02.08.2019 < | Football matches for 3.08.2019 | > 04.08.2019 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17:00 | Mauritania | | Cape Verde | 2:1 (1:0) | 0:0 | 2:1 | |||
Nouakchott | |||||||||
17:00 | Senegal | | Liberia | 3:0 (0:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Dakar |
17:36 | Manchester United | | Milan | 2:2 (1:1), pen. 5:4 | |||||
Wales, Cardiff |
Wellington Phoenix | | ||||||||
Wellington | |||||||||
| |||||||||
Day 4 | |||||||||
16:00 | Ural | | FK Rostov | 2:2 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
17:30 | Krylia Sovetov | | Lokomotiv | 1:2 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
19:00 | Spartak | | Dynamo | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
21:30 | Zenit | | FK Krasnodar | 1:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg |
Day 6 | |||||||||
15:00 | FK Chertanovo | | FK Khimki | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | SKA-Khabarovsk | | Baltika | 2:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
17:00 | Luch | | Spartak-2 | 2:4 (1:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
17:00 | Shinnik | | Avangard | 1:3 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18:00 | Fakel | | Mordovia | 2:1 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:00 | Neftekhimik | | Tekstilshchik | 1:2 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
18:30 | FK Krasnodar-2 | | Rotor | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Chaika | | FK Nizhniy Novgorod | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Tom | | Yenisey | 0:0 | |||||
Tomsk |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Zenit | | Sakhalin | 0:1 (0:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
18:30 | FK Chita | | FK Novosibirsk | 4:2 (3:1) | |||||
Chita |
Day 2 | |||||||||
17:00 | FK Mariupol | | FK Oleksandriya | 2:1 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
19:30 | Desna | | Vorskla | 2:0 (1:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
19:30 | FK Lviv | | Dynamo | 0:3 (0:2) | |||||
Lviv |
Day 2 | |||||||||
15:30 | Balkany | | Metalist 1925 | 0:0 | |||||
Zorya | |||||||||
17:00 | Kremin | | Metalurh | 1:0 (0:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
17:30 | MFK Mykolaiv | | FK Mynai | 1:1 (1:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
18:00 | Ingulets | | Ahrobiznes | 2:0 (1:0) | |||||
Petrove | |||||||||
18:00 | Chornomorets | | Hirnyk-Sport | 3:1 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
19:00 | Obolon-Brovar | | Cherkashchyna-Akademiya | 2:2 (1:0) | |||||
Kiev |
Day 2 | |||||||||
17:00 | Dinaz | | Nyva Ternopil | 0:3 (0:2) | |||||
Demidov | |||||||||
17:00 | Chaika | | Podillya | 0:1 (0:1) | |||||
Makariv | |||||||||
17:00 | Nyva Vinnytsya | | FK Kalush | 0:3 (0:2) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
18:00 | FK Uzhhorod | | Polissya | 1:2 (0:2) | |||||
Uzhgorod |
Day 2 | |||||||||
17:00 | VPK-Ahro | | FK Nikopol | 3:0 (2:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
18:00 | Alians | | Enerhiya | 1:1 (1:1) | |||||
Sumy |
16:00 | Energetik-BDU (Minsk) | | Isloch (Minsk District) | 2:3 (0:2) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | Dynamo (Minsk) | | FK Gomel (Gomel) | 3:1 aet (1:0, 1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | BATE (Barysaw) | | Tarpeda (Minsk) | 8:1 (4:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
19:00 | Dynamo (Brest) | | FK Minsk (Minsk) | 3:1 (0:1) | |||||
Brest |
Day 16 | |||||||||
18:00 | Codru | | Milsami | 0:2 (0:2) | |||||
Chişinău | |||||||||
20:00 | Petrocub | | Dinamo-Auto | 3:0 (2:0) | |||||
Hînceşti |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Barnsley | | Fulham | 1:0 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Charlton Athletic | 1:2 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Brentford | | Birmingham City | 0:1 (0:1) | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Millwall | | Preston North End | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Reading | | Sheffield Wednesday | 1:3 (0:1) | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Queens Park Rangers | 1:2 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | Swansea City | | Hull City | 2:1 (0:1) | |||||
Swansea | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Cardiff City | 3:2 (0:1) | |||||
Wigan | |||||||||
17:30 | Nottingham Forest | | West Bromwich Albion | 1:2 (1:2) | |||||
Nottingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 46 | 28 | 9 | 9 | 77-35 | 93 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 22 | 17 | 7 | 77-45 | 83 | ||
3. | Brentford | 46 | 24 | 9 | 13 | 80-38 | 81 | ||
4. | Fulham | 46 | 23 | 12 | 11 | 64-48 | 81 | ||
5. | Cardiff City | 46 | 19 | 16 | 11 | 68-58 | 73 | ||
6. | Swansea City | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-53 | 70 | ||
7. | Nottingham Forest | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-50 | 70 | ||
8. | Millwall | 46 | 17 | 17 | 12 | 57-51 | 68 | ||
9. | Preston North End | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-54 | 66 | ||
10. | Derby County | 46 | 17 | 13 | 16 | 62-64 | 64 |
Day 4 | |||||||||
18:45 | Etar | | Botev Plovdiv | 2:2 (1:2) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
21:00 | Beroe | | Dunav | 2:0 (2:0) | |||||
Stara Zagora |
Day 1 | |||||||||
19:30 | Mezőkövesd-Zsóry | | Zalaegerszegi TE | 1:0 (1:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
19:30 | Kisvárda | | Paks | 1:0 (0:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
19:30 | Újpest | | Puskás | 1:3 (0:2) | |||||
Budapest |
20:30 | Borussia (Dortmund) | | Bayern (München) | 2:0 (0:0) | |||||
Dortmund |
Day 22 | |||||||||
17:30 | Sioni | | WIT Georgia | 1:0 (0:0) | |||||
Bolnisi |
Day 16 | |||||||||
18:00 | Sarpsborg 08 | | Rosenborg | 1:1 (1:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
18:00 | Odd | | Lillestrøm | 2:1 (0:0) | |||||
Skien |
19:30 | Paris Saint-Germain | | Rennes | 2:1 (0:1) | |||||
China, Shenzhen |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Istra 1961 | | Varaždin | 3:1 (1:0) | |||||
Pula | |||||||||
21:00 | Rijeka | | Slaven | 3:1 (2:0) | |||||
Rijeka |
Day 18 | |||||||||
16:00 | Östersunds | | AFC Eskilstuna | 1:2 (1:1) | |||||
Östersund | |||||||||
18:00 | Falkenbergs | | Helsingborgs | 1:1 (1:0) | |||||
Falkenberg |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Celtic | | St. Johnstone | 7:0 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Hibernian | | St. Mirren | 1:0 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Livingston | | Motherwell | 0:0 | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | Ross County | | Hamilton Academical | 3:0 (2:0) | |||||
Dingwall |
Day 22 | |||||||||
16:00 | Paide | | Trans | 1:0 (1:0) | |||||
Paide | |||||||||
19:00 | Levadia | | Kalev | 7:0 (3:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
19:00 | Nõmme Kalju | | Kuressaare | 7:2 (4:1) | |||||
Tallinn |
Day 2 | |||||||||
13:15 | Aldosivi | | Argentinos Juniors | 0:0 | |||||
Mar del Plata | |||||||||
15:30 | Rosario Central | | Talleres | 1:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
17:45 | Central Córdoba | | Atlético Tucumán | 1:0 (1:0) | |||||
Santiago del Estero | |||||||||
20:00 | Vélez Sársfield | | Racing Club | 2:2 (2:0) | |||||
Buenos Aires |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 23 | 14 | 6 | 3 | 35-8 | 48 | ||
2. | River Plate | 23 | 14 | 5 | 4 | 41-18 | 47 | ||
3. | Vélez Sársfield | 23 | 11 | 6 | 6 | 27-14 | 39 | ||
4. | Racing Club | 23 | 9 | 12 | 2 | 28-23 | 39 | ||
5. | Argentinos Juniors | 23 | 10 | 9 | 4 | 22-17 | 39 | ||
6. | Defensa y Justicia | 23 | 10 | 6 | 7 | 26-18 | 36 | ||
7. | Lanús | 23 | 9 | 9 | 5 | 32-29 | 36 | ||
8. | San Lorenzo de Almagro | 23 | 11 | 3 | 9 | 32-30 | 36 | ||
9. | Rosario Central | 23 | 9 | 9 | 5 | 31-29 | 36 | ||
10. | Newell's Old Boys | 23 | 9 | 8 | 6 | 33-25 | 35 |
Day 13 | |||||||||
19:00 | Ceará | | Fortaleza | 2:1 (2:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
19:00 | Fluminense | | Internacional | 2:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro |
17:00 | Atlanta United | | Los Angeles Galaxy | 3:0 (2:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
18:00 | New York Red Bulls | | Toronto | 2:0 (0:0) | |||||
Harrison | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | Montreal Impact | 6:3 (4:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:00 | San Jose Earthquakes | | Columbus Crew | 1:1 (1:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Los Angeles | 0:2 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | Orlando City | | Dallas | 2:0 (1:0) | |||||
Orlando | |||||||||
20:00 | Cincinnati | | Vancouver Whitecaps | 1:2 (1:1) | |||||
Cincinnati | |||||||||
20:00 | Houston Dynamo | | Chicago Fire | 0:1 (0:1) | |||||
Houston | |||||||||
20:00 | Real Salt Lake | | New York City | 3:1 (1:1) | |||||
Sandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York City | 34 | 18 | 10 | 6 | 63-42 | 64 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 18 | 4 | 12 | 58-43 | 58 | ||
3. | Philadelphia Union | 34 | 16 | 7 | 11 | 58-50 | 55 | ||
4. | Toronto | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-52 | 50 | ||
5. | DC United | 34 | 13 | 11 | 10 | 42-38 | 50 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 6 | 14 | 53-51 | 48 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 11 | 12 | 11 | 50-57 | 45 | ||
8. | Chicago Fire | 34 | 10 | 12 | 12 | 55-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 12 | 5 | 17 | 47-60 | 41 | ||
10. | Columbus Crew | 34 | 10 | 8 | 16 | 39-47 | 38 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 9 | 4 | 85-37 | 72 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 16 | 8 | 10 | 52-49 | 56 | ||
3. | Real Salt Lake | 34 | 16 | 5 | 13 | 46-41 | 53 | ||
4. | Minnesota United | 34 | 15 | 8 | 11 | 52-43 | 53 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 16 | 3 | 15 | 58-59 | 51 | ||
6. | Portland Timbers | 34 | 14 | 7 | 13 | 52-49 | 49 | ||
7. | Dallas | 34 | 13 | 9 | 12 | 54-46 | 48 | ||
8. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 5 | 16 | 52-55 | 44 | ||
9. | Colorado Rapids | 34 | 12 | 6 | 16 | 58-63 | 42 | ||
10. | Houston Dynamo | 34 | 12 | 4 | 18 | 49-59 | 40 |
Day 21 | |||||||||
18:00 | Tianjin Teda | | Henan Jianye | 2:0 (0:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
19:35 | Shandong Luneng Taishan | | Guangzhou Evergrande Taobao | 0:3 (0:0) | |||||
Jinan | |||||||||
20:00 | Shanghai SIPG | | Tianjin Tianhai | 0:0 | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 23 | 3 | 4 | 68-24 | 72 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 23 | 1 | 6 | 60-26 | 70 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 20 | 6 | 4 | 62-26 | 66 | ||
4. | Jiangsu Suning | 30 | 15 | 8 | 7 | 60-41 | 53 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 15 | 6 | 9 | 55-35 | 51 | ||
6. | Wuhan Zall | 30 | 12 | 8 | 10 | 41-41 | 44 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 5 | 13 | 43-45 | 41 | ||
8. | Henan Jianye | 30 | 11 | 8 | 11 | 41-46 | 41 | ||
9. | Dalian Yifang | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-51 | 38 | ||
10. | Chongqing Dangdai Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 36-47 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |