27.10.2017 < | Football matches for 28.10.2017 | > 29.10.2017 |
Day 1 | |||||||||
19:00 | Al-Ahly | | Wydad Casablanca | 1:1 (1:1) | |||||
Alexandria |
Day 15 | |||||||||
13:00 | Dynamo-2 | | FK Chertanovo | 0:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
14:00 | Spartak Kostroma | | Znamya Truda | 4:1 (1:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
15:00 | Veles | | Luki-Energiya | 2:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | FK Dolgoprudny | | FK Kolomna | 4:1 (2:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | FK Murom | 0:0 | |||||
Ivanovo |
Day 15 | |||||||||
13:00 | Zorkiy | | Energomash | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
14:00 | Khimik | | FK Kaluga | 3:0 (1:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
15:00 | Ararat | | Saturn | 2:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Dynamo Bryansk | | Metallurg | 2:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
15:00 | Zenit Penza | | Rotor-Volgograd-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Penza | |||||||||
16:00 | FK Ryazan | | FK Strogino | 0:1 (0:1) | |||||
Ryazan |
Day 16 | |||||||||
14:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Angusht | 3:0 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
14:30 | Anzhi-2 | | Druzhba | 0:1 (0:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
15:00 | Kuban-2 | | Spartak Vladikavkaz | 3:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
15:00 | Dynamo | | Legion-Dynamo | 0:0 | |||||
Rydzvyany | |||||||||
16:00 | Chernomorets | | Mashuk-KMV | 2:1 (0:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
17:00 | Afips | | FK Krasnodar-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Afipsky |
Day 16 | |||||||||
15:00 | Krylia Sovetov-2 | | Zenit-Izhevsk | 0:2 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
15:00 | Ural-2 | | Lada-Tolyatti | 2:3 (1:0) | |||||
Sysert | |||||||||
15:00 | FK Orenburg-2 | | Volga | 0:1 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
16:00 | KAMAZ | | Nosta | 1:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
16:00 | Mordovia | | FK Chelyabinsk | 3:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
17:00 | Syzran-2003 | | Anzhi-Yunior | 2:1 (2:0) | |||||
Syzran |
Day 19 | |||||||||
14:00 | Sudnobudivnyk | | Myr | 0:1 (0:1) | |||||
Mykolaiv |
Day 27 | |||||||||
14:00 | FK Slutsk | | Krumkachy | 2:0 (0:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
16:00 | FK Homel | | FK Haradzeya | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
17:00 | Isloch | | Dynamo Minsk | 1:5 (0:3) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | BATE | | Naftan | 1:1 (1:0) | |||||
Barysaw |
Day 13 | |||||||||
16:00 | Rapid | | Admira Wacker | 1:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | LASK | | Austria | 2:2 (0:2) | |||||
Pasching | |||||||||
18:30 | Red Bull | | Altach | 2:0 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
18:30 | Mattersburg | | St. Pölten | 1:1 (0:1) | |||||
Mattersburg |
Day 10 | |||||||||
12:30 | Manchester United | | Tottenham Hotspur | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Arsenal | | Swansea City | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | West Ham United | 2:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Liverpool | | Huddersfield Town | 3:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Watford | | Stoke City | 0:1 (0:1) | |||||
Watford | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Manchester City | 2:3 (1:2) | |||||
West Bromwich | |||||||||
17:30 | AFC Bournemouth | | Chelsea | 0:1 (0:0) | |||||
Bournemouth |
Day 14 | |||||||||
12:30 | Sheffield Wednesday | | Barnsley | 1:1 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Burton Albion | | Ipswich Town | 1:2 (0:0) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
15:00 | Cardiff City | | Millwall | 0:0 | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Fulham | | Bolton Wanderers | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Derby County | 1:2 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Preston North End | | Brentford | 2:3 (1:1) | |||||
Preston | |||||||||
15:00 | Queens Park Rangers | | Wolverhampton Wanderers | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Reading | | Middlesbrough | 0:2 (0:1) | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Bristol City | 1:2 (1:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
17:30 | Hull City | | Nottingham Forest | 2:3 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 30 | 9 | 7 | 82-39 | 99 | ||
2. | Cardiff City | 46 | 27 | 9 | 10 | 69-39 | 90 | ||
3. | Fulham | 46 | 25 | 13 | 8 | 79-46 | 88 | ||
4. | Aston Villa | 46 | 24 | 11 | 11 | 72-42 | 83 | ||
5. | Middlesbrough | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-45 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 15 | 11 | 70-48 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 19 | 16 | 11 | 57-46 | 73 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 15 | 12 | 56-45 | 72 | ||
9. | Brentford | 46 | 18 | 15 | 13 | 62-52 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 20 | 9 | 17 | 62-55 | 69 |
Day 13 | |||||||||
18:00 | Eupen | | Anderlecht | 2:3 (0:3) | |||||
Eupen | |||||||||
20:00 | Zulte Waregem | | Mechelen | 2:1 (1:1) | |||||
Waregem | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Oostende | 0:3 (0:2) | |||||
Lokeren | |||||||||
20:30 | Kortrijk | | Genk | 0:0 | |||||
Kortrijk |
Day 14 | |||||||||
15:30 | Balmazújváros | | Honvéd | 0:3 (0:1) | |||||
Balmazújváros | |||||||||
15:30 | Debrecen | | Paks | 3:2 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
15:30 | Haladás | | Diósgyőr | 0:3 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
15:30 | Mezőkövesd-Zsóry | | Ferencváros | 0:1 (0:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
15:30 | Újpest | | Videoton | 2:2 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
17:45 | Puskás | | Vasas SC | 0:0 | |||||
Felcsút |
Day 10 | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Borussia Mönchengladbach | 1:3 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Hertha | | Hamburger SV | 2:1 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Wolfsburg | 1:1 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Köln | 2:1 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Hannover | | Borussia Dortmund | 4:2 (2:1) | |||||
Hannover | |||||||||
18:30 | Bayern | | RB Leipzig | 2:0 (2:0) | |||||
München |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Marítimo | | Tondela | 2:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
18:15 | Belenenses | | Moreirense | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:30 | Boavista | | Porto | 0:3 (0:0) | |||||
Porto |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Dinamo | | Rijeka | 3:1 (1:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
19:00 | Osijek | | Lokomotiva | 3:0 (0:0) | |||||
Osijek |
Day 29 | |||||||||
14:00 | Östersunds | | Elfsborg | 4:1 (3:0) | |||||
Östersund | |||||||||
16:00 | Halmstad | | AFC Eskilstuna | 1:1 (1:1) | |||||
Halmstad |
Day 12 | |||||||||
12:30 | Hearts | | Rangers | 1:3 (1:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Ross County | 2:1 (1:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Celtic | | Kilmarnock | 1:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Dundee | | Hamilton Academical | 1:3 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Hibernian | 0:1 (0:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | St. Johnstone | 1:0 (1:0) | |||||
Glasgow |
Day 7 | |||||||||
14:00 | Huracán | | Lanús | 4:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
14:00 | Unión | | Godoy Cruz | 2:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
16:10 | San Martín | | Estudiantes | 1:0 (1:0) | |||||
San Juan | |||||||||
18:20 | Atlético Tucumán | | Racing Club | 3:1 (3:1) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
20:20 | Talleres | | River Plate | 4:0 (1:0) | |||||
Córdoba |
Day 31 | |||||||||
17:00 | São Paulo | | Santos | 2:1 (2:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
19:00 | Flamengo | | Vasco da Gama | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
21:00 | Atlético Paranaense | | Chapecoense | 0:0 | |||||
Curitiba |
Day 4 | |||||||||
19:20 | Adelaide United | | Melbourne City | 0:2 (0:2) | |||||
Adelaide | |||||||||
19:35 | Wellington Phoenix | | Brisbane Roar | 3:3 (3:1) | |||||
Wellington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 27 | 20 | 4 | 3 | 64-22 | 64 | ||
2. | Newcastle United Jets | 27 | 15 | 5 | 7 | 57-37 | 50 | ||
3. | Melbourne City | 27 | 13 | 4 | 10 | 41-33 | 43 | ||
4. | Melbourne Victory | 27 | 12 | 5 | 10 | 43-37 | 41 | ||
5. | Adelaide United | 27 | 11 | 6 | 10 | 36-38 | 39 | ||
6. | Brisbane Roar | 27 | 10 | 5 | 12 | 33-40 | 35 | ||
7. | Western Sydney Wanderers | 27 | 8 | 9 | 10 | 38-47 | 33 | ||
8. | Perth Glory | 27 | 10 | 2 | 15 | 37-50 | 32 | ||
9. | Wellington Phoenix | 27 | 5 | 6 | 16 | 31-55 | 21 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 4 | 8 | 15 | 28-49 | 20 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |