 | Argentinos Juniors | | Nacional | 2:0 (1:0)* | |||||
Buenos Aires | |||||||||
22.04 19:00 | Atlético Nacional | | Universidad Católica | 2:0 (2:0)* | |||||
Pereira |
Day 2 | |||||||||
27.04 17:15 | LDU | | Vélez Sársfield | 3:1 (1:1)* | |||||
Quito | |||||||||
27.04 19:15 | Flamengo | | Unión La Calera | 4:1 (2:0)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.04 21:30 | Vélez Sársfield | | Flamengo | 2:3 (1:1)* | |||||
Buenos Aires | |||||||||
21.04 22:00 | Unión La Calera | | LDU | 2:2 (1:0)* | |||||
La Calera |
Day 2 | |||||||||
27.04 19:15 | Atlético Mineiro | | América | 2:1 (0:0)* | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
28.04 18:00 | Cerro Porteño | | Deportivo La Guaira | 0:0* | |||||
Asunción | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.04 18:00 | Deportivo La Guaira | | Atlético Mineiro | 1:1 (1:0)* | |||||
Caracas | |||||||||
21.04 21:00 | América | | Cerro Porteño | 0:2 (0:1)* | |||||
Bucaramanga |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13.04 21:30 | Santos | | San Lorenzo de Almagro | 2:2 (1:0) | 3:1 (2:0) | 5:3 | |||
Brasília | |||||||||
14.04 19:15 | Grêmio | | Independiente del Valle | 1:2 (1:1) | 1:2 (1:0) | 2:4 | |||
Porto Alegre | |||||||||
14.04 19:30 | Atlético Nacional | | Libertad | 4:1 (1:1) | 0:1 (0:0) | 4:2 | |||
Medellín | |||||||||
15.04 19:30 | Junior | | Bolívar | 3:0 (1:0) | 1:2 (1:1) | 4:2 | |||
Barranquilla | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.04 21:30 | San Lorenzo de Almagro | | Santos | 1:3 (0:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
07.04 20:30 | Libertad | | Atlético Nacional | 1:0 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
08.04 20:30 | Bolívar | | Junior | 2:1 (1:1) | |||||
La Paz | |||||||||
09.04 18:15 | Independiente del Valle | | Grêmio | 2:1 (0:1) | |||||
Paraguay, Asunción |
Day 2 | |||||||||
27.04 20:30 | Huachipato | | 12 de Octubre | 0:0* | |||||
Viña del Mar | |||||||||
28.04 21:30 | Rosario Central | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 (1:0)* | |||||
Rosario | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.04 20:30 | 12 de Octubre | | Rosario Central | 1:0 (0:0)* | |||||
Asunción | |||||||||
21.04 19:15 | San Lorenzo de Almagro | | Huachipato | 0:1 (0:1)* | |||||
Buenos Aires |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Rosario Central | 6 | 3 | 2 | 1 | 10-3 | 11 | |||
2. | Huachipato | 6 | 2 | 2 | 2 | 4-10 | 8 | |||
3. | San Lorenzo de Almagro | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-6 | 7 | |||
4. | 12 de Octubre | 6 | 1 | 3 | 2 | 3-5 | 6 |
Day 2 | |||||||||
27.04 19:15 | Bahia | | Guabirá | 5:0 (2:0)* | |||||
Salvador | |||||||||
28.04 19:15 | Independiente | | Montevideo City Torque | 3:1 (0:0)* | |||||
Avellaneda | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.04 20:30 | Guabirá | | Independiente | 1:3 (0:2)* | |||||
Montero | |||||||||
21.04 21:30 | Montevideo City Torque | | Bahia | 1:1 (0:1)* | |||||
Montevideo |
Day 2 | |||||||||
27.04 21:30 | Arsenal | | Ceará | 0:0* | |||||
Sarandí | |||||||||
29.04 18:15 | Jorge Wilstermann | | Bolívar | 0:0* | |||||
Cochabamba | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.04 19:15 | Ceará | | Jorge Wilstermann | 3:1 (2:0)* | |||||
Fortaleza | |||||||||
22.04 18:15 | Bolívar | | Arsenal | 2:1 (1:0)* | |||||
La Paz |
Day 2 | |||||||||
28.04 19:15 | Atlético Paranaense | | Metropolitanos | 1:0 (0:0)* | |||||
Curitiba | |||||||||
28.04 19:30 | Melgar | | Aucas | 2:0 (1:0)* | |||||
Lima | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.04 18:15 | Metropolitanos | | Melgar | 2:3 (2:1)* | |||||
Caracas | |||||||||
20.04 19:30 | Aucas | | Atlético Paranaense | 0:1 (0:1)* | |||||
Quito |
Day 2 | |||||||||
29.04 17:15 | Sport Huancayo | | River Plate | 1:2 (1:2)* | |||||
Lima | |||||||||
29.04 19:15 | Corinthians | | Peñarol | 0:2 (0:1)* | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.04 20:30 | River Plate | | Corinthians | 0:0* | |||||
Asunción | |||||||||
22.04 21:30 | Peñarol | | Sport Huancayo | 5:1 (3:1)* | |||||
Montevideo |
Day 2 | |||||||||
29.04 20:30 | Palestino | | Atlético | 0:1 (0:1)* | |||||
Rancagua | |||||||||
29.04 21:30 | Newell's Old Boys | | Libertad | 1:3 (0:1)* | |||||
Rosario | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.04 19:15 | Atlético | | Newell's Old Boys | 0:0* | |||||
Goiânia | |||||||||
22.04 20:30 | Libertad | | Palestino | 2:0 (0:0)* | |||||
Asunción |
Day 2 | |||||||||
28.04 19:30 | Deportes Tolima | | Talleres | 1:1 (0:1)* | |||||
Ibagué | |||||||||
28.04 19:30 | Emelec | | Bragantino | 3:0 (0:0)* | |||||
Guayaquil | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.04 16:00 | Talleres | | Emelec | 1:2 (1:0)* | |||||
Córdoba | |||||||||
22.04 19:15 | Bragantino | | Deportes Tolima | 2:1 (2:0)* | |||||
Bragança Paulista |
Day 2 | |||||||||
29.04 19:30 | La Equidad | | Aragua | 2:1 (1:0)* | |||||
Pereira | |||||||||
29.04 21:30 | Lanús | | Grêmio | 1:2 (0:1)* | |||||
Lanús | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.04 18:15 | Aragua | | Lanús | 0:1 (0:0)* | |||||
Caracas | |||||||||
22.04 19:15 | Grêmio | | La Equidad | 2:1 (1:0)* | |||||
Porto Alegre |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
06.04 17:15 | Emelec | | Macará | 2:0 (1:0)* | 2:2 (2:1) | 4:2 | |||
Guayaquil | |||||||||
06.04 18:15 | Nacional Asunción | | 12 de Octubre | 0:0, pen. 4:5* | 0:0 | 0:0 | |||
Asunción | |||||||||
06.04 19:30 | Deportivo Cali | | Deportes Tolima | 0:0* | 0:3 (0:2) | 0:3 | |||
Santiago de Cali | |||||||||
06.04 20:30 | Huachipato | | Deportes Antofagasta | 3:0 (1:0)* | 1:0 (0:0) | 4:0 | |||
Lima | |||||||||
07.04 18:15 | Nacional Potosí | | Guabirá | 1:2 (0:1)* | 1:4 (1:1) | 2:6 | |||
Potosí | |||||||||
07.04 18:15 | Mineros | | Aragua | 1:2 (1:2)* | 1:0 (0:0) | 2:2 | |||
Puerto Ordaz | |||||||||
07.04 19:30 | Sport Huancayo | | Universidad Técnica | 4:0 (2:0)* | 1:0 (0:0) | 5:0 | |||
Lima | |||||||||
07.04 20:30 | Palmaflor | | Jorge Wilstermann | 1:2 (1:1)* | 1:2 (0:2) | 2:4 | |||
Cochabamba | |||||||||
08.04 17:15 | Guayaquil City | | Aucas | 0:3 (0:3)* | 1:2 (1:1) | 1:5 | |||
Guayaquil | |||||||||
08.04 18:15 | River Plate | | Guaireña | 4:2 (3:1)* | 2:1 (0:0) | 6:3 | |||
Asunción | |||||||||
08.04 18:15 | Academia | | Metropolitanos | 0:1 (0:1)* | 0:2 (0:1) | 0:3 | |||
Valencia | |||||||||
08.04 19:30 | Deportivo Pasto | | La Equidad | 0:2 (0:2)* | 2:1 (1:1) | 2:3 | |||
Pasto | |||||||||
08.04 19:30 | Melgar | | Carlos A. Mannucci | 3:2 (2:1)* | 2:1 (2:0) | 5:3 | |||
Lima | |||||||||
08.04 20:30 | Palestino | | Cobresal | 2:1 (1:1)* | 0:0 | 2:1 | |||
Santiago | |||||||||
13.04 21:30 | Peñarol | | Cerro Largo | 4:1 (3:1)* | 2:2 (1:0) | 6:3 | |||
Montevideo | |||||||||
14.04 19:15 | Fénix | | Montevideo City Torque | 0:2 (0:1)* | 0:0 | 0:2 | |||
Montevideo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.04 21:30 | Cerro Largo | | Peñarol | 2:2 (0:1)* | |||||
Montevideo | |||||||||
07.04 19:15 | Montevideo City Torque | | Fénix | 0:0* | |||||
Montevideo |
Day 6 | |||||||||
30.04 22:00 | Esteghlal | | AGMK | 1:2 (0:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
30.04 22:00 | Al Hilal Riyadh | | Al Shabab | 0:2 (0:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 5 | |||||||||
27.04 22:00 | Al Shabab | | Esteghlal | 0:1 (0:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
27.04 22:00 | AGMK | | Al Hilal Riyadh | 0:3 (0:1) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 4 | |||||||||
24.04 22:00 | Esteghlal | | Al Hilal Riyadh | 4:1 (2:1) | |||||
Riyadh | |||||||||
24.04 22:00 | Al Shabab | | AGMK | 3:1 (3:1) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 3 | |||||||||
21.04 22:00 | Al Hilal Riyadh | | Esteghlal | 3:1 (1:1) | |||||
Riyadh | |||||||||
21.04 22:00 | AGMK | | Al Shabab | 2:1 (0:1) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 2 | |||||||||
18.04 22:00 | Al Shabab | | Al Hilal Riyadh | 0:2 (0:2) | |||||
Riyadh | |||||||||
18.04 22:00 | AGMK | | Esteghlal | 2:3 (0:1) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.04 22:00 | Esteghlal | | Al Shabab | 0:0 | |||||
Riyadh | |||||||||
15.04 22:00 | Al Hilal Riyadh | | AGMK | 2:2 (2:1) | |||||
Riyadh |
Day 6 | |||||||||
29.04 19:00 | Pakhtakor | | Al Quwa Al Jawiya | 1:0 (0:0) | |||||
Sharjah | |||||||||
29.04 22:00 | Sharjah | | Tractor Sazi | 0:2 (0:1) | |||||
Sharjah | |||||||||
Day 5 | |||||||||
26.04 19:00 | Tractor Sazi | | Paxtakor | 0:0 | |||||
Sharjah | |||||||||
26.04 22:00 | Al Quwa Al Jawiya | | Sharjah | 2:3 (1:2) | |||||
Sharjah | |||||||||
Day 4 | |||||||||
23.04 19:00 | Tractor Sazi | | Al Quwa Al Jawiya | 1:0 (1:0) | |||||
Sharjah | |||||||||
23.04 22:00 | Pakhtakor | | Sharjah | 1:1 (0:0) | |||||
Sharjah | |||||||||
Day 3 | |||||||||
20.04 19:00 | Al Quwa Al Jawiya | | Tractor Sazi | 0:0 | |||||
Sharjah | |||||||||
20.04 22:00 | Sharjah | | Paxtakor | 4:1 (2:1) | |||||
Sharjah | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.04 19:00 | Al Quwa Al Jawiya | | Paxtakor | 0:0 | |||||
Sharjah | |||||||||
17.04 22:00 | Tractor Sazi | | Sharjah | 0:0 | |||||
Sharjah | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.04 19:00 | Pakhtakor | | Tractor Sazi | 3:3 (0:0) | |||||
Sharjah | |||||||||
14.04 22:00 | Sharjah | | Al Quwa Al Jawiya | 1:0 (0:0) | |||||
Sharjah |
Day 6 | |||||||||
30.04 20:45 | Esteghlal | | Al Shorta | 1:0 (1:0) | |||||
Jeddah | |||||||||
30.04 23:15 | Al-Duhail | | Al Ahli Jeddah | 1:1 (0:0) | |||||
Jeddah | |||||||||
Day 5 | |||||||||
27.04 20:45 | Al Shorta | | Al-Duhail | 2:1 (1:0) | |||||
Jeddah | |||||||||
27.04 23:15 | Al Ahli Jeddah | | Esteghlal | 0:0 | |||||
Jeddah | |||||||||
Day 4 | |||||||||
24.04 20:45 | Al Ahli Jeddah | | Al Shorta | 2:1 (1:1) | |||||
Jeddah | |||||||||
24.04 23:15 | Esteghlal | | Al-Duhail | 2:2 (1:1) | |||||
Jeddah | |||||||||
Day 3 | |||||||||
21.04 20:45 | Al-Duhail | | Esteghlal | 4:3 (3:2) | |||||
Jeddah | |||||||||
21.04 23:15 | Al Shorta | | Al Ahli Jeddah | 0:3 (0:2) | |||||
Jeddah | |||||||||
Day 2 | |||||||||
18.04 20:45 | Al Ahli Jeddah | | Al-Duhail | 1:1 (0:0) | |||||
Jeddah | |||||||||
18.04 23:15 | Al Shorta | | Esteghlal | 0:3 (0:1) | |||||
Jeddah | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.04 20:45 | Al-Duhail | | Al Shorta | 2:0 (1:0) | |||||
Jeddah | |||||||||
15.04 23:15 | Esteghlal | | Al Ahli Jeddah | 5:2 (1:1) | |||||
Jeddah |
Day 6 | |||||||||
29.04 21:00 | Al Wehdat | | Foolad | 1:0 (1:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
29.04 21:00 | Al Sadd | | Al Nassr | 1:2 (0:1) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 5 | |||||||||
26.04 21:00 | Al Nassr | | Al Wehdat | 1:2 (0:1) | |||||
Riyadh | |||||||||
26.04 21:00 | Foolad | | Al Sadd | 0:1 (0:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 4 | |||||||||
23.04 21:00 | Al Wehdat | | Al Sadd | 0:2 (0:1) | |||||
Riyadh | |||||||||
23.04 21:00 | Al Nassr | | Foolad | 2:0 (0:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 3 | |||||||||
20.04 21:00 | Al Sadd | | Al Wehdat | 3:1 (3:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
20.04 21:00 | Foolad | | Al Nassr | 1:1 (0:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.04 21:00 | Al Nassr | | Al Sadd | 3:1 (1:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
17.04 21:00 | Foolad | | Al Wehdat | 1:0 (1:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.04 21:00 | Al Wehdat | | Al Nassr | 0:0 | |||||
Riyadh | |||||||||
14.04 21:00 | Al Sadd | | Foolad | 1:1 (0:0) | |||||
Riyadh |
Day 6 | |||||||||
29.04 20:00 | Piroozi | | Al Rayyan | 4:2 (2:0) | |||||
Margao | |||||||||
29.04 22:30 | Goa | | Al Wahda Abu Dhabi | 0:2 (0:0) | |||||
Margao | |||||||||
Day 5 | |||||||||
26.04 20:00 | Al Wahda Abu Dhabi | | Piroozi | 1:0 (1:0) | |||||
Margao | |||||||||
26.04 22:30 | Al Rayyan | | Goa | 1:1 (0:1) | |||||
Margao | |||||||||
Day 4 | |||||||||
23.04 20:00 | Al Rayyan | | Al Wahda Abu Dhabi | 0:1 (0:0) | |||||
Margao | |||||||||
23.04 22:30 | Goa | | Piroozi | 0:4 (0:2) | |||||
Margao | |||||||||
Day 3 | |||||||||
20.04 20:00 | Al Wahda Abu Dhabi | | Al Rayyan | 3:2 (0:1) | |||||
Margao | |||||||||
20.04 22:30 | Piroozi | | Goa | 2:1 (2:1) | |||||
Margao | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.04 20:00 | Al Wahda Abu Dhabi | | Goa | 0:0 | |||||
Margao | |||||||||
17.04 22:30 | Al Rayyan | | Piroozi | 1:3 (1:0) | |||||
Margao | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.04 20:00 | Piroozi | | Al Wahda Abu Dhabi | 1:0 (1:0) | |||||
Margao | |||||||||
14.04 22:30 | Goa | | Al Rayyan | 0:0 | |||||
Margao |
07.04 18:20 | Al Gharafa | | AGMK | 0:1 aet (0:0, 0:0) | |||||
Doha | |||||||||
07.04 19:40 | Al Wahda Abu Dhabi | | Al Zawra'a | 2:1 (0:0) | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
07.04 20:45 | Al Wehda Mecca | | Al Quwa Al Jawiya | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 2:3 | |||||
Mecca | |||||||||
10.04 18:30 | Foolad | | Al Ain | 4:0 (1:0) | |||||
Saudi Arabia, Riyadh |
14.04 19:30 | Bengaluru | | Tribhuvan Club | 5:0 (0:0) | |||||
Bambolim | |||||||||
21.04 17:30 | Abahani | | Eagles | -:+ | |||||
Kathmandu |
07.04 16:00 | Eagles | | Thimphu City | 2:0 (1:0) | |||||
Malé | |||||||||
07.04 17:30 | Tribhuvan Club | | Police SC | 5:1 (2:1) | |||||
Kathmandu |
Day 6 | |||||||||
09.04 20:00 | AS Vita Club | | Al-Merrikh | 3:1 (1:1) | |||||
Kinshasa | |||||||||
09.04 21:00 | Al-Ahly Cairo | | Simba | 1:0 (1:0) | |||||
Cairo | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.04 15:00 | Al-Merrikh | | Al-Ahly Cairo | 2:2 (2:0) | |||||
Omdurman | |||||||||
03.04 16:00 | Simba | | AS Vita Club | 4:1 (2:1) | |||||
Dar es Salaam |
Day 6 | |||||||||
09.04 15:00 | TP Mazembe | | Al-Hilal | 2:1 (1:1) | |||||
Lubumbashi | |||||||||
09.04 15:00 | Mamelodi Sundowns | | CR Belouizdad | 0:2 (0:2) | |||||
Pretoria | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.04 15:00 | Al-Hilal | | Mamelodi Sundowns | 0:0 | |||||
Omdurman | |||||||||
02.04 20:00 | CR Belouizdad | | TP Mazembe | 2:0 (0:0) | |||||
Alger |
Day 6 | |||||||||
10.04 19:00 | Horoya AC | | Kaizer Chiefs | 2:2 (1:0) | |||||
Conakry | |||||||||
10.04 20:00 | Wydad Casablanca | | Atlético Petróleos | 2:0 (2:0) | |||||
Casablanca | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.04 17:00 | Atlético Petróleos | | Horoya AC | 0:1 (0:1) | |||||
Luanda | |||||||||
03.04 18:00 | Kaizer Chiefs | | Wydad Casablanca | 1:0 (0:0) | |||||
Johannesburg |
Day 6 | |||||||||
10.04 17:00 | Espérance | | MC Alger | 1:1 (1:0) | |||||
Radès | |||||||||
10.04 18:00 | Zamalek SC | | Teungueth | 4:1 (4:0) | |||||
Cairo | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.04 16:00 | Teungueth | | Espérance | 2:1 (1:1) | |||||
Thiès | |||||||||
03.04 20:00 | MC Alger | | Zamalek SC | 0:2 (0:2) | |||||
Radès |
Day 6 | |||||||||
28.04 22:00 | Enyimba International | | Orlando Pirates | 1:0 (0:0) | |||||
Aba | |||||||||
28.04 22:00 | ES Sétif | | Al Ahly | 1:0 (1:0) | |||||
Sétif | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.04 15:00 | Orlando Pirates | | ES Sétif | 0:0 | |||||
Johannesburg | |||||||||
22.04 23:00 | Al Ahly | | Enyimba International | 1:0 (1:0) | |||||
Benghazi | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.04 18:00 | Orlando Pirates | | Al Ahly | 3:0 (2:0) | |||||
Johannesburg | |||||||||
11.04 20:00 | ES Sétif | | Enyimba International | 3:0 (2:0) | |||||
Sétif | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.04 14:00 | Enyimba International | | ES Sétif | 2:1 (1:1) | |||||
Aba | |||||||||
04.04 21:00 | Al Ahly | | Orlando Pirates | 0:0 | |||||
Benghazi |
Day 6 | |||||||||
28.04 23:00 | Renaissance | | Coton Sport FC | 2:1 (1:0) | |||||
Berkane | |||||||||
28.04 23:00 | JS Kabylie | | NAPSA Stars | 2:1 (1:0) | |||||
Tizi Ouzou | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.04 14:00 | Coton Sport FC | | JS Kabylie | 1:2 (0:0) | |||||
Garoua | |||||||||
21.04 18:00 | NAPSA Stars | | Renaissance | 1:0 (0:0) | |||||
Lusaka | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.04 14:00 | Coton Sport FC | | NAPSA Stars | 5:1 (2:0) | |||||
Garoua | |||||||||
11.04 20:00 | JS Kabylie | | Renaissance | 0:0 | |||||
Tizi Ouzou | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.04 15:00 | NAPSA Stars | | Coton Sport FC | 0:1 (0:1) | |||||
Lusaka | |||||||||
04.04 20:00 | Renaissance | | JS Kabylie | 0:0 | |||||
Berkane |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | JS Kabylie | 6 | 3 | 3 | 0 | 7-4 | 12 | |||
2. | Coton Sport FC | 6 | 3 | 0 | 3 | 10-6 | 9 | |||
3. | Renaissance | 6 | 2 | 2 | 2 | 4-4 | 8 | |||
4. | NAPSA Stars | 6 | 1 | 1 | 4 | 5-12 | 4 |
Day 6 | |||||||||
28.04 22:00 | Étoile du Sahel | | Salitas | 2:1 (1:0) | |||||
Radès | |||||||||
28.04 22:00 | CS Sfaxien | | ASC Diaraf | 0:0 | |||||
Sfax | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.04 16:00 | ASC Diaraf | | Étoile du Sahel | 1:0 (1:0) | |||||
Thiès | |||||||||
21.04 17:00 | Salitas | | CS Sfaxien | 0:2 (0:1) | |||||
Benin, Porto-Novo | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.04 17:00 | CS Sfaxien | | Étoile du Sahel | 2:2 (0:2) | |||||
Sfax | |||||||||
12.04 14:00 | Salitas | | ASC Diaraf | 0:1 (0:1) | |||||
Benin, Porto-Novo | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.04 16:00 | ASC Diaraf | | Salitas | 2:0 (2:0) | |||||
Thiès | |||||||||
04.04 17:00 | Étoile du Sahel | | CS Sfaxien | 0:0 | |||||
Radès |
Day 6 | |||||||||
28.04 21:00 | Pyramids | | Namungo | 1:0 (0:0) | |||||
Cairo | |||||||||
28.04 22:00 | Raja | | Nkana FC | 2:0 (2:0) | |||||
Casablanca | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.04 15:00 | Nkana FC | | Pyramids | 0:1 (0:0) | |||||
Ndola | |||||||||
21.04 16:00 | Namungo | | Raja | 0:3 (0:3) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.04 15:00 | Nkana FC | | Namungo | 1:0 (0:0) | |||||
Ndola | |||||||||
11.04 21:00 | Pyramids | | Raja | 0:3 (0:2) | |||||
Cairo | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.04 17:00 | Namungo | | Nkana FC | 0:1 (0:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
04.04 17:00 | Raja | | Pyramids | 2:0 (2:0) | |||||
Casablanca |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.04 21:30 | Palmeiras | | Defensa y Justicia | 1:2 aet (1:1, 1:2), pen. 3:4 | 2:1 (1:0) | 3:3 | |||
Brasília | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.04 21:30 | Defensa y Justicia | | Palmeiras | 1:2 (0:1) | |||||
Florencio Varela |
Day 1 | |||||||||
27.04 20:00 | Atlanta United | | Philadelphia Union | 0:3 (0:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
27.04 22:00 | Toronto | | Cruz Azul | 1:3 (1:2)* | |||||
USA, Tampa | |||||||||
28.04 19:30 | Portland Timbers | | América | 1:1 (0:1) | |||||
Portland | |||||||||
28.04 20:30 | Columbus Crew | | Monterrey | 2:2 (0:1) | |||||
Columbus |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13.04 17:00 | Portland Timbers | | Marathón | 5:0 (2:0) | 2:2 (1:1) | 7:2 | |||
Portland | |||||||||
13.04 18:00 | Atlanta United | | Alajuelense | 1:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Kennesaw | |||||||||
13.04 21:00 | Cruz Azul | | Arcahaie | 8:0 (3:0) | 0:0 | 8:0 | |||
Ciudad de México | |||||||||
14.04 18:00 | Toronto | | León | 2:1 (0:0) | 1:1 (0:1) | 3:2 | |||
USA, Kissimmee | |||||||||
14.04 19:00 | América | | Olimpia | 0:1 (0:0) | 2:1 (2:0) | 2:2 | |||
Ciudad de México | |||||||||
14.04 20:00 | Philadelphia Union | | Saprissa | 4:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 5:0 | |||
Chester | |||||||||
15.04 20:00 | Columbus Crew | | Real Estelí | 1:0 (0:0) | 4:0 (4:0) | 5:0 | |||
Columbus | |||||||||
15.04 21:00 | Monterrey | | Atlético Pantoja | 3:1 (2:0) | 3:0 (2:0) | 6:1 | |||
Monterrey | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.04 16:00 | Marathón | | Portland Timbers | 2:2 (1:1) | |||||
San Pedro Sula | |||||||||
06.04 18:00 | Alajuelense | | Atlanta United | 0:1 (0:0) | |||||
Alajuela | |||||||||
06.04 22:00 | Arcahaie | | Cruz Azul | 0:0 | |||||
Dominican Republic, Santo Domingo de Guzmán | |||||||||
07.04 16:00 | Saprissa | | Philadelphia Union | 0:1 (0:1) | |||||
San José | |||||||||
07.04 19:00 | León | | Toronto | 1:1 (1:0) | |||||
León | |||||||||
07.04 20:00 | Olimpia | | América | 1:2 (0:2) | |||||
Tegucigalpa | |||||||||
08.04 18:00 | Real Estelí | | Columbus Crew | 0:4 (0:4) | |||||
Managua | |||||||||
08.04 22:00 | Atlético Pantoja | | Monterrey | 0:3 (0:2) | |||||
Santo Domingo de Guzmán |
21.04 16:00 | Akhmat (Groznyi) | | Krylia Sovetov (Samara) | 0:0, pen. 1:4 | |||||
Grozny | |||||||||
21.04 19:00 | Lokomotiv (Moscow) | | CSKA (Moscow) | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow |
07.04 19:00 | Akhmat (Groznyi) | | FK Ufa (Ufa) | 1:0 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
07.04 19:00 | FK Sochi (Sochi) | | Lokomotiv (Moscow) | 1:3 (0:1) | |||||
Sochi | |||||||||
08.04 18:30 | Krylia Sovetov (Samara) | | Dynamo (Moscow) | 2:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
08.04 19:30 | Arsenal (Tula) | | CSKA (Moscow) | 1:2 (1:0) | |||||
Tula |
Day 27 | |||||||||
24.04 16:00 | Ural | | Akhmat | 1:1 (0:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
24.04 16:30 | Zenit | | Rotor | 6:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
24.04 19:00 | Dynamo | | FK Khimki | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
24.04 19:00 | FK Tambov | | Lokomotiv | 2:5 (1:1) | |||||
Saransk | |||||||||
25.04 16:00 | FK Ufa | | FK Sochi | 2:3 (1:2) | |||||
Ufa | |||||||||
25.04 16:30 | FK Rostov | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
25.04 16:30 | Spartak | | CSKA | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
25.04 19:00 | Rubin | | FK Krasnodar | 0:1 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
Day 26 | |||||||||
17.04 14:00 | Akhmat | | FK Khimki | 3:1 (2:0) | |||||
Grozny | |||||||||
17.04 16:30 | Lokomotiv | | FK Rostov | 4:1 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17.04 17:30 | Rotor | | Dynamo | 0:3 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
17.04 19:00 | FK Krasnodar | | Zenit | 2:2 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18.04 14:00 | Arsenal | | FK Tambov | 4:0 (2:0) | |||||
Tula | |||||||||
18.04 14:00 | Ural | | Rubin | 0:1 (0:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
18.04 16:30 | FK Sochi | | CSKA | 2:1 (1:0) | |||||
Sochi | |||||||||
18.04 19:00 | Spartak | | FK Ufa | 0:3 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 25 | |||||||||
10.04 14:00 | FK Khimki | | FK Tambov | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
10.04 18:30 | FK Ufa | | Akhmat | 3:0 (2:0) | |||||
Ufa | |||||||||
10.04 19:00 | FK Rostov | | Rubin | 0:1 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
11.04 14:00 | Arsenal | | FK Krasnodar | 1:0 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
11.04 16:30 | Dynamo | | Ural | 2:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
11.04 16:30 | FK Sochi | | Zenit | 1:2 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
11.04 19:00 | Lokomotiv | | Spartak | 2:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
12.04 19:00 | CSKA | | Rotor | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 24 | |||||||||
03.04 15:00 | Rotor | | Lokomotiv | 0:2 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
03.04 16:30 | FK Krasnodar | | Akhmat | 0:5 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
03.04 16:30 | Rubin | | FK Sochi | 1:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
03.04 19:00 | Dynamo | | FK Ufa | 4:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
04.04 16:00 | Ural | | Arsenal | 2:0 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
04.04 16:30 | FK Tambov | | CSKA | 1:2 (1:1) | |||||
Saransk | |||||||||
04.04 19:00 | FK Rostov | | Spartak | 2:3 (2:2) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
05.04 19:00 | Zenit | | FK Khimki | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg |
Day 39 | |||||||||
28.04 14:00 | Spartak-2 | | Fakel | 3:5 (2:2) | |||||
Moscow | |||||||||
28.04 17:00 | Alaniya | | FK Krasnodar-2 | 3:1 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
28.04 18:00 | Dynamo | | Veles | 1:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
28.04 18:00 | Neftekhimik | | Baltika | 2:1 (1:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
28.04 18:00 | Tekstilshchik | | Akron | 0:2 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
28.04 18:30 | Tom | | Chaika | 3:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
28.04 18:30 | Volgar | | Shinnik | 1:1 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
28.04 19:00 | FK Chertanovo | | FK Orenburg | 2:3 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
28.04 19:00 | Krylia Sovetov | | Torpedo | 5:1 (2:1) | |||||
Samara | |||||||||
28.04 19:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Yenisey | 1:2 (0:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
28.04 19:00 | Irtysh | | SKA-Khabarovsk | 1:2 (1:1) | |||||
Omsk | |||||||||
Day 38 | |||||||||
24.04 14:00 | Veles | | Irtysh | 2:1 (0:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
24.04 14:00 | Shinnik | | Krylia Sovetov | 2:2 (1:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
24.04 15:00 | FK Orenburg | | FK Nizhniy Novgorod | 2:1 (2:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
24.04 15:00 | SKA-Khabarovsk | | Tom | 1:1 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
24.04 16:00 | Akron | | Alaniya | 1:2 (0:0) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
24.04 16:00 | Fakel | | Volgar | 1:1 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
24.04 16:00 | Chaika | | FK Chertanovo | 1:1 (1:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
24.04 16:00 | FK Krasnodar-2 | | Neftekhimik | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
24.04 16:00 | Torpedo | | Tekstilshchik | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
24.04 17:00 | Yenisey | | Spartak-2 | 4:2 (1:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
24.04 18:00 | Baltika | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 37 | |||||||||
17.04 14:00 | Spartak-2 | | Volgar | 2:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17.04 15:00 | FK Chertanovo | | SKA-Khabarovsk | 0:4 (0:3) | |||||
Moscow | |||||||||
17.04 15:00 | Krylia Sovetov | | Fakel | 5:1 (2:0) | |||||
Samara | |||||||||
17.04 15:00 | Tekstilshchik | | Shinnik | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
17.04 16:00 | Dynamo | | FK Krasnodar-2 | 2:1 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
17.04 16:00 | Neftekhimik | | Akron | 3:2 (2:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
17.04 16:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Chaika | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17.04 16:00 | Tom | | Veles | 0:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
17.04 17:00 | Alaniya | | Torpedo | 1:1 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
17.04 17:00 | Irtysh | | Baltika | 0:1 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
17.04 17:00 | Yenisey | | FK Orenburg | 1:2 (1:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Day 36 | |||||||||
11.04 15:00 | FK Chertanovo | | Veles | 2:4 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
11.04 15:00 | Fakel | | Tekstilshchik | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
11.04 15:00 | FK Orenburg | | Spartak-2 | 5:2 (3:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
11.04 15:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Nizhniy Novgorod | 0:1 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
11.04 15:00 | Shinnik | | Alaniya | 0:1 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
11.04 16:00 | Akron | | Dynamo | 1:1 (0:1) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
11.04 16:00 | Chaika | | Yenisey | 0:1 (0:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
11.04 16:00 | FK Krasnodar-2 | | Irtysh | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
11.04 16:00 | Neftekhimik | | Torpedo | 2:2 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
11.04 18:00 | Baltika | | Tom | 0:1 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
12.04 18:30 | Volgar | | Krylia Sovetov | 0:1 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 35 | |||||||||
07.04 16:00 | Alaniya | | Fakel | 2:0 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
07.04 16:00 | Akron | | Irtysh | 1:1 (1:0) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
07.04 18:00 | Dynamo | | Torpedo | 0:1 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
07.04 18:00 | FK Orenburg | | Chaika | 3:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
07.04 18:00 | Neftekhimik | | Shinnik | 1:1 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
07.04 18:00 | Tekstilshchik | | Volgar | 1:1 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
07.04 18:30 | Tom | | FK Krasnodar-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
07.04 18:30 | Yenisey | | SKA-Khabarovsk | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
07.04 19:00 | FK Chertanovo | | Baltika | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
07.04 19:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Veles | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
Day 34 | |||||||||
02.04 14:00 | FK Krasnodar-2 | | FK Chertanovo | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
03.04 14:00 | Veles | | Yenisey | 1:1 (0:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
03.04 15:00 | Akron | | Tom | 0:0 | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
03.04 15:00 | Krylia Sovetov | | Tekstilshchik | 4:0 (2:0) | |||||
Samara | |||||||||
03.04 15:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Orenburg | 1:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
03.04 15:00 | Shinnik | | Dynamo | 0:1 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
03.04 16:00 | Fakel | | Neftekhimik | 1:1 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
03.04 16:00 | Chaika | | Spartak-2 | 0:2 (0:2) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
03.04 16:00 | Torpedo | | Irtysh | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
03.04 17:00 | Volgar | | Alaniya | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
03.04 18:00 | Baltika | | FK Nizhniy Novgorod | 1:2 (1:1) | |||||
Kaliningrad |
Day 26 | |||||||||
27.04 13:00 | FK Yessentuki | | Inter | 1:2 (0:0) | |||||
Yessentuki | |||||||||
27.04 15:00 | FK Krasnodar-3 | | Mashuk-KMV | 3:1 (3:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
27.04 16:00 | Kuban-Holding | | FK Tuapse | 3:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
27.04 16:00 | Legion-Dynamo | | FK Forte | 1:0 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
27.04 16:00 | SKA | | Druzhba | 3:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
27.04 16:00 | Biolog-Novokubansk | | Kuban | 0:1 (0:1) | |||||
Progress | |||||||||
27.04 18:00 | Chernomorets | | FK Makhachkala | 3:0 (2:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
27.04 18:30 | Spartak-Nalchik | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
Day 25 | |||||||||
20.04 16:00 | Anzhi | | Spartak-Nalchik | 1:1 (0:1) | |||||
Makhachkala Politekh Stadium | |||||||||
20.04 17:00 | Kuban | | FK Yessentuki | 4:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
21.04 13:00 | FK Tuapse | | FK Krasnodar-3 | 2:1 (0:1) | |||||
Tuapse School Stadiun | |||||||||
21.04 15:00 | FK Forte | | SKA | 1:1 (1:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
21.04 16:00 | Inter | | Kuban-Holding | 0:1 (0:0) | |||||
Lermontov | |||||||||
21.04 16:00 | Mashuk-KMV | | Legion-Dynamo | 0:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
21.04 16:00 | FK Makhachkala | | Biolog-Novokubansk | 1:0 (0:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
21.04 18:00 | Dynamo | | Chernomorets | 1:1 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
Day 24 | |||||||||
15.04 14:00 | FK Yessentuki | | FK Makhachkala | 0:3 (0:2) | |||||
Yessentuki | |||||||||
15.04 15:00 | FK Krasnodar-3 | | Inter | 2:2 (0:2) | |||||
Krasnodar | |||||||||
15.04 15:00 | Kuban-Holding | | Kuban | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
15.04 16:00 | Legion-Dynamo | | FK Tuapse | 7:2 (3:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
15.04 16:00 | Druzhba | | FK Forte | 2:5 (1:2) | |||||
Maykop | |||||||||
15.04 16:00 | Biolog-Novokubansk | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
15.04 18:00 | Chernomorets | | Anzhi | 4:1 (2:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
16.04 16:00 | SKA | | Mashuk-KMV | 4:0 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 23 | |||||||||
09.04 15:00 | Anzhi | | Biolog-Novokubansk | 3:2 (1:1) | |||||
Makhachkala Politekh Stadium | |||||||||
09.04 15:00 | FK Makhachkala | | Kuban-Holding | 1:3 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
10.04 15:00 | Dynamo | | FK Yessentuki | 2:2 (1:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
10.04 16:00 | Mashuk-KMV | | Druzhba | 1:0 (0:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
10.04 16:00 | Kuban | | FK Krasnodar-3 | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
10.04 16:00 | Spartak-Nalchik | | Chernomorets | 0:2 (0:2) | |||||
Nalchik | |||||||||
11.04 16:00 | Inter | | Legion-Dynamo | 2:2 (1:1) | |||||
Lermontov | |||||||||
Day 22 | |||||||||
02.04 16:00 | SKA | | Inter | 4:2 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
03.04 13:00 | Biolog-Novokubansk | | Spartak-Nalchik | 1:0 (1:0) | |||||
Progress | |||||||||
04.04 13:00 | FK Yessentuki | | Anzhi | 0:3 (0:1) | |||||
Yessentuki | |||||||||
04.04 14:00 | FK Krasnodar-3 | | FK Makhachkala | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
04.04 15:00 | FK Forte | | Mashuk-KMV | 2:0 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
04.04 15:00 | Kuban-Holding | | Dynamo | 2:1 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
04.04 15:30 | Legion-Dynamo | | Kuban | 2:1 (0:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
04.04 16:00 | Druzhba | | FK Tuapse | 3:2 (1:2) | |||||
Maykop |
Day 22 | |||||||||
29.04 | Leningradets | | Zenit Irkutsk | 3:0 | |||||
Roshchino | |||||||||
29.04 13:00 | Rodina | | Lokomotiv-Kazanka | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
29.04 16:00 | Olimp-Dolgoprudny | | Zvezda Sankt-Petersburg | 0:0 | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
29.04 17:00 | FK Tver | | Zenit-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Tver | |||||||||
29.04 18:00 | Torpedo | | FK Murom | 1:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
29.04 18:00 | Dynamo-2 | | FK Chita | 4:1 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
29.04 18:00 | FK Smolensk | | FK Kolomna | 1:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
29.04 18:00 | Luki-Energiya | | Znamya Truda | 3:0 (1:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
Day 21 | |||||||||
23.04 12:00 | Rodina | | FK Murom | 2:2 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
24.04 13:00 | FK Kolomna | | Luki-Energiya | 0:4 (0:2)* | |||||
Kolomna | |||||||||
24.04 14:00 | Znamya Truda | | FK Smolensk | 0:1 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
24.04 15:00 | Zvezda Sankt-Petersburg | | FK Tver | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
25.04 13:00 | Zenit-2 | | Olimp-Dolgoprudny | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
25.04 18:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Torpedo | 3:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
26.04 | Dynamo-2 | | Zenit Irkutsk | 3:0 | |||||
Khimki | |||||||||
26.04 13:00 | Leningradets | | FK Chita | 2:2 (0:0) | |||||
Roshchino | |||||||||
Day 20 | |||||||||
17.04 | Zenit Irkutsk | | Zenit-2 | 0:3 | |||||
Irkutsk | |||||||||
17.04 13:00 | FK Kolomna | | Leningradets | 1:1 (1:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
17.04 14:00 | Znamya Truda | | Dynamo-2 | 1:1 (1:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
17.04 15:00 | FK Chita | | Zvezda Sankt-Petersburg | 0:2 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
17.04 16:00 | FK Murom | | Olimp-Dolgoprudny | 0:2 (0:1) | |||||
Murom | |||||||||
17.04 17:00 | FK Smolensk | | Rodina | 0:2 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
17.04 17:00 | Luki-Energiya | | Torpedo | 2:1 (2:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
18.04 18:00 | Lokomotiv-Kazanka | | FK Tver | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 19 | |||||||||
12.04 13:00 | Rodina | | Luki-Energiya | 4:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
12.04 15:00 | Leningradets | | Znamya Truda | 2:1 (2:1) | |||||
Roshchino | |||||||||
12.04 16:00 | Dynamo-2 | | FK Kolomna | 5:2 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
12.04 16:00 | FK Tver | | FK Murom | 4:1 (2:0) | |||||
Tver | |||||||||
12.04 18:00 | Olimp-Dolgoprudny | | Lokomotiv-Kazanka | 2:0 (0:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
12.04 18:00 | Torpedo | | FK Smolensk | 0:1 (0:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
14.04 | Zenit Irkutsk | | Zvezda Sankt-Petersburg | 0:3 | |||||
Irkutsk | |||||||||
14.04 17:00 | FK Chita | | Zenit-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
Day 18 | |||||||||
06.04 13:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Zenit Irkutsk | 3:0 | |||||
Moscow | |||||||||
06.04 13:00 | Zenit-2 | | FK Kolomna | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
06.04 14:00 | Zvezda Sankt-Petersburg | | Znamya Truda | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
06.04 14:00 | FK Smolensk | | Leningradets | 0:1 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
06.04 15:00 | FK Tver | | Rodina | 1:0 (0:0) | |||||
Tver | |||||||||
06.04 16:00 | FK Murom | | FK Chita | 2:1 (1:1) | |||||
Murom | |||||||||
06.04 18:00 | Olimp-Dolgoprudny | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
06.04 18:00 | Luki-Energiya | | Dynamo-2 | 0:3 (0:1) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.04 13:00 | Leningradets | | Luki-Energiya | 4:0 (3:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
01.04 14:00 | Znamya Truda | | Zenit-2 | 3:1 (1:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
01.04 14:00 | FK Smolensk | | Dynamo-2 | 1:3 (0:0)* | |||||
Smolensk | |||||||||
01.04 16:00 | FK Kolomna | | Zvezda Sankt-Petersburg | 1:2 (0:2) | |||||
Kolomna | |||||||||
01.04 18:00 | Torpedo | | FK Tver | 0:2 (0:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
02.04 13:00 | Rodina | | Olimp-Dolgoprudny | 1:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
03.04 13:00 | Lokomotiv-Kazanka | | FK Chita | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
03.04 14:00 | FK Murom | | Zenit Irkutsk | 3:0 | |||||
Murom | |||||||||
Day 16 | |||||||||
21.04 | FK Chita | | Zenit Irkutsk | 3:0 | |||||
Chita |
Day 21 | |||||||||
29.04 15:00 | Fakel-M | | FK Ryazan | 1:2 (1:2) | |||||
Voronezh | |||||||||
29.04 16:00 | Avangard | | Kvant | 0:1 (0:1) | |||||
Kursk | |||||||||
29.04 17:00 | Znamya | | Krasny | 2:1 (1:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
29.04 17:00 | FK Kaluga | | Khimik-Arsenal | 3:1 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
29.04 18:00 | Salyut-Belgorod | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
29.04 18:30 | Sokol | | FK Khimki-M | 1:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
29.04 19:00 | Saturn | | FK Strogino | 2:0 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
29.04 19:00 | Sakhalin | | Metallurg Vidnoye | 3:2 (2:1) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
Day 20 | |||||||||
23.04 13:00 | FK Khimki-M | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
23.04 13:00 | FK Strogino | | Sakhalin | 4:0 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
23.04 14:00 | Khimik-Arsenal | | FK Ryazan | 0:2 (0:2) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
23.04 16:00 | Avangard | | Fakel-M | 0:0 | |||||
Kursk | |||||||||
23.04 17:00 | Metallurg Vidnoye | | Salyut-Belgorod | 0:5 (0:1) | |||||
Vidnoye | |||||||||
23.04 17:00 | Kvant | | Krasny | 1:1 (0:0) | |||||
Obninsk | |||||||||
23.04 17:00 | FK Kaluga | | Saturn | 1:0 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
23.04 19:00 | Sokol | | Znamya | 1:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
Day 19 | |||||||||
18.04 13:00 | FK Strogino | | FK Khimki-M | 2:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18.04 14:00 | Krasny | | Khimik-Arsenal | 0:0 | |||||
Smolensk | |||||||||
18.04 14:00 | Znamya | | Metallurg Vidnoye | 3:1 (1:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
18.04 15:00 | Fakel-M | | Sokol | 1:1 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
18.04 15:00 | FK Kaluga | | Avangard | 2:0 (2:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
18.04 15:00 | Salyut-Belgorod | | Sakhalin | 2:1 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
18.04 16:00 | Metallurg Lipetsk | | Kvant | 5:0 (2:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18.04 17:00 | Saturn | | FK Ryazan | 0:0 | |||||
Ramenskoye | |||||||||
Day 18 | |||||||||
11.04 14:00 | Znamya | | Sakhalin | 1:0 (1:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
11.04 14:30 | Khimik-Arsenal | | Metallurg Lipetsk | 2:3 (0:3) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
11.04 15:00 | Kvant | | FK Strogino | 0:1 (0:1) | |||||
Obninsk | |||||||||
11.04 15:00 | Avangard | | Saturn | 0:1 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
11.04 15:00 | Sokol | | FK Kaluga | 1:2 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
11.04 17:00 | FK Ryazan | | Krasny | 0:1 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
12.04 13:00 | FK Khimki-M | | Salyut-Belgorod | 1:3 (1:2) | |||||
Khimki | |||||||||
12.04 18:00 | Metallurg Vidnoye | | Fakel-M | 1:0 (0:0) | |||||
Vidnoye | |||||||||
Day 17 | |||||||||
06.04 13:00 | FK Strogino | | Metallurg Vidnoye | 5:0 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
06.04 15:00 | Fakel-M | | FK Kaluga | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
06.04 16:00 | Znamya | | Avangard | 0:2 (0:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
06.04 17:00 | FK Ryazan | | Kvant | 3:2 (2:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
06.04 18:00 | Salyut-Belgorod | | Sokol | 0:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
06.04 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Sakhalin | 3:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
06.04 19:00 | Saturn | | Khimik-Arsenal | 2:2 (1:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
07.04 18:00 | Krasny | | FK Khimki-M | 3:1 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
Day 16 | |||||||||
01.04 13:00 | FK Strogino | | Salyut-Belgorod | 0:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
01.04 13:00 | FK Khimki-M | | Metallurg Vidnoye | 2:0 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
01.04 14:00 | Khimik-Arsenal | | Avangard | 1:2 (0:1) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
01.04 16:00 | FK Ryazan | | FK Kaluga | 2:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
01.04 16:30 | Kvant | | Sokol | 0:1 (0:0) | |||||
Obninsk | |||||||||
01.04 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Znamya | 1:2 (1:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
02.04 13:00 | Sakhalin | | Saturn | 1:1 (1:1)* | |||||
Kolomna | |||||||||
02.04 18:00 | Krasny | | Fakel-M | 0:1 (0:1)* | |||||
Smolensk |
Day 22 | |||||||||
30.04 14:00 | Krylia Sovetov-2 | | Lada-Tolyatti | 0:1 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
30.04 14:00 | Ural-2 | | Zvezda Perm | 1:3 (0:2) | |||||
Sysert | |||||||||
30.04 16:00 | FK Orenburg-2 | | Volna | 1:3 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
30.04 17:30 | Zenit-Izhevsk | | FK Novosibirsk | 4:0 (3:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
30.04 18:00 | Nosta | | Volga | 0:0 | |||||
Novotroitsk | |||||||||
30.04 18:00 | FK Chelyabinsk | | FK Tyumen | 1:1 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
30.04 18:30 | KAMAZ | | Dynamo Barnaul | 5:0 (2:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Day 21 | |||||||||
26.04 14:00 | Krylia Sovetov-2 | | Lada | 0:2 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
26.04 17:00 | Volna | | Nosta | 0:3 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
26.04 18:00 | Volga | | FK Orenburg-2 | 3:0 (2:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
26.04 18:30 | Zvezda Perm | | FK Chelyabinsk | 1:0 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
26.04 19:00 | FK Tyumen | | Ural-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
27.04 17:30 | Zenit-Izhevsk | | Dynamo Barnaul | 0:1 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
27.04 18:30 | KAMAZ | | FK Novosibirsk | 1:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Day 20 | |||||||||
20.04 18:00 | Dynamo Barnaul | | Volga | 0:1 (0:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
20.04 19:00 | FK Novosibirsk | | Volna | 1:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
21.04 12:00 | Ural-2 | | Krylia Sovetov-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Sysert | |||||||||
21.04 16:00 | Lada-Tolyatti | | Nosta | 1:1 (0:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
21.04 16:00 | Lada | | FK Orenburg-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
21.04 18:30 | Zvezda Perm | | KAMAZ | 0:1 (0:0) | |||||
Perm Perm Velikaya Manege | |||||||||
21.04 19:00 | FK Tyumen | | Zenit-Izhevsk | 2:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
Day 19 | |||||||||
16.04 14:00 | Krylia Sovetov-2 | | FK Chelyabinsk | 1:2 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
16.04 16:00 | FK Orenburg-2 | | Lada-Tolyatti | 2:2 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
16.04 16:00 | Nosta | | Lada | 2:1 (0:1) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
16.04 18:30 | KAMAZ | | FK Tyumen | 3:0 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17.04 17:00 | Dynamo Barnaul | | Volna | 1:0 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
17.04 17:00 | FK Novosibirsk | | Volga | 3:1 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 18 | |||||||||
09.04 14:00 | Ural-2 | | KAMAZ | 2:1 (0:0) | |||||
Sysert | |||||||||
09.04 15:00 | Nosta | | Krylia Sovetov-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
09.04 16:00 | Volna | | FK Tyumen | 1:2 (1:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
09.04 17:30 | FK Chelyabinsk | | Zenit-Izhevsk | 4:1 (3:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
09.04 18:00 | Volga | | Zvezda Perm | 1:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
10.04 16:00 | Lada-Tolyatti | | Dynamo Barnaul | 1:2 (1:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
10.04 16:00 | Lada | | FK Novosibirsk | 1:1 (1:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
Day 17 | |||||||||
04.04 14:00 | Krylia Sovetov-2 | | FK Orenburg-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Samara | |||||||||
04.04 14:00 | FK Tyumen | | Volga | 2:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
04.04 14:00 | KAMAZ | | FK Chelyabinsk | 3:1 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
04.04 17:00 | Zvezda Perm | | Volna | 2:1 (1:1) | |||||
Perm Perm Velikaya Manege | |||||||||
05.04 14:00 | Ural-2 | | Zenit-Izhevsk | 0:0 | |||||
Sysert | |||||||||
06.04 15:00 | Lada-Tolyatti | | FK Novosibirsk | 0:6 (0:3) | |||||
Tolyatti | |||||||||
07.04 16:00 | Lada | | Dynamo Barnaul | 1:0 (0:0) | |||||
Dimitrovgrad |
Day 13 | |||||||||
13.04 14:00 | Krylia Sovetov-2 | | Dynamo Barnaul | 0:2 (0:1) | |||||
Samara |
21.04 16:00 | Ahrobiznes (Volochysk) | | Dynamo (Kyiv) | 0:3 (0:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
21.04 18:30 | PFK Oleksandriya (Oleksandriya) | | Zorya (Lugansk) | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 3:4 | |||||
Oleksandriia |
Day 23 | |||||||||
23.04 19:00 | FK Mariupol | | Rukh | 0:3 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
24.04 17:00 | Kolos | | Vorskla | 3:0 (0:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
24.04 17:00 | Dnipro-1 | | FK Mynai | 3:0 (3:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
24.04 19:30 | FK Lviv | | Desna | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
25.04 14:00 | Zorya | | Olympik | 2:1 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
25.04 17:00 | FK Oleksandriya | | Shakhtar | 2:0 (1:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
25.04 17:00 | Dynamo | | Ingulets | 5:0 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.04 17:00 | FK Lviv | | FK Oleksandriya | 3:1 (2:1) | |||||
Lviv | |||||||||
17.04 14:00 | FK Mynai | | Desna | 3:1 (2:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
17.04 17:00 | Vorskla | | Zorya | 4:2 (3:0) | |||||
Poltava | |||||||||
17.04 19:30 | Shakhtar | | Dynamo | 0:1 (0:1)* | |||||
Kiev | |||||||||
18.04 14:00 | Ingulets | | Rukh | 0:0 | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
18.04 17:00 | FK Mariupol | | Olympik | 1:1 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
18.04 19:30 | Kolos | | Dnipro-1 | 1:1 (1:1) | |||||
Kovalivka | |||||||||
Day 21 | |||||||||
10.04 14:00 | FK Mariupol | | Shakhtar | 0:3 (0:2) | |||||
Kiev | |||||||||
10.04 17:00 | Dynamo | | Dnipro-1 | 2:0 (0:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
10.04 19:30 | Desna | | FK Oleksandriya | 4:1 (1:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
11.04 14:00 | Zorya | | Ingulets | 2:0 (0:0) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
11.04 14:00 | Vorskla | | FK Lviv | 2:1 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
11.04 17:00 | Rukh | | FK Mynai | 2:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
11.04 19:30 | Olympik | | Kolos | 1:2 (1:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
Day 20 | |||||||||
02.04 19:00 | Dnipro-1 | | FK Lviv | 5:1 (1:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
03.04 14:00 | FK Mariupol | | Ingulets | 4:3 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
03.04 17:00 | Rukh | | Zorya | 0:2 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
03.04 19:30 | Desna | | Olympik | 2:0 (1:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
04.04 14:00 | FK Mynai | | Kolos | 0:0 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
04.04 17:00 | Vorskla | | Shakhtar | 0:2 (0:1) | |||||
Poltava | |||||||||
04.04 19:30 | FK Oleksandriya | | Dynamo | 1:2 (1:1) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
Day 18 | |||||||||
28.04 19:00 | FK Lviv | | Rukh | 1:1 (1:0) | |||||
Lviv |
Day 24 | |||||||||
29.04 13:30 | Polissya | | Volyn | 1:0 (1:0) | |||||
Zhytomyr | |||||||||
29.04 15:00 | Metalist 1925 | | Hirnyk-Sport | 3:2 (1:2) | |||||
Kharkiv | |||||||||
29.04 16:00 | Ahrobiznes | | Veres | 0:0 | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
30.04 15:00 | Nyva Ternopil | | Chornomorets | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
30.04 16:00 | Krystal | | Obolon | 3:2 (1:1) | |||||
Kherson | |||||||||
30.04 16:00 | VPK-Ahro | | Kremin | 3:0 (1:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
30.04 16:00 | MFK Mykolaiv | | Prykarpattya | 1:0 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
30.04 17:00 | Alians | | Avanhard | 1:1 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
Day 23 | |||||||||
23.04 17:00 | Volyn | | Alians | 2:2 (1:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
23.04 17:00 | Chornomorets | | VPK-Ahro | 2:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
24.04 14:00 | Veres | | MFK Mykolaiv | 3:1 (1:0) | |||||
Mlyniv | |||||||||
24.04 15:00 | Avanhard | | Metalist 1925 | 0:1 (0:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
24.04 15:00 | Nyva Ternopil | | Prykarpattya | 2:1 (1:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
24.04 16:00 | Hirnyk-Sport | | Krystal | 3:0 (0:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
24.04 16:00 | Kremin | | Polissya | 0:2 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
25.04 16:00 | Ahrobiznes | | Obolon | 1:0 (1:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.04 16:00 | Ahrobiznes | | Hirnyk-Sport | 1:1 (1:1) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
16.04 16:00 | Kremin | | Chornomorets | 1:1 (1:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
16.04 16:00 | VPK-Ahro | | Prykarpattya | 1:1 (1:1) | |||||
Dnipro | |||||||||
16.04 16:00 | Nyva Ternopil | | Veres | 0:1 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
16.04 16:00 | MFK Mykolaiv | | Obolon | 5:3 (4:3) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
16.04 16:00 | Polissya | | Alians | 1:2 (1:2) | |||||
Zhytomyr | |||||||||
17.04 16:00 | Krystal | | Avanhard | 1:2 (0:2) | |||||
Kherson | |||||||||
17.04 19:00 | Metalist 1925 | | Volyn | 1:1 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
Day 21 | |||||||||
10.04 15:00 | Avanhard | | Ahrobiznes | 1:1 (0:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
10.04 15:00 | Obolon | | Nyva Ternopil | 2:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
10.04 15:00 | Veres | | VPK-Ahro | 1:0 (0:0) | |||||
Mlyniv | |||||||||
10.04 16:00 | Alians | | Metalist 1925 | 0:0 | |||||
Bairak Alians-Arena | |||||||||
10.04 16:00 | Hirnyk-Sport | | MFK Mykolaiv | 0:3 (0:2) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
10.04 16:00 | Prykarpattya | | Kremin | 1:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
10.04 17:00 | Volyn | | Krystal | 2:0 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
10.04 17:00 | Chornomorets | | Polissya | 2:1 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 20 | |||||||||
05.04 | Nyva Ternopil | | Hirnyk-Sport | 0:3 | |||||
Ternopil | |||||||||
05.04 14:00 | Polissya | | Metalist 1925 | 0:0 | |||||
Zhytomyr | |||||||||
05.04 15:00 | Ahrobiznes | | Volyn | 0:0 | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
05.04 15:00 | Kremin | | Veres | 1:2 (1:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
05.04 15:00 | MFK Mykolaiv | | Avanhard | 0:0 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
05.04 16:00 | Krystal | | Alians | 0:0 | |||||
Kherson | |||||||||
05.04 16:00 | VPK-Ahro | | Obolon | 1:0 (0:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
05.04 17:00 | Chornomorets | | Prykarpattya | 3:0 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 17 | |||||||||
20.04 15:00 | Avanhard | | Kremin | 2:1 (1:0) | |||||
Kramatorsk |
Day 20 | |||||||||
30.04 13:00 | Epitsentr | | Volyn-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Dunaivtsi | |||||||||
30.04 16:00 | Chaika | | Karpaty Lviv | 1:1 (0:1) | |||||
Makariv | |||||||||
Day 19 | |||||||||
24.04 15:00 | Dinaz | | Chernihiv | 0:0 | |||||
Demidov | |||||||||
25.04 13:00 | Karpaty Lviv | | Epitsentr | 0:3 (0:3) | |||||
Lviv | |||||||||
25.04 14:00 | Volyn-2 | | Rubikon | 1:1 (0:0) | |||||
Lutsk Pidshypnyk Stadium | |||||||||
25.04 16:00 | Nyva Vinnytsya | | Chaika | 3:1 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
26.04 15:00 | Obolon-2 | | Karpaty Halych | 2:0 (1:0) | |||||
Bucha | |||||||||
26.04 17:00 | FK Uzhhorod | | Podillya | 3:1 (1:1) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
Day 18 | |||||||||
18.04 16:30 | Chernihiv | | Obolon-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
19.04 12:00 | Karpaty Halych | | Volyn-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
19.04 13:00 | Rubikon | | Karpaty Lviv | 0:3 (0:2) | |||||
Shchastlive | |||||||||
19.04 14:00 | Nyva Vinnytsya | | FK Uzhhorod | 4:1 (2:0) | |||||
Vinnytsia Khimik Stadium | |||||||||
19.04 16:00 | Podillya | | Bukovyna | 3:1 (2:0) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
20.04 15:00 | Chaika | | Epitsentr | 1:1 (1:0) | |||||
Makariv | |||||||||
Day 17 | |||||||||
13.04 13:00 | Epitsentr | | Rubikon | 3:0 (3:0) | |||||
Dunaivtsi | |||||||||
14.04 12:00 | Karpaty Lviv | | Karpaty Halych | 1:3 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
14.04 15:00 | Volyn-2 | | Chernihiv | 0:1 (0:1) | |||||
Lutsk Pidshypnyk Stadium | |||||||||
14.04 16:00 | Bukovyna | | Nyva Vinnytsya | 1:0 (0:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
14.04 17:00 | FK Uzhhorod | | Chaika | 3:0 (3:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
15.04 15:00 | Dinaz | | Podillya | 1:1 (0:0) | |||||
Demidov | |||||||||
Day 16 | |||||||||
08.04 13:00 | Nyva Vinnytsya | | Dinaz | 0:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
09.04 13:00 | Karpaty Halych | | Epitsentr | 1:0 (0:0) | |||||
Burshtyn | |||||||||
09.04 14:00 | Chaika | | Rubikon | 1:2 (1:1) | |||||
Makariv | |||||||||
09.04 16:00 | Podillya | | Obolon-2 | 4:0 (3:0) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
09.04 17:00 | FK Uzhhorod | | Bukovyna | 3:2 (0:1) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
10.04 15:00 | Chernihiv | | Karpaty Lviv | 0:1 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
Day 15 | |||||||||
03.04 13:00 | Bukovyna | | Chaika | 0:0 | |||||
Chernivtsi | |||||||||
03.04 14:00 | Dinaz | | FK Uzhhorod | 1:1 (0:0) | |||||
Demidov | |||||||||
03.04 15:00 | Obolon-2 | | Nyva Vinnytsya | 0:2 (0:0) | |||||
Bucha | |||||||||
03.04 16:00 | Volyn-2 | | Podillya | 0:2 (0:1) | |||||
Lutsk Pidshypnyk Stadium | |||||||||
03.04 19:00 | Rubikon | | Karpaty Halych | 0:2 (0:0) | |||||
Shchastlive |
Day 20 | |||||||||
19.04 14:00 | Real Pharma | | Peremoha | 2:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
30.04 15:00 | Metal | | Yarud | 5:0 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
30.04 16:00 | Dnipro | | MFK Mykolaiv-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
30.04 17:00 | Metalurh | | Balkany | 2:0 (2:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 19 | |||||||||
24.04 16:00 | Enerhiya | | Metalurh | 1:1 (0:1) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
25.04 14:00 | Yarud | | Kryvbas | 0:2 (0:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
25.04 15:00 | Tavriya | | Metal | 0:3 (0:2) | |||||
Marianivka Marianivskiy Stadium | |||||||||
25.04 17:00 | FK Nikopol | | Real Pharma | 0:0 | |||||
Nikopol | |||||||||
26.04 13:00 | Peremoha | | Dnipro | 1:1 (1:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
Day 18 | |||||||||
18.04 15:00 | Balkany | | Enerhiya | 1:0 (1:0) | |||||
Mayaky | |||||||||
18.04 15:00 | Kryvbas | | Tavriya | 5:0 (3:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
19.04 14:00 | Metalurh | | Yarud | 2:1 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
19.04 15:00 | Metal | | MFK Mykolaiv-2 | 6:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
19.04 16:00 | Dnipro | | FK Nikopol | 2:1 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
Day 17 | |||||||||
13.04 16:00 | Real Pharma | | Dnipro | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
14.04 14:00 | Yarud | | Balkany | 1:1 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
14.04 15:00 | Peremoha | | Metal | 0:4 (0:3) | |||||
Dnipro | |||||||||
14.04 15:00 | Tavriya | | Metalurh | 1:1 (0:1) | |||||
Marianivka Marianivskiy Stadium | |||||||||
Day 16 | |||||||||
09.04 14:00 | Metalurh | | MFK Mykolaiv-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
09.04 15:00 | Balkany | | Tavriya | 0:2 (0:1) | |||||
Zorya | |||||||||
09.04 16:00 | Enerhiya | | Yarud | 1:3 (0:2) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
09.04 19:00 | Metal | | FK Nikopol | 3:0 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
10.04 15:00 | Kryvbas | | Peremoha | 1:0 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
Day 15 | |||||||||
02.04 15:00 | Real Pharma | | Metal | 0:2 (0:2) | |||||
Odesa | |||||||||
03.04 15:00 | FK Nikopol | | Kryvbas | 1:2 (1:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
03.04 15:00 | Tavriya | | Enerhiya | 3:1 (0:1) | |||||
Marianivka Marianivskiy Stadium | |||||||||
03.04 16:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Balkany | 1:1 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
04.04 14:00 | Peremoha | | Metalurh | 1:3 (0:2) | |||||
Dnipro |
Day 24 | |||||||||
25.04 17:00 | Qəbələ | | Qarabağ | 0:5 (0:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
25.04 18:00 | Keşlə | | Səbail | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
25.04 19:15 | Sabah | | Neftçi | 2:2 (2:1) | |||||
Masazyr | |||||||||
25.04 20:00 | Zira | | Sumqayıt | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
Day 23 | |||||||||
16.04 18:00 | Səbail | | Qarabağ | 1:1 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
16.04 20:15 | Sumqayıt | | Qəbələ | 2:0 (0:0) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
17.04 18:00 | Keşlə | | Sabah | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
17.04 20:15 | Neftçi | | Zira | 4:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 22 | |||||||||
10.04 16:00 | Qəbələ | | Neftçi | 2:2 (0:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
10.04 18:00 | Sabah | | Səbail | 0:0 | |||||
Masazyr | |||||||||
11.04 17:00 | Zira | | Keşlə | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
11.04 19:15 | Qarabağ | | Sumqayıt | 4:1 (1:0) | |||||
Bakı |
Day 21 | |||||||||
23.04 | Shirak | | Lori | 3:0 | |||||
23.04 16:00 | Shirak | | Van | 1:2 (1:1) | |||||
Gyumri | |||||||||
25.04 16:00 | Pyunik | | Ararat | 1:2 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
25.04 19:00 | Urartu | | Ararat-Armenia | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
26.04 18:00 | Noah | | Alashkert | 1:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 20 | |||||||||
13.04 | Lori | | Ararat-Armenia | 0:3 | |||||
14.04 14:30 | Van | | Pyunik | 0:3 (0:1) | |||||
Charentsavan | |||||||||
14.04 16:30 | Alashkert | | Urartu | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
15.04 15:00 | Ararat-Armenia | | Shirak | 2:1 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
15.04 18:00 | Ararat | | Noah | 2:3 (2:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 19 | |||||||||
07.04 18:00 | Urartu | | Ararat | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
08.04 15:00 | Ararat-Armenia | | Van | 2:3 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
09.04 14:00 | Noah | | Pyunik | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
11.04 17:00 | Shirak | | Alashkert | 0:0 | |||||
Gyumri |
Day 7 | |||||||||
29.04 18:00 | FK Slutsk | | Dynamo Brest | 1:1 (1:0) | |||||
Slutsk State College Stadium | |||||||||
30.04 15:30 | Rukh | | Slavia | 2:1 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
30.04 17:30 | Dynamo Minsk | | Energetik-BDU | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
30.04 19:30 | FK Vitebsk | | FK Homel | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
Day 6 | |||||||||
23.04 18:00 | FK Smorgon | | Sputnik | 2:0 (1:0) | |||||
Smarhon | |||||||||
23.04 20:00 | Slavia | | FK Slutsk | 3:1 (1:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
24.04 14:00 | Dynamo Brest | | FK Vitebsk | 0:0 | |||||
Brest | |||||||||
24.04 16:00 | Energetik-BDU | | Neman | 1:1 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
24.04 18:00 | FK Minsk | | Dynamo Minsk | 1:3 (0:2) | |||||
Minsk | |||||||||
25.04 15:45 | Isloch | | BATE | 1:4 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
25.04 17:45 | Shakhtsyor | | Rukh | 4:1 (2:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
25.04 20:45 | FK Homel | | Tarpeda-BelAZ | 1:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.04 18:00 | Sputnik | | Isloch | 1:5 (0:3) | |||||
Gomel | |||||||||
16.04 20:45 | FK Vitebsk | | FK Slutsk | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
17.04 14:00 | Tarpeda-BelAZ | | Dynamo Brest | 0:2 (0:1) | |||||
Zhodzina | |||||||||
17.04 16:00 | Neman | | FK Minsk | 0:2 (0:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
17.04 18:00 | BATE | | Energetik-BDU | 2:1 (2:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
17.04 20:00 | Shakhtsyor | | Slavia | 4:1 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
18.04 14:00 | Dynamo Minsk | | FK Homel | 1:2 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
18.04 16:00 | Rukh | | FK Smorgon | 5:0 (3:0) | |||||
Brest | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.04 17:30 | Energetik-BDU | | Sputnik | 0:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
10.04 14:00 | Isloch | | Rukh | 0:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
10.04 16:00 | FK Slutsk | | Tarpeda-BelAZ | 2:0 (0:0) | |||||
Slutsk State College Stadium | |||||||||
10.04 20:00 | Dynamo Brest | | Dynamo Minsk | 1:1 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
11.04 14:00 | FK Minsk | | BATE | 2:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
11.04 16:00 | FK Homel | | Neman | 2:0 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
11.04 18:00 | Slavia | | FK Vitebsk | 0:2 (0:1) | |||||
Mazyr | |||||||||
11.04 20:00 | Shakhtsyor | | FK Smorgon | 3:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
Day 3 | |||||||||
02.04 17:30 | Neman | | Dynamo Brest | 0:1 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
03.04 14:00 | BATE | | FK Homel | 3:2 (1:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
03.04 16:00 | Sputnik | | FK Minsk | 0:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
03.04 18:00 | Shakhtsyor | | Isloch | 4:0 (2:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
03.04 20:00 | Tarpeda-BelAZ | | FK Vitebsk | 1:0 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
04.04 14:00 | Dynamo Minsk | | FK Slutsk | 1:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
04.04 16:00 | Slavia | | FK Smorgon | 1:1 (1:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
04.04 18:00 | Rukh | | Energetik-BDU | 0:0 | |||||
Brest |
Day 1 | |||||||||
21.04 18:45 | Shakhtsyor (Salihorsk) | | Isloch (Minsk District) | 1:0 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
21.04 20:45 | BATE (Barysaw) | | Tarpeda-BelAZ (Zhodzina) | 4:1 (2:1) | |||||
Barysaw |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
06.04 17:00 | Arsenal (Dzyarzhynsk) | | Tarpeda-BelAZ (Zhodzina) | 0:0 | 0:3 (0:0) | 0:3 | |||
Minsk | |||||||||
06.04 19:00 | Isloch (Minsk District) | | FK Minsk (Minsk) | 0:0 | 1:1 (0:1) | 1:1 | |||
Minsk | |||||||||
07.04 15:00 | Neman (Hrodna) | | Shakhtsyor (Salihorsk) | 2:1 (1:0) | 0:3 (0:0) | 2:4 | |||
Hrodna | |||||||||
07.04 17:00 | FK Vitebsk (Vitebsk) | | BATE (Barysaw) | 2:3 (1:2) | 1:2 (1:1) | 3:5 | |||
Vitebsk |
Day 8 | |||||||||
28.04 14:00 | Caspiy | | Tobil | 2:1 (1:0)* | |||||
Aktau | |||||||||
28.04 17:00 | Astana | | Akzhayik | 1:0 (1:0)* | |||||
Nur-Sultan | |||||||||
28.04 18:00 | Taraz | | Aqtöbe | 3:1 (2:0) | |||||
Taraz | |||||||||
28.04 20:00 | Turan | | Atyrau | 1:2 (1:1) | |||||
Turkestan | |||||||||
29.04 16:00 | Zhetysu | | Shakhtyor | 0:1 (0:1)* | |||||
Taldykorgan | |||||||||
29.04 19:00 | Qayrat | | Ordabasy | 3:0 (0:0)* | |||||
Almaty | |||||||||
29.04 20:00 | Kaysar | | Kyzylzhar | 1:2 (1:1)* | |||||
Kyzylorda | |||||||||
Day 7 | |||||||||
23.04 15:00 | Caspiy | | Taraz | 1:0 (1:0)* | |||||
Aktau | |||||||||
23.04 17:00 | Atyrau | | Qayrat | 1:0 (0:0)* | |||||
Atyrau | |||||||||
23.04 17:00 | Shakhtyor | | Astana | 0:1 (0:1)* | |||||
Astana | |||||||||
23.04 19:00 | Tobil | | Turan | 5:0 (2:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
24.04 15:00 | Akzhayik | | Aqtöbe | 1:0 (1:0)* | |||||
Oral | |||||||||
24.04 15:00 | Kyzylzhar | | Zhetysu | 3:0 (2:0) | |||||
Petropavl | |||||||||
24.04 17:00 | Ordabasy | | Kaysar | 4:2 (1:2)* | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
Day 6 | |||||||||
18.04 15:00 | Taraz | | Akzhayik | 1:0 (0:0) | |||||
Taraz | |||||||||
18.04 16:00 | Astana | | Kyzylzhar | 3:1 (1:1)* | |||||
Nur-Sultan | |||||||||
18.04 19:00 | Kaysar | | Atyrau | 1:1 (1:0)* | |||||
Kyzylorda | |||||||||
19.04 15:00 | Zhetysu | | Ordabasy | 0:4 (0:1)* | |||||
Taldykorgan | |||||||||
19.04 16:00 | Aqtöbe | | Shakhtyor | 0:3 (0:2)* | |||||
Aqtöbe | |||||||||
19.04 19:00 | Turan | | Caspiy | 2:2 (0:1)* | |||||
Turkestan | |||||||||
19.04 19:00 | Qayrat | | Tobil | 2:2 (1:1)* | |||||
Almaty | |||||||||
Day 5 | |||||||||
13.04 14:00 | Kyzylzhar | | Aqtöbe | 1:2 (0:0)* | |||||
Petropavl | |||||||||
13.04 16:00 | Shakhtyor | | Akzhayik | 1:2 (1:1)* | |||||
Astana | |||||||||
14.04 15:00 | Caspiy | | Qayrat | 1:1 (1:1) | |||||
Aktau | |||||||||
14.04 15:00 | Ordabasy | | Astana | 1:4 (1:1)* | |||||
Shymkent | |||||||||
14.04 17:00 | Atyrau | | Zhetysu | 2:2 (0:1)* | |||||
Atyrau | |||||||||
14.04 17:00 | Tobil | | Kaysar | 1:0 (1:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
14.04 20:00 | Turan | | Taraz | 0:1 (0:0) | |||||
Turkestan | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.04 14:00 | Taraz | | Shakhtyor | 4:0 (2:0) | |||||
Taraz | |||||||||
09.04 15:00 | Akzhayik | | Kyzylzhar | 0:1 (0:0)* | |||||
Oral | |||||||||
09.04 18:00 | Kaysar | | Caspiy | 2:1 (0:1) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
09.04 19:00 | Aqtöbe | | Ordabasy | 4:4 (2:2)* | |||||
Almaty | |||||||||
10.04 15:00 | Zhetysu | | Tobil | 0:2 (0:1)* | |||||
Taldykorgan | |||||||||
10.04 17:00 | Qayrat | | Turan | 5:1 (4:0)* | |||||
Almaty | |||||||||
10.04 19:00 | Astana | | Atyrau | 6:2 (3:1)* | |||||
Nur-Sultan | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.04 15:00 | Atyrau | | Aqtöbe | 1:3 (1:1)* | |||||
Atyrau | |||||||||
04.04 15:00 | Caspiy | | Zhetysu | 2:0 (1:0) | |||||
Aktau | |||||||||
04.04 18:00 | Turan | | Kaysar | 1:1 (0:0) | |||||
Turkestan | |||||||||
05.04 15:00 | Kyzylzhar | | Shakhtyor | 2:0 (2:0) | |||||
Petropavl | |||||||||
05.04 17:00 | Qayrat | | Taraz | 2:2 (0:2)* | |||||
Almaty | |||||||||
05.04 17:00 | Ordabasy | | Akzhayik | 2:1 (0:0)* | |||||
Shymkent | |||||||||
05.04 19:00 | Tobil | | Astana | 1:1 (1:0) | |||||
Kostanay |
22.04 14:00 | Ruzaevka (Ruzaevka) | | Yassy (Turkestan) | 1:3 (1:2) | |||||
Almaty | |||||||||
22.04 14:00 | SD Family (Shymkent) | | Kyran (Turkestan) | 0:9 (0:4) | |||||
Nur-Sultan | |||||||||
22.04 14:00 | Jas Qyran (Almaty) | | Makhtaaral (Zhetysai) | 0:2 (0:1) | |||||
Almaty | |||||||||
22.04 15:00 | Ekibastuz (Ekibastuz) | | Aksu (Aksu) | 3:3 aet (1:1, 3:3), pen. 2:4 | |||||
Ekibastuz | |||||||||
22.04 15:00 | Okzhetpes (Kokshetau) | | Jenis (Astana) | 3:1 (2:0) | |||||
Kokshetau | |||||||||
22.04 16:00 | Igilik (Qaratau) | | SDYuShOR 8 (Shymkent) | 2:3 (1:2) | |||||
Karatau |
Day 30 | |||||||||
29.04 15:00 | Dacia Buiucani | | Dinamo-Auto | 2:1 (1:0)* | |||||
Chişinău | |||||||||
29.04 17:00 | Codru | | Sheriff | 0:6 (0:3)* | |||||
Lozova | |||||||||
30.04 15:00 | Sfîntul Gheorghe | | Zimbru | 4:3 (3:1)* | |||||
Suruceni | |||||||||
30.04 15:00 | Speranţa | | Milsami | 0:4 (0:1)* | |||||
Lozova | |||||||||
30.04 17:00 | Petrocub | | Florești | 4:0 (0:0)* | |||||
Hînceşti | |||||||||
Day 29 | |||||||||
23.04 15:00 | Dinamo-Auto | | Petrocub | 0:0* | |||||
Tîrnauca | |||||||||
23.04 15:00 | Florești | | Codru | 2:1 (2:0)* | |||||
Bendery | |||||||||
23.04 16:00 | Zimbru | | Speranţa | 6:0 (2:0)* | |||||
Chişinău | |||||||||
24.04 15:00 | Milsami | | Dacia Buiucani | 3:0 (2:0)* | |||||
Vadul lui Vodă | |||||||||
24.04 17:00 | Sheriff | | Sfîntul Gheorghe | 2:0 (1:0)* | |||||
Tiraspol | |||||||||
Day 28 | |||||||||
15.04 13:00 | Florești | | Dinamo-Auto | 4:1 (1:1)* | |||||
Bendery | |||||||||
15.04 16:00 | Codru | | Sfîntul Gheorghe | 1:2 (1:0)* | |||||
Vadul lui Vodă | |||||||||
16.04 13:00 | Dacia Buiucani | | Zimbru | 1:1 (0:0)* | |||||
Chişinău | |||||||||
16.04 13:00 | Speranţa | | Sheriff | 0:10 (0:5)* | |||||
Vadul lui Vodă | |||||||||
16.04 16:00 | Petrocub | | Milsami | 1:1 (0:0)* | |||||
Vadul lui Vodă |
Day 27 | |||||||||
11.04 13:00 | Dinamo-Auto | | Codru | 1:0 (0:0)* | |||||
Tîrnauca | |||||||||
11.04 13:00 | Speranţa | | Sfîntul Gheorghe | 0:3 (0:1)* | |||||
Vadul lui Vodă | |||||||||
11.04 16:00 | Dacia Buiucani | | Sheriff | 0:4 (0:1)* | |||||
Vadul lui Vodă | |||||||||
12.04 13:00 | Florești | | Milsami | 2:5 (1:3)* | |||||
Bendery | |||||||||
12.04 16:00 | Petrocub | | Zimbru | 3:0 (0:0)* | |||||
Vadul lui Vodă | |||||||||
Day 26 | |||||||||
26.04 17:00 | Codru | | Speranţa | 1:2 (1:0)* | |||||
Lozova | |||||||||
27.04 15:00 | Zimbru | | Florești | 3:0 (1:0)* | |||||
Chişinău |
Day 6 | |||||||||
15.04 16:15 | Qoʼqon 1912 | | Metallurg | 0:1 (0:0) | |||||
Kokand | |||||||||
15.04 18:20 | Nasaf | | Surkhon | 6:0 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
15.04 18:20 | Soʼgʼdiyona | | Mashʼal | 2:2 (2:1) | |||||
Jizzax | |||||||||
16.04 18:05 | Navbahor | | Turon | 0:0 | |||||
Namangan | |||||||||
16.04 18:15 | Lokomotiv | | Bunyodkor | 2:1 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 5 | |||||||||
07.04 18:30 | Navbahor | | Paxtakor | 1:2 (0:1) | |||||
Namangan | |||||||||
08.04 18:30 | Bunyodkor | | Soʼgʼdiyona | 2:2 (2:2) | |||||
Toshkent | |||||||||
08.04 18:30 | Metallurg | | FK Andijon | 2:0 (0:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
09.04 16:15 | Surkhon | | Lokomotiv | 0:1 (0:1) | |||||
Termiz | |||||||||
09.04 17:00 | Mashʼal | | Qoʼqon 1912 | 0:2 (0:0) | |||||
Muborak | |||||||||
10.04 18:30 | Qizilqum | | Nasaf | 1:2 (1:1) | |||||
Navoiy | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.04 17:15 | FK Andijon | | Mashʼal | 1:1 (1:1) | |||||
Andijon | |||||||||
01.04 19:30 | Soʼgʼdiyona | | Surkhon | 2:1 (0:1) | |||||
Jizzax | |||||||||
02.04 17:15 | Qoʼqon 1912 | | Bunyodkor | 0:0 | |||||
Kokand | |||||||||
02.04 19:30 | AGMK | | Navbahor | 2:1 (1:1) | |||||
Olmaliq | |||||||||
02.04 19:30 | Paxtakor | | Metallurg | 2:1 (2:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
03.04 17:15 | Lokomotiv | | Qizilqum | 1:1 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
03.04 19:30 | Nasaf | | Turon | 4:0 (1:0) | |||||
Qarshi |
Day 27 | |||||||||
25.04 14:30 | Rapid | | Tirol | 4:0 (1:0)* | |||||
Wien | |||||||||
25.04 14:30 | Wolfsberg | | Red Bull | 1:2 (1:1)* | |||||
Wolfsberg | |||||||||
25.04 17:00 | Sturm | | LASK | 3:1 (2:0)* | |||||
Graz | |||||||||
Day 26 | |||||||||
21.04 18:30 | Sturm | | Wolfsberg | 0:1 (0:0)* | |||||
Graz | |||||||||
21.04 18:30 | Tirol | | Red Bull | 3:2 (1:1)* | |||||
Innsbruck | |||||||||
21.04 20:30 | LASK | | Rapid | 1:1 (0:0)* | |||||
Linz | |||||||||
Day 25 | |||||||||
18.04 14:30 | Red Bull | | LASK | 2:0 (0:0)* | |||||
Salzburg | |||||||||
18.04 14:30 | Wolfsberg | | Tirol | 2:0 (1:0)* | |||||
Wolfsberg | |||||||||
18.04 17:00 | Rapid | | Sturm | 0:0* | |||||
Wien | |||||||||
Day 24 | |||||||||
11.04 14:30 | LASK | | Wolfsberg | 2:1 (1:0)* | |||||
Linz | |||||||||
11.04 14:30 | Sturm | | Tirol | 3:2 (3:1)* | |||||
Graz | |||||||||
11.04 17:00 | Rapid | | Red Bull | 0:3 (0:1)* | |||||
Wien | |||||||||
Day 23 | |||||||||
04.04 14:30 | Wolfsberg | | Rapid | 1:8 (1:2) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
04.04 14:30 | Tirol | | LASK | 2:0 (0:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
04.04 17:00 | Red Bull | | Sturm | 3:1 (3:1) | |||||
Salzburg |
Day 28 | |||||||||
27.04 18:30 | St. Pölten | | Ried | 0:0* | |||||
St. Pölten | |||||||||
27.04 18:30 | Hartberg | | Rheindorf Altach | 2:1 (1:1)* | |||||
Hartberg | |||||||||
27.04 18:30 | Austria | | Admira Wacker | 0:0* | |||||
Wien |
Day 27 | |||||||||
24.04 17:00 | Ried | | St. Pölten | 2:1 (0:0)* | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
24.04 17:00 | Rheindorf Altach | | Hartberg | 2:2 (2:1)* | |||||
Altach | |||||||||
24.04 17:00 | Admira Wacker | | Austria | 0:2 (0:1)* | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Day 26 | |||||||||
20.04 18:30 | Hartberg | | St. Pölten | 0:0* | |||||
Hartberg | |||||||||
20.04 18:30 | Rheindorf Altach | | Admira Wacker | 0:1 (0:0)* | |||||
Altach | |||||||||
20.04 20:30 | Austria | | Ried | 2:2 (1:1)* | |||||
Wien | |||||||||
Day 25 | |||||||||
17.04 17:00 | St. Pölten | | Austria | 1:2 (1:1)* | |||||
St. Pölten | |||||||||
17.04 17:00 | Ried | | Rheindorf Altach | 0:0* | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
17.04 17:00 | Admira Wacker | | Hartberg | 0:1 (0:0)* | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Day 24 | |||||||||
10.04 17:00 | Hartberg | | Austria | 1:0 (0:0)* | |||||
Hartberg | |||||||||
10.04 17:00 | Rheindorf Altach | | St. Pölten | 1:0 (0:0)* | |||||
Altach | |||||||||
10.04 17:00 | Admira Wacker | | Ried | 0:2 (0:0)* | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Day 23 | |||||||||
03.04 17:00 | Austria | | Rheindorf Altach | 2:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
03.04 17:00 | St. Pölten | | Admira Wacker | 0:1 (0:1) | |||||
St. Pölten | |||||||||
03.04 17:00 | Ried | | Hartberg | 3:2 (1:2) | |||||
Ried im Innkreis |
Day 34 | |||||||||
30.04 20:00 | Southampton | | Leicester City | 1:1 (0:0)* | |||||
Southampton | |||||||||
Day 33 | |||||||||
23.04 20:00 | Arsenal | | Everton | 0:1 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
24.04 12:30 | Liverpool | | Newcastle United | 1:1 (1:0)* | |||||
Liverpool | |||||||||
24.04 17:30 | West Ham United | | Chelsea | 0:1 (0:1)* | |||||
London | |||||||||
24.04 20:00 | Sheffield United | | Brighton & Hove Albion | 1:0 (1:0)* | |||||
Sheffield | |||||||||
25.04 12:00 | Wolverhampton Wanderers | | Burnley | 0:4 (0:3)* | |||||
Wolverhampton | |||||||||
25.04 14:00 | Leeds United | | Manchester United | 0:0* | |||||
Leeds | |||||||||
25.04 19:00 | Aston Villa | | West Bromwich Albion | 2:2 (1:1)* | |||||
Birmingham | |||||||||
26.04 20:00 | Leicester City | | Crystal Palace | 2:1 (0:1)* | |||||
Leicester | |||||||||
Day 32 | |||||||||
16.04 20:00 | Everton | | Tottenham Hotspur | 2:2 (1:1)* | |||||
Liverpool | |||||||||
17.04 12:30 | Newcastle United | | West Ham United | 3:2 (2:0)* | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
17.04 20:15 | Wolverhampton Wanderers | | Sheffield United | 1:0 (0:0)* | |||||
Wolverhampton | |||||||||
18.04 13:30 | Arsenal | | Fulham | 1:1 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
18.04 16:00 | Manchester United | | Burnley | 3:1 (0:0)* | |||||
Manchester | |||||||||
19.04 20:00 | Leeds United | | Liverpool | 1:1 (0:1)* | |||||
Leeds | |||||||||
20.04 20:00 | Chelsea | | Brighton & Hove Albion | 0:0* | |||||
London | |||||||||
21.04 20:15 | Aston Villa | | Manchester City | 1:2 (1:2)* | |||||
Birmingham | |||||||||
22.04 20:00 | Leicester City | | West Bromwich Albion | 3:0 (3:0)* | |||||
Leicester | |||||||||
Day 31 | |||||||||
09.04 20:00 | Fulham | | Wolverhampton Wanderers | 0:1 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
10.04 12:30 | Manchester City | | Leeds United | 1:2 (0:1)* | |||||
Manchester | |||||||||
10.04 15:00 | Liverpool | | Aston Villa | 2:1 (0:1)* | |||||
Liverpool | |||||||||
10.04 17:30 | Crystal Palace | | Chelsea | 1:4 (0:3)* | |||||
London | |||||||||
11.04 12:00 | Burnley | | Newcastle United | 1:2 (1:0)* | |||||
Burnley | |||||||||
11.04 14:05 | West Ham United | | Leicester City | 3:2 (2:0)* | |||||
London | |||||||||
11.04 16:30 | Tottenham Hotspur | | Manchester United | 1:3 (1:0)* | |||||
London | |||||||||
11.04 19:00 | Sheffield United | | Arsenal | 0:3 (0:1)* | |||||
Sheffield | |||||||||
12.04 18:00 | West Bromwich Albion | | Southampton | 3:0 (2:0)* | |||||
West Bromwich | |||||||||
12.04 20:15 | Brighton & Hove Albion | | Everton | 0:0* | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
Day 30 | |||||||||
03.04 12:30 | Chelsea | | West Bromwich Albion | 2:5 (1:2)* | |||||
London | |||||||||
03.04 15:00 | Leeds United | | Sheffield United | 2:1 (1:1)* | |||||
Leeds | |||||||||
03.04 17:30 | Leicester City | | Manchester City | 0:2 (0:0)* | |||||
Leicester | |||||||||
03.04 20:00 | Arsenal | | Liverpool | 0:3 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
04.04 12:00 | Southampton | | Burnley | 3:2 (2:2)* | |||||
Southampton | |||||||||
04.04 14:05 | Newcastle United | | Tottenham Hotspur | 2:2 (1:2)* | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
04.04 16:30 | Aston Villa | | Fulham | 3:1 (0:0)* | |||||
Birmingham | |||||||||
04.04 19:30 | Manchester United | | Brighton & Hove Albion | 2:1 (0:1)* | |||||
Manchester | |||||||||
05.04 18:00 | Everton | | Crystal Palace | 1:1 (0:0)* | |||||
Liverpool | |||||||||
05.04 20:15 | Wolverhampton Wanderers | | West Ham United | 2:3 (1:3)* | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 29 | |||||||||
21.04 18:00 | Tottenham Hotspur | | Southampton | 2:1 (0:1)* | |||||
London |
Day 44 | |||||||||
24.04 12:30 | AFC Bournemouth | | Brentford | 0:1 (0:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
24.04 15:00 | Blackburn Rovers | | Huddersfield Town | 5:2 (2:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
24.04 15:00 | Cardiff City | | Wycombe Wanderers | 2:1 (1:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
24.04 15:00 | Coventry City | | Preston North End | 0:1 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
24.04 15:00 | Derby County | | Birmingham City | 1:2 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
24.04 15:00 | Barnsley | | Rotherham United | 1:0 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
24.04 15:00 | Middlesbrough | | Sheffield Wednesday | 3:1 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
24.04 15:00 | Watford | | Millwall | 1:0 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
24.04 15:00 | Nottingham Forest | | Stoke City | 1:1 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
24.04 15:00 | Queens Park Rangers | | Norwich City | 1:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
25.04 12:00 | Reading | | Swansea City | 2:2 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
25.04 13:00 | Bristol City | | Luton Town | 2:3 (2:0) | |||||
Bristol | |||||||||
Day 43 | |||||||||
20.04 18:00 | Brentford | | Cardiff City | 1:1 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
20.04 18:00 | Norwich City | | Watford | 0:1 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
20.04 19:00 | Preston North End | | Derby County | 3:0 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
20.04 19:00 | Sheffield Wednesday | | Blackburn Rovers | 1:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
20.04 19:00 | Swansea City | | Queens Park Rangers | 0:1 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
21.04 18:00 | Millwall | | AFC Bournemouth | 1:4 (0:3) | |||||
London | |||||||||
21.04 18:00 | Rotherham United | | Middlesbrough | 1:2 (1:1) | |||||
Rotherham | |||||||||
21.04 19:00 | Wycombe Wanderers | | Bristol City | 2:1 (0:1) | |||||
High Wycombe | |||||||||
21.04 19:00 | Stoke City | | Coventry City | 2:3 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
21.04 19:45 | Birmingham City | | Nottingham Forest | 1:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
21.04 19:45 | Huddersfield Town | | Barnsley | 0:1 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
21.04 19:45 | Luton Town | | Reading | 0:0 | |||||
Luton | |||||||||
Day 42 | |||||||||
16.04 18:00 | Blackburn Rovers | | Derby County | 2:1 (1:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
16.04 18:00 | Reading | | Cardiff City | 1:1 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
17.04 12:30 | Brentford | | Millwall | 0:0 | |||||
Brentford | |||||||||
17.04 12:30 | Middlesbrough | | Queens Park Rangers | 1:2 (1:2) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
17.04 12:30 | Luton Town | | Watford | 1:0 (0:0) | |||||
Luton | |||||||||
17.04 12:30 | Nottingham Forest | | Huddersfield Town | 0:2 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
17.04 12:30 | Sheffield Wednesday | | Bristol City | 1:1 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
17.04 12:30 | Stoke City | | Preston North End | 0:0 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
17.04 12:30 | Swansea City | | Wycombe Wanderers | 2:2 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
17.04 20:00 | Norwich City | | AFC Bournemouth | 1:3 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
18.04 12:00 | Rotherham United | | Birmingham City | 0:1 (0:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
18.04 15:00 | Coventry City | | Barnsley | 2:0 (1:0) | |||||
Coventry | |||||||||
Day 41 | |||||||||
09.04 19:45 | Watford | | Reading | 2:0 (2:0) | |||||
Watford | |||||||||
10.04 12:30 | Millwall | | Swansea City | 0:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
10.04 15:00 | AFC Bournemouth | | Coventry City | 4:1 (2:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
10.04 15:00 | Birmingham City | | Stoke City | 2:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
10.04 15:00 | Bristol City | | Nottingham Forest | 0:0 | |||||
Bristol | |||||||||
10.04 15:00 | Cardiff City | | Blackburn Rovers | 2:2 (1:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
10.04 15:00 | Derby County | | Norwich City | 0:1 (0:1) | |||||
Derby | |||||||||
10.04 15:00 | Barnsley | | Middlesbrough | 2:0 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
10.04 15:00 | Huddersfield Town | | Rotherham United | 0:0 | |||||
Huddersfield | |||||||||
10.04 15:00 | Preston North End | | Brentford | 0:5 (0:2) | |||||
Preston | |||||||||
10.04 15:00 | Queens Park Rangers | | Sheffield Wednesday | 4:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
10.04 15:00 | Wycombe Wanderers | | Luton Town | 1:3 (1:0) | |||||
High Wycombe | |||||||||
Day 40 | |||||||||
05.04 12:30 | Middlesbrough | | Watford | 1:1 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
05.04 15:00 | Blackburn Rovers | | AFC Bournemouth | 0:2 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
05.04 15:00 | Coventry City | | Bristol City | 3:1 (1:0) | |||||
Coventry | |||||||||
05.04 15:00 | Reading | | Derby County | 3:1 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
05.04 15:00 | Luton Town | | Barnsley | 1:2 (0:1) | |||||
Luton | |||||||||
05.04 15:00 | Nottingham Forest | | Queens Park Rangers | 3:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
05.04 15:00 | Rotherham United | | Wycombe Wanderers | 0:3 (0:2) | |||||
Rotherham | |||||||||
05.04 15:00 | Stoke City | | Millwall | 1:2 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
05.04 15:00 | Swansea City | | Preston North End | 0:1 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
05.04 17:30 | Sheffield Wednesday | | Cardiff City | 5:0 (3:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
06.04 19:00 | Brentford | | Birmingham City | 0:0 | |||||
Brentford | |||||||||
06.04 19:45 | Norwich City | | Huddersfield Town | 7:0 (5:0) | |||||
Norwich | |||||||||
Day 39 | |||||||||
02.04 15:00 | AFC Bournemouth | | Middlesbrough | 3:1 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
02.04 15:00 | Bristol City | | Stoke City | 0:2 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
02.04 15:00 | Cardiff City | | Nottingham Forest | 0:1 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
02.04 15:00 | Derby County | | Luton Town | 2:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
02.04 15:00 | Millwall | | Rotherham United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
02.04 15:00 | Watford | | Sheffield Wednesday | 1:0 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
02.04 15:00 | Preston North End | | Norwich City | 1:1 (0:1) | |||||
Preston | |||||||||
02.04 15:00 | Queens Park Rangers | | Coventry City | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
02.04 15:00 | Wycombe Wanderers | | Blackburn Rovers | 1:0 (0:0) | |||||
High Wycombe | |||||||||
02.04 17:30 | Barnsley | | Reading | 1:1 (0:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
02.04 20:00 | Birmingham City | | Swansea City | 1:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
03.04 12:30 | Huddersfield Town | | Brentford | 1:1 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
Day 38 | |||||||||
13.04 17:30 | Huddersfield Town | | AFC Bournemouth | 1:2 (0:2) | |||||
Huddersfield | |||||||||
Day 36 | |||||||||
15.04 19:00 | Rotherham United | | Coventry City | 0:1 (0:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
Day 35 | |||||||||
27.04 19:00 | Brentford | | Rotherham United | 1:0 (1:0)* | |||||
Brentford | |||||||||
Day 29 | |||||||||
13.04 18:00 | Sheffield Wednesday | | Swansea City | 0:2 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
13.04 19:00 | Rotherham United | | Queens Park Rangers | 3:1 (0:0) | |||||
Rotherham |
25.04 16:30 | Manchester City | | Tottenham Hotspur | 1:0 (0:0) | |||||
London |
17.04 17:30 | Chelsea | | Manchester City | 1:0 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
18.04 18:30 | Leicester City | | Southampton | 1:0 (0:0) | |||||
London |
Day 34 | |||||||||
17.04 18:30 | Charleroi | | Eupen | 2:3 (1:3)* | |||||
Charleroi | |||||||||
17.04 20:45 | Antwerp | | Genk | 3:2 (0:1)* | |||||
Antwerpen | |||||||||
18.04 18:00 | Brugge | | Mouscron-Péruwelz | 4:2 (0:0)* | |||||
Brugge | |||||||||
18.04 18:00 | Kortrijk | | Mechelen | 1:4 (1:2)* | |||||
Kortrijk | |||||||||
18.04 18:00 | Oostende | | Cercle | 1:1 (0:0)* | |||||
Oostende | |||||||||
18.04 18:00 | Oud-Heverlee | | Waasland-Beveren | 1:2 (0:1)* | |||||
Leuven | |||||||||
18.04 18:00 | Standard | | Beerschot | 3:0 (1:0)* | |||||
Liège | |||||||||
18.04 18:00 | Zulte Waregem | | Gent | 2:7 (0:3)* | |||||
Waregem | |||||||||
18.04 18:00 | Sint-Truiden | | Anderlecht | 0:1 (0:0)* | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
Day 33 | |||||||||
09.04 20:45 | Eupen | | Standard | 0:4 (0:1)* | |||||
Eupen | |||||||||
10.04 16:15 | Cercle | | Oud-Heverlee | 3:0 (1:0)* | |||||
Brugge | |||||||||
10.04 18:30 | Mechelen | | Zulte Waregem | 4:2 (2:0)* | |||||
Mechelen | |||||||||
10.04 20:45 | Gent | | Charleroi | 4:0 (2:0)* | |||||
Gent | |||||||||
11.04 13:30 | Genk | | Sint-Truiden | 4:0 (3:0)* | |||||
Genk | |||||||||
11.04 16:00 | Waasland-Beveren | | Kortrijk | 3:4 (2:1)* | |||||
Beveren | |||||||||
11.04 18:15 | Anderlecht | | Brugge | 2:1 (0:0)* | |||||
Bruxelles | |||||||||
11.04 20:45 | Beerschot | | Oostende | 1:2 (1:0)* | |||||
Antwerpen | |||||||||
12.04 20:45 | Mouscron-Péruwelz | | Antwerp | 2:3 (0:1)* | |||||
Mouscron | |||||||||
Day 32 | |||||||||
03.04 16:15 | Oostende | | Waasland-Beveren | 0:2 (0:2)* | |||||
Oostende | |||||||||
03.04 18:30 | Sint-Truiden | | Mechelen | 2:1 (2:0)* | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
03.04 20:45 | Kortrijk | | Brugge | 1:2 (1:1)* | |||||
Kortrijk | |||||||||
04.04 13:30 | Cercle | | Beerschot | 2:1 (2:0)* | |||||
Brugge | |||||||||
04.04 18:15 | Standard | | Gent | 2:1 (0:1)* | |||||
Liège | |||||||||
04.04 20:45 | Charleroi | | Mouscron-Péruwelz | 1:1 (0:0)* | |||||
Charleroi | |||||||||
05.04 13:30 | Oud-Heverlee | | Genk | 2:3 (0:1)* | |||||
Leuven | |||||||||
05.04 16:00 | Zulte Waregem | | Eupen | 2:1 (0:1)* | |||||
Waregem | |||||||||
05.04 18:15 | Antwerp | | Anderlecht | 1:4 (0:0)* | |||||
Antwerpen | |||||||||
Day 31 | |||||||||
06.04 19:00 | Waasland-Beveren | | Sint-Truiden | 2:4 (1:1)* | |||||
Beveren | |||||||||
07.04 19:00 | Beerschot | | Charleroi | 2:1 (1:0)* | |||||
Antwerpen |
Day 26 | |||||||||
23.04 20:30 | Botev Vratsa | | Cherno More | 0:1 (0:0)* | |||||
Vratsa | |||||||||
24.04 17:45 | Etar | | Slavia | 1:1 (0:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
24.04 20:00 | PFC Montana | | Beroe | 1:1 (0:1) | |||||
Montana | |||||||||
25.04 17:00 | Levski | | CSKA | 0:2 (0:2) | |||||
Sofia | |||||||||
25.04 19:45 | Tsarsko Selo | | Arda | 4:0 (3:0) | |||||
Sofia | |||||||||
26.04 18:00 | CSKA 1948 | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
26.04 20:15 | Botev Plovdiv | | Ludogorets | 0:2 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
Day 25 | |||||||||
20.04 16:00 | Slavia | | Botev Vratsa | 0:2 (0:2)* | |||||
Sofia | |||||||||
20.04 18:15 | Arda | | Etar | 3:2 (1:1)* | |||||
Kardzhali | |||||||||
20.04 20:30 | Cherno More | | Botev Plovdiv | 1:0 (1:0)* | |||||
Varna | |||||||||
21.04 16:00 | Beroe | | Tsarsko Selo | 0:1 (0:0)* | |||||
Stara Zagora | |||||||||
21.04 18:15 | CSKA | | PFC Montana | 6:0 (2:0)* | |||||
Sofia | |||||||||
21.04 20:30 | Lokomotiv | | Levski | 1:0 (0:0)* | |||||
Plovdiv | |||||||||
22.04 19:00 | Ludogorets | | CSKA 1948 | 4:0 (3:0)* | |||||
Razgrad | |||||||||
Day 24 | |||||||||
15.04 19:30 | PFC Montana | | Lokomotiv | 0:1 (0:0)* | |||||
Montana | |||||||||
16.04 17:15 | Etar | | Botev Vratsa | 0:0* | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
16.04 19:30 | CSKA 1948 | | Cherno More | 0:0* | |||||
Sofia | |||||||||
17.04 17:45 | Botev Plovdiv | | Slavia | 0:1 (0:1)* | |||||
Plovdiv | |||||||||
17.04 20:00 | Arda | | Beroe | 1:0 (0:0)* | |||||
Kardzhali | |||||||||
18.04 18:30 | Tsarsko Selo | | CSKA | 2:1 (1:0)* | |||||
Sofia | |||||||||
18.04 20:45 | Levski | | Ludogorets | 0:3 (0:2)* | |||||
Sofia | |||||||||
Day 23 | |||||||||
08.04 17:15 | Botev Vratsa | | Botev Plovdiv | 1:2 (1:1)* | |||||
Vratsa | |||||||||
08.04 19:30 | Lokomotiv | | Tsarsko Selo | 2:0 (1:0)* | |||||
Plovdiv | |||||||||
09.04 19:30 | Slavia | | CSKA 1948 | 1:3 (0:0)* | |||||
Sofia | |||||||||
10.04 17:30 | Ludogorets | | PFC Montana | 1:0 (0:0)* | |||||
Razgrad | |||||||||
10.04 20:00 | CSKA | | Arda | 1:1 (0:0)* | |||||
Sofia | |||||||||
11.04 19:45 | Cherno More | | Levski | 0:0* | |||||
Varna | |||||||||
12.04 19:30 | Beroe | | Etar | 1:2 (0:1)* | |||||
Stara Zagora |
Day 32 | |||||||||
29.04 17:30 | Diósgyőr | | Újpest | 0:0 | |||||
Miskolc | |||||||||
29.04 20:00 | MTK | | MOL Fehérvár | 1:3 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
30.04 20:00 | Paks | | Puskás | 4:2 (0:1) | |||||
Paks | |||||||||
Day 31 | |||||||||
24.04 14:45 | Puskás | | Zalaegerszegi TE | 1:4 (1:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
24.04 17:00 | Kisvárda | | Diósgyőr | 0:1 (0:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
24.04 19:30 | Újpest | | MTK | 1:3 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
25.04 14:30 | Budafok | | Paks | 2:9 (2:4) | |||||
Budapest | |||||||||
25.04 17:00 | MOL Fehérvár | | Ferencváros | 1:2 (0:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
25.04 19:30 | Honvéd | | Mezőkövesd-Zsóry | 2:2 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 30 | |||||||||
20.04 17:30 | Zalaegerszegi TE | | Budafok | 5:0 (2:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
20.04 20:00 | Ferencváros | | Újpest | 3:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
21.04 15:15 | MTK | | Kisvárda | 0:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
21.04 17:30 | Diósgyőr | | Puskás | 2:1 (1:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
21.04 20:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | MOL Fehérvár | 1:3 (1:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
21.04 20:15 | Paks | | Honvéd | 2:0 (2:0) | |||||
Paks | |||||||||
Day 29 | |||||||||
16.04 18:00 | Budafok | | Diósgyőr | 1:2 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
17.04 14:45 | Újpest | | Mezőkövesd-Zsóry | 3:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
17.04 17:00 | Kisvárda | | Ferencváros | 0:0 | |||||
Kisvárda | |||||||||
17.04 19:30 | Paks | | Zalaegerszegi TE | 1:1 (0:1) | |||||
Paks | |||||||||
18.04 15:15 | Puskás | | MTK | 3:0 (2:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
18.04 17:30 | Honvéd | | MOL Fehérvár | 2:3 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 28 | |||||||||
09.04 20:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Kisvárda | 0:1 (0:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
10.04 14:45 | MTK | | Budafok | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
10.04 17:00 | MOL Fehérvár | | Újpest | 4:0 (2:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
10.04 19:30 | Ferencváros | | Puskás | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
11.04 14:30 | Diósgyőr | | Paks | 1:4 (0:2) | |||||
Miskolc | |||||||||
11.04 17:00 | Zalaegerszegi TE | | Honvéd | 0:1 (0:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
Day 27 | |||||||||
03.04 14:45 | Paks | | MTK | 3:1 (2:0) | |||||
Paks | |||||||||
03.04 17:00 | Zalaegerszegi TE | | Diósgyőr | 2:0 (1:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
03.04 19:30 | Honvéd | | Újpest | 2:2 (2:2) | |||||
Budapest | |||||||||
04.04 14:30 | Kisvárda | | MOL Fehérvár | 0:0 | |||||
Kisvárda | |||||||||
04.04 17:00 | Budafok | | Ferencváros | 0:4 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
04.04 19:15 | Puskás | | Mezőkövesd-Zsóry | 2:0 (1:0) | |||||
Felcsút |
Day 31 | |||||||||
23.04 20:30 | Augsburg | | Köln | 2:3 (0:3)* | |||||
Augsburg | |||||||||
24.04 15:30 | Mainz 05 | | Bayern | 2:1 (2:0)* | |||||
Mainz | |||||||||
24.04 15:30 | Wolfsburg | | Borussia Dortmund | 0:2 (0:1)* | |||||
Wolfsburg | |||||||||
24.04 15:30 | Freiburg | | Hoffenheim | 1:1 (0:1)* | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
24.04 15:30 | Union | | Werder | 3:1 (0:0)* | |||||
Berlin | |||||||||
24.04 18:30 | Bayer 04 | | Eintracht | 3:1 (0:0)* | |||||
Leverkusen | |||||||||
25.04 15:30 | RB Leipzig | | Stuttgart | 2:0 (0:0)* | |||||
Leipzig | |||||||||
25.04 18:00 | Borussia Mönchengladbach | | Arminia | 5:0 (3:0)* | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
Day 30 | |||||||||
20.04 18:30 | Köln | | RB Leipzig | 2:1 (0:0)* | |||||
Köln | |||||||||
20.04 20:30 | Bayern | | Bayer 04 | 2:0 (2:0)* | |||||
München | |||||||||
20.04 20:30 | Arminia | | Schalke 04 | 1:0 (0:0)* | |||||
Bielefeld | |||||||||
20.04 20:30 | Eintracht | | Augsburg | 2:0 (1:0)* | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
21.04 20:30 | Hoffenheim | | Borussia Mönchengladbach | 3:2 (0:2)* | |||||
Sinsheim | |||||||||
21.04 20:30 | Stuttgart | | Wolfsburg | 1:3 (0:2)* | |||||
Stuttgart | |||||||||
21.04 20:30 | Borussia Dortmund | | Union | 2:0 (1:0)* | |||||
Dortmund | |||||||||
21.04 20:30 | Werder | | Mainz 05 | 0:1 (0:1)* | |||||
Bremen | |||||||||
Day 29 | |||||||||
16.04 20:30 | RB Leipzig | | Hoffenheim | 0:0* | |||||
Leipzig | |||||||||
17.04 15:30 | Wolfsburg | | Bayern | 2:3 (1:3)* | |||||
Wolfsburg | |||||||||
17.04 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Eintracht | 4:0 (1:0)* | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
17.04 15:30 | Freiburg | | Schalke 04 | 4:0 (2:0)* | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
17.04 15:30 | Augsburg | | Arminia | 0:0* | |||||
Augsburg | |||||||||
17.04 15:30 | Union | | Stuttgart | 2:1 (2:0)* | |||||
Berlin | |||||||||
17.04 18:30 | Bayer 04 | | Köln | 3:0 (1:0)* | |||||
Leverkusen | |||||||||
18.04 15:30 | Borussia Dortmund | | Werder | 4:1 (3:1)* | |||||
Dortmund | |||||||||
Day 28 | |||||||||
09.04 20:30 | Arminia | | Freiburg | 1:0 (0:0)* | |||||
Bielefeld | |||||||||
10.04 15:30 | Werder | | RB Leipzig | 1:4 (0:3)* | |||||
Bremen | |||||||||
10.04 15:30 | Hertha | | Borussia Mönchengladbach | 2:2 (1:2)* | |||||
Berlin | |||||||||
10.04 15:30 | Eintracht | | Wolfsburg | 4:3 (2:1)* | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
10.04 15:30 | Bayern | | Union | 1:1 (0:0)* | |||||
München | |||||||||
10.04 18:30 | Stuttgart | | Borussia Dortmund | 2:3 (1:0)* | |||||
Stuttgart | |||||||||
11.04 15:30 | Schalke 04 | | Augsburg | 1:0 (1:0)* | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
11.04 18:00 | Köln | | Mainz 05 | 2:3 (1:1)* | |||||
Köln | |||||||||
12.04 20:30 | Hoffenheim | | Bayer 04 | 0:0* | |||||
Sinsheim | |||||||||
Day 27 | |||||||||
03.04 15:30 | Augsburg | | Hoffenheim | 2:1 (2:0)* | |||||
Augsburg | |||||||||
03.04 15:30 | Borussia Dortmund | | Eintracht | 1:2 (1:1)* | |||||
Dortmund | |||||||||
03.04 15:30 | Bayer 04 | | Schalke 04 | 2:1 (1:0)* | |||||
Leverkusen | |||||||||
03.04 15:30 | Wolfsburg | | Köln | 1:0 (0:0)* | |||||
Wolfsburg | |||||||||
03.04 15:30 | Mainz 05 | | Arminia | 1:1 (0:0)* | |||||
Mainz | |||||||||
03.04 18:30 | RB Leipzig | | Bayern | 0:1 (0:1)* | |||||
Leipzig | |||||||||
03.04 20:30 | Borussia Mönchengladbach | | Freiburg | 2:1 (0:1)* | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
04.04 15:30 | Stuttgart | | Werder | 1:0 (0:0)* | |||||
Stuttgart | |||||||||
04.04 18:00 | Union | | Hertha | 1:1 (1:1)* | |||||
Berlin |
Day 30 | |||||||||
23.04 18:45 | Willem II | | Waalwijk | 1:0 (0:0)* | |||||
Tilburg | |||||||||
24.04 16:30 | Heerenveen | | Zwolle | 0:2 (0:1)* | |||||
Heerenveen | |||||||||
24.04 18:45 | PSV | | Groningen | 1:0 (0:0)* | |||||
Eindhoven | |||||||||
24.04 18:45 | Sparta | | VVV-Venlo | 2:0 (1:0)* | |||||
Rotterdam | |||||||||
25.04 12:15 | Emmen | | Heracles | 3:1 (0:0)* | |||||
Emmen | |||||||||
25.04 14:30 | Den Haag | | Fortuna | 0:3 (0:1)* | |||||
Den Haag | |||||||||
25.04 14:30 | Ajax | | AZ | 2:0 (0:0)* | |||||
Amsterdam | |||||||||
25.04 16:45 | Twente | | Utrecht | 1:2 (1:0)* | |||||
Enschede | |||||||||
25.04 16:45 | Feyenoord | | Vitesse | 0:0* | |||||
Rotterdam | |||||||||
Day 29 | |||||||||
09.04 20:00 | Vitesse | | Den Haag | 0:0* | |||||
Arnhem | |||||||||
10.04 18:45 | Heracles | | Willem II | 4:0 (2:0)* | |||||
Almelo | |||||||||
10.04 20:00 | AZ | | Sparta | 2:0 (1:0)* | |||||
Alkmaar | |||||||||
10.04 20:00 | Fortuna | | Emmen | 1:3 (0:0)* | |||||
Sittard | |||||||||
10.04 21:00 | Zwolle | | Twente | 1:0 (1:0)* | |||||
Zwolle | |||||||||
11.04 12:15 | Utrecht | | Feyenoord | 1:2 (1:1)* | |||||
Utrecht | |||||||||
11.04 14:30 | Groningen | | Heerenveen | 0:2 (0:0)* | |||||
Groningen | |||||||||
11.04 14:30 | VVV-Venlo | | PSV | 0:2 (0:1)* | |||||
Venlo | |||||||||
11.04 16:45 | Waalwijk | | Ajax | 0:1 (0:1)* | |||||
Waalwijk | |||||||||
Day 28 | |||||||||
03.04 18:45 | VVV-Venlo | | Groningen | 0:1 (0:0)* | |||||
Venlo | |||||||||
03.04 20:00 | Twente | | Vitesse | 1:2 (1:1)* | |||||
Enschede | |||||||||
03.04 20:00 | Willem II | | AZ | 0:1 (0:0)* | |||||
Tilburg | |||||||||
03.04 21:00 | Sparta | | Zwolle | 3:2 (1:0)* | |||||
Rotterdam | |||||||||
04.04 12:15 | Feyenoord | | Fortuna | 2:0 (0:0)* | |||||
Rotterdam | |||||||||
04.04 14:30 | Den Haag | | Utrecht | 1:4 (0:3)* | |||||
Den Haag | |||||||||
04.04 14:30 | PSV | | Heracles | 3:0 (2:0)* | |||||
Eindhoven | |||||||||
04.04 16:45 | Emmen | | Waalwijk | 3:1 (3:0)* | |||||
Emmen | |||||||||
04.04 16:45 | Heerenveen | | Ajax | 1:2 (1:1)* | |||||
Heerenveen | |||||||||
Day 21 | |||||||||
22.04 18:45 | Ajax | | Utrecht | 1:1 (0:1)* | |||||
Amsterdam |
Day 11 | |||||||||
28.04 16:30 | Telavi | | Lokomotivi | 2:2 (2:1) | |||||
Telavi | |||||||||
28.04 18:30 | Dila | | Samtredia | 1:1 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
29.04 14:00 | Saburtalo | | Samgurali | 2:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
29.04 16:00 | Kobuleti | | Dinamo Batumi | 1:8 (1:4) | |||||
Zestaponi | |||||||||
29.04 18:00 | Dinamo Tbilisi | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 10 | |||||||||
24.04 14:00 | Kobuleti | | Dila | 1:1 (0:0) | |||||
Zestaponi | |||||||||
24.04 16:00 | Samtredia | | Telavi | 2:1 (2:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
24.04 18:00 | Lokomotivi | | Saburtalo | 0:1 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
25.04 16:00 | Samgurali | | Dinamo Tbilisi | 2:0 (1:0) | |||||
Tskhaltubo | |||||||||
25.04 18:00 | Dinamo Batumi | | Torpedo | 1:1 (1:0) | |||||
Gori |
Day 9 | |||||||||
15.04 16:00 | Samtredia | | Saburtalo | 2:3 (1:2) | |||||
Samtredia | |||||||||
16.04 16:00 | Lokomotivi | | Dinamo Tbilisi | 1:3 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
17.04 14:00 | Kobuleti | | Telavi | 2:0 (0:0) | |||||
Zestaponi | |||||||||
17.04 16:00 | Samgurali | | Torpedo | 2:1 (1:1) | |||||
Tskhaltubo | |||||||||
17.04 18:00 | Dila | | Dinamo Batumi | 2:1 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
Day 8 | |||||||||
11.04 14:00 | Dinamo Tbilisi | | Samtredia | 2:1 (2:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
11.04 16:00 | Saburtalo | | Kobuleti | 2:2 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
11.04 18:00 | Torpedo | | Lokomotivi | 1:3 (0:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
12.04 14:00 | Dinamo Batumi | | Samgurali | 2:0 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
12.04 18:00 | Telavi | | Dila | 0:2 (0:1) | |||||
Telavi | |||||||||
Day 7 | |||||||||
06.04 16:00 | Samtredia | | Torpedo | 0:0 | |||||
Samtredia | |||||||||
07.04 14:00 | Lokomotivi | | Samgurali | 2:3 (2:3) | |||||
Tbilisi | |||||||||
07.04 16:00 | Kobuleti | | Dinamo Tbilisi | 0:2 (0:0) | |||||
Zestaponi | |||||||||
07.04 18:00 | Dila | | Saburtalo | 1:2 (0:1) | |||||
Gori | |||||||||
08.04 18:00 | Telavi | | Dinamo Batumi | 1:2 (0:0) | |||||
Telavi | |||||||||
Day 6 | |||||||||
02.04 15:00 | Samgurali | | Samtredia | 0:1 (0:0) | |||||
Tskhaltubo | |||||||||
02.04 17:00 | Torpedo | | Kobuleti | 0:0 | |||||
Kutaisi | |||||||||
03.04 14:00 | Dinamo Batumi | | Lokomotivi | 1:1 (1:1) | |||||
Gori | |||||||||
03.04 15:45 | Saburtalo | | Telavi | 0:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
03.04 17:30 | Dinamo Tbilisi | | Dila | 1:0 (1:0) | |||||
Tbilisi |
Day 34 | |||||||||
30.04 21:00 | Celta de Vigo | | Levante | 2:0 (0:0)* | |||||
Vigo | |||||||||
Day 33 | |||||||||
18.04 14:00 | Atlético Osasuna | | Elche | 2:0 (1:0)* | |||||
Pamplona | |||||||||
18.04 14:00 | Real Sociedad | | Sevilla | 1:2 (1:2)* | |||||
San Sebastián | |||||||||
18.04 16:15 | Alavés | | Huesca | 1:0 (0:0)* | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
18.04 16:15 | Atlético Madrid | | Eibar | 5:0 (2:0)* | |||||
Madrid | |||||||||
18.04 18:30 | Real Betis | | Valencia | 2:2 (2:1)* | |||||
Sevilla | |||||||||
18.04 18:30 | Cádiz | | Celta de Vigo | 0:0* | |||||
Cádiz | |||||||||
18.04 21:00 | Getafe | | Real Madrid | 0:0* | |||||
Getafe | |||||||||
18.04 21:00 | Levante | | Villarreal | 1:5 (1:2)* | |||||
Valencia | |||||||||
28.04 19:00 | Athletic | | Real Valladolid | 2:2 (1:0)* | |||||
Bilbao | |||||||||
29.04 19:00 | Barcelona | | Granada | 1:2 (1:0)* | |||||
Barcelona | |||||||||
Day 32 | |||||||||
24.04 14:00 | Elche | | Levante | 1:0 (1:0)* | |||||
Elche | |||||||||
24.04 16:15 | Real Valladolid | | Cádiz | 1:1 (1:0)* | |||||
Valladolid | |||||||||
24.04 18:30 | Valencia | | Alavés | 1:1 (0:0)* | |||||
Valencia | |||||||||
24.04 21:00 | Real Madrid | | Real Betis | 0:0* | |||||
Madrid | |||||||||
25.04 14:00 | Huesca | | Getafe | 0:2 (0:1)* | |||||
Huesca | |||||||||
25.04 16:15 | Villarreal | | Barcelona | 1:2 (1:2)* | |||||
Villarreal | |||||||||
25.04 18:30 | Celta de Vigo | | Atlético Osasuna | 2:1 (1:0)* | |||||
Vigo | |||||||||
25.04 18:30 | Sevilla | | Granada | 2:1 (1:0)* | |||||
Sevilla | |||||||||
25.04 21:00 | Athletic | | Atlético Madrid | 2:1 (1:0)* | |||||
Bilbao | |||||||||
26.04 21:00 | Eibar | | Real Sociedad | 0:1 (0:1)* | |||||
Éibar | |||||||||
Day 31 | |||||||||
21.04 19:00 | Levante | | Sevilla | 0:1 (0:0)* | |||||
Valencia | |||||||||
21.04 19:00 | Atlético Osasuna | | Valencia | 3:1 (2:1)* | |||||
Pamplona | |||||||||
21.04 20:00 | Real Betis | | Athletic | 0:0* | |||||
Sevilla | |||||||||
21.04 21:00 | Alavés | | Villarreal | 2:1 (1:0)* | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
21.04 21:00 | Elche | | Real Valladolid | 1:1 (1:0)* | |||||
Elche | |||||||||
21.04 22:00 | Cádiz | | Real Madrid | 0:3 (0:3)* | |||||
Cádiz | |||||||||
22.04 19:00 | Atlético Madrid | | Huesca | 2:0 (1:0)* | |||||
Madrid | |||||||||
22.04 21:00 | Granada | | Eibar | 4:1 (2:0)* | |||||
Granada | |||||||||
22.04 21:00 | Real Sociedad | | Celta de Vigo | 2:1 (2:1)* | |||||
San Sebastián | |||||||||
22.04 22:00 | Barcelona | | Getafe | 5:2 (3:1)* | |||||
Barcelona | |||||||||
Day 30 | |||||||||
09.04 21:00 | Huesca | | Elche | 3:1 (2:1)* | |||||
Huesca | |||||||||
10.04 14:00 | Getafe | | Cádiz | 0:1 (0:0)* | |||||
Getafe | |||||||||
10.04 16:15 | Athletic | | Alavés | 0:0* | |||||
Bilbao | |||||||||
10.04 18:30 | Eibar | | Levante | 0:1 (0:1)* | |||||
Éibar | |||||||||
10.04 21:00 | Real Madrid | | Barcelona | 2:1 (2:0)* | |||||
Madrid | |||||||||
11.04 14:00 | Villarreal | | Atlético Osasuna | 1:2 (0:0)* | |||||
Villarreal | |||||||||
11.04 16:15 | Valencia | | Real Sociedad | 2:2 (0:2)* | |||||
Valencia | |||||||||
11.04 18:30 | Real Valladolid | | Granada | 1:2 (1:0)* | |||||
Valladolid | |||||||||
11.04 21:00 | Real Betis | | Atlético Madrid | 1:1 (1:1)* | |||||
Sevilla | |||||||||
12.04 21:00 | Celta de Vigo | | Sevilla | 3:4 (3:2)* | |||||
Vigo | |||||||||
Day 29 | |||||||||
02.04 21:00 | Levante | | Huesca | 0:2 (0:1)* | |||||
Valencia | |||||||||
03.04 14:00 | Granada | | Villarreal | 0:3 (0:2)* | |||||
Granada | |||||||||
03.04 16:15 | Real Madrid | | Eibar | 2:0 (1:0)* | |||||
Madrid | |||||||||
03.04 18:30 | Atlético Osasuna | | Getafe | 0:0* | |||||
Pamplona | |||||||||
04.04 14:00 | Alavés | | Celta de Vigo | 1:3 (0:3)* | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
04.04 16:15 | Elche | | Real Betis | 1:1 (1:1)* | |||||
Elche | |||||||||
04.04 18:30 | Cádiz | | Valencia | 2:1 (1:1)* | |||||
Cádiz | |||||||||
04.04 21:00 | Sevilla | | Atlético Madrid | 1:0 (0:0)* | |||||
Sevilla | |||||||||
05.04 21:00 | Barcelona | | Real Valladolid | 1:0 (0:0)* | |||||
Barcelona | |||||||||
07.04 21:00 | Real Sociedad | | Athletic | 1:1 (0:0)* | |||||
San Sebastián |
Day 33 | |||||||||
24.04 15:00 | Genoa | | Spezia | 2:0 (0:0)* | |||||
Genova | |||||||||
24.04 18:00 | Parma | | Crotone | 3:4 (1:3)* | |||||
Parma | |||||||||
24.04 20:45 | Sassuolo | | Sampdoria | 1:0 (0:0)* | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
25.04 12:30 | Benevento | | Udinese | 2:4 (1:2)* | |||||
Benevento | |||||||||
25.04 15:00 | Fiorentina | | Juventus | 1:1 (1:0)* | |||||
Firenze | |||||||||
25.04 15:00 | Inter | | Hellas Verona | 1:0 (0:0)* | |||||
Milano | |||||||||
25.04 18:00 | Cagliari | | Roma | 3:2 (1:1)* | |||||
Cagliari | |||||||||
25.04 20:45 | Atalanta | | Bologna | 5:0 (2:0)* | |||||
Bergamo | |||||||||
26.04 18:30 | Torino | | Napoli | 0:2 (0:2)* | |||||
Torino | |||||||||
26.04 20:45 | Lazio | | Milan | 3:0 (1:0)* | |||||
Roma | |||||||||
Day 32 | |||||||||
20.04 20:45 | Hellas Verona | | Fiorentina | 1:2 (0:1)* | |||||
Verona | |||||||||
21.04 18:30 | Milan | | Sassuolo | 1:2 (1:0)* | |||||
Milano | |||||||||
21.04 20:45 | Genoa | | Benevento | 2:2 (2:2)* | |||||
Genova | |||||||||
21.04 20:45 | Udinese | | Cagliari | 0:1 (0:0)* | |||||
Udine | |||||||||
21.04 20:45 | Spezia | | Inter | 1:1 (1:1)* | |||||
La Spezia | |||||||||
21.04 20:45 | Juventus | | Parma | 3:1 (1:1)* | |||||
Torino | |||||||||
21.04 20:45 | Crotone | | Sampdoria | 0:1 (0:0)* | |||||
Crotone | |||||||||
21.04 20:45 | Bologna | | Torino | 1:1 (1:0)* | |||||
Bologna | |||||||||
22.04 18:30 | Roma | | Atalanta | 1:1 (0:1)* | |||||
Roma | |||||||||
22.04 20:45 | Napoli | | Lazio | 5:2 (2:0)* | |||||
Napoli | |||||||||
Day 31 | |||||||||
17.04 15:00 | Crotone | | Udinese | 1:2 (0:1)* | |||||
Crotone | |||||||||
17.04 15:00 | Sampdoria | | Hellas Verona | 3:1 (0:1)* | |||||
Genova | |||||||||
17.04 18:00 | Sassuolo | | Fiorentina | 3:1 (0:1)* | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
17.04 20:45 | Cagliari | | Parma | 4:3 (1:2)* | |||||
Cagliari | |||||||||
18.04 12:30 | Milan | | Genoa | 2:1 (1:1)* | |||||
Milano | |||||||||
18.04 15:00 | Lazio | | Benevento | 5:3 (3:1)* | |||||
Roma | |||||||||
18.04 15:00 | Atalanta | | Juventus | 1:0 (0:0)* | |||||
Bergamo | |||||||||
18.04 15:00 | Bologna | | Spezia | 4:1 (2:1)* | |||||
Bologna | |||||||||
18.04 18:00 | Torino | | Roma | 3:1 (0:1)* | |||||
Torino | |||||||||
18.04 20:45 | Napoli | | Inter | 1:1 (1:0)* | |||||
Napoli | |||||||||
Day 30 | |||||||||
10.04 15:00 | Spezia | | Crotone | 3:2 (0:1)* | |||||
La Spezia | |||||||||
10.04 18:00 | Parma | | Milan | 1:3 (0:2)* | |||||
Parma | |||||||||
10.04 20:45 | Udinese | | Torino | 0:1 (0:0)* | |||||
Udine | |||||||||
11.04 12:30 | Inter | | Cagliari | 1:0 (0:0)* | |||||
Milano | |||||||||
11.04 15:00 | Juventus | | Genoa | 3:1 (2:0)* | |||||
Torino | |||||||||
11.04 15:00 | Hellas Verona | | Lazio | 0:1 (0:0)* | |||||
Verona | |||||||||
11.04 15:00 | Sampdoria | | Napoli | 0:2 (0:1)* | |||||
Genova | |||||||||
11.04 18:00 | Roma | | Bologna | 1:0 (1:0)* | |||||
Roma | |||||||||
11.04 20:45 | Fiorentina | | Atalanta | 2:3 (0:2)* | |||||
Firenze | |||||||||
12.04 20:45 | Benevento | | Sassuolo | 0:1 (0:1)* | |||||
Benevento | |||||||||
Day 29 | |||||||||
03.04 12:30 | Milan | | Sampdoria | 1:1 (0:0)* | |||||
Milano | |||||||||
03.04 15:00 | Napoli | | Crotone | 4:3 (3:1)* | |||||
Napoli | |||||||||
03.04 15:00 | Genoa | | Fiorentina | 1:1 (1:1)* | |||||
Genova | |||||||||
03.04 15:00 | Benevento | | Parma | 2:2 (1:0)* | |||||
Benevento | |||||||||
03.04 15:00 | Sassuolo | | Roma | 2:2 (0:1)* | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
03.04 15:00 | Lazio | | Spezia | 2:1 (0:0)* | |||||
Roma | |||||||||
03.04 15:00 | Atalanta | | Udinese | 3:2 (2:1)* | |||||
Bergamo | |||||||||
03.04 15:00 | Cagliari | | Hellas Verona | 0:2 (0:0)* | |||||
Cagliari | |||||||||
03.04 18:00 | Torino | | Juventus | 2:2 (1:1)* | |||||
Torino | |||||||||
03.04 20:45 | Bologna | | Inter | 0:1 (0:1)* | |||||
Bologna | |||||||||
Day 28 | |||||||||
07.04 18:45 | Inter | | Sassuolo | 2:1 (1:0)* | |||||
Milano |
Day 7 | |||||||||
30.04 18:00 | Valmiera | | Riga FC | 2:1 (1:1) | |||||
Valmiera | |||||||||
Day 6 | |||||||||
24.04 17:00 | Noah Jūrmala | | Spartaks | 0:5 (0:2) | |||||
Rīga | |||||||||
24.04 19:00 | METTA/LU | | Valmiera | 1:1 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
25.04 17:15 | Riga FC | | RFS | 0:3 (0:1) | |||||
Rīga Ķeizarmeža stadions | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.04 15:00 | Riga FC | | BFC Daugava | 4:0 (3:0) | |||||
Rīga Ķeizarmeža stadions | |||||||||
18.04 14:00 | METTA/LU | | RFS | 3:3 (1:2) | |||||
Rīga | |||||||||
19.04 18:00 | Valmiera | | Spartaks | 2:0 (2:0) | |||||
Valmiera | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.04 15:00 | FK Liepāja | | Valmiera | 1:2 (1:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
10.04 19:00 | METTA/LU | | Riga FC | 1:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
11.04 17:00 | Spartaks | | RFS | 0:1 (0:0) | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.04 13:00 | Riga FC | | Spartaks | 6:1 (2:0) | |||||
Rīga Ķeizarmeža stadions | |||||||||
03.04 16:00 | BFC Daugava | | METTA/LU | 3:2 (2:1) | |||||
Daugavpils | |||||||||
04.04 15:00 | RFS | | FK Liepāja | 4:0 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 2 | |||||||||
29.04 18:00 | RFS | | Noah Jūrmala | 4:2 (2:0) | |||||
Rīga |
Day 18 | |||||||||
21.04 18:00 | Hegelmann Litauen | | Žalgiris Kaunas | 2:3 (1:2) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 11 | |||||||||
29.04 17:00 | Džiugas | | Panevėžys | 0:2 (0:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
29.04 18:00 | Nevėžis | | Žalgiris Kaunas | 1:2 (1:1) | |||||
Kėdainiai | |||||||||
29.04 19:00 | Banga | | Riteriai | 0:2 (0:1) | |||||
Gargždai | |||||||||
30.04 18:00 | Žalgiris Vilnius | | Dainava | 5:1 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 10 | |||||||||
23.04 18:00 | Riteriai | | Žalgiris Vilnius | 1:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
24.04 17:00 | Hegelmann Litauen | | Džiugas | 1:1 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
24.04 19:00 | Nevėžis | | Dainava | 0:1 (0:0) | |||||
Kėdainiai | |||||||||
25.04 13:00 | Banga | | Žalgiris Kaunas | 1:5 (1:2) | |||||
Gargždai | |||||||||
25.04 15:00 | Panevėžys | | Sūduva | 0:0 | |||||
Panevėžys |
Day 9 | |||||||||
20.04 17:00 | Žalgiris Vilnius | | Džiugas | 2:2 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
20.04 19:00 | Sūduva | | Dainava | 3:1 (3:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
20.04 21:00 | Riteriai | | Panevėžys | 2:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
21.04 20:00 | Banga | | Nevėžis | 5:2 (3:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
Day 8 | |||||||||
16.04 17:00 | Džiugas | | Riteriai | 1:4 (0:1) | |||||
Telšiai | |||||||||
16.04 18:00 | Žalgiris Vilnius | | Sūduva | 1:2 (1:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
16.04 20:00 | Dainava | | Žalgiris Kaunas | 0:1 (0:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
17.04 13:00 | Panevėžys | | Nevėžis | 4:2 (2:1) | |||||
Panevėžys | |||||||||
17.04 15:00 | Hegelmann Litauen | | Banga | 0:1 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 7 | |||||||||
11.04 15:00 | Žalgiris Kaunas | | Žalgiris Vilnius | 0:1 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
12.04 18:00 | Sūduva | | Džiugas | 2:1 (1:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
12.04 20:00 | Riteriai | | Nevėžis | 4:0 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
13.04 17:00 | Panevėžys | | Hegelmann Litauen | 2:2 (2:2) | |||||
Panevėžys | |||||||||
13.04 19:00 | Banga | | Dainava | 2:0 (1:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
Day 6 | |||||||||
07.04 18:00 | Sūduva | | Žalgiris Kaunas | 2:1 (1:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
07.04 20:00 | Žalgiris Vilnius | | Banga | 2:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
08.04 17:00 | Džiugas | | Nevėžis | 3:0 (0:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
08.04 18:00 | Hegelmann Litauen | | Riteriai | 2:0 (1:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
09.04 18:00 | Dainava | | Panevėžys | 1:3 (1:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.04 17:00 | Hegelmann Litauen | | Nevėžis | 2:0 (2:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
02.04 18:00 | Riteriai | | Dainava | 2:2 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
02.04 20:00 | Banga | | Sūduva | 1:2 (1:1) | |||||
Gargždai | |||||||||
03.04 16:00 | Džiugas | | Žalgiris Kaunas | 1:1 (1:1) | |||||
Telšiai | |||||||||
Day 2 | |||||||||
30.04 17:00 | Hegelmann Litauen | | Sūduva | 0:1 (0:0) | |||||
Kaunas |
03.04 13:40 | Žalgiris Vilnius | | Panevėžys | 2:2 (2:1), pen. 2:3 | |||||
Vilnius |
Day 28 | |||||||||
28.04 19:00 | Jagiellonia | | Raków | 0:0 | |||||
Białystok | |||||||||
30.04 18:00 | Wisła Płock | | Lechia | 1:3 (0:1) | |||||
Płock | |||||||||
30.04 20:30 | Śląsk | | Zagłębie | 0:0 | |||||
Wrocław | |||||||||
Day 27 | |||||||||
23.04 18:00 | Raków | | Śląsk | 2:0 (0:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
23.04 20:30 | Podbeskidzie | | Lech | 1:0 (0:0) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
24.04 15:00 | Górnik | | Wisła Płock | 0:2 (0:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
24.04 17:30 | Zagłębie | | Piast | 2:2 (2:1) | |||||
Lubin | |||||||||
24.04 20:00 | Wisła Kraków | | Cracovia | 0:0 | |||||
Kraków | |||||||||
25.04 12:30 | Warta | | Jagiellonia | 2:0 (1:0) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
25.04 15:00 | Stal | | Pogoń | 1:0 (1:0) | |||||
Mielec | |||||||||
25.04 17:30 | Lechia | | Legia | 0:1 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
20.04 18:00 | Pogoń | | Górnik | 1:0 (1:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
20.04 18:00 | Warta | | Raków | 0:2 (0:1) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
20.04 20:30 | Lech | | Lechia | 3:0 (0:0) | |||||
Poznań | |||||||||
20.04 20:30 | Śląsk | | Podbeskidzie | 4:3 (1:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
21.04 18:00 | Jagiellonia | | Stal | 3:3 (2:1) | |||||
Białystok | |||||||||
21.04 18:00 | Zagłębie | | Wisła Kraków | 4:1 (1:1) | |||||
Lubin | |||||||||
21.04 20:30 | Cracovia | | Wisła Płock | 1:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
21.04 20:30 | Piast | | Legia | 0:1 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
Day 25 | |||||||||
16.04 18:00 | Podbeskidzie | | Pogoń | 0:2 (0:1) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
16.04 20:30 | Górnik | | Śląsk | 1:1 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
17.04 15:00 | Lechia | | Piast | 2:2 (0:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
17.04 17:30 | Raków | | Lech | 3:1 (2:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
17.04 20:00 | Wisła Kraków | | Warta | 0:1 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
18.04 12:30 | Stal | | Zagłębie | 0:2 (0:1) | |||||
Mielec | |||||||||
18.04 15:00 | Wisła Płock | | Jagiellonia | 2:2 (0:1) | |||||
Płock | |||||||||
18.04 17:30 | Legia | | Cracovia | 0:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
Day 24 | |||||||||
09.04 18:00 | Jagiellonia | | Cracovia | 2:1 (2:1) | |||||
Białystok | |||||||||
09.04 20:30 | Wisła Kraków | | Raków | 1:2 (1:1) | |||||
Kraków | |||||||||
10.04 15:00 | Pogoń | | Wisła Płock | 2:0 (1:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
10.04 17:30 | Warta | | Stal | 0:0 | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
10.04 20:00 | Śląsk | | Lechia | 1:1 (1:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
11.04 15:00 | Zagłębie | | Podbeskidzie | 2:1 (0:1) | |||||
Lubin | |||||||||
11.04 17:30 | Lech | | Legia | 0:0 | |||||
Poznań | |||||||||
12.04 18:00 | Piast | | Górnik | 2:0 (1:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
Day 23 | |||||||||
03.04 12:30 | Wisła Płock | | Piast | 0:1 (0:0) | |||||
Płock | |||||||||
03.04 17:30 | Legia | | Pogoń | 4:2 (4:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
03.04 20:00 | Cracovia | | Lech | 2:1 (1:1) | |||||
Kraków | |||||||||
05.04 12:30 | Górnik | | Warta | 1:2 (0:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
05.04 15:00 | Podbeskidzie | | Wisła Kraków | 2:0 (1:0) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
05.04 17:30 | Jagiellonia | | Śląsk | 0:1 (0:1) | |||||
Białystok | |||||||||
05.04 20:00 | Lechia | | Zagłębie | 3:1 (2:1) | |||||
Gdańsk |
Day 30 | |||||||||
29.04 20:30 | Marítimo | | Braga | 1:0 (0:0)* | |||||
Funchal | |||||||||
30.04 15:00 | Paços de Ferreira | | Belenenses | 1:0 (0:0)* | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
30.04 17:00 | Vitória | | Moreirense | 2:0 (2:0)* | |||||
Guimarães | |||||||||
30.04 19:00 | Tondela | | Benfica | 0:2 (0:2)* | |||||
Tondela | |||||||||
30.04 21:15 | Porto | | Famalicão | 3:2 (1:1)* | |||||
Porto | |||||||||
Day 29 | |||||||||
25.04 15:00 | Boavista | | Marítimo | 0:1 (0:0)* | |||||
Porto | |||||||||
25.04 17:30 | Rio Ave | | Paços de Ferreira | 1:1 (0:1)* | |||||
Vila do Conde | |||||||||
25.04 20:00 | Braga | | Sporting | 0:1 (0:0)* | |||||
Braga | |||||||||
26.04 17:00 | Belenenses | | Gil Vicente | 2:1 (0:1)* | |||||
Lisboa | |||||||||
26.04 19:00 | Benfica | | Santa Clara | 2:1 (1:0)* | |||||
Lisboa | |||||||||
26.04 19:00 | Famalicão | | Tondela | 2:2 (2:2)* | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
26.04 19:00 | Nacional | | Vitória | 1:0 (1:0)* | |||||
Funchal | |||||||||
26.04 21:15 | Moreirense | | Porto | 1:1 (1:0)* | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
27.04 21:45 | Farense | | Portimonense | 1:1 (1:0)* | |||||
Faro | |||||||||
Day 28 | |||||||||
20.04 20:00 | Paços de Ferreira | | Farense | 0:2 (0:0)* | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
21.04 15:30 | Santa Clara | | Moreirense | 0:0* | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
21.04 17:00 | Marítimo | | Rio Ave | 1:0 (1:0)* | |||||
Funchal | |||||||||
21.04 19:00 | Braga | | Boavista | 2:1 (1:1)* | |||||
Braga | |||||||||
21.04 21:15 | Sporting | | Belenenses | 2:2 (0:1)* | |||||
Lisboa | |||||||||
22.04 15:00 | Tondela | | Nacional | 2:1 (1:1)* | |||||
Tondela | |||||||||
22.04 17:00 | Gil Vicente | | Famalicão | 0:3 (0:0)* | |||||
Barcelos | |||||||||
22.04 19:00 | Portimonense | | Benfica | 1:5 (1:1)* | |||||
Portimão | |||||||||
22.04 21:00 | Porto | | Vitória | 1:0 (0:0)* | |||||
Porto | |||||||||
Day 27 | |||||||||
16.04 18:45 | Boavista | | Paços de Ferreira | 2:0 (2:0)* | |||||
Porto | |||||||||
16.04 21:00 | Farense | | Sporting | 0:1 (0:1)* | |||||
Faro | |||||||||
17.04 15:30 | Moreirense | | Tondela | 2:3 (2:3)* | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
17.04 15:30 | Vitória | | Santa Clara | 1:0 (1:0)* | |||||
Guimarães | |||||||||
17.04 18:00 | Benfica | | Gil Vicente | 1:2 (0:1)* | |||||
Lisboa | |||||||||
17.04 18:00 | Belenenses | | Marítimo | 2:0 (1:0)* | |||||
Lisboa | |||||||||
17.04 20:30 | Rio Ave | | Braga | 0:0* | |||||
Vila do Conde | |||||||||
18.04 15:00 | Famalicão | | Portimonense | 0:1 (0:1)* | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
18.04 17:30 | Nacional | | Porto | 0:1 (0:1)* | |||||
Funchal | |||||||||
Day 26 | |||||||||
09.04 20:00 | Portimonense | | Vitória | 3:0 (1:0)* | |||||
Portimão | |||||||||
10.04 15:00 | Marítimo | | Farense | 1:0 (1:0)* | |||||
Funchal | |||||||||
10.04 15:30 | Boavista | | Rio Ave | 3:3 (2:1)* | |||||
Porto | |||||||||
10.04 18:00 | Tondela | | Porto | 0:2 (0:1)* | |||||
Tondela | |||||||||
10.04 20:30 | Paços de Ferreira | | Benfica | 0:5 (0:3)* | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
11.04 15:00 | Gil Vicente | | Moreirense | 1:2 (0:1)* | |||||
Barcelos | |||||||||
11.04 15:30 | Santa Clara | | Nacional | 5:1 (2:0)* | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
11.04 17:30 | Braga | | Belenenses | 1:1 (1:0)* | |||||
Braga | |||||||||
11.04 20:00 | Sporting | | Famalicão | 1:1 (1:1)* | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 25 | |||||||||
02.04 20:30 | Nacional | | Portimonense | 1:5 (0:2)* | |||||
Funchal | |||||||||
03.04 18:00 | Rio Ave | | Gil Vicente | 0:2 (0:0)* | |||||
Vila do Conde | |||||||||
03.04 20:30 | Porto | | Santa Clara | 2:1 (0:0)* | |||||
Porto | |||||||||
04.04 15:00 | Belenenses | | Boavista | 0:2 (0:1)* | |||||
Lisboa | |||||||||
04.04 17:30 | Vitória | | Tondela | 1:2 (1:1)* | |||||
Guimarães | |||||||||
04.04 20:00 | Famalicão | | Paços de Ferreira | 2:0 (1:0)* | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
05.04 18:45 | Farense | | Braga | 1:2 (1:1)* | |||||
Faro | |||||||||
05.04 19:00 | Benfica | | Marítimo | 1:0 (1:0)* | |||||
Lisboa | |||||||||
05.04 21:00 | Moreirense | | Sporting | 1:1 (0:1)* | |||||
Moreira de Cónegos |
Day 34 | |||||||||
28.04 18:00 | Bačka | | FK Zlatibor | 0:1 (0:1) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
28.04 18:00 | Čukarički | | Mladost | 4:2 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
28.04 18:00 | Novi Pazar | | Voždovac | 0:2 (0:2) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
29.04 14:45 | FK Mačva | | Radnik | 0:5 (0:4) | |||||
Šabac | |||||||||
29.04 14:45 | Metalac | | Rad | 3:0 (2:0) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
29.04 14:45 | Radnički | | Inđija | 2:0 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
29.04 14:45 | Spartak | | Javor | 0:2 (0:0) | |||||
Subotica | |||||||||
29.04 14:45 | TSC | | Napredak | 1:3 (1:0) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
29.04 16:55 | Proleter | | Partizan | 1:3 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
29.04 18:55 | Crvena Zvezda | | Vojvodina | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 33 | |||||||||
23.04 18:00 | FK Zlatibor | | Novi Pazar | 0:1 (0:0) | |||||
Zlatibor | |||||||||
24.04 15:00 | Javor | | FK Mačva | 2:0 (2:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
24.04 15:00 | Mladost | | TSC | 2:1 (0:1) | |||||
Lučani | |||||||||
24.04 15:00 | Napredak | | Proleter | 5:0 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
24.04 15:00 | Rad | | Bačka | 3:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
24.04 15:00 | Voždovac | | Čukarički | 2:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
25.04 14:30 | Vojvodina | | Metalac | 1:2 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
25.04 14:30 | Radnik | | Radnički | 0:0 | |||||
Surdulica | |||||||||
25.04 17:00 | Inđija | | Crvena Zvezda | 1:5 (0:4) | |||||
Inđija | |||||||||
25.04 19:30 | Partizan | | Spartak | 2:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 32 | |||||||||
16.04 16:00 | Bačka | | Vojvodina | 1:2 (0:2) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
16.04 18:05 | FK Mačva | | Partizan | 1:2 (1:1) | |||||
Šabac | |||||||||
17.04 19:00 | Crvena Zvezda | | Radnik | 2:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
18.04 13:00 | Metalac | | Inđija | 0:0 | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
18.04 13:00 | Novi Pazar | | Čukarički | 1:3 (1:1) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
18.04 13:00 | FK Zlatibor | | Rad | 1:2 (0:0) | |||||
Zlatibor | |||||||||
18.04 19:00 | Proleter | | Mladost | 0:1 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
18.04 19:00 | Radnički | | Javor | 0:0 | |||||
Niŝ | |||||||||
18.04 19:00 | Spartak | | Napredak | 0:2 (0:1) | |||||
Subotica | |||||||||
18.04 19:00 | TSC | | Voždovac | 4:1 (1:0) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
Day 31 | |||||||||
10.04 19:00 | Čukarički | | TSC | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
10.04 19:00 | Mladost | | Spartak | 1:0 (0:0) | |||||
Lučani | |||||||||
10.04 19:00 | Voždovac | | Proleter | 1:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
11.04 15:00 | Javor | | Crvena Zvezda | 1:5 (1:2) | |||||
Ivanjica | |||||||||
11.04 19:00 | Partizan | | Radnički | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
12.04 16:00 | Inđija | | Bačka | 1:0 (1:0) | |||||
Inđija | |||||||||
12.04 18:00 | Napredak | | FK Mačva | 2:0 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
12.04 18:00 | Rad | | Novi Pazar | 3:2 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
12.04 18:00 | Vojvodina | | FK Zlatibor | 2:1 (1:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
12.04 18:00 | Radnik | | Metalac | 1:2 (1:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
Day 30 | |||||||||
06.04 18:00 | FK Mačva | | Mladost | 0:2 (0:1) | |||||
Šabac | |||||||||
06.04 18:00 | Novi Pazar | | TSC | 2:1 (1:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
06.04 18:00 | Proleter | | Čukarički | 0:1 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
06.04 18:00 | Spartak | | Voždovac | 3:0 (1:0) | |||||
Subotica | |||||||||
07.04 14:00 | Bačka | | Radnik | 0:2 (0:1) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
07.04 14:00 | Rad | | Vojvodina | 2:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
07.04 14:00 | Radnički | | Napredak | 1:2 (0:1) | |||||
Niŝ | |||||||||
07.04 18:00 | Crvena Zvezda | | Partizan | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
08.04 16:00 | Metalac | | Javor | 1:2 (0:2) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
08.04 16:00 | FK Zlatibor | | Inđija | 2:2 (1:2) | |||||
Zlatibor | |||||||||
Day 29 | |||||||||
02.04 17:00 | Mladost | | Radnički | 4:1 (0:0) | |||||
Lučani | |||||||||
02.04 17:00 | Vojvodina | | Novi Pazar | 1:0 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
02.04 17:00 | Voždovac | | FK Mačva | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
02.04 17:00 | TSC | | Proleter | 2:0 (1:0) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
02.04 19:05 | Čukarički | | Spartak | 5:1 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
03.04 14:55 | Inđija | | Rad | 1:0 (0:0) | |||||
Inđija | |||||||||
03.04 14:55 | Javor | | Bačka | 1:1 (0:1) | |||||
Ivanjica | |||||||||
03.04 14:55 | Radnik | | FK Zlatibor | 2:1 (0:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
03.04 17:00 | Napredak | | Crvena Zvezda | 1:4 (0:2) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
03.04 19:05 | Partizan | | Metalac | 3:0 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 31 | |||||||||
30.04 17:00 | Gorica | | Mura | 1:5 (1:2) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
Day 30 | |||||||||
24.04 16:15 | NK Bravo | | Maribor | 0:1 (0:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
24.04 18:00 | Domžale | | Celje | 3:1 (1:1) | |||||
Domžale | |||||||||
24.04 20:00 | Koper | | Gorica | 0:0 | |||||
Koper | |||||||||
25.04 15:00 | Aluminij | | Tabor | 0:2 (0:2) | |||||
Kidričevo | |||||||||
25.04 17:15 | Mura | | Olimpija | 3:0 (0:0) | |||||
Murska Sobota | |||||||||
Day 29 | |||||||||
20.04 15:00 | Celje | | Aluminij | 0:1 (0:0) | |||||
Celje | |||||||||
20.04 17:15 | Maribor | | Domžale | 1:3 (0:3) | |||||
Maribor | |||||||||
21.04 15:00 | Tabor | | Mura | 3:1 (1:1) | |||||
Sežana | |||||||||
21.04 16:45 | Olimpija | | Koper | 6:2 (3:1) | |||||
Ljubljana | |||||||||
21.04 20:00 | Gorica | | NK Bravo | 3:2 (1:1) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
Day 28 | |||||||||
16.04 16:45 | Aluminij | | Maribor | 0:0 | |||||
Kidričevo | |||||||||
16.04 19:00 | Mura | | Celje | 0:0 | |||||
Murska Sobota | |||||||||
17.04 15:00 | NK Bravo | | Domžale | 2:2 (1:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
17.04 17:15 | Gorica | | Olimpija | 0:1 (0:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
17.04 20:00 | Koper | | Tabor | 1:0 (0:0) | |||||
Koper |
Day 35 | |||||||||
30.04 21:00 | Marseille | | Strasbourg | 1:1 (0:0)* | |||||
Marseille | |||||||||
Day 34 | |||||||||
23.04 21:00 | Reims | | Marseille | 1:3 (1:2)* | |||||
Reims | |||||||||
24.04 13:00 | Saint-Étienne | | Brest | 1:2 (1:0)* | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
24.04 17:00 | Metz | | Paris Saint-Germain | 1:3 (0:1)* | |||||
Metz | |||||||||
25.04 13:00 | Nice | | Montpellier | 3:1 (3:1)* | |||||
Nice | |||||||||
25.04 15:00 | Lens | | Nîmes | 2:1 (1:0)* | |||||
Lens | |||||||||
25.04 15:00 | Lorient | | Bordeaux | 4:1 (3:0)* | |||||
Lorient | |||||||||
25.04 15:00 | Rennes | | Dijon | 5:1 (1:1)* | |||||
Rennes | |||||||||
25.04 15:00 | Strasbourg | | Nantes | 1:2 (1:0)* | |||||
Strasbourg | |||||||||
25.04 17:05 | Angers | | Monaco | 0:1 (0:0)* | |||||
Angers | |||||||||
25.04 21:00 | Lyon | | Lille | 2:3 (2:1)* | |||||
Lyon | |||||||||
Day 33 | |||||||||
16.04 21:00 | Lille | | Montpellier | 1:1 (0:1)* | |||||
Lille | |||||||||
17.04 12:45 | Angers | | Rennes | 0:3 (0:1)* | |||||
Angers | |||||||||
17.04 17:00 | Marseille | | Lorient | 3:2 (0:1)* | |||||
Marseille | |||||||||
18.04 13:00 | Paris Saint-Germain | | Saint-Étienne | 3:2 (0:0)* | |||||
Paris | |||||||||
18.04 15:00 | Brest | | Lens | 1:1 (1:0)* | |||||
Brest | |||||||||
18.04 15:00 | Dijon | | Nice | 2:0 (0:0)* | |||||
Dijon | |||||||||
18.04 15:00 | Nîmes | | Strasbourg | 1:1 (0:0)* | |||||
Nîmes | |||||||||
18.04 15:00 | Reims | | Metz | 0:0* | |||||
Reims | |||||||||
18.04 17:05 | Bordeaux | | Monaco | 0:3 (0:1)* | |||||
Bordeaux | |||||||||
18.04 21:00 | Nantes | | Lyon | 1:2 (0:2)* | |||||
Nantes | |||||||||
Day 32 | |||||||||
09.04 21:00 | Metz | | Lille | 0:2 (0:0)* | |||||
Metz | |||||||||
10.04 17:00 | Strasbourg | | Paris Saint-Germain | 1:4 (0:3)* | |||||
Strasbourg | |||||||||
10.04 21:00 | Montpellier | | Marseille | 3:3 (1:2)* | |||||
Montpellier | |||||||||
11.04 13:00 | Rennes | | Nantes | 1:0 (0:0)* | |||||
Rennes | |||||||||
11.04 15:00 | Brest | | Nîmes | 1:1 (1:1)* | |||||
Brest | |||||||||
11.04 15:00 | Lens | | Lorient | 4:1 (2:1)* | |||||
Lens | |||||||||
11.04 15:00 | Nice | | Reims | 0:0* | |||||
Nice | |||||||||
11.04 15:00 | Saint-Étienne | | Bordeaux | 4:1 (2:1)* | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
11.04 17:05 | Monaco | | Dijon | 3:0 (0:0)* | |||||
Monte Carlo | |||||||||
11.04 21:00 | Lyon | | Angers | 3:0 (2:0)* | |||||
Lyon | |||||||||
Day 31 | |||||||||
03.04 13:00 | Monaco | | Metz | 4:0 (0:0)* | |||||
Monte Carlo | |||||||||
03.04 17:00 | Paris Saint-Germain | | Lille | 0:1 (0:1)* | |||||
Paris | |||||||||
03.04 21:00 | Lens | | Lyon | 1:1 (0:0)* | |||||
Lens | |||||||||
04.04 13:00 | Angers | | Montpellier | 1:1 (0:0)* | |||||
Angers | |||||||||
04.04 15:00 | Bordeaux | | Strasbourg | 2:3 (2:3)* | |||||
Bordeaux | |||||||||
04.04 15:00 | Lorient | | Brest | 1:0 (1:0)* | |||||
Lorient | |||||||||
04.04 15:00 | Nantes | | Nice | 1:2 (1:2)* | |||||
Nantes | |||||||||
04.04 15:00 | Reims | | Rennes | 2:2 (0:0)* | |||||
Reims | |||||||||
04.04 17:05 | Nîmes | | Saint-Étienne | 0:2 (0:1)* | |||||
Nîmes | |||||||||
04.04 21:00 | Marseille | | Dijon | 2:0 (1:0)* | |||||
Marseille |
Day 32 | |||||||||
30.04 18:00 | Lokomotiva | | Šibenik | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 31 | |||||||||
24.04 17:00 | Šibenik | | Slaven | 2:0 (2:0) | |||||
Šibenik | |||||||||
24.04 19:05 | Gorica | | Lokomotiva | 4:2 (2:1) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
25.04 17:00 | Rijeka | | Osijek | 0:0 | |||||
Rijeka | |||||||||
25.04 20:00 | Dinamo | | Hajduk | 2:0 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
26.04 18:00 | Varaždin | | Istra 1961 | 1:1 (1:1) | |||||
Varaždin | |||||||||
Day 30 | |||||||||
20.04 17:00 | Šibenik | | Gorica | 1:1 (1:0) | |||||
Šibenik | |||||||||
20.04 19:05 | Slaven | | Hajduk | 1:1 (0:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
21.04 16:00 | Lokomotiva | | Varaždin | 4:0 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
21.04 18:05 | Istra 1961 | | Rijeka | 1:2 (1:2) | |||||
Pula | |||||||||
21.04 20:30 | Osijek | | Dinamo | 1:1 (0:1) | |||||
Osijek | |||||||||
Day 29 | |||||||||
16.04 16:00 | Varaždin | | Šibenik | 1:1 (1:0) | |||||
Varaždin | |||||||||
16.04 18:05 | Gorica | | Slaven | 0:1 (0:1) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
16.04 20:30 | Hajduk | | Osijek | 0:1 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
17.04 19:05 | Rijeka | | Lokomotiva | 3:0 (3:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
18.04 19:05 | Dinamo | | Istra 1961 | 1:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 28 | |||||||||
10.04 17:00 | Gorica | | Varaždin | 0:0 | |||||
Velika Gorica | |||||||||
10.04 19:05 | Šibenik | | Rijeka | 0:1 (0:0) | |||||
Šibenik | |||||||||
11.04 15:00 | Slaven | | Osijek | 2:2 (1:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
11.04 17:05 | Istra 1961 | | Hajduk | 0:1 (0:0) | |||||
Pula | |||||||||
11.04 19:10 | Lokomotiva | | Dinamo | 0:2 (0:1) | |||||
Zagreb |
Day 31 | |||||||||
25.04 14:00 | Petrovac | | Rudar | 3:1 (2:1) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
25.04 16:00 | Sutjeska | | Jezero | 0:0 | |||||
Nikšić | |||||||||
25.04 17:00 | Dečić | | Zeta | 3:1 (2:0) | |||||
Tuzi | |||||||||
25.04 18:00 | Titograd | | Budućnost | 0:2 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
25.04 19:00 | Podgorica | | Iskra | 1:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 30 | |||||||||
17.04 14:00 | Jezero | | Dečić | 1:0 (1:0) | |||||
Plav | |||||||||
17.04 14:00 | Rudar | | Zeta | 0:1 (0:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
17.04 16:00 | Petrovac | | Titograd | 0:0 | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
17.04 17:00 | Iskra | | Sutjeska | 0:0 | |||||
Danilovgrad | |||||||||
17.04 18:00 | Budućnost | | Podgorica | 1:2 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 29 | |||||||||
11.04 17:00 | Dečić | | Iskra | 0:0 | |||||
Tuzi | |||||||||
11.04 17:00 | Podgorica | | Petrovac | 0:1 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
11.04 17:00 | Sutjeska | | Budućnost | 0:1 (0:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
11.04 17:00 | Zeta | | Jezero | 0:1 (0:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
11.04 17:00 | Titograd | | Rudar | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 28 | |||||||||
07.04 13:00 | Petrovac | | Sutjeska | 1:3 (0:2) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
07.04 14:00 | Rudar | | Jezero | 4:2 (1:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
07.04 15:00 | Titograd | | Podgorica | 0:1 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
07.04 16:00 | Budućnost | | Dečić | 2:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
07.04 17:00 | Iskra | | Zeta | 1:1 (0:1) | |||||
Danilovgrad |
Day 29 | |||||||||
24.04 14:00 | Dynamo | | Jablonec | 0:2 (0:2)* | |||||
České Budějovice | |||||||||
24.04 14:00 | Sigma | | Baník | 0:2 (0:1)* | |||||
Olomouc | |||||||||
24.04 16:00 | Mladá Boleslav | | Slovan | 0:1 (0:1)* | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
24.04 18:30 | Viktoria | | Slovácko | 2:1 (1:1)* | |||||
Plzeň | |||||||||
25.04 14:00 | Zbrojovka | | Teplice | 0:0* | |||||
Brno | |||||||||
25.04 14:00 | Fastav | | Pardubice | 0:4 (0:2)* | |||||
Zlín | |||||||||
25.04 14:00 | Karviná | | Příbram | 0:1 (0:1)* | |||||
Karviná | |||||||||
25.04 16:00 | Sparta | | Opava | 4:2 (2:0)* | |||||
Praha | |||||||||
25.04 18:30 | Bohemians 1905 | | Slavia | 0:0* | |||||
Praha | |||||||||
Day 28 | |||||||||
20.04 15:00 | Baník | | Mladá Boleslav | 2:1 (0:1)* | |||||
Ostrava | |||||||||
20.04 15:00 | Dynamo | | Sigma | 2:2 (2:0)* | |||||
České Budějovice | |||||||||
20.04 17:00 | Jablonec | | Karviná | 3:0 (3:0)* | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
21.04 15:00 | Slovácko | | Zbrojovka | 4:2 (2:1)* | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
21.04 15:00 | Příbram | | Bohemians 1905 | 1:4 (0:0)* | |||||
Příbram | |||||||||
21.04 15:00 | Teplice | | Viktoria | 0:1 (0:0)* | |||||
Teplice | |||||||||
21.04 15:00 | Opava | | Slovan | 0:2 (0:2)* | |||||
Opava | |||||||||
21.04 17:00 | Pardubice | | Sparta | 2:2 (0:2)* | |||||
Praha | |||||||||
21.04 19:30 | Slavia | | Fastav | 2:1 (1:1)* | |||||
Praha | |||||||||
Day 27 | |||||||||
16.04 18:00 | Bohemians 1905 | | Baník | 1:1 (0:0)* | |||||
Praha | |||||||||
17.04 14:00 | Mladá Boleslav | | Opava | 2:0 (0:0)* | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
17.04 16:00 | Karviná | | Dynamo | 3:0 (2:0)* | |||||
Karviná | |||||||||
17.04 16:00 | Sigma | | Teplice | 1:1 (1:0)* | |||||
Olomouc | |||||||||
17.04 18:30 | Viktoria | | Jablonec | 1:1 (1:0)* | |||||
Plzeň | |||||||||
18.04 14:00 | Zbrojovka | | Pardubice | 1:2 (0:1)* | |||||
Brno | |||||||||
18.04 14:00 | Fastav | | Příbram | 0:1 (0:0)* | |||||
Zlín | |||||||||
18.04 16:00 | Slovan | | Slavia | 0:1 (0:0)* | |||||
Liberec | |||||||||
18.04 18:30 | Sparta | | Slovácko | 1:0 (0:0)* | |||||
Praha | |||||||||
Day 26 | |||||||||
09.04 18:15 | Pardubice | | Bohemians 1905 | 0:2 (0:1)* | |||||
Praha | |||||||||
10.04 14:00 | Jablonec | | Fastav | 3:1 (0:0)* | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
10.04 14:00 | Příbram | | Sigma | 0:2 (0:0)* | |||||
Příbram | |||||||||
10.04 14:00 | Karviná | | Viktoria | 1:1 (1:0)* | |||||
Karviná | |||||||||
10.04 16:00 | Baník | | Opava | 3:0 (2:0)* | |||||
Ostrava | |||||||||
10.04 18:30 | Slovácko | | Slovan | 1:0 (0:0)* | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
11.04 14:00 | Dynamo | | Zbrojovka | 0:2 (0:0)* | |||||
České Budějovice | |||||||||
11.04 16:00 | Teplice | | Mladá Boleslav | 1:3 (1:1)* | |||||
Teplice | |||||||||
11.04 18:30 | Slavia | | Sparta | 2:0 (1:0)* | |||||
Praha | |||||||||
Day 25 | |||||||||
02.04 18:00 | Bohemians 1905 | | Jablonec | 0:0* | |||||
Praha | |||||||||
03.04 14:00 | Sigma | | Pardubice | 0:1 (0:0)* | |||||
Olomouc | |||||||||
03.04 16:00 | Opava | | Slovácko | 1:2 (0:0)* | |||||
Opava | |||||||||
03.04 16:00 | Slovan | | Baník | 0:0* | |||||
Liberec | |||||||||
03.04 18:30 | Sparta | | Teplice | 7:2 (4:1)* | |||||
Praha | |||||||||
04.04 14:00 | Fastav | | Karviná | 1:2 (1:1)* | |||||
Zlín | |||||||||
04.04 14:00 | Mladá Boleslav | | Příbram | 0:0* | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
04.04 16:00 | Viktoria | | Dynamo | 2:1 (1:1)* | |||||
Plzeň | |||||||||
04.04 18:30 | Zbrojovka | | Slavia | 0:0* | |||||
Brno | |||||||||
Day 24 | |||||||||
14.04 16:00 | Viktoria | | Fastav | 2:0 (1:0)* | |||||
Plzeň | |||||||||
Day 23 | |||||||||
06.04 16:30 | Sigma | | Slovácko | 0:0 | |||||
Olomouc | |||||||||
Day 22 | |||||||||
13.04 14:30 | Pardubice | | Slovácko | 3:1 (2:1)* | |||||
Praha | |||||||||
14.04 18:00 | Jablonec | | Sparta | 1:0 (0:0)* | |||||
Jablonec nad Nisou |
Day 3 | |||||||||
24.04 15:00 | Häcken | | Sirius | 1:2 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
25.04 15:00 | Norrköping | | Halmstad | 2:1 (0:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
25.04 15:00 | Kalmar | | Örebro | 1:0 (0:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
25.04 15:00 | Varbergs | | Djurgårdens | 1:3 (1:2) | |||||
Varberg | |||||||||
25.04 17:30 | AIK | | Hammarby | 2:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
25.04 17:30 | Malmö | | Östersunds | 1:1 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
26.04 18:30 | Elfsborg | | Mjällby | 1:0 (1:0) | |||||
Borås | |||||||||
26.04 18:30 | Göteborg | | Degerfors | 2:3 (0:2) | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.04 15:00 | Hammarby | | Mjällby | 2:0 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
18.04 15:00 | Häcken | | Malmö | 1:2 (0:2) | |||||
Göteborg | |||||||||
18.04 15:00 | Degerfors | | Kalmar | 0:1 (0:1) | |||||
Degerfors | |||||||||
18.04 15:00 | Östersunds | | Örebro | 5:0 (3:0) | |||||
Östersund | |||||||||
18.04 17:30 | Djurgårdens | | Norrköping | 1:0 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
18.04 17:30 | Sirius | | Halmstad | 1:0 (0:0) | |||||
Uppsala | |||||||||
19.04 19:00 | Göteborg | | AIK | 2:0 (2:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
19.04 19:00 | Varbergs | | Elfsborg | 1:3 (0:2) | |||||
Varberg | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.04 15:00 | Malmö | | Hammarby | 3:2 (2:2) | |||||
Malmö | |||||||||
10.04 17:30 | Örebro | | Göteborg | 0:0 | |||||
Örebro | |||||||||
11.04 15:00 | Halmstad | | Häcken | 1:0 (0:0) | |||||
Halmstad | |||||||||
11.04 15:00 | Mjällby | | Varbergs | 0:0 | |||||
Hällevik | |||||||||
11.04 17:30 | Elfsborg | | Djurgårdens | 0:2 (0:1) | |||||
Borås | |||||||||
11.04 17:30 | Norrköping | | Sirius | 1:1 (1:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
12.04 19:00 | AIK | | Degerfors | 2:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
12.04 19:00 | Kalmar | | Östersunds | 0:0 | |||||
Kalmar |
Day 35 | |||||||||
21.04 18:00 | Hibernian | | Livingston | 2:1 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
21.04 19:00 | St. Johnstone | | Rangers | 1:1 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
21.04 19:45 | Aberdeen | | Celtic | 1:1 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
Day 34 | |||||||||
10.04 15:00 | Celtic | | Livingston | 6:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
10.04 15:00 | St. Johnstone | | Aberdeen | 0:1 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
11.04 15:00 | Rangers | | Hibernian | 2:1 (1:0) | |||||
Glasgow |
Day 35 | |||||||||
21.04 18:00 | Hamilton Academical | | Motherwell | 0:1 (0:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
21.04 19:45 | Kilmarnock | | Dundee United | 3:0 (3:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
21.04 19:45 | Ross County | | St. Mirren | 1:3 (1:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
Day 34 | |||||||||
10.04 15:00 | Hamilton Academical | | Dundee United | 0:1 (0:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
10.04 15:00 | Kilmarnock | | Ross County | 2:2 (2:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
10.04 15:00 | Motherwell | | St. Mirren | 1:0 (0:0) | |||||
Motherwell |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
7. | St. Mirren | 38 | 11 | 12 | 15 | 37-45 | 45 | ||
8. | Motherwell | 38 | 12 | 9 | 17 | 39-55 | 45 | ||
9. | Dundee United | 38 | 10 | 14 | 14 | 32-50 | 44 | ||
10. | Ross County | 38 | 11 | 6 | 21 | 35-66 | 39 | ||
11. | Kilmarnock | 38 | 10 | 6 | 22 | 43-54 | 36 | ||
12. | Hamilton Academical | 38 | 7 | 9 | 22 | 34-67 | 30 |
Day 10 | |||||||||
30.04 19:00 | Kuressaare | | Flora | 0:4 (0:1) | |||||
Kuressaare |
Day 9 | |||||||||
24.04 16:00 | Legion | | Tulevik | 2:1 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
25.04 13:00 | Vaprus | | Paide | 1:3 (1:2) | |||||
Pärnu | |||||||||
25.04 13:00 | Trans | | Kuressaare | 2:0 (1:0) | |||||
Narva | |||||||||
25.04 15:00 | Flora | | Levadia | 0:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
25.04 19:00 | Nõmme Kalju | | Tammeka | 4:1 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 8 | |||||||||
20.04 18:45 | Tulevik | | Flora | 3:3 (1:1) | |||||
Viljandi | |||||||||
20.04 19:00 | Tammeka | | Legion | 0:1 (0:0) | |||||
Tartu | |||||||||
21.04 17:30 | Kuressaare | | Vaprus | 2:1 (1:0) | |||||
Kuressaare | |||||||||
21.04 19:30 | Paide | | Nõmme Kalju | 2:1 (0:1) | |||||
Paide | |||||||||
21.04 20:00 | Levadia | | Trans | 3:2 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 7 | |||||||||
16.04 19:00 | Tammeka | | Tulevik | 1:1 (0:1) | |||||
Tartu | |||||||||
16.04 19:00 | Legion | | Kuressaare | 1:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
17.04 16:00 | Flora | | Trans | 5:0 (4:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
18.04 15:00 | Levadia | | Paide | 0:4 (0:4) | |||||
Tallinn | |||||||||
18.04 19:00 | Nõmme Kalju | | Vaprus | 0:1 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 6 | |||||||||
10.04 13:00 | Paide | | Kuressaare | 1:0 (1:0) | |||||
Paide | |||||||||
11.04 13:00 | Vaprus | | Tammeka | 1:2 (1:1) | |||||
Pärnu | |||||||||
11.04 13:00 | Trans | | Tulevik | 6:2 (2:1) | |||||
Narva | |||||||||
11.04 15:00 | Nõmme Kalju | | Levadia | 0:1 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
11.04 19:00 | Legion | | Flora | 1:2 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 5 | |||||||||
07.04 17:30 | Kuressaare | | Nõmme Kalju | 0:2 (0:1) | |||||
Kuressaare | |||||||||
07.04 19:30 | Trans | | Legion | 0:0 | |||||
Narva | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.04 13:00 | Nõmme Kalju | | Trans | 0:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
04.04 15:00 | Tulevik | | Levadia | 0:4 (0:2) | |||||
Viljandi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.04 13:00 | Legion | | Paide | 1:1 (0:1) | |||||
Tallinn |
16.04 18:30 | Seattle Sounders | | Minnesota United | 4:0 (0:0) | |||||
Seattle | |||||||||
16.04 19:00 | Houston Dynamo | | San Jose Earthquakes | 2:1 (1:0) | |||||
Houston | |||||||||
17.04 14:00 | Montréal | | Toronto | 4:2 (2:1) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
17.04 15:00 | Orlando City | | Atlanta United | 0:0 | |||||
Orlando | |||||||||
17.04 15:00 | Los Angeles | | Austin | 2:0 (0:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
17.04 19:00 | Dallas | | Colorado Rapids | 0:0 | |||||
Frisco | |||||||||
17.04 19:30 | Nashville | | Cincinnati | 2:2 (1:2) | |||||
Nashville | |||||||||
17.04 19:30 | Chicago Fire | | New England Revolution | 2:2 (2:2) | |||||
Chicago | |||||||||
17.04 20:00 | DC United | | New York City | 2:1 (2:1) | |||||
Washington | |||||||||
17.04 20:00 | New York Red Bulls | | Sporting Kansas City | 1:2 (0:0) | |||||
Harrison | |||||||||
18.04 15:00 | Inter Miami | | Los Angeles Galaxy | 2:3 (1:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
18.04 17:30 | Columbus Crew | | Philadelphia Union | 0:0 | |||||
Columbus | |||||||||
18.04 20:00 | Vancouver Whitecaps | | Portland Timbers | 1:0 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
23.04 18:30 | Sporting Kansas City | | Orlando City | 1:1 (1:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
24.04 12:30 | San Jose Earthquakes | | Dallas | 3:1 (1:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
24.04 13:00 | New York City | | Cincinnati | 5:0 (1:0) | |||||
New York | |||||||||
24.04 13:00 | Nashville | | Montréal | 2:2 (0:2) | |||||
Nashville | |||||||||
24.04 15:00 | Toronto | | Vancouver Whitecaps | 2:2 (1:0) | |||||
Orlando | |||||||||
24.04 15:00 | Los Angeles | | Seattle Sounders | 1:1 (1:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
24.04 19:00 | Minnesota United | | Real Salt Lake | 1:2 (0:2) | |||||
Saint Paul | |||||||||
24.04 19:00 | Colorado Rapids | | Austin | 1:3 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
24.04 19:30 | Portland Timbers | | Houston Dynamo | 2:1 (1:1) | |||||
Portland | |||||||||
24.04 20:00 | Atlanta United | | Chicago Fire | 3:1 (1:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
24.04 20:00 | New England Revolution | | DC United | 1:0 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
24.04 20:00 | Philadelphia Union | | Inter Miami | 1:2 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
25.04 14:30 | Los Angeles Galaxy | | New York Red Bulls | 3:2 (2:1) | |||||
Carson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 34 | 22 | 7 | 5 | 65-41 | 73 | ||
2. | Philadelphia Union | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-35 | 54 | ||
3. | Nashville | 34 | 12 | 18 | 4 | 55-33 | 54 | ||
4. | New York City | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-36 | 51 | ||
5. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 45-37 | 51 | ||
6. | Orlando City | 34 | 13 | 12 | 9 | 50-48 | 51 | ||
7. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 9 | 12 | 39-33 | 48 | ||
8. | DC United | 34 | 14 | 5 | 15 | 56-54 | 47 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-45 | 47 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 10 | 12 | 46-44 | 46 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Colorado Rapids | 34 | 17 | 10 | 7 | 51-35 | 61 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 17 | 9 | 8 | 53-33 | 60 | ||
3. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 58-40 | 58 | ||
4. | Portland Timbers | 34 | 17 | 4 | 13 | 56-52 | 55 | ||
5. | Minnesota United | 34 | 13 | 10 | 11 | 42-44 | 49 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 13 | 9 | 45-45 | 49 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 6 | 14 | 55-54 | 48 | ||
8. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-54 | 48 | ||
9. | Los Angeles | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-51 | 45 | ||
10. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 11 | 13 | 46-54 | 41 |
Day 2 | |||||||||
26.04 18:00 | Shenzhen | | Qingdao | 0:0 | |||||
Guangzhou | |||||||||
26.04 20:00 | Guangzhou City | | Chongqing Liangjiang Athletic | 3:1 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
27.04 15:35 | Shandong Taishan | | Guangzhou | 1:0 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
27.04 20:00 | Cangzhou Mighty Lions | | Henan Songshan Longmen | 0:0 | |||||
Guangzhou | |||||||||
28.04 18:00 | Shanghai Port | | Beijing Guoan | 3:1 (2:1) | |||||
Jiangyin | |||||||||
28.04 20:00 | Dalian Professional | | Hebei | 0:1 (0:0) | |||||
Kunshan | |||||||||
29.04 18:00 | Wuhan | | Shanghai Shenhua | 1:3 (1:1) | |||||
Jiangyin | |||||||||
29.04 20:00 | Changchun Yatai | | Tianjin Jinmen Tiger | 0:0 | |||||
Suzhou | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.04 20:00 | Chongqing Liangjiang Athletic | | Shandong Taishan | 0:2 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
20.04 20:00 | Guangzhou | | Guangzhou City | 2:2 (1:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
21.04 18:00 | Qingdao | | Cangzhou Mighty Lions | 2:1 (1:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
21.04 20:00 | Henan Songshan Longmen | | Shenzhen | 1:2 (1:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
22.04 18:00 | Dalian Professional | | Changchun Yatai | 1:2 (0:1) | |||||
Jiangyin | |||||||||
22.04 20:00 | Tianjin Jinmen Tiger | | Shanghai Port | 1:6 (0:2) | |||||
Kunshan | |||||||||
23.04 18:00 | Hebei | | Wuhan | 1:1 (0:0) | |||||
Suzhou | |||||||||
23.04 20:00 | Shanghai Shenhua | | Beijing Guoan | 2:1 (0:0) | |||||
Kunshan |
Day 19 | |||||||||
29.04 19:05 | Melbourne City | | Newcastle United Jets | 3:1 (1:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
30.04 19:05 | Adelaide United | | Western United | 0:0 | |||||
Adelaide | |||||||||
Day 18 | |||||||||
23.04 19:05 | Melbourne Victory | | Western Sydney Wanderers | 5:4 (3:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
24.04 17:05 | Central Coast Mariners | | Sydney | 2:2 (2:1) | |||||
Gosford | |||||||||
24.04 19:10 | Macarthur FC | | Melbourne City | 1:1 (0:0) | |||||
Campbelltown | |||||||||
25.04 16:10 | Wellington Phoenix | | Adelaide United | 2:1 (0:0) | |||||
Wollongong | |||||||||
26.04 19:05 | Western United | | Newcastle United Jets | 2:0 (1:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
27.04 19:35 | Sydney | | Melbourne Victory | 1:0 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
28.04 19:05 | Central Coast Mariners | | Brisbane Roar | 0:4 (0:1) | |||||
Gosford | |||||||||
Day 17 | |||||||||
16.04 20:05 | Western Sydney Wanderers | | Brisbane Roar | 1:2 (1:2) | |||||
Sydney | |||||||||
17.04 18:05 | Western United | | Central Coast Mariners | 1:0 (1:0) | |||||
Launceston | |||||||||
17.04 20:10 | Melbourne City | | Melbourne Victory | 7:0 (2:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
18.04 16:05 | Sydney | | Adelaide United | 2:2 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
18.04 18:10 | Macarthur FC | | Newcastle United Jets | 2:2 (2:1) | |||||
Campbelltown | |||||||||
18.04 18:15 | Perth Glory | | Wellington Phoenix | 1:3 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
22.04 19:05 | Western United | | Wellington Phoenix | 1:1 (1:1) | |||||
Launceston | |||||||||
Day 16 | |||||||||
09.04 20:05 | Macarthur FC | | Brisbane Roar | 1:2 (0:1) | |||||
Campbelltown | |||||||||
10.04 16:05 | Newcastle United Jets | | Melbourne Victory | 1:2 (1:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
10.04 17:05 | Sydney | | Melbourne City | 1:1 (0:0) | |||||
Sydney | |||||||||
10.04 20:10 | Adelaide United | | Western Sydney Wanderers | 1:1 (1:0) | |||||
Adelaide | |||||||||
11.04 20:05 | Wellington Phoenix | | Western United | 3:2 (1:1) | |||||
Wollongong | |||||||||
13.04 20:05 | Newcastle United Jets | | Perth Glory | 1:1 (0:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
14.04 20:35 | Adelaide United | | Macarthur FC | 3:1 (1:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
Day 15 | |||||||||
01.04 17:35 | Western United | | Melbourne City | 2:1 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
01.04 19:40 | Central Coast Mariners | | Adelaide United | 2:1 (0:0) | |||||
Gosford | |||||||||
02.04 18:05 | Macarthur FC | | Perth Glory | 2:0 (2:0) | |||||
Campbelltown | |||||||||
03.04 19:05 | Brisbane Roar | | Western Sydney Wanderers | 1:1 (0:1) | |||||
Brisbane | |||||||||
04.04 20:05 | Melbourne Victory | | Sydney | 0:3 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
05.04 18:05 | Newcastle United Jets | | Western United | 0:1 (0:1) | |||||
Newcastle | |||||||||
05.04 19:10 | Wellington Phoenix | | Melbourne City | 2:3 (1:2) | |||||
Wollongong | |||||||||
06.04 20:05 | Western Sydney Wanderers | | Central Coast Mariners | 2:2 (0:1) | |||||
Sydney | |||||||||
07.04 19:50 | Sydney | | Perth Glory | 1:0 (0:0) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne City | 26 | 15 | 4 | 7 | 57-32 | 49 | ||
2. | Sydney | 26 | 13 | 8 | 5 | 39-23 | 47 | ||
3. | Central Coast Mariners | 26 | 12 | 6 | 8 | 35-31 | 42 | ||
4. | Brisbane Roar | 26 | 11 | 7 | 8 | 36-28 | 40 | ||
5. | Adelaide United | 26 | 11 | 6 | 9 | 39-41 | 39 | ||
6. | Macarthur FC | 26 | 11 | 6 | 9 | 33-36 | 39 | ||
7. | Wellington Phoenix | 26 | 10 | 8 | 8 | 44-34 | 38 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 26 | 9 | 8 | 9 | 45-43 | 35 | ||
9. | Perth Glory | 26 | 9 | 7 | 10 | 44-44 | 34 | ||
10. | Western United | 26 | 8 | 4 | 14 | 30-47 | 28 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |