Russia 2020/21, Second divisionGroup 2 |
Total | Home | Away | |||||||||||||||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | |||||
1. | Olimp-Dolgoprudny | 30 | 22 | 6 | 2 | 51 - 18 | 72 | D1 | 13 | 2 | 0 | 29 - 6 | 41 | 9 | 4 | 2 | 22 - 12 | 31 | |||
2. | Zenit-2 | 30 | 17 | 8 | 5 | 56 - 26 | 59 | 10 | 4 | 1 | 34 - 9 | 34 | 7 | 4 | 4 | 22 - 17 | 25 | ||||
3. | FK Tver | 30 | 18 | 5 | 7 | 56 - 27 | 59 | 10 | 3 | 2 | 33 - 11 | 33 | 8 | 2 | 5 | 23 - 16 | 26 | ||||
4. | Dynamo-2 | 30 | 17 | 7 | 6 | 63 - 37 | 58 | 9 | 5 | 1 | 39 - 17 | 32 | 8 | 2 | 5 | 24 - 20 | 26 | ||||
5. | Leningradets | 30 | 16 | 6 | 8 | 51 - 29 | 54 | 8 | 1 | 6 | 30 - 16 | 25 | 8 | 5 | 2 | 21 - 13 | 29 | ||||
6. | Lokomotiv-Kazanka | 30 | 13 | 9 | 8 | 52 - 39 | 48 | 7 | 4 | 4 | 31 - 15 | 25 | 6 | 5 | 4 | 21 - 24 | 23 | ||||
7. | Rodina | 30 | 12 | 9 | 9 | 59 - 46 | 45 | 7 | 3 | 5 | 32 - 23 | 24 | 5 | 6 | 4 | 27 - 23 | 21 | ||||
8. | Zvezda Sankt-Petersburg | 30 | 11 | 12 | 7 | 44 - 29 | 45 | 5 | 8 | 2 | 22 - 10 | 23 | 6 | 4 | 5 | 22 - 19 | 22 | ||||
9. | Torpedo | 30 | 12 | 3 | 15 | 40 - 40 | 39 | 7 | 2 | 6 | 23 - 16 | 23 | 5 | 1 | 9 | 17 - 24 | 16 | ||||
10. | Znamya Truda | 30 | 8 | 9 | 13 | 31 - 39 | 33 | 6 | 3 | 6 | 19 - 14 | 21 | 2 | 6 | 7 | 12 - 25 | 12 | ||||
11. | FK Smolensk | 30 | 8 | 7 | 15 | 26 - 46 | 31 | 5 | 3 | 7 | 13 - 18 | 18 | 3 | 4 | 8 | 13 - 28 | 13 | ||||
12. | FK Murom | 30 | 7 | 9 | 14 | 32 - 42 | 30 | 5 | 5 | 5 | 19 - 17 | 20 | 2 | 4 | 9 | 13 - 25 | 10 | ||||
13. | Luki-Energiya | 30 | 9 | 3 | 18 | 31 - 56 | 30 | 7 | 1 | 7 | 21 - 20 | 22 | 2 | 2 | 11 | 10 - 36 | 8 | ||||
14. | FK Chita | 30 | 7 | 4 | 19 | 26 - 66 | 25 | 6 | 3 | 6 | 18 - 22 | 21 | 1 | 1 | 13 | 8 - 44 | 4 | ||||
15. | FK Kolomna | 30 | 5 | 7 | 18 | 38 - 63 | 22 | 3 | 5 | 7 | 23 - 29 | 14 | 2 | 2 | 11 | 15 - 34 | 8 | ||||
16. | Zenit Irkutsk | 30 | 5 | 2 | 23 | 15 - 68 | 17 | 4 | 1 | 10 | 12 - 30 | 13 | 1 | 1 | 13 | 3 - 38 | 4 |
Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss
15.06.2021 18:00 | Luki-Energiya | | Zvezda Sankt-Petersburg | 0:3 | |||
Velikiye Luki |
10.06.2021 13:00 | Zenit-2 | | Luki-Energiya | 2:0 (2:0) | |||
Saint Petersburg |
04.06.2021 18:00 | Luki-Energiya | | FK Murom | 0:0 | |||
Velikiye Luki |
30.05.2021 17:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Luki-Energiya | 5:0 (4:0) | |||
Moscow |
23.05.2021 16:00 | Olimp-Dolgoprudny | | Luki-Energiya | 1:1 (0:1) | |||
Dolgoprudny |
18.05.2021 15:00 | FK Tver | | Luki-Energiya | 3:0 (1:0) | |||
Tver |
11.05.2021 18:00 | FK Chita | | Luki-Energiya | 1:0 (0:0) | |||
Chita |
08.05.2021 | Zenit Irkutsk | | Luki-Energiya | 0:3 | |||
Irkutsk |
29.04.2021 18:00 | Luki-Energiya | | Znamya Truda | 3:0 (1:0) | |||
Velikiye Luki |
24.04.2021 13:00 | FK Kolomna | | Luki-Energiya | 0:4 (0:2) * | |||
Kolomna |
17.04.2021 17:00 | Luki-Energiya | | Torpedo | 2:1 (2:0) | |||
Velikiye Luki |
12.04.2021 13:00 | Rodina | | Luki-Energiya | 4:0 (1:0) | |||
Moscow |
06.04.2021 18:00 | Luki-Energiya | | Dynamo-2 | 0:3 (0:1) | |||
Velikiye Luki |
01.04.2021 13:00 | Leningradets | | Luki-Energiya | 4:0 (3:0) | |||
Saint Petersburg |
12.11.2020 17:00 | Luki-Energiya | | FK Smolensk | 2:1 (1:0) * | |||
Velikiye Luki |
07.11.2020 16:00 | FK Smolensk | | Luki-Energiya | 0:0 | |||
Smolensk |
01.11.2020 13:00 | Luki-Energiya | | Lokomotiv-Kazanka | 2:3 (0:1) * | |||
Velikiye Luki |
25.10.2020 16:00 | FK Murom | | Luki-Energiya | 3:1 (0:0) | |||
Murom |
18.10.2020 13:00 | Luki-Energiya | | Leningradets | 1:3 (1:1) * | |||
Velikiye Luki |
13.10.2020 17:00 | Dynamo-2 | | Luki-Energiya | 6:0 (4:0) | |||
Khimki |
09.10.2020 16:00 | Luki-Energiya | | Rodina | 0:1 (0:0) * | |||
Velikiye Luki |
03.10.2020 16:00 | Torpedo | | Luki-Energiya | 2:0 (0:0) | |||
Vladimir |
27.09.2020 13:00 | Luki-Energiya | | FK Kolomna | 2:1 (0:0) * | |||
Velikiye Luki |
20.09.2020 13:00 | Znamya Truda | | Luki-Energiya | 2:1 (1:1) | |||
Orekhovo-Zuyevo |
12.09.2020 16:00 | Luki-Energiya | | Zenit Irkutsk | 2:0 (1:0) * | |||
Velikiye Luki |
09.09.2020 17:00 | Luki-Energiya | | FK Chita | 3:0 (1:0) * | |||
Velikiye Luki |
29.08.2020 16:00 | Luki-Energiya | | FK Tver | 0:2 (0:0) * | |||
Velikiye Luki |
22.08.2020 16:00 | Luki-Energiya | | Olimp-Dolgoprudny | 0:1 (0:0) * | |||
Velikiye Luki |
15.08.2020 16:00 | Luki-Energiya | | Zenit-2 | 4:1 (3:1) * | |||
Velikiye Luki |
18.11.2020 14:00 | Zvezda Sankt-Petersburg | | Luki-Energiya | 3:0 (1:0) | |||
Saint Petersburg |
Local time
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |