05.10.2018 < | Football matches for 6.10.2018 | > 07.10.2018 |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Krylia Sovetov | | Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
16:30 | FK Rostov | | FK Orenburg | 0:1 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Rubin | | Ural | 1:0 (1:0) | |||||
Kazan |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Shinnik | | FK Tambov | 3:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
14:30 | Spartak-2 | | FK Tyumen | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | FK Khimki | | SKA-Khabarovsk | 0:0 | |||||
Khimki | |||||||||
15:00 | Zenit-2 | | FK Armavir | 1:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Avangard | | FK Chertanovo | 2:1 (1:1) | |||||
Kursk | |||||||||
16:00 | Rotor | | FK Krasnodar-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
17:00 | Tom | | Sibir | 1:1 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
17:00 | Baltika | | FK Nizhniy Novgorod | 1:2 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
18:00 | Fakel | | Mordovia | 1:2 (0:2) | |||||
Voronezh | |||||||||
20:00 | FK Sochi | | Luch | 2:2 (2:2) | |||||
Sochi |
Day 12 | |||||||||
13:00 | Znamya Truda | | FK Murom | 2:4 (0:2) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
15:00 | Leningradets | | Veles | 0:2 (0:1) | |||||
Tikhvin | |||||||||
15:00 | Pskov-747 | | Tekstilshchik | 0:1 (0:0) | |||||
Pskov |
Day 12 | |||||||||
14:00 | Kvant | | FK Kaluga | 2:2 (0:0) | |||||
Obninsk | |||||||||
15:00 | Torpedo Moskva | | Zorkiy | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Salyut-Belgorod | | Dynamo Bryansk | 0:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
15:30 | Sokol | | Khimik | 2:1 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
16:00 | FK Strogino | | Rotor-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | FK Ryazan | | Metallurg | 1:0 (0:0) | |||||
Ryazan |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Neftekhimik | | FK Ufa-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
15:00 | FK Chelyabinsk | | Zvezda | 2:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
17:00 | Nosta | | Zenit-Izhevsk | 0:5 (0:3) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
18:00 | Volga | | Ural-2 | 1:1 (1:1) | |||||
Ulyanovsk |
Day 11 | |||||||||
14:00 | FK Mariupol | | Karpaty | 1:1 (0:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
17:00 | FK Oleksandriya | | Chornomorets | 3:2 (1:1) | |||||
Oleksandriia |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Kolos | | Volyn | 1:1 (0:1) | |||||
Kovalivka | |||||||||
15:00 | Hirnyk-Sport | | Zirka | 1:0 (1:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
15:00 | Balkany | | Obolon-Brovar | 1:1 (0:0) | |||||
Zorya | |||||||||
16:00 | MFK Mykolaiv | | Ahrobiznes | 1:1 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
16:00 | Rukh | | Metalist 1925 | 1:1 (0:1) | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium |
Day 12 | |||||||||
16:00 | Veres | | Nyva Vinnytsya | 0:1 (0:0) | |||||
Mlyniv | |||||||||
16:00 | Chaika | | FK Mynai | 1:1 (0:0) | |||||
Makariv | |||||||||
16:00 | Cherkashchyna-Akademiya | | Bukovyna | 2:0 (1:0) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium | |||||||||
16:00 | Podillya | | Polissya | 2:0 (1:0) | |||||
Khmelnytsky |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Kremin | | MFK Mykolaiv-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
15:30 | Real Pharma | | Myr | 1:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
15:30 | FK Nikopol | | Krystal | 0:5 (0:2) | |||||
Nikopol |
Day 24 | |||||||||
14:00 | FK Slutsk | | FK Vitebsk | 0:2 (0:2) | |||||
Slutsk | |||||||||
16:00 | Dnepr | | Dynamo Brest | 1:4 (1:2) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:00 | FK Homel | | Shakhtsyor | 0:3 (0:1) | |||||
Gomel |
Day 23 | |||||||||
15:00 | Speranţa | | Sheriff | 0:0 | |||||
Vadul lui Vodă | |||||||||
15:00 | Zarya | | Dinamo-Auto | 1:1 (1:0) | |||||
Ghidighici | |||||||||
15:00 | Sfîntul Gheorghe | | Zimbru | 3:1 (1:1) | |||||
Suruceni | |||||||||
15:00 | Milsami | | Petrocub | 1:2 (1:2) | |||||
Orhei |
Day 10 | |||||||||
17:00 | Altach | | Austria | 2:0 (0:0) | |||||
Altach | |||||||||
17:00 | Wolfsberg | | Hartberg | 3:4 (2:1) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
17:00 | St. Pölten | | Admira Wacker | 0:0 | |||||
St. Pölten |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Burnley | | Huddersfield Town | 1:1 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | Wolverhampton Wanderers | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Leicester City | | Everton | 1:2 (1:1) | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Tottenham Hotspur | | Cardiff City | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Watford | | AFC Bournemouth | 0:4 (0:3) | |||||
Watford | |||||||||
17:30 | Manchester United | | Newcastle United | 3:2 (0:2) | |||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 12 | |||||||||
12:30 | Leeds United | | Brentford | 1:1 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Rotherham United | 3:1 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Nottingham Forest | 0:2 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Millwall | | Aston Villa | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Stoke City | 0:1 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Preston North End | | Wigan Athletic | 4:0 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
15:00 | Queens Park Rangers | | Derby County | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Sheffield United | | Hull City | 1:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Swansea City | | Ipswich Town | 2:3 (1:2) | |||||
Swansea | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Reading | 4:1 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
17:30 | Bolton Wanderers | | Blackburn Rovers | 0:1 (0:1) | |||||
Bolton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
12:30 | Peterborough Sports | | Chorley | 0:3 (0:1) | |||||
Peterborough | |||||||||
15:00 | Workington | | Kidsgrove Athletic | 0:0 | |||||
Workington Lonsdale Park | |||||||||
15:00 | Stockport County | | Corby Town | 3:0 (0:0) | |||||
Stockport | |||||||||
15:00 | Mickleover Sports | | Alfreton Town | 1:2 (0:2) | |||||
Mickleover | |||||||||
15:00 | Kettering Town | | Hednesford Town | 4:0 (2:0) | |||||
Kettering | |||||||||
15:00 | Brackley Town | | Marine | 2:3 (0:3) | |||||
Brackley | |||||||||
15:00 | Altrincham | | Bradford Park Avenue | 4:2 (2:2) | |||||
Altrincham | |||||||||
15:00 | Dunston UTS | | Chester | 4:3 (1:2) | |||||
Dunston | |||||||||
15:00 | Stourbridge | | Kidderminster Harriers | 3:2 (0:1) | |||||
Stourbridge | |||||||||
15:00 | United of Manchester | | Witton Albion | 1:2 (1:1) | |||||
Bury | |||||||||
15:00 | Cleethorpes Town | | Guiseley | 2:2 (0:0) | |||||
Grimsby | |||||||||
15:00 | St Neots Town | | Coalville Town | 2:2 (0:1) | |||||
St Neots | |||||||||
15:00 | King's Lynn Town | | Ashton United | 0:1 (0:0) | |||||
King's Lynn | |||||||||
15:00 | Curzon Ashton | | Southport | 1:2 (0:1) | |||||
Ashton-under-Lyne | |||||||||
15:00 | Gainsborough Trinity | | Blyth Spartans | 1:2 (1:2) | |||||
Gainsborough | |||||||||
15:00 | York City | | Coalville Town | 3:0 (1:0) | |||||
York | |||||||||
15:00 | Warrington Town | | A.F.C. Telford United | 2:1 (1:0) | |||||
Warrington | |||||||||
15:00 | Tiverton Town | | Metropolitan Police | 3:3 (2:1) | |||||
Tiverton | |||||||||
15:00 | Haringey Borough | | AFC Sudbury | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Gloucester City | | Dorking Wanderers | 3:3 (1:0) | |||||
Cheltenham | |||||||||
15:00 | Leatherhead | | Hanwell Town | 1:1 (0:1) | |||||
Leatherhead | |||||||||
15:00 | Eastbourne Borough | | Dulwich Hamlet | 4:3 (4:0) | |||||
Eastbourne | |||||||||
15:00 | Woking | | AFC Kempston Rovers | 3:2 (3:0) | |||||
Woking | |||||||||
15:00 | Billericay Town | | Whitehawk | 9:1 (6:0) | |||||
Billericay | |||||||||
15:00 | Hereford | | Welling United | 0:2 (0:1) | |||||
Hereford | |||||||||
15:00 | Concord Rangers | | Beaconsfield Town | 2:1 (1:0) | |||||
Canvey Island | |||||||||
15:00 | Hemel Hempstead Town | | Ramsgate | 5:0 (2:0) | |||||
Hemel Hempstead | |||||||||
15:00 | Moneyfields | | Worthing | 2:3 (1:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
15:00 | Bath City | | Lewes | 3:0 (1:0) | |||||
Bath | |||||||||
15:00 | Hitchin Town | | Hastings United | 2:0 (1:0) | |||||
Hitchin | |||||||||
15:00 | Hungerford Town | | Wealdstone | 1:2 (0:0) | |||||
Hungerford | |||||||||
15:00 | Slough Town | | Bristol Manor Farm | 2:2 (1:0) | |||||
Slough | |||||||||
15:00 | Hampton & Richmond Borough | | AFC Hornchurch | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Brightlingsea Regent | | Torquay United | 0:3 (0:1) | |||||
Brightlingsea | |||||||||
15:00 | Weston-super-Mare | | Coggeshall Town | 1:0 (0:0) | |||||
Weston-super-Mare | |||||||||
15:00 | Horsham | | Poole Town | 1:1 (1:1) | |||||
Horsham | |||||||||
15:00 | Oxford City | | Dartford | 4:1 (1:0) | |||||
Marston | |||||||||
15:00 | Winchester City | | Cirencester Town | 3:0 (2:0) | |||||
Winchester |
15:00 | Corinthian-Casuals | | St Albans City | 0:3 (0:2)* | |||||
Molesey |
Day 10 | |||||||||
18:00 | Eupen | | Antwerp | 1:2 (1:0) | |||||
Eupen | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Kortrijk | 1:3 (1:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
20:00 | Sint-Truiden | | Mouscron-Péruwelz | 3:1 (1:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
20:30 | Waasland-Beveren | | Oostende | 1:1 (0:0) | |||||
Beveren |
Day 10 | |||||||||
14:45 | Honvéd | | Diósgyőr | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
17:00 | Újpest | | Puskás | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
17:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Haladás | 2:0 (1:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
17:00 | Paks | | Kisvárda | 4:1 (3:1) | |||||
Paks | |||||||||
19:30 | Ferencváros | | Debrecen | 2:2 (0:1) | |||||
Budapest |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Augsburg | 4:3 (0:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Hannover | | Stuttgart | 3:1 (2:0) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Hertha | 0:0 | |||||
Mainz | |||||||||
15:30 | Fortuna | | Schalke 04 | 0:2 (0:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
18:30 | Bayern | | Borussia Mönchengladbach | 0:3 (0:2) | |||||
München |
Day 8 | |||||||||
18:30 | Den Haag | | Groningen | 1:0 (1:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
19:45 | Zwolle | | Excelsior | 2:0 (1:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
19:45 | PSV | | VVV-Venlo | 4:0 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
20:45 | De Graafschap | | Heerenveen | 0:5 (0:4) | |||||
Doetinchem |
Day 28 | |||||||||
15:30 | Sioni | | Saburtalo | 2:3 (2:2) | |||||
Tbilisi | |||||||||
18:00 | Samtredia | | Lokomotivi | 1:0 (0:0) | |||||
Zestaponi |
Day 8 | |||||||||
13:00 | Girona | | Eibar | 2:3 (2:2) | |||||
Girona | |||||||||
16:15 | Getafe | | Levante | 0:1 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
18:30 | Alavés | | Real Madrid | 1:0 (0:0) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
20:45 | Leganés | | Rayo Vallecano | 1:0 (1:0) | |||||
Leganés |
Day 25 | |||||||||
15:30 | Stabæk | | Vålerenga | 1:1 (1:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Haugesund | 0:1 (0:0) | |||||
Drammen |
Day 11 | |||||||||
15:30 | Pogoń | | Wisła Płock | 4:0 (1:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
18:00 | Lechia | | Zagłębie Sosnowiec | 4:1 (2:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
20:30 | Śląsk | | Legia | 0:1 (0:1) | |||||
Wrocław |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Vitória Setubal | | Moreirense | 3:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
18:00 | Marítimo | | Vitória Guimarães | 1:3 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
20:30 | Braga | | Rio Ave | 1:1 (1:1) | |||||
Braga |
Day 9 | |||||||||
17:00 | Lille | | Saint-Étienne | 3:1 (1:1) | |||||
Lille | |||||||||
20:00 | Amiens | | Dijon | 1:0 (1:0) | |||||
Amiens | |||||||||
20:00 | Angers | | Strasbourg | 2:2 (0:2) | |||||
Angers | |||||||||
20:00 | Guingamp | | Montpellier | 1:1 (0:1) | |||||
Guingamp | |||||||||
20:00 | Nîmes | | Reims | 0:0 | |||||
Nîmes |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Gorica | | Rijeka | 2:1 (0:1) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
19:00 | Slaven | | Istra 1961 | 3:1 (1:0) | |||||
Koprivnica |
Day 11 | |||||||||
17:00 | Mladá Boleslav | | Baník | 2:2 (1:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
19:00 | Sigma | | Sparta | 1:0 (1:0) | |||||
Olomouc |
Day 25 | |||||||||
14:00 | Sirius | | Elfsborg | 4:2 (2:2) | |||||
Uppsala | |||||||||
16:00 | Göteborg | | Trelleborg | 2:2 (1:1) | |||||
Göteborg |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | St. Mirren | 4:1 (3:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Dundee | | Kilmarnock | 1:2 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Hamilton Academical | 6:0 (3:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Livingston | 1:1 (1:0) | |||||
Motherwell |
Day 8 | |||||||||
13:15 | Aldosivi | | San Martín de Tucumán | 2:0 (1:0) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
15:30 | Gimnasia y Esgrima | | Godoy Cruz | 1:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
17:45 | San Martín San Juan | | Vélez Sársfield | 3:1 (1:1) | |||||
San Juan | |||||||||
20:00 | Patronato | | Independiente | 1:2 (0:0) | |||||
Paraná |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Atlético Paranaense | | América | 4:0 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Chapecoense | | Atlético Mineiro | 1:0 (0:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
18:00 | São Paulo | | Palmeiras | 0:2 (0:2) | |||||
São Paulo | |||||||||
21:00 | Grêmio | | Bahia | 2:2 (0:1) | |||||
Porto Alegre |
15:00 | Montreal Impact | | Columbus Crew | 3:0 (2:0) | |||||
Montréal | |||||||||
15:30 | Atlanta United | | New England Revolution | 2:1 (1:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
17:00 | Toronto | | Vancouver Whitecaps | 1:2 (0:1) | |||||
Toronto | |||||||||
19:00 | Dallas | | Orlando City | 2:0 (0:0) | |||||
Frisco | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | Los Angeles | 0:3 (0:2) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:30 | Philadelphia Union | | Minnesota United | 5:1 (4:0) | |||||
Chester | |||||||||
19:30 | Sporting Kansas City | | Los Angeles Galaxy | 1:1 (0:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
19:30 | Real Salt Lake | | Portland Timbers | 1:4 (0:1) | |||||
Sandy | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | New York Red Bulls | 1:3 (0:2) | |||||
Santa Clara |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 22 | 5 | 7 | 62-33 | 71 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 21 | 6 | 7 | 70-44 | 69 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 8 | 10 | 59-45 | 56 | ||
4. | DC United | 34 | 14 | 9 | 11 | 60-50 | 51 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 14 | 9 | 11 | 43-45 | 51 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 15 | 5 | 14 | 49-50 | 50 | ||
7. | Montreal Impact | 34 | 14 | 4 | 16 | 47-53 | 46 | ||
8. | New England Revolution | 34 | 10 | 11 | 13 | 49-55 | 41 | ||
9. | Toronto | 34 | 10 | 6 | 18 | 59-64 | 36 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 8 | 18 | 48-61 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 34 | 18 | 8 | 8 | 65-40 | 62 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 18 | 5 | 11 | 52-37 | 59 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 16 | 9 | 9 | 68-52 | 57 | ||
4. | Dallas | 34 | 16 | 9 | 9 | 52-44 | 57 | ||
5. | Portland Timbers | 34 | 15 | 9 | 10 | 54-48 | 54 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-58 | 49 | ||
7. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 66-64 | 48 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 13 | 8 | 13 | 54-67 | 47 | ||
9. | Houston Dynamo | 34 | 10 | 8 | 16 | 58-58 | 38 | ||
10. | Minnesota United | 34 | 11 | 3 | 20 | 49-71 | 36 |
Day 25 | |||||||||
15:30 | Dalian Yifang | | Jiangsu Suning | 3:1 (1:1) | |||||
Dalian | |||||||||
19:35 | Chongqing Dangdai Lifan | | Shanghai Greenland Shenhua | 0:1 (0:0) | |||||
Chongqing | |||||||||
19:35 | Tianjin Teda | | Changchun Yatai | 3:3 (1:2) | |||||
Tianjin | |||||||||
19:35 | Hebei China Fortune | | Guangzhou Evergrande Taobao | 0:3 (0:1) | |||||
Qinhuangdao |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |