20.10.2017 < | Football matches for 21.10.2017 | > 22.10.2017 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:00 | Wydad Casablanca | | USM Alger | 3:1 (1:0) | 0:0 | 3:1 | |||
Casablanca |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21:30 | FUS | | TP Mazembe | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | |||
Rabat |
Day 19 | |||||||||
13:30 | FK Tambov | | Sibir | 4:1 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
14:00 | Rotor | | Tom | 2:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
15:00 | Baltika | | Dynamo | 3:2 (2:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
15:00 | Luch-Energiya | | Olimpiets | 1:2 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
16:00 | FK Orenburg | | Avangard | 1:1 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
17:00 | Fakel | | FK Khimki | 0:1 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Kuban | | Krylia Sovetov | 2:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
17:00 | Yenisey | | Shinnik | 4:1 (2:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
19:00 | Zenit-2 | | Volgar | 1:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg |
Day 14 | |||||||||
13:00 | Znamya Truda | | Veles | 1:3 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
14:00 | Pskov-747 | | Tekstilshchik | 2:1 (2:1) | |||||
Pskov | |||||||||
14:00 | FK Kolomna | | Dynamo-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
15:00 | FK Chertanovo | | TsRFSO | 3:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Luki-Energiya | 3:1 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 14 | |||||||||
14:00 | FK Kaluga | | Ararat | 0:1 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
15:00 | Saturn | | Zorkiy | 1:0 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
15:00 | Sokol | | FK Ryazan | 0:3 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
15:00 | Energomash | | Dynamo Bryansk | 4:0 (3:0) | |||||
Belgorod |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Biolog-Novokubansk | | Dynamo | 3:2 (2:1) | |||||
Progress | |||||||||
14:30 | SKA | | Afips | 0:1 (0:1) | |||||
Bataysk | |||||||||
14:30 | Angusht | | FK Armavir | 3:3 (1:1) | |||||
Nazran | |||||||||
14:30 | Legion-Dynamo | | Kuban-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
15:00 | FK Krasnodar-2 | | Anzhi-2 | 3:1 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
15:00 | Spartak Vladikavkaz | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 0:1 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | Druzhba | | Mashuk-KMV | 1:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
17:00 | Chaika | | Chernomorets | 2:0 (2:0) | |||||
Peschanokopskoye |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Neftekhimik | | Nosta | 0:1 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
15:00 | Zenit-Izhevsk | | KAMAZ | 1:0 (1:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
15:00 | Krylia Sovetov-2 | | Anzhi-Yunior | 1:1 (1:1) | |||||
Samara | |||||||||
15:00 | FK Chelyabinsk | | Ural-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Volga | | Syzran-2003 | 0:0 | |||||
Ulyanovsk |
Day 18 | |||||||||
14:00 | FK Sumy | | Naftovyk-Ukrnafta | 1:0 (1:0) | |||||
Sumy | |||||||||
15:00 | Kremin | | Cherkasky Dnipro | 1:0 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
15:00 | FK Poltava | | Hirnyk-Sport | 4:0 (3:0) | |||||
Poltava | |||||||||
15:00 | Kolos | | Rukh | 2:1 (2:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
15:30 | MFK Mykolaiv | | Zhemchuzhina | 4:1 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
16:00 | Obolon-Brovar | | Arsenal-Kyiv | 1:5 (1:1) | |||||
Kiev |
Day 17 | |||||||||
15:00 | Polissya | | Prykarpattya | 2:0 (2:0) | |||||
Korosten | |||||||||
15:00 | Nyva Ternopil | | Podillya | 2:0 (1:0) | |||||
Vyshnivets Vyshnivets Stadium | |||||||||
15:00 | Nyva Vinnytsya | | Arsenal-Kyivshchyna | 1:0 (0:0) | |||||
Vinnytsia |
Day 18 | |||||||||
15:00 | FK Nikopol | | Metalist 1925 | 0:4 (0:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
15:00 | FK Dnipro | | Metalurh | 5:0 (1:0) | |||||
Dnipro |
Day 26 | |||||||||
14:00 | Naftan | | Dynamo Brest | 0:4 (0:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
15:10 | Neman | | FK Homel | 3:0 (1:0) | |||||
Hrodna |
Day 12 | |||||||||
16:00 | Sturm | | Mattersburg | 3:2 (1:1) | |||||
Graz | |||||||||
18:30 | St. Pölten | | LASK | 0:1 (0:0) | |||||
St. Pölten | |||||||||
18:30 | Altach | | Wolfsberg | 3:2 (1:0) | |||||
Altach |
Day 9 | |||||||||
12:30 | Chelsea | | Watford | 4:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Manchester United | 2:1 (2:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Burnley | 3:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Crystal Palace | 1:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Stoke City | | AFC Bournemouth | 1:2 (0:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | Swansea City | | Leicester City | 1:2 (0:1) | |||||
Swansea | |||||||||
17:30 | Southampton | | West Bromwich Albion | 1:0 (0:0) | |||||
Southampton |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Fulham | 2:1 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Barnsley | | Hull City | 0:1 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Queens Park Rangers | 1:1 (1:0) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Brentford | | Sunderland | 3:3 (1:3) | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Bristol City | | Leeds United | 0:3 (0:2) | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Derby County | | Sheffield Wednesday | 2:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Cardiff City | 0:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Burton Albion | 2:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Sheffield United | | Reading | 2:1 (2:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Preston North End | 3:2 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
17:30 | Millwall | | Birmingham City | 2:0 (0:0) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 30 | 9 | 7 | 82-39 | 99 | ||
2. | Cardiff City | 46 | 27 | 9 | 10 | 69-39 | 90 | ||
3. | Fulham | 46 | 25 | 13 | 8 | 79-46 | 88 | ||
4. | Aston Villa | 46 | 24 | 11 | 11 | 72-42 | 83 | ||
5. | Middlesbrough | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-45 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 15 | 11 | 70-48 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 19 | 16 | 11 | 57-46 | 73 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 15 | 12 | 56-45 | 72 | ||
9. | Brentford | 46 | 18 | 15 | 13 | 62-52 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 20 | 9 | 17 | 62-55 | 69 |
Day 13 | |||||||||
16:00 | Levski | | CSKA | 2:2 (1:2) | |||||
Sofia | |||||||||
20:15 | Lokomotiv | | Cherno More | 0:3 (0:1) | |||||
Sofia |
Day 13 | |||||||||
15:30 | Debrecen | | Haladás | 1:1 (0:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
15:30 | Ferencváros | | Újpest | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
15:30 | Paks | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:1 (1:1) | |||||
Paks | |||||||||
15:30 | Vasas SC | | Balmazújváros | 1:2 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
15:30 | Videoton | | Puskás | 2:0 (0:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
18:00 | Diósgyőr | | Honvéd | 2:1 (1:1) | |||||
Miskolc |
Day 9 | |||||||||
15:30 | RB Leipzig | | Stuttgart | 1:0 (1:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayer 04 | 1:5 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Borussia Dortmund | 2:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Augsburg | | Hannover | 1:2 (1:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
18:30 | Hamburger SV | | Bayern | 0:1 (0:0) | |||||
Hamburg |
Day 26 | |||||||||
18:00 | Ålesund | | Kristiansund | 1:1 (0:0) | |||||
Ålesund |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Feirense | | Rio Ave | 1:0 (1:0) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
18:15 | Vitória Setubal | | Marítimo | 3:1 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
20:30 | Porto | | Paços de Ferreira | 6:1 (4:1) | |||||
Porto |
Day 28 | |||||||||
16:00 | AFC Eskilstuna | | Elfsborg | 2:3 (1:1) | |||||
Eskilstuna |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Hearts | | St. Johnstone | 1:0 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | Dundee | 2:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Ross County | | Hamilton Academical | 2:1 (0:0) | |||||
Dingwall |
Day 30 | |||||||||
17:00 | Vasco da Gama | | Coritiba | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro |
Day 28 | |||||||||
15:30 | Yanbian | | Henan Construction | 1:2 (0:1) | |||||
Yanji | |||||||||
19:35 | Tianjin Quanjian | | Hebei China Fortune | 2:1 (0:1) | |||||
Tianjin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 4 | 6 | 69-42 | 64 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 17 | 7 | 6 | 72-39 | 58 | ||
3. | Tianjin Quanjian | 30 | 15 | 9 | 6 | 46-33 | 54 | ||
4. | Hebei China Fortune | 30 | 15 | 7 | 8 | 55-38 | 52 | ||
5. | Guangzhou R&F | 30 | 15 | 7 | 8 | 59-46 | 52 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 13 | 10 | 7 | 49-33 | 49 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 46-41 | 44 | ||
8. | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 30 | 12 | 6 | 12 | 39-45 | 42 | ||
9. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 7 | 12 | 42-42 | 40 | ||
10. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 37-40 | 36 |
Day 3 | |||||||||
17:35 | Melbourne City | | Wellington Phoenix | 1:0 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
19:50 | Sydney | | Western Sydney Wanderers | 2:2 (1:2) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 27 | 20 | 4 | 3 | 64-22 | 64 | ||
2. | Newcastle United Jets | 27 | 15 | 5 | 7 | 57-37 | 50 | ||
3. | Melbourne City | 27 | 13 | 4 | 10 | 41-33 | 43 | ||
4. | Melbourne Victory | 27 | 12 | 5 | 10 | 43-37 | 41 | ||
5. | Adelaide United | 27 | 11 | 6 | 10 | 36-38 | 39 | ||
6. | Brisbane Roar | 27 | 10 | 5 | 12 | 33-40 | 35 | ||
7. | Western Sydney Wanderers | 27 | 8 | 9 | 10 | 38-47 | 33 | ||
8. | Perth Glory | 27 | 10 | 2 | 15 | 37-50 | 32 | ||
9. | Wellington Phoenix | 27 | 5 | 6 | 16 | 31-55 | 21 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 4 | 8 | 15 | 28-49 | 20 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |