11.08.2018 < | Football matches for 12.08.2018 | > 13.08.2018 |
Day 3 | |||||||||
16:00 | FK Orenburg | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
16:30 | Arsenal | | Akhmat | 3:1 (0:1) | |||||
Tula |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Zenit-2 | | Avangard | 1:2 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Shinnik | | Rotor | 0:0 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
16:00 | FK Khimki | | Spartak-2 | 1:3 (1:3) | |||||
Khimki | |||||||||
17:00 | FK Tyumen | | Mordovia | 1:1 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
17:00 | Baltika | | FK Sochi | 2:2 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
18:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Tambov | 1:2 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
18:00 | FK Krasnodar-2 | | FK Chertanovo | 3:1 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Luch | | FK Armavir | 3:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
18:00 | Fakel | | Sibir | 0:1 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
19:00 | Tom | | FK Nizhniy Novgorod | 0:1 (0:1) | |||||
Tomsk |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Spartak-Nalchik | 1:3 (1:2) | |||||
Bataysk |
Day 4 | |||||||||
18:00 | Zenit-Izhevsk | | FK Chelyabinsk | 1:1 (1:1) | |||||
Izhevsk |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Karpaty | | Zorya | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
17:00 | FK Oleksandriya | | Arsenal-Kiev | 1:0 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
19:30 | Chornomorets | | Desna | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa |
Day 4 | |||||||||
19:00 | Obolon-Brovar | | Zirka | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Nyva Ternopil | | FK Mynai | 3:2 (2:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
18:00 | Polissya | | Nyva Vinnytsya | 0:2 (0:1) | |||||
Novohrad-Volynskyi |
17:00 | Tarpeda (Minsk) | | FK Slutsk (Slutsk) | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | FK Gomel (Gomel) | | Isloch (Minsk District) | 0:2 (0:2) | |||||
Gomel | |||||||||
19:30 | Dynamo (Minsk) | | FK Minsk (Minsk) | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk |
Day 3 | |||||||||
17:00 | St. Pölten | | Sturm | 2:0 (1:0) | |||||
St. Pölten | |||||||||
17:00 | Admira Wacker | | LASK | 0:1 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
17:00 | Rapid | | Wolfsberg | 0:0 | |||||
Wien |
Day 1 | |||||||||
13:30 | Southampton | | Burnley | 0:0 | |||||
Southampton | |||||||||
13:30 | Liverpool | | West Ham United | 4:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
16:00 | Arsenal | | Manchester City | 0:2 (0:1) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
13:00 | Little Common | | Bedfont Sports | 2:2 (1:1) | |||||
Bexhill-on-Sea | |||||||||
14:00 | St Margaretsbury | | Enfield 1893 | 2:0 (1:0) | |||||
Stanstead Abbotts | |||||||||
14:00 | Stansted | | Sawbridgeworth Town | 2:1 (0:1) | |||||
Stansted Mountfitchet | |||||||||
15:00 | Hallam | | Runcorn Linnets | 0:2 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Coventry United | | Rugby Town | 1:2 (1:1) | |||||
Coventry | |||||||||
15:00 | Southall | | Leverstock Green | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Sutton Common Rovers | | CB Hounslow United | 0:2 (0:2) | |||||
Sutton | |||||||||
15:00 | Langney Wanderers | | Epsom & Ewell | 1:2 (0:1) | |||||
Eastbourne | |||||||||
15:00 | Cray Valley Paper Mills | | Eastbourne Town | 3:2 (3:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Rusthall | | Wick | 3:0 (1:0) | |||||
Rusthall |
Day 3 | |||||||||
14:30 | Oostende | | Genk | 0:2 (0:0) | |||||
Oostende | |||||||||
18:00 | Charleroi | | Anderlecht | 1:2 (1:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
20:00 | Gent | | Waasland-Beveren | 4:1 (1:0) | |||||
Gent |
Day 4 | |||||||||
18:30 | Vitosha | | Ludogorets | 0:2 (0:0) | |||||
Bistritsa | |||||||||
20:45 | CSKA | | Slavia | 2:1 (1:0) | |||||
Sofia |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Paks | | Újpest | 1:1 (1:1) | |||||
Paks | |||||||||
19:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Honvéd | 0:1 (0:0) | |||||
Mezőkövesd |
20:30 | Eintracht (Frankfurt) | | Bayern (München) | 0:5 (0:2) | |||||
Frankfurt am Main |
Day 20 | |||||||||
17:00 | Lokomotivi | | Dinamo | 2:4 (0:3) | |||||
Tbilisi | |||||||||
19:00 | Dila | | Chikhura | 1:3 (0:2) | |||||
Gori |
Day 18 | |||||||||
18:00 | Bodø/Glimt | | Kristiansund | 3:0 (2:0) | |||||
Bodø | |||||||||
18:00 | Start | | Ranheim | 0:0 | |||||
Kristiansand | |||||||||
18:00 | Molde | | Brann | 5:1 (3:1) | |||||
Molde | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Stabæk | 1:1 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Sarpsborg 08 | | Lillestrøm | 2:0 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
20:00 | Odd | | Strømsgodset | 2:2 (2:0) | |||||
Skien |
Day 4 | |||||||||
15:30 | Piast | | Legia | 1:3 (0:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
18:00 | Lech | | Zagłębie Sosnowiec | 4:0 (3:0) | |||||
Poznań | |||||||||
18:00 | Zagłębie Lubin | | Jagiellonia | 0:2 (0:1) | |||||
Lubin |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Marítimo | | Santa Clara | 1:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
16:00 | Feirense | | Rio Ave | 2:0 (2:0) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
18:30 | Moreirense | | Sporting | 1:3 (1:1) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
20:30 | Braga | | Nacional | 4:2 (2:2) | |||||
Braga |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Zemun | | Partizan | 0:1 (0:1) | |||||
Zemun | |||||||||
19:00 | Crvena Zvezda | | Spartak Zlatibor Voda | 3:0 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Lyon | | Amiens | 2:0 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
17:00 | Bordeaux | | Strasbourg | 0:2 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
21:00 | Paris Saint-Germain | | Caen | 3:0 (2:0) | |||||
Paris |
Day 3 | |||||||||
18:30 | Osijek | | Istra 1961 | 3:0 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
21:00 | Rijeka | | Hajduk | 1:1 (0:0) | |||||
Rijeka |
Day 17 | |||||||||
15:00 | Häcken | | Djurgårdens | 5:0 (2:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
15:00 | Östersunds | | Kalmar | 2:0 (0:0) | |||||
Östersund | |||||||||
17:30 | AIK | | Elfsborg | 1:0 (0:0) | |||||
Solna |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Rangers | | St. Mirren | 2:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | Hibernian | 1:1 (1:0) | |||||
Perth |
Day 1 | |||||||||
11:00 | Boca Juniors | | Talleres | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
13:15 | Godoy Cruz | | Estudiantes | 1:0 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
15:30 | Lanús | | Defensa y Justicia | 2:2 (2:0) | |||||
Lanús | |||||||||
17:45 | Rosario Central | | Banfield | 1:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
20:00 | Huracán | | River Plate | 0:0 | |||||
Buenos Aires |
Day 18 | |||||||||
11:00 | Atlético Mineiro | | Santos | 3:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
11:00 | Paraná | | Botafogo | 1:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Chapecoense | | Corinthians | 2:1 (0:1) | |||||
Chapecó | |||||||||
16:00 | Flamengo | | Cruzeiro | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Sport | | São Paulo | 1:3 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
19:00 | Palmeiras | | Vasco da Gama | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
19:00 | Grêmio | | Vitória | 4:0 (2:0) | |||||
Porto Alegre |
16:00 | Toronto | | New York City | 2:3 (1:2) | |||||
Toronto | |||||||||
19:00 | Seattle Sounders | | Dallas | 2:1 (1:0) | |||||
Seattle | |||||||||
20:00 | DC United | | Orlando City | 3:2 (1:0) | |||||
Washington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 22 | 5 | 7 | 62-33 | 71 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 21 | 6 | 7 | 70-44 | 69 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 8 | 10 | 59-45 | 56 | ||
4. | DC United | 34 | 14 | 9 | 11 | 60-50 | 51 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 14 | 9 | 11 | 43-45 | 51 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 15 | 5 | 14 | 49-50 | 50 | ||
7. | Montreal Impact | 34 | 14 | 4 | 16 | 47-53 | 46 | ||
8. | New England Revolution | 34 | 10 | 11 | 13 | 49-55 | 41 | ||
9. | Toronto | 34 | 10 | 6 | 18 | 59-64 | 36 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 8 | 18 | 48-61 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 34 | 18 | 8 | 8 | 65-40 | 62 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 18 | 5 | 11 | 52-37 | 59 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 16 | 9 | 9 | 68-52 | 57 | ||
4. | Dallas | 34 | 16 | 9 | 9 | 52-44 | 57 | ||
5. | Portland Timbers | 34 | 15 | 9 | 10 | 54-48 | 54 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-58 | 49 | ||
7. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 66-64 | 48 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 13 | 8 | 13 | 54-67 | 47 | ||
9. | Houston Dynamo | 34 | 10 | 8 | 16 | 58-58 | 38 | ||
10. | Minnesota United | 34 | 11 | 3 | 20 | 49-71 | 36 |
Day 17 | |||||||||
19:35 | Beijing Renhe | | Tianjin Quanjian | 3:3 (0:2) | |||||
Beijing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |