19.09.2019 < | Football matches for 20.09.2019 | > 21.09.2019 |
Day 14 | |||||||||
19:00 | SKA-Khabarovsk | | Yenisey | 2:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk |
Day 11 | |||||||||
18:30 | KAMAZ | | Lada-Tolyatti | 4:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny |
Day 10 | |||||||||
17:00 | Zenit | | Irtysh | 1:3 (1:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
17:30 | FK Chita | | Dynamo Barnaul | 3:0 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
19:00 | Sakhalin | | FK Novosibirsk | 3:2 (3:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Ahrobiznes | | Avanhard | 2:1 (0:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
18:00 | Metalurh | | FK Mynai | 0:2 (0:1) | |||||
Zaporizhia |
Day 22 | |||||||||
18:00 | FK Minsk | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
19:45 | FK Haradzeya | | Dynamo Brest | 1:3 (0:1) | |||||
Haradzeya |
Day 22 | |||||||||
16:00 | Sfîntul Gheorghe | | Milsami | 3:0 (1:0) | |||||
Suruceni | |||||||||
19:00 | Petrocub | | Zimbru | 1:0 (0:0) | |||||
Hînceşti |
Day 20 | |||||||||
16:15 | Dinamo | | FK Andijon | 0:1 (0:1) | |||||
Samarqand | |||||||||
16:15 | Qoʼqon 1912 | | Lokomotiv | 1:1 (1:0) | |||||
Kokand | |||||||||
16:15 | Surkhon | | AGMK | 1:0 (0:0) | |||||
Termiz |
Day 6 | |||||||||
20:00 | Southampton | | AFC Bournemouth | 1:3 (0:2) | |||||
Southampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 38 | 32 | 3 | 3 | 85-33 | 99 | ||
2. | Manchester City | 38 | 26 | 3 | 9 | 102-35 | 81 | ||
3. | Manchester United | 38 | 18 | 12 | 8 | 66-36 | 66 | ||
4. | Chelsea | 38 | 20 | 6 | 12 | 69-54 | 66 | ||
5. | Leicester City | 38 | 18 | 8 | 12 | 67-41 | 62 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 11 | 11 | 61-47 | 59 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 14 | 9 | 51-40 | 59 | ||
8. | Arsenal | 38 | 14 | 14 | 10 | 56-48 | 56 | ||
9. | Sheffield United | 38 | 14 | 12 | 12 | 39-39 | 54 | ||
10. | Burnley | 38 | 15 | 9 | 14 | 43-50 | 54 |
Day 10 | |||||||||
17:30 | Cherno More | | Botev Plovdiv | 2:0 (0:0) | |||||
Varna | |||||||||
20:00 | CSKA | | Tsarsko Selo | 3:0 (0:0) | |||||
Sofia |
Day 5 | |||||||||
20:30 | Schalke 04 | | Mainz 05 | 2:1 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Sioni | | Torpedo | 2:0 (1:0) | |||||
Bolnisi | |||||||||
16:00 | Metalurgi | | Lokomotivi | 2:1 (0:0) | |||||
Rustavi | |||||||||
20:00 | Dinamo Batumi | | Saburtalo | 1:0 (0:0) | |||||
Batumi |
Day 5 | |||||||||
21:00 | Atlético Osasuna | | Real Betis | 0:0 | |||||
Pamplona |
Day 9 | |||||||||
18:00 | Piast | | Raków | 2:1 (0:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
20:30 | Lech | | Jagiellonia | 1:1 (1:1) | |||||
Poznań |
Day 6 | |||||||||
20:30 | Paços de Ferreira | | Aves | 2:1 (0:1) | |||||
Paços de Ferreira |
Day 6 | |||||||||
20:45 | Strasbourg | | Nantes | 2:1 (0:1) | |||||
Strasbourg |
Day 9 | |||||||||
18:00 | Lokomotiva | | Osijek | 2:1 (1:1) | |||||
Zagreb |
Day 10 | |||||||||
18:00 | Bohemians 1905 | | Fastav | 2:2 (1:2) | |||||
Praha |
Day 24 | |||||||||
19:00 | Sundsvall | | Djurgårdens | 1:4 (1:3) | |||||
Sundsvall |
Day 7 | |||||||||
19:00 | Unión | | Rosario Central | 0:0 | |||||
Santa Fe | |||||||||
21:10 | Argentinos Juniors | | Central Córdoba | 3:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 23 | 14 | 6 | 3 | 35-8 | 48 | ||
2. | River Plate | 23 | 14 | 5 | 4 | 41-18 | 47 | ||
3. | Vélez Sársfield | 23 | 11 | 6 | 6 | 27-14 | 39 | ||
4. | Racing Club | 23 | 9 | 12 | 2 | 28-23 | 39 | ||
5. | Argentinos Juniors | 23 | 10 | 9 | 4 | 22-17 | 39 | ||
6. | Defensa y Justicia | 23 | 10 | 6 | 7 | 26-18 | 36 | ||
7. | Lanús | 23 | 9 | 9 | 5 | 32-29 | 36 | ||
8. | San Lorenzo de Almagro | 23 | 11 | 3 | 9 | 32-30 | 36 | ||
9. | Rosario Central | 23 | 9 | 9 | 5 | 31-29 | 36 | ||
10. | Newell's Old Boys | 23 | 9 | 8 | 6 | 33-25 | 35 |
Day 25 | |||||||||
19:35 | Chongqing Dangdai Lifan | | Jiangsu Suning | 1:2 (0:0) | |||||
Chongqing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 23 | 3 | 4 | 68-24 | 72 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 23 | 1 | 6 | 60-26 | 70 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 20 | 6 | 4 | 62-26 | 66 | ||
4. | Jiangsu Suning | 30 | 15 | 8 | 7 | 60-41 | 53 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 15 | 6 | 9 | 55-35 | 51 | ||
6. | Wuhan Zall | 30 | 12 | 8 | 10 | 41-41 | 44 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 5 | 13 | 43-45 | 41 | ||
8. | Henan Jianye | 30 | 11 | 8 | 11 | 41-46 | 41 | ||
9. | Dalian Yifang | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-51 | 38 | ||
10. | Chongqing Dangdai Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 36-47 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |