11.10.2018 <

Football matches for 12.10.2018

> 13.10.2018
Local time
Day 3
Статистика личных встреч 15:30 Cameroon Malawi1:0 (0:0)
 Yaoundé
TeamGWDLF-AP
1. Morocco63218-311
2. Cameroon63216-311
3. Malawi61232-65
4. Comoros61235-95
Day 3
Статистика личных встреч 16:00 Gabon South Sudan3:0 (1:0)
 Libreville
Статистика личных встреч 19:00 Mali Burundi0:0
 Bamako
TeamGWDLF-AP
1. Mali642010-214
2. Burundi624011-510
3. Gabon62227-58
4. South Sudan60062-180
Day 3
Статистика личных встреч 16:00 Togo Gambia1:1 (0:1)
 Lomé
Статистика личных встреч 20:45 Algeria Benin2:0 (1:0)
 Blida
TeamGWDLF-AP
1. Algeria63219-411
2. Benin63125-610
3. Gambia61326-66
4. Togo61234-85
Day 3
Статистика личных встреч 16:30 Guinea Rwanda2:0 (1:0)
 Conakry
Статистика личных встреч 17:00 Côte d'Ivoire Central African Republic4:0 (1:0)
 Bouaké
TeamGWDLF-AP
1. Guinea63308-412
2. Côte d'Ivoire632112-511
3. Central African Republic61324-86
4. Rwanda60245-122
Day 3
Статистика личных встреч 16:00 Angola Mauritania4:1 (2:1)
 Luanda
TeamGWDLF-AP
1. Angola64029-612
2. Mauritania64027-612
3. Burkina Faso63128-510
4. Botswana60151-81
Day 3
Статистика личных встреч 19:00 Egypt Eswatini4:1 (4:0)
 Cairo
TeamGWDLF-AP
1. Tunisia650112-415
2. Egypt641116-513
3. Niger61234-115
4. Swaziland60152-141
Day 3
Статистика личных встреч 16:00 Cape Verde Tanzania3:0 (2:0)
 Praia
TeamGWDLF-AP
1. Uganda64117-313
2. Tanzania62226-58
3. Lesotho61323-76
4. Cape Verde61234-55
Day 3
Статистика личных встреч 20:45 Belgium Switzerland2:1 (0:0)
 Bruxelles
TeamGWDLF-AP
1. Switzerland430114-59
2. Belgium43019-69
3. Iceland40041-130
Day 3
Статистика личных встреч 20:45 Croatia England0:0
 Rijeka
TeamGWDLF-AP
1. England42116-57
2. Spain420212-76
3. Croatia41124-104
Day 3
Статистика личных встреч 20:45 Austria Northern Ireland1:0 (0:0)
 Wien
Day 3
Статистика личных встреч 21:45 Greece Hungary1:0 (0:0)
 Athens
Статистика личных встреч 21:45 Estonia Finland0:1 (0:0)
 Tallinn
TeamGWDLF-AP
1. Finland64025-312
2. Hungary63129-610
3. Greece63034-59
4. Estonia61144-84
Day 3
Статистика личных встреч 21:45 Belarus Luxembourg1:0 (1:0)
 Minsk
Статистика личных встреч 21:45 Moldova San Marino2:0 (1:0)
 Chişinău
TeamGWDLF-AP
1. Belarus642010-014
2. Luxembourg631211-410
3. Moldova62314-59
4. San Marino60060-160
Day 2
Статистика личных встреч 16:00 US Virgin Islands Curaçao0:5 (0:2)
 USA, Bradenton
IMG Academy
Статистика личных встреч 18:00 Bahamas Antigua and Barbuda0:6 (0:4)
 Nassau
Статистика личных встреч 19:30 Bermuda Sint Maarten12:0 (7:0)
 Hamilton
Статистика личных встреч 20:00 Dominican Republic Cayman Islands3:0 (2:0)
 San Cristóbal
Статистика личных встреч 20:00 Grenada Cuba0:2 (0:1)
 Saint George's
Статистика личных встреч 17:30 Tajikistan Palestine0:0 aet,
pen. 3:4
 Bangladesh, Dhaka
Статистика личных встреч 18:30 Qatar Ecuador4:3 (2:0)
 Doha
Статистика личных встреч 18:30 Cambodia Timor-Leste2:2 (1:2)
 Phnom Penh
Статистика личных встреч 18:45 Sri Lanka Malaysia1:4 (1:0)
 Colombo
Статистика личных встреч 19:35 Japan Panama3:0 (1:0)
 Niigata
Статистика личных встреч 20:00 South Korea Uruguay2:1 (0:0)
 Seoul
Статистика личных встреч 20:00 Singapore Mongolia2:0 (0:0)
 Singapore
Статистика личных встреч 20:30 Peru Chile3:0 (0:0)
 USA, Miami
Статистика личных встреч 21:00 Saudi Arabia Brazil0:2 (0:1)
 Riyadh
Day 13
Статистика личных встреч 18:00 Torpedo Leningradets0:2 (0:1)
 Vladimir
Статистика личных встреч 18:30 FK Murom Luki-Energiya1:0 (1:0)
 Murom
Day 13
Статистика личных встреч 15:00 FK Sumy Kolos0:6 (0:3)
 Sumy
Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 040
Matches:1 033 111
Clubs:10 864
National teams:259
Stadiums:9 572
Site news
11.10.2019
current

Play-off round of the CAF Confederation Cup 2019/20 added

In the football world

Tomorrow, October 19

RwandaEthiopia

15:00

NamibiaMadagascar

15:00

ZambiaEswatini

15:00

DR CongoCentral African Republic

15:30

NigeriaTogo

16:00

UgandaBurundi

16:00

MoroccoAlgeria

20:00

 

FK TambovUral

14:00

SpartakRubin

16:30

 

AvangardTekstilshchik

15:00

FK Nizhniy NovgorodFK Khimki

15:00

MordoviaFK Krasnodar-2

15:00

LuchYenisey

16:00

SKA-KhabarovskTom

16:00

FK ArmavirRotor

17:00

BaltikaNeftekhimik

17:00

FakelShinnik

17:00

ChaikaSpartak-2

17:00

TorpedoFK Chertanovo

18:00

 

Znamya TrudaFK Kolomna

13:00

LeningradetsOlimp

15:00

TorpedoZvezda

16:00

FK DolgoprudnyZenit-2

16:00

FK MuromLuki-Energiya

17:00

 

ZorkiyArarat

14:00

Khimik-ArsenalFK Ryazan

14:00

Rotor-2Dynamo

14:00

KvantFK Kaluga

15:00

SokolSalyut-Belgorod

15:30

FK StroginoMetallurg

18:00

 

Legion-DynamoAnzhi

14:30

Spartak-NalchikSKA

15:00

ChernomoretsUrozhay

16:00

FK Krasnodar-3Druzhba

16:00

Mashuk-KMVInter

16:00

AlaniyaBiolog-Novokubansk

18:00

 

KarpatyFK Lviv

14:00

ZoryaDesna

17:00

 

AhrobiznesChornomorets

14:00

BalkanyKremin

15:00

Cherkashchyna-AkademiyaPrykarpattya

15:00

Hirnyk-SportVolyn

15:00

FK MynaiAvanhard

15:00

Metalist 1925Obolon-Brovar

16:30

 

Nyva TFK Kalush

15:00

PolissyaDinaz

15:00

Nyva VChaika

15:00

VeresFK Uzhhorod

15:00

 

HirnykKrystal

14:00

TavriyaAlians

15:00

VPK-AhroMFK Mykolaiv-2

15:00

 

QəbələQarabağ

17:00

KeşləSabah

19:15

 

ShirakArarat

15:00

 

SlaviaNeman

14:00

BATEFK Homel

16:00

Dynamo MnFK Vitebsk

18:00

 

AtyrauZhetysu

15:00

IrtyshKaysar

16:00

 

Dinamo-AutoZimbru

14:00

MilsamiSheriff

16:00

 

SurkhonNavbahor

15:15

DinamoPaxtakor

16:30

LokomotivBuxoro

16:30

NasafFK Andijon

17:30

 

LASKMattersburg

17:00

SturmRed Bull

17:00

AltachAdmira Wacker

17:00

 

EvertonWest Ham United

12:30

AFC BournemouthNorwich City

15:00

Aston VillaBrighton & Hove Albion

15:00

ChelseaNewcastle United

15:00

Leicester CityBurnley

15:00

Tottenham HotspurWatford

15:00

Wolverhampton WanderersSouthampton

15:00

Crystal PalaceManchester City

17:30

 

Blackburn RoversHuddersfield Town

12:30

BarnsleySwansea City

15:00

BrentfordMillwall

15:00

Charlton AthleticDerby County

15:00

Hull CityQueens Park Rangers

15:00

Leeds UnitedBirmingham City

15:00

Luton TownBristol City

15:00

MiddlesbroughWest Bromwich Albion

15:00

ReadingPreston North End

15:00

Stoke CityFulham

15:00

 

Potters Bar TownBarnet

12:30

ChesterfieldWrexham

13:00

Hednesford TownBoston United

15:00

GatesheadColne

15:00

BarrowSolihull Moors

15:00

Whitby TownStourbridge

15:00

Hartlepool UnitedBrackley Town

15:00

Nantwich TownKing's Lynn Town

15:00

ChorleySpennymoor Town

15:00

SouthportAltrincham

15:00

TamworthDarlington

15:00

WhyteleafeChippenham Town

15:00

Welling UnitedEastleigh

15:00

Maidstone UnitedKings Langley

15:00

Oxford CityMargate

15:00

Bowers & PitseaChichester City

15:00

Hayes & Yeading UnitedPoole Town

15:00

Carshalton AthleticDagenham & Redbridge

15:00

DartfordKingstonian

15:00

WeymouthDover Athletic

15:00

Sutton UnitedBillericay Town

15:00

Torquay UnitedBoreham Wood

15:00

Royston TownMaldon & Tiptree

15:00

Maidenhead UnitedWealdstone

15:00

BromleyAldershot Town

15:00

Gravesend & NorthfleetWoking

15:00

Havant & WaterloovilleDulwich Hamlet

15:00

Haringey BoroughYeovil Town

15:00

AFC FyldePeterborough Sports

15:00

Halifax TownHarrogate

15:00

Notts CountyBelper Town

15:00

York CityStockport County

17:20

 

StandardGenk

18:00

KortrijkZulte Waregem

20:00

OostendeEupen

20:00

GentWaasland-Beveren

20:30

 

Botev PLudogorets

17:30

LevskiArda

20:00

 

RákócziKisvárda

17:00

DebrecenDiósgyőr

17:00

PuskásPaks

17:00

Mezőkövesd-ZsóryMOL Fehérvár

17:00

Zalaegerszegi TEHonvéd

17:00

FerencvárosÚjpest

19:30

 

RB LeipzigWolfsburg

15:30

WerderHertha

15:30

FortunaMainz 05

15:30

AugsburgBayern

15:30

UnionFreiburg

15:30

Borussia DBorussia M

18:30

 

AZHeerenveen

18:30

WaalwijkAjax

18:30

TwenteWillem II

19:45

UtrechtPSV

20:45

VVV-VenloVitesse

20:45

 

TorpedoSaburtalo

15:00

Dinamo TbLokomotivi

18:00

 

EibarBarcelona

13:00

Atlético MadridValencia

16:00

GetafeLeganés

18:30

MallorcaReal Madrid

21:00

 

LazioAtalanta

15:00

NapoliHellas Verona

18:00

JuventusBologna

20:45

 

VentspilsRiga FC

14:00

RFSBFC Daugava

16:00

 

Žalgiris VStumbras

3:0

RiteriaiŽalgiris K

13:00

PanevėžysAtlantas

17:00

 

KristiansundRosenborg

18:00

VålerengaStabæk

20:30

 

KoronaWisła P

15:00

LegiaLech

17:30

JagielloniaCracovia

20:00

 

MladostPartizan

15:00

VoždovacFK Mačva

18:00

JavorTSC

18:00

ProleterRadnik

18:00

RadničkiNapredak

18:00

Spartak Zlatibor VodaInđija

18:00

 

MuraTriglav

14:30

OlimpijaRudar

16:45

CeljeDomžale

18:45

 

LyonDijon

17:30

MetzNantes

20:00

ToulouseLille

20:00

NîmesAmiens

20:00

AngersBrest

20:00

ReimsMontpellier

20:00

 

VaraždinIstra 1961

15:00

SlavenRijeka

17:30

 

ZetaPetrovac

13:30

KomBudućnost

13:30

PodgoricaGrbalj

13:30

RudarTitograd

13:30

IskraSutjeska

13:30

 

SlovanJablonec

14:30

SigmaDynamo

16:30

FastavMladá Boleslav

16:30

SlaviaPříbram

19:00

 

HelsingborgsHäcken

13:30

ÖstersundsSirius

16:00

 

CelticRoss County

15:00

Hamilton AcademicalHibernian

15:00

KilmarnockLivingston

15:00

MotherwellAberdeen

15:00

St. MirrenSt. Johnstone

15:00

 

LevadiaKuressaare

13:00

PaideKalev

13:00

TransMaardu

16:00

 

BanfieldAtlético Tucumán

13:15

IndependienteArgentinos Juniors

15:30

PatronatoNewell's Old Boys

17:45

TalleresLanús

20:00

 

FortalezaGrêmio

17:00

CorinthiansCruzeiro

19:00

BahiaCeará

19:00

 

Guangzhou R&FShandong Luneng Taishan

17:30

Beijing Sinobo GuoanShanghai SIPG

19:35

 

Western UnitedPerth Glory

17:00

Central Coast MarinersNewcastle United Jets

19:30

Local time

Yesterday, October 17

 

SantosCeará

2:1

AvaíInternacional

0:2

FluminenseAtlético Paranaense

1:2

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

30.07.2019 – 26.11.2019

CONCACAF League 2019

Just finished

28.09.2019 – 13.10.2019

WAFU Cup of Nations 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru