14.09.2019 < | Football matches for 15.09.2019 | > 16.09.2019 |
Day 1 | |||||||||
14:30 | Fosa Juniors | | TP Mazembe | 0:0 | |||||
Mahajanga | |||||||||
15:00 | Asante Kotoko FC | | Étoile du Sahel | 2:0 (1:0) | |||||
Kumasi | |||||||||
15:30 | Elect-Sport FC | | Espérance | 1:1 (0:0) | |||||
N'Djamena | |||||||||
16:00 | ASC Kara | | AS Vita Club | 0:0 | |||||
Lomé | |||||||||
16:00 | Enyimba International | | Al-Hilal | 0:0 | |||||
Aba | |||||||||
17:00 | FC Nouadhibou | | Wydad Casablanca | 0:2 (0:1) | |||||
Nouakchott | |||||||||
20:00 | Al-Nasr Benghazi | | Raja | 1:3 (0:0) | |||||
Egypt, Cairo | |||||||||
20:45 | USM Alger | | Gor Mahia | 4:1 (3:0) | |||||
Blida |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Bolton City | | Zanaco FC | 1:2 (0:2) | |||||
Curepipe | |||||||||
15:00 | TS Galaxy | | CNaPS Sport | 1:0 (1:0) | |||||
Nelspruit | |||||||||
16:00 | ESAE FC | | Salitas | 0:0 | |||||
Cotonou | |||||||||
16:00 | Santoba | | San Pédro | 0:0 | |||||
Conakry | |||||||||
16:00 | Azam | | Triangle United | 0:1 (0:1) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
16:15 | Malindi | | Al-Masry | 1:4 (1:3) | |||||
Zanzibar | |||||||||
20:45 | Paradou | | CS Sfaxien | 3:1 (1:1) | |||||
Alger |
Day 9 | |||||||||
16:00 | FK Orenburg | | Rubin | 2:1 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
16:30 | FK Tambov | | CSKA | 0:2 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
19:00 | FK Krasnodar | | Krylia Sovetov | 4:2 (1:1) | |||||
Krasnodar |
Day 13 | |||||||||
17:30 | FK Armavir | | FK Chertanovo | 1:1 (1:0) | |||||
Armavir |
Day 9 | |||||||||
14:00 | Veles | | Leningradets | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Torpedo | | Lokomotiv-Kazanka | 2:1 (1:1) | |||||
Vladimir |
Day 9 | |||||||||
16:00 | FK Khimki-M | | Zorkiy | 1:5 (1:1) | |||||
Khimki |
Day 10 | |||||||||
15:00 | FK Ufa-2 | | KAMAZ | 1:3 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
16:00 | Lada D | | Zenit-Izhevsk | 1:0 (1:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
16:00 | Nosta | | Akron | 0:1 (0:1) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
17:00 | Zvezda Perm | | Volga | 2:1 (1:1) | |||||
Perm | |||||||||
17:00 | Lada-Tolyatti | | FK Tyumen | 1:1 (1:0) | |||||
Tolyatti |
Day 21 | |||||||||
15:00 | Slavia | | Energetik-BDU | 2:2 (2:1) | |||||
Mazyr | |||||||||
17:00 | Isloch | | Shakhtsyor | 0:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
19:00 | Dynamo Minsk | | FK Slutsk | 2:1 (0:0) | |||||
Minsk |
Day 21 | |||||||||
16:00 | Sfîntul Gheorghe | | Dinamo-Auto | 1:0 (0:0) | |||||
Suruceni | |||||||||
19:00 | Milsami | | Speranţa | 0:0 | |||||
Orhei |
Day 7 | |||||||||
14:30 | Rapid | | Admira Wacker | 5:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
14:30 | Altach | | St. Pölten | 6:0 (3:0) | |||||
Altach | |||||||||
17:00 | Wolfsberg | | Austria | 3:0 (0:0) | |||||
Wolfsberg |
Day 5 | |||||||||
14:00 | AFC Bournemouth | | Everton | 3:1 (1:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
16:30 | Watford | | Arsenal | 2:2 (0:2) | |||||
Watford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 38 | 32 | 3 | 3 | 85-33 | 99 | ||
2. | Manchester City | 38 | 26 | 3 | 9 | 102-35 | 81 | ||
3. | Manchester United | 38 | 18 | 12 | 8 | 66-36 | 66 | ||
4. | Chelsea | 38 | 20 | 6 | 12 | 69-54 | 66 | ||
5. | Leicester City | 38 | 18 | 8 | 12 | 67-41 | 62 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 11 | 11 | 61-47 | 59 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 14 | 9 | 51-40 | 59 | ||
8. | Arsenal | 38 | 14 | 14 | 10 | 56-48 | 56 | ||
9. | Sheffield United | 38 | 14 | 12 | 12 | 39-39 | 54 | ||
10. | Burnley | 38 | 15 | 9 | 14 | 43-50 | 54 |
Day 7 | |||||||||
12:00 | Huddersfield Town | | Sheffield Wednesday | 0:2 (0:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
12:30 | Barnsley | | Leeds United | 0:2 (0:0) | |||||
Barnsley |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 46 | 28 | 9 | 9 | 77-35 | 93 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 22 | 17 | 7 | 77-45 | 83 | ||
3. | Brentford | 46 | 24 | 9 | 13 | 80-38 | 81 | ||
4. | Fulham | 46 | 23 | 12 | 11 | 64-48 | 81 | ||
5. | Cardiff City | 46 | 19 | 16 | 11 | 68-58 | 73 | ||
6. | Swansea City | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-53 | 70 | ||
7. | Nottingham Forest | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-50 | 70 | ||
8. | Millwall | 46 | 17 | 17 | 12 | 57-51 | 68 | ||
9. | Preston North End | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-54 | 66 | ||
10. | Derby County | 46 | 17 | 13 | 16 | 62-64 | 64 |
Day 7 | |||||||||
14:30 | Anderlecht | | Antwerp | 1:2 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
18:00 | Gent | | Mechelen | 3:0 (3:0) | |||||
Gent | |||||||||
20:30 | Mouscron-Péruwelz | | Kortrijk | 2:0 (1:0) | |||||
Mouscron |
Day 9 | |||||||||
17:45 | Dunav | | Slavia | 0:0 | |||||
Ruse | |||||||||
20:15 | Levski | | Cherno More | 3:0 (3:0) | |||||
Sofia |
Day 4 | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Freiburg | 0:3 (0:2) | |||||
Sinsheim | |||||||||
18:00 | Paderborn 07 | | Schalke 04 | 1:5 (1:1) | |||||
Paderborn |
Day 27 | |||||||||
18:00 | WIT Georgia | | Dinamo Tbilisi | 0:3 (0:1) | |||||
Tbilisi |
Day 4 | |||||||||
12:00 | Eibar | | Español | 1:2 (0:0) | |||||
Éibar | |||||||||
14:00 | Alavés | | Sevilla | 0:1 (0:1) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
16:00 | Celta de Vigo | | Granada | 0:2 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
18:30 | Real Valladolid | | Atlético Osasuna | 1:1 (0:0) | |||||
Valladolid | |||||||||
21:00 | Real Betis | | Getafe | 1:1 (0:1) | |||||
Sevilla |
Day 21 | |||||||||
18:00 | Molde | | Tromsø | 3:0 (1:0) | |||||
Molde | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Mjøndalen | 0:0 | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Bodø/Glimt | | Stabæk | 3:3 (1:2) | |||||
Bodø | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Ranheim | 1:0 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
18:00 | Viking | | Odd | 2:0 (1:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
20:00 | Kristiansund | | Brann | 1:0 (1:0) | |||||
Kristiansund |
Day 5 | |||||||||
16:00 | Santa Clara | | Moreirense | 2:0 (1:0) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
16:00 | Rio Ave | | Tondela | 2:4 (1:2) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
16:00 | Marítimo | | Belenenses | 1:3 (0:2) | |||||
Funchal | |||||||||
18:00 | Portimonense | | Porto | 2:3 (0:2) | |||||
Portimão | |||||||||
20:00 | Boavista | | Sporting | 1:1 (1:0) | |||||
Porto |
Day 8 | |||||||||
19:00 | TSC | | FK Mačva | 0:0 | |||||
Bačka Topola | |||||||||
19:00 | Mladost | | Spartak Zlatibor Voda | 2:0 (1:0) | |||||
Lučani |
Day 6 | |||||||||
11:00 | Gimnasia y Esgrima | | Racing Club | 1:2 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
13:15 | Banfield | | Talleres | 0:1 (0:1) | |||||
Banfield | |||||||||
15:30 | Rosario Central | | Newell's Old Boys | 1:1 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
17:45 | Independiente | | Lanús | 2:2 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
20:00 | Boca Juniors | | Estudiantes | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 23 | 14 | 6 | 3 | 35-8 | 48 | ||
2. | River Plate | 23 | 14 | 5 | 4 | 41-18 | 47 | ||
3. | Vélez Sársfield | 23 | 11 | 6 | 6 | 27-14 | 39 | ||
4. | Racing Club | 23 | 9 | 12 | 2 | 28-23 | 39 | ||
5. | Argentinos Juniors | 23 | 10 | 9 | 4 | 22-17 | 39 | ||
6. | Defensa y Justicia | 23 | 10 | 6 | 7 | 26-18 | 36 | ||
7. | Lanús | 23 | 9 | 9 | 5 | 32-29 | 36 | ||
8. | San Lorenzo de Almagro | 23 | 11 | 3 | 9 | 32-30 | 36 | ||
9. | Rosario Central | 23 | 9 | 9 | 5 | 31-29 | 36 | ||
10. | Newell's Old Boys | 23 | 9 | 8 | 6 | 33-25 | 35 |
Day 19 | |||||||||
11:00 | Atlético Mineiro | | Internacional | 1:3 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
11:00 | Atlético Paranaense | | Avaí | 0:1 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Grêmio | | Goiás | 3:0 (3:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Fluminense | | Corinthians | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Bahia | | Fortaleza | 1:1 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
19:00 | São Paulo | | CSA | 1:1 (0:0) | |||||
São Paulo |
12:30 | Portland Timbers | | DC United | 0:1 (0:1) | |||||
Portland | |||||||||
15:00 | Seattle Sounders | | New York Red Bulls | 4:2 (2:1) | |||||
Seattle | |||||||||
16:30 | Minnesota United | | Real Salt Lake | 3:1 (1:1) | |||||
Saint Paul | |||||||||
17:00 | Toronto | | Colorado Rapids | 3:2 (2:1) | |||||
Toronto | |||||||||
19:00 | Los Angeles Galaxy | | Sporting Kansas City | 7:2 (1:1) | |||||
Carson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York City | 34 | 18 | 10 | 6 | 63-42 | 64 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 18 | 4 | 12 | 58-43 | 58 | ||
3. | Philadelphia Union | 34 | 16 | 7 | 11 | 58-50 | 55 | ||
4. | Toronto | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-52 | 50 | ||
5. | DC United | 34 | 13 | 11 | 10 | 42-38 | 50 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 6 | 14 | 53-51 | 48 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 11 | 12 | 11 | 50-57 | 45 | ||
8. | Chicago Fire | 34 | 10 | 12 | 12 | 55-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 12 | 5 | 17 | 47-60 | 41 | ||
10. | Columbus Crew | 34 | 10 | 8 | 16 | 39-47 | 38 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 9 | 4 | 85-37 | 72 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 16 | 8 | 10 | 52-49 | 56 | ||
3. | Real Salt Lake | 34 | 16 | 5 | 13 | 46-41 | 53 | ||
4. | Minnesota United | 34 | 15 | 8 | 11 | 52-43 | 53 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 16 | 3 | 15 | 58-59 | 51 | ||
6. | Portland Timbers | 34 | 14 | 7 | 13 | 52-49 | 49 | ||
7. | Dallas | 34 | 13 | 9 | 12 | 54-46 | 48 | ||
8. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 5 | 16 | 52-55 | 44 | ||
9. | Colorado Rapids | 34 | 12 | 6 | 16 | 58-63 | 42 | ||
10. | Houston Dynamo | 34 | 12 | 4 | 18 | 49-59 | 40 |
Day 24 | |||||||||
17:30 | Shanghai Greenland Shenhua | | Tianjin Teda | 0:3 (0:2) | |||||
Shanghai | |||||||||
19:35 | Wuhan Zall | | Dalian Yifang | 1:0 (0:0) | |||||
Wuhan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 23 | 3 | 4 | 68-24 | 72 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 23 | 1 | 6 | 60-26 | 70 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 20 | 6 | 4 | 62-26 | 66 | ||
4. | Jiangsu Suning | 30 | 15 | 8 | 7 | 60-41 | 53 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 15 | 6 | 9 | 55-35 | 51 | ||
6. | Wuhan Zall | 30 | 12 | 8 | 10 | 41-41 | 44 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 5 | 13 | 43-45 | 41 | ||
8. | Henan Jianye | 30 | 11 | 8 | 11 | 41-46 | 41 | ||
9. | Dalian Yifang | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-51 | 38 | ||
10. | Chongqing Dangdai Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 36-47 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |