Russia 2020/21, Second division

Group 1

Group 2

Group 3

Group 4

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Olimp-Dolgoprudny13101220 - 113150011 - 3155129 - 816
2.FK Tver1383228 - 152742115 - 61441113 - 913
3.Dynamo-21382331 - 182652122 - 10173029 - 89
4.Leningradets1381420 - 132530311 - 795119 - 616
5.Torpedo Vladimir1272320 - 112341112 - 6133128 - 510
6.Zenit-21372427 - 132351119 - 4162138 - 97
7.Lokomotiv-Kazanka1355325 - 232033014 - 61222311 - 178
8.Rodina1254322 - 201932114 - 10112228 - 108
9.FK Murom1352616 - 16173139 - 8102137 - 87
10.Zenit Irkutsk1242612 - 17143129 - 6101143 - 114
11.Luki-Energiya1240814 - 221240412 - 9120042 - 130
12.Zvezda SPb1233614 - 141231210 - 4100244 - 102
13.Znamya Truda1326510 - 13121232 - 551428 - 87
14.FK Smolensk1324711 - 25102137 - 870344 - 173
15.FK Kolomna1313914 - 3160236 - 1121168 - 204
16.FK Chita121299 - 3151237 - 1050062 - 210

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 24
Day 13
Статистика личных встреч  29.10.2020 18:00Torpedo Vladimir FK Chita *
 Vladimir
Статистика личных встреч  29.10.2020 13:00Rodina Zenit Irkutsk *
 Moscow
Статистика личных встреч  25.10.2020 17:00Lokomotiv-Kazanka FK Smolensk4:0 (1:0)
 Moscow
Статистика личных встреч  25.10.2020 16:00FK Murom Luki-Energiya3:1 (0:0)
 Murom
Статистика личных встреч  25.10.2020 15:00Dynamo-2 Zvezda SPb2:1 (0:1) *
 Khimki
Статистика личных встреч  25.10.2020 13:00FK Kolomna FK Tver1:1 (1:0)
 Kolomna
Статистика личных встреч  25.10.2020 13:00Leningradets Zenit-20:1 (0:0)
 Roshchino
Статистика личных встреч  25.10.2020 13:00Znamya Truda Olimp-Dolgoprudny0:1 (0:0)
 Orekhovo-Zuyevo
Day 12
Статистика личных встреч  18.10.2020 15:00Dynamo-2 FK Smolensk4:1 (2:1)
 Khimki
Статистика личных встреч  18.10.2020 15:00Olimp-Dolgoprudny Rodina2:1 (0:1)
 Dolgoprudny
Статистика личных встреч  18.10.2020 15:00Zvezda SPb FK Kolomna2:3 (1:1)
 Saint Petersburg
Статистика личных встреч  18.10.2020 14:30FK Tver Torpedo Vladimir1:2 (1:0)
 Tver
Статистика личных встреч  18.10.2020 13:00Luki-Energiya Leningradets1:3 (1:1)
 Velikiye Luki
Статистика личных встреч  18.10.2020 13:00Zenit-2 Znamya Truda1:0 (0:0)
 Saint Petersburg
Статистика личных встреч  17.10.2020 15:00FK Chita Lokomotiv-Kazanka2:2 (2:2) *
 Chita
Статистика личных встреч  16.10.2020 14:00Zenit Irkutsk FK Murom2:1 (0:0) *
 Irkutsk

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:149
Tourneys:9 114
Matches:1 043 932
Clubs:10 907
National teams:259
Stadiums:9 633
Site news
28.10.2020
current

1/8 finals of the
Ukrainian Cup 2020/21
added

25.10.2020
current

Round of 16 & Quarterfinal of the
Copa Libertadores 2020/21
added

Fixtures
Russia 2020/21, Second division

Day 1

10.08

Zvezda SPb - Luki-Energiya

*

All fixtures

In the football world

Tomorrow, October 31

 

RubinArsenal

14:00

AkhmatFK Krasnodar

16:30

SpartakFK Rostov

16:30

FK SochiLokomotiv

19:00

 

Biolog-NovokubanskMashuk-KMV

14:00

Kuban-HoldingDruzhba

14:00

AnzhiKuban

14:00

Spartak-NalchikInter

15:00

ChernomoretsFK Tuapse

15:30

DynamoFK Makhachkala

18:00

 

Ural-2Lada

13:00

FK ChelyabinskLada-Tolyatti

15:00

FK VolnaKAMAZ

16:00

FK Orenburg-2Zvezda Perm

16:00

VolgaZenit-Izhevsk

18:00

FK TyumenNosta

18:00

 

KolosOlympik

14:00

FK OleksandriyaDesna

17:00

Dnipro-1Dynamo

19:30

 

PolissyaVPK-Ahro

13:30

AhrobiznesPrykarpattya

14:00

KrystalVeres

14:00

Nyva TKremin

14:00

AliansHirnyk-Sport

15:00

VolynAvanhard

16:00

Metalist 1925Obolon

17:00

ChornomoretsMFK Mykolaiv

17:00

 

BukovynaRubikon

PodillyaFK Kalush

*

DinazEpitsentr

13:30

Nyva VChernihiv

14:00

 

YarudDnipro

14:00

EnerhiyaCherkashchyna

14:00

MetalurhKryvbas

14:00

 

BelshinaShakhtsyor

15:00

 

Sheffield UnitedManchester City

12:30*

BurnleyChelsea

15:00*

LiverpoolWest Ham United

17:30*

 

Bristol CityNorwich City

12:30*

AFC BournemouthDerby County

15:00*

BarnsleyWatford

15:00*

MiddlesbroughNottingham Forest

15:00*

MillwallHuddersfield Town

15:00*

Luton TownBrentford

15:00*

Preston North EndBirmingham City

15:00*

Queens Park RangersCardiff City

15:00*

Stoke CityRotherham United

15:00*

Swansea CityBlackburn Rovers

15:00*

Wycombe WanderersSheffield Wednesday

15:00*

 

BeerschotOud-Heverlee

16:15

CharleroiCercle

18:30

BruggeMechelen

20:45

 

SlaviaBotev P

16:30

BeroeArda

18:45

 

PuskásZalaegerszegi TE

14:45

HonvédMezőkövesd-Zsóry

17:00

ÚjpestMTK

19:30

 

EintrachtWerder

15:30

KölnBayern

15:30

AugsburgMainz 05

15:30

ArminiaBorussia D

15:30

Borussia MRB Leipzig

18:30

 

TwenteZwolle

18:45

AjaxFortuna

20:00

GroningenVVV-Venlo

20:00

Willem IIVitesse

21:00

 

Real MadridHuesca

14:00

AthleticSevilla

16:00

Atlético OsasunaAtlético Madrid

18:30

AlavésBarcelona

21:00

 

CrotoneAtalanta

15:00

InterParma

18:00

BolognaCagliari

20:45

 

PanevėžysBanga

17:00

Žalgiris KRiteriai

17:00

Žalgiris VSūduva

17:00

 

OddSarpsborg 08

18:00

HaugesundÅlesund

20:30

 

BelenensesFarense

15:30*

Rio AveMoreirense

18:00*

MarítimoNacional

20:30*

 

InđijaMetalac

14:00

ČukaričkiNovi Pazar

15:00

RadFK Zlatibor

15:00

VoždovacTSC

15:00

PartizanFK Mačva

17:00

 

RennesBrest

17:00

NantesParis Saint-Germain

21:00

 

SlavenOsijek

15:00

Istra 1961Hajduk

17:05

 

SlováckoOpava

BaníkSlovan

DynamoViktoria

JablonecBohemians 1905

PardubiceSigma

PříbramMladá Boleslav

TepliceSparta

KarvináFastav

SlaviaZbrojovka

 

CoritibaAtlético

17:00

SantosBahia

19:00

CorinthiansInternacional

19:00

FortalezaFluminense

21:00

Local time

Yesterday, October 29

RomaCSKA Sofia

0:0*

CFRYoung Boys

1:1

ArsenalDundalk

3:0*

MoldeRapid Wien

1:0

Slavia PragueBayer 04

1:0*

NiceHapoel Be`er Sheva

1:0*

BenficaStandard

3:0*

RangersLech

1:0*

GranadaPAÓK

0:0*

OmoniaPSV

1:2

AZRijeka

4:1

Real SociedadNapoli

0:1*

AÉKLeicester City

1:2

Zorya LuganskBraga

1:2

MilanSparta Prague

3:0*

LilleCeltic

2:2*

QarabağVillarreal

1:3

SivassporMaccabi

1:2*

LASKLudogorets

4:3

AntwerpTottenham Hotspur

1:0

FeyenoordWolfsberg

1:4

CSKA MoscowDinamo Zagreb

0:0

Crvena ZvezdaSlovan Liberec

5:1*

GentHoffenheim

1:4

Unión de Santa FeEmelec

0:1

Sol de AméricaUniversidad Católica

0:0

Coquimbo UnidoEstudiantes de Mérida

3:0

MelgarBahia

1:0

IndependienteAtlético Tucumán

1:0

Plaza ColoniaJunior

0:1

 

RodinaZenit Irkutsk

13:00*

Torpedo VladimirFK Chita

18:00*

 

KvantSaturn

1:5

FK Khimki-MKhimik-Arsenal

1:1

FK KalugaSalyut-Belgorod

2:3

AvangardFK Strogino

1:0

Fakel-MZnamya

0:1

Metallurg VKrasny

1:4

SakhalinFK Ryazan

1:0

SokolMetallurg L

1:3

 

SiriusAIK

0:0

 

Bragantino (Bragança Paulista)Palmeiras (São Paulo)

1:3

Grêmio (Porto Alegre)Juventude (Caxias do Sul)

1:0

Local time

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 12.11.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

09.10.2019 – 17.11.2020

African Cup of Nations 2021,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

08.08.2020 – 29.05.2021

UEFA Champions League 2020/21

18.08.2020 – 26.05.2021

Europa League 2020/21

09.08.2019 – 06.11.2020

CAF Champion's League 2019/20

20.10.2020 – 28.01.2021

CONCACAF League 2020

Just finished

09.08.2019 – 25.10.2020

CAF Confederation Cup 2019/20

© WildSoft 2007-2020 info@wildstat.ru