25.08.2018 < | Football matches for 26.08.2018 | > 27.08.2018 |
Anguilla | | St. Martin | 1:2 | ||||||
The Valley Raymond E. Guishard Technical Centre | |||||||||
19:00 | Barbados | | Cuba | 0:0 | |||||
Bridgetown |
Day 5 | |||||||||
16:00 | FK Orenburg | | FK Krasnodar | 1:1 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
18:30 | FK Ufa | | Zenit | 0:2 (0:2) | |||||
Ufa | |||||||||
19:00 | Lokomotiv | | Anzhi | 2:1 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 8 | |||||||||
14:30 | Zenit-2 | | Spartak-2 | 0:3 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | FK Tyumen | | FK Tambov | 1:3 (1:2) | |||||
Tyumen | |||||||||
16:00 | Sibir | | FK Khimki | 1:2 (1:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
17:00 | Baltika | | Shinnik | 1:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:30 | Mordovia | | FK Chertanovo | 1:2 (0:2) | |||||
Saransk | |||||||||
18:00 | SKA-Khabarovsk | | Luch | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
18:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Avangard | 0:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
18:00 | Rotor | | Fakel | 1:2 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
19:00 | FK Armavir | | FK Sochi | 0:3 (0:1) | |||||
Armavir | |||||||||
20:00 | FK Krasnodar-2 | | Tom | 1:1 (1:0) | |||||
Krasnodar |
Day 6 | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | FK Murom | 3:0 (2:0) | |||||
Vladimir |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Torpedo Moskva | | Kvant | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Saturn | | FK Kaluga | 0:1 (0:1) | |||||
Ramenskoye |
Day 5 | |||||||||
16:00 | Legion-Dynamo | | Biolog-Novokubansk | 2:0 (2:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
17:00 | Dynamo | | SKA | 1:2 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
17:00 | Mashuk-KMV | | Druzhba | 0:2 (0:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
17:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Angusht | 1:1 (0:1) | |||||
Bataysk | |||||||||
18:00 | Spartak Vladikavkaz | | Chaika | 2:3 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
18:30 | Urozhay | | Volgar | 2:1 (2:0) | |||||
Krasnodar |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Neftekhimik | | FK Chelyabinsk | 2:1 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
16:00 | KAMAZ | | Ural-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17:00 | Nosta | | Lada-Tolyatti | 1:0 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
18:00 | Zenit-Izhevsk | | Syzran-2003 | 1:3 (1:1) | |||||
Izhevsk |
Day 6 | |||||||||
19:30 | Karpaty | | Arsenal-Kiev | 1:2 (0:2) | |||||
Lviv | |||||||||
19:30 | FK Mariupol | | FK Lviv | 2:2 (0:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
19:30 | Zorya | | Desna | 0:2 (0:1) | |||||
Zaporizhia |
Day 6 | |||||||||
17:00 | Kolos | | MFK Mykolaiv | 2:0 (2:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
17:00 | Balkany | | Zirka | 3:0 (3:0) | |||||
Zorya | |||||||||
17:00 | Avanhard | | FK Sumy | 6:0 (4:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
18:30 | Prykarpattya | | Rukh | 1:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
19:00 | Ingulets | | Hirnyk-Sport | 4:2 (3:2) | |||||
Petrove | |||||||||
19:00 | Dnipro-1 | | Volyn | 5:0 (2:0) | |||||
Dnipro |
Day 6 | |||||||||
17:00 | Hirnyk | | Krystal | 1:0 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
17:30 | FK Nikopol | | Metalurh | 1:2 (1:1) | |||||
Nikopol |
Day 5 | |||||||||
16:00 | Alashkert | | Ararat-Armenia | 1:3 (1:3) | |||||
Yerevan | |||||||||
19:00 | Pyunik | | Artsakh | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan |
Day 19 | |||||||||
15:45 | FK Smalyavichy | | Dynamo Brest | 1:0 (1:0) | |||||
Smalyavichy | |||||||||
17:45 | Shakhtsyor | | Dnepr | 3:1 (2:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
19:45 | FK Homel | | Dynamo Minsk | 0:0 | |||||
Gomel |
Day 18 | |||||||||
20:00 | Sheriff | | Dinamo-Auto | 2:0 (2:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
20:00 | Milsami | | Sfîntul Gheorghe | 3:0 (2:0) | |||||
Orhei |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Hartberg | | LASK | 0:1 (0:1) | |||||
Hartberg | |||||||||
17:00 | Admira Wacker | | Mattersburg | 0:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
17:00 | Rapid | | Wacker | 2:1 (1:0) | |||||
Wien |
Day 3 | |||||||||
13:30 | Watford | | Crystal Palace | 2:1 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
16:00 | Fulham | | Burnley | 4:2 (3:2) | |||||
London | |||||||||
16:00 | Newcastle United | | Chelsea | 1:2 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 5 | |||||||||
12:30 | Rotherham United | | Millwall | 1:0 (1:0) | |||||
Rotherham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
14:00 | Stansted | | Takeley | 0:1 (0:0) | |||||
Bishop's Stortford | |||||||||
15:00 | Worksop Town | | Carlton Town | 2:1 (2:1) | |||||
Retford | |||||||||
15:00 | Romford | | Baldock Town | 3:2 (2:1) | |||||
Aveley | |||||||||
15:00 | Cray Valley Paper Mills | | Ashford Town | 4:1 (2:0) | |||||
London |
Day 5 | |||||||||
14:30 | Brugge | | Anderlecht | 2:1 (2:1) | |||||
Brugge | |||||||||
18:00 | Gent | | Lokeren | 2:1 (0:0) | |||||
Gent | |||||||||
20:00 | Genk | | Waasland-Beveren | 3:2 (1:0) | |||||
Genk |
Day 6 | |||||||||
18:45 | Slavia | | Ludogorets | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
21:00 | CSKA | | Vereya | 4:0 (1:0) | |||||
Sofia |
Day 1 | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Stuttgart | 1:0 (0:0) | |||||
Mainz | |||||||||
18:00 | Borussia Dortmund | | RB Leipzig | 4:1 (3:1) | |||||
Dortmund |
Day 22 | |||||||||
17:00 | Samtredia | | Kolkheti 1913 | 1:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
19:00 | Dila | | Sioni | 0:0 | |||||
Gori |
Day 2 | |||||||||
18:15 | Español | | Valencia | 2:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
22:15 | Girona | | Real Madrid | 1:4 (1:1) | |||||
Girona | |||||||||
22:15 | Sevilla | | Villarreal | 0:0 | |||||
Sevilla |
Day 20 | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Stabæk | 2:0 (2:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Molde | | Ranheim | 2:3 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Strømsgodset | 4:3 (2:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Sandefjord | | Lillestrøm | 1:3 (0:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
18:00 | Sarpsborg 08 | | Kristiansund | 1:2 (0:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
20:00 | Vålerenga | | Brann | 2:0 (0:0) | |||||
Oslo |
Day 6 | |||||||||
15:30 | Jagiellonia | | Miedź | 2:3 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
15:30 | Legia | | Wisła Płock | 1:4 (0:2) | |||||
Warszawa | |||||||||
18:00 | Zagłębie Lubin | | Lech | 2:1 (1:0) | |||||
Lubin |
Day 5 | |||||||||
18:30 | Inter | | Hajduk | 2:2 (1:0) | |||||
Zaprešić | |||||||||
21:00 | Rijeka | | Istra 1961 | 3:3 (2:2) | |||||
Rijeka |
Day 6 | |||||||||
15:00 | Viktoria | | Mladá Boleslav | 6:1 (2:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
18:00 | Jablonec | | Sigma | 3:0 (0:0) | |||||
Jablonec nad Nisou |
Day 19 | |||||||||
15:00 | Häcken | | Brommapojkarna | 6:0 (3:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
15:00 | Malmö | | Sirius | 5:0 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
15:00 | Östersunds | | Sundsvall | 1:2 (1:0) | |||||
Östersund | |||||||||
17:30 | AIK | | Trelleborg | 2:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
17:30 | Djurgårdens | | Elfsborg | 2:2 (0:0) | |||||
Stockholm |
Day 3 | |||||||||
12:15 | Motherwell | | Rangers | 3:3 (2:3) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Celtic | | Hamilton Academical | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow |
Day 3 | |||||||||
11:00 | Vélez Sársfield | | Banfield | 1:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
15:30 | Lanús | | Aldosivi | 0:1 (0:1) | |||||
Lanús | |||||||||
17:45 | Rosario Central | | San Martín de Tucumán | 2:0 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
20:00 | Huracán | | Boca Juniors | 0:0 | |||||
Buenos Aires |
Day 21 | |||||||||
11:00 | São Paulo | | Ceará | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | América | | Flamengo | 2:2 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | Vitória | | Atlético Mineiro | 1:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
16:00 | Internacional | | Palmeiras | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
19:00 | Vasco da Gama | | Chapecoense | 3:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro |
18:30 | Portland Timbers | | Seattle Sounders | 0:1 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
19:00 | New York Red Bulls | | DC United | 1:0 (0:0) | |||||
Harrison |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 22 | 5 | 7 | 62-33 | 71 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 21 | 6 | 7 | 70-44 | 69 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 8 | 10 | 59-45 | 56 | ||
4. | DC United | 34 | 14 | 9 | 11 | 60-50 | 51 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 14 | 9 | 11 | 43-45 | 51 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 15 | 5 | 14 | 49-50 | 50 | ||
7. | Montreal Impact | 34 | 14 | 4 | 16 | 47-53 | 46 | ||
8. | New England Revolution | 34 | 10 | 11 | 13 | 49-55 | 41 | ||
9. | Toronto | 34 | 10 | 6 | 18 | 59-64 | 36 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 8 | 18 | 48-61 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 34 | 18 | 8 | 8 | 65-40 | 62 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 18 | 5 | 11 | 52-37 | 59 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 16 | 9 | 9 | 68-52 | 57 | ||
4. | Dallas | 34 | 16 | 9 | 9 | 52-44 | 57 | ||
5. | Portland Timbers | 34 | 15 | 9 | 10 | 54-48 | 54 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-58 | 49 | ||
7. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 66-64 | 48 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 13 | 8 | 13 | 54-67 | 47 | ||
9. | Houston Dynamo | 34 | 10 | 8 | 16 | 58-58 | 38 | ||
10. | Minnesota United | 34 | 11 | 3 | 20 | 49-71 | 36 |
Day 20 | |||||||||
18:00 | Changchun Yatai | | Hebei China Fortune | 2:2 (0:1) | |||||
Changchun | |||||||||
19:35 | Shanghai Greenland Shenhua | | Beijing Renhe | 1:3 (0:3) | |||||
Shanghai | |||||||||
19:35 | Jiangsu Suning | | Guangzhou R&F | 2:0 (0:0) | |||||
Nanjing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |