Russia 2019/20, Second divisionWestOlimp, Wins |
Total | Home | Away | |||||||||||||||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | |||||
1. | Veles | 16 | 11 | 3 | 2 | 34 - 13 | 36 | D1 | 6 | 1 | 1 | 20 - 4 | 19 | 5 | 2 | 1 | 14 - 9 | 17 | |||
2. | FK Dolgoprudny | 17 | 11 | 2 | 4 | 29 - 16 | 35 | 7 | 2 | 0 | 20 - 4 | 23 | 4 | 0 | 4 | 9 - 12 | 12 | ||||
3. | Zenit-2 | 17 | 9 | 5 | 3 | 30 - 14 | 32 | 5 | 3 | 0 | 16 - 5 | 18 | 4 | 2 | 3 | 14 - 9 | 14 | ||||
4. | Torpedo | 17 | 8 | 6 | 3 | 23 - 17 | 30 | 5 | 2 | 1 | 10 - 5 | 17 | 3 | 4 | 2 | 13 - 12 | 13 | ||||
5. | Leningradets | 17 | 7 | 7 | 3 | 27 - 20 | 28 | 4 | 4 | 1 | 14 - 9 | 16 | 3 | 3 | 2 | 13 - 11 | 12 | ||||
6. | Olimp | 16 | 7 | 5 | 4 | 18 - 15 | 26 | x | 2 | 2 | 4 | 10 - 12 | 8 | 5 | 3 | 0 | 8 - 3 | 18 | |||
7. | FK Murom | 16 | 7 | 3 | 6 | 31 - 23 | 24 | 4 | 0 | 5 | 17 - 14 | 12 | 3 | 3 | 1 | 14 - 9 | 12 | ||||
8. | Rodina | 17 | 6 | 4 | 7 | 27 - 31 | 22 | 3 | 2 | 3 | 15 - 14 | 11 | 3 | 2 | 4 | 12 - 17 | 11 | ||||
9. | Pskov-747 | 16 | 6 | 3 | 7 | 15 - 26 | 21 | x | 3 | 2 | 3 | 9 - 9 | 11 | 3 | 1 | 4 | 6 - 17 | 10 | |||
10. | Lokomotiv-Kazanka | 16 | 4 | 5 | 7 | 26 - 27 | 17 | 2 | 3 | 4 | 16 - 15 | 9 | 2 | 2 | 3 | 10 - 12 | 8 | ||||
11. | Znamya Truda | 17 | 3 | 6 | 8 | 14 - 23 | 15 | 2 | 3 | 4 | 10 - 11 | 9 | 1 | 3 | 4 | 4 - 12 | 6 | ||||
12. | FK Kolomna | 17 | 4 | 3 | 10 | 15 - 24 | 15 | 3 | 2 | 3 | 9 - 9 | 11 | 1 | 1 | 7 | 6 - 15 | 4 | ||||
13. | Luki-Energiya | 16 | 3 | 4 | 9 | 15 - 29 | 13 | 2 | 2 | 3 | 8 - 8 | 8 | 1 | 2 | 6 | 7 - 21 | 5 | ||||
14. | Zvezda Sankt-Petersburg | 17 | 2 | 0 | 15 | 9 - 35 | 6 | 1 | 0 | 7 | 5 - 15 | 3 | 1 | 0 | 8 | 4 - 20 | 3 |
Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss
02.11.2019 13:00 | Znamya Truda | | Olimp | 1:2 (1:0) | |||
Orekhovo-Zuyevo |
05.10.2019 16:00 | Olimp | | FK Kolomna | 2:0 (0:0) | |||
Moscow |
28.09.2019 16:00 | Luki-Energiya | | Olimp | 0:1 (0:0) | |||
Velikiye Luki |
14.09.2019 14:00 | Zvezda Sankt-Petersburg | | Olimp | 0:1 (0:0) | |||
Saint Petersburg |
30.08.2019 18:00 | Torpedo | | Olimp | 0:1 (0:1) | |||
Vladimir |
23.08.2019 17:00 | Olimp | | FK Dolgoprudny | 3:0 (1:0) | |||
Moscow |
16.08.2019 18:30 | FK Murom | | Olimp | 0:1 (0:0) | |||
Murom |
Local time
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |