17.08.2018 < | Football matches for 18.08.2018 | > 19.08.2018 |
Day 5 | |||||||||
16:00 | KCCA | | Township Rollers | 1:0 (0:0) | |||||
Kampala |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Mbabane Swallows | | ZESCO United | 0:3 (0:3) | |||||
Manzini | |||||||||
20:00 | Étoile du Sahel | | Primeiro de Agosto | 1:1 (0:1) | |||||
Sousse |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Étoile du Sahel | 6 | 3 | 3 | 0 | 10-4 | 12 | |||
2. | Primeiro de Agosto | 6 | 2 | 3 | 1 | 6-5 | 9 | |||
3. | ZESCO United | 6 | 1 | 3 | 2 | 7-6 | 6 | |||
4. | Mbabane Swallows | 6 | 1 | 1 | 4 | 3-11 | 4 |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Luch | | FK Krasnodar-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
16:00 | Shinnik | | Zenit-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
17:00 | FK Tyumen | | Sibir | 0:0 | |||||
Tyumen | |||||||||
18:00 | FK Tambov | | Mordovia | 2:2 (1:2) | |||||
Tambov | |||||||||
18:00 | FK Chertanovo | | SKA-Khabarovsk | 2:2 (0:2) | |||||
Domodedovo | |||||||||
18:00 | Avangard | | Baltika | 0:2 (0:2) | |||||
Kursk | |||||||||
18:00 | Fakel | | FK Khimki | 2:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
19:00 | Tom | | FK Armavir | 3:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
19:00 | FK Sochi | | FK Nizhniy Novgorod | 0:1 (0:1) | |||||
Sochi |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Angusht | | Legion-Dynamo | 1:1 (0:1) | |||||
Nazran | |||||||||
17:00 | Biolog-Novokubansk | | Spartak Vladikavkaz | 2:0 (1:0) | |||||
Progress | |||||||||
17:00 | SKA | | Urozhay | 0:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:00 | Chernomorets | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 5:0 (3:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
19:00 | Chaika | | Mashuk-KMV | 3:1 (0:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
19:00 | Druzhba | | Dynamo | 3:0 (1:0) | |||||
Maykop |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Ural-2 | | Zvezda | 1:3 (1:1) | |||||
Sysert | |||||||||
17:00 | FK Chelyabinsk | | FK Ufa-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
17:00 | Syzran-2003 | | KAMAZ | 0:0 | |||||
Syzran |
Day 5 | |||||||||
17:00 | FK Lviv | | Shakhtar | 0:2 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
19:30 | Dynamo | | FK Oleksandriya | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev |
Day 5 | |||||||||
18:00 | Kolos | | Avanhard | 2:2 (2:2) | |||||
Kovalivka | |||||||||
18:00 | Hirnyk-Sport | | Balkany | 1:0 (1:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
18:00 | Ahrobiznes | | Dnipro-1 | 0:1 (0:1) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
18:00 | Volyn | | FK Sumy | 3:0 (2:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
18:30 | Rukh | | Ingulets | 0:1 (0:1) | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium | |||||||||
19:00 | Metalist 1925 | | Obolon-Brovar | 0:1 (0:0) | |||||
Kharkiv |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Nyva Vinnytsya | | Podillya | 2:2 (0:1) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
17:00 | FK Kalush | | Veres | 1:0 (1:0) | |||||
Kalush | |||||||||
17:00 | FK Mynai | | Cherkashchyna-Akademiya | 3:1 (1:1) | |||||
Mynai | |||||||||
18:00 | Chaika | | Nyva Ternopil | 0:0 | |||||
Liutezh |
Day 18 | |||||||||
16:45 | FK Minsk | | FK Smalyavichy | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
18:45 | Tarpeda-BelAZ | | Isloch | 2:1 (2:1) | |||||
Zhodzina |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Red Bull | | Hartberg | 2:0 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
17:00 | Mattersburg | | Wolfsberg | 0:6 (0:3) | |||||
Mattersburg | |||||||||
17:00 | Wacker | | St. Pölten | 0:2 (0:1) | |||||
Innsbruck |
Day 2 | |||||||||
12:30 | Cardiff City | | Newcastle United | 0:0 | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Everton | | Southampton | 2:1 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Leicester City | | Wolverhampton Wanderers | 2:0 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Tottenham Hotspur | | Fulham | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | West Ham United | | AFC Bournemouth | 1:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
17:30 | Chelsea | | Arsenal | 3:2 (2:2) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Bristol City | | Middlesbrough | 0:2 (0:2) | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Millwall | | Derby County | 2:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Reading | | Bolton Wanderers | 0:1 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Hull City | | Blackburn Rovers | 0:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Aston Villa | 1:1 (1:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Rotherham United | 2:0 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
15:00 | Sheffield United | | Norwich City | 2:1 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Queens Park Rangers | 7:1 (1:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Nottingham Forest | 2:2 (2:1) | |||||
Wigan | |||||||||
17:30 | Preston North End | | Stoke City | 2:2 (2:1) | |||||
Preston |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
Day 4 | |||||||||
18:00 | Lokeren | | Standard | 0:3 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
20:00 | Cercle | | Zulte Waregem | 3:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
20:00 | Waasland-Beveren | | Sint-Truiden | 2:2 (1:1) | |||||
Beveren | |||||||||
20:30 | Kortrijk | | Oostende | 1:2 (0:1) | |||||
Kortrijk |
Day 5 | |||||||||
18:30 | Botev Plovdiv | | Lokomotiv | 0:1 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
21:00 | Botev Vratsa | | Etar | 2:0 (1:0) | |||||
Montana |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Ferencváros | | Paks | 1:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
19:30 | Puskás | | Kisvárda | 1:1 (0:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
19:30 | Újpest | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
19:30 | Honvéd | | Vidi | 0:3 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
19:30 | Diósgyőr | | Haladás | 1:0 (1:0) | |||||
Miskolc |
Day 1 | |||||||||
18:15 | Celta de Vigo | | Español | 1:1 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
20:15 | Villarreal | | Real Sociedad | 1:2 (1:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
22:15 | Barcelona | | Alavés | 3:0 (0:0) | |||||
Barcelona |
Day 18 | |||||||||
18:00 | Jelgava | | Riga FC | 0:3 (0:1) | |||||
Jelgava | |||||||||
20:00 | FK Liepāja | | METTA/LU | 0:1 (0:1) | |||||
Liepāja |
Day 5 | |||||||||
18:00 | Wisła Płock | | Arka | 1:3 (0:0) | |||||
Płock | |||||||||
20:30 | Górnik | | Lechia | 0:2 (0:2) | |||||
Zabrze |
Day 2 | |||||||||
16:30 | Chaves | | Portimonense | 2:0 (2:0) | |||||
Chaves | |||||||||
19:00 | Boavista | | Benfica | 0:2 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
21:00 | Sporting | | Vitória Setubal | 2:1 (1:1) | |||||
Lisboa |
Day 4 | |||||||||
21:00 | Istra 1961 | | Lokomotiva | 1:2 (0:1) | |||||
Pula |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Slovan | | Bohemians 1905 | 1:1 (0:1) | |||||
Liberec | |||||||||
17:00 | Fastav | | Teplice | 1:0 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
17:00 | Mladá Boleslav | | Opava | 6:1 (3:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
19:00 | Slavia | | Jablonec | 0:2 (0:1) | |||||
Praha |
Day 18 | |||||||||
16:00 | Malmö | | Trelleborg | 3:0 (3:0) | |||||
Malmö |
12:30 | Partick Thistle | | Celtic | 1:3 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Livingston | | Motherwell | 0:1 (0:1) | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | Dundee | | Ayr United | 0:3 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Dunfermline Athletic | | Hearts | 0:1 (0:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | St. Mirren | 4:0 (3:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Queen of the South | | St. Johnstone | 2:4 aet (1:1, 1:1) | |||||
Dumfries |
Day 23 | |||||||||
16:00 | Paide | | Nõmme Kalju | 0:3 (0:2) | |||||
Paide |
Day 2 | |||||||||
13:15 | Defensa y Justicia | | Atlético Tucumán | 1:1 (0:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
15:30 | Banfield | | Gimnasia y Esgrima | 1:0 (1:0) | |||||
Banfield | |||||||||
17:45 | Argentinos Juniors | | Godoy Cruz | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:00 | River Plate | | Belgrano | 0:0 | |||||
Buenos Aires |
Day 19 | |||||||||
16:00 | Santos | | Sport | 3:0 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
19:00 | Corinthians | | Grêmio | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo |
13:00 | Seattle Sounders | | Los Angeles Galaxy | 5:0 (2:0) | |||||
Seattle | |||||||||
16:00 | Vancouver Whitecaps | | New York Red Bulls | 2:2 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
19:00 | Philadelphia Union | | New York City | 2:0 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
19:00 | San Jose Earthquakes | | Toronto | 1:1 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
19:30 | Montreal Impact | | Chicago Fire | 2:1 (1:0) | |||||
Montréal | |||||||||
19:30 | Sporting Kansas City | | Portland Timbers | 3:0 (2:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
20:00 | Houston Dynamo | | Real Salt Lake | 1:2 (1:0) | |||||
Houston | |||||||||
21:40 | Dallas | | Minnesota United | 2:0 (1:0) | |||||
Frisco |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 22 | 5 | 7 | 62-33 | 71 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 21 | 6 | 7 | 70-44 | 69 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 8 | 10 | 59-45 | 56 | ||
4. | DC United | 34 | 14 | 9 | 11 | 60-50 | 51 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 14 | 9 | 11 | 43-45 | 51 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 15 | 5 | 14 | 49-50 | 50 | ||
7. | Montreal Impact | 34 | 14 | 4 | 16 | 47-53 | 46 | ||
8. | New England Revolution | 34 | 10 | 11 | 13 | 49-55 | 41 | ||
9. | Toronto | 34 | 10 | 6 | 18 | 59-64 | 36 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 8 | 18 | 48-61 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 34 | 18 | 8 | 8 | 65-40 | 62 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 18 | 5 | 11 | 52-37 | 59 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 16 | 9 | 9 | 68-52 | 57 | ||
4. | Dallas | 34 | 16 | 9 | 9 | 52-44 | 57 | ||
5. | Portland Timbers | 34 | 15 | 9 | 10 | 54-48 | 54 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-58 | 49 | ||
7. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 66-64 | 48 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 13 | 8 | 13 | 54-67 | 47 | ||
9. | Houston Dynamo | 34 | 10 | 8 | 16 | 58-58 | 38 | ||
10. | Minnesota United | 34 | 11 | 3 | 20 | 49-71 | 36 |
Day 19 | |||||||||
19:35 | Dalian Yifang | | Henan Jianye | 2:1 (1:1) | |||||
Dalian | |||||||||
19:35 | Tianjin Teda | | Jiangsu Suning | 1:1 (1:1) | |||||
Tianjin | |||||||||
19:35 | Guizhou Hengfeng | | Shandong Luneng Taishan | 3:1 (2:0) | |||||
Guiyang | |||||||||
19:35 | Chongqing Dangdai Lifan | | Shanghai SIPG | 2:3 (1:1) | |||||
Chongqing | |||||||||
19:35 | Guangzhou R&F | | Changchun Yatai | 5:2 (3:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
19:35 | Beijing Renhe | | Beijing Sinobo Guoan | 3:0 (2:0) | |||||
Beijing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |