30.08.2019 < | Football matches for 31.08.2019 | > 01.09.2019 |
Day 11 | |||||||||
15:00 | FK Nizhniy Novgorod | | FK Chertanovo | 0:0 | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
16:00 | Avangard | | Baltika | 0:0 | |||||
Kursk | |||||||||
17:00 | Luch | | SKA-Khabarovsk | 0:2 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Fakel | 1:4 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Yenisey | | Chaika | 1:3 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18:00 | FK Khimki | | Spartak-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
18:00 | FK Krasnodar-2 | | Shinnik | 2:2 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | FK Armavir | | Mordovia | 0:0 | |||||
Armavir | |||||||||
19:00 | Rotor | | Torpedo | 0:2 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
19:00 | Tom | | Neftekhimik | 0:1 (0:1) | |||||
Tomsk |
Day 7 | |||||||||
16:00 | Spartak-Vladikavkaz | | Biolog-Novokubansk | 0:1 (0:1) | |||||
Vladikavkaz |
Day 6 | |||||||||
17:00 | Dnipro-1 | | Kolos | 2:1 (0:1) | |||||
Dnipro | |||||||||
17:00 | Vorskla | | FK Oleksandriya | 0:1 (0:1) | |||||
Poltava | |||||||||
19:30 | FK Lviv | | FK Mariupol | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv |
Day 6 | |||||||||
17:00 | Balkany | | Hirnyk-Sport | 0:0 | |||||
Zorya | |||||||||
17:00 | Kremin | | Avanhard | 1:1 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
17:00 | Rukh | | MFK Mykolaiv | 4:1 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
17:30 | Ahrobiznes | | Metalurh | 2:0 (1:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
18:00 | Obolon-Brovar | | Volyn | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
18:00 | Ingulets | | FK Mynai | 1:1 (0:1) | |||||
Petrove | |||||||||
19:00 | Metalist 1925 | | Cherkashchyna-Akademiya | 3:0 (2:0) | |||||
Kharkiv |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Dinaz | | FK Kalush | 0:3 (0:0) | |||||
Demidov | |||||||||
17:00 | Nyva Ternopil | | Podillya | 2:2 (2:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
17:00 | FK Uzhhorod | | Chaika | 2:1 (0:1) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
17:30 | Bukovyna | | Polissya | 0:2 (0:0) | |||||
Chernivtsi |
Day 6 | |||||||||
17:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Krystal | 1:7 (0:3) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
17:00 | Avanhard-2 | | Alians | 1:4 (0:2) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
17:00 | VPK-Ahro | | Tavriya | 3:0 (0:0) | |||||
Mahdalynivka Kolos Stadium | |||||||||
17:30 | Real Pharma | | Enerhiya | 0:0 | |||||
Odesa |
Day 20 | |||||||||
15:00 | Slavia | | Dynamo Brest | 2:4 (1:2) | |||||
Mazyr | |||||||||
17:00 | FK Slutsk | | FK Vitebsk | 3:0 (3:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
18:45 | FK Homel | | Isloch | 2:2 (1:1) | |||||
Gomel |
Day 20 | |||||||||
17:00 | Dinamo-Auto | | Milsami | 1:0 (1:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
20:00 | Sheriff | | Codru | 2:0 (0:0) | |||||
Tiraspol |
Day 6 | |||||||||
17:00 | LASK | | Wolfsberg | 0:1 (0:0) | |||||
Pasching | |||||||||
17:00 | Admira Wacker | | Mattersburg | 1:3 (1:2) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
17:00 | Wattens | | Red Bull | 1:5 (0:3) | |||||
Innsbruck |
Day 4 | |||||||||
12:30 | Southampton | | Manchester United | 1:1 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Sheffield United | 2:2 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | Aston Villa | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Leicester City | | AFC Bournemouth | 3:1 (2:1) | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Brighton & Hove Albion | 4:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Watford | 1:1 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Norwich City | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
17:30 | Burnley | | Liverpool | 0:3 (0:2) | |||||
Burnley |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 38 | 32 | 3 | 3 | 85-33 | 99 | ||
2. | Manchester City | 38 | 26 | 3 | 9 | 102-35 | 81 | ||
3. | Manchester United | 38 | 18 | 12 | 8 | 66-36 | 66 | ||
4. | Chelsea | 38 | 20 | 6 | 12 | 69-54 | 66 | ||
5. | Leicester City | 38 | 18 | 8 | 12 | 67-41 | 62 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 11 | 11 | 61-47 | 59 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 14 | 9 | 51-40 | 59 | ||
8. | Arsenal | 38 | 14 | 14 | 10 | 56-48 | 56 | ||
9. | Sheffield United | 38 | 14 | 12 | 12 | 39-39 | 54 | ||
10. | Burnley | 38 | 15 | 9 | 14 | 43-50 | 54 |
Day 6 | |||||||||
12:30 | Bristol City | | Middlesbrough | 2:2 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Stoke City | 2:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Brentford | | Derby County | 3:0 (3:0) | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Swansea City | 0:1 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
15:00 | Luton Town | | Huddersfield Town | 2:1 (0:0) | |||||
Luton | |||||||||
15:00 | Millwall | | Hull City | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Preston North End | 1:1 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Reading | | Charlton Athletic | 0:2 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Sheffield Wednesday | | Queens Park Rangers | 1:2 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Blackburn Rovers | 3:2 (3:2) | |||||
West Bromwich | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Barnsley | 0:0 | |||||
Wigan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 46 | 28 | 9 | 9 | 77-35 | 93 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 22 | 17 | 7 | 77-45 | 83 | ||
3. | Brentford | 46 | 24 | 9 | 13 | 80-38 | 81 | ||
4. | Fulham | 46 | 23 | 12 | 11 | 64-48 | 81 | ||
5. | Cardiff City | 46 | 19 | 16 | 11 | 68-58 | 73 | ||
6. | Swansea City | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-53 | 70 | ||
7. | Nottingham Forest | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-50 | 70 | ||
8. | Millwall | 46 | 17 | 17 | 12 | 57-51 | 68 | ||
9. | Preston North End | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-54 | 66 | ||
10. | Derby County | 46 | 17 | 13 | 16 | 62-64 | 64 |
Day 6 | |||||||||
18:00 | Eupen | | Sint-Truiden | 0:2 (0:1) | |||||
Eupen | |||||||||
20:00 | Kortrijk | | Oostende | 2:2 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
20:30 | Waasland-Beveren | | Charleroi | 0:4 (0:1) | |||||
Beveren |
Day 8 | |||||||||
18:00 | Lokomotiv | | Botev Plovdiv | 1:1 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
20:30 | Etar | | Beroe | 2:1 (1:0) | |||||
Veliko Tarnovo |
Day 5 | |||||||||
19:30 | Zalaegerszegi TE | | Puskás | 1:1 (1:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
19:30 | Mezőkövesd-Zsóry | | Paks | 0:2 (0:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
19:30 | Újpest | | Honvéd | 2:3 (1:3) | |||||
Budapest | |||||||||
19:30 | MOL Fehérvár | | Kisvárda | 3:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
19:30 | Debrecen | | Rákóczi | 0:1 (0:1) | |||||
Debrecen |
Day 3 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Mainz 05 | 6:1 (2:1) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Hoffenheim | 0:0 | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Paderborn 07 | 1:1 (0:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Köln | 1:2 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Hertha | 3:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
18:30 | Union Berlin | | Borussia Dortmund | 3:1 (1:1) | |||||
Berlin |
Day 26 | |||||||||
17:00 | Torpedo | | WIT Georgia | 1:0 (0:0) | |||||
Tskhaltubo | |||||||||
20:00 | Metalurgi | | Dinamo Batumi | 0:2 (0:2) | |||||
Rustavi |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Atlético Osasuna | | Barcelona | 2:2 (1:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
19:00 | Getafe | | Alavés | 1:1 (1:1) | |||||
Getafe | |||||||||
19:00 | Levante | | Real Valladolid | 2:0 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
21:00 | Real Betis | | Leganés | 2:1 (0:0) | |||||
Sevilla |
Day 22 | |||||||||
15:00 | Palanga | | Žalgiris Vilnius | 0:4 (0:3) | |||||
Palanga | |||||||||
17:00 | Žalgiris Kaunas | | Atlantas | 1:0 (0:0) | |||||
Kaunas |
Day 20 | |||||||||
18:00 | Stabæk | | Strømsgodset | 2:1 (1:0) | |||||
Bekkestua |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Wisła Płock | | ŁKS | 2:1 (1:1) | |||||
Płock | |||||||||
17:30 | Piast | | Lechia | 1:2 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
20:00 | Wisła Kraków | | Zagłębie | 4:2 (2:2) | |||||
Kraków |
Day 4 | |||||||||
16:30 | Paços de Ferreira | | Marítimo | 0:1 (0:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
16:30 | Aves | | Famalicão | 2:3 (1:1) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
19:00 | Sporting | | Rio Ave | 2:3 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
21:30 | Gil Vicente | | Vitória Setubal | 0:0 | |||||
Barcelos |
Day 7 | |||||||||
18:45 | Vojvodina | | Crvena Zvezda | 1:2 (1:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
20:00 | FK Mačva | | Radnik | 1:1 (1:0) | |||||
Šabac | |||||||||
20:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Voždovac | 2:1 (1:1) | |||||
Subotica |
Day 7 | |||||||||
18:30 | Hajduk | | Dinamo | 1:0 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
21:00 | Istra 1961 | | Osijek | 0:0 | |||||
Pula |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Bohemians 1905 | | Slovan | 2:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
17:00 | Slovácko | | Mladá Boleslav | 1:1 (1:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
19:30 | Příbram | | Viktoria | 1:2 (1:1) | |||||
Příbram |
Day 22 | |||||||||
13:30 | Elfsborg | | Sirius | 1:1 (1:0) | |||||
Borås | |||||||||
16:00 | Örebro | | AFC Eskilstuna | 3:1 (2:1) | |||||
Örebro |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Ross County | 3:0 (2:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Hearts | | Hamilton Academical | 2:2 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Livingston | | St. Mirren | 2:1 (1:0) | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Hibernian | 3:0 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | Kilmarnock | 0:1 (0:1) | |||||
Perth |
Day 27 | |||||||||
16:00 | Kalev | | Trans | 0:3 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
19:00 | Tammeka | | Nõmme Kalju | 1:2 (1:0) | |||||
Tartu |
Day 5 | |||||||||
13:15 | Argentinos Juniors | | Gimnasia y Esgrima | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
15:30 | San Lorenzo de Almagro | | Unión | 2:1 (2:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17:45 | Patronato | | Independiente | 1:0 (1:0) | |||||
Paraná | |||||||||
20:00 | Racing Club | | Godoy Cruz | 3:1 (3:1) | |||||
Avellaneda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 23 | 14 | 6 | 3 | 35-8 | 48 | ||
2. | River Plate | 23 | 14 | 5 | 4 | 41-18 | 47 | ||
3. | Vélez Sársfield | 23 | 11 | 6 | 6 | 27-14 | 39 | ||
4. | Racing Club | 23 | 9 | 12 | 2 | 28-23 | 39 | ||
5. | Argentinos Juniors | 23 | 10 | 9 | 4 | 22-17 | 39 | ||
6. | Defensa y Justicia | 23 | 10 | 6 | 7 | 26-18 | 36 | ||
7. | Lanús | 23 | 9 | 9 | 5 | 32-29 | 36 | ||
8. | San Lorenzo de Almagro | 23 | 11 | 3 | 9 | 32-30 | 36 | ||
9. | Rosario Central | 23 | 9 | 9 | 5 | 31-29 | 36 | ||
10. | Newell's Old Boys | 23 | 9 | 8 | 6 | 33-25 | 35 |
Day 17 | |||||||||
11:00 | São Paulo | | Grêmio | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
17:00 | Bahia | | CSA | 1:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
19:00 | Chapecoense | | Santos | 0:1 (0:1) | |||||
Chapecó | |||||||||
19:00 | Atlético Paranaense | | Ceará | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
21:00 | Internacional | | Botafogo | 3:2 (1:0) | |||||
Porto Alegre |
19:00 | New York Red Bulls | | Colorado Rapids | 0:2 (0:1) | |||||
Harrison | |||||||||
19:00 | Dallas | | Cincinnati | 3:1 (1:0) | |||||
Frisco | |||||||||
19:00 | Vancouver Whitecaps | | New York City | 1:3 (0:2) | |||||
Vancouver | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | Chicago Fire | 1:1 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | Montreal Impact | | DC United | 0:3 (0:3) | |||||
Montréal | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Toronto | 1:1 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | Philadelphia Union | | Atlanta United | 3:1 (0:1) | |||||
Chester | |||||||||
19:30 | Sporting Kansas City | | Houston Dynamo | 1:0 (1:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
19:30 | Portland Timbers | | Real Salt Lake | 1:0 (1:0) | |||||
Portland | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | Orlando City | 3:0 (3:0) | |||||
Santa Clara |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York City | 34 | 18 | 10 | 6 | 63-42 | 64 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 18 | 4 | 12 | 58-43 | 58 | ||
3. | Philadelphia Union | 34 | 16 | 7 | 11 | 58-50 | 55 | ||
4. | Toronto | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-52 | 50 | ||
5. | DC United | 34 | 13 | 11 | 10 | 42-38 | 50 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 6 | 14 | 53-51 | 48 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 11 | 12 | 11 | 50-57 | 45 | ||
8. | Chicago Fire | 34 | 10 | 12 | 12 | 55-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 12 | 5 | 17 | 47-60 | 41 | ||
10. | Columbus Crew | 34 | 10 | 8 | 16 | 39-47 | 38 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 9 | 4 | 85-37 | 72 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 16 | 8 | 10 | 52-49 | 56 | ||
3. | Real Salt Lake | 34 | 16 | 5 | 13 | 46-41 | 53 | ||
4. | Minnesota United | 34 | 15 | 8 | 11 | 52-43 | 53 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 16 | 3 | 15 | 58-59 | 51 | ||
6. | Portland Timbers | 34 | 14 | 7 | 13 | 52-49 | 49 | ||
7. | Dallas | 34 | 13 | 9 | 12 | 54-46 | 48 | ||
8. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 5 | 16 | 52-55 | 44 | ||
9. | Colorado Rapids | 34 | 12 | 6 | 16 | 58-63 | 42 | ||
10. | Houston Dynamo | 34 | 12 | 4 | 18 | 49-59 | 40 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |