12.08.2019 < | Football matches for 13.08.2019 | > 14.08.2019 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:00 | Rosenborg | | Maribor | 3:1 (0:1) | 3:1 (0:0) | 6:2 | |||
Trondheim | |||||||||
19:45 | Celtic | | CFR | 3:4 (0:1) | 1:1 (1:1) | 4:5 | |||
Glasgow | |||||||||
20:00 | København | | Crvena Zvezda | 1:1 aet (1:1, 1:1), pen. 6:7 | 1:1 (0:1) | 2:2 | |||
København | |||||||||
20:00 | Porto | | FK Krasnodar | 2:3 (0:3) | 1:0 (0:0) | 3:3 | |||
Porto | |||||||||
20:00 | Ferencváros | | Dinamo Zagreb | 0:4 (0:1) | 1:1 (0:1) | 1:5 | |||
Budapest | |||||||||
20:30 | Ajax | | PAÓK | 3:2 (1:1) | 2:2 (1:2) | 5:4 | |||
Amsterdam | |||||||||
20:30 | LASK | | Basel | 3:1 (0:0) | 2:1 (0:0) | 5:2 | |||
Linz | |||||||||
20:30 | Dynamo Kiev | | Brugge | 3:3 (1:1) | 0:1 (0:1) | 3:4 | |||
Kiev | |||||||||
20:30 | Qarabağ | | APOEL | 0:2 (0:1) | 2:1 (0:0) | 2:3 | |||
Bakı | |||||||||
21:30 | Olympiakós | | İstanbul Başakşehir | 2:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
Piraeus |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:00 | Nõmme Kalju | | F91 | 0:1 (0:0) | 1:3 (1:2) | 1:4 | |||
Tallinn | |||||||||
19:45 | Linfield | | Sutjeska | 3:2 (2:1) | 2:1 (1:1) | 5:3 | |||
Belfast | |||||||||
20:00 | Dundalk | | Slovan Bratislava | 1:3 (0:2) | 0:1 (0:0) | 1:4 | |||
Dublin |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:30 | Independiente del Valle | | Independiente | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:0) | 2:2 | |||
Quito |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:15 | Al Sadd | | Al-Duhail | 3:1 (2:0) | 1:1 (1:1) | 4:2 | |||
Doha | |||||||||
20:30 | Al Hilal Riyadh | | Al Ahli Jeddah | 0:1 (0:1) | 4:2 (1:2) | 4:3 | |||
Riyadh |
19:45 | Tranmere Rovers | | Hull City | 0:3 (0:3) | |||||
Birkenhead | |||||||||
19:45 | Grimsby Town | | Doncaster Rovers | 1:0 (1:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
19:45 | Wigan Athletic | | Stoke City | 0:1 (0:1) | |||||
Wigan | |||||||||
19:45 | Port Vale | | Burton Albion | 1:2 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
19:45 | Nottingham Forest | | Fleetwood Town | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
19:45 | Bradford City | | Preston North End | 0:4 (0:2) | |||||
Bradford | |||||||||
19:45 | Blackpool | | Macclesfield Town | 2:2 (1:1), pen. 2:4 | |||||
Blackpool | |||||||||
19:45 | Blackburn Rovers | | Oldham Athletic | 3:2 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
19:45 | Mansfield Town | | Morecambe | 2:2 (0:1), pen. 5:6 | |||||
Mansfield | |||||||||
19:45 | Accrington Stanley | | Sunderland | 1:3 (0:1) | |||||
Accrington | |||||||||
19:45 | Scunthorpe United | | Derby County | 0:1 (0:0) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
19:45 | Rochdale | | Bolton Wanderers | 5:2 (1:1) | |||||
Rochdale | |||||||||
19:45 | Huddersfield Town | | Lincoln City | 0:1 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
19:45 | Middlesbrough | | Crewe Alexandra | 2:2 (0:2), pen. 2:4 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
19:45 | Shrewsbury Town | | Rotherham United | 0:4 (0:3) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
19:45 | Sheffield Wednesday | | Bury | +:- | |||||
Sheffield | |||||||||
19:45 | Salford City | | Leeds United | 0:3 (0:1) | |||||
Salford | |||||||||
19:45 | Barnsley | | Carlisle United | 0:3 (0:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
19:45 | Colchester United | | Swindon Town | 3:0 (0:0) | |||||
Colchester | |||||||||
19:45 | AFC Wimbledon | | Milton Keynes Dons | 2:2 (1:1), pen. 2:4 | |||||
Kingston upon Thames | |||||||||
19:45 | Oxford United | | Peterborough United | 1:0 (0:0) | |||||
Oxford | |||||||||
19:45 | Queens Park Rangers | | Bristol City | 3:3 (2:2), pen. 5:4 | |||||
London | |||||||||
19:45 | Plymouth Argyle | | Leyton Orient | 2:0 (0:0) | |||||
Plymouth | |||||||||
19:45 | Wycombe Wanderers | | Reading | 1:1 (0:0), pen. 2:4 | |||||
High Wycombe | |||||||||
19:45 | Charlton Athletic | | Forest Green Rovers | 0:0, pen. 3:5 | |||||
London | |||||||||
19:45 | Gillingham | | Newport County | 2:2 (1:0), pen. 1:4 | |||||
Gillingham | |||||||||
19:45 | Stevenage | | Southend United | 1:2 (1:0) | |||||
Stevenage | |||||||||
19:45 | Luton Town | | Ipswich Town | 3:1 (2:0) | |||||
Luton | |||||||||
19:45 | Walsall | | Crawley Town | 2:3 (0:1) | |||||
Walsall | |||||||||
19:45 | Bristol Rovers | | Cheltenham Town | 3:0 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
19:45 | Brentford | | Cambridge United | 1:1 (0:1), pen. 4:5 | |||||
Brentford | |||||||||
19:45 | Coventry City | | Exeter City | 4:1 (3:0) | |||||
Coventry | |||||||||
19:45 | Swansea City | | Northampton Town | 3:1 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
20:00 | West Bromwich Albion | | Millwall | 1:2 (1:1) | |||||
West Bromwich |
19:15 | Lancing | | Egham Town | 4:4 aet (2:2, 2:2), pen. 3:4* | |||||
Lancing | |||||||||
19:30 | Ryhope Colliery Welfare | | Sunderland RCA | 1:2 (0:0)* | |||||
Ryhope | |||||||||
19:30 | Dunston UTS | | Consett AFC | 5:2 (4:0)* | |||||
Dunston | |||||||||
19:30 | Pagham | | Tunbridge Wells | 0:2 (0:0)* | |||||
Pagham | |||||||||
19:30 | Ardley United | | Leverstock Green | 3:1 (2:1)* | |||||
Ardley | |||||||||
19:30 | Peacehaven & Telscombe | | Erith & Belvedere | 0:0 aet, pen. 3:5* | |||||
Peacehaven | |||||||||
19:45 | Molesey | | Sutton Common Rovers | 0:1 (0:0)* | |||||
Molesey | |||||||||
19:45 | Garforth Town | | Shildon | 3:2 (0:1)* | |||||
Garforth | |||||||||
19:45 | Silsden AFC | | Northwich Victoria | 3:4 (1:3)* | |||||
Silsden | |||||||||
19:45 | Wolverhampton Casuals | | Romulus | 1:2 aet (1:1, 1:1)* | |||||
Wolverhampton | |||||||||
19:45 | Gresley | | Dunkirk | +:-* | |||||
Church Gresley | |||||||||
19:45 | Boston Town | | Mulbarton Wanderers | 4:2 (2:1)* | |||||
Boston | |||||||||
19:45 | Wellingborough Town | | Eynesbury Rovers | 4:1 (1:0)* | |||||
Wellingborough | |||||||||
19:45 | Arlesey Town | | Newmarket Town | 1:0 (0:0)* | |||||
Arlesey | |||||||||
19:45 | Cribbs | | Wellington | 5:1 (4:0)* | |||||
Bristol | |||||||||
19:45 | Hythe & Dibden | | AFC Portchester | 3:2 (2:1)* | |||||
Hythe Ewart Recreation Ground | |||||||||
19:45 | Badshot Lea | | Ascot United | 2:1 (0:1)* | |||||
Wrecclesham | |||||||||
19:45 | Andover New Street | | Bemerton Heath Harlequins | 3:2 (3:1)* | |||||
Andover | |||||||||
19:45 | Wembley | | AFC Hayes | 3:2 (1:2)* | |||||
London | |||||||||
19:45 | Farnham Town | | Fleet Town | 1:2 (1:0)* | |||||
Farnham | |||||||||
19:45 | North Greenford United | | Tuffley Rovers | 2:1 (1:1)* | |||||
London | |||||||||
19:45 | Lingfield | | Spelthorne Sports | 0:4 (0:2)* | |||||
Lingfield The Sports Pavilion | |||||||||
19:45 | Aylesbury Vale Dynamos | | Royal Wootton Bassett Town | 1:0 (1:0)* | |||||
Aylesbury | |||||||||
19:45 | Cobham | | Chertsey Town | 2:4 (0:3)* | |||||
Cobham | |||||||||
19:45 | Bearsted | | Horley Town | 0:2 (0:2)* | |||||
Otham | |||||||||
19:45 | Abbey Rangers | | Loxwood | 2:0 (0:0)* | |||||
Addlestone Addlestone Moor | |||||||||
19:45 | Holmer Green | | Shrivenham | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 4:5* | |||||
Holmer Green | |||||||||
20:00 | Westfields | | Congleton Town | 4:1 (1:0)* | |||||
Hereford | |||||||||
19:45 | Burnham | | Tring Athletic | 2:1 (1:1) | |||||
Burnham |
Day 21 | |||||||||
19:00 | Kuressaare | | Flora | 0:3 (0:1) | |||||
Kuressaare |
Day 22 | |||||||||
19:35 | Jiangsu Suning | | Henan Jianye | 3:0 (0:0) | |||||
Nanjing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 23 | 3 | 4 | 68-24 | 72 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 23 | 1 | 6 | 60-26 | 70 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 20 | 6 | 4 | 62-26 | 66 | ||
4. | Jiangsu Suning | 30 | 15 | 8 | 7 | 60-41 | 53 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 15 | 6 | 9 | 55-35 | 51 | ||
6. | Wuhan Zall | 30 | 12 | 8 | 10 | 41-41 | 44 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 5 | 13 | 43-45 | 41 | ||
8. | Henan Jianye | 30 | 11 | 8 | 11 | 41-46 | 41 | ||
9. | Dalian Yifang | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-51 | 38 | ||
10. | Chongqing Dangdai Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 36-47 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |