Football matches in August 2018 |
04.08 16:00 | Palestine | | Iraq | 0:3 (0:2) | |||||
al-Ramm | |||||||||
04.08 20:00 | Belize | | Barbados | 1:0 (0:0) | |||||
San Pedro Town Ambergris Stadium | |||||||||
15.08 18:00 | Guatemala | | Cuba | 3:0 (1:0) | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
17.08 20:00 | Grenada | | Jamaica | 1:5 (0:2) | |||||
Saint George's | |||||||||
18.08 18:00 | Andorra | | UAE | 0:0 | |||||
Austria, Grödig | |||||||||
18.08 20:00 | Guatemala | | Cuba | 1:0 (1:0) | |||||
Quetzaltenango | |||||||||
20.08 20:00 | Barbados | | Jamaica | 2:2 (2:0) | |||||
Bridgetown | |||||||||
26.08 | Anguilla | | St. Martin | 1:2 | |||||
The Valley Raymond E. Guishard Technical Centre | |||||||||
26.08 19:00 | Barbados | | Cuba | 0:0 | |||||
Bridgetown | |||||||||
29.08 16:00 | Bangladesh | | Sri Lanka | 0:1 (0:1) | |||||
Gopalganj | |||||||||
29.08 19:30 | Macau | | Solomon Islands | 1:4 (0:1) | |||||
Taipa | |||||||||
29.08 20:00 | Barbados | | Cuba | 0:2 (0:2) | |||||
Bridgetown |
01.08 20:05 | Arsenal | | Chelsea | 1:1 (0:1), pen. 6:5 | |||||
Ireland, Dublin | |||||||||
04.08 17:05 | Milan | | Barcelona | 1:0 (0:0) | |||||
USA, Santa Clara | |||||||||
04.08 18:05 | Real Madrid | | Juventus | 3:1 (1:1) | |||||
USA, Landover | |||||||||
04.08 20:00 | Inter | | Lyon | 1:0 (0:0) | |||||
Italy, Lecce | |||||||||
07.08 20:05 | Chelsea | | Lyon | 0:0, pen. 5:4 | |||||
England, London | |||||||||
07.08 20:05 | Real Madrid | | Roma | 2:1 (2:0) | |||||
USA, East Rutherford | |||||||||
11.08 21:05 | Atlético Madrid | | Inter | 0:1 (0:1) | |||||
Spain, Madrid |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Tottenham Hotspur | 3 | 2 | 0 | 0 | 7-3 | 7 | |||
2. | Borussia Dortmund | 3 | 2 | 0 | 0 | 6-3 | 7 | |||
3. | Inter | 3 | 2 | 0 | 0 | 3-1 | 7 | |||
4. | Arsenal | 3 | 1 | 0 | 0 | 7-3 | 6 | |||
5. | Liverpool | 3 | 2 | 0 | 1 | 7-5 | 6 | |||
6. | Real Madrid | 3 | 2 | 0 | 1 | 6-4 | 6 | |||
7. | Juventus | 3 | 1 | 0 | 1 | 4-4 | 5 | |||
8. | Chelsea | 3 | 0 | 0 | 0 | 2-2 | 5 | |||
9. | Manchester United | 3 | 1 | 0 | 1 | 4-6 | 5 | |||
10. | Lyon | 3 | 3 | 0 | 1 | 3-3 | 4 | |||
11. | Milan | 3 | 1 | 0 | 1 | 2-2 | 4 | |||
12. | Benfica | 3 | 0 | 0 | 1 | 5-6 | 3 | |||
13. | Bayern | 3 | 1 | 0 | 2 | 5-6 | 3 | |||
14. | Manchester City | 3 | 1 | 0 | 2 | 4-5 | 3 | |||
15. | Roma | 3 | 1 | 0 | 2 | 6-8 | 3 | |||
16. | Paris Saint-Germain | 3 | 1 | 0 | 2 | 5-10 | 3 | |||
17. | Atlético Madrid | 3 | 0 | 0 | 2 | 3-5 | 2 | |||
18. | Barcelona | 3 | 0 | 0 | 2 | 4-7 | 2 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
28.08 21:00 | Dinamo Zagreb | | Young Boys | 1:2 (1:0) | 1:1 (1:1) | 2:3 | |||
Zagreb | |||||||||
28.08 22:00 | Dynamo Kyiv | | Ajax | 0:0 | 1:3 (1:3) | 1:3 | |||
Kiev | |||||||||
28.08 22:00 | AÉK | | Vidi | 1:1 (0:0) | 2:1 (1:0) | 3:2 | |||
Athens | |||||||||
29.08 21:00 | PSV | | BATE | 3:0 (2:0) | 3:2 (1:1) | 6:2 | |||
Eindhoven | |||||||||
29.08 21:00 | Red Bull | | Crvena Zvezda | 2:2 (1:0) | 0:0 | 2:2 | |||
Salzburg | |||||||||
29.08 22:00 | PAÓK | | Benfica | 1:4 (1:3) | 1:1 (0:1) | 2:5 | |||
Thessaloniki | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.08 20:00 | Benfica | | PAÓK | 1:1 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
21.08 21:00 | Crvena Zvezda | | Red Bull | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
21.08 22:00 | BATE | | PSV | 2:3 (1:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
22.08 21:00 | Ajax | | Dynamo Kyiv | 3:1 (3:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
22.08 21:00 | Vidi | | AÉK | 1:2 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
22.08 21:00 | Young Boys | | Dinamo Zagreb | 1:1 (1:1) | |||||
Bern |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.08 19:30 | Dynamo Kyiv | | Slavia Praha | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Kiev | |||||||||
14.08 20:00 | Fenerbahçe | | Benfica | 1:1 (1:1) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
İstanbul | |||||||||
14.08 20:00 | Vidi | | Malmö | 0:0 | 1:1 (0:0) | 1:1 | |||
Felcsút | |||||||||
14.08 20:00 | Dinamo Zagreb | | Astana | 1:0 (0:0) | 2:0 (1:0) | 3:0 | |||
Zagreb | |||||||||
14.08 20:00 | BATE | | Qarabağ | 1:1 (1:0) | 1:0 (1:0) | 2:1 | |||
Barysaw | |||||||||
14.08 20:15 | Shkëndija | | Red Bull | 0:1 (0:0) | 0:3 (0:2) | 0:4 | |||
Skopje | |||||||||
14.08 20:30 | Spartak Moscow | | PAÓK | 0:0 | 2:3 (2:3) | 2:3 | |||
Moscow | |||||||||
14.08 20:30 | Ajax | | Standard | 3:0 (2:0) | 2:2 (2:0) | 5:2 | |||
Amsterdam | |||||||||
14.08 20:30 | Spartak Trnava | | Crvena Zvezda | 1:2 aet (1:1, 1:1) | 1:1 (1:1) | 2:3 | |||
Trnava | |||||||||
14.08 21:00 | AÉK | | Celtic | 2:1 (1:0) | 1:1 (1:1) | 3:2 | |||
Athens | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.08 19:15 | Malmö | | Vidi | 1:1 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
07.08 19:30 | Slavia Praha | | Dynamo Kyiv | 1:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
07.08 20:00 | Benfica | | Fenerbahçe | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
07.08 20:00 | Standard | | Ajax | 2:2 (0:2) | |||||
Liège | |||||||||
07.08 20:00 | Astana | | Dinamo Zagreb | 0:2 (0:1) | |||||
Astana | |||||||||
07.08 20:30 | Crvena Zvezda | | Spartak Trnava | 1:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
07.08 21:00 | Qarabağ | | BATE | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
08.08 19:00 | Red Bull | | Shkëndija | 3:0 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
08.08 19:45 | Celtic | | AÉK | 1:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
08.08 20:00 | PAÓK | | Spartak Moscow | 3:2 (3:2) | |||||
Thessaloniki |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.08 19:00 | Midtjylland | | Astana | 0:0 | 1:2 (0:1) | 1:2 | |||
Herning | |||||||||
01.08 19:00 | HJK | | BATE | 1:2 (1:2) | 0:0 | 1:2 | |||
Helsinki | |||||||||
01.08 19:15 | Malmö | | CFR | 1:1 (0:1) | 1:0 (1:0) | 2:1 | |||
Malmö | |||||||||
01.08 20:00 | Vidi | | Ludogorets | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Felcsút | |||||||||
01.08 20:00 | Basel | | PAÓK | 0:3 (0:1) | 1:2 (0:1) | 1:5 | |||
Basel | |||||||||
01.08 20:30 | Sturm | | Ajax | 1:3 (0:1) | 0:2 (0:1) | 1:5 | |||
Graz | |||||||||
01.08 20:30 | Sūduva | | Crvena Zvezda | 0:2 (0:2) | 0:3 (0:2) | 0:5 | |||
Marijampolė | |||||||||
01.08 20:45 | Rosenborg | | Celtic | 0:0 | 1:3 (1:1) | 1:3 | |||
Trondheim | |||||||||
01.08 21:00 | Qarabağ | | Kukësi | 3:0 (1:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Bakı |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
30.08 18:30 | AEK Larnaca | | Trenčín | 3:0 (2:0) | 1:1 (0:0) | 4:1 | |||
Larnaca | |||||||||
30.08 18:30 | RB Leipzig | | Zorya Lugansk | 3:2 (1:1) | 0:0 | 3:2 | |||
Leipzig | |||||||||
30.08 18:30 | København | | Atalanta | 0:0 aet, pen. 4:3 | 0:0 | 0:0 | |||
København | |||||||||
30.08 19:00 | Molde | | Zenit | 2:1 (0:1) | 1:3 (1:0) | 3:4 | |||
Molde | |||||||||
30.08 19:00 | FK Ufa | | Rangers | 1:1 (1:1) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Ufa | |||||||||
30.08 19:15 | Midtjylland | | Malmö | 0:2 (0:1) | 2:2 (0:2) | 2:4 | |||
Herning | |||||||||
30.08 19:45 | Burnley | | Olympiakós | 1:1 (0:0) | 1:3 (1:1) | 2:4 | |||
Burnley | |||||||||
30.08 20:00 | Apollon | | Basel | 1:0 (0:0) | 2:3 (0:1) | 3:3 | |||
Nicosia | |||||||||
30.08 20:00 | Beşiktaş | | Partizan | 3:0 (2:0) | 1:1 (1:1) | 4:1 | |||
İstanbul | |||||||||
30.08 20:00 | Astana | | APOEL | 1:0 aet (1:0, 1:0), pen. 2:1 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Astana | |||||||||
30.08 20:00 | CFR | | F91 | 2:3 (0:0) | 0:2 (0:0) | 2:5 | |||
Cluj-Napoca | |||||||||
30.08 20:00 | Celtic | | Sūduva | 3:0 (1:0) | 1:1 (1:1) | 4:1 | |||
Glasgow | |||||||||
30.08 20:00 | Ludogorets | | Torpedo Kutaisi | 4:0 (2:0) | 1:0 (1:0) | 5:0 | |||
Razgrad | |||||||||
30.08 20:00 | Maccabi Tel Aviv | | Sarpsborg | 2:1 (0:0) | 1:3 (1:2) | 3:4 | |||
Netanya | |||||||||
30.08 20:15 | Shkëndija | | Rosenborg | 0:2 (0:0) | 1:3 (0:3) | 1:5 | |||
Skopje | |||||||||
30.08 20:30 | Brøndby | | Genk | 2:4 (1:2) | 2:5 (0:2) | 4:9 | |||
København | |||||||||
30.08 20:30 | Spartak Trnava | | Olimpija Ljubljana | 1:1 (1:1) | 2:0 (2:0) | 3:1 | |||
Trnava Štadión Antona Malatinského | |||||||||
30.08 20:45 | Bordeaux | | Gent | 2:0 (1:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Bordeaux | |||||||||
30.08 21:00 | Qarabağ | | Sheriff | 3:0 (2:0) | 0:1 (0:1) | 3:1 | |||
Bakı | |||||||||
30.08 21:30 | Steaua | | Rapid Wien | 2:1 (2:0) | 1:3 (0:2) | 3:4 | |||
Bucureşti | |||||||||
30.08 21:45 | Sevilla | | Sigma | 3:0 (2:0) | 1:0 (0:0) | 4:0 | |||
Sevilla | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.08 18:30 | Trenčín | | AEK Larnaca | 1:1 (0:0) | |||||
Žilina | |||||||||
23.08 19:00 | Zenit | | Molde | 3:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
23.08 19:00 | Sigma | | Sevilla | 0:1 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
23.08 19:05 | Sarpsborg | | Maccabi Tel Aviv | 3:1 (2:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
23.08 19:15 | Malmö | | Midtjylland | 2:2 (2:0) | |||||
Malmö | |||||||||
23.08 19:45 | Rangers | | FK Ufa | 1:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
23.08 20:00 | APOEL | | Astana | 1:0 (0:0) | |||||
Nicosia | |||||||||
23.08 20:00 | F91 | | CFR | 2:0 (0:0) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
23.08 20:00 | Sūduva | | Celtic | 1:1 (1:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
23.08 20:00 | Sheriff | | Qarabağ | 1:0 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
23.08 20:00 | Torpedo Kutaisi | | Ludogorets | 0:1 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
23.08 20:00 | Atalanta | | København | 0:0 | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
23.08 20:00 | Basel | | Apollon | 3:2 (1:0) | |||||
Basel | |||||||||
23.08 20:30 | Genk | | Brøndby | 5:2 (2:0) | |||||
Genk | |||||||||
23.08 20:30 | Partizan | | Beşiktaş | 1:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
23.08 20:30 | Olimpija Ljubljana | | Spartak Trnava | 0:2 (0:2) | |||||
Ljubljana | |||||||||
23.08 20:30 | Rapid Wien | | Steaua | 3:1 (2:0) | |||||
Wien | |||||||||
23.08 20:45 | Rosenborg | | Shkëndija | 3:1 (3:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
23.08 20:45 | Gent | | Bordeaux | 0:0 | |||||
Gent | |||||||||
23.08 21:00 | Olympiakós | | Burnley | 3:1 (1:1) | |||||
Piraeus | |||||||||
23.08 21:30 | Zorya Lugansk | | RB Leipzig | 0:0 | |||||
Zaporizhia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16.08 17:00 | Progrès | | FK Ufa | 2:2 (1:0) | 1:2 (0:1) | 3:4 | |||
Déifferdang | |||||||||
16.08 18:30 | København | | CSKA Sofia | 2:1 (1:0) | 2:1 (0:1) | 4:2 | |||
København | |||||||||
16.08 18:30 | AEK Larnaca | | Sturm | 5:0 (1:0) | 2:0 (0:0) | 7:0 | |||
Larnaca | |||||||||
16.08 19:00 | Molde | | Hibernian | 3:0 (1:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Molde | |||||||||
16.08 19:00 | Valur | | Sheriff | 2:1 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:2 | |||
Reykjavík | |||||||||
16.08 19:00 | Midtjylland | | The New Saints | 3:1 (1:1) | 2:0 (2:0) | 5:1 | |||
Herning | |||||||||
16.08 19:00 | Kukësi | | Torpedo Kutaisi | 2:0 (1:0) | 2:5 (1:4) | 4:5 | |||
Elbasan | |||||||||
16.08 19:00 | HJK | | Olimpija Ljubljana | 1:4 (0:1) | 0:3 (0:1) | 1:7 | |||
Helsinki | |||||||||
16.08 19:30 | Luzern | | Olympiakós | 1:3 (0:1) | 0:4 (0:3) | 1:7 | |||
Luzern | |||||||||
16.08 19:30 | Universitatea | | RB Leipzig | 1:1 (0:1) | 1:3 (0:1) | 2:4 | |||
Craiova | |||||||||
16.08 19:45 | LASK | | Beşiktaş | 2:1 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
Linz | |||||||||
16.08 19:45 | Burnley | | İstanbul Başakşehir | 1:0 aet (0:0, 0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Burnley | |||||||||
16.08 20:00 | Brøndby | | Spartak Zlatibor Voda | 2:1 (0:0) | 2:0 (1:0) | 4:1 | |||
København | |||||||||
16.08 20:00 | Zenit | | Dynamo Minsk | 8:1 aet (1:0, 4:0) | 0:4 (0:3) | 8:5 | |||
Saint Petersburg | |||||||||
16.08 20:00 | Atalanta | | Hapoel Haifa | 2:0 (0:0) | 4:1 (2:1) | 6:1 | |||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
16.08 20:00 | Basel | | Vitesse | 1:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Basel | |||||||||
16.08 20:00 | Žalgiris | | Sevilla | 0:5 (0:3) | 0:1 (0:1) | 0:6 | |||
Vilnius | |||||||||
16.08 20:00 | Qayrat | | Sigma | 1:2 (0:1) | 0:2 (0:1) | 1:4 | |||
Almaty | |||||||||
16.08 20:00 | Zrinjski | | Ludogorets | 1:1 (0:1) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Široki Brijeg | |||||||||
16.08 20:00 | F91 | | Legia Warszawa | 2:2 (2:1) | 2:1 (1:1) | 4:3 | |||
Lëtzebuerg | |||||||||
16.08 20:00 | CFR | | Alashkert | 5:0 (2:0) | 2:0 (1:0) | 7:0 | |||
Cluj-Napoca | |||||||||
16.08 20:00 | Sūduva | | Spartaks Jurmala | 0:0 | 1:0 (0:0) | 1:0 | |||
Marijampolė | |||||||||
16.08 20:15 | Maribor | | Rangers | 0:0 | 1:3 (1:1) | 1:3 | |||
Maribor | |||||||||
16.08 20:15 | Lech | | Genk | 1:2 (0:2) | 0:2 (0:1) | 1:4 | |||
Poznań | |||||||||
16.08 20:15 | APOEL | | Hapoel Be'er Sheva | 3:1 (0:1) | 2:2 (2:1) | 5:3 | |||
Nicosia | |||||||||
16.08 20:30 | Feyenoord | | Trenčín | 1:1 (1:1) | 0:4 (0:3) | 1:5 | |||
Rotterdam | |||||||||
16.08 20:30 | Gent | | Jagiellonia | 3:1 (1:0) | 1:0 (0:0) | 4:1 | |||
Gent | |||||||||
16.08 20:30 | Maccabi Tel Aviv | | Pyunik | 2:1 (0:1) | 0:0 | 2:1 | |||
Netanya | |||||||||
16.08 20:30 | Braga | | Zorya Lugansk | 2:2 (0:0) | 1:1 (0:0) | 3:3 | |||
Braga | |||||||||
16.08 20:30 | Partizan | | Nordsjælland | 3:2 (3:1) | 2:1 (1:0) | 5:3 | |||
Belgrade | |||||||||
16.08 20:30 | Rapid Wien | | Slovan Bratislava | 4:0 (1:0) | 1:2 (1:1) | 5:2 | |||
Wien | |||||||||
16.08 20:45 | Bordeaux | | FK Mariupol | 2:1 (0:0) | 3:1 (2:1) | 5:2 | |||
Bordeaux | |||||||||
16.08 20:45 | Dynamo Brest | | Apollon | 1:0 (0:0) | 0:4 (0:0) | 1:4 | |||
Brest | |||||||||
16.08 20:45 | Rijeka | | Sarpsborg | 0:1 (0:0) | 1:1 (0:0) | 1:2 | |||
Rijeka | |||||||||
16.08 20:45 | Rosenborg | | Cork City | 3:0 (2:0) | 2:0 (2:0) | 5:0 | |||
Trondheim | |||||||||
16.08 21:30 | Steaua | | Hajduk Split | 2:1 (0:0) | 0:0 | 2:1 | |||
Bucureşti | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.08 20:00 | Pyunik | | Maccabi Tel Aviv | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
09.08 18:30 | RB Leipzig | | Universitatea | 3:1 (1:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
09.08 19:00 | Trenčín | | Feyenoord | 4:0 (3:0) | |||||
Žilina | |||||||||
09.08 19:00 | Sturm | | AEK Larnaca | 0:2 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
09.08 19:00 | Hapoel Haifa | | Atalanta | 1:4 (1:2) | |||||
Haifa | |||||||||
09.08 19:00 | Sigma | | Qayrat | 2:0 (1:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
09.08 19:00 | Spartaks Jurmala | | Sūduva | 0:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
09.08 19:00 | FK Ufa | | Progrès | 2:1 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
09.08 19:20 | Jagiellonia | | Gent | 0:1 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
09.08 19:45 | Rangers | | Maribor | 3:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
09.08 19:45 | Hibernian | | Molde | 0:0 | |||||
Edinburgh | |||||||||
09.08 19:45 | Nordsjælland | | Partizan | 1:2 (0:1) | |||||
Farum | |||||||||
09.08 19:45 | Cork City | | Rosenborg | 0:2 (0:2) | |||||
Cork | |||||||||
09.08 19:45 | The New Saints | | Midtjylland | 0:2 (0:2) | |||||
Cardiff | |||||||||
09.08 20:00 | FK Mariupol | | Bordeaux | 1:3 (1:2) | |||||
Odesa | |||||||||
09.08 20:00 | Apollon | | Dynamo Brest | 4:0 (0:0) | |||||
Nicosia | |||||||||
09.08 20:00 | Beşiktaş | | LASK | 1:0 (1:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
09.08 20:00 | İstanbul Başakşehir | | Burnley | 0:0 | |||||
İstanbul | |||||||||
09.08 20:00 | Dynamo Minsk | | Zenit | 4:0 (3:0) | |||||
Minsk | |||||||||
09.08 20:00 | Genk | | Lech | 2:0 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
09.08 20:00 | Vitesse | | Basel | 0:1 (0:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
09.08 20:00 | Ludogorets | | Zrinjski | 1:0 (1:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
09.08 20:00 | Alashkert | | CFR | 0:2 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
09.08 20:00 | Olimpija Ljubljana | | HJK | 3:0 (1:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
09.08 20:00 | Sheriff | | Valur | 1:0 (0:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
09.08 20:00 | Hapoel Be'er Sheva | | APOEL | 2:2 (1:2) | |||||
Beersheba | |||||||||
09.08 20:45 | CSKA Sofia | | København | 1:2 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
09.08 20:45 | Hajduk Split | | Steaua | 0:0 | |||||
Split | |||||||||
09.08 20:45 | Spartak Zlatibor Voda | | Brøndby | 0:2 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
09.08 20:45 | Sarpsborg | | Rijeka | 1:1 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
09.08 21:00 | Olympiakós | | Luzern | 4:0 (3:0) | |||||
Piraeus | |||||||||
09.08 21:00 | Legia Warszawa | | F91 | 1:2 (1:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
09.08 21:00 | Torpedo Kutaisi | | Kukësi | 5:2 (4:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
09.08 21:05 | Slovan Bratislava | | Rapid Wien | 2:1 (1:1) | |||||
Bratislava | |||||||||
09.08 21:30 | Zorya Lugansk | | Braga | 1:1 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
09.08 21:45 | Sevilla | | Žalgiris | 1:0 (1:0) | |||||
Sevilla |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.08 18:00 | Fola | | Genk | 1:4 (0:2) | 0:5 (0:4) | 1:9 | |||
Esch-Uelzecht | |||||||||
02.08 17:00 | Laçi | | Molde | 0:2 (0:2) | 0:3 (0:2) | 0:5 | |||
Laç | |||||||||
02.08 17:30 | Trenčín | | Górnik | 4:1 (2:0) | 1:0 (1:0) | 5:1 | |||
Миява | |||||||||
02.08 18:00 | Valetta | | Zrinjski | 1:2 (0:1) | 1:1 (0:0) | 2:3 | |||
Ta' Qali | |||||||||
02.08 18:30 | Lillestrøm | | LASK | 1:2 (0:1) | 0:4 (0:2) | 1:6 | |||
Lillestrøm | |||||||||
02.08 18:30 | AEK Larnaca | | Dundalk | 4:0 (3:0) | 0:0 | 4:0 | |||
Larnaca | |||||||||
02.08 18:30 | Häcken | | RB Leipzig | 1:1 (0:0) | 0:4 (0:2) | 1:5 | |||
Göteborg | |||||||||
02.08 19:00 | Vaduz | | Žalgiris | 1:1 (1:0) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Vaduz | |||||||||
02.08 19:00 | Trakai | | Partizan | 1:1 (1:1) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Vilnius | |||||||||
02.08 19:00 | Lincoln Red Imps | | The New Saints | 1:1 (1:0) | 1:2 (1:1) | 2:3 | |||
Gibraltar | |||||||||
02.08 19:00 | AIK | | Nordsjælland | 0:1 (0:1) | 0:1 (0:1) | 0:2 | |||
Stockholm | |||||||||
02.08 19:00 | Slavia Sofia | | Hajduk Split | 2:3 (1:1) | 0:1 (0:0) | 2:4 | |||
Sofia | |||||||||
02.08 19:00 | Alashkert | | Sutjeska | 0:0 | 1:0 (1:0) | 1:0 | |||
Yerevan | |||||||||
02.08 19:00 | Flora | | APOEL | 2:0 (2:0) | 0:5 (0:2) | 2:5 | |||
Tallinn | |||||||||
02.08 19:00 | Víkingur | | Torpedo Kutaisi | 0:4 (0:2) | 0:3 (0:1) | 0:7 | |||
Toftir Tofta Stadium | |||||||||
02.08 19:00 | Dynamo Minsk | | DAC 1904 | 4:1 (1:0) | 3:1 (1:1) | 7:2 | |||
Minsk | |||||||||
02.08 19:00 | Progrès | | Honvéd | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Déifferdang | |||||||||
02.08 19:00 | Sparta Praha | | Spartak Zlatibor Voda | 2:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 2:3 | |||
Praha | |||||||||
02.08 19:00 | Admira Wacker | | CSKA Sofia | 1:3 (0:1) | 0:3 (0:3) | 1:6 | |||
Maria Enzersdorf | |||||||||
02.08 19:15 | FH | | Hapoel Haifa | 0:1 (0:0) | 1:1 (0:0) | 1:2 | |||
Hafnarfjörður | |||||||||
02.08 19:30 | Slovan Bratislava | | Balzan | 3:1 (1:0) | 1:2 (0:1) | 4:3 | |||
Bratislava | |||||||||
02.08 19:45 | Burnley | | Aberdeen | 3:1 aet (1:1, 1:1) | 1:1 (0:1) | 4:2 | |||
Burnley | |||||||||
02.08 19:45 | Rangers | | Osijek | 1:1 (0:0) | 1:0 (1:0) | 2:1 | |||
Glasgow | |||||||||
02.08 20:00 | Beşiktaş | | B36 | 6:0 (2:0) | 2:0 (2:0) | 8:0 | |||
İstanbul | |||||||||
02.08 20:00 | Valur | | Santa Coloma | 3:0 (0:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Reykjavík | |||||||||
02.08 20:00 | Crusaders | | Olimpija Ljubljana | 1:1 (1:1) | 1:5 (0:1) | 2:6 | |||
Belfast | |||||||||
02.08 20:00 | Vitesse | | Viitorul | 3:1 (1:0) | 2:2 (0:1) | 5:3 | |||
Arnhem | |||||||||
02.08 20:00 | FK Mariupol | | Djurgårdens | 2:1 aet (0:0, 1:1) | 1:1 (1:0) | 3:2 | |||
Odesa | |||||||||
02.08 20:00 | Apollon | | Željezničar | 3:1 (1:1) | 2:1 (1:0) | 5:2 | |||
Nicosia | |||||||||
02.08 20:00 | Rio Ave | | Jagiellonia | 4:4 (2:1) | 0:1 (0:1) | 4:5 | |||
Vila do Conde | |||||||||
02.08 20:00 | København | | Stjarnan | 5:0 (3:0) | 2:0 (0:0) | 7:0 | |||
København | |||||||||
02.08 20:15 | Sarajevo | | Atalanta | 0:8 (0:5) | 2:2 (0:2) | 2:10 | |||
Sarajevo | |||||||||
02.08 20:15 | Maribor | | Chikhura | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Maribor | |||||||||
02.08 20:15 | Atrómītos | | Dynamo Brest | 1:1 (0:0) | 3:4 (0:2) | 4:5 | |||
Athens | |||||||||
02.08 20:30 | Domžale | | FK Ufa | 1:1 (0:0) | 0:0 | 1:1 | |||
Domžale | |||||||||
02.08 20:45 | AZ | | Qayrat | 2:1 (1:1) | 0:2 (0:1) | 2:3 | |||
Alkmaar | |||||||||
02.08 20:45 | Bordeaux | | Ventspils | 2:1 (1:0) | 1:0 (1:0) | 3:1 | |||
Bordeaux | |||||||||
02.08 20:45 | Drita | | F91 | 1:1 (1:0) | 1:2 (1:0) | 2:3 | |||
Kosovska Mitrovica | |||||||||
02.08 20:45 | La Fiorita | | Spartaks Jurmala | 0:3 (0:2) | 0:6 (0:3) | 0:9 | |||
Italy, Forlì | |||||||||
02.08 20:45 | Lech | | Shakhtsyor Soligorsk | 3:1 aet (1:0, 1:1) | 1:1 (0:0) | 4:2 | |||
Poznań | |||||||||
02.08 20:45 | Sarpsborg | | St. Gallen | 1:0 (1:0) | 1:2 (1:1) | 2:2 | |||
Sarpsborg | |||||||||
02.08 21:00 | Asteras | | Hibernian | 1:1 (0:1) | 2:3 (2:0) | 3:4 | |||
Tripoli | |||||||||
02.08 21:00 | Újpest | | Sevilla | 1:3 (0:1) | 0:4 (0:3) | 1:7 | |||
Budapest | |||||||||
02.08 21:00 | Radnički | | Maccabi Tel Aviv | 2:2 (1:2) | 0:2 (0:0) | 2:4 | |||
Niŝ | |||||||||
02.08 21:30 | Steaua | | Rudar | 4:0 (1:0) | 2:0 (1:0) | 6:0 | |||
Bucureşti |
15.08 22:00 | Real Madrid | | Atlético Madrid | 2:4 aet (1:1, 2:2) | |||||
Estonia, Tallinn |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
28.08 19:30 | Santos | | Independiente | 0:0 | 0:3 | 0:3 | |||
São Paulo | |||||||||
28.08 19:45 | Atlético Nacional | | Atlético Tucumán | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Medellín | |||||||||
28.08 21:45 | Grêmio | | Estudiantes | 2:1 (1:1), pen. 5:3 | 1:2 (1:2) | 3:3 | |||
Porto Alegre | |||||||||
29.08 19:30 | River Plate | | Racing Club | 3:0 (2:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Buenos Aires | |||||||||
29.08 21:45 | Corinthians | | Colo-Colo | 2:1 (1:1) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
São Paulo | |||||||||
29.08 21:45 | Cruzeiro | | Flamengo | 0:1 (0:0) | 2:0 (1:0) | 2:1 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
30.08 18:30 | Libertad | | Boca Juniors | 2:4 (2:2) | 0:2 (0:2) | 2:6 | |||
Asunción | |||||||||
30.08 21:45 | Palmeiras | | Cerro Porteño | 0:1 (0:0) | 2:0 (0:0) | 2:1 | |||
São Paulo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.08 21:45 | Estudiantes | | Grêmio | 2:1 (2:1) | |||||
La Plata | |||||||||
08.08 19:30 | Boca Juniors | | Libertad | 2:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
08.08 20:45 | Colo-Colo | | Corinthians | 1:0 (1:0) | |||||
Santiago | |||||||||
08.08 21:45 | Flamengo | | Cruzeiro | 0:2 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
09.08 19:30 | Racing Club | | River Plate | 0:0 | |||||
Avellaneda | |||||||||
09.08 20:45 | Cerro Porteño | | Palmeiras | 0:2 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
09.08 21:45 | Atlético Tucumán | | Atlético Nacional | 2:0 (1:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
21.08 21:45 | Independiente | | Santos | 3:0 | |||||
Avellaneda |
Day 1 | |||||||||
21.08 19:30 | Defensa y Justicia | | Banfield | 0:0 | |||||
Florencio Varela | |||||||||
22.08 19:30 | San Lorenzo de Almagro | | Nacional | 3:1 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
22.08 19:45 | LDU | | Deportivo Cali | 1:0 (1:0) | |||||
Quito |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.08 21:45 | Banfield | | Boston River | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Banfield | |||||||||
02.08 20:45 | Bolívar | | Deportivo Cali | 1:2 (0:0) | 0:4 (0:1) | 1:6 | |||
La Paz | |||||||||
07.08 19:30 | Peñarol | | Atlético Paranaense | 1:4 (0:1) | 0:2 (0:0) | 1:6 | |||
Montevideo | |||||||||
08.08 21:45 | Cerro | | Bahia | 1:1 (0:1) | 0:2 (0:0) | 1:3 | |||
Montevideo | |||||||||
09.08 19:30 | Vasco da Gama | | LDU | 1:0 (0:0) | 1:3 (0:2) | 2:3 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
14.08 21:45 | Nacional | | Sol de América | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Montevideo | |||||||||
15.08 18:30 | Deportes Temuco | | San Lorenzo de Almagro | 1:0 (0:0) | 0:3 | 1:3 | |||
Temuco | |||||||||
15.08 19:45 | Los Millonarios | | General Diaz | 4:0 (2:0) | 1:1 (0:0) | 5:1 | |||
Bogotá | |||||||||
16.08 19:30 | Botafogo | | Nacional Asuncion | 2:0 (1:0) | 1:2 (1:1) | 3:2 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
16.08 21:45 | Colón | | São Paulo | 0:1 (0:0), pen. 5:3 | 1:0 (0:0) | 1:1 | |||
Santa Fe | |||||||||
16.08 21:45 | Defensor Sporting | | Fluminense | 0:1 (0:0) | 0:2 (0:0) | 0:3 | |||
Montevideo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 18:30 | Nacional Asuncion | | Botafogo | 2:1 (1:1) | |||||
Asunción | |||||||||
02.08 19:30 | São Paulo | | Colón | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
02.08 21:45 | Fluminense | | Defensor Sporting | 2:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro |
Day 1 | |||||||||
27.08 20:30 | Esteghlal | | Al Sadd | 1:3 (1:0) | |||||
Tehran | |||||||||
28.08 18:30 | Al-Duhail | | Piroozi | 1:0 (1:0) | |||||
Doha | |||||||||
28.08 19:00 | Kashima Antlers | | Tianjin Quanjian | 2:0 (0:0) | |||||
Kashima | |||||||||
29.08 19:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Suwon Samsung Bluewings | 0:3 (0:0) | |||||
Jeonju |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
28.08 17:00 | 4.25 | | Home United | 9:1 (4:1) | 2:0 (0:0) | 11:1 | |||
Pyongyang | |||||||||
29.08 16:30 | Altyn Asyr | | Bengaluru | 2:0 (0:0) | 3:2 (2:0) | 5:2 | |||
Balkanabat | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.08 19:30 | Home United | | 4.25 | 0:2 (0:0) | |||||
Singapore | |||||||||
22.08 20:00 | Bengaluru | | Altyn Asyr | 2:3 (0:2) | |||||
Bangalore |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.08 19:30 | Home United | | Ceres-Negros | 2:0 (0:0) | 1:1 (1:1) | 3:1 | |||
Singapore | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 19:30 | Ceres-Negros | | Home United | 1:1 (1:1) | |||||
Bácolod |
Day 6 | |||||||||
28.08 21:00 | Al-Ahly Cairo | | KCCA | 4:3 (1:1) | |||||
Alexandria | |||||||||
28.08 21:00 | Township Rollers | | Espérance | 0:0 | |||||
Gaborone | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.08 20:00 | Espérance | | Al-Ahly Cairo | 0:1 (0:1) | |||||
Radès | |||||||||
18.08 16:00 | KCCA | | Township Rollers | 1:0 (0:0) | |||||
Kampala |
Day 6 | |||||||||
28.08 14:00 | MC Alger | | ES Sétif | 1:2 (1:2) | |||||
Alger | |||||||||
28.08 15:00 | TP Mazembe | | Difaâ | 1:1 (0:0) | |||||
Lubumbashi | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.08 20:00 | ES Sétif | | TP Mazembe | 1:1 (0:0) | |||||
Sétif | |||||||||
18.08 20:00 | Difaâ | | MC Alger | 2:0 (1:0) | |||||
El Jadida |
Day 6 | |||||||||
28.08 16:00 | Togo-Port | | Wydad Casablanca | 0:0 | |||||
Lomé | |||||||||
28.08 18:00 | Mamelodi Sundowns | | Horoya AC | 0:0 | |||||
Atteridgeville | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.08 16:00 | Horoya AC | | Togo-Port | 2:1 (1:0) | |||||
Conakry | |||||||||
17.08 20:00 | Wydad Casablanca | | Mamelodi Sundowns | 1:0 (0:0) | |||||
Casablanca |
Day 6 | |||||||||
28.08 14:00 | Primeiro de Agosto | | Mbabane Swallows | 2:1 (2:0) | |||||
Luanda | |||||||||
28.08 15:00 | ZESCO United | | Étoile du Sahel | 1:1 (1:0) | |||||
Ndola | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.08 15:00 | Mbabane Swallows | | ZESCO United | 0:3 (0:3) | |||||
Manzini | |||||||||
18.08 20:00 | Étoile du Sahel | | Primeiro de Agosto | 1:1 (0:1) | |||||
Sousse |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Étoile du Sahel | 6 | 3 | 3 | 0 | 10-4 | 12 | |||
2. | Primeiro de Agosto | 6 | 2 | 3 | 1 | 6-5 | 9 | |||
3. | ZESCO United | 6 | 1 | 3 | 2 | 7-6 | 6 | |||
4. | Mbabane Swallows | 6 | 1 | 1 | 4 | 3-11 | 4 |
Day 6 | |||||||||
29.08 19:00 | ASEC Mimosas | | AS Vita Club | 2:0 (2:0) | |||||
Abidjan | |||||||||
29.08 20:00 | Raja | | Aduana Stars | 6:0 (4:0) | |||||
Casablanca | |||||||||
Day 5 | |||||||||
19.08 13:00 | Aduana Stars | | ASEC Mimosas | 0:2 (0:2) | |||||
Dormaa Ahenkro | |||||||||
19.08 14:00 | AS Vita Club | | Raja | 2:0 (0:0) | |||||
Kinshasa |
Day 6 | |||||||||
29.08 20:00 | Renaissance | | Songo | 2:1 (1:0) | |||||
Berkane | |||||||||
29.08 21:00 | Al-Masry | | Al-Hilal | 2:0 (1:0) | |||||
Port Said | |||||||||
Day 5 | |||||||||
19.08 15:00 | Songo | | Al-Masry | 1:1 (0:0) | |||||
Beira | |||||||||
19.08 22:00 | Al-Hilal | | Renaissance | 0:2 (0:1) | |||||
Omdurman |
Day 6 | |||||||||
29.08 16:00 | Williamsville | | Djoliba AC | 0:0 | |||||
Abidjan | |||||||||
29.08 17:00 | Enyimba International | | CARA Brazzaville | 1:0 (0:0) | |||||
Aba | |||||||||
Day 5 | |||||||||
19.08 14:00 | CARA Brazzaville | | Williamsville | 3:1 (1:0) | |||||
Brazzaville | |||||||||
19.08 19:00 | Djoliba AC | | Enyimba International | 0:1 (0:0) | |||||
Bamako |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Enyimba International | 6 | 4 | 0 | 2 | 5-5 | 12 | |||
2. | CARA Brazzaville | 6 | 3 | 0 | 3 | 7-5 | 9 | |||
3. | Williamsville | 6 | 2 | 2 | 2 | 5-5 | 8 | |||
4. | Djoliba AC | 6 | 1 | 2 | 3 | 3-5 | 5 |
Day 6 | |||||||||
29.08 14:00 | USM Alger | | Gor Mahia | 2:1 (1:0) | |||||
Alger | |||||||||
29.08 15:00 | Rayon Sports | | Young Africans | 1:0 (1:0) | |||||
Kigali | |||||||||
Day 5 | |||||||||
19.08 19:00 | Gor Mahia | | Rayon Sports | 1:2 (1:1) | |||||
Nairobi | |||||||||
19.08 19:00 | Young Africans | | USM Alger | 2:1 (1:0) | |||||
Dar es Salaam |
03.08 | | ||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
28.08 21:00 | Árabe Unido | | FAS | 3:1 (0:1) | 1:0 (0:0) | 4:1 | |||
Ciudad de Panamá | |||||||||
29.08 21:00 | Universitario | | Herediano | 1:2 (0:0) | 0:3 (0:1) | 1:5 | |||
La Chorrera | |||||||||
30.08 18:00 | Walter Ferretti | | Tauro | 0:4 (0:2) | 1:3 (1:2) | 1:7 | |||
Costa Rica, Heredia | |||||||||
30.08 21:00 | Portmore United | | Motagua | 0:2 (0:1) | 2:3 (0:2) | 2:5 | |||
Kingston | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.08 20:00 | FAS | | Árabe Unido | 0:1 (0:0) | |||||
San Salvador | |||||||||
22.08 20:00 | Herediano | | Universitario | 3:0 (1:0) | |||||
Heredia | |||||||||
23.08 19:00 | Tauro | | Walter Ferretti | 3:1 (2:1) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
23.08 20:00 | Motagua | | Portmore United | 3:2 (2:0) | |||||
Tegucigalpa |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
07.08 18:00 | Belmopan Bandits | | Motagua | 0:1 (0:0) | 0:2 (0:0) | 0:3 | |||
Belmopan | |||||||||
07.08 19:00 | Universitario | | Diriangén | 3:1 (2:0) | 4:0 (0:0) | 7:1 | |||
La Chorrera | |||||||||
07.08 20:00 | Perez Zeledon | | FAS | 1:1 (0:0) | 1:2 (1:0) | 2:3 | |||
Alajuela | |||||||||
08.08 18:00 | Walter Ferretti | | Club Franciscain | 1:0 (0:0), pen. 4:1 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Costa Rica, Heredia | |||||||||
08.08 20:00 | Santa Tecla | | Herediano | 2:1 (2:1) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
San Salvador | |||||||||
09.08 18:30 | Portmore United | | Santos de Guápiles | 1:2 (1:2), pen. 7:6 | 2:1 (2:0) | 3:3 | |||
Kingston | |||||||||
09.08 20:00 | Real España | | Tauro | 1:1 (1:1) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
San Pedro Sula | |||||||||
09.08 21:00 | Arnett Gardens | | Árabe Unido | 2:1 (1:1) | 0:3 (0:0) | 2:4 | |||
Kingston | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 18:00 | Diriangén | | Universitario | 0:4 (0:0) | |||||
Costa Rica, Heredia | |||||||||
01.08 20:00 | Santos de Guápiles | | Portmore United | 1:2 (0:2) | |||||
San José | |||||||||
01.08 20:00 | Club Franciscain | | Walter Ferretti | 1:0 (0:0) | |||||
Fort-de-France | |||||||||
02.08 19:00 | Tauro | | Real España | 1:0 (0:0) | |||||
La Chorrera | |||||||||
02.08 20:00 | Herediano | | Santa Tecla | 1:0 (1:0) | |||||
Heredia |
Day 6 | |||||||||
31.08 19:30 | FK Rostov | | Rubin | 1:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.08 19:30 | Arsenal | | FK Rostov | 0:1 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
25.08 16:00 | Ural | | Akhmat | 2:1 (0:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
25.08 16:30 | Rubin | | CSKA | 1:1 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
25.08 19:00 | Spartak | | Dynamo | 2:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
26.08 16:00 | FK Orenburg | | FK Krasnodar | 1:1 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
26.08 18:30 | FK Ufa | | Zenit | 0:2 (0:2) | |||||
Ufa | |||||||||
26.08 19:00 | Lokomotiv | | Anzhi | 2:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
27.08 19:30 | Yenisey | | Krylia Sovetov | 1:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
Day 4 | |||||||||
17.08 19:30 | Anzhi | | FK Orenburg | 1:3 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
18.08 16:30 | CSKA | | Arsenal | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18.08 19:00 | FK Krasnodar | | Spartak | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18.08 21:30 | Akhmat | | Rubin | 1:1 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
19.08 17:30 | Krylia Sovetov | | Lokomotiv | 0:1 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
19.08 19:00 | Zenit | | Ural | 4:1 (2:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19.08 21:30 | FK Rostov | | Yenisey | 4:0 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
20.08 19:30 | Dynamo | | FK Ufa | 3:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.08 19:30 | Ural | | Dynamo | 1:1 (0:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
11.08 18:30 | Yenisey | | CSKA | 1:1 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
11.08 19:00 | Spartak | | Anzhi | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.08 21:30 | FK Rostov | | Krylia Sovetov | 0:1 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
12.08 16:00 | FK Orenburg | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
12.08 16:30 | Arsenal | | Akhmat | 3:1 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
13.08 19:30 | FK Ufa | | FK Krasnodar | 0:1 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
13.08 20:00 | Rubin | | Zenit | 0:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.08 19:30 | Dynamo | | Rubin | 1:1 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
04.08 16:00 | Ural | | FK Krasnodar | 1:2 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
04.08 16:30 | Zenit | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
04.08 19:00 | Lokomotiv | | Spartak | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
05.08 17:30 | Krylia Sovetov | | FK Orenburg | 0:3 (0:3) | |||||
Samara | |||||||||
05.08 19:00 | CSKA | | FK Rostov | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
05.08 21:30 | Akhmat | | Yenisey | 1:0 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
06.08 19:30 | FK Ufa | | Anzhi | 3:0 (1:0) | |||||
Ufa |
Day 9 | |||||||||
31.08 19:00 | FK Khimki | | Rotor | 1:1 (1:1) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 8 | |||||||||
26.08 14:30 | Zenit-2 | | Spartak-2 | 0:3 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
26.08 16:00 | FK Tyumen | | FK Tambov | 1:3 (1:2) | |||||
Tyumen | |||||||||
26.08 16:00 | Sibir | | FK Khimki | 1:2 (1:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
26.08 17:00 | Baltika | | Shinnik | 1:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
26.08 17:30 | Mordovia | | FK Chertanovo | 1:2 (0:2) | |||||
Saransk | |||||||||
26.08 18:00 | SKA-Khabarovsk | | Luch | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
26.08 18:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Avangard | 0:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
26.08 18:00 | Rotor | | Fakel | 1:2 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
26.08 19:00 | FK Armavir | | FK Sochi | 0:3 (0:1) | |||||
Armavir | |||||||||
26.08 20:00 | FK Krasnodar-2 | | Tom | 1:1 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 7 | |||||||||
18.08 15:00 | Luch | | FK Krasnodar-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
18.08 16:00 | Shinnik | | Zenit-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18.08 17:00 | FK Tyumen | | Sibir | 0:0 | |||||
Tyumen | |||||||||
18.08 18:00 | FK Tambov | | Mordovia | 2:2 (1:2) | |||||
Tambov | |||||||||
18.08 18:00 | FK Chertanovo | | SKA-Khabarovsk | 2:2 (0:2) | |||||
Domodedovo | |||||||||
18.08 18:00 | Avangard | | Baltika | 0:2 (0:2) | |||||
Kursk | |||||||||
18.08 18:00 | Fakel | | FK Khimki | 2:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18.08 19:00 | Tom | | FK Armavir | 3:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
18.08 19:00 | FK Sochi | | FK Nizhniy Novgorod | 0:1 (0:1) | |||||
Sochi | |||||||||
19.08 16:30 | Spartak-2 | | Rotor | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 6 | |||||||||
12.08 16:00 | Zenit-2 | | Avangard | 1:2 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
12.08 16:00 | Shinnik | | Rotor | 0:0 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
12.08 16:00 | FK Khimki | | Spartak-2 | 1:3 (1:3) | |||||
Khimki | |||||||||
12.08 17:00 | FK Tyumen | | Mordovia | 1:1 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
12.08 17:00 | Baltika | | FK Sochi | 2:2 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
12.08 18:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Tambov | 1:2 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
12.08 18:00 | FK Krasnodar-2 | | FK Chertanovo | 3:1 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
12.08 18:00 | Luch | | FK Armavir | 3:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
12.08 18:00 | Fakel | | Sibir | 0:1 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
12.08 19:00 | Tom | | FK Nizhniy Novgorod | 0:1 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
08.08 16:30 | Spartak-2 | | Fakel | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
08.08 17:00 | Zenit-2 | | FK Sochi | 1:4 (0:3) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
08.08 17:00 | Shinnik | | FK Khimki | 0:1 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
08.08 18:30 | FK Tambov | | FK Krasnodar-2 | 1:2 (0:2) | |||||
Tambov | |||||||||
08.08 18:30 | Avangard | | Rotor | 1:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
08.08 19:00 | Mordovia | | Sibir | 3:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
08.08 19:00 | FK Tyumen | | SKA-Khabarovsk | 1:1 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
08.08 19:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Luch | 0:0 | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
08.08 19:00 | Tom | | Baltika | 1:1 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
08.08 19:30 | FK Chertanovo | | FK Armavir | 1:1 (0:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.08 16:00 | FK Khimki | | Avangard | 3:1 (1:1) | |||||
Khimki | |||||||||
04.08 17:00 | FK Tyumen | | FK Krasnodar-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
04.08 17:00 | Luch | | Baltika | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
04.08 17:00 | Sibir | | Spartak-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
04.08 17:45 | FK Armavir | | FK Tambov | 1:3 (0:1) | |||||
Armavir | |||||||||
04.08 18:00 | SKA-Khabarovsk | | Mordovia | 2:1 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
04.08 18:00 | FK Nizhniy Novgorod | | FK Chertanovo | 2:1 (1:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
04.08 18:00 | Rotor | | FK Sochi | 1:1 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
04.08 18:00 | Fakel | | Shinnik | 3:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
04.08 19:00 | Tom | | Zenit-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Tomsk |
Day 6 | |||||||||
24.08 19:00 | Lokomotiv-Kazanka | | FK Chertanovo-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
25.08 14:00 | Pskov-747 | | FK Kolomna | 0:1 (0:1) | |||||
Pskov | |||||||||
25.08 15:00 | Veles | | FK Dolgoprudny | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
25.08 18:30 | Dnepr | | Luki-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
26.08 18:00 | Torpedo Vladimir | | FK Murom | 3:0 (2:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
27.08 17:00 | Leningradets | | Znamya Truda | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.08 16:30 | FK Chertanovo-2 | | Torpedo Vladimir | 2:2 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17.08 17:30 | FK Kolomna | | Leningradets | 1:3 (0:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
17.08 18:00 | Znamya Truda | | Dnepr | 1:0 (1:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
17.08 18:00 | FK Dolgoprudny | | Tekstilshchik | 0:2 (0:2) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
17.08 18:30 | Luki-Energiya | | Lokomotiv-Kazanka | 1:2 (0:1) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
17.08 19:00 | FK Murom | | Veles | 2:2 (1:0) | |||||
Murom | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.08 16:00 | Leningradets | | Pskov-747 | 2:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
10.08 18:00 | Veles | | FK Chertanovo-2 | 2:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
10.08 18:00 | Torpedo Vladimir | | Luki-Energiya | 0:0 | |||||
Vladimir | |||||||||
10.08 18:30 | Dnepr | | FK Kolomna | 2:2 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
10.08 18:30 | Tekstilshchik | | FK Murom | 3:2 (2:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
10.08 19:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Znamya Truda | 2:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.08 15:00 | FK Chertanovo-2 | | Tekstilshchik | 1:4 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
03.08 18:00 | FK Kolomna | | Lokomotiv-Kazanka | 0:1 (0:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
03.08 18:00 | Znamya Truda | | Torpedo Vladimir | 0:3 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
03.08 18:30 | Pskov-747 | | Dnepr | 2:0 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
03.08 18:30 | Luki-Energiya | | Veles | 3:0 (1:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
03.08 19:00 | FK Murom | | FK Dolgoprudny | 3:1 (0:1) | |||||
Murom |
Day 6 | |||||||||
25.08 13:00 | Zorkiy | | Khimik | 3:0 (2:0) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
25.08 14:00 | FK Khimki-M | | Dynamo Bryansk | 0:3 (0:2) | |||||
Khimki | |||||||||
25.08 16:00 | FK Strogino | | Sokol | 0:4 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
25.08 17:00 | Salyut-Belgorod | | FK Ryazan | 0:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
26.08 16:00 | Torpedo Moskva | | Kvant | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
26.08 17:00 | Saturn | | FK Kaluga | 0:1 (0:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
27.08 17:00 | Rotor-2 | | Metallurg | 2:5 (0:4) | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.08 18:30 | FK Kaluga | | Zorkiy | 1:1 (0:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
17.08 17:00 | Metallurg | | Dynamo Bryansk | 1:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
17.08 18:00 | Kvant | | Saturn | 2:1 (0:0) | |||||
Obninsk | |||||||||
17.08 18:00 | Khimik | | Rotor-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
17.08 18:30 | Salyut-Belgorod | | FK Khimki-M | 2:3 (2:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
17.08 18:30 | FK Ryazan | | FK Strogino | 2:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
17.08 19:00 | Sokol | | Torpedo Moskva | 0:2 (0:2) | |||||
Saratov | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.08 15:00 | FK Khimki-M | | Metallurg | 2:9 (1:4) | |||||
Khimki | |||||||||
10.08 17:00 | FK Strogino | | Salyut-Belgorod | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
10.08 18:00 | Dynamo Bryansk | | Khimik | 0:1 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
10.08 19:00 | Zorkiy | | Kvant | 4:1 (1:0) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
10.08 19:00 | Saturn | | Sokol | 1:2 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
11.08 14:00 | Torpedo Moskva | | FK Ryazan | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.08 17:00 | Rotor-2 | | FK Kaluga | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.08 18:00 | Kvant | | Rotor-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Obninsk | |||||||||
03.08 18:30 | Salyut-Belgorod | | Torpedo Moskva | 0:1 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
03.08 18:30 | FK Ryazan | | Saturn | 1:1 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
03.08 18:30 | FK Kaluga | | Dynamo Bryansk | 1:2 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
03.08 19:00 | Sokol | | Zorkiy | 0:1 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
04.08 15:00 | Khimik | | Metallurg | 1:1 (0:0) | |||||
Novomoskovsk |
Day 5 | |||||||||
26.08 16:00 | Legion-Dynamo | | Biolog-Novokubansk | 2:0 (2:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
26.08 17:00 | Dynamo | | SKA | 1:2 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
26.08 17:00 | Mashuk-KMV | | Druzhba | 0:2 (0:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
26.08 17:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Angusht | 1:1 (0:1) | |||||
Bataysk | |||||||||
26.08 18:00 | Spartak Vladikavkaz | | Chaika | 2:3 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
26.08 18:30 | Urozhay | | Volgar | 2:1 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
27.08 18:00 | FK Krasnodar-3 | | Spartak-Nalchik | 0:2 (0:2) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.08 17:00 | Angusht | | Legion-Dynamo | 1:1 (0:1) | |||||
Nazran | |||||||||
18.08 17:00 | Biolog-Novokubansk | | Spartak Vladikavkaz | 2:0 (1:0) | |||||
Progress | |||||||||
18.08 17:00 | SKA | | Urozhay | 0:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18.08 18:00 | Chernomorets | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 5:0 (3:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
18.08 19:00 | Chaika | | Mashuk-KMV | 3:1 (0:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
18.08 19:00 | Druzhba | | Dynamo | 3:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
Day 3 | |||||||||
11.08 16:00 | Spartak Vladikavkaz | | Angusht | 0:0 | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
11.08 16:30 | Legion-Dynamo | | Chernomorets | 0:1 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
11.08 17:00 | Dynamo | | Chaika | 1:4 (0:3) | |||||
Stavropol | |||||||||
11.08 17:30 | FK Krasnodar-3 | | Urozhay | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
11.08 18:00 | Mashuk-KMV | | Biolog-Novokubansk | 0:1 (0:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
11.08 19:00 | Druzhba | | SKA | 2:1 (2:0) | |||||
Maykop | |||||||||
12.08 17:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Spartak-Nalchik | 1:3 (1:2) | |||||
Bataysk | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.08 17:00 | Angusht | | Mashuk-KMV | 0:0 | |||||
Nazran | |||||||||
03.08 17:30 | Spartak-Nalchik | | Legion-Dynamo | 1:1 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
03.08 17:30 | Biolog-Novokubansk | | Dynamo | 1:1 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
03.08 18:30 | Chernomorets | | Spartak Vladikavkaz | 2:2 (0:2) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
03.08 19:00 | Chaika | | Druzhba | 1:0 (1:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
03.08 19:00 | Volgar | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 2:1 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
03.08 19:00 | FK Krasnodar-3 | | SKA | 3:1 (1:1) | |||||
Krasnodar |
Day 6 | |||||||||
26.08 16:00 | Neftekhimik | | FK Chelyabinsk | 2:1 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
26.08 16:00 | KAMAZ | | Ural-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
26.08 17:00 | Nosta | | Lada-Tolyatti | 1:0 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
26.08 18:00 | Zenit-Izhevsk | | Syzran-2003 | 1:3 (1:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
27.08 18:00 | FK Ufa-2 | | Volga | 1:3 (1:2) | |||||
Ufa | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.08 18:00 | Lada-Tolyatti | | Neftekhimik | 1:1 (0:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
17.08 18:00 | Volga | | Zenit-Izhevsk | 2:0 (2:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
18.08 15:00 | Ural-2 | | Zvezda | 1:3 (1:1) | |||||
Sysert | |||||||||
18.08 17:00 | FK Chelyabinsk | | FK Ufa-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18.08 17:00 | Syzran-2003 | | KAMAZ | 0:0 | |||||
Syzran | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.08 15:00 | FK Ufa-2 | | Lada-Tolyatti | 0:1 (0:1) | |||||
Ufa | |||||||||
11.08 16:00 | KAMAZ | | Volga | 2:1 (0:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
11.08 17:00 | Neftekhimik | | Nosta | 2:1 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
11.08 19:00 | Zvezda | | Syzran-2003 | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
12.08 18:00 | Zenit-Izhevsk | | FK Chelyabinsk | 1:1 (1:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
Day 3 | |||||||||
02.08 18:00 | Volga | | Zvezda | 2:0 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
03.08 18:00 | Nosta | | FK Ufa-2 | 4:0 (1:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
03.08 18:00 | Lada-Tolyatti | | Zenit-Izhevsk | 2:0 (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
03.08 18:30 | FK Chelyabinsk | | KAMAZ | 0:1 (0:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
03.08 19:00 | Syzran-2003 | | Ural-2 | 2:1 (2:0) | |||||
Syzran |
Day 6 | |||||||||
29.08 18:00 | FK Chita | | Sibir-2 | 3:1 (3:0) | |||||
Chita | |||||||||
29.08 18:00 | Zenit | | Sakhalin | 0:1 (0:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
29.08 19:00 | Irtysh | | Dynamo Barnaul | 1:0 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
26.08 16:00 | Zenit | | Sibir-2 | 5:0 (2:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
26.08 17:00 | FK Chita | | Sakhalin | 1:2 (0:1) | |||||
Chita | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.08 15:00 | Sakhalin | | Dynamo Barnaul | 1:1 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
18.08 17:00 | Sibir-2 | | Irtysh | 1:1 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
18.08 18:30 | FK Chita | | Zenit | 1:3 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
Day 3 | |||||||||
15.08 17:00 | Sakhalin | | Irtysh | 0:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
15.08 18:00 | Sibir-2 | | Dynamo Barnaul | 3:1 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 2 | |||||||||
07.08 17:00 | Sakhalin | | Sibir-2 | 2:1 (2:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
07.08 18:30 | Dynamo Barnaul | | FK Chita | 3:0 (2:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
07.08 19:00 | Irtysh | | Zenit | 2:0 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.08 16:00 | Irtysh | | FK Chita | 2:1 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
04.08 18:30 | Dynamo Barnaul | | Zenit | 0:0 | |||||
Barnaul |
22.08 17:00 | Nyva (Vinnytsya) | | Hirnyk-Sport (Horishni Plavni) | 2:1 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
22.08 17:00 | LNZ-Lebedyn (Lebedyn) | | Hirnyk (Kryvyi Rih) | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 2:4 | |||||
Lebedyn | |||||||||
22.08 17:00 | FK Mynai (Mynai) | | Prykarpattya (Ivano-Frankivsk) | 3:1 (3:1) | |||||
Mynai | |||||||||
22.08 17:00 | Viktoriya (Mykolaivka) | | Myr (Hornostayivka) | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 1:3 | |||||
Mykolaivka FC Victoria Stadium | |||||||||
22.08 17:00 | FK Kalush (Kalush) | | Avanhard (Kramatorsk) | 2:1 aet (1:1, 1:1) | |||||
Kalush | |||||||||
22.08 17:00 | Tavriya (Simferopil) | | Volyn (Lutsk) | 2:3 aet (1:1, 1:1) | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium | |||||||||
22.08 17:00 | Krystal (Kherson) | | Ahrobiznes (Volochysk) | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 4:2 | |||||
Kherson | |||||||||
22.08 17:00 | Cherkashchyna-Akademiya (Bilozirya) | | Rukh (Vynnyky) | 3:1 (3:1) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium | |||||||||
22.08 17:00 | Kremin (Kremenchuk) | | Zirka (Kropyvnytskyi) | 1:2 (1:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
22.08 17:00 | Balkany (Zorya) | | MFK Mykolaiv (Mykolaiv) | 0:1 (0:1) | |||||
Zorya | |||||||||
22.08 18:00 | FK Sumy (Sumy) | | Kobra (Kharkiv) | +:- | |||||
Sumy | |||||||||
22.08 19:00 | Ingulets (Petrove) | | Kolos (Kovalivka) | 1:0 (0:0) | |||||
Petrove | |||||||||
22.08 19:00 | Metalist 1925 (Kharkiv) | | Obolon-Brovar (Kyiv) | 2:0 (0:0) | |||||
Kharkiv |
Day 7 | |||||||||
31.08 19:00 | Vorskla | | Chornomorets | 2:1 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
Day 6 | |||||||||
24.08 19:00 | Olympik | | Shakhtar | 2:5 (1:4) | |||||
Kiev | |||||||||
25.08 17:00 | FK Oleksandriya | | Vorskla | 2:0 (2:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
25.08 19:30 | Chornomorets | | Dynamo | 1:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
26.08 19:30 | Karpaty | | Arsenal-Kiev | 1:2 (0:2) | |||||
Lviv | |||||||||
26.08 19:30 | FK Mariupol | | FK Lviv | 2:2 (0:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
26.08 19:30 | Zorya | | Desna | 0:2 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.08 19:00 | Arsenal-Kiev | | Chornomorets | 1:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
18.08 17:00 | FK Lviv | | Shakhtar | 0:2 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
18.08 19:30 | Dynamo | | FK Oleksandriya | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
19.08 17:00 | Desna | | Karpaty | 2:2 (2:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
19.08 19:30 | Zorya | | Olympik | 0:0 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
19.08 19:30 | Vorskla | | FK Mariupol | 2:1 (1:1) | |||||
Poltava | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.08 19:00 | Olympik | | FK Lviv | 1:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
11.08 19:30 | Shakhtar | | Vorskla | 4:1 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
12.08 17:00 | Karpaty | | Zorya | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
12.08 17:00 | FK Oleksandriya | | Arsenal-Kiev | 1:0 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
12.08 19:30 | Chornomorets | | Desna | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.08 19:00 | Dynamo | | Shakhtar | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
04.08 17:00 | Vorskla | | FK Lviv | 1:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
04.08 19:30 | Zorya | | Chornomorets | 1:1 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
05.08 17:00 | Karpaty | | Olympik | 2:2 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
05.08 19:30 | Arsenal-Kiev | | FK Mariupol | 1:2 (1:2) | |||||
Kiev | |||||||||
05.08 19:30 | Desna | | FK Oleksandriya | 0:2 (0:1) | |||||
Chernigiv |
Day 7 | |||||||||
31.08 18:00 | FK Sumy | | Dnipro-1 | 0:4 (0:2) | |||||
Sumy | |||||||||
Day 6 | |||||||||
26.08 17:00 | Kolos | | MFK Mykolaiv | 2:0 (2:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
26.08 17:00 | Balkany | | Zirka | 3:0 (3:0) | |||||
Zorya | |||||||||
26.08 17:00 | Avanhard | | FK Sumy | 6:0 (4:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
26.08 18:30 | Prykarpattya | | Rukh | 1:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
26.08 19:00 | Ingulets | | Hirnyk-Sport | 4:2 (3:2) | |||||
Petrove | |||||||||
26.08 19:00 | Dnipro-1 | | Volyn | 5:0 (2:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
27.08 19:00 | Obolon-Brovar | | Ahrobiznes | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.08 18:00 | MFK Mykolaiv | | Prykarpattya | 1:0 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
18.08 18:00 | Kolos | | Avanhard | 2:2 (2:2) | |||||
Kovalivka | |||||||||
18.08 18:00 | Hirnyk-Sport | | Balkany | 1:0 (1:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
18.08 18:00 | Ahrobiznes | | Dnipro-1 | 0:1 (0:1) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
18.08 18:00 | Volyn | | FK Sumy | 3:0 (2:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
18.08 18:30 | Rukh | | Ingulets | 0:1 (0:1) | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium | |||||||||
18.08 19:00 | Metalist 1925 | | Obolon-Brovar | 0:1 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.08 18:00 | Avanhard | | Volyn | 0:1 (0:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
10.08 18:30 | Prykarpattya | | Kolos | 0:1 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
10.08 18:30 | FK Sumy | | Ahrobiznes | 1:1 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
11.08 17:00 | Balkany | | Rukh | 2:1 (0:0) | |||||
Zorya | |||||||||
11.08 19:00 | Ingulets | | MFK Mykolaiv | 2:0 (2:0) | |||||
Petrove | |||||||||
11.08 19:00 | Dnipro-1 | | Metalist 1925 | 0:2 (0:1) | |||||
Dnipro | |||||||||
12.08 19:00 | Obolon-Brovar | | Zirka | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.08 18:30 | Prykarpattya | | Avanhard | 0:1 (0:1) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
04.08 18:00 | Kolos | | Ingulets | 0:0 | |||||
Kovalivka | |||||||||
04.08 18:00 | Hirnyk-Sport | | Obolon-Brovar | 2:1 (0:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
04.08 18:00 | Zirka | | Dnipro-1 | 0:2 (0:1) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
04.08 18:00 | Ahrobiznes | | Volyn | 0:2 (0:1) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
04.08 18:30 | Rukh | | Kobra | 2:1 (1:1) | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium | |||||||||
05.08 18:00 | MFK Mykolaiv | | Balkany | 2:1 (0:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
05.08 19:00 | Metalist 1925 | | FK Sumy | 4:1 (1:0) | |||||
Kharkiv |
Day 6 | |||||||||
25.08 17:00 | Podillya | | Nyva Ternopil | 0:1 (0:1) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
26.08 17:00 | Polissya | | FK Kalush | 1:1 (0:0) | |||||
Novohrad-Volynskyi | |||||||||
26.08 17:00 | Nyva Vinnytsya | | Bukovyna | 2:1 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
26.08 18:00 | Veres | | FK Mynai | 2:1 (0:1) | |||||
Mlyniv | |||||||||
27.08 17:00 | Cherkashchyna-Akademiya | | Chaika | 1:1 (0:0) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.08 17:00 | Nyva Vinnytsya | | Podillya | 2:2 (0:1) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
18.08 17:00 | FK Kalush | | Veres | 1:0 (1:0) | |||||
Kalush | |||||||||
18.08 17:00 | FK Mynai | | Cherkashchyna-Akademiya | 3:1 (1:1) | |||||
Mynai | |||||||||
18.08 18:00 | Chaika | | Nyva Ternopil | 0:0 | |||||
Liutezh | |||||||||
19.08 18:00 | Bukovyna | | Polissya | 2:2 (1:2) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.08 17:00 | Cherkashchyna-Akademiya | | FK Kalush | 3:2 (2:0) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium | |||||||||
11.08 18:00 | Veres | | Bukovyna | 1:3 (0:1) | |||||
Mlyniv | |||||||||
11.08 18:00 | Podillya | | Chaika | 0:0 | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
12.08 17:00 | Nyva Ternopil | | FK Mynai | 3:2 (2:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
12.08 18:00 | Polissya | | Nyva Vinnytsya | 0:2 (0:1) | |||||
Novohrad-Volynskyi | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.08 17:00 | Polissya | | Podillya | 0:0 | |||||
Novohrad-Volynskyi | |||||||||
04.08 17:00 | FK Mynai | | Chaika | 2:1 (0:1) | |||||
Mynai | |||||||||
05.08 17:00 | Nyva Vinnytsya | | Veres | 0:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
05.08 17:00 | Bukovyna | | Cherkashchyna-Akademiya | 0:1 (0:1) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
05.08 17:00 | FK Kalush | | Nyva Ternopil | 1:0 (1:0) | |||||
Kalush |
Day 6 | |||||||||
25.08 17:00 | Real Pharma | | MFK Mykolaiv-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
26.08 17:00 | Hirnyk | | Krystal | 1:0 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
26.08 17:30 | FK Nikopol | | Metalurh | 1:2 (1:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
27.08 17:00 | Tavriya | | Kremin | 0:0 | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium | |||||||||
27.08 17:30 | Myr | | Enerhiya | 2:1 (1:1) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.08 18:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Tavriya | 0:0 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
17.08 17:30 | Krystal | | Real Pharma | 2:1 (1:0) | |||||
Kherson | |||||||||
18.08 17:00 | Kremin | | FK Nikopol | 1:0 (1:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
18.08 17:30 | Myr | | Metalurh | 2:1 (1:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
18.08 17:30 | Enerhiya | | Hirnyk | 2:0 (1:0) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.08 18:00 | Tavriya | | Krystal | 1:1 (0:1) | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium | |||||||||
11.08 17:00 | Hirnyk | | Myr | 3:2 (0:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
11.08 17:30 | FK Nikopol | | MFK Mykolaiv-2 | 2:3 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
11.08 18:00 | Real Pharma | | Enerhiya | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
11.08 18:00 | Metalurh | | Kremin | 1:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.08 17:00 | Hirnyk | | Metalurh | 3:1 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
04.08 17:30 | Enerhiya | | Tavriya | 1:1 (1:1) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
04.08 18:00 | Myr | | Real Pharma | 3:0 (0:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
04.08 18:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Kremin | 1:1 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
05.08 17:00 | Krystal | | FK Nikopol | 3:1 (1:1) | |||||
Kherson |
Day 3 | |||||||||
25.08 18:00 | Qəbələ | | Sumqayıt | 1:1 (1:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
25.08 20:30 | Zira | | Sabah | 0:2 (0:2) | |||||
Bakı | |||||||||
26.08 18:00 | Keşlə | | Səbail | 1:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
26.08 20:30 | Qarabağ | | Neftçi | 1:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 2 | |||||||||
18.08 18:30 | Səbail | | Qarabağ | 0:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
18.08 20:30 | Zira | | Keşlə | 2:2 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
19.08 18:30 | Neftçi | | Qəbələ | 2:1 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
19.08 20:30 | Sabah | | Sumqayıt | 1:4 (1:3) | |||||
Masazyr | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.08 20:00 | Sumqayıt | | Neftçi | 0:2 (0:1) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
12.08 19:00 | Qəbələ | | Səbail | 3:0 (1:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
12.08 21:00 | Keşlə | | Sabah | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı |
Day 6 | |||||||||
29.08 14:00 | Shirak | | Alashkert | 0:0 | |||||
Gyumri | |||||||||
29.08 14:00 | Artsakh | | Gandzasar | 2:2 (2:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
29.08 16:00 | Banants | | Pyunik | 4:2 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
29.08 16:00 | Lori | | Ararat | 1:0 (0:0) | |||||
Vanadzor | |||||||||
Day 5 | |||||||||
25.08 16:00 | Ararat | | Banants | 2:4 (0:3) | |||||
Yerevan | |||||||||
25.08 18:00 | Gandzasar | | Shirak | 1:1 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
26.08 16:00 | Alashkert | | Ararat-Armenia | 1:3 (1:3) | |||||
Yerevan | |||||||||
26.08 19:00 | Pyunik | | Artsakh | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 4 | |||||||||
22.08 14:00 | Artsakh | | Ararat | 1:1 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
22.08 16:30 | Banants | | Lori | 1:3 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
22.08 17:00 | Shirak | | Pyunik | 1:2 (1:0) | |||||
Gyumri | |||||||||
22.08 19:00 | Ararat-Armenia | | Gandzasar | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18.08 16:30 | Lori | | Artsakh | 3:2 (2:0) | |||||
Vanadzor | |||||||||
19.08 16:30 | Ararat | | Shirak | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
19.08 19:00 | Gandzasar | | Alashkert | 0:1 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
19.08 21:30 | Pyunik | | Ararat-Armenia | 3:1 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.08 17:00 | Artsakh | | Banants | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
11.08 19:00 | Ararat-Armenia | | Ararat | 1:2 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
12.08 17:00 | Shirak | | Lori | 1:1 (1:0) | |||||
Gyumri | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.08 17:00 | Banants | | Shirak | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
04.08 17:00 | Lori | | Ararat-Armenia | 0:2 (0:0) | |||||
Vanadzor | |||||||||
05.08 17:00 | Ararat | | Alashkert | 0:1 (0:0) | |||||
Yerevan |
Day 20 | |||||||||
31.08 17:30 | Tarpeda-BelAZ | | FK Haradzeya | 0:1 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
31.08 19:30 | FK Vitebsk | | FK Smalyavichy | 4:0 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
Day 19 | |||||||||
24.08 18:45 | FK Minsk | | Tarpeda-BelAZ | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
25.08 15:45 | FK Haradzeya | | Isloch | 2:0 (0:0) | |||||
Haradzeya | |||||||||
25.08 17:45 | BATE | | FK Vitebsk | 1:1 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
25.08 19:45 | Neman | | Tarpeda | 1:0 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
26.08 15:45 | FK Smalyavichy | | Dynamo Brest | 1:0 (1:0) | |||||
Smalyavichy | |||||||||
26.08 17:45 | Shakhtsyor | | Dnepr | 3:1 (2:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
26.08 19:45 | FK Homel | | Dynamo Minsk | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
27.08 18:00 | FK Slutsk | | Luch | 1:0 (0:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
Day 18 | |||||||||
17.08 19:00 | Dnepr | | Neman | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
18.08 16:45 | FK Minsk | | FK Smalyavichy | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
18.08 18:45 | Tarpeda-BelAZ | | Isloch | 2:1 (2:1) | |||||
Zhodzina | |||||||||
19.08 14:00 | FK Vitebsk | | Luch | 2:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
19.08 16:00 | FK Slutsk | | Shakhtsyor | 1:3 (0:3) | |||||
Slutsk | |||||||||
19.08 18:00 | Dynamo Minsk | | FK Haradzeya | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
20.08 18:15 | Tarpeda | | FK Homel | 1:2 (0:0) | |||||
Minsk |
11.08 17:00 | Lokomotiv (Gomel) | | FK Smalyavichy (Smalyavichy) | 3:0 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
11.08 18:00 | FK Vitebsk (Vitebsk) | | Tarpeda-BelAZ (Zhodzina) | 0:0 aet, pen. 5:4 | |||||
Vitebsk | |||||||||
12.08 17:00 | Tarpeda (Minsk) | | FK Slutsk (Slutsk) | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
12.08 18:00 | FK Gomel (Gomel) | | Isloch (Minsk District) | 0:2 (0:2) | |||||
Gomel | |||||||||
12.08 19:30 | Dynamo (Minsk) | | FK Minsk (Minsk) | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk |
Day 24 | |||||||||
25.08 18:30 | Irtysh | | Shakhtyor | 1:1 (1:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
25.08 19:00 | Tobil | | Kaysar | 0:0 | |||||
Kostanay | |||||||||
25.08 20:00 | Aqtöbe | | Zhetysu | 2:3 (0:1) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
25.08 20:00 | Ordabasy | | Akzhayik | 1:0 (1:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
26.08 19:00 | Qayrat | | Atyrau | 4:2 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
26.08 20:00 | Astana | | Kyzylzhar | 3:0 (2:0) | |||||
Astana | |||||||||
Day 23 | |||||||||
18.08 18:00 | Akzhayik | | Aqtöbe | 0:0 | |||||
Oral | |||||||||
18.08 19:00 | Atyrau | | Tobil | 2:1 (0:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
19.08 18:00 | Zhetysu | | Irtysh | 2:0 (2:0) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
19.08 18:00 | Kaysar | | Ordabasy | 2:1 (1:0) | |||||
Kyzylorda |
Day 22 | |||||||||
11.08 19:00 | Tobil | | Zhetysu | 1:0 (0:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
11.08 20:00 | Aqtöbe | | Kaysar | 3:1 (0:0) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
12.08 17:00 | Kyzylzhar | | Qayrat | 1:3 (1:1) | |||||
Petropavl | |||||||||
12.08 19:00 | Atyrau | | Irtysh | 2:0 (1:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
12.08 20:00 | Shakhtyor | | Ordabasy | 0:0 | |||||
Karagandy | |||||||||
Day 21 | |||||||||
04.08 18:00 | Zhetysu | | Akzhayik | 1:1 (1:0) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
04.08 19:00 | Atyrau | | Kaysar | 2:1 (1:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
04.08 20:00 | Aqtöbe | | Astana | 1:1 (0:1) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
05.08 17:00 | Kyzylzhar | | Irtysh | 1:0 (1:0) | |||||
Petropavl | |||||||||
05.08 19:00 | Tobil | | Ordabasy | 1:1 (0:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
05.08 20:00 | Shakhtyor | | Qayrat | 1:1 (0:0) | |||||
Karagandy |
Day 18 | |||||||||
25.08 20:00 | Petrocub | | Zarya | 1:1 (1:1) | |||||
Hînceşti | |||||||||
25.08 20:00 | Zimbru | | Speranţa | 0:3 | |||||
Chişinău | |||||||||
26.08 20:00 | Sheriff | | Dinamo-Auto | 2:0 (2:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
26.08 20:00 | Milsami | | Sfîntul Gheorghe | 3:0 (2:0) | |||||
Orhei | |||||||||
Day 17 | |||||||||
19.08 17:30 | Zarya | | Zimbru | 0:1 (0:0) | |||||
Bălţi | |||||||||
19.08 17:30 | Sfîntul Gheorghe | | Petrocub | 1:0 (0:0) | |||||
Suruceni | |||||||||
19.08 17:30 | Speranţa | | Dinamo-Auto | 1:0 (1:0) | |||||
Vadul lui Vodă | |||||||||
20.08 20:00 | Milsami | | Sheriff | 0:2 (0:1) | |||||
Orhei | |||||||||
Day 16 | |||||||||
11.08 18:00 | Dinamo-Auto | | Zarya | 0:1 (0:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
11.08 20:00 | Zimbru | | Sfîntul Gheorghe | 2:1 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
11.08 20:00 | Petrocub | | Milsami | 1:1 (1:0) | |||||
Hînceşti | |||||||||
12.08 20:00 | Sheriff | | Speranţa | 2:0 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
Day 15 | |||||||||
04.08 18:00 | Sfîntul Gheorghe | | Dinamo-Auto | 5:2 (1:1) | |||||
Suruceni | |||||||||
04.08 18:00 | Zarya | | Speranţa | 0:0 | |||||
Bălţi | |||||||||
05.08 20:00 | Petrocub | | Sheriff | 1:0 (1:0) | |||||
Hînceşti | |||||||||
05.08 20:00 | Milsami | | Zimbru | 1:1 (1:0) | |||||
Orhei |
Day 22 | |||||||||
17.08 20:30 | Bunyodkor | | Soʼgʼdiyona | 2:2 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
17.08 20:30 | Buxoro | | Lokomotiv | 0:1 (0:0) | |||||
Buxoro | |||||||||
17.08 20:30 | Neftchi | | Qoʼqon 1912 | 1:0 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
17.08 20:30 | FK Olmaliq | | Metallurg | 2:3 (2:2) | |||||
Olmaliq | |||||||||
18.08 20:00 | Paxtakor | | Nasaf | 4:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
18.08 20:00 | Qizilqum | | Navbahor | 2:0 (1:0) | |||||
Zarafshon | |||||||||
Day 21 | |||||||||
11.08 18:00 | Soʼgʼdiyona | | FK Olmaliq | 1:3 (0:1) | |||||
Jizzax | |||||||||
11.08 20:00 | Lokomotiv | | Neftchi | 1:1 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
11.08 20:00 | Nasaf | | Bunyodkor | 1:4 (0:1) | |||||
Qarshi | |||||||||
12.08 18:30 | Qoʼqon 1912 | | Paxtakor | 1:1 (0:0) | |||||
Kokand | |||||||||
12.08 18:30 | Metallurg | | Qizilqum | 2:1 (2:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
12.08 20:30 | Navbahor | | Buxoro | 2:0 (2:0) | |||||
Namangan | |||||||||
Day 20 | |||||||||
01.08 19:00 | Soʼgʼdiyona | | Nasaf | 0:1 (0:1) | |||||
Jizzax | |||||||||
01.08 20:00 | FK Olmaliq | | Qizilqum | 3:0 (2:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
01.08 21:00 | Paxtakor | | Lokomotiv | 1:1 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
02.08 19:00 | Neftchi | | Navbahor | 2:1 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
02.08 20:00 | Buxoro | | Metallurg | 2:1 (0:0) | |||||
Buxoro | |||||||||
02.08 21:00 | Bunyodkor | | Qoʼqon 1912 | 1:3 (0:2) | |||||
Toshkent |
Day 5 | |||||||||
25.08 17:00 | Altach | | Red Bull | 2:3 (1:2) | |||||
Altach | |||||||||
25.08 17:00 | Wolfsberg | | Sturm | 1:1 (1:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
25.08 17:00 | St. Pölten | | Austria | 0:0 | |||||
St. Pölten | |||||||||
26.08 17:00 | Hartberg | | LASK | 0:1 (0:1) | |||||
Hartberg | |||||||||
26.08 17:00 | Admira Wacker | | Mattersburg | 0:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
26.08 17:00 | Rapid | | Wacker | 2:1 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.08 17:00 | Red Bull | | Hartberg | 2:0 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
18.08 17:00 | Mattersburg | | Wolfsberg | 0:6 (0:3) | |||||
Mattersburg | |||||||||
18.08 17:00 | Wacker | | St. Pölten | 0:2 (0:1) | |||||
Innsbruck | |||||||||
19.08 17:00 | Sturm | | Altach | 1:1 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
19.08 17:00 | Austria | | Admira Wacker | 4:0 (2:0) | |||||
Wien | |||||||||
19.08 17:00 | LASK | | Rapid | 2:1 (0:0) | |||||
Pasching | |||||||||
Day 3 | |||||||||
11.08 17:00 | Red Bull | | Austria | 2:0 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
11.08 17:00 | Altach | | Wacker | 1:2 (1:2) | |||||
Altach | |||||||||
11.08 17:00 | Hartberg | | Mattersburg | 4:2 (3:1) | |||||
Hartberg | |||||||||
12.08 17:00 | St. Pölten | | Sturm | 2:0 (1:0) | |||||
St. Pölten | |||||||||
12.08 17:00 | Admira Wacker | | LASK | 0:1 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
12.08 17:00 | Rapid | | Wolfsberg | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
Day 2 | |||||||||
04.08 17:00 | Rapid | | Altach | 1:1 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
04.08 17:00 | Mattersburg | | Red Bull | 0:2 (0:0) | |||||
Mattersburg | |||||||||
04.08 17:00 | Wacker | | Sturm | 2:3 (0:1) | |||||
Innsbruck | |||||||||
05.08 17:00 | Hartberg | | Admira Wacker | 0:1 (0:0) | |||||
Hartberg | |||||||||
05.08 17:00 | LASK | | St. Pölten | 0:0 | |||||
Pasching | |||||||||
05.08 17:30 | Wolfsberg | | Austria | 1:0 (0:0) | |||||
Wolfsberg |
Day 3 | |||||||||
25.08 12:30 | Wolverhampton Wanderers | | Manchester City | 1:1 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
25.08 15:00 | Arsenal | | West Ham United | 3:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
25.08 15:00 | AFC Bournemouth | | Everton | 2:2 (0:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
25.08 15:00 | Huddersfield Town | | Cardiff City | 0:0 | |||||
Huddersfield | |||||||||
25.08 15:00 | Southampton | | Leicester City | 1:2 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
25.08 17:30 | Liverpool | | Brighton & Hove Albion | 1:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
26.08 13:30 | Watford | | Crystal Palace | 2:1 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
26.08 16:00 | Fulham | | Burnley | 4:2 (3:2) | |||||
London | |||||||||
26.08 16:00 | Newcastle United | | Chelsea | 1:2 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
27.08 20:00 | Manchester United | | Tottenham Hotspur | 0:3 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 2 | |||||||||
18.08 12:30 | Cardiff City | | Newcastle United | 0:0 | |||||
Cardiff | |||||||||
18.08 15:00 | Everton | | Southampton | 2:1 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
18.08 15:00 | Leicester City | | Wolverhampton Wanderers | 2:0 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
18.08 15:00 | Tottenham Hotspur | | Fulham | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
18.08 15:00 | West Ham United | | AFC Bournemouth | 1:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
18.08 17:30 | Chelsea | | Arsenal | 3:2 (2:2) | |||||
London | |||||||||
19.08 13:30 | Burnley | | Watford | 1:3 (1:1) | |||||
Burnley | |||||||||
19.08 13:30 | Manchester City | | Huddersfield Town | 6:1 (3:1) | |||||
Manchester | |||||||||
19.08 16:00 | Brighton & Hove Albion | | Manchester United | 3:2 (3:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
20.08 20:00 | Crystal Palace | | Liverpool | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.08 20:00 | Manchester United | | Leicester City | 2:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
11.08 12:30 | Newcastle United | | Tottenham Hotspur | 1:2 (1:2) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
11.08 15:00 | AFC Bournemouth | | Cardiff City | 2:0 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
11.08 15:00 | Fulham | | Crystal Palace | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Huddersfield Town | | Chelsea | 0:3 (0:2) | |||||
Huddersfield | |||||||||
11.08 15:00 | Watford | | Brighton & Hove Albion | 2:0 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
11.08 17:30 | Wolverhampton Wanderers | | Everton | 2:2 (1:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
12.08 13:30 | Southampton | | Burnley | 0:0 | |||||
Southampton | |||||||||
12.08 13:30 | Liverpool | | West Ham United | 4:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
12.08 16:00 | Arsenal | | Manchester City | 0:2 (0:1) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 6 | |||||||||
31.08 19:45 | Leeds United | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
Leeds | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.08 19:45 | Middlesbrough | | West Bromwich Albion | 1:0 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
25.08 15:00 | Aston Villa | | Reading | 1:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
25.08 15:00 | Blackburn Rovers | | Brentford | 1:0 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
25.08 15:00 | Bolton Wanderers | | Sheffield United | 0:3 (0:2) | |||||
Bolton | |||||||||
25.08 15:00 | Derby County | | Preston North End | 2:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
25.08 15:00 | Norwich City | | Leeds United | 0:3 (0:2) | |||||
Norwich | |||||||||
25.08 15:00 | Queens Park Rangers | | Wigan Athletic | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
25.08 15:00 | Sheffield Wednesday | | Ipswich Town | 2:1 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
25.08 15:00 | Stoke City | | Hull City | 2:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
25.08 15:00 | Swansea City | | Bristol City | 0:1 (0:1) | |||||
Swansea | |||||||||
25.08 17:30 | Nottingham Forest | | Birmingham City | 2:2 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
26.08 12:30 | Rotherham United | | Millwall | 1:0 (1:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.08 19:45 | Nottingham Forest | | West Bromwich Albion | 1:1 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
07.08 19:45 | Middlesbrough | | Sheffield United | 3:0 (3:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
21.08 19:45 | Derby County | | Ipswich Town | 2:0 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
21.08 19:45 | Queens Park Rangers | | Bristol City | 0:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
21.08 19:45 | Rotherham United | | Hull City | 2:3 (1:2) | |||||
Rotherham | |||||||||
21.08 19:45 | Swansea City | | Leeds United | 2:2 (1:1) | |||||
Swansea | |||||||||
22.08 19:45 | Aston Villa | | Brentford | 2:2 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
22.08 19:45 | Sheffield Wednesday | | Millwall | 2:1 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
22.08 19:45 | Blackburn Rovers | | Reading | 2:2 (0:2) | |||||
Blackburn | |||||||||
22.08 19:45 | Norwich City | | Preston North End | 2:0 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
22.08 20:00 | Bolton Wanderers | | Birmingham City | 1:0 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
22.08 20:00 | Stoke City | | Wigan Athletic | 0:3 (0:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.08 19:45 | Birmingham City | | Swansea City | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
18.08 15:00 | Bristol City | | Middlesbrough | 0:2 (0:2) | |||||
Bristol | |||||||||
18.08 15:00 | Millwall | | Derby County | 2:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
18.08 15:00 | Reading | | Bolton Wanderers | 0:1 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
18.08 15:00 | Hull City | | Blackburn Rovers | 0:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
18.08 15:00 | Ipswich Town | | Aston Villa | 1:1 (1:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
18.08 15:00 | Leeds United | | Rotherham United | 2:0 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
18.08 15:00 | Sheffield United | | Norwich City | 2:1 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
18.08 15:00 | West Bromwich Albion | | Queens Park Rangers | 7:1 (1:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
18.08 15:00 | Wigan Athletic | | Nottingham Forest | 2:2 (2:1) | |||||
Wigan | |||||||||
18.08 17:30 | Preston North End | | Stoke City | 2:2 (2:1) | |||||
Preston | |||||||||
19.08 15:00 | Brentford | | Sheffield Wednesday | 2:0 (1:0) | |||||
Brentford | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.08 15:00 | Aston Villa | | Wigan Athletic | 3:2 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
11.08 15:00 | Blackburn Rovers | | Millwall | 0:0 | |||||
Blackburn | |||||||||
11.08 15:00 | Bolton Wanderers | | Bristol City | 2:2 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
11.08 15:00 | Middlesbrough | | Birmingham City | 1:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
11.08 15:00 | Norwich City | | West Bromwich Albion | 3:4 (1:1) | |||||
Norwich | |||||||||
11.08 15:00 | Nottingham Forest | | Reading | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
11.08 15:00 | Queens Park Rangers | | Sheffield United | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Rotherham United | | Ipswich Town | 1:0 (0:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
11.08 15:00 | Sheffield Wednesday | | Hull City | 1:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
11.08 15:00 | Stoke City | | Brentford | 1:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
11.08 15:00 | Swansea City | | Preston North End | 1:0 (1:0) | |||||
Swansea | |||||||||
11.08 17:30 | Derby County | | Leeds United | 1:4 (1:2) | |||||
Derby | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.08 20:00 | Reading | | Derby County | 1:2 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
04.08 15:00 | Birmingham City | | Norwich City | 2:2 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
04.08 15:00 | Bristol City | | Nottingham Forest | 1:1 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
04.08 15:00 | Brentford | | Rotherham United | 5:1 (2:0) | |||||
Brentford | |||||||||
04.08 15:00 | Millwall | | Middlesbrough | 2:2 (2:0) | |||||
London | |||||||||
04.08 15:00 | Ipswich Town | | Blackburn Rovers | 2:2 (1:2) | |||||
Ipswich | |||||||||
04.08 15:00 | Preston North End | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
Preston | |||||||||
04.08 15:00 | West Bromwich Albion | | Bolton Wanderers | 1:2 (1:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
04.08 15:00 | Wigan Athletic | | Sheffield Wednesday | 3:2 (2:1) | |||||
Wigan | |||||||||
04.08 17:30 | Sheffield United | | Swansea City | 1:2 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
05.08 16:30 | Leeds United | | Stoke City | 3:1 (2:0) | |||||
Leeds | |||||||||
06.08 19:45 | Hull City | | Aston Villa | 1:3 (1:1) | |||||
Kingston upon Hull |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
28.08 19:30 | Swansea City | | Crystal Palace | 0:1 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
28.08 19:45 | Leicester City | | Fleetwood Town | 4:0 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
28.08 19:45 | Leeds United | | Preston North End | 0:2 (0:2) | |||||
Leeds | |||||||||
28.08 19:45 | Sheffield Wednesday | | Wolverhampton Wanderers | 0:2 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
28.08 19:45 | Doncaster Rovers | | Blackpool | 1:2 (1:1) | |||||
Doncaster | |||||||||
28.08 19:45 | Burton Albion | | Aston Villa | 1:0 (0:0) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
28.08 19:45 | Hull City | | Derby County | 0:4 (0:2) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
28.08 19:45 | Middlesbrough | | Rochdale | 2:1 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
28.08 19:45 | Blackburn Rovers | | Lincoln City | 4:1 (1:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
28.08 19:45 | Walsall | | Macclesfield Town | 3:3 (1:2), pen. 1:3 | |||||
Walsall | |||||||||
28.08 19:45 | Brighton & Hove Albion | | Southampton | 0:1 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
28.08 19:45 | Queens Park Rangers | | Bristol Rovers | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
28.08 19:45 | AFC Wimbledon | | West Ham United | 1:3 (1:0) | |||||
Kingston upon Thames | |||||||||
28.08 19:45 | Fulham | | Exeter City | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
28.08 19:45 | Wycombe Wanderers | | Forest Green Rovers | 2:2 (0:0), pen. 4:3 | |||||
High Wycombe | |||||||||
28.08 19:45 | Cardiff City | | Norwich City | 1:3 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
28.08 19:45 | Brentford | | Cheltenham Town | 1:0 (1:0) | |||||
Brentford | |||||||||
28.08 19:45 | Newport County | | Oxford United | 0:3 (0:2) | |||||
Newport | |||||||||
28.08 19:45 | AFC Bournemouth | | Milton Keynes Dons | 3:0 (2:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
28.08 20:00 | West Bromwich Albion | | Mansfield Town | 2:1 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
28.08 20:00 | Stoke City | | Huddersfield Town | 2:0 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
29.08 19:45 | Nottingham Forest | | Newcastle United | 3:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
29.08 19:45 | Everton | | Rotherham United | 3:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
29.08 19:45 | Millwall | | Plymouth Argyle | 3:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
29.08 20:00 | Reading | | Watford | 0:2 (0:1) | |||||
Reading |
14.08 19:30 | Nottingham Forest | | Bury | 1:1 (0:1), pen. 10:9 | |||||
Nottingham | |||||||||
14.08 19:45 | Blackpool | | Barnsley | 3:1 (0:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
14.08 19:45 | Carlisle United | | Blackburn Rovers | 1:5 (1:4) | |||||
Carlisle | |||||||||
14.08 19:45 | Crewe Alexandra | | Fleetwood Town | 1:1 (1:0), pen. 3:4 | |||||
Crewe | |||||||||
14.08 19:45 | Grimsby Town | | Rochdale | 0:2 (0:1) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
14.08 19:45 | Leeds United | | Bolton Wanderers | 2:1 (2:0) | |||||
Leeds | |||||||||
14.08 19:45 | Macclesfield Town | | Bradford City | 1:1 (0:0), pen. 4:2 | |||||
Macclesfield | |||||||||
14.08 19:45 | Mansfield Town | | Accrington Stanley | 6:1 (4:1) | |||||
Mansfield | |||||||||
14.08 19:45 | Middlesbrough | | Notts County | 3:3 (2:2), pen. 4:3 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
14.08 19:45 | Oldham Athletic | | Derby County | 0:2 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
14.08 19:45 | Port Vale | | Lincoln City | 0:4 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
14.08 19:45 | Preston North End | | Morecambe | 3:1 (2:1) | |||||
Preston | |||||||||
14.08 19:45 | Rotherham United | | Wigan Athletic | 3:1 (2:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
14.08 19:45 | Scunthorpe United | | Doncaster Rovers | 1:2 (0:1) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
14.08 19:45 | Sheffield United | | Hull City | 1:1 (0:1), pen. 4:5 | |||||
Sheffield | |||||||||
14.08 19:45 | Shrewsbury Town | | Burton Albion | 1:2 (1:1) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
14.08 19:45 | Tranmere Rovers | | Walsall | 1:3 (0:1) | |||||
Birkenhead | |||||||||
14.08 19:45 | Bristol City | | Plymouth Argyle | 0:1 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
14.08 19:45 | Bristol Rovers | | Crawley Town | 2:1 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
14.08 19:45 | Cambridge United | | Newport County | 1:4 (0:2) | |||||
Cambridge | |||||||||
14.08 19:45 | Cheltenham Town | | Colchester United | 2:2 (1:0), pen. 6:5 | |||||
Cheltenham | |||||||||
14.08 19:45 | Exeter City | | Ipswich Town | 1:1 (0:1), pen. 4:2 | |||||
Exeter | |||||||||
14.08 19:45 | Millwall | | Gillingham | 0:0, pen. 3:1 | |||||
London | |||||||||
14.08 19:45 | Milton Keynes Dons | | Charlton Athletic | 3:0 (2:0) | |||||
Milton Keynes | |||||||||
14.08 19:45 | Norwich City | | Stevenage | 3:1 (1:1) | |||||
Norwich | |||||||||
14.08 19:45 | Oxford United | | Coventry City | 2:0 (1:0) | |||||
Oxford | |||||||||
14.08 19:45 | Portsmouth | | AFC Wimbledon | 1:2 (0:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
14.08 19:45 | Queens Park Rangers | | Peterborough United | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
14.08 19:45 | Southend United | | Brentford | 2:4 (0:1) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
14.08 19:45 | Swindon Town | | Forest Green Rovers | 0:1 (0:0) | |||||
Swindon | |||||||||
14.08 19:45 | Wycombe Wanderers | | Northampton Town | 1:1 (0:0), pen. 7:6 | |||||
High Wycombe | |||||||||
14.08 19:45 | Yeovil Town | | Aston Villa | 0:1 (0:0) | |||||
Yeovil | |||||||||
14.08 20:00 | Reading | | Birmingham City | 2:0 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
14.08 20:00 | West Bromwich Albion | | Luton Town | 1:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
16.08 19:45 | Sunderland | | Sheffield Wednesday | 0:2 (0:1) | |||||
Sunderland |
28.08 19:45 | Eynesbury Rovers | | Histon | 1:3 (0:1)* | |||||
St Neots | |||||||||
28.08 19:45 | Epsom & Ewell | | Beckenham Town | 0:3 aet (0:0, 0:0)* | |||||
Chipstead | |||||||||
29.08 19:45 | Cadbury Heath | | Bodmin Town | 4:1 (3:0)* | |||||
Cadbury Heath | |||||||||
29.08 19:45 | Guisborough Town | | Albion Sports | 4:0 (1:0)* | |||||
Guisborough | |||||||||
29.08 19:45 | Sporting Bengal United | | Brentwood Town | 1:3 (0:1)* | |||||
London | |||||||||
29.08 19:45 | Hadley | | Brackley Town Saints | 1:0 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
24.08 19:45 | Thetford Town | | Godmanchester Rovers | 0:5 (0:3) | |||||
Blofield | |||||||||
24.08 19:45 | Bowers & Pitsea | | Barking | 1:0 (1:0) | |||||
Aveley | |||||||||
24.08 19:45 | Coggeshall Town | | Witham Town | 0:0 | |||||
Coggeshall | |||||||||
24.08 19:45 | Tooting & Mitcham United | | Horley Town | 2:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
24.08 19:45 | United Services Portsmouth | | Sholing | 1:3 (0:2) | |||||
Portsmouth | |||||||||
25.08 11:00 | FC Romania | | Grays Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Cheshunt | |||||||||
25.08 12:30 | Prestwich Heys | | Radcliffe | 0:2 (0:1) | |||||
Prestwich | |||||||||
25.08 15:00 | Knaresborough Town | | Blyth AFC | 5:1 (4:0) | |||||
Knaresborough | |||||||||
25.08 15:00 | Bridlington Town | | Garforth Town | 1:2 (0:1) | |||||
Bridlington | |||||||||
25.08 15:00 | Dunston UTS | | Pontefract Collieries | 4:2 (0:1) | |||||
Dunston | |||||||||
25.08 15:00 | Newcastle Benfield | | West Auckland Town | 1:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
25.08 15:00 | Whitley Bay | | Barnoldswick Town | 6:1 (4:1) | |||||
Whitley Bay | |||||||||
25.08 15:00 | Morpeth Town | | Marske United | 1:0 (0:0) | |||||
Morpeth | |||||||||
25.08 15:00 | Consett AFC | | Seaham Red Star | 5:2 (1:1) | |||||
Consett | |||||||||
25.08 15:00 | Tadcaster Albion | | Shildon | 4:1 (2:0) | |||||
Tadcaster | |||||||||
25.08 15:00 | Clitheroe | | Sunderland RCA | 6:6 (3:0) | |||||
Clitheroe | |||||||||
25.08 15:00 | Kendal Town | | Selby Town | 1:1 (0:1) | |||||
Kendal | |||||||||
25.08 15:00 | Albion Sports | | Guisborough Town | 2:2 (1:1) | |||||
Bradford | |||||||||
25.08 15:00 | Ashton Athletic | | Skelmersdale United | 2:1 (0:0) | |||||
Ashton-in-Makerfield | |||||||||
25.08 15:00 | Ossett United | | Mossley AFC | 2:2 (0:0) | |||||
Ossett | |||||||||
25.08 15:00 | Burscough | | Northwich Victoria | 2:0 (2:0) | |||||
Burscough | |||||||||
25.08 15:00 | Atherton Collieries | | Colwyn Bay | 2:1 (1:0) | |||||
Atherton | |||||||||
25.08 15:00 | Kidsgrove Athletic | | Ramsbottom United | 1:1 (1:0) | |||||
Kidsgrove | |||||||||
25.08 15:00 | Stocksbridge Park Steels | | Bamber Bridge | 1:3 (1:1) | |||||
Stocksbridge | |||||||||
25.08 15:00 | Prescot Cables | | Irlam | 1:2 (1:1) | |||||
Prescot | |||||||||
25.08 15:00 | Brighouse Town | | Parkgate | 0:2 (0:2) | |||||
Brighouse | |||||||||
25.08 15:00 | Droylsden | | Squires Gate | 4:4 (3:2) | |||||
Droylsden | |||||||||
25.08 15:00 | Hyde | | Sheffield | 5:1 (1:0) | |||||
Hyde | |||||||||
25.08 15:00 | Handsworth Parramore | | Congleton Town | 0:1 (0:0) | |||||
Worksop | |||||||||
25.08 15:00 | Frickley Athletic | | Liversedge | 10:1 (3:1) | |||||
South Elmsall | |||||||||
25.08 15:00 | Runcorn Linnets | | Maltby Main | 1:2 (1:1) | |||||
Runcorn | |||||||||
25.08 15:00 | Penistone Church | | Runcorn Town | 1:3 (0:2) | |||||
Penistone | |||||||||
25.08 15:00 | AFC Darwen | | Trafford | 1:4 (0:1) | |||||
Darwen | |||||||||
25.08 15:00 | City of Liverpool | | Glossop North End | 1:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
25.08 15:00 | Stourport Swifts | | Sporting Khalsa | 2:1 (0:1) | |||||
Stourport-on-Severn | |||||||||
25.08 15:00 | Sutton Coldfield Town | | Gresley | 3:0 (1:0) | |||||
Sutton Coldfield | |||||||||
25.08 15:00 | Alvechurch | | Bromsgrove Sporting | 4:3 (2:2) | |||||
Alvechurch | |||||||||
25.08 15:00 | Malvern Town | | Racing Club Warwick | 1:2 (1:0) | |||||
Malvern | |||||||||
25.08 15:00 | Bedworth United | | Atherstone Town | 1:3 (0:2) | |||||
Bedworth | |||||||||
25.08 15:00 | Romulus | | Newcastle Town | 4:0 (0:0) | |||||
Sutton Coldfield | |||||||||
25.08 15:00 | Walsall Wood | | Whitchurch Alport | 2:1 (1:1) | |||||
Walsall Wood | |||||||||
25.08 15:00 | Highgate United | | Leicester Road | 3:0 (2:0) | |||||
Solihull | |||||||||
25.08 15:00 | Wednesfield | | Chasetown | 2:2 (1:0) | |||||
Wednesfield | |||||||||
25.08 15:00 | Rugby Town | | Evesham United | 1:0 (0:0) | |||||
Rugby | |||||||||
25.08 15:00 | Haughmond | | Market Drayton Town | 1:1 (0:0) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
25.08 15:00 | Kimberley Miners Welfare | | Oadby Town | 0:2 (0:0) | |||||
Kimberley | |||||||||
25.08 15:00 | Loughborough Dynamo | | Bottesford Town | 2:4 (0:2) | |||||
Loughborough | |||||||||
25.08 15:00 | Staveley Miners Welfare | | Lutterworth Town | 3:0 (2:0) | |||||
Staveley | |||||||||
25.08 15:00 | Belper Town | | Lincoln United | 2:1 (1:1) | |||||
Belper | |||||||||
25.08 15:00 | Loughborough University | | Cleethorpes Town | 3:3 (0:1) | |||||
Loughborough | |||||||||
25.08 15:00 | AFC Mansfield | | Rainworth Miners Welfare | 1:0 (1:0) | |||||
Clipstone The Forest Town Stadium | |||||||||
25.08 15:00 | Anstey Nomads | | Clipstone | 4:1 | |||||
Anstey | |||||||||
25.08 15:00 | Grimsby Borough | | Long Eaton United | 1:0 (0:0) | |||||
Grimsby | |||||||||
25.08 15:00 | Quorn | | South Normanton Athletic | 3:2 (2:1) | |||||
Quorn | |||||||||
25.08 15:00 | Stamford | | Peterborough Sports | 1:1 (0:0) | |||||
Stamford | |||||||||
25.08 15:00 | Northampton Sileby Rangers | | Wisbech Town | 1:1 (0:1) | |||||
Northampton | |||||||||
25.08 15:00 | Deeping Rangers | | AFC Rushden & Diamonds | 1:1 (1:1) | |||||
Market Deeping | |||||||||
25.08 15:00 | Harborough Town | | Cambridge City | 1:2 (0:0) | |||||
Market Harborough | |||||||||
25.08 15:00 | Corby Town | | Dunstable Town | 3:3 (0:3) | |||||
Corby | |||||||||
25.08 15:00 | Biggleswade | | Soham Town Rangers | 3:5 | |||||
Biggleswade | |||||||||
25.08 15:00 | Desborough Town | | AFC Kempston Rovers | 0:3 (0:1) | |||||
Desborough | |||||||||
25.08 15:00 | Bedford Town | | Dereham Town | 4:1 (0:0) | |||||
Cardington | |||||||||
25.08 15:00 | Histon | | Eynesbury Rovers | 1:1 (1:0) | |||||
Impington | |||||||||
25.08 15:00 | Daventry Town | | Yaxley | 7:5 (3:1) | |||||
Daventry | |||||||||
25.08 15:00 | Barton Rovers | | Rothwell Corinthians | 3:2 (1:1) | |||||
Barton-le-Clay | |||||||||
25.08 15:00 | Spalding United | | Wellingborough Town | 3:2 (1:1) | |||||
Spalding | |||||||||
25.08 15:00 | Waltham Abbey | | Bury Town | 0:2 (0:2) | |||||
Waltham Abbey | |||||||||
25.08 15:00 | Felixstowe & Walton United | | Walthamstow | 0:1 (0:1) | |||||
Felixstowe | |||||||||
25.08 15:00 | AFC Sudbury | | Mildenhall Town | 2:0 (1:0) | |||||
Sudbury | |||||||||
25.08 15:00 | Heybridge Swifts | | West Essex | 3:0 (3:0) | |||||
Heybridge | |||||||||
25.08 15:00 | Aveley | | Potters Bar Town | 0:2 (0:2) | |||||
Aveley | |||||||||
25.08 15:00 | Hertford Town | | Tilbury | 5:3 (3:2) | |||||
Hertford | |||||||||
25.08 15:00 | Long Melford | | St Margaretsbury | 3:1 (2:0) | |||||
Long Melford | |||||||||
25.08 15:00 | Haverhill Rovers | | Maldon & Tiptree | 2:1 (0:1) | |||||
Haverhill | |||||||||
25.08 15:00 | Brantham Athletic | | Welwyn Garden City | 1:0 (1:0) | |||||
Brantham | |||||||||
25.08 15:00 | Haringey Borough | | Stanway Rovers | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
25.08 15:00 | Cheshunt | | Canvey Island | 1:0 (1:0) | |||||
Cheshunt | |||||||||
25.08 15:00 | Woodbridge Town | | Hadleigh United | 5:1 (3:1) | |||||
Woodbridge | |||||||||
25.08 15:00 | Basildon United | | Whitton United | 2:1 (0:1) | |||||
Basildon | |||||||||
25.08 15:00 | Great Wakering Rovers | | Leyton Athletic | 4:1 (1:1) | |||||
Great Wakering | |||||||||
25.08 15:00 | Clapton | | Ware | 2:4 (1:2) | |||||
Forest Gate | |||||||||
25.08 15:00 | Newmarket Town | | Hullbridge Sports | 2:1 (0:1) | |||||
Newmarket | |||||||||
25.08 15:00 | Saffron Walden Town | | Hoddesdon Town | 4:1 (1:0) | |||||
Saffron Walden | |||||||||
25.08 15:00 | Brentwood Town | | Sporting Bengal United | 1:1 (0:1) | |||||
Brentwood | |||||||||
25.08 15:00 | Easington Sports | | Chipping Sodbury Town | 1:2 (0:0) | |||||
Easington | |||||||||
25.08 15:00 | Northwood | | Longlevens | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
25.08 15:00 | Ardley United | | Burnham | 2:4 (0:1) | |||||
Ardley | |||||||||
25.08 15:00 | AFC Dunstable | | Swindon Supermarine | 0:0 | |||||
Dunstable | |||||||||
25.08 15:00 | Crawley Green | | Aylesbury United | 2:3 (0:2) | |||||
Crawley | |||||||||
25.08 15:00 | Kidlington | | Marlow | 0:1 (0:1) | |||||
Kidlington | |||||||||
25.08 15:00 | Thame United | | Berkhamsted | 0:2 (0:1) | |||||
Thame | |||||||||
25.08 15:00 | Didcot Town | | Aylesbury | 1:1 (0:1) | |||||
Didcot | |||||||||
25.08 15:00 | Slimbridge AFC | | Wantage Town | 1:1 (1:0) | |||||
Slimbridge | |||||||||
25.08 15:00 | Chalfont St Peter | | London Maccabi Lions | 1:0 (0:0) | |||||
Chalfont St Peter | |||||||||
25.08 15:00 | Beaconsfield Town | | Uxbridge | 2:0 (2:0) | |||||
Beaconsfield | |||||||||
25.08 15:00 | Colney Heath | | Cinderford Town | 1:3 (1:2) | |||||
Colney Heath | |||||||||
25.08 15:00 | Harpenden Town | | Leverstock Green | 0:6 (0:3) | |||||
Harpenden | |||||||||
25.08 15:00 | Brimscombe & Thrupp | | Hayes & Yeading United | 0:7 (0:3) | |||||
Brimscombe & Thrupp | |||||||||
25.08 15:00 | North Leigh | | Hanwell Town | 2:4 (1:2) | |||||
North Leigh | |||||||||
25.08 15:00 | Cirencester Town | | Windsor | 5:0 (2:0) | |||||
Cirencester | |||||||||
25.08 15:00 | Royal Wootton Bassett Town | | Lydney Town | 0:0 | |||||
Wootton Bassett | |||||||||
25.08 15:00 | East Grinstead Town | | South Park | 1:0 (0:0) | |||||
East Grinstead | |||||||||
25.08 15:00 | Walton Casuals | | Shoreham | 6:0 (1:0) | |||||
Walton-on-Thames Waterside Stadium | |||||||||
25.08 15:00 | Beckenham Town | | Epsom & Ewell | 2:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
25.08 15:00 | Three Bridges | | Phoenix Sports | 2:3 (2:1) | |||||
Three Bridges | |||||||||
25.08 15:00 | Arundel | | Herne Bay | 1:7 (1:4) | |||||
Arundel | |||||||||
25.08 15:00 | Sittingbourne | | Bearsted | 2:0 (1:0) | |||||
Sittingbourne | |||||||||
25.08 15:00 | Newhaven | | Pagham | 0:2 (0:1) | |||||
Newhaven | |||||||||
25.08 15:00 | Cobham | | Egham Town | 1:3 (1:2) | |||||
Cobham | |||||||||
25.08 15:00 | Molesey | | Lewes | 0:0 | |||||
Molesey | |||||||||
25.08 15:00 | AFC Croydon Athletic | | Hanworth Villa | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
25.08 15:00 | Raynes Park Vale | | Spelthorne Sports | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
25.08 15:00 | Carshalton Athletic | | Horsham | 0:1 (0:0) | |||||
Carshalton | |||||||||
25.08 15:00 | Ashford United | | Horsham YMCA | 0:2 (0:0) | |||||
Ashford | |||||||||
25.08 15:00 | AFC Uckfield Town | | Broadfields United | 4:1 (1:1) | |||||
Uckfield | |||||||||
25.08 15:00 | Greenwich Borough | | Lancing | 3:7 (1:3) | |||||
London | |||||||||
25.08 15:00 | Chipstead | | Corinthian | 0:1 (0:0) | |||||
Chipstead | |||||||||
25.08 15:00 | Loxwood | | Erith Town | 1:1 (1:0) | |||||
Loxwood | |||||||||
25.08 15:00 | Hythe Town | | Worthing United | 3:0 (0:0) | |||||
Hythe | |||||||||
25.08 15:00 | Whyteleafe | | Saltdean United | 1:1 (1:0) | |||||
Whyteleafe | |||||||||
25.08 15:00 | Corinthian-Casuals | | Croydon | 6:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
25.08 15:00 | Ramsgate | | Chatham Town | 2:1 (1:0) | |||||
Ramsgate | |||||||||
25.08 15:00 | CB Hounslow United | | Whitstable Town | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
25.08 15:00 | Cray Wanderers | | Rusthall | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
25.08 15:00 | Faversham Town | | Hackney Wick | 4:1 (3:0) | |||||
Faversham | |||||||||
25.08 15:00 | Balham | | Thamesmead Town | 0:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
25.08 15:00 | Hastings United | | VCD Athletic | 3:2 (1:2) | |||||
Hastings | |||||||||
25.08 15:00 | Sevenoaks Town | | Bedfont Sports | 1:0 (1:0) | |||||
Sevenoaks | |||||||||
25.08 15:00 | Thatcham Town | | Bemerton Heath Harlequins | 0:0 | |||||
Thatcham | |||||||||
25.08 15:00 | Salisbury | | Hamble Club | 6:0 (1:0) | |||||
Salisbury | |||||||||
25.08 15:00 | Binfield | | Brockenhurst | 2:1 (0:0) | |||||
Binfield | |||||||||
25.08 15:00 | Moneyfields | | Andover New Street | 3:1 | |||||
Portsmouth | |||||||||
25.08 15:00 | Hamworthy United | | AFC Totton | 1:0 | |||||
Poole | |||||||||
25.08 15:00 | Lymington Town | | Frimley Green | 2:0 (0:0) | |||||
Lymington | |||||||||
25.08 15:00 | Fleet Town | | Petersfield Town | 3:1 (2:0) | |||||
Fleet | |||||||||
25.08 15:00 | AFC Stoneham | | Westfield | 2:0 (1:0) | |||||
Eastleigh | |||||||||
25.08 15:00 | Baffins Milton Rovers | | Hartley Wintney | 1:4 (1:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
25.08 15:00 | Wimborne Town | | Newport Isle of Wight | 6:0 (1:0) | |||||
Wimborne Minster | |||||||||
25.08 15:00 | Melksham Town | | Blackfield & Langley | 1:0 (0:0) | |||||
Melksham | |||||||||
25.08 15:00 | Ascot United | | Horndean | 0:3 (0:0) | |||||
Ascot | |||||||||
25.08 15:00 | Winchester City | | Bournemouth | 1:0 (0:0) | |||||
Winchester | |||||||||
25.08 15:00 | Bodmin Town | | Cadbury Heath | 2:2 (0:1) | |||||
Bodmin | |||||||||
25.08 15:00 | Bideford | | Bristol Manor Farm | 2:2 (0:1) | |||||
Bideford | |||||||||
25.08 15:00 | Bradford Town | | Paulton Rovers | 0:1 (0:0) | |||||
Bradford on Avon | |||||||||
25.08 15:00 | Hallen | | Bridport | 0:5 (0:3) | |||||
Hallen | |||||||||
25.08 15:00 | Barnstaple Town | | Shaftesbury | 0:1 (0:1) | |||||
Barnstaple | |||||||||
25.08 15:00 | Plymouth Parkway | | Larkhall Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Plymouth | |||||||||
25.08 15:00 | Portland United | | Bitton | 0:2 | |||||
Isle of Portland | |||||||||
25.08 15:00 | Westbury United | | Saltash United | 3:0 (1:0) | |||||
Westbury | |||||||||
25.08 15:00 | Cheddar | | Yate Town | 0:3 (0:1) | |||||
Cheddar Bowdens Park | |||||||||
25.08 15:00 | Willand Rovers | | Street | 1:2 (0:2) | |||||
Willand | |||||||||
25.08 15:00 | Buckland Athletic | | Mangotsfield United | 2:0 (2:0) | |||||
Newton Abbot | |||||||||
25.08 15:00 | Bishop's Cleeve | | North Greenford United | 5:2 (4:1) | |||||
Bishop's Cleeve | |||||||||
25.08 17:00 | Pickering Town | | Colne | 0:4 (0:1) | |||||
Pickering | |||||||||
26.08 14:00 | Stansted | | Takeley | 0:1 (0:0) | |||||
Bishop's Stortford | |||||||||
26.08 15:00 | Worksop Town | | Carlton Town | 2:1 (2:1) | |||||
Retford | |||||||||
26.08 15:00 | Romford | | Baldock Town | 3:2 (2:1) | |||||
Aveley | |||||||||
26.08 15:00 | Cray Valley Paper Mills | | Ashford Town | 4:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
27.08 15:00 | Brackley Town Saints | | Hadley | 0:0 | |||||
Brackley |
14.08 19:30 | Hanworth Villa | | Crowborough Athletic | 2:0 (2:0)* | |||||
London | |||||||||
14.08 19:30 | Pagham | | K Sports | 2:0 (0:0)* | |||||
Pagham | |||||||||
14.08 19:45 | Bedfont Sports | | Little Common | 2:1 (2:1)* | |||||
London | |||||||||
14.08 19:45 | Newton Aycliffe | | Guisborough Town | 0:2 (0:0)* | |||||
Newton Aycliffe | |||||||||
14.08 19:45 | Ashton Athletic | | AFC Liverpool | 4:1 (0:1)* | |||||
Ashton-in-Makerfield | |||||||||
14.08 19:45 | 1874 Northwich | | Burscough | 3:3 aet (1:1, 2:2), pen. 2:4* | |||||
Winsford | |||||||||
14.08 19:45 | Worcester City | | Walsall Wood | 1:1 aet (0:0, 0:0), pen. 2:3* | |||||
Worcester | |||||||||
14.08 19:45 | Malvern Town | | Boldmere St Michaels | 3:2 (0:0)* | |||||
Malvern | |||||||||
14.08 19:45 | Hanley Town | | Atherstone Town | 1:4 (0:2)* | |||||
Hanley | |||||||||
14.08 19:45 | Barton Town FC | | Clipstone | 3:4 (3:1)* | |||||
Barton-upon-Humber | |||||||||
14.08 19:45 | Anstey Nomads | | Hinckley | 4:3 aet (1:1, 2:2)* | |||||
Anstey | |||||||||
14.08 19:45 | Shepshed Dynamo | | Worksop Town | 4:5 aet (1:1, 2:2)* | |||||
Shepshed | |||||||||
14.08 19:45 | Wellingborough Town | | Biggleswade United | 2:1 (2:0)* | |||||
Wellingborough | |||||||||
14.08 19:45 | Saffron Walden Town | | Wroxham | 3:2 aet (0:1, 2:2)* | |||||
Saffron Walden | |||||||||
14.08 19:45 | Whitton United | | Framlingham Town | 3:1* | |||||
Ipswich | |||||||||
14.08 19:45 | Clapton | | Woodbridge Town | 1:1 aet (1:1), pen. 4:5* | |||||
Forest Gate | |||||||||
14.08 19:45 | Burnham | | Abingdon United | 2:0 (0:0)* | |||||
Burnham | |||||||||
14.08 19:45 | Chipping Sodbury Town | | Reading City | 2:1 aet (0:1, 1:1)* | |||||
Chipping Sodbury | |||||||||
14.08 19:45 | Tunbridge Wells | | Croydon | 2:3 aet (0:2, 2:2)* | |||||
Royal Tunbridge Wells | |||||||||
14.08 19:45 | Saltdean United | | Erith & Belvedere | 2:0 (1:0)* | |||||
Saltdean | |||||||||
14.08 19:45 | Colliers Wood United | | Beckenham Town | 0:2 aet* | |||||
Colliers Wood | |||||||||
14.08 19:45 | AFC Portchester | | AFC Stoneham | 0:3 (0:1)* | |||||
Portchester | |||||||||
14.08 19:45 | Alresford Town | | Hamble Club | 0:2 (0:1)* | |||||
New Alresford | |||||||||
14.08 19:45 | Christchurch | | Brockenhurst | 0:2 (0:1)* | |||||
Christchurch | |||||||||
14.08 19:45 | Longwell Green Sports | | Hallen | 0:1 (0:0)* | |||||
Longwell Green | |||||||||
14.08 19:45 | Keynsham Town | | Bodmin Town | 1:3 (0:2)* | |||||
Keynsham | |||||||||
14.08 19:45 | Easington Sports | | Winslow United | 2:0 (1:0)* | |||||
Easington | |||||||||
15.08 19:30 | Heaton Stannington | | Seaham Red Star | 4:4 aet (0:1, 3:3), pen. 2:4* | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15.08 19:30 | Littlehampton Town | | Worthing United | 2:4 aet (2:1, 2:2)* | |||||
Littlehampton | |||||||||
15.08 19:30 | Willand Rovers | | Shepton Mallet | 3:0 (1:0)* | |||||
Willand | |||||||||
15.08 19:45 | Stockton Town | | Newcastle Benfield | 0:3 (0:2)* | |||||
Stockton-on-Tees | |||||||||
15.08 19:45 | Billingham Synthonia | | Barnoldswick Town | 0:4 (0:2)* | |||||
Billingham | |||||||||
15.08 19:45 | Northwich Victoria | | Widnes | 1:0 aet* | |||||
Northwich | |||||||||
15.08 19:45 | Runcorn Town | | Hemsworth Miners Welfare | 1:0 (1:0)* | |||||
Runcorn | |||||||||
15.08 19:45 | Leyton Athletic | | Barkingside | 3:0 (1:0)* | |||||
Walthamstow | |||||||||
15.08 19:45 | Highworth Town | | Windsor | 1:2 (0:2)* | |||||
Highworth | |||||||||
15.08 19:45 | Whitstable Town | | Deal Town | 4:3 (1:0)* | |||||
Whitstable | |||||||||
15.08 19:45 | Lymington Town | | Sandhurst Town | 5:1 (2:1)* | |||||
Lymington | |||||||||
15.08 19:45 | Wellington AFC | | Bridport | 0:3 (0:1)* | |||||
Wellington | |||||||||
21.08 19:45 | Clacton | | Kirkley & Pakefield | 3:2 (1:1)* | |||||
Lowestoft | |||||||||
10.08 19:45 | Thetford Town | | Fakenham Town | 1:0 (1:0) | |||||
Blofield | |||||||||
10.08 19:45 | Winslow United | | Easington Sports | 2:2 (1:1) | |||||
Winslow | |||||||||
10.08 19:45 | Ascot United | | Camberley Town | 2:1 (1:0) | |||||
Ascot | |||||||||
11.08 12:30 | Haverhill Rovers | | Haverhill Borough | 2:0 (1:0) | |||||
Haverhill | |||||||||
11.08 15:00 | Consett AFC | | North Shields | 2:1 (1:1) | |||||
Consett | |||||||||
11.08 15:00 | Thackley | | Whitley Bay | 2:3 (0:3) | |||||
Bradford | |||||||||
11.08 15:00 | Hebburn Town | | Dunston UTS | 2:3 (1:0) | |||||
Hebburn | |||||||||
11.08 15:00 | Ashington | | Knaresborough Town | 0:2 (0:1) | |||||
Ashington | |||||||||
11.08 15:00 | Goole AFC | | Morpeth Town | 1:5 (0:2) | |||||
Goole | |||||||||
11.08 15:00 | Glasshoughton Welfare | | Blyth AFC | 1:2 (0:1) | |||||
Glasshoughton | |||||||||
11.08 15:00 | Newcastle Benfield | | Stockton Town | 1:1 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
11.08 15:00 | Selby Town | | Whickham | 3:2 (0:1) | |||||
Selby | |||||||||
11.08 15:00 | Seaham Red Star | | Heaton Stannington | 1:1 (0:0) | |||||
Seaham | |||||||||
11.08 15:00 | Team Northumbria | | Shildon | -:+ | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
11.08 15:00 | Northallerton Town | | Garforth Town | 0:4 (0:1) | |||||
Northallerton | |||||||||
11.08 15:00 | Guisborough Town | | Newton Aycliffe | 3:3 (2:0) | |||||
Guisborough | |||||||||
11.08 15:00 | Barnoldswick Town | | Billingham Synthonia | 1:1 (0:0) | |||||
Barnoldswick | |||||||||
11.08 15:00 | Washington | | West Auckland Town | 0:4 (0:1) | |||||
Washington | |||||||||
11.08 15:00 | Sunderland RCA | | Ryhope Colliery Welfare | 5:2 (2:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
11.08 15:00 | Bridlington Town | | Harrogate Railway Athletic | 3:0 (1:0) | |||||
Bridlington | |||||||||
11.08 15:00 | Penrith | | Albion Sports | 0:3 (0:0) | |||||
Penrith | |||||||||
11.08 15:00 | Bishop Auckland | | Pickering Town | 0:2 (0:0) | |||||
Bishop Auckland | |||||||||
11.08 15:00 | AFC Darwen | | Barnton | 3:1 (1:0) | |||||
Darwen | |||||||||
11.08 15:00 | Liversedge | | Padiham | 5:2 (0:1) | |||||
Cleckheaton | |||||||||
11.08 15:00 | City of Liverpool | | Silsden AFC | 3:1 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
11.08 15:00 | AFC Liverpool | | Ashton Athletic | 2:2 (1:2) | |||||
Crosby | |||||||||
11.08 15:00 | Widnes | | Northwich Victoria | 1:1 (1:0) | |||||
Widnes | |||||||||
11.08 15:00 | Burscough | | 1874 Northwich | 2:2 (2:1) | |||||
Burscough | |||||||||
11.08 15:00 | Congleton Town | | Eccleshill United | 1:0 (0:0) | |||||
Congleton | |||||||||
11.08 15:00 | Prestwich Heys | | Abbey Hey | 2:1 (1:1) | |||||
Prestwich | |||||||||
11.08 15:00 | West Didsbury & Chorlton | | Squires Gate | 2:3 (0:2) | |||||
Manchester | |||||||||
11.08 15:00 | Winsford United | | Irlam | 1:2 (1:1) | |||||
Winsford | |||||||||
11.08 15:00 | Penistone Church | | Bootle | 2:1 (1:1) | |||||
Penistone | |||||||||
11.08 15:00 | Hemsworth Miners Welfare | | Runcorn Town | 1:1 (0:1) | |||||
Hemsworth | |||||||||
11.08 15:00 | Maltby Main | | Athersley Recreation | 3:0 (3:0) | |||||
Maltby | |||||||||
11.08 15:00 | Parkgate | | Sandbach United | 2:0 (1:0) | |||||
Rawmarsh | |||||||||
11.08 15:00 | Litherland REMYCA | | Charnock Richard | -:+ | |||||
Litherland | |||||||||
11.08 15:00 | Maine Road | | Handsworth Parramore | 0:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
11.08 15:00 | Walsall Wood | | Worcester City | 1:1 (0:1) | |||||
Walsall Wood | |||||||||
11.08 15:00 | Highgate United | | AFC Wulfrunians | 1:0 (0:0) | |||||
Solihull | |||||||||
11.08 15:00 | Boldmere St Michaels | | Malvern Town | 2:2 (0:1) | |||||
Sutton Coldfield | |||||||||
11.08 15:00 | Atherstone Town | | Hanley Town | 1:1 (1:0) | |||||
Atherstone | |||||||||
11.08 15:00 | Stourport Swifts | | Shawbury United | 2:1 (1:1) | |||||
Stourport-on-Severn | |||||||||
11.08 15:00 | Wednesfield | | Rocester | 2:1 (0:1) | |||||
Wednesfield | |||||||||
11.08 15:00 | Coventry Sphinx | | Whitchurch Alport | 0:1 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
11.08 15:00 | Haughmond | | Wolverhampton Sporting | 2:0 (2:0) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
11.08 15:00 | Racing Club Warwick | | Coleshill Town | 4:3 (0:2) | |||||
Warwick | |||||||||
11.08 15:00 | Romulus | | Westfields | 6:1 (2:1) | |||||
Sutton Coldfield | |||||||||
11.08 15:00 | Ellesmere Rangers | | Leicester Road | 0:1 (0:0) | |||||
Ellesmere | |||||||||
11.08 15:00 | Sporting Khalsa | | Tividale | 2:1 (1:1) | |||||
Willenhall | |||||||||
11.08 15:00 | Long Eaton United | | St Andrews | 2:1 (0:1) | |||||
Long Eaton | |||||||||
11.08 15:00 | Sleaford Town | | South Normanton Athletic | 0:1 (0:0) | |||||
Sleaford | |||||||||
11.08 15:00 | Kirby Muxloe | | AFC Mansfield | 0:6 (0:3) | |||||
Kirby Muxloe | |||||||||
11.08 15:00 | Clipstone | | Barton Town FC | 0:0 | |||||
Clipstone | |||||||||
11.08 15:00 | Lutterworth Town | | Heanor Town | 2:1 (0:1) | |||||
Lutterworth | |||||||||
11.08 15:00 | Hinckley | | Anstey Nomads | 1:1 (1:0) | |||||
Hinckley | |||||||||
11.08 15:00 | Worksop Town | | Shepshed Dynamo | 3:3 (2:1) | |||||
Retford | |||||||||
11.08 15:00 | Rainworth Miners Welfare | | Dunkirk | 2:1 (1:1) | |||||
Rainworth | |||||||||
11.08 15:00 | Staveley Miners Welfare | | Boston Town | 4:2 (3:0) | |||||
Staveley | |||||||||
11.08 15:00 | Teversal | | Loughborough University | 1:2 (0:1) | |||||
Teversal | |||||||||
11.08 15:00 | Oadby Town | | Shirebrook Town | 3:1 (2:0) | |||||
Oadby | |||||||||
11.08 15:00 | Bottesford Town | | Radford | 3:1 (1:0) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
11.08 15:00 | Quorn | | Belper United | 6:1 (3:1) | |||||
Quorn | |||||||||
11.08 15:00 | Leicester Nirvana | | Grimsby Borough | 0:3 (0:2) | |||||
Leicester | |||||||||
11.08 15:00 | Cogenhoe United | | Wisbech Town | 1:2 (0:2) | |||||
Cogenhoe | |||||||||
11.08 15:00 | Wellingborough Whitworth | | Harborough Town | 0:1 (0:0) | |||||
Wellingborough | |||||||||
11.08 15:00 | Deeping Rangers | | Holbeach United | 3:2 (2:0) | |||||
Market Deeping | |||||||||
11.08 15:00 | Raunds Town | | Eynesbury Rovers | 1:2 (1:1) | |||||
Raunds | |||||||||
11.08 15:00 | Arlesey Town | | Desborough Town | 3:4 (1:1) | |||||
Arlesey | |||||||||
11.08 15:00 | Northampton Sileby Rangers | | Ely City | 2:0 (1:0) | |||||
Northampton | |||||||||
11.08 15:00 | Godmanchester Rovers | | Newport Pagnell Town | 2:0 (0:0) | |||||
Godmanchester | |||||||||
11.08 15:00 | Biggleswade United | | Wellingborough Town | 1:1 (1:0) | |||||
Biggleswade | |||||||||
11.08 15:00 | Histon | | Peterborough Northern Star | 6:1 (2:1) | |||||
Impington | |||||||||
11.08 15:00 | Daventry Town | | Potton United | 9:2 (5:0) | |||||
Daventry | |||||||||
11.08 15:00 | Biggleswade | | Northampton ON Chenecks | 2:0 (0:0) | |||||
Biggleswade | |||||||||
11.08 15:00 | Swaffham Town | | Yaxley | 1:3 (0:1) | |||||
Swaffham | |||||||||
11.08 15:00 | Rothwell Corinthians | | Pinchbeck United | 3:0 (1:0) | |||||
Rothwell | |||||||||
11.08 15:00 | Hullbridge Sports | | Gorleston | 2:1 (0:1) | |||||
Hullbridge | |||||||||
11.08 15:00 | Wroxham | | Saffron Walden Town | 1:1 (0:1) | |||||
Wroxham | |||||||||
11.08 15:00 | Great Yarmouth Town | | Hadleigh United | 1:3 (0:1) | |||||
Hadleigh | |||||||||
11.08 15:00 | Walthamstow | | Walsham-le-Willows | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Kirkley & Pakefield | | Clacton | 2:2 (2:1) | |||||
Lowestoft | |||||||||
11.08 15:00 | Wodson Park | | Hoddesdon Town | 1:3 (1:1) | |||||
Ware | |||||||||
11.08 15:00 | Tower Hamlets | | Stanway Rovers | 1:3 | |||||
Stanway | |||||||||
11.08 15:00 | Norwich United | | Takeley | 1:2 (1:0) | |||||
Blofield | |||||||||
11.08 15:00 | Framlingham Town | | Whitton United | 1:1 | |||||
Framlingham | |||||||||
11.08 15:00 | Southend Manor | | FC Romania | 1:3 (1:0) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
11.08 15:00 | Wivenhoe Town | | Brantham Athletic | 0:5 (0:2) | |||||
Wivenhoe | |||||||||
11.08 15:00 | Stowmarket Town | | Basildon United | 0:2 (0:1) | |||||
Stowmarket | |||||||||
11.08 15:00 | Sporting Bengal United | | Ilford | 4:3 (3:1) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Ipswich Wanderers | | Baldock Town | 0:5 (0:4) | |||||
Rushmere | |||||||||
11.08 15:00 | Barkingside | | Leyton Athletic | 0:0 | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Cockfosters | | Newmarket Town | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Woodbridge Town | | Clapton | 2:2 (0:1) | |||||
Woodbridge | |||||||||
11.08 15:00 | Burnham Ramblers | | West Essex | 3:5 (2:1) | |||||
Burnham-on-Crouch | |||||||||
11.08 15:00 | Redbridge | | Long Melford | 1:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Oxhey Jets | | Wantage Town | 3:4 (0:1) | |||||
South Oxhey | |||||||||
11.08 15:00 | Tuffley Rovers | | Colney Heath | 1:4 (1:0) | |||||
Tuffley | |||||||||
11.08 15:00 | Harpenden Town | | Edgware Town | 1:0 (1:0) | |||||
Harpenden | |||||||||
11.08 15:00 | Hadley | | Fairford Town | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Brackley Town Saints | | London Colney | 1:0 (1:0) | |||||
Brackley | |||||||||
11.08 15:00 | London Maccabi Lions | | Wembley | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Windsor | | Highworth Town | 3:3 (1:1) | |||||
Windsor | |||||||||
11.08 15:00 | AFC Hayes | | Lydney Town | 1:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Flackwell Heath | | North Greenford United | 0:2 (0:1) | |||||
Flackwell Heath | |||||||||
11.08 15:00 | Tring Athletic | | Berkhamsted | 0:2 (0:0) | |||||
Tring | |||||||||
11.08 15:00 | Holmer Green | | Longlevens | 0:1 (0:0) | |||||
Holmer Green | |||||||||
11.08 15:00 | Ardley United | | Shortwood United | 7:0 (3:0) | |||||
Ardley | |||||||||
11.08 15:00 | Holyport | | Brimscombe & Thrupp | 1:2 (0:0) | |||||
Holyport | |||||||||
11.08 15:00 | Abingdon United | | Burnham | 2:2 | |||||
Abingdon | |||||||||
11.08 15:00 | Crawley Green | | Woodley United | 7:1 (2:1) | |||||
Crawley | |||||||||
11.08 15:00 | Reading City | | Chipping Sodbury Town | 1:1 (1:1) | |||||
Reading | |||||||||
11.08 15:00 | Leighton Town | | Royal Wootton Bassett Town | 0:1 (0:1) | |||||
Leighton Buzzard | |||||||||
11.08 15:00 | Arundel | | Chertsey Town | 4:1 (1:0) | |||||
Arundel | |||||||||
11.08 15:00 | Broadbridge Heath | | Shoreham | 0:2 (0:0) | |||||
Broadbridge Heath | |||||||||
11.08 15:00 | Bearsted | | Chichester City | 2:1 (0:1) | |||||
Otham | |||||||||
11.08 15:00 | Redhill | | Horley Town | 1:3 (1:3) | |||||
Redhill | |||||||||
11.08 15:00 | AFC Croydon Athletic | | Rochester United | 5:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Spelthorne Sports | | Peacehaven & Telscombe | 3:0 (0:0) | |||||
Spelthorne | |||||||||
11.08 15:00 | Hassocks | | Erith Town | 1:3 (1:2) | |||||
Hassocks | |||||||||
11.08 15:00 | Worthing United | | Littlehampton Town | 1:1 (0:1) | |||||
Worthing | |||||||||
11.08 15:00 | Crowborough Athletic | | Hanworth Villa | 1:1 (0:1) | |||||
Crowborough | |||||||||
11.08 15:00 | Raynes Park Vale | | Lingfield | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | AFC Uckfield Town | | Glebe | 1:0 (0:0) | |||||
Uckfield | |||||||||
11.08 15:00 | Abbey Rangers | | Newhaven | 0:4 (0:0) | |||||
Addlestone Addlestone Moor | |||||||||
11.08 15:00 | Cobham | | Sheppey United | 1:0 (0:0) | |||||
Cobham | |||||||||
11.08 15:00 | Fisher | | Horsham YMCA | 1:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Loxwood | | Hollands & Blair | 2:1 (0:0) | |||||
Loxwood | |||||||||
11.08 15:00 | Sevenoaks Town | | Lordswood | 6:1 (4:1) | |||||
Sevenoaks | |||||||||
11.08 15:00 | Crawley Down Gatwick | | Three Bridges | 0:1 (0:0) | |||||
Crawley Down The Haven Sportsfield | |||||||||
11.08 15:00 | Eastbourne United | | Hackney Wick | 0:2 (0:0) | |||||
Eastbourne | |||||||||
11.08 15:00 | Croydon | | Tunbridge Wells | 2:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Erith & Belvedere | | Saltdean United | 0:0 | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Haywards Heath Town | | Lancing | 0:2 (0:1) | |||||
Haywards Heath | |||||||||
11.08 15:00 | East Preston | | Balham | 0:2 (0:1) | |||||
East Preston | |||||||||
11.08 15:00 | K Sports | | Pagham | 2:2 (0:0) | |||||
Aylesford | |||||||||
11.08 15:00 | Deal Town | | Whitstable Town | 2:2 (2:0) | |||||
Deal | |||||||||
11.08 15:00 | Broadfields United | | Banstead Athletic | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Chatham Town | | Walton & Hersham | 3:1 (1:0) | |||||
Chatham | |||||||||
11.08 15:00 | Corinthian | | Canterbury City | 3:0 (1:0) | |||||
Hartley Gay Dawn Farm | |||||||||
11.08 15:00 | Beckenham Town | | Colliers Wood United | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
11.08 15:00 | Hamworthy United | | Team Solent | 3:2 (1:2) | |||||
Poole | |||||||||
11.08 15:00 | Melksham Town | | Badshot Lea | 4:0 (3:0) | |||||
Melksham | |||||||||
11.08 15:00 | AFC Stoneham | | AFC Portchester | 0:0 | |||||
Eastleigh | |||||||||
11.08 15:00 | Newport Isle of Wight | | Amesbury Town | 3:1 (0:1) | |||||
Newport | |||||||||
11.08 15:00 | Knaphill | | Sholing | 0:3 (0:1) | |||||
Knaphill | |||||||||
11.08 15:00 | Guildford City | | Petersfield Town | 0:1 (0:1) | |||||
Guildford | |||||||||
11.08 15:00 | Tadley Calleva | | Baffins Milton Rovers | 1:3 (1:2) | |||||
Tadley | |||||||||
11.08 15:00 | Bemerton Heath Harlequins | | Cowes Sports | 1:0 (0:0) | |||||
Bemerton | |||||||||
11.08 15:00 | Andover New Street | | Romsey Town | 4:0 (1:0) | |||||
Andover | |||||||||
11.08 15:00 | United Services Portsmouth | | Andover Town | 5:2 (1:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
11.08 15:00 | Horndean | | Godalming Town | 5:0 (2:0) | |||||
Horndean | |||||||||
11.08 15:00 | Hamble Club | | Alresford Town | 1:1 | |||||
Hamble-le-Rice | |||||||||
11.08 15:00 | Farnham Town | | Binfield | 1:2 (0:2) | |||||
Farnham | |||||||||
11.08 15:00 | Brockenhurst | | Christchurch | 2:2 (1:1) | |||||
Brockenhurst | |||||||||
11.08 15:00 | Bashley | | Bournemouth | 0:2 (0:2) | |||||
Bashley | |||||||||
11.08 15:00 | Fareham Town | | Frimley Green | 0:2 (0:1) | |||||
Fareham | |||||||||
11.08 15:00 | Sandhurst Town | | Lymington Town | 1:1 | |||||
Sandhurst | |||||||||
11.08 15:00 | Clevedon Town | | Portland United | 1:2 (0:1) | |||||
Clevedon | |||||||||
11.08 15:00 | Westbury United | | Cribbs | 3:0 (1:0) | |||||
Westbury | |||||||||
11.08 15:00 | Hallen | | Longwell Green Sports | 0:0 | |||||
Hallen | |||||||||
11.08 15:00 | Wells City | | Shaftesbury | 2:5 (1:4) | |||||
Wells | |||||||||
11.08 15:00 | Bodmin Town | | Keynsham Town | 4:4 (3:1) | |||||
Bodmin | |||||||||
11.08 15:00 | Cheddar | | Bridgwater Town | 3:2 (2:1) | |||||
Cheddar Bowdens Park | |||||||||
11.08 15:00 | Shepton Mallet | | Willand Rovers | 1:1 (0:0) | |||||
Shepton Mallet | |||||||||
11.08 15:00 | Bitton | | Tavistock | 7:0 (2:0) | |||||
Bitton | |||||||||
11.08 15:00 | Buckland Athletic | | Pewsey Vale | 3:0 (0:0) | |||||
Newton Abbot | |||||||||
11.08 15:00 | Bridport | | Wellington AFC | 0:0 | |||||
Bridport | |||||||||
11.08 15:00 | Hengrove Athletic | | Plymouth Parkway | 1:5 (1:2) | |||||
Bristol | |||||||||
11.08 15:00 | Saltash United | | Odd Down | 1:0 (0:0) | |||||
Saltash | |||||||||
11.08 15:00 | Brislington | | Cadbury Heath | 1:2 (1:0) | |||||
Brislington | |||||||||
11.08 15:00 | Bradford Town | | Roman Glass St George | 5:2 (2:2) | |||||
Bradford on Avon | |||||||||
11.08 15:00 | Heather St John's | | Kimberley Miners Welfare | 3:6 (0:4) | |||||
Heather | |||||||||
11.08 15:00 | Bishop's Cleeve | | Stotfold | 5:2 (2:2) | |||||
Bishop's Cleeve | |||||||||
12.08 13:00 | Little Common | | Bedfont Sports | 2:2 (1:1) | |||||
Bexhill-on-Sea | |||||||||
12.08 14:00 | St Margaretsbury | | Enfield 1893 | 2:0 (1:0) | |||||
Stanstead Abbotts | |||||||||
12.08 14:00 | Stansted | | Sawbridgeworth Town | 2:1 (0:1) | |||||
Stansted Mountfitchet | |||||||||
12.08 15:00 | Hallam | | Runcorn Linnets | 0:2 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
12.08 15:00 | Coventry United | | Rugby Town | 1:2 (1:1) | |||||
Coventry | |||||||||
12.08 15:00 | Southall | | Leverstock Green | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
12.08 15:00 | Sutton Common Rovers | | CB Hounslow United | 0:2 (0:2) | |||||
Sutton | |||||||||
12.08 15:00 | Langney Wanderers | | Epsom & Ewell | 1:2 (0:1) | |||||
Eastbourne | |||||||||
12.08 15:00 | Cray Valley Paper Mills | | Eastbourne Town | 3:2 (3:1) | |||||
London | |||||||||
12.08 15:00 | Rusthall | | Wick | 3:0 (1:0) | |||||
Rusthall | |||||||||
21.08 19:45 | Tower Hamlets | | Stanway Rovers | 0:2 (0:2) | |||||
Stanway |
05.08 15:00 | Chelsea | | Manchester City | 0:2 (0:1) | |||||
London |
Day 6 | |||||||||
31.08 20:30 | Zulte Waregem | | Brugge | 2:5 (0:3) | |||||
Waregem | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.08 20:30 | Oostende | | Zulte Waregem | 3:1 (1:1) | |||||
Oostende | |||||||||
25.08 18:00 | Standard | | Sint-Truiden | 3:2 (1:1) | |||||
Liège | |||||||||
25.08 20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Eupen | 0:1 (0:1) | |||||
Mouscron | |||||||||
25.08 20:00 | Antwerp | | Cercle | 1:0 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
25.08 20:30 | Charleroi | | Kortrijk | 0:2 (0:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
26.08 14:30 | Brugge | | Anderlecht | 2:1 (2:1) | |||||
Brugge | |||||||||
26.08 18:00 | Gent | | Lokeren | 2:1 (0:0) | |||||
Gent | |||||||||
26.08 20:00 | Genk | | Waasland-Beveren | 3:2 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
Day 4 | |||||||||
17.08 20:30 | Anderlecht | | Mouscron-Péruwelz | 2:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
18.08 18:00 | Lokeren | | Standard | 0:3 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
18.08 20:00 | Cercle | | Zulte Waregem | 3:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
18.08 20:00 | Waasland-Beveren | | Sint-Truiden | 2:2 (1:1) | |||||
Beveren | |||||||||
18.08 20:30 | Kortrijk | | Oostende | 1:2 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
19.08 14:30 | Antwerp | | Brugge | 1:1 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
19.08 18:00 | Genk | | Charleroi | 3:1 (1:1) | |||||
Genk | |||||||||
19.08 20:00 | Eupen | | Gent | 2:3 (1:2) | |||||
Eupen | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.08 20:30 | Brugge | | Kortrijk | 3:0 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
11.08 18:00 | Standard | | Cercle | 0:0 | |||||
Liège | |||||||||
11.08 20:00 | Zulte Waregem | | Eupen | 4:0 (2:0) | |||||
Waregem | |||||||||
11.08 20:00 | Sint-Truiden | | Lokeren | 1:1 (0:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
11.08 20:30 | Mouscron-Péruwelz | | Antwerp | 0:1 (0:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
12.08 14:30 | Oostende | | Genk | 0:2 (0:0) | |||||
Oostende | |||||||||
12.08 18:00 | Charleroi | | Anderlecht | 1:2 (1:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
12.08 20:00 | Gent | | Waasland-Beveren | 4:1 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.08 20:30 | Waasland-Beveren | | Standard | 0:0 | |||||
Beveren | |||||||||
04.08 18:00 | Eupen | | Charleroi | 1:4 (1:2) | |||||
Eupen | |||||||||
04.08 20:00 | Cercle | | Lokeren | 3:2 (2:1) | |||||
Brugge | |||||||||
04.08 20:00 | Antwerp | | Kortrijk | 0:0 | |||||
Antwerpen | |||||||||
04.08 20:30 | Gent | | Zulte Waregem | 1:1 (0:0) | |||||
Gent | |||||||||
05.08 14:30 | Anderlecht | | Oostende | 5:2 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
05.08 18:00 | Genk | | Sint-Truiden | 1:1 (0:0) | |||||
Genk | |||||||||
05.08 20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Brugge | 0:1 (0:0) | |||||
Mouscron |
Day 7 | |||||||||
31.08 18:45 | Vereya | | Slavia | 0:0 | |||||
Stara Zagora | |||||||||
31.08 21:00 | Cherno More | | Vitosha | 1:0 (1:0) | |||||
Montana | |||||||||
Day 6 | |||||||||
24.08 18:45 | Dunav | | Septemvri | 2:0 (0:0) | |||||
Ruse | |||||||||
24.08 21:00 | Lokomotiv | | Cherno More | 0:2 (0:2) | |||||
Plovdiv | |||||||||
25.08 18:45 | Etar | | Levski | 1:2 (0:2) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
25.08 21:00 | Vitosha | | Botev Plovdiv | 0:2 (0:1) | |||||
Bistritsa | |||||||||
26.08 18:45 | Slavia | | Ludogorets | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
26.08 21:00 | CSKA | | Vereya | 4:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
27.08 20:30 | Beroe | | Botev Vratsa | 4:0 (2:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.08 18:30 | Slavia | | Dunav | 2:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
17.08 20:45 | Cherno More | | Beroe | 0:0 | |||||
Montana | |||||||||
18.08 18:30 | Botev Plovdiv | | Lokomotiv | 0:1 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
18.08 21:00 | Botev Vratsa | | Etar | 2:0 (1:0) | |||||
Montana | |||||||||
19.08 18:15 | Levski | | Septemvri | 2:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
19.08 21:00 | Ludogorets | | CSKA | 1:0 (1:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
20.08 20:30 | Vereya | | Vitosha | 0:1 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.08 18:15 | Etar | | Cherno More | 1:1 (1:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
10.08 20:30 | Lokomotiv | | Vereya | 3:0 (2:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
11.08 18:45 | Beroe | | Botev Plovdiv | 2:1 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
11.08 21:00 | Dunav | | Levski | 1:2 (0:0) | |||||
Ruse | |||||||||
12.08 18:30 | Vitosha | | Ludogorets | 0:2 (0:0) | |||||
Bistritsa | |||||||||
12.08 20:45 | CSKA | | Slavia | 2:1 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
13.08 20:30 | Septemvri | | Botev Vratsa | 1:2 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.08 18:30 | Botev Plovdiv | | Etar | 2:0 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
03.08 20:45 | Vereya | | Beroe | 0:2 (0:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
04.08 18:30 | Cherno More | | Septemvri | 1:5 (0:2) | |||||
Kavarna | |||||||||
04.08 20:45 | Ludogorets | | Lokomotiv | 0:1 (0:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
05.08 18:30 | Botev Vratsa | | Levski | 0:2 (0:1) | |||||
Montana | |||||||||
05.08 20:45 | CSKA | | Dunav | 3:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
06.08 20:30 | Slavia | | Vitosha | 0:2 (0:2) | |||||
Sofia |
Day 6 | |||||||||
25.08 17:00 | Honvéd | | Debrecen | 3:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
25.08 19:30 | Mezőkövesd-Zsóry | | Ferencváros | 0:1 (0:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
25.08 19:30 | Paks | | Puskás | 3:2 (1:0) | |||||
Paks | |||||||||
25.08 19:30 | Kisvárda | | Diósgyőr | 1:1 (0:1) | |||||
Kisvárda | |||||||||
25.08 20:45 | Haladás | | MTK | 1:2 (0:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.08 20:00 | Debrecen | | MTK | 3:3 (1:2) | |||||
Debrecen | |||||||||
18.08 17:00 | Ferencváros | | Paks | 1:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
18.08 19:30 | Puskás | | Kisvárda | 1:1 (0:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
18.08 19:30 | Újpest | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
18.08 19:30 | Honvéd | | Vidi | 0:3 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
18.08 19:30 | Diósgyőr | | Haladás | 1:0 (1:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.08 20:00 | Vidi | | Debrecen | 1:1 (0:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
11.08 19:30 | Kisvárda | | Ferencváros | 0:2 (0:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
11.08 19:30 | Haladás | | Puskás | 2:1 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
11.08 19:30 | MTK | | Diósgyőr | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
12.08 17:00 | Paks | | Újpest | 1:1 (1:1) | |||||
Paks | |||||||||
12.08 19:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Honvéd | 0:1 (0:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.08 17:00 | Puskás | | MTK | 1:2 (0:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
04.08 18:00 | Debrecen | | Diósgyőr | 2:0 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
04.08 20:15 | Ferencváros | | Haladás | 3:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
05.08 18:00 | Újpest | | Kisvárda | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
05.08 18:00 | Honvéd | | Paks | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest |
Day 2 | |||||||||
31.08 20:30 | Hannover | | Borussia Dortmund | 0:0 | |||||
Hannover | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.08 20:30 | Bayern | | Hoffenheim | 3:1 (1:0) | |||||
München | |||||||||
25.08 15:30 | Hertha | | Nürnberg | 1:0 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
25.08 15:30 | Werder | | Hannover | 1:1 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
25.08 15:30 | Freiburg | | Eintracht | 0:2 (0:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
25.08 15:30 | Wolfsburg | | Schalke 04 | 2:1 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
25.08 15:30 | Fortuna | | Augsburg | 1:2 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
25.08 18:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayer 04 | 2:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
26.08 15:30 | Mainz 05 | | Stuttgart | 1:0 (0:0) | |||||
Mainz | |||||||||
26.08 18:00 | Borussia Dortmund | | RB Leipzig | 4:1 (3:1) | |||||
Dortmund |
12.08 20:30 | Eintracht (Frankfurt) | | Bayern (München) | 0:5 (0:2) | |||||
Frankfurt am Main |
Day 4 | |||||||||
31.08 20:00 | Emmen | | De Graafschap | 1:1 (0:0) | |||||
Emmen | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.08 20:00 | Den Haag | | Fortuna | 3:1 (2:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
25.08 18:30 | Ajax | | Emmen | 5:0 (2:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
25.08 18:30 | De Graafschap | | Groningen | 0:1 (0:1) | |||||
Doetinchem | |||||||||
25.08 20:45 | NAC | | Excelsior | 0:2 (0:1) | |||||
Breda | |||||||||
25.08 20:45 | Zwolle | | PSV | 1:2 (0:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
26.08 12:15 | Willem II | | Heracles | 5:0 (3:0) | |||||
Tilburg | |||||||||
26.08 14:30 | Heerenveen | | Feyenoord | 3:5 (0:3) | |||||
Heerenveen | |||||||||
26.08 14:30 | Utrecht | | VVV-Venlo | 1:1 (1:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
26.08 16:45 | AZ | | Vitesse | 0:0 | |||||
Alkmaar | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.08 20:00 | Groningen | | Willem II | 0:1 (0:1) | |||||
Groningen | |||||||||
18.08 18:30 | NAC | | De Graafschap | 3:0 (1:0) | |||||
Breda | |||||||||
18.08 18:30 | VVV-Venlo | | Ajax | 0:1 (0:0) | |||||
Venlo | |||||||||
18.08 20:45 | Fortuna | | PSV | 1:2 (0:1) | |||||
Sittard | |||||||||
18.08 20:45 | Heracles | | Den Haag | 4:2 (3:2) | |||||
Almelo | |||||||||
19.08 12:15 | Utrecht | | Zwolle | 2:0 (2:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
19.08 14:30 | Feyenoord | | Excelsior | 3:0 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
19.08 14:30 | Emmen | | AZ | 1:4 (1:3) | |||||
Emmen | |||||||||
19.08 16:45 | Heerenveen | | Vitesse | 1:1 (1:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.08 20:00 | Zwolle | | Heerenveen | 2:3 (1:3) | |||||
Zwolle | |||||||||
11.08 18:30 | Willem II | | VVV-Venlo | 0:1 (0:1) | |||||
Tilburg | |||||||||
11.08 18:30 | Ajax | | Heracles | 1:1 (0:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
11.08 20:45 | PSV | | Utrecht | 4:0 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
11.08 20:45 | Excelsior | | Fortuna | 1:1 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
12.08 12:15 | Den Haag | | Emmen | 1:2 (0:2) | |||||
Den Haag | |||||||||
12.08 14:30 | De Graafschap | | Feyenoord | 2:0 (1:0) | |||||
Doetinchem | |||||||||
12.08 14:30 | Vitesse | | Groningen | 5:1 (2:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
12.08 16:45 | AZ | | NAC | 5:0 (3:0) | |||||
Alkmaar |
Day 23 | |||||||||
31.08 17:00 | Chikhura | | Dinamo | 1:2 (1:1) | |||||
Sachkhere | |||||||||
31.08 20:00 | Saburtalo | | Lokomotivi | 2:1 (1:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 22 | |||||||||
25.08 17:00 | Lokomotivi | | Chikhura | 3:2 (1:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
25.08 20:00 | Metalurgi | | Saburtalo | 0:2 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
26.08 17:00 | Samtredia | | Kolkheti 1913 | 1:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
26.08 19:00 | Dila | | Sioni | 0:0 | |||||
Gori | |||||||||
Day 21 | |||||||||
17.08 17:30 | Sioni | | Kolkheti 1913 | 2:0 (2:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
18.08 17:30 | Chikhura | | Metalurgi | 0:0 | |||||
Sachkhere | |||||||||
18.08 20:00 | Dinamo | | Samtredia | 0:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
19.08 19:00 | Saburtalo | | Dila | 0:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 20 | |||||||||
10.08 17:30 | Samtredia | | Sioni | 0:4 (0:3) | |||||
Tbilisi | |||||||||
11.08 17:30 | Kolkheti 1913 | | Saburtalo | 1:3 (0:2) | |||||
Poti | |||||||||
12.08 17:00 | Lokomotivi | | Dinamo | 2:4 (0:3) | |||||
Tbilisi | |||||||||
12.08 19:00 | Dila | | Chikhura | 1:3 (0:2) | |||||
Gori | |||||||||
Day 19 | |||||||||
03.08 20:00 | Dinamo | | Metalurgi | 2:1 (2:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
04.08 17:30 | Lokomotivi | | Samtredia | 3:2 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
04.08 21:00 | Saburtalo | | Sioni | 3:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
06.08 17:30 | Chikhura | | Kolkheti 1913 | 3:1 (2:1) | |||||
Sachkhere |
Day 19 | |||||||||
31.08 17:30 | Keflavík | | Fylkir | 1:2 (0:0) | |||||
Keflavík | |||||||||
Day 18 | |||||||||
25.08 17:00 | Víkingur | | KA | 2:2 (0:2) | |||||
Reykjavík | |||||||||
25.08 18:00 | Stjarnan | | Breiðablik | 2:1 (2:1) | |||||
Garðabær | |||||||||
25.08 20:00 | Valur | | Fjölnir | 5:3 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
26.08 14:00 | KR | | ÍBV | 4:1 (3:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
26.08 18:00 | Keflavík | | FH | 1:3 (1:1) | |||||
Keflavík | |||||||||
27.08 18:00 | Fylkir | | Grindavík | 3:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 17 | |||||||||
18.08 16:00 | ÍBV | | Keflavík | 1:0 (1:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
19.08 16:00 | KA | | KR | 0:1 (0:0) | |||||
Akureyri | |||||||||
19.08 18:00 | Fylkir | | FH | 1:1 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
19.08 18:00 | Grindavík | | Stjarnan | 2:2 (1:0) | |||||
Grindavík | |||||||||
20.08 18:00 | Breiðablik | | Valur | 1:3 (0:2) | |||||
Kópavogur | |||||||||
20.08 18:00 | Fjölnir | | Víkingur | 2:2 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 16 | |||||||||
12.08 16:00 | FH | | ÍBV | 0:2 (0:2) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
12.08 18:00 | Keflavík | | KA | 0:3 (0:2) | |||||
Keflavík | |||||||||
12.08 18:00 | Fylkir | | Stjarnan | 0:2 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
12.08 18:00 | KR | | Fjölnir | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
13.08 18:00 | Víkingur | | Breiðablik | 2:3 (1:2) | |||||
Reykjavík | |||||||||
13.08 19:15 | Valur | | Grindavík | 4:0 (2:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 15 | |||||||||
04.08 13:30 | ÍBV | | Fylkir | 0:1 (0:1) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
07.08 19:15 | Breiðablik | | KR | 1:0 (0:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
08.08 18:00 | KA | | FH | 1:1 (0:0) | |||||
Akureyri | |||||||||
08.08 19:15 | Grindavík | | Víkingur | 2:1 (2:1) | |||||
Grindavík | |||||||||
08.08 19:15 | Fjölnir | | Keflavík | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
29.08 19:15 | Stjarnan | | Valur | 1:1 (1:1) | |||||
Garðabær |
Day 3 | |||||||||
31.08 20:00 | Getafe | | Real Valladolid | 0:0 | |||||
Getafe | |||||||||
31.08 22:00 | Eibar | | Real Sociedad | 2:1 (1:1) | |||||
Éibar | |||||||||
31.08 22:00 | Villarreal | | Girona | 0:1 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
Day 2 | |||||||||
24.08 20:15 | Getafe | | Eibar | 2:0 (1:0) | |||||
Getafe | |||||||||
24.08 22:15 | Leganés | | Real Sociedad | 2:2 (0:2) | |||||
Leganés | |||||||||
25.08 18:15 | Alavés | | Real Betis | 0:0 | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
25.08 20:15 | Atlético | | Rayo Vallecano | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
25.08 22:15 | Real Valladolid | | Barcelona | 0:1 (0:0) | |||||
Valladolid | |||||||||
26.08 18:15 | Español | | Valencia | 2:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
26.08 22:15 | Girona | | Real Madrid | 1:4 (1:1) | |||||
Girona | |||||||||
26.08 22:15 | Sevilla | | Villarreal | 0:0 | |||||
Sevilla | |||||||||
27.08 20:15 | Levante | | Celta de Vigo | 1:2 (0:2) | |||||
Valencia | |||||||||
27.08 22:00 | Athletic | | Huesca | 2:2 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
Day 1 | |||||||||
17.08 20:15 | Girona | | Real Valladolid | 0:0 | |||||
Girona | |||||||||
17.08 22:15 | Real Betis | | Levante | 0:3 (0:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
18.08 18:15 | Celta de Vigo | | Español | 1:1 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
18.08 20:15 | Villarreal | | Real Sociedad | 1:2 (1:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
18.08 22:15 | Barcelona | | Alavés | 3:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
19.08 18:15 | Eibar | | Huesca | 1:2 (0:2) | |||||
Éibar | |||||||||
19.08 20:15 | Rayo Vallecano | | Sevilla | 1:4 (0:3) | |||||
Madrid | |||||||||
19.08 22:15 | Real Madrid | | Getafe | 2:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
20.08 20:00 | Valencia | | Atlético | 1:1 (0:1) | |||||
Valencia | |||||||||
20.08 22:00 | Athletic | | Leganés | 2:1 (1:1) | |||||
Bilbao |
Day 3 | |||||||||
31.08 20:30 | Milan | | Roma | 2:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
Day 2 | |||||||||
25.08 18:00 | Juventus | | Lazio | 2:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
25.08 20:30 | Napoli | | Milan | 3:2 (0:1) | |||||
Napoli | |||||||||
26.08 18:00 | SPAL | | Parma | 1:0 (0:0) | |||||
Bologna | |||||||||
26.08 20:30 | Cagliari | | Sassuolo | 2:2 (1:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
26.08 20:30 | Fiorentina | | Chievo | 6:1 (2:0) | |||||
Firenze | |||||||||
26.08 20:30 | Frosinone | | Bologna | 0:0 | |||||
Torino | |||||||||
26.08 20:30 | Genoa | | Empoli | 2:1 (2:0) | |||||
Genova | |||||||||
26.08 20:30 | Inter | | Torino | 2:2 (2:0) | |||||
Milano | |||||||||
26.08 20:30 | Udinese | | Sampdoria | 1:0 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
27.08 20:30 | Roma | | Atalanta | 3:3 (1:3) | |||||
Roma | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.08 18:00 | Chievo | | Juventus | 2:3 (1:1) | |||||
Verona | |||||||||
18.08 20:30 | Lazio | | Napoli | 1:2 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
19.08 18:00 | Torino | | Roma | 0:1 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
19.08 20:30 | Bologna | | SPAL | 0:1 (0:0) | |||||
Bologna | |||||||||
19.08 20:30 | Empoli | | Cagliari | 2:0 (1:0) | |||||
Empoli | |||||||||
19.08 20:30 | Parma | | Udinese | 2:2 (1:0) | |||||
Parma | |||||||||
19.08 20:30 | Sassuolo | | Inter | 1:0 (1:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
20.08 20:30 | Atalanta | | Frosinone | 4:0 (1:0) | |||||
Bergamo |
Day 19 | |||||||||
24.08 17:00 | Jelgava | | FK Liepāja | 0:2 (0:1) | |||||
Jelgava | |||||||||
24.08 17:00 | Ventspils | | Riga FC | 0:1 (0:1) | |||||
Ventspils | |||||||||
24.08 19:00 | RFS | | Spartaks | 0:1 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
25.08 19:00 | METTA/LU | | Valmiera | 2:1 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 18 | |||||||||
18.08 18:00 | Jelgava | | Riga FC | 0:3 (0:1) | |||||
Jelgava | |||||||||
18.08 20:00 | FK Liepāja | | METTA/LU | 0:1 (0:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
19.08 16:00 | Valmiera | | RFS | 2:4 (0:2) | |||||
Valmiera | |||||||||
19.08 18:00 | Spartaks | | Ventspils | 1:2 (0:1) | |||||
Jūrmala | |||||||||
Day 17 | |||||||||
12.08 19:00 | METTA/LU | | Riga FC | 0:2 (0:2) | |||||
Rīga | |||||||||
13.08 18:00 | Ventspils | | FK Liepāja | 1:0 (0:0) | |||||
Ventspils | |||||||||
13.08 19:00 | RFS | | Jelgava | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 15 | |||||||||
28.08 19:00 | Riga FC | | FK Liepāja | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga |
Day 28 | |||||||||
12.08 13:00 | Jonava | | Trakai | 1:3 (0:1) | |||||
Jonava | |||||||||
Day 24 | |||||||||
28.08 18:00 | Žalgiris Kaunas | | Atlantas | 4:0 (2:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
29.08 18:00 | Palanga | | Žalgiris Vilnius | 0:5 (0:2) | |||||
Palanga | |||||||||
29.08 20:00 | Trakai | | Stumbras | 2:2 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 23 | |||||||||
22.08 18:00 | Stumbras | | Žalgiris Vilnius | 0:2 (0:2) | |||||
Kaunas | |||||||||
22.08 20:00 | Atlantas | | Jonava | 1:1 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
23.08 20:00 | Trakai | | Žalgiris Kaunas | 1:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 22 | |||||||||
18.08 13:00 | Jonava | | Palanga | 3:1 (0:0) | |||||
Jonava | |||||||||
19.08 13:00 | Atlantas | | Trakai | 0:2 (0:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
19.08 18:00 | Žalgiris Vilnius | | Žalgiris Kaunas | 4:0 (2:0) | |||||
Vilnius |
Day 21 | |||||||||
11.08 13:00 | Palanga | | Atlantas | 2:0 (1:0) | |||||
Palanga | |||||||||
11.08 13:00 | Žalgiris Kaunas | | Stumbras | 0:2 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 20 | |||||||||
04.08 13:00 | Jonava | | Stumbras | 1:3 (1:2) | |||||
Jonava | |||||||||
04.08 13:00 | Sūduva | | Atlantas | 3:0 (1:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
07.08 18:00 | Palanga | | Žalgiris Kaunas | 0:1 (0:1) | |||||
Palanga | |||||||||
Day 18 | |||||||||
25.08 13:00 | Stumbras | | Atlantas | 2:1 (1:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 17 | |||||||||
15.08 18:00 | Atlantas | | Žalgiris Kaunas | 0:1 (0:1) | |||||
Klaipėda |
Day 20 | |||||||||
25.08 18:00 | Tromsø | | Bodø/Glimt | 1:2 (0:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
26.08 18:00 | Haugesund | | Stabæk | 2:0 (2:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
26.08 18:00 | Molde | | Ranheim | 2:3 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
26.08 18:00 | Rosenborg | | Strømsgodset | 4:3 (2:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
26.08 18:00 | Sandefjord | | Lillestrøm | 1:3 (0:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
26.08 18:00 | Sarpsborg 08 | | Kristiansund | 1:2 (0:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
26.08 20:00 | Vålerenga | | Brann | 2:0 (0:0) | |||||
Oslo | |||||||||
27.08 19:00 | Start | | Odd | 0:1 (0:1) | |||||
Kristiansand | |||||||||
Day 19 | |||||||||
19.08 18:00 | Kristiansund | | Rosenborg | 0:2 (0:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
19.08 18:00 | Lillestrøm | | Haugesund | 1:1 (1:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
19.08 18:00 | Ranheim | | Sandefjord | 1:1 (0:1) | |||||
Ranheim | |||||||||
19.08 18:00 | Brann | | Sarpsborg 08 | 2:0 (1:0) | |||||
Bergen | |||||||||
19.08 18:00 | Stabæk | | Molde | 3:1 (2:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
19.08 18:00 | Strømsgodset | | Start | 1:1 (0:1) | |||||
Drammen | |||||||||
19.08 20:00 | Vålerenga | | Tromsø | 3:0 (1:0) | |||||
Oslo | |||||||||
20.08 19:00 | Bodø/Glimt | | Odd | 1:1 (1:1) | |||||
Bodø | |||||||||
Day 18 | |||||||||
10.08 19:00 | Sandefjord | | Tromsø | 1:0 (0:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
12.08 18:00 | Bodø/Glimt | | Kristiansund | 3:0 (2:0) | |||||
Bodø | |||||||||
12.08 18:00 | Start | | Ranheim | 0:0 | |||||
Kristiansand | |||||||||
12.08 18:00 | Molde | | Brann | 5:1 (3:1) | |||||
Molde | |||||||||
12.08 18:00 | Rosenborg | | Stabæk | 1:1 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
12.08 18:00 | Sarpsborg 08 | | Lillestrøm | 2:0 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
12.08 20:00 | Odd | | Strømsgodset | 2:2 (2:0) | |||||
Skien | |||||||||
13.08 19:00 | Haugesund | | Vålerenga | 1:0 (0:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
Day 17 | |||||||||
04.08 18:00 | Ranheim | | Rosenborg | 1:3 (1:2) | |||||
Ranheim | |||||||||
05.08 18:00 | Kristiansund | | Odd | 1:1 (0:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
05.08 18:00 | Stabæk | | Sarpsborg 08 | 1:3 (1:3) | |||||
Bekkestua | |||||||||
05.08 18:00 | Strømsgodset | | Bodø/Glimt | 4:0 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
05.08 18:00 | Tromsø | | Haugesund | 1:2 (0:1) | |||||
Tromsø | |||||||||
05.08 18:00 | Vålerenga | | Sandefjord | 2:2 (0:1) | |||||
Oslo | |||||||||
05.08 20:00 | Lillestrøm | | Molde | 2:2 (1:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
06.08 19:00 | Brann | | Start | 4:1 (2:0) | |||||
Bergen |
Day 7 | |||||||||
31.08 18:00 | Górnik | | Pogoń | 1:1 (0:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
31.08 20:30 | Lechia | | Korona | 2:0 (1:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
Day 6 | |||||||||
24.08 18:00 | Piast | | Cracovia | 3:1 (2:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
24.08 20:30 | Korona | | Arka | 2:1 (1:0) | |||||
Kielce | |||||||||
25.08 18:00 | Pogoń | | Lechia | 2:3 (1:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
25.08 20:30 | Wisła Kraków | | Górnik | 3:0 (2:0) | |||||
Kraków | |||||||||
26.08 15:30 | Jagiellonia | | Miedź | 2:3 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
26.08 15:30 | Legia | | Wisła Płock | 1:4 (0:2) | |||||
Warszawa | |||||||||
26.08 18:00 | Zagłębie Lubin | | Lech | 2:1 (1:0) | |||||
Lubin | |||||||||
27.08 18:00 | Zagłębie Sosnowiec | | Śląsk | 3:3 (0:2) | |||||
Sosnowiec | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.08 18:00 | Cracovia | | Zagłębie Lubin | 0:1 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
17.08 20:30 | Miedź | | Korona | 1:1 (0:0) | |||||
Legnica | |||||||||
18.08 18:00 | Wisła Płock | | Arka | 1:3 (0:0) | |||||
Płock | |||||||||
18.08 20:30 | Górnik | | Lechia | 0:2 (0:2) | |||||
Zabrze | |||||||||
19.08 15:30 | Legia | | Zagłębie Sosnowiec | 2:1 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
19.08 18:00 | Jagiellonia | | Piast | 2:1 (1:0) | |||||
Białystok | |||||||||
19.08 18:00 | Lech | | Wisła Kraków | 2:5 (2:1) | |||||
Poznań | |||||||||
20.08 18:00 | Śląsk | | Pogoń | 0:0 | |||||
Wrocław | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.08 18:00 | Lechia | | Miedź | 2:0 (1:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
10.08 20:30 | Wisła Kraków | | Wisła Płock | 1:1 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
11.08 18:00 | Pogoń | | Cracovia | 1:1 (1:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
11.08 20:30 | Arka | | Górnik | 1:1 (0:1) | |||||
Gdynia | |||||||||
12.08 15:30 | Piast | | Legia | 1:3 (0:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
12.08 18:00 | Lech | | Zagłębie Sosnowiec | 4:0 (3:0) | |||||
Poznań | |||||||||
12.08 18:00 | Zagłębie Lubin | | Jagiellonia | 0:2 (0:1) | |||||
Lubin | |||||||||
13.08 18:00 | Korona | | Śląsk | 2:1 (1:1) | |||||
Kielce | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.08 18:00 | Wisła Płock | | Korona | 1:2 (0:0) | |||||
Płock | |||||||||
03.08 20:30 | Zagłębie Sosnowiec | | Pogoń | 3:0 (1:0) | |||||
Sosnowiec | |||||||||
04.08 18:00 | Piast | | Zagłębie Lubin | 2:1 (1:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
04.08 20:30 | Legia | | Lechia | 0:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
05.08 15:30 | Śląsk | | Lech | 0:1 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
05.08 18:00 | Jagiellonia | | Wisła Kraków | 1:0 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
05.08 18:00 | Miedź | | Górnik | 1:3 (1:0) | |||||
Legnica | |||||||||
06.08 18:00 | Cracovia | | Arka | 0:0 | |||||
Kraków |
Day 4 | |||||||||
31.08 19:00 | Chaves | | Braga | 0:1 (0:1) | |||||
Chaves | |||||||||
31.08 21:15 | Vitória Guimarães | | Tondela | 1:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.08 20:30 | Marítimo | | Chaves | 2:1 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
25.08 16:30 | Portimonense | | Santa Clara | 2:2 (0:1) | |||||
Portimão | |||||||||
25.08 19:00 | Benfica | | Sporting | 1:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.08 21:00 | Porto | | Vitória Guimarães | 2:3 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
26.08 16:00 | Vitória Setubal | | Nacional | 1:2 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
26.08 16:00 | Feirense | | Boavista | 1:1 (0:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
26.08 18:30 | Tondela | | Rio Ave | 1:1 (0:1) | |||||
Tondela | |||||||||
26.08 20:30 | Braga | | Aves | 3:1 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
27.08 20:15 | Moreirense | | Belenenses | 1:1 (0:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.08 20:30 | Aves | | Tondela | 2:2 (1:1) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
18.08 16:30 | Chaves | | Portimonense | 2:0 (2:0) | |||||
Chaves | |||||||||
18.08 19:00 | Boavista | | Benfica | 0:2 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
18.08 21:00 | Sporting | | Vitória Setubal | 2:1 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
19.08 16:00 | Rio Ave | | Marítimo | 3:1 (2:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
19.08 16:00 | Nacional | | Moreirense | 1:2 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
19.08 18:30 | Belenenses | | Porto | 2:3 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
19.08 20:30 | Santa Clara | | Braga | 3:3 (0:3) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
20.08 20:15 | Vitória Guimarães | | Feirense | 0:1 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.08 20:30 | Benfica | | Vitória Guimarães | 3:2 (3:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
11.08 16:30 | Vitória Setubal | | Aves | 2:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
11.08 19:00 | Tondela | | Belenenses | 0:1 (0:0) | |||||
Tondela | |||||||||
11.08 21:00 | Porto | | Chaves | 5:0 (3:0) | |||||
Porto | |||||||||
12.08 16:00 | Marítimo | | Santa Clara | 1:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
12.08 16:00 | Feirense | | Rio Ave | 2:0 (2:0) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
12.08 18:30 | Moreirense | | Sporting | 1:3 (1:1) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
12.08 20:30 | Braga | | Nacional | 4:2 (2:2) | |||||
Braga | |||||||||
13.08 20:15 | Portimonense | | Boavista | 0:2 (0:0) | |||||
Portimão |
Day 7 | |||||||||
31.08 18:00 | Mladost | | FK Mačva | 1:2 (1:1) | |||||
Lučani | |||||||||
Day 6 | |||||||||
24.08 20:00 | Proleter | | Vojvodina | 0:1 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
25.08 20:00 | Rad | | Mladost | 1:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
25.08 20:00 | Bačka | | Radnik | 1:0 (1:0) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
25.08 20:00 | Radnički | | Napredak | 3:3 (1:1) | |||||
Niŝ | |||||||||
25.08 20:30 | Crvena Zvezda | | Čukarički | 2:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
26.08 19:30 | FK Mačva | | Partizan | 1:3 (1:0) | |||||
Šabac | |||||||||
26.08 20:00 | Dinamo | | Zemun | 1:0 (0:0) | |||||
Vranje | |||||||||
26.08 20:00 | Voždovac | | Spartak Zlatibor Voda | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.08 19:00 | Čukarički | | Proleter | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
18.08 20:00 | Voždovac | | Dinamo | 2:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
18.08 20:00 | Vojvodina | | Bačka | 2:0 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
18.08 20:00 | Mladost | | Zemun | 2:1 (0:1) | |||||
Lučani | |||||||||
19.08 17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Radnički | 1:4 (0:2) | |||||
Subotica | |||||||||
19.08 20:00 | Radnik | | FK Mačva | 0:1 (0:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.08 20:00 | Radnički | | Voždovac | 1:0 (0:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
11.08 19:00 | Proleter | | Napredak | 1:1 (1:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
11.08 20:00 | Dinamo | | Mladost | 1:3 (0:1) | |||||
Vranje | |||||||||
11.08 20:00 | Rad | | Radnik | 3:1 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
11.08 20:00 | FK Mačva | | Vojvodina | 0:0 | |||||
Šabac | |||||||||
11.08 20:00 | Bačka | | Čukarički | 1:1 (0:0) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
12.08 17:00 | Zemun | | Partizan | 0:1 (0:1) | |||||
Zemun | |||||||||
12.08 19:00 | Crvena Zvezda | | Spartak Zlatibor Voda | 3:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.08 20:00 | Čukarički | | FK Mačva | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
04.08 19:00 | Voždovac | | Crvena Zvezda | 1:2 (0:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
04.08 20:00 | Napredak | | Bačka | 1:1 (0:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
04.08 20:00 | Radnik | | Zemun | 2:1 (2:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
05.08 19:00 | Partizan | | Mladost | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
05.08 20:00 | Radnički | | Dinamo | 2:0 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
05.08 20:00 | Vojvodina | | Rad | 1:2 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
06.08 18:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Proleter | 0:4 (0:2) | |||||
Kula |
Day 7 | |||||||||
31.08 19:00 | Aluminij | | Krško | 1:0 (1:0) | |||||
Kidričevo | |||||||||
31.08 21:00 | Celje | | Domžale | 0:0 | |||||
Celje | |||||||||
Day 6 | |||||||||
25.08 20:00 | Krško | | Triglav | 1:1 (0:0) | |||||
Krško | |||||||||
26.08 14:30 | Mura | | Aluminij | 3:2 (2:0) | |||||
Murska Sobota | |||||||||
26.08 18:15 | Domžale | | Olimpija | 1:2 (0:2) | |||||
Domžale | |||||||||
26.08 20:15 | Maribor | | Celje | 1:1 (0:0) | |||||
Maribor | |||||||||
29.08 18:00 | Rudar | | Gorica | 0:2 (0:0) | |||||
Velenje | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.08 18:00 | Celje | | Triglav | 1:3 (0:0) | |||||
Celje | |||||||||
18.08 20:00 | Aluminij | | Rudar | 3:0 (1:0) | |||||
Kidričevo | |||||||||
19.08 16:00 | Mura | | Krško | 0:1 (0:0) | |||||
Murska Sobota | |||||||||
19.08 18:15 | Gorica | | Domžale | 1:0 (1:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
19.08 20:30 | Olimpija | | Maribor | 0:3 (0:1) | |||||
Ljubljana | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.08 20:00 | Krško | | Celje | 1:1 (1:0) | |||||
Krško | |||||||||
12.08 17:30 | Triglav | | Olimpija | 0:4 (0:1) | |||||
Kranj | |||||||||
12.08 18:15 | Maribor | | Gorica | 5:0 (3:0) | |||||
Maribor | |||||||||
12.08 20:15 | Domžale | | Aluminij | 3:1 (2:0) | |||||
Domžale | |||||||||
13.08 18:00 | Rudar | | Mura | 3:2 (2:1) | |||||
Velenje | |||||||||
Day 3 | |||||||||
05.08 17:30 | Aluminij | | Maribor | 2:5 (0:1) | |||||
Kidričevo | |||||||||
05.08 18:00 | Mura | | Domžale | 5:1 (2:0) | |||||
Murska Sobota | |||||||||
05.08 20:15 | Olimpija | | Celje | 2:2 (2:1) | |||||
Ljubljana | |||||||||
06.08 18:00 | Rudar | | Krško | 1:1 (0:1) | |||||
Velenje | |||||||||
06.08 20:00 | Gorica | | Triglav | 1:1 (1:0) | |||||
Nova Gorica |
Day 4 | |||||||||
31.08 20:45 | Lyon | | Nice | 0:1 (0:0) | |||||
Lyon | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.08 20:45 | Lyon | | Strasbourg | 2:0 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
25.08 17:00 | Paris Saint-Germain | | Angers | 3:1 (1:1) | |||||
Paris | |||||||||
25.08 20:00 | Amiens | | Reims | 4:1 (1:0) | |||||
Amiens | |||||||||
25.08 20:00 | Montpellier | | Saint-Étienne | 0:0 | |||||
Montpellier | |||||||||
25.08 20:00 | Nantes | | Caen | 1:1 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
25.08 20:00 | Nice | | Dijon | 0:4 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
25.08 20:00 | Toulouse | | Nîmes | 1:0 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
26.08 15:00 | Lille | | Guingamp | 3:0 (2:0) | |||||
Lille | |||||||||
26.08 17:00 | Bordeaux | | Monaco | 2:1 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
26.08 21:00 | Marseille | | Rennes | 2:2 (0:2) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.08 20:45 | Reims | | Lyon | 1:0 (1:0) | |||||
Reims | |||||||||
18.08 17:00 | Guingamp | | Paris Saint-Germain | 1:3 (1:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
18.08 20:00 | Amiens | | Montpellier | 1:2 (0:0) | |||||
Amiens | |||||||||
18.08 20:00 | Caen | | Nice | 1:1 (0:0) | |||||
Caen | |||||||||
18.08 20:00 | Dijon | | Nantes | 2:0 (1:0) | |||||
Dijon | |||||||||
18.08 20:00 | Monaco | | Lille | 0:0 | |||||
Monte Carlo | |||||||||
18.08 20:00 | Rennes | | Angers | 1:0 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
19.08 15:00 | Strasbourg | | Saint-Étienne | 1:1 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
19.08 17:00 | Toulouse | | Bordeaux | 2:1 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
19.08 21:00 | Nîmes | | Marseille | 3:1 (1:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.08 20:45 | Marseille | | Toulouse | 4:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
11.08 17:00 | Nantes | | Monaco | 1:3 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
11.08 20:00 | Angers | | Nîmes | 3:4 (1:1) | |||||
Angers | |||||||||
11.08 20:00 | Lille | | Rennes | 3:1 (1:1) | |||||
Lille | |||||||||
11.08 20:00 | Montpellier | | Dijon | 1:2 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
11.08 20:00 | Nice | | Reims | 0:1 (0:1) | |||||
Nice | |||||||||
11.08 20:00 | Saint-Étienne | | Guingamp | 2:1 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
12.08 15:00 | Lyon | | Amiens | 2:0 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
12.08 17:00 | Bordeaux | | Strasbourg | 0:2 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
12.08 21:00 | Paris Saint-Germain | | Caen | 3:0 (2:0) | |||||
Paris |
04.08 20:00 | Paris Saint-Germain | | Monaco | 4:0 (2:0) | |||||
China, Shenzhen |
Day 6 | |||||||||
31.08 20:00 | Inter | | Rudeš | 3:0 (3:0) | |||||
Zaprešić | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.08 20:00 | Osijek | | Slaven | 1:1 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
25.08 17:30 | Gorica | | Rudeš | 2:0 (1:0) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
25.08 21:00 | Dinamo | | Lokomotiva | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
26.08 18:30 | Inter | | Hajduk | 2:2 (1:0) | |||||
Zaprešić | |||||||||
26.08 21:00 | Rijeka | | Istra 1961 | 3:3 (2:2) | |||||
Rijeka | |||||||||
Day 4 | |||||||||
17.08 20:00 | Dinamo | | Osijek | 2:1 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
18.08 21:00 | Istra 1961 | | Lokomotiva | 1:2 (0:1) | |||||
Pula | |||||||||
19.08 18:30 | Rudeš | | Rijeka | 1:2 (1:2) | |||||
Zagreb | |||||||||
19.08 21:00 | Hajduk | | Gorica | 0:2 (0:2) | |||||
Split | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.08 20:00 | Dinamo | | Slaven | 2:1 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
11.08 17:30 | Gorica | | Inter | 2:3 (1:1) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
11.08 21:00 | Lokomotiva | | Rudeš | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
12.08 18:30 | Osijek | | Istra 1961 | 3:0 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
12.08 21:00 | Rijeka | | Hajduk | 1:1 (0:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.08 18:30 | Rijeka | | Inter | 4:0 (1:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
03.08 21:00 | Dinamo | | Istra 1961 | 3:0 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
04.08 17:30 | Gorica | | Slaven | 3:3 (0:0) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
05.08 18:30 | Osijek | | Rudeš | 3:2 (2:0) | |||||
Osijek | |||||||||
05.08 21:00 | Hajduk | | Lokomotiva | 1:1 (1:0) | |||||
Split |
Day 5 | |||||||||
25.08 17:00 | Zeta | | Budućnost | 0:1 (0:1) | |||||
Golubovci | |||||||||
25.08 17:00 | Grbalj | | Titograd | 0:1 (0:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
25.08 17:00 | Mornar | | Rudar | 1:1 (0:0) | |||||
Bar | |||||||||
25.08 17:00 | Lovćen | | Petrovac | 1:3 (0:1) | |||||
Cetinje | |||||||||
25.08 18:00 | Sutjeska | | Iskra | 1:2 (0:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.08 17:00 | Rudar | | Sutjeska | 1:2 (1:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
18.08 17:00 | Iskra | | Grbalj | 0:0 | |||||
Danilovgrad | |||||||||
18.08 17:00 | Titograd | | Zeta | 2:1 (1:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
18.08 19:30 | Petrovac | | Mornar | 1:0 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
19.08 19:00 | Budućnost | | Lovćen | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 3 | |||||||||
15.08 17:30 | Titograd | | Budućnost | 1:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
15.08 17:30 | Zeta | | Iskra | 1:3 (0:2) | |||||
Golubovci | |||||||||
15.08 17:30 | Grbalj | | Rudar | 0:1 (0:1) | |||||
Radanovići | |||||||||
15.08 17:30 | Mornar | | Lovćen | 2:4 (1:2) | |||||
Bar | |||||||||
15.08 19:00 | Sutjeska | | Petrovac | 2:1 (0:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.08 17:00 | Rudar | | Zeta | 0:0 | |||||
Pljevlja | |||||||||
11.08 17:30 | Lovćen | | Sutjeska | 1:1 (1:0) | |||||
Cetinje | |||||||||
11.08 17:30 | Iskra | | Titograd | 0:1 (0:0) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
11.08 18:00 | Petrovac | | Grbalj | 0:1 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
12.08 19:00 | Budućnost | | Mornar | 3:0 (2:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.08 17:30 | Iskra | | Budućnost | 0:1 (0:0) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
04.08 17:30 | Zeta | | Petrovac | 0:0 | |||||
Golubovci | |||||||||
04.08 17:30 | Grbalj | | Lovćen | 0:1 (0:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
04.08 18:00 | Titograd | | Rudar | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
05.08 20:00 | Sutjeska | | Mornar | 1:1 (1:1) | |||||
Nikšić |
Day 7 | |||||||||
31.08 18:30 | Sparta | | Dukla | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 6 | |||||||||
24.08 18:30 | Bohemians 1905 | | Sparta | 1:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
25.08 17:00 | Příbram | | Slovan | 1:3 (0:1) | |||||
Příbram | |||||||||
25.08 17:00 | Opava | | Karviná | 1:3 (0:1) | |||||
Opava | |||||||||
25.08 17:00 | Baník | | Dukla | 2:0 (2:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
25.08 19:00 | Teplice | | Slavia | 0:3 (0:2) | |||||
Teplice | |||||||||
26.08 15:00 | Viktoria | | Mladá Boleslav | 6:1 (2:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
26.08 18:00 | Jablonec | | Sigma | 3:0 (0:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
27.08 18:00 | Slovácko | | Fastav | 0:4 (0:2) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.08 18:30 | Dukla | | Slovácko | 1:2 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
18.08 17:00 | Slovan | | Bohemians 1905 | 1:1 (0:1) | |||||
Liberec | |||||||||
18.08 17:00 | Fastav | | Teplice | 1:0 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
18.08 17:00 | Mladá Boleslav | | Opava | 6:1 (3:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
18.08 19:00 | Slavia | | Jablonec | 0:2 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
19.08 15:00 | Karviná | | Viktoria | 0:1 (0:1) | |||||
Karviná | |||||||||
19.08 18:00 | Sparta | | Příbram | 2:2 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
20.08 18:00 | Sigma | | Baník | 1:4 (0:2) | |||||
Olomouc | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.08 18:30 | Mladá Boleslav | | Slavia | 0:1 (0:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
11.08 17:00 | Příbram | | Dukla | 4:0 (0:0) | |||||
Příbram | |||||||||
11.08 17:00 | Opava | | Slovan | 1:1 (0:0) | |||||
Opava | |||||||||
11.08 17:00 | Jablonec | | Karviná | 4:1 (2:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
11.08 19:00 | Viktoria | | Fastav | 1:0 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
12.08 15:00 | Slovácko | | Sigma | 3:1 (1:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
12.08 18:00 | Teplice | | Sparta | 0:4 (0:4) | |||||
Teplice | |||||||||
13.08 18:00 | Bohemians 1905 | | Baník | 0:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.08 18:30 | Slavia | | Opava | 3:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
04.08 17:00 | Baník | | Příbram | 3:0 (2:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
04.08 17:00 | Fastav | | Jablonec | 1:1 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
04.08 17:00 | Slovan | | Teplice | 2:2 (1:1) | |||||
Liberec | |||||||||
04.08 19:00 | Sigma | | Viktoria | 0:1 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
05.08 15:00 | Karviná | | Mladá Boleslav | 3:4 (1:1) | |||||
Karviná | |||||||||
05.08 18:00 | Sparta | | Slovácko | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
06.08 18:00 | Dukla | | Bohemians 1905 | 0:1 (0:1) | |||||
Praha |
Day 20 | |||||||||
31.08 19:00 | Trelleborg | | Norrköping | 1:1 (1:1) | |||||
Trelleborg | |||||||||
Day 19 | |||||||||
26.08 15:00 | Häcken | | Brommapojkarna | 6:0 (3:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
26.08 15:00 | Malmö | | Sirius | 5:0 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
26.08 15:00 | Östersunds | | Sundsvall | 1:2 (1:0) | |||||
Östersund | |||||||||
26.08 17:30 | AIK | | Trelleborg | 2:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
26.08 17:30 | Djurgårdens | | Elfsborg | 2:2 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
27.08 19:00 | Dalkurd | | Hammarby | 2:3 (1:2) | |||||
Gävle | |||||||||
27.08 19:00 | Kalmar | | Örebro | 0:1 (0:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
27.08 19:00 | Norrköping | | Göteborg | 2:1 (0:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
Day 18 | |||||||||
17.08 19:00 | Sirius | | Dalkurd | 2:3 (0:1) | |||||
Uppsala | |||||||||
18.08 16:00 | Malmö | | Trelleborg | 3:0 (3:0) | |||||
Malmö | |||||||||
19.08 15:00 | Elfsborg | | Norrköping | 0:1 (0:0) | |||||
Borås | |||||||||
19.08 15:00 | Sundsvall | | Häcken | 0:2 (0:1) | |||||
Sundsvall | |||||||||
19.08 17:30 | Brommapojkarna | | AIK | 0:2 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
19.08 17:30 | Djurgårdens | | Kalmar | 0:2 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
20.08 19:00 | Göteborg | | Östersunds | 2:1 (2:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
20.08 19:00 | Hammarby | | Örebro | 2:0 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
Day 17 | |||||||||
10.08 19:00 | Dalkurd | | Malmö | 0:1 (0:1) | |||||
Gävle | |||||||||
10.08 19:00 | Göteborg | | Sirius | 2:3 (0:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
11.08 18:00 | Örebro | | Brommapojkarna | 0:1 (0:0) | |||||
Örebro | |||||||||
12.08 15:00 | Häcken | | Djurgårdens | 5:0 (2:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
12.08 15:00 | Östersunds | | Kalmar | 2:0 (0:0) | |||||
Östersund | |||||||||
12.08 17:30 | AIK | | Elfsborg | 1:0 (0:0) | |||||
Solna | |||||||||
13.08 19:00 | Norrköping | | Hammarby | 0:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
13.08 19:00 | Trelleborg | | Sundsvall | 1:6 (1:3) | |||||
Trelleborg | |||||||||
Day 16 | |||||||||
04.08 16:00 | Brommapojkarna | | Dalkurd | 2:1 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
04.08 16:00 | Kalmar | | Göteborg | 2:1 (0:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
05.08 15:00 | Hammarby | | Trelleborg | 1:0 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
05.08 17:30 | Örebro | | Häcken | 1:2 (0:0) | |||||
Örebro | |||||||||
06.08 19:00 | Elfsborg | | Östersunds | 0:2 (0:2) | |||||
Borås | |||||||||
06.08 19:00 | Sundsvall | | Norrköping | 1:1 (0:1) | |||||
Sundsvall |
Day 3 | |||||||||
25.08 15:00 | Hibernian | | Aberdeen | 1:1 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
25.08 15:00 | Kilmarnock | | Hearts | 0:1 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
25.08 15:00 | St. Johnstone | | Dundee | 1:0 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
25.08 15:00 | St. Mirren | | Livingston | 0:2 (0:2) | |||||
Paisley | |||||||||
26.08 12:15 | Motherwell | | Rangers | 3:3 (2:3) | |||||
Motherwell | |||||||||
26.08 15:00 | Celtic | | Hamilton Academical | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.08 12:30 | Hearts | | Celtic | 1:0 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
11.08 15:00 | Dundee | | Aberdeen | 0:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
11.08 15:00 | Livingston | | Kilmarnock | 0:0 | |||||
Livingston | |||||||||
11.08 15:00 | Motherwell | | Hamilton Academical | 0:1 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
12.08 15:00 | Rangers | | St. Mirren | 2:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
12.08 15:00 | St. Johnstone | | Hibernian | 1:1 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.08 15:00 | Celtic | | Livingston | 3:1 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
04.08 15:00 | Hamilton Academical | | Hearts | 1:4 (1:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
04.08 15:00 | St. Mirren | | Dundee | 2:1 (1:1) | |||||
Paisley | |||||||||
04.08 15:00 | Kilmarnock | | St. Johnstone | 2:0 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
05.08 13:00 | Aberdeen | | Rangers | 1:1 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
05.08 15:00 | Hibernian | | Motherwell | 3:0 (2:0) | |||||
Edinburgh |
18.08 12:30 | Partick Thistle | | Celtic | 1:3 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
18.08 15:00 | Livingston | | Motherwell | 0:1 (0:1) | |||||
Livingston | |||||||||
18.08 15:00 | Dundee | | Ayr United | 0:3 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
18.08 15:00 | Dunfermline Athletic | | Hearts | 0:1 (0:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
18.08 15:00 | Aberdeen | | St. Mirren | 4:0 (3:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
18.08 15:00 | Queen of the South | | St. Johnstone | 2:4 aet (1:1, 1:1) | |||||
Dumfries | |||||||||
19.08 12:30 | Kilmarnock | | Rangers | 1:3 (0:2) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
19.08 15:00 | Hibernian | | Ross County | 3:2 (1:1) | |||||
Edinburgh |
Day 26 | |||||||||
31.08 19:30 | Trans | | Pärnu | 1:1 (0:1) | |||||
Narva | |||||||||
Day 25 | |||||||||
28.08 18:30 | Tulevik | | Nõmme Kalju | 2:5 (0:2) | |||||
Viljandi | |||||||||
28.08 18:30 | Kuressaare | | Trans | 0:3 (0:0) | |||||
Kuressaare | |||||||||
28.08 19:00 | Pärnu | | Paide | 0:3 (0:0) | |||||
Pärnu | |||||||||
28.08 20:30 | Tammeka | | Kalev | 1:0 (0:0) | |||||
Tartu | |||||||||
29.08 19:30 | Flora | | Levadia | 3:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 24 | |||||||||
24.08 19:30 | Flora | | Tammeka | 5:0 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
25.08 13:00 | Tulevik | | Paide | 0:3 (0:2) | |||||
Viljandi | |||||||||
25.08 13:00 | Nõmme Kalju | | Pärnu | 4:0 (3:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
25.08 16:00 | Levadia | | Kuressaare | 4:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
25.08 19:00 | Kalev | | Trans | 0:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 23 | |||||||||
17.08 19:00 | Trans | | Tulevik | 4:1 (2:0) | |||||
Narva | |||||||||
17.08 19:30 | Kuressaare | | Tammeka | 1:3 (0:3) | |||||
Kuressaare | |||||||||
18.08 16:00 | Paide | | Nõmme Kalju | 0:3 (0:2) | |||||
Paide | |||||||||
19.08 13:00 | Pärnu | | Levadia | 0:4 (0:0) | |||||
Pärnu | |||||||||
19.08 19:00 | Flora | | Kalev | 3:1 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 22 | |||||||||
10.08 19:00 | Paide | | Flora | 3:3 (0:2) | |||||
Paide | |||||||||
10.08 19:30 | Nõmme Kalju | | Kuressaare | 4:0 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
11.08 16:00 | Levadia | | Trans | 6:1 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
11.08 16:00 | Tammeka | | Tulevik | 1:0 (1:0) | |||||
Tartu | |||||||||
12.08 16:00 | Pärnu | | Kalev | 2:4 (0:1) | |||||
Pärnu | |||||||||
Day 21 | |||||||||
03.08 19:30 | Tulevik | | Pärnu | 1:1 (0:1) | |||||
Viljandi | |||||||||
04.08 16:00 | Trans | | Paide | 1:2 (1:1) | |||||
Narva | |||||||||
05.08 16:00 | Nõmme Kalju | | Kalev | 1:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
05.08 19:00 | Kuressaare | | Flora | 0:4 (0:0) | |||||
Kuressaare | |||||||||
05.08 19:00 | Levadia | | Tammeka | 0:1 (0:0) | |||||
Tallinn |
Day 4 | |||||||||
31.08 19:00 | Argentinos Juniors | | Lanús | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
31.08 21:00 | San Martín San Juan | | Huracán | 1:2 (1:2) | |||||
San Juan | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.08 19:00 | Patronato | | Racing Club | 0:3 (0:1) | |||||
Paraná | |||||||||
24.08 19:00 | Belgrano | | Estudiantes | 2:1 (1:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
24.08 21:15 | Independiente | | Defensa y Justicia | 0:1 (0:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
24.08 21:15 | Atlético Tucumán | | Colón | 2:1 (1:1) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
25.08 15:30 | Gimnasia y Esgrima | | Talleres | 0:2 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
25.08 17:45 | Tigre | | San Martín San Juan | 2:2 (1:1) | |||||
Victoria | |||||||||
25.08 20:00 | River Plate | | Argentinos Juniors | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
26.08 11:00 | Vélez Sársfield | | Banfield | 1:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
26.08 15:30 | Lanús | | Aldosivi | 0:1 (0:1) | |||||
Lanús | |||||||||
26.08 17:45 | Rosario Central | | San Martín de Tucumán | 2:0 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
26.08 20:00 | Huracán | | Boca Juniors | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
27.08 19:00 | Godoy Cruz | | Newell's Old Boys | 2:1 (1:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
27.08 21:00 | Unión | | San Lorenzo de Almagro | 1:1 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.08 19:00 | Talleres | | Rosario Central | 0:1 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
17.08 21:00 | Newell's Old Boys | | Independiente | 2:2 (1:2) | |||||
Rosario | |||||||||
18.08 13:15 | Defensa y Justicia | | Atlético Tucumán | 1:1 (0:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
18.08 15:30 | Banfield | | Gimnasia y Esgrima | 1:0 (1:0) | |||||
Banfield | |||||||||
18.08 17:45 | Argentinos Juniors | | Godoy Cruz | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.08 20:00 | River Plate | | Belgrano | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
19.08 11:00 | San Martín San Juan | | Patronato | 1:0 (0:0) | |||||
San Juan | |||||||||
19.08 13:15 | Colón | | Tigre | 2:2 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
19.08 15:30 | Aldosivi | | Huracán | 2:1 (0:1) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
19.08 17:45 | San Lorenzo de Almagro | | Lanús | 2:2 (2:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
19.08 20:00 | Racing Club | | Vélez Sársfield | 2:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
20.08 15:30 | Estudiantes | | Boca Juniors | 2:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
20.08 17:45 | San Martín de Tucumán | | Unión | 1:1 (1:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.08 19:00 | Vélez Sársfield | | Newell's Old Boys | 2:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.08 21:00 | Tigre | | San Lorenzo de Almagro | 2:2 (2:2) | |||||
Victoria | |||||||||
11.08 13:15 | Gimnasia y Esgrima | | Argentinos Juniors | 1:0 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
11.08 15:30 | Unión | | Aldosivi | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
11.08 17:45 | Patronato | | Colón | 0:0 | |||||
Paraná | |||||||||
11.08 20:00 | Belgrano | | San Martín San Juan | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
12.08 11:00 | Boca Juniors | | Talleres | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
12.08 13:15 | Godoy Cruz | | Estudiantes | 1:0 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
12.08 15:30 | Lanús | | Defensa y Justicia | 2:2 (2:0) | |||||
Lanús | |||||||||
12.08 17:45 | Rosario Central | | Banfield | 1:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
12.08 20:00 | Huracán | | River Plate | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
13.08 21:00 | Atlético Tucumán | | Racing Club | 2:2 (0:2) | |||||
San Miguel de Tucumán |
Day 21 | |||||||||
25.08 16:00 | Santos | | Bahia | 2:0 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
25.08 19:00 | Atlético Paranaense | | Grêmio | 2:1 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
25.08 19:00 | Corinthians | | Paraná | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
25.08 21:00 | Cruzeiro | | Fluminense | 2:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
25.08 21:00 | Botafogo | | Sport | 2:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
26.08 11:00 | São Paulo | | Ceará | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
26.08 16:00 | América | | Flamengo | 2:2 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
26.08 16:00 | Vitória | | Atlético Mineiro | 1:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
26.08 16:00 | Internacional | | Palmeiras | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
26.08 19:00 | Vasco da Gama | | Chapecoense | 3:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 20 | |||||||||
08.08 19:30 | Ceará | | Santos | 1:1 (0:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
22.08 19:30 | Paraná | | São Paulo | 1:1 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
22.08 19:30 | Bahia | | Internacional | 0:1 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
22.08 21:00 | Sport | | América | 0:2 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
22.08 21:00 | Palmeiras | | Botafogo | 2:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
22.08 21:45 | Fluminense | | Corinthians | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
22.08 21:45 | Grêmio | | Cruzeiro | 1:1 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
23.08 19:30 | Flamengo | | Vitória | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
23.08 20:00 | Atlético Mineiro | | Vasco da Gama | 0:0 | |||||
Belo Horizonte |
Day 19 | |||||||||
18.08 16:00 | Santos | | Sport | 3:0 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
18.08 19:00 | Corinthians | | Grêmio | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
19.08 11:00 | Atlético Paranaense | | Flamengo | 3:0 (3:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
19.08 11:00 | Internacional | | Paraná | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
19.08 16:00 | Cruzeiro | | Bahia | 1:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
19.08 16:00 | Vitória | | Palmeiras | 0:3 (0:2) | |||||
Salvador | |||||||||
19.08 16:00 | Botafogo | | Atlético Mineiro | 0:3 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19.08 19:00 | América | | Fluminense | 0:0 | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
19.08 19:00 | São Paulo | | Chapecoense | 2:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
20.08 20:00 | Vasco da Gama | | Ceará | 1:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 18 | |||||||||
11.08 16:00 | Ceará | | Atlético Paranaense | 0:0 | |||||
Fortaleza | |||||||||
11.08 19:00 | Bahia | | América | 1:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
12.08 11:00 | Atlético Mineiro | | Santos | 3:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
12.08 11:00 | Paraná | | Botafogo | 1:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
12.08 16:00 | Chapecoense | | Corinthians | 2:1 (0:1) | |||||
Chapecó | |||||||||
12.08 16:00 | Flamengo | | Cruzeiro | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
12.08 16:00 | Sport | | São Paulo | 1:3 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
12.08 19:00 | Palmeiras | | Vasco da Gama | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
12.08 19:00 | Grêmio | | Vitória | 4:0 (2:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
13.08 20:00 | Fluminense | | Internacional | 0:3 (0:3) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 17 | |||||||||
04.08 16:00 | Botafogo | | Santos | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
04.08 19:00 | Grêmio | | Flamengo | 2:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
04.08 21:00 | Corinthians | | Atlético Paranaense | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
05.08 16:00 | Paraná | | Ceará | 0:1 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
05.08 16:00 | América | | Palmeiras | 0:0 | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
05.08 16:00 | Vitória | | Cruzeiro | 1:1 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
05.08 16:00 | São Paulo | | Vasco da Gama | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
05.08 19:00 | Fluminense | | Bahia | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
05.08 19:00 | Sport | | Chapecoense | 1:1 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
06.08 20:00 | Atlético Mineiro | | Internacional | 0:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 15 | |||||||||
29.08 19:30 | Atlético Paranaense | | Vasco da Gama | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
29.08 19:30 | Ceará | | Bahia | 0:2 (0:1) | |||||
Fortaleza |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.08 19:30 | Cruzeiro (Belo Horizonte) | | Santos (Santos) | 1:2 (1:1), pen. 3:0 | 1:0 (0:0) | 2:2 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
15.08 21:45 | Flamengo (Rio de Janeiro) | | Grêmio (Porto Alegre) | 1:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 2:1 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
15.08 21:45 | Chapecoense (Chapecó) | | Corinthians (São Paulo) | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 0:2 | |||
Chapecó | |||||||||
16.08 19:15 | Palmeiras (São Paulo) | | Bahia (Salvador) | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
São Paulo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 19:30 | Santos (Santos) | | Cruzeiro (Belo Horizonte) | 0:1 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
01.08 21:45 | Grêmio (Porto Alegre) | | Flamengo (Rio de Janeiro) | 1:1 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
01.08 21:45 | Corinthians (São Paulo) | | Chapecoense (Chapecó) | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
02.08 19:15 | Bahia (Salvador) | | Palmeiras (São Paulo) | 0:0 | |||||
Salvador |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.08 19:45 | Toronto | | Vancouver Whitecaps | 5:2 (2:0) | 2:2 (1:1) | 7:4 | |||
Toronto | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.08 19:00 | Vancouver Whitecaps | | Toronto | 2:2 (1:1) | |||||
Vancouver |
04.08 16:00 | Atlanta United | | Toronto | 2:2 (0:1) | |||||
Atlanta | |||||||||
04.08 19:00 | Dallas | | San Jose Earthquakes | 1:3 (1:1) | |||||
Frisco | |||||||||
04.08 19:00 | Minnesota United | | Seattle Sounders | 1:2 (1:0) | |||||
Minneapolis | |||||||||
04.08 19:00 | Colorado Rapids | | Los Angeles Galaxy | 2:1 (0:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
04.08 19:30 | Montreal Impact | | DC United | 1:1 (1:0) | |||||
Montréal | |||||||||
04.08 19:30 | Orlando City | | New England Revolution | 3:3 (1:2) | |||||
Orlando | |||||||||
04.08 20:00 | New York City | | Vancouver Whitecaps | 2:2 (1:1) | |||||
New York | |||||||||
04.08 20:00 | Houston Dynamo | | Sporting Kansas City | 0:1 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
04.08 20:00 | Real Salt Lake | | Chicago Fire | 2:1 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
04.08 20:00 | Portland Timbers | | Philadelphia Union | 3:0 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
05.08 18:00 | New York Red Bulls | | Los Angeles | 2:1 (1:0) | |||||
Harrison | |||||||||
11.08 19:00 | Colorado Rapids | | San Jose Earthquakes | 2:1 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
11.08 19:30 | Columbus Crew | | Houston Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Columbus | |||||||||
11.08 19:30 | New England Revolution | | Philadelphia Union | 2:3 (0:2) | |||||
Foxborough | |||||||||
11.08 19:30 | Chicago Fire | | New York Red Bulls | 0:1 (0:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
11.08 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Minnesota United | 2:2 (1:0) | |||||
Carson | |||||||||
11.08 19:30 | Los Angeles | | Sporting Kansas City | 0:2 (0:1) | |||||
Los Angeles | |||||||||
11.08 20:00 | Real Salt Lake | | Montreal Impact | 1:1 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
11.08 20:00 | Portland Timbers | | Vancouver Whitecaps | 1:2 (0:2) | |||||
Portland | |||||||||
12.08 16:00 | Toronto | | New York City | 2:3 (1:2) | |||||
Toronto | |||||||||
12.08 19:00 | Seattle Sounders | | Dallas | 2:1 (1:0) | |||||
Seattle | |||||||||
12.08 20:00 | DC United | | Orlando City | 3:2 (1:0) | |||||
Washington | |||||||||
14.08 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Colorado Rapids | 2:2 (0:0) | |||||
Carson | |||||||||
15.08 19:00 | Los Angeles | | Real Salt Lake | 2:0 (2:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
15.08 20:00 | DC United | | Portland Timbers | 4:1 (1:1) | |||||
Washington | |||||||||
18.08 13:00 | Seattle Sounders | | Los Angeles Galaxy | 5:0 (2:0) | |||||
Seattle | |||||||||
18.08 16:00 | Vancouver Whitecaps | | New York Red Bulls | 2:2 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
18.08 19:00 | Philadelphia Union | | New York City | 2:0 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
18.08 19:00 | San Jose Earthquakes | | Toronto | 1:1 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
18.08 19:30 | Montreal Impact | | Chicago Fire | 2:1 (1:0) | |||||
Montréal | |||||||||
18.08 19:30 | Sporting Kansas City | | Portland Timbers | 3:0 (2:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
18.08 20:00 | Houston Dynamo | | Real Salt Lake | 1:2 (1:0) | |||||
Houston | |||||||||
18.08 21:40 | Dallas | | Minnesota United | 2:0 (1:0) | |||||
Frisco | |||||||||
19.08 16:00 | Atlanta United | | Columbus Crew | 3:1 (1:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
19.08 19:00 | Los Angeles | | Colorado Rapids | 2:0 (0:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
19.08 19:30 | DC United | | New England Revolution | 2:0 (1:0) | |||||
Washington | |||||||||
22.08 19:00 | New York City | | New York Red Bulls | 1:1 (0:1) | |||||
New York | |||||||||
23.08 18:00 | Chicago Fire | | Columbus Crew | 1:1 (0:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
23.08 20:00 | Houston Dynamo | | Dallas | 1:1 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
24.08 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Los Angeles | 1:1 (1:0) | |||||
Carson | |||||||||
24.08 20:00 | Orlando City | | Atlanta United | 1:2 (1:1) | |||||
Orlando | |||||||||
25.08 19:00 | Philadelphia Union | | New England Revolution | 1:0 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
25.08 19:00 | Colorado Rapids | | Real Salt Lake | 0:6 (0:2) | |||||
Commerce City | |||||||||
25.08 19:00 | San Jose Earthquakes | | Vancouver Whitecaps | 2:3 (2:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
25.08 19:30 | Sporting Kansas City | | Minnesota United | 2:0 (0:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
25.08 20:00 | Toronto | | Montreal Impact | 3:1 (3:1) | |||||
Toronto | |||||||||
26.08 18:30 | Portland Timbers | | Seattle Sounders | 0:1 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
26.08 19:00 | New York Red Bulls | | DC United | 1:0 (0:0) | |||||
Harrison | |||||||||
29.08 19:30 | Portland Timbers | | Toronto | 2:0 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
29.08 19:30 | San Jose Earthquakes | | Dallas | 4:3 (2:1) | |||||
Santa Clara | |||||||||
29.08 20:00 | New York Red Bulls | | Houston Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Harrison | |||||||||
29.08 20:00 | DC United | | Philadelphia Union | 0:2 (0:1) | |||||
Washington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 22 | 5 | 7 | 62-33 | 71 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 21 | 6 | 7 | 70-44 | 69 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 8 | 10 | 59-45 | 56 | ||
4. | DC United | 34 | 14 | 9 | 11 | 60-50 | 51 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 14 | 9 | 11 | 43-45 | 51 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 15 | 5 | 14 | 49-50 | 50 | ||
7. | Montreal Impact | 34 | 14 | 4 | 16 | 47-53 | 46 | ||
8. | New England Revolution | 34 | 10 | 11 | 13 | 49-55 | 41 | ||
9. | Toronto | 34 | 10 | 6 | 18 | 59-64 | 36 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 8 | 18 | 48-61 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 34 | 18 | 8 | 8 | 65-40 | 62 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 18 | 5 | 11 | 52-37 | 59 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 16 | 9 | 9 | 68-52 | 57 | ||
4. | Dallas | 34 | 16 | 9 | 9 | 52-44 | 57 | ||
5. | Portland Timbers | 34 | 15 | 9 | 10 | 54-48 | 54 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-58 | 49 | ||
7. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 66-64 | 48 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 13 | 8 | 13 | 54-67 | 47 | ||
9. | Houston Dynamo | 34 | 10 | 8 | 16 | 58-58 | 38 | ||
10. | Minnesota United | 34 | 11 | 3 | 20 | 49-71 | 36 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
Day 15 | |||||||||
01.08 18:00 | Changchun Yatai | | Dalian Yifang | 3:0 (3:0) | |||||
Changchun | |||||||||
01.08 18:00 | Shandong Luneng Taishan | | Shanghai Greenland Shenhua | 3:1 (1:1) | |||||
Jinan | |||||||||
01.08 19:35 | Guangzhou R&F | | Beijing Renhe | 4:1 (2:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
01.08 19:35 | Henan Jianye | | Jiangsu Suning | 0:1 (0:1) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
01.08 19:35 | Chongqing Dangdai Lifan | | Guizhou Hengfeng | 3:4 (0:2) | |||||
Chongqing | |||||||||
01.08 20:00 | Shanghai SIPG | | Tianjin Quanjian | 4:1 (2:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
02.08 19:35 | Tianjin Teda | | Guangzhou Evergrande Taobao | 0:3 (0:2) | |||||
Tianjin | |||||||||
02.08 19:35 | Beijing Sinobo Guoan | | Hebei China Fortune | 6:3 (3:2) | |||||
Beijing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |