07.08.2019 < | Football matches for 8.08.2019 | > 09.08.2019 |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Sparta Praha | | Trabzonspor | 2:2 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
18:30 | AEK Larnaca | | Gent | 1:1 (0:1) | |||||
Larnaca | |||||||||
18:30 | Brøndby | | Braga | 2:4 (1:2) | |||||
København | |||||||||
19:00 | Thun | | Spartak Moscow | 2:3 (0:2) | |||||
Thun | |||||||||
19:00 | Haugesund | | PSV | 0:1 (0:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
19:00 | Malmö | | Zrinjski | 3:0 (1:0) | |||||
Malmö | |||||||||
19:00 | Molde | | Árīs Thessaloniki | 3:0 (2:0) | |||||
Molde | |||||||||
19:15 | Universitatea | | AÉK Athens | 0:2 (0:0) | |||||
Craiova | |||||||||
19:30 | Antwerp | | Viktoria Plzeň | 1:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
19:30 | Feyenoord | | Dinamo Tbilisi | 4:0 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
19:45 | Sarajevo | | BATE | 1:2 (0:1) | |||||
Zenica | |||||||||
19:45 | Ventspils | | Vitória Guimarães | 0:3 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
20:00 | Rijeka | | Aberdeen | 2:0 (0:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
20:00 | Sheriff | | AIK | 1:2 (0:2) | |||||
Tiraspol | |||||||||
20:00 | Pyunik | | Wolverhampton Wanderers | 0:4 (0:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
20:00 | FK Mariupol | | AZ | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
20:00 | Midtjylland | | Rangers | 2:4 (0:1) | |||||
Herning | |||||||||
20:00 | Norrköping | | Hapoel Be`er Sheva | 1:1 (0:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
20:00 | Astana | | Valetta | 5:1 (3:0) | |||||
Nur-Sultan | |||||||||
20:00 | F91 | | Nõmme Kalju | 3:1 (2:1) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
20:30 | Maccabi Tel Aviv | | Sūduva | 1:2 (0:1) | |||||
Netanya | |||||||||
20:30 | Austria Wien | | Apollon | 1:2 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
20:30 | CSKA Sofia | | Zorya Lugansk | 1:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
20:30 | Vaduz | | Eintracht Frankfurt | 0:5 (0:3) | |||||
Vaduz | |||||||||
20:30 | Lokomotiv Plovdiv | | Strasbourg | 0:1 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
20:30 | Ludogorets | | The New Saints | 5:0 (3:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
21:00 | Torino | | Shakhtsyor Soligorsk | 5:0 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
21:00 | Legia Warszawa | | Atrómītos | 0:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
21:00 | Partizan | | Malatyaspor | 3:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
21:00 | Neftçi | | Bnei Yehuda | 2:2 (1:2) | |||||
Bakı | |||||||||
21:00 | Luzern | | Español | 0:3 (0:1) | |||||
Luzern | |||||||||
21:30 | Steaua | | Mladá Boleslav | 0:0 | |||||
Giurgiu |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18:00 | Antigua | | Forge | 0:0 | 1:2 (1:0) | 1:2 | |||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
19:00 | San Francisco | | Alianza | 0:1 (0:0) | 1:5 (1:3) | 1:6 | |||
La Chorrera | |||||||||
20:00 | Marathón | | Comunicaciones | 1:1 (0:0) | 1:2 (1:0) | 2:3 | |||
San Pedro Sula |
Day 4 | |||||||||
18:00 | Metallurg | | FK Khimki-M | 1:0 (0:0) | |||||
Lipetsk |
Day 4 | |||||||||
16:00 | Ural-2 | | FK Ufa-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Sysert | |||||||||
17:00 | Lada D | | Zvezda Perm | 1:0 (1:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
18:00 | Zenit-Izhevsk | | KAMAZ | 1:2 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18:00 | Nosta | | Volga | 1:3 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
18:30 | FK Chelyabinsk | | FK Tyumen | 1:2 (1:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
19:00 | Akron | | Lada-Tolyatti | 3:1 (2:0) | |||||
Zhigulyovsk |
19:00 | New York City | | Houston Dynamo | 3:2 (1:1) | |||||
New York |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York City | 34 | 18 | 10 | 6 | 63-42 | 64 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 18 | 4 | 12 | 58-43 | 58 | ||
3. | Philadelphia Union | 34 | 16 | 7 | 11 | 58-50 | 55 | ||
4. | Toronto | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-52 | 50 | ||
5. | DC United | 34 | 13 | 11 | 10 | 42-38 | 50 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 6 | 14 | 53-51 | 48 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 11 | 12 | 11 | 50-57 | 45 | ||
8. | Chicago Fire | 34 | 10 | 12 | 12 | 55-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 12 | 5 | 17 | 47-60 | 41 | ||
10. | Columbus Crew | 34 | 10 | 8 | 16 | 39-47 | 38 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 9 | 4 | 85-37 | 72 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 16 | 8 | 10 | 52-49 | 56 | ||
3. | Real Salt Lake | 34 | 16 | 5 | 13 | 46-41 | 53 | ||
4. | Minnesota United | 34 | 15 | 8 | 11 | 52-43 | 53 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 16 | 3 | 15 | 58-59 | 51 | ||
6. | Portland Timbers | 34 | 14 | 7 | 13 | 52-49 | 49 | ||
7. | Dallas | 34 | 13 | 9 | 12 | 54-46 | 48 | ||
8. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 5 | 16 | 52-55 | 44 | ||
9. | Colorado Rapids | 34 | 12 | 6 | 16 | 58-63 | 42 | ||
10. | Houston Dynamo | 34 | 12 | 4 | 18 | 49-59 | 40 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |