Russia 2018/19, Second division

West

Centre

South

Urals-Volga, First Stage

East

Spartak-Nalchik, Drawn

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Urozhay27206147 - 1966104025 - 934102122 - 1032
2.Chaika26197058 - 1364112033 - 53585025 - 829
3.Volgar26174545 - 2155102125 - 83272420 - 1323
4.Chernomorets26144849 - 234673328 - 82471521 - 1522
5.Legion-Dynamo26117829 - 204073315 - 62444514 - 1416
6.Druzhba261301330 - 363980519 - 162450811 - 2015
7.Spartak-Nalchik26109735 - 283944518 - 151665217 - 1323
8.Biolog-Novokubansk261141131 - 333771519 - 162243612 - 1715
9.Dynamo26941329 - 433162518 - 162032811 - 2711
10.Spartak Vl26861234 - 363052618 - 171734616 - 1913
11.Mashuk-KMV26771230 - 372844515 - 161633715 - 2112
12.FK Krasnodar-328771437 - 512855426 - 1820221011 - 338
13.SKA27591319 - 32242569 - 161134710 - 1613
14.Angusht26291512 - 38151485 - 2071577 - 188
15.Viktor Ponedelnik Football Academy28232311 - 66902124 - 33221117 - 337

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 28
Day 26
Day 23
Day 22
Day 20
Статистика личных встреч  30.03.2019 14:00Urozhay Spartak-Nalchik0:0
 Krasnodar
Day 16
Day 10
Day 7
Статистика личных встреч  09.09.2018 18:30Volgar Spartak-Nalchik2:2 (0:0)
 Astrakhan
Day 2

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:8 869
Matches:1 021 186
Clubs:10 770
National teams:259
Stadiums:9 491
Site news
21.05.2019
current

Round of 16 of the
AFC Champions League 2019
added

Fixtures
Russia 2018/19, Second division

Day 29

24.05

Druzhba - Angusht

24.05

Dynamo - Chernomorets

24.05

Chaika - Biolog-Novokubansk

17:00

24.05

Mashuk-KMV - Spartak-Nalchik

17:00

24.05

Spartak Vl - Volgar

17:00

24.05

Legion-Dynamo - Urozhay

17:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, May 24

Wydad CasablancaEspérance

23:00

 

DruzhbaAngusht

DynamoChernomorets

Viktor Ponedelnik Football AcademyFK Krasnodar-3

0:3

ChaikaBiolog-Novokubansk

17:00

Mashuk-KMVSpartak-Nalchik

17:00

Spartak VlVolgar

17:00

Legion-DynamoUrozhay

17:00

 

AlashkertBanants

Ararat-ArmeniaArtsakh

 

Dynamo MnIsloch

17:00

BATEFK Slutsk

18:45

LuchFK Homel

20:45

 

SioniMetalurgi

17:00

Dinamo TbTorpedo

19:00

DilaSaburtalo

21:00

 

SundsvallAIK

19:00

 

KalevPaide

19:00

KuressaareTulevik

19:30

 

Orlando CityLos Angeles Galaxy

19:00

Real Salt LakeAtlanta United

19:00

Los AngelesMontreal Impact

19:30

 

Chongqing Dangdai LifanHenan Jianye

19:35

Local time

Yesterday, May 22

ZuliaPalestino

2:1

Deportivo CaliPeñarol

1:1

Sol de AméricaBotafogo

0:1

La EquidadDeportivo Santaní

2:0

LiverpoolCaracas

1:0

GyeongnamJohor Darul Ta'zim

2:0

Kashima AntlersShandong Luneng Taishan

2:1

Guangzhou Evergrande TaobaoDaegu

1:0

Melbourne VictorySanfrecce Hiroshima

1:3

Atlético ParanaenseRiver Plate

1:0

 

Lokomotiv (Moscow)Ural (Ekaterinburg)

1:0

 

FK LvivZorya

0:0

FK MariupolFK Oleksandriya

1:1

ShahtarDynamo

1:1

 

FK VitebskEnergetik-BDU

3:0

Tarpeda-BelAZShakhtsyor

0:1

 

BFC DaugavaVentspils

0:3

RFSValmiera

0:1

 

Žalgiris KStumbras

4:3

SūduvaŽalgiris V

1:0

 

MariborKrško

2:0

CeljeRudar

0:2

OlimpijaMura

1:0

GoricaAluminij

0:0

TriglavDomžale

1:4

 

TransMaardu

5:1

TammekaFlora

0:2

 

Sampaio Correa (São Luis)Palmeiras (São Paulo)

0:1

São Paulo (São Paulo)Baré (Boa Vista)

0:1

Juventude (Caxias do Sul)Grêmio (Porto Alegre)

0:0

 

New York Red BullsVancouver Whitecaps

2:2

International tournaments

Current

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

27.11.2018 – 01.06.2019

CAF Champion's League 2018/19

27.11.2018 – 26.05.2019

CAF Confederation Cup 2018/19

22.05.2019 – 30.05.2019

Recopa Sudamericana 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru