05.09.2019 <

Football matches for 6.09.2019

> 07.09.2019
Local time
Day 1
Статистика личных встреч 15:00 Comoros Togo1:1 (0:1)
 Moroni
Статистика личных встреч 17:00 Gambia Angola0:1 (0:1)
 Bakau
Day 5
Статистика личных встреч 19:00 Estonia Belarus1:2 (0:0)
 Tallinn
Статистика личных встреч 20:45 Germany Netherlands2:4 (1:0)
 Hamburg
TeamGWDLF-AP
1. Germany540117-612
2. Northern Ireland54017-412
3. Netherlands430114-59
4. Belarus51043-103
5. Estonia50052-180
Day 5
Статистика личных встреч 19:45 Wales Azerbaijan2:1 (1:0)
 Cardiff
Статистика личных встреч 20:45 Slovakia Croatia0:4 (0:1)
 Trnava
TeamGWDLF-AP
1. Croatia531110-510
2. Slovakia53029-79
3. Hungary53027-69
4. Wales42024-46
5. Azerbaijan50145-131
Day 5
Статистика личных встреч 20:45 Austria Latvia6:0 (2:0)
 Salzburg
Статистика личных встреч 20:45 Slovenia Poland2:0 (1:0)
 Ljubljana
TeamGWDLF-AP
1. Poland64118-213
2. Slovenia632112-511
3. Austria631213-610
4. Israel622211-118
5. Macedonia62228-88
6. Latvia60061-210
Day 5
Статистика личных встреч 19:00 Cyprus Kazakhstan1:1 (1:1)
 Nicosia
Статистика личных встреч 19:45 Scotland Russia1:2 (1:1)
 Glasgow
Статистика личных встреч 20:45 San Marino Belgium0:4 (0:1)
 Serravalle
TeamGWDLF-AP
1. Belgium660019-118
2. Russia650118-415
3. Cyprus621311-67
4. Kazakhstan62138-97
5. Scotland62045-136
6. San Marino60060-280
Day 1
Статистика личных встреч 18:00 Martinique Trinidad and Tobago1:1 (1:0)
 Fort-de-France
TeamGWDLF-AP
1. Martinique20203-32
2. Trinidad and Tobago20203-32
Day 1
Статистика личных встреч 19:00 Aruba Guyana0:1 (0:1)
 Curaçao, Willemstad
Статистика личных встреч 19:00 Jamaica Antigua and Barbuda6:0 (2:0)
 Montego Bay
TeamGWDLF-AP
1. Jamaica220010-06
2. Guyana21011-43
3. Antigua and Barbuda21012-73
4. Aruba20021-30
Day 1
Статистика личных встреч 15:00 Bonaire British Virgin Islands4:2 (0:1)
 Curaçao, Willemstad
TeamGWDLF-AP
1. Bahamas11002-13
2. Bonaire21015-43
3. British Virgin Islands10012-40
Статистика личных встреч 19:00 Benin Côte d'Ivoire2:1 (0:0)
 France, Caen
Статистика личных встреч 19:15 Tunisia Mauritania1:0 (0:0)
 Radès
Статистика личных встреч 20:00 Costa Rica Uruguay1:2 (0:1)
 San José
Статистика личных встреч 20:00 Morocco Burkina Faso1:1 (0:0)
 Marrakech
Статистика личных встреч 20:30 Brazil Colombia2:2 (1:2)
 USA, Miami
Статистика личных встреч 20:30 USA Mexico0:3 (0:1)
 East Rutherford
Day 8
Статистика личных встреч 15:00 Rodina Zvezda3:1 (1:0)
 Moscow
Статистика личных встреч 16:00 FK Kolomna Zenit-20:1 (0:0)
 Kolomna
Статистика личных встреч 16:30 Znamya Truda FK Murom2:2 (1:0)
 Orekhovo-Zuyevo
Статистика личных встреч 17:00 Olimp Veles0:1 (0:0)
 Moscow
Статистика личных встреч 17:00 Leningradets Torpedo2:4 (0:1)
 Saint Petersburg
Статистика личных встреч 17:00 Lokomotiv-Kazanka FK Dolgoprudny1:2 (1:1)
 Moscow
Статистика личных встреч 17:00 Pskov-747 Luki-Energiya0:0
 Pskov
ClubGWDLF-AP
1.Zenit-2962117-720
2.FK Dolgoprudny960316-818
3.Torpedo952214-1117
4.Veles943214-1015
5.Pskov-747943210-1115
6.FK Murom942313-1014
7.Olimp94238-614
8.Leningradets934214-1213
9.Luki-Energiya933311-1312
10.Rodina931514-1610
Day 8
Статистика личных встреч 13:00 Ararat FK Khimki-M2:2 (0:1)
 Moscow
Статистика личных встреч 17:00 Rotor-2 Kvant1:1 (1:1)
 Volgograd
Статистика личных встреч 18:00 Zorkiy Khimik-Arsenal1:2 (0:1)
 Krasnogorsk
Статистика личных встреч 18:00 Dynamo Metallurg2:0 (1:0)
 Bryansk
Статистика личных встреч 18:30 Salyut-Belgorod FK Ryazan0:1 (0:0)
 Belgorod
Статистика личных встреч 19:00 Sokol FK Strogino1:1 (1:1)
 Saratov
Статистика личных встреч 19:00 Saturn FK Kaluga3:3 (2:1)
 Ramenskoye
ClubGWDLF-AP
1.Dynamo961212-619
2.Sokol953120-618
3.Ararat951321-1516
4.Zorkiy951321-1616
5.Metallurg943211-515
6.Saturn935117-1714
7.FK Ryazan833212-912
8.FK Kaluga833212-1012
9.Khimik-Arsenal933311-1012
10.FK Khimki-M932415-1411
Day 8
Статистика личных встреч 19:00 Zvezda FK Tyumen0:0
 Perm
ClubGWDLF-AP
1.KAMAZ1191132-1228
2.FK Chelyabinsk1062221-1220
3.Akron1061315-1219
4.FK Tyumen1054119-1319
5.Ural-21052319-1217
6.Lada D104247-1014
7.Volga1041512-1613
8.Nosta1032513-1611
9.Zenit-Izhevsk1031616-1910
10.Lada-Tolyatti113178-2210
Day 7
Статистика личных встреч 18:00 FK Chita Zenit1:0 (0:0)
 Chita
Статистика личных встреч 19:00 FK Novosibirsk Irtysh0:1 (0:1)
 Novosibirsk
Статистика личных встреч 19:00 Sakhalin Dynamo2:1 (1:0)
 Yuzhno-Sakhalinsk
ClubGWDLF-AP
1.Irtysh981017-325
2.FK Chita84139-613
3.Sakhalin84139-1113
4.Dynamo93157-1110
5.FK Novosibirsk822412-148
6.Zenit81073-123
Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 032
Matches:1 032 674
Clubs:10 864
National teams:259
Stadiums:9 570
<2019>
<September>
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Site news
19.09.2019

September update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

In the football world

Tomorrow, September 21

AlgeriaMorocco

TunisiaLibya

MauritaniaMali

SenegalGuinea

BurundiUganda

 

AkhmatKrylia Sovetov

14:00

ZenitRubin

16:30

FK TambovFK Rostov

19:00

 

FK Nizhniy NovgorodAvangard

15:00

Spartak-2Neftekhimik

16:00

MordoviaTekstilshchik

17:00

BaltikaRotor

17:00

ChaikaFK Krasnodar-2

17:00

TorpedoTom

17:00

FK ArmavirLuch

18:00

FakelFK Khimki

18:00

FK ChertanovoShinnik

18:00

 

Znamya TrudaTorpedo

14:00

LeningradetsZvezda

15:00

Pskov-747FK Kolomna

16:00

Lokomotiv-KazankaVeles

17:00

FK MuromFK Dolgoprudny

19:00

 

ZorkiyFK Ryazan

13:00

AraratMetallurg

14:00

Rotor-2Khimik-Arsenal

15:00

SokolFK Khimki-M

15:30

Salyut-BelgorodFK Kaluga

16:00

SaturnDynamo

17:00

 

SKAUrozhay

15:00

Legion-DynamoDruzhba

15:00

Spartak-NalchikSpartak-Vladikavkaz

16:00

AlaniyaInter

16:00

ChernomoretsDynamo

17:00

FK Krasnodar-3FK Makhachkala

17:00

VolgarMashuk-KMV

17:30

AnzhiBiolog-Novokubansk

19:00

 

FK ChelyabinskLada D

15:00

Zenit-IzhevskZvezda

15:00

VolgaFK Ufa-2

15:30

NostaFK Tyumen

16:00

AkronUral-2

17:00

 

FK LvivOlympik

14:00

ZoryaFK Mariupol

17:00

 

Cherkashchyna-AkademiyaHirnyk-Sport

15:00

KreminChornomorets

16:00

BalkanyPrykarpattya

16:30

RukhObolon-Brovar

17:00

Metalist 1925Volyn

19:00

 

Nyva VBukovyna

16:00

 

SumqayıtSabah

17:30

SəbailQəbələ

19:45

 

FC ErevanUrartu

16:00

ShirakArarat-Armenia

16:00

AlashkertGandzasar

16:00

 

FK SlutskTarpeda-BelAZ

16:00

NemanDnepr

18:00

ShakhtsyorFK Vitebsk

20:45

 

OkzhetpesIrtysh

15:00

KaysarQayrat

18:00

TarazAtyrau

18:00

 

CodruDinamo-Auto

16:00

SperanţaSheriff

19:00

 

MetallurgPaxtakor

18:00

SoʼgʼdiyonaNavbahor

18:00

 

MattersburgSturm

17:00

Admira WackerSt. Pölten

17:00

WattensRapid

17:00

 

Leicester CityTottenham Hotspur

12:30

BurnleyNorwich City

15:00

Crystal PalaceWolverhampton Wanderers

15:00

EvertonSheffield United

15:00

Manchester CityWatford

15:00

Newcastle UnitedBrighton & Hove Albion

17:30

 

Leeds UnitedDerby County

12:30

Birmingham CityPreston North End

15:00

BrentfordStoke City

15:00

Bristol CitySwansea City

15:00

Cardiff CityMiddlesbrough

15:00

Luton TownHull City

15:00

MillwallQueens Park Rangers

15:00

Nottingham ForestBarnsley

15:00

ReadingBlackburn Rovers

15:00

Sheffield WednesdayFulham

15:00

Wigan AthleticCharlton Athletic

15:00

 

IrlamYork City

12:30

MarineDunston UTS

15:00

SouthportScarborough Athletic

15:00

ChesterAltrincham

15:00

Curzon AshtonBlyth Spartans

15:00

Bradford Park AvenueMorpeth Town

15:00

Ashton UnitedPontefract Collieries

15:00

ColneOssett United

15:00

1874 NorthwichWhitby Town

15:00

United of ManchesterWarrington Town

15:00

TraffordDarlington

15:00

GatesheadRamsbottom United

15:00

GuiseleyStockton Town

15:00

Lancaster CitySpennymoor Town

15:00

Runcorn TownFarsley Celtic

15:00

Alfreton TownKing's Lynn Town

15:00

StamfordBoston United

15:00

LeamingtonChasetown

15:00

Kettering TownSutton Coldfield Town

15:00

Belper TownWitton Albion

15:00

Loughborough DynamoTamworth

15:00

A.F.C. Telford UnitedNantwich Town

15:00

Rushall OlympicGainsborough Trinity

15:00

Halesowen TownStratford Town

15:00

Boston TownLeek Town

15:00

BuxtonCorby Town

15:00

Matlock TownKidsgrove Athletic

15:00

Hednesford TownBarwell

15:00

Kidderminster HarriersStafford Rangers

15:00

Coalville TownStourbridge

15:00

Beaconsfield TownHemel Hempstead Town

15:00

Corinthian-CasualsChelmsford City

15:00

WalthamstowAbbey Rangers

15:00

BalhamRoyston Town

15:00

Tonbridge AngelsEastbourne Borough

15:00

MargateConcord Rangers

15:00

HendonDeeping Rangers

15:00

St Ives TownCanvey Island

15:00

Maidstone UnitedCheshunt

15:00

Potters Bar TownAFC Hornchurch

15:00

Dulwich HamletBognor Regis Town

15:00

Flackwell HeathSlough Town

15:00

Billericay TownBasildon United

15:00

Tooting & Mitcham UnitedDorking Wanderers

15:00

HadleyRamsgate

15:00

Harrow BoroughCarshalton Athletic

15:00

Biggleswade TownWare

15:00

Badshot LeaHayes & Yeading United

15:00

Lowestoft TownNeedham Market

15:00

Barton RoversHitchin Town

15:00

Enfield TownBraintree Town

15:00

Maldon & TiptreeWingate & Finchley

15:00

MoneyfieldsWhyteleafe

15:00

Hartley WintneyChichester City

15:00

HorshamDartford

15:00

St Albans CityWorthing

15:00

Kings LangleyFolkestone Invicta

15:00

Haringey BoroughStaines Town

15:00

FarnboroughWealdstone

15:00

Welling UnitedChipstead

15:00

Chesham UnitedHampton & Richmond Borough

15:00

Weston-super-MareMerthyr Town

15:00

SholingWeymouth

15:00

HerefordTruro City

15:00

Portland UnitedSalisbury

15:00

Havant & WaterloovilleTaunton Town

15:00

Cirencester TownChippenham Town

15:00

TavistockHighworth Town

15:00

Tiverton TownBristol Manor Farm

15:00

Poole TownHungerford Town

15:00

Swindon SupermarineBath City

15:00

Oxford CityNorth Leigh

15:00

KidlingtonGloucester City

15:00

Brackley TownCinderford Town

15:00

Blackfield & LangleyDorchester Town

15:00

Bishop's StortfordPeterborough Sports

15:00

LewesBowers & Pitsea

15:00

 

CharleroiSint-Truiden

18:00

AntwerpCercle

20:00

Waasland-BeverenMouscron-Péruwelz

20:00

GenkOostende

20:30

 

Botev VDunav

17:30

SlaviaLevski

20:00

 

BayernKöln

15:30

Bayer 04Union

15:30

HerthaPaderborn 07

15:30

FreiburgAugsburg

15:30

WerderRB Leipzig

18:30

 

SpartaWaalwijk

18:30

GroningenZwolle

19:45

Willem IIVVV-Venlo

19:45

VitesseFortuna

20:45

 

ChikhuraDinamo Tb

16:00

WIT GeorgiaDila

18:00

 

VillarrealReal Valladolid

13:00

LevanteEibar

16:00

Atlético MadridCelta de Vigo

18:30

GranadaBarcelona

21:00

 

UdineseBrescia

15:00

JuventusHellas Verona

18:00

MilanInter

20:45

 

JelgavaRFS

14:00

SpartaksFK Liepāja

15:00

 

AtlantasStumbras

3:0

RiteriaiŽalgiris V

13:00

Žalgiris KSūduva

15:00

 

BrannHaugesund

18:00

 

ŁKSArka

15:00

LechiaKorona

17:30

ŚląskZagłębie L

20:00

 

BelenensesRio Ave

18:00

MoreirenseBenfica

20:30

 

InđijaRadnički

16:00

ČukaričkiMladost

18:00

NapredakTSC

18:00

RadRadnik

18:00

Spartak Zlatibor VodaJavor

18:00

FK MačvaProleter

20:00

VojvodinaVoždovac

20:00

 

AluminijTabor

18:00

 

MarseilleMontpellier

17:30

MetzAmiens

20:00

BordeauxBrest

20:00

NiceDijon

20:00

NîmesToulouse

20:00

ReimsMonaco

20:00

 

SlavenGorica

16:30

VaraždinDinamo

19:00

 

OpavaSlovan

16:30

PříbramKarviná

16:30

SlováckoTeplice

16:30

DynamoViktoria

19:00

 

FalkenbergsÖstersunds

13:30

KalmarHäcken

16:00

NorrköpingÖrebro

16:00

GöteborgSirius

18:00

 

LivingstonAberdeen

15:00

MotherwellRoss County

15:00

St. MirrenHamilton Academical

15:00

 

Nõmme KaljuKalev

13:00

PaideTulevik

13:00

LevadiaTrans

16:00

 

EstudiantesPatronato

13:15

Defensa y JusticiaHuracán

15:30

San Lorenzo de AlmagroBoca Juniors

17:45

Atlético TucumánIndependiente

20:00

 

BotafogoSão Paulo

11:00

CorinthiansBahia

17:00

CruzeiroFlamengo

19:00

SantosGrêmio

21:00

 

Vancouver WhitecapsColumbus Crew

14:00

Atlanta UnitedSan Jose Earthquakes

15:30

CincinnatiChicago Fire

19:30

New England RevolutionReal Salt Lake

19:30

Houston DynamoOrlando City

19:30

Sporting Kansas CityColorado Rapids

19:30

Los Angeles GalaxyMontreal Impact

19:30

Los AngelesToronto

19:30

 

Dalian YifangShenzhen

15:30

Hebei China FortuneTianjin Teda

19:35

Shandong Luneng TaishanShanghai Greenland Shenhua

19:35

Local time

Yesterday, September 19

APOELF91

3:4

QarabağSevilla

0:3

KøbenhavnLugano

1:0

Dynamo KyivMalmö

1:0

BaselFK Krasnodar

5:0

GetafeTrabzonspor

1:0

LASKRosenborg

1:0

PSVSporting

3:2

RennesCeltic

1:1

CFRLazio

2:1

StandardVitória Guimarães

2:0

Eintracht FrankfurtArsenal

0:3

RangersFeyenoord

1:0

PortoYoung Boys

2:1

EspañolFerencváros

1:1

LudogoretsCSKA Moscow

5:1

WolfsburgFK Oleksandriya

3:1

GentSaint-Étienne

3:2

Borussia M'gladbachWolfsberg

0:4

Romaİstanbul Başakşehir

4:0

Wolverhampton WanderersBraga

0:1

SlovanBeşiktaş

4:2

Manchester UnitedAstana

1:0

PartizanAZ

2:2

ColónAtlético Mineiro

2:1

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

30.07.2019 – 26.11.2019

CONCACAF League 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru