26.10.2018 < | Football matches for 27.10.2018 | > 28.10.2018 |
19:00 | Al Quwa Al Jawiya | | Altyn Asyr | 2:0 (1:0) | |||||
Basra |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Veles | | Luki-Energiya | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Tekstilshchik | | FK Chertanovo-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
16:00 | Torpedo Vladimir | | Znamya Truda | 0:2 (0:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
16:00 | FK Dolgoprudny | | FK Murom | 1:1 (1:1) | |||||
Dolgoprudny |
Day 15 | |||||||||
13:00 | FK Khimki-M | | FK Strogino | 1:1 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
14:00 | Dynamo Bryansk | | FK Kaluga | 2:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
14:00 | Metallurg | | Khimik | 1:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
15:00 | Torpedo Moskva | | Salyut-Belgorod | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Saturn | | FK Ryazan | 1:1 (0:1) | |||||
Ramenskoye |
Day 15 | |||||||||
14:00 | FK Krasnodar-3 | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 3:1 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
14:00 | Biolog-Novokubansk | | Chaika | 0:2 (0:1) | |||||
Progress | |||||||||
15:00 | Angusht | | Druzhba | 0:1 (0:1) | |||||
Nazran | |||||||||
16:00 | Urozhay | | Legion-Dynamo | 1:1 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16:00 | Volgar | | Spartak Vladikavkaz | 1:0 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
16:00 | Spartak-Nalchik | | Mashuk-KMV | 2:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
16:00 | Chernomorets | | Dynamo | 5:0 (3:0) | |||||
Novorossiysk |
Day 13 | |||||||||
14:00 | Desna | | FK Mariupol | 2:0 (1:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
17:00 | Arsenal-Kiev | | Shakhtar | 0:3 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | Zorya | | FK Oleksandriya | 0:0 | |||||
Zaporizhia |
Day 15 | |||||||||
15:00 | FK Sumy | | Rukh | 0:1 (0:0) | |||||
Sumy | |||||||||
15:00 | Balkany | | Ingulets | 1:2 (1:1) | |||||
Zorya | |||||||||
16:00 | Ahrobiznes | | Zirka | 5:0 (3:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
17:00 | Volyn | | Hirnyk-Sport | 5:3 (2:3) | |||||
Lutsk | |||||||||
18:00 | Metalist 1925 | | Avanhard | 1:0 (0:0) | |||||
Kharkiv |
Day 15 | |||||||||
15:00 | Chaika | | Cherkashchyna-Akademiya | 1:0 (1:0) | |||||
Petropavlivska Borshchahivka |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Krystal | | Hirnyk | 2:0 (1:0) | |||||
Kherson | |||||||||
14:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Real Pharma | 2:0 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
15:00 | Enerhiya | | Myr | 0:1 (0:1) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
15:00 | Kremin | | Tavriya | 0:0 | |||||
Kremenchuk |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Ararat | | Artsakh | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
18:00 | Gandzasar | | Ararat-Armenia | 0:0 | |||||
Yerevan |
Day 26 | |||||||||
14:00 | Tarpeda | | FK Vitebsk | 0:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
16:00 | FK Haradzeya | | FK Smalyavichy | 4:1 (1:1) | |||||
Haradzeya | |||||||||
18:00 | Neman | | Luch | 0:0 | |||||
Hrodna |
Day 25 | |||||||||
15:00 | Zarya | | Petrocub | 1:2 (0:1) | |||||
Ghidighici | |||||||||
15:00 | Speranţa | | Zimbru | 1:3 (0:2) | |||||
Orhei | |||||||||
15:00 | Dinamo-Auto | | Sheriff | 0:1 (0:1) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
15:00 | Sfîntul Gheorghe | | Milsami | 0:2 (0:0) | |||||
Suruceni |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Brighton & Hove Albion | | Wolverhampton Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15:00 | Fulham | | AFC Bournemouth | 0:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Liverpool | | Cardiff City | 4:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Southampton | | Newcastle United | 0:0 | |||||
Southampton | |||||||||
15:00 | Watford | | Huddersfield Town | 3:0 (2:0) | |||||
Watford | |||||||||
17:30 | Leicester City | | West Ham United | 1:1 (0:1) | |||||
Leicester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 15 | |||||||||
12:30 | Middlesbrough | | Derby County | 1:1 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Sheffield Wednesday | 3:1 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Hull City | 0:1 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Bristol City | | Stoke City | 0:1 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Millwall | | Ipswich Town | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Brentford | 1:0 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Preston North End | | Rotherham United | 1:1 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
15:00 | Sheffield United | | Wigan Athletic | 4:2 (2:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Swansea City | | Reading | 2:0 (1:0) | |||||
Swansea | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Blackburn Rovers | 1:1 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
17:30 | Leeds United | | Nottingham Forest | 1:1 (0:1) | |||||
Leeds |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
Day 12 | |||||||||
18:00 | Zulte Waregem | | Mouscron-Péruwelz | 2:2 (2:1) | |||||
Waregem | |||||||||
20:00 | Cercle | | Kortrijk | 1:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Oostende | 0:0 | |||||
Lokeren | |||||||||
20:30 | Sint-Truiden | | Brugge | 2:2 (1:2) | |||||
Sint-Truiden |
Day 13 | |||||||||
12:30 | Lokomotiv | | Vitosha | 2:1 (2:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
15:00 | Beroe | | CSKA | 1:1 (1:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
17:30 | Botev Vratsa | | Botev Plovdiv | 0:1 (0:0) | |||||
Montana |
Day 12 | |||||||||
14:30 | MTK | | Újpest | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
17:00 | Debrecen | | Puskás | 2:1 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
17:00 | Diósgyőr | | Ferencváros | 1:4 (0:3) | |||||
Miskolc | |||||||||
17:00 | Haladás | | Honvéd | 0:1 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
17:00 | Paks | | Mezőkövesd-Zsóry | 2:1 (1:0) | |||||
Paks |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Hertha | 2:2 (1:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Hannover | | Augsburg | 1:2 (0:1) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Bayern | 1:2 (0:1) | |||||
Mainz | |||||||||
15:30 | Fortuna | | Wolfsburg | 0:3 (0:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
18:30 | Hoffenheim | | Stuttgart | 4:0 (0:0) | |||||
Sinsheim |
Day 10 | |||||||||
13:00 | Girona | | Rayo Vallecano | 2:1 (2:0) | |||||
Girona | |||||||||
16:15 | Athletic | | Valencia | 0:0 | |||||
Bilbao | |||||||||
18:30 | Celta de Vigo | | Eibar | 4:0 (2:0) | |||||
Vigo | |||||||||
18:30 | Levante | | Leganés | 2:0 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
20:45 | Atlético | | Real Sociedad | 2:0 (1:0) | |||||
Madrid |
Day 27 | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Vålerenga | 2:0 (0:0) | |||||
Drammen |
Day 8 | |||||||||
15:30 | Aves | | Santa Clara | 1:2 (0:2) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
18:00 | Rio Ave | | Chaves | 1:0 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
20:30 | Belenenses | | Benfica | 2:0 (2:0) | |||||
Lisboa |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Inter | | Gorica | 1:3 (1:2) | |||||
Zaprešić | |||||||||
17:30 | Istra 1961 | | Osijek | 1:1 (0:1) | |||||
Pula |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Karviná | | Sigma | 2:3 (0:0) | |||||
Karviná | |||||||||
15:00 | Mladá Boleslav | | Bohemians 1905 | 3:0 (2:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
15:00 | Opava | | Příbram | 5:0 (2:0) | |||||
Opava | |||||||||
17:00 | Fastav | | Sparta | 1:0 (0:0) | |||||
Zlín |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Hamilton Academical | 1:1 (1:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | St. Mirren | 2:0 (0:0) | |||||
Perth |
Day 34 | |||||||||
13:00 | Flora | | Kuressaare | 4:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
13:00 | Kalev | | Pärnu | 5:0 (3:0) | |||||
Tallinn |
Day 10 | |||||||||
15:00 | River Plate | | Aldosivi | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17:15 | Gimnasia y Esgrima | | Boca Juniors | 2:1 (1:1) | |||||
La Plata | |||||||||
20:30 | Talleres | | San Martín de Tucumán | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
20:30 | Unión | | Godoy Cruz | 0:3 (0:1) | |||||
Santa Fe |
Day 31 | |||||||||
16:30 | Santos | | Fluminense | 3:0 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
16:30 | Grêmio | | Sport | 3:4 (1:2) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
19:00 | Chapecoense | | América | 1:0 (0:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
19:00 | Flamengo | | Palmeiras | 1:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19:00 | Corinthians | | Bahia | 2:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
21:00 | Cruzeiro | | Paraná | 3:1 (2:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
21:00 | Atlético Paranaense | | Botafogo | 2:1 (0:1) | |||||
Curitiba |
Day 27 | |||||||||
15:30 | Beijing Renhe | | Jiangsu Suning | 0:2 (0:2) | |||||
Beijing | |||||||||
15:30 | Changchun Yatai | | Chongqing Dangdai Lifan | 1:2 (0:1) | |||||
Changchun | |||||||||
19:35 | Hebei China Fortune | | Dalian Yifang | 3:2 (0:1) | |||||
Qinhuangdao | |||||||||
19:35 | Guangzhou R&F | | Tianjin Quanjian | 2:6 (0:2) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
Day 2 | |||||||||
16:35 | Central Coast Mariners | | Melbourne City | 1:1 (1:0) | |||||
Gosford | |||||||||
18:50 | Sydney | | Western Sydney Wanderers | 2:0 (1:0) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 27 | 18 | 6 | 3 | 56-23 | 60 | ||
2. | Sydney | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-29 | 52 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 5 | 7 | 50-32 | 50 | ||
4. | Adelaide United | 27 | 12 | 8 | 7 | 37-32 | 44 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 11 | 7 | 9 | 39-32 | 40 | ||
6. | Wellington Phoenix | 27 | 11 | 7 | 9 | 46-43 | 40 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 5 | 12 | 40-36 | 35 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 27 | 6 | 6 | 15 | 42-54 | 24 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 4 | 6 | 17 | 38-71 | 18 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 31-70 | 13 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |