10.08.2019 < | Football matches for 11.08.2019 | > 12.08.2019 |
Saint Vincent and Grenadines | | Trinidad and Tobago | 1:0 (1:0) | ||||||
Georgetown |
Day 1 | |||||||||
14:30 | Fosa Juniors | | Pamplemousses SC | 1:0 (1:0) | |||||
Mahajanga | |||||||||
15:00 | AS Tempête Mocaf | | Al-Nasr Benghazi | 1:0 (0:0) | |||||
Bangui | |||||||||
15:00 | Rayon Sports | | Al-Hilal | 1:1 (1:1) | |||||
Kigali | |||||||||
15:00 | Aigle Noir | | Gor Mahia | 0:0 | |||||
Bujumbura | |||||||||
15:00 | Matlama Football Club | | Atlético Petróleos | 0:2 (0:2) | |||||
Maseru | |||||||||
15:00 | Fomboni | | Côte d'Or | 2:2 (0:1) | |||||
Moroni | |||||||||
15:30 | UMS de Loum | | AS Vita Club | 0:0 | |||||
Yaoundé Stade Militaire Garoua | |||||||||
15:30 | LPRC Oilers | | Génération Foot | 1:0 (0:0) | |||||
Monrovia | |||||||||
15:30 | Otôho | | Mamelodi Sundowns | 2:1 (2:0) | |||||
Owendo | |||||||||
15:30 | SO de l'Armée | | FC Nouadhibou | 0:0 | |||||
Abidjan | |||||||||
15:30 | Cercle Mbéri Sportif | | Elect-Sport FC | 0:0 | |||||
Libreville | |||||||||
16:00 | Hafia FC | | Étoile du Sahel | 2:1 (1:1) | |||||
Conakry | |||||||||
16:30 | Buffles du Borgou | | ASC Kara | 1:1 (1:0) | |||||
Cotonou | |||||||||
19:00 | Atlabara | | Al-Ahly Cairo | 0:4 (0:2) | |||||
Egypt, Alexandria |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Maranatha | | LISCR | 3:0 (1:0) | |||||
Lomé | |||||||||
15:00 | Bolton City | | Jwaneng Galaxy | 3:1 (1:0) | |||||
Curepipe | |||||||||
15:00 | Mogadishu City | | Malindi | 0:0 | |||||
Tanzania, Zanzibar | |||||||||
15:00 | TS Galaxy | | Saint Louis Suns United | 1:0 (1:0) | |||||
Nelspruit | |||||||||
15:00 | Triangle United | | Rukinzo | 5:0 (3:0) | |||||
Bulawayo | |||||||||
16:00 | Fasil Kenema | | Azam | 1:0 (1:0) | |||||
Bahir Dar | |||||||||
16:30 | US GN | | Al Ittihad | 1:1 (1:1) | |||||
Niamey | |||||||||
16:30 | Ben Guerdane | | Amarat United | 5:1 (2:0) | |||||
Ben Guerdane | |||||||||
18:00 | Arta/Solar7 | | Al Khartoum | 1:1 (0:0) | |||||
Djibouti |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Bukovyna | | Nyva Ternopil | 0:2 (0:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
17:00 | FK Kalush | | FK Uzhhorod | 2:1 (0:1) | |||||
Kalush | |||||||||
18:00 | Polissya | | Obolon-Brovar-2 | 4:1 (1:0) | |||||
Novohrad-Volynskyi |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Hirnyk | | VPK-Ahro | 1:0 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
17:00 | FK Nikopol | | Alians | 1:1 (0:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
17:30 | MFK Mykolaiv-2 | | Real Pharma | 1:1 (0:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
17:30 | Enerhiya | | Tavriya | 1:0 (0:0) | |||||
Nova Kakhovka |
Day 17 | |||||||||
17:00 | FK Vitebsk | | FK Haradzeya | 0:2 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
18:45 | BATE | | Energetik-BDU | 4:1 (4:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
20:45 | Dynamo Minsk | | FK Minsk | 3:2 (1:1) | |||||
Minsk |
Day 17 | |||||||||
18:00 | Dinamo-Auto | | Sheriff | 0:3 (0:1) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
20:00 | Zimbru | | Speranţa | 2:1 (1:1) | |||||
Chişinău |
Day 16 | |||||||||
20:00 | Metallurg | | FK Andijon | 0:2 (0:1) | |||||
Bekobod | |||||||||
20:00 | Nasaf | | Bunyodkor | 3:1 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
20:00 | Soʼgʼdiyona | | Qizilqum | 1:0 (1:0) | |||||
Jizzax |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Mattersburg | | Austria | 1:5 (0:2) | |||||
Mattersburg | |||||||||
17:00 | Hartberg | | Sturm | 1:0 (0:0) | |||||
Hartberg | |||||||||
17:00 | Wattens | | St. Pölten | 1:1 (1:0) | |||||
Innsbruck |
Day 1 | |||||||||
14:00 | Leicester City | | Wolverhampton Wanderers | 0:0 | |||||
Leicester | |||||||||
14:00 | Newcastle United | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
16:30 | Manchester United | | Chelsea | 4:0 (1:0) | |||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 38 | 32 | 3 | 3 | 85-33 | 99 | ||
2. | Manchester City | 38 | 26 | 3 | 9 | 102-35 | 81 | ||
3. | Manchester United | 38 | 18 | 12 | 8 | 66-36 | 66 | ||
4. | Chelsea | 38 | 20 | 6 | 12 | 69-54 | 66 | ||
5. | Leicester City | 38 | 18 | 8 | 12 | 67-41 | 62 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 11 | 11 | 61-47 | 59 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 14 | 9 | 51-40 | 59 | ||
8. | Arsenal | 38 | 14 | 14 | 10 | 56-48 | 56 | ||
9. | Sheffield United | 38 | 14 | 12 | 12 | 39-39 | 54 | ||
10. | Burnley | 38 | 15 | 9 | 14 | 43-50 | 54 |
14:00 | Barkingside | | Stansted | 4:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
14:00 | Winslow United | | Roman Glass St George | 2:3 (1:1) | |||||
Winslow | |||||||||
15:00 | Worcester City | | Stone Old Alleynians | 4:1 (3:1) | |||||
Worcester | |||||||||
15:00 | Hallam | | Staveley Miners Welfare | 0:2 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Northampton ON Chenecks | | Godmanchester Rovers | 2:3 (1:1) | |||||
Northampton | |||||||||
15:00 | Kirkley & Pakefield | | Wroxham | 2:2 (0:1) | |||||
Lowestoft | |||||||||
15:00 | Hoddesdon Town | | Brantham Athletic | 2:0 (2:0) | |||||
Hoddesdon | |||||||||
15:00 | West Essex | | Whitton United | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Erith & Belvedere | | Peacehaven & Telscombe | 1:1 (0:0) | |||||
London |
Day 3 | |||||||||
14:30 | Sint-Truiden | | Standard | 2:1 (2:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
18:00 | Charleroi | | Antwerp | 2:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Gent | 2:1 (2:1) | |||||
Mouscron |
Day 5 | |||||||||
17:45 | Arda | | Lokomotiv | 2:5 (0:3) | |||||
Plovdiv | |||||||||
20:30 | Ludogorets | | CSKA | 0:0 | |||||
Razgrad |
Day 25 | |||||||||
17:00 | FK Liepāja | | BFC Daugava | 1:2 (0:2) | |||||
Liepāja | |||||||||
19:00 | RFS | | Riga FC | 1:2 (1:1) | |||||
Rīga |
Day 19 | |||||||||
Palanga | | Stumbras | 3:0 | ||||||
Palanga | |||||||||
19:00 | Žalgiris Vilnius | | Žalgiris Kaunas | 3:0 (2:0) | |||||
Vilnius |
Day 17 | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Ranheim | 0:1 (0:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Kristiansund | | Odd | 1:1 (0:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
18:00 | Bodø/Glimt | | Viking | 2:1 (2:0) | |||||
Bodø | |||||||||
20:00 | Strømsgodset | | Vålerenga | 3:2 (1:0) | |||||
Drammen |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Lille | | Nantes | 2:1 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
17:00 | Strasbourg | | Metz | 1:1 (1:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
21:00 | Paris Saint-Germain | | Nîmes | 3:0 (1:0) | |||||
Paris |
Day 19 | |||||||||
15:00 | AFC Eskilstuna | | AIK | 2:4 (1:1) | |||||
Eskilstuna | |||||||||
15:00 | Häcken | | Malmö | 1:1 (0:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
17:30 | Hammarby | | Helsingborgs | 2:1 (2:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
17:30 | Norrköping | | Elfsborg | 2:0 (2:0) | |||||
Norrköping |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Rangers | | Hibernian | 6:1 (2:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Aberdeen | 1:0 (1:0) | |||||
Paisley |
Day 14 | |||||||||
11:00 | Internacional | | Corinthians | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Palmeiras | | Bahia | 2:2 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Botafogo | | Atlético Paranaense | 2:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Avaí | | Cruzeiro | 2:2 (1:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
19:00 | Goiás | | Vasco da Gama | 0:1 (0:1) | |||||
Goiânia |
15:55 | Atlanta United | | New York City | 2:1 (1:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
18:00 | Philadelphia Union | | Houston Dynamo | 2:1 (1:1) | |||||
Chester | |||||||||
19:00 | Los Angeles | | New York Red Bulls | 4:2 (2:2) | |||||
Los Angeles | |||||||||
19:30 | DC United | | Los Angeles Galaxy | 2:1 (1:0) | |||||
Washington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York City | 34 | 18 | 10 | 6 | 63-42 | 64 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 18 | 4 | 12 | 58-43 | 58 | ||
3. | Philadelphia Union | 34 | 16 | 7 | 11 | 58-50 | 55 | ||
4. | Toronto | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-52 | 50 | ||
5. | DC United | 34 | 13 | 11 | 10 | 42-38 | 50 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 6 | 14 | 53-51 | 48 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 11 | 12 | 11 | 50-57 | 45 | ||
8. | Chicago Fire | 34 | 10 | 12 | 12 | 55-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 12 | 5 | 17 | 47-60 | 41 | ||
10. | Columbus Crew | 34 | 10 | 8 | 16 | 39-47 | 38 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 9 | 4 | 85-37 | 72 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 16 | 8 | 10 | 52-49 | 56 | ||
3. | Real Salt Lake | 34 | 16 | 5 | 13 | 46-41 | 53 | ||
4. | Minnesota United | 34 | 15 | 8 | 11 | 52-43 | 53 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 16 | 3 | 15 | 58-59 | 51 | ||
6. | Portland Timbers | 34 | 14 | 7 | 13 | 52-49 | 49 | ||
7. | Dallas | 34 | 13 | 9 | 12 | 54-46 | 48 | ||
8. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 5 | 16 | 52-55 | 44 | ||
9. | Colorado Rapids | 34 | 12 | 6 | 16 | 58-63 | 42 | ||
10. | Houston Dynamo | 34 | 12 | 4 | 18 | 49-59 | 40 |
Day 23 | |||||||||
19:35 | Beijing Sinobo Guoan | | Guangzhou Evergrande Taobao | 1:3 (1:1) | |||||
Beijing | |||||||||
19:35 | Chongqing Dangdai Lifan | | Tianjin Tianhai | 1:1 (1:1) | |||||
Chongqing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 23 | 3 | 4 | 68-24 | 72 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 23 | 1 | 6 | 60-26 | 70 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 20 | 6 | 4 | 62-26 | 66 | ||
4. | Jiangsu Suning | 30 | 15 | 8 | 7 | 60-41 | 53 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 15 | 6 | 9 | 55-35 | 51 | ||
6. | Wuhan Zall | 30 | 12 | 8 | 10 | 41-41 | 44 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 5 | 13 | 43-45 | 41 | ||
8. | Henan Jianye | 30 | 11 | 8 | 11 | 41-46 | 41 | ||
9. | Dalian Yifang | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-51 | 38 | ||
10. | Chongqing Dangdai Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 36-47 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |