Football matches in August 2020 |
23.08 20:00 | Paris Saint-Germain | | Bayern | 0:1 (0:0)* | |||||
Portugal, Lisboa |
18.08 20:00 | RB Leipzig | | Paris Saint-Germain | 0:3 (0:2)* | |||||
Portugal, Lisboa | |||||||||
19.08 20:00 | Lyon | | Bayern | 0:3 (0:2)* | |||||
Portugal, Lisboa |
12.08 20:00 | Atalanta | | Paris Saint-Germain | 1:2 (1:0)* | |||||
Portugal, Lisboa | |||||||||
13.08 20:00 | RB Leipzig | | Atlético Madrid | 2:1 (0:0)* | |||||
Portugal, Lisboa | |||||||||
14.08 20:00 | Barcelona | | Bayern | 2:8 (1:4)* | |||||
Portugal, Lisboa | |||||||||
15.08 20:00 | Manchester City | | Lyon | 1:3 (0:1)* | |||||
Portugal, Lisboa |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
07.08 20:00 | Manchester City | | Real Madrid | 2:1 (1:1)* | 2:1 (0:0) | 4:2 | |||
Manchester | |||||||||
07.08 21:00 | Juventus | | Lyon | 2:1 (1:1)* | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
Torino | |||||||||
08.08 21:00 | Barcelona | | Napoli | 3:1 (3:1)* | 1:1 (0:1) | 4:2 | |||
Barcelona | |||||||||
08.08 21:00 | Bayern | | Chelsea | 4:1 (2:1)* | 3:0 (0:0) | 7:1 | |||
München |
25.08 20:00 | Tirana | | Crvena Zvezda | 0:1 (0:0)* | |||||
Tiranë | |||||||||
25.08 21:00 | PAÓK | | Beşiktaş | 3:1 (3:1)* | |||||
Thessaloniki | |||||||||
26.08 16:30 | AZ | | Viktoria Plzeň | 3:1 aet (0:0, 1:1)* | |||||
Alkmaar | |||||||||
26.08 18:00 | Celje | | Molde | 1:2 (1:0)* | |||||
Celje | |||||||||
26.08 19:00 | Lokomotiva | | Rapid Wien | 0:1 (0:1)* | |||||
Zagreb | |||||||||
26.08 19:00 | Sūduva | | Maccabi Tel Aviv | 0:3 (0:1)* | |||||
Marijampolė | |||||||||
26.08 19:45 | Celtic | | Ferencváros | 1:2 (0:1)* | |||||
Glasgow | |||||||||
26.08 20:00 | Qarabağ | | Sheriff | 2:1 (1:0)* | |||||
Bakı | |||||||||
26.08 20:00 | Legia Warszawa | | Omonia | 0:2 aet (0:0, 0:0)* | |||||
Warszawa | |||||||||
26.08 20:15 | Young Boys | | Klaksvík | 3:1 (0:0)* | |||||
Bern | |||||||||
26.08 20:30 | Ludogorets | | Midtjylland | 0:1 (0:0)* | |||||
Razgrad | |||||||||
26.08 21:00 | CFR | | Dinamo Zagreb | 2:2 aet (0:1, 2:2), pen. 5:6* | |||||
Cluj-Napoca | |||||||||
26.08 21:00 | Dynamo Brest | | Sarajevo | 2:1 (1:1)* | |||||
Brest |
18.08 19:00 | Legia Warszawa | | Linfield | 1:0 (0:0)* | |||||
Warszawa | |||||||||
18.08 19:45 | Celtic | | KR | 6:0 (3:0)* | |||||
Glasgow | |||||||||
18.08 20:00 | Qarabağ | | Sileks | 4:0 (2:0)* | |||||
Bakı | |||||||||
18.08 21:00 | Crvena Zvezda | | Europa | 5:0 (2:0)* | |||||
Belgrade | |||||||||
18.08 21:00 | Dynamo Brest | | Astana | 6:3 (4:1)* | |||||
Brest | |||||||||
19.08 18:00 | Molde | | KuPS | 5:0 (2:0)* | |||||
Molde | |||||||||
19.08 19:00 | Ferencváros | | Djurgårdens | 2:0 (1:0)* | |||||
Budapest | |||||||||
19.08 19:00 | Connah's Quay Nomads | | Sarajevo | 0:2 (0:1)* | |||||
Cardiff | |||||||||
19.08 19:00 | Ararat-Armenia | | Omonia | 0:1 aet (0:0, 0:0)* | |||||
Yerevan | |||||||||
19.08 19:00 | Celje | | Dundalk | 3:0 (1:0)* | |||||
Hungary, Budapest | |||||||||
19.08 19:30 | Flora | | Sūduva | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 2:4* | |||||
Tallinn | |||||||||
19.08 20:00 | Budućnost | | Ludogorets | 1:3 (1:2)* | |||||
Podgorica | |||||||||
19.08 20:00 | Maccabi Tel Aviv | | Riga FC | 2:0 (0:0)* | |||||
Tel Aviv | |||||||||
19.08 21:00 | Sheriff | | Fola | 2:0 (1:0)* | |||||
Tiraspol | |||||||||
19.08 21:00 | Floriana | | CFR | 0:2 (0:0)* | |||||
Ta' Qali | |||||||||
19.08 21:00 | Dinamo Tbilisi | | Tirana | 0:2 (0:1)* | |||||
Tbilisi | |||||||||
21.08 17:00 | Klaksvík | | Slovan Bratislava | 3:0 | |||||
Klaksvík |
08.08 15:00 | Tre Fiori | | Linfield | 0:2 (0:0) | |||||
Switzerland, Nyon | |||||||||
08.08 19:30 | Drita | | Inter Club d'Escaldes | 2:1 (2:1) | |||||
Switzerland, Nyon |
16.08 21:00 | Sevilla | | Manchester United | 2:1 (1:1)* | |||||
Germany, Köln | |||||||||
17.08 21:00 | Inter | | Shahtar Donetsk | 5:0 (1:0)* | |||||
Germany, Düsseldorf |
10.08 21:00 | Inter | | Bayer 04 | 2:1 (2:1)* | |||||
Germany, Düsseldorf | |||||||||
10.08 21:00 | Manchester United | | København | 1:0 aet (0:0, 0:0)* | |||||
Germany, Köln | |||||||||
11.08 21:00 | Shahtar Donetsk | | Basel | 4:1 (2:0)* | |||||
Germany, Gelsenkirchen | |||||||||
11.08 21:00 | Wolverhampton Wanderers | | Sevilla | 0:1 (0:0)* | |||||
Germany, Duisburg |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
05.08 18:55 | København | | İstanbul Başakşehir | 3:0 (1:0)* | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
København | |||||||||
05.08 19:55 | Shahtar Donetsk | | Wolfsburg | 3:0 (0:0)* | 2:1 (1:0) | 5:1 | |||
Kiev | |||||||||
05.08 20:00 | Manchester United | | LASK | 2:1 (0:0)* | 5:0 (1:0) | 7:1 | |||
Manchester | |||||||||
06.08 18:55 | Bayer 04 | | Rangers | 1:0 (0:0)* | 3:1 (1:0) | 4:1 | |||
Leverkusen | |||||||||
06.08 20:00 | Wolverhampton Wanderers | | Olympiakós | 1:0 (1:0)* | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Wolverhampton | |||||||||
06.08 21:00 | Basel | | Eintracht Frankfurt | 1:0 (0:0)* | 3:0 (1:0) | 4:0 | |||
Basel | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.08 21:00 | Inter | | Getafe | 2:0 (1:0)* | |||||
Germany, Gelsenkirchen | |||||||||
06.08 18:55 | Sevilla | | Roma | 2:0 (2:0)* | |||||
Germany, Duisburg |
25.08 19:00 | Riteriai | | Derry City | 3:2 aet (1:1, 2:2)* | |||||
Vilnius | |||||||||
26.08 18:30 | Progrès | | Zeta | 3:0 (1:0)* | |||||
Déifferdang | |||||||||
27.08 16:30 | Teuta | | Beitar | 2:0 (1:0)* | |||||
Durrës | |||||||||
27.08 16:30 | Borac | | Sutjeska | 1:0 (1:0)* | |||||
Banja Luka | |||||||||
27.08 17:00 | Ventspils | | Dinamo-Auto | 2:1 (1:1)* | |||||
Ventspils | |||||||||
27.08 17:15 | FH | | DAC 1904 | 0:2 (0:1)* | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
27.08 17:30 | Lincoln Red Imps | | Union Titus Pétange | 2:0 (1:0)* | |||||
Gibraltar | |||||||||
27.08 18:00 | Dynamo Minsk | | Piast | 0:2 (0:1)* | |||||
Minsk | |||||||||
27.08 18:00 | Bodø/Glimt | | Žalgiris Kaunas | 6:1 (2:0)* | |||||
Bodø | |||||||||
27.08 18:30 | Olimpija Bezigrad | | Víkingur Reykjavik | 2:1 aet (0:1, 1:1)* | |||||
Ljubljana | |||||||||
27.08 18:30 | The New Saints | | Žilina | 3:1 aet (0:0, 1:1)* | |||||
Oswestry | |||||||||
27.08 18:30 | MOL Fehérvár | | Bohemian | 1:1 aet (1:1, 1:1), pen. 4:2* | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
27.08 19:00 | Hammarby | | Puskás | 3:0 (2:0)* | |||||
Stockholm | |||||||||
27.08 19:00 | Rosenborg | | Breiðablik | 4:2 (4:0)* | |||||
Trondheim | |||||||||
27.08 19:00 | Malmö | | Cracovia | 2:0 (2:0)* | |||||
Malmö | |||||||||
27.08 19:00 | B36 | | Levadia | 4:3 aet (0:0, 2:2)* | |||||
Tórshavn | |||||||||
27.08 19:00 | Aarhus | | Honka | 5:2 (3:1)* | |||||
Århus | |||||||||
27.08 19:00 | Vaduz | | Hibernians | 0:2 (0:1)* | |||||
Vaduz | |||||||||
27.08 19:00 | Apollon | | Saburtalo | 5:1 (2:0)* | |||||
Nicosia | |||||||||
27.08 19:00 | Gjilani | | APOEL | 0:2 aet (0:0, 0:0)* | |||||
Pristina | |||||||||
27.08 19:45 | Motherwell | | Glentoran | 5:1 (0:0)* | |||||
Motherwell | |||||||||
27.08 19:45 | Aberdeen | | Runavík | 6:0 (2:0)* | |||||
Aberdeen | |||||||||
27.08 20:00 | Sumqayıt | | Shkëndija | 0:2 (0:0)* | |||||
Sumqayıt | |||||||||
27.08 20:00 | CSKA Sofia | | Sirens | 2:1 (0:0)* | |||||
Sofia | |||||||||
27.08 20:00 | Shamrock Rovers | | Ilves | 2:2 aet (1:1, 2:2), pen. 12:11* | |||||
Dublin | |||||||||
27.08 20:00 | Žalgiris Vilnius | | Paide | 2:0 (2:0)* | |||||
Vilnius | |||||||||
27.08 20:00 | Zrinjski | | Differdange 03 | 3:0 (2:0)* | |||||
Mostar | |||||||||
27.08 20:00 | Kukësi | | Slavia Sofia | 2:1 (0:0)* | |||||
Tiranë | |||||||||
27.08 20:00 | Neftçi | | Shkupi | 2:1 (0:0)* | |||||
Bakı | |||||||||
27.08 20:00 | Alashkert | | Renova | 0:1 (0:0)* | |||||
Yerevan | |||||||||
27.08 20:00 | Ordabasy | | Botoșani | 1:2 (1:2)* | |||||
Shymkent | |||||||||
27.08 20:00 | Qayrat | | Noah | 4:1 (2:1)* | |||||
Almaty | |||||||||
27.08 20:00 | Valetta | | Bala Town | 0:1 (0:1)* | |||||
Ta' Qali | |||||||||
27.08 20:00 | Iskra | | Lokomotiv | 0:1 (0:0)* | |||||
Podgorica | |||||||||
27.08 20:15 | Servette | | Ružomberok | 3:0 (0:0)* | |||||
Genève | |||||||||
27.08 20:30 | Shakhtsyor Salihorsk | | Sfîntul Gheorghe | 0:0 aet, pen. 1:4* | |||||
Salihorsk | |||||||||
27.08 20:45 | Maribor | | Coleraine | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 4:5* | |||||
Maribor | |||||||||
27.08 20:45 | Hapoel Be`er Sheva | | Dinamo Batumi | 3:0 (2:0)* | |||||
Petah Tikva | |||||||||
27.08 21:00 | Petrocub | | TSC | 0:2 (0:1)* | |||||
Chişinău | |||||||||
27.08 21:00 | Honvéd | | Inter | 2:1 aet (0:0, 1:1)* | |||||
Budapest | |||||||||
27.08 21:00 | Keşlə | | Laçi | 0:0 aet, pen. 4:5* | |||||
Bakı | |||||||||
27.08 21:00 | Partizan | | RFS | 1:0 (0:0)* | |||||
Belgrade | |||||||||
27.08 21:00 | Lech | | Valmiera | 3:0 (0:0)* | |||||
Poznań | |||||||||
27.08 21:00 | Lokomotivi | | Universitatea | 2:1 (0:0)* | |||||
Tbilisi | |||||||||
27.08 21:30 | FCSB | | Shirak | 3:0 (1:0)* | |||||
Bucureşti |
18.08 20:00 | Engordany | | Zeta | 1:3 (0:1)* | |||||
Andorra la Vella | |||||||||
20.08 17:30 | St Joseph`s | | B36 | 1:2 (1:2)* | |||||
Gibraltar | |||||||||
20.08 18:00 | Runavík | | Barry Town United | 5:1 (0:0)* | |||||
Toftir | |||||||||
20.08 19:00 | Glentoran | | HB Tórshavn | 1:0 (1:0)* | |||||
Belfast | |||||||||
20.08 19:30 | Santa Coloma | | Iskra | 0:0 aet, pen. 3:4* | |||||
Andorra la Vella | |||||||||
20.08 19:30 | Coleraine | | La Fiorita | 1:0 (0:0)* | |||||
Coleraine | |||||||||
21.08 20:00 | Tre Penne | | Gjilani | 1:3 (1:1)* | |||||
Serravalle | |||||||||
22.08 18:00 | Lincoln Red Imps | | Prishtina | 3:0 | |||||
Gibraltar |
26.08 16:00 | Akron (Tolyatti) | | FK Chertanovo (Moscow) | 0:1 (0:1) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
26.08 18:00 | Neftekhimik (Nizhnekamsk) | | Dynamo (Bryansk) | 0:1 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
26.08 18:30 | Veles (Moscow) | | Baltika (Kaliningrad) | 4:1 (1:1) | |||||
Domodedovo | |||||||||
26.08 18:30 | Krylia Sovetov (Samara) | | Irtysh (Omsk) | 5:0 (3:0) | |||||
Samara | |||||||||
26.08 18:30 | Tom (Tomsk) | | FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod) | 0:1 (0:1)* | |||||
Tomsk | |||||||||
26.08 19:00 | Chaika (Peschanokopskoye) | | Tekstilshchik (Ivanovo) | 0:2 (0:1) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
26.08 19:00 | SKA-Khabarovsk (Khabarovsk) | | Fakel (Voronezh) | 0:0, pen. 8:7 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
26.08 19:00 | Yenisey (Krasnoyarsk) | | Volgar (Astrakhan) | 2:1 (0:1)* | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
26.08 19:00 | FK Orenburg (Orenburg) | | Alaniya (Vladikavkaz) | 2:1 (2:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
26.08 19:30 | Torpedo (Moscow) | | Shinnik (Yaroslavl) | 1:2 (0:2) | |||||
Moscow |
Day 6 | |||||||||
29.08 18:00 | Spartak | | Arsenal | 2:1 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
29.08 20:00 | FK Khimki | | Rotor | 1:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
30.08 16:00 | FK Ufa | | Dynamo | 1:1 (0:1) | |||||
Ufa | |||||||||
30.08 16:00 | Lokomotiv | | Zenit | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
30.08 18:00 | Akhmat | | CSKA | 0:3 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
30.08 18:00 | Rubin | | FK Tambov | 2:2 (1:1) | |||||
Kazan | |||||||||
30.08 20:00 | FK Krasnodar | | FK Rostov | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
30.08 20:00 | FK Sochi | | Ural | 0:0 | |||||
Sochi | |||||||||
Day 5 | |||||||||
25.08 18:30 | FK Tambov | | FK Sochi | 0:1 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
25.08 20:30 | Arsenal | | FK Khimki | 1:1 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
26.08 18:30 | Lokomotiv | | Akhmat | 2:3 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
26.08 18:30 | Rubin | | FK Ufa | 3:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
26.08 19:30 | Rotor | | Spartak | 0:1 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
26.08 20:30 | FK Krasnodar | | CSKA | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
26.08 20:30 | FK Rostov | | Ural | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
26.08 20:45 | Dynamo | | Zenit | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 4 | |||||||||
22.08 16:00 | FK Khimki | | Akhmat | 1:2 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
22.08 16:00 | Ural | | FK Krasnodar | 1:0 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
22.08 17:30 | Arsenal | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
22.08 18:00 | Zenit | | FK Tambov | 4:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
22.08 20:00 | CSKA | | Rubin | 1:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
22.08 21:00 | Rotor | | FK Sochi | 1:2 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
23.08 18:30 | FK Ufa | | FK Rostov | 0:1 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
23.08 19:00 | Spartak | | Lokomotiv | 2:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18.08 18:00 | FK Sochi | | Rubin | 3:2 (1:0) | |||||
Sochi | |||||||||
18.08 19:00 | FK Tambov | | FK Khimki | 1:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
18.08 20:00 | FK Krasnodar | | Arsenal | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19.08 18:00 | Akhmat | | Rotor | 3:1 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
19.08 18:00 | FK Ufa | | Spartak | 1:1 (1:1) | |||||
Ufa | |||||||||
19.08 18:00 | Ural | | Lokomotiv | 1:1 (0:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
19.08 19:00 | Dynamo | | FK Rostov | 2:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19.08 20:00 | Zenit | | CSKA | 2:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.08 18:00 | Arsenal | | FK Ufa | 2:3 (1:1) | |||||
Tula | |||||||||
14.08 19:00 | FK Sochi | | FK Khimki | 1:1 (0:1) | |||||
Sochi | |||||||||
14.08 20:00 | Spartak | | Akhmat | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15.08 15:30 | Dynamo | | Rotor | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
15.08 15:30 | Rubin | | Ural | 1:1 (1:1) | |||||
Kazan | |||||||||
15.08 18:00 | CSKA | | FK Tambov | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
15.08 19:00 | Lokomotiv | | FK Krasnodar | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15.08 20:00 | FK Rostov | | Zenit | 0:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.08 16:00 | FK Khimki | | CSKA | 0:2 (0:2) | |||||
Khimki | |||||||||
08.08 18:30 | FK Tambov | | FK Rostov | 0:1 (0:1) | |||||
Saransk | |||||||||
09.08 19:00 | FK Ufa | | FK Krasnodar | 0:3 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
09.08 19:00 | Arsenal | | Akhmat | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
09.08 20:00 | Spartak | | FK Sochi | 2:2 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
10.08 19:00 | Ural | | Dynamo | 0:2 (0:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
11.08 19:00 | Rotor | | Zenit | 0:2 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
11.08 20:00 | Rubin | | Lokomotiv | 0:2 (0:2) | |||||
Kazan |
Day 6 | |||||||||
27.08 15:00 | Spartak-2 | | FK Krasnodar-2 | 1:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
30.08 15:00 | FK Chertanovo | | Alaniya | 0:3 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
30.08 15:00 | SKA-Khabarovsk | | Shinnik | 2:1 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
30.08 17:00 | Dynamo | | Irtysh | 0:3 | |||||
Bryansk | |||||||||
30.08 17:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Tekstilshchik | 2:1 (1:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
30.08 17:00 | Tom | | Neftekhimik | 0:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
30.08 17:00 | Veles | | Torpedo | 0:5 (0:3) | |||||
Domodedovo | |||||||||
30.08 17:00 | Yenisey | | Krylia Sovetov | 3:1 (3:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
30.08 18:00 | FK Orenburg | | Volgar | 2:1 (1:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
30.08 19:00 | Baltika | | Akron | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
31.08 18:00 | Chaika | | Fakel | 2:1 (1:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
Day 5 | |||||||||
22.08 15:00 | SKA-Khabarovsk | | Fakel | 1:0 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
22.08 16:00 | Akron | | FK Krasnodar-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
22.08 17:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Alaniya | 1:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
22.08 17:00 | Krylia Sovetov | | FK Orenburg | 0:1 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
22.08 17:00 | Irtysh | | Spartak-2 | 0:5 (0:1)* | |||||
Domodedovo | |||||||||
22.08 17:00 | Tekstilshchik | | Yenisey | 2:2 (2:0)* | |||||
Ivanovo | |||||||||
22.08 17:00 | Tom | | Dynamo | 0:2 (0:1)* | |||||
Tomsk | |||||||||
22.08 17:00 | Shinnik | | Veles | 1:2 (0:2) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
22.08 18:00 | Neftekhimik | | FK Chertanovo | 3:0 (2:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
22.08 18:00 | Torpedo | | Baltika | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
22.08 19:00 | Chaika | | Volgar | 2:1 (0:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
Day 4 | |||||||||
16.08 15:00 | FK Chertanovo | | Dynamo | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16.08 16:00 | Spartak-2 | | Akron | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16.08 17:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Neftekhimik | 0:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
16.08 17:00 | SKA-Khabarovsk | | Volgar | 1:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
16.08 17:00 | Tom | | Irtysh | 1:1 (1:1)* | |||||
Tomsk | |||||||||
16.08 17:00 | Veles | | Fakel | 1:1 (1:1) | |||||
Domodedovo | |||||||||
16.08 17:00 | Yenisey | | Alaniya | 3:2 (1:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
16.08 18:00 | FK Krasnodar-2 | | Torpedo | 0:3 (0:1)* | |||||
Krasnodar | |||||||||
16.08 18:00 | FK Orenburg | | Tekstilshchik | 1:1 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
16.08 19:00 | Baltika | | Shinnik | 2:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
16.08 19:00 | Chaika | | Krylia Sovetov | 0:3 (0:1) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
Day 3 | |||||||||
12.08 16:30 | Irtysh | | FK Chertanovo | 1:2 (0:1)* | |||||
Domodedovo | |||||||||
12.08 18:00 | Dynamo | | FK Nizhniy Novgorod | 1:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
12.08 18:00 | Neftekhimik | | Yenisey | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
12.08 18:00 | Tekstilshchik | | Chaika | 1:1 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
12.08 18:30 | Tom | | Spartak-2 | 1:2 (1:1)* | |||||
Tomsk | |||||||||
12.08 18:30 | Shinnik | | FK Krasnodar-2 | 0:0 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
12.08 19:00 | FK Orenburg | | Alaniya | 2:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
12.08 19:00 | Fakel | | Baltika | 0:1 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
12.08 19:00 | Krylia Sovetov | | SKA-Khabarovsk | 2:0 (2:0) | |||||
Samara | |||||||||
12.08 19:00 | Volgar | | Veles | 1:2 (1:2) | |||||
Astrakhan | |||||||||
12.08 19:30 | Torpedo | | Akron | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 2 | |||||||||
08.08 15:00 | Spartak-2 | | Torpedo | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
08.08 16:00 | Yenisey | | Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
08.08 16:00 | Akron | | Shinnik | 2:1 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
08.08 16:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Irtysh | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
08.08 16:30 | FK Chertanovo | | Tom | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
08.08 17:00 | Tekstilshchik | | SKA-Khabarovsk | 1:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
08.08 17:00 | Veles | | Krylia Sovetov | 3:1 (1:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
08.08 18:00 | FK Orenburg | | Neftekhimik | 1:0 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
08.08 18:00 | FK Krasnodar-2 | | Fakel | 3:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
08.08 19:00 | Baltika | | Volgar | 2:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
08.08 19:00 | Chaika | | Alaniya | 0:3 (0:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 14:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Tom | 1:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
01.08 15:00 | FK Chertanovo | | Spartak-2 | 1:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
01.08 16:00 | Irtysh | | Yenisey | 1:2 (1:1)* | |||||
Domodedovo | |||||||||
01.08 17:00 | Dynamo | | FK Orenburg | 0:1 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
01.08 17:00 | Tekstilshchik | | Veles | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
01.08 18:00 | Fakel | | Akron | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
01.08 18:00 | Neftekhimik | | Chaika | 1:1 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
01.08 19:00 | Volgar | | FK Krasnodar-2 | 3:0 (1:0)* | |||||
Astrakhan | |||||||||
01.08 19:00 | Alaniya | | SKA-Khabarovsk | 2:4 (1:3) | |||||
Grozny | |||||||||
02.08 16:30 | Shinnik | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
02.08 19:00 | Krylia Sovetov | | Baltika | 0:0 | |||||
Samara |
Day 4 | |||||||||
28.08 16:00 | Anzhi | | FK Krasnodar-3 | 1:1 (0:0) | |||||
Makhachkala Politekh Stadium | |||||||||
29.08 16:00 | FK Makhachkala | | SKA | 1:2 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
29.08 16:30 | FK Tuapse | | Mashuk-KMV | 1:2 (1:0) | |||||
Tuapse School Stadiun | |||||||||
29.08 17:00 | Spartak-Nalchik | | Kuban-Holding | 0:2 (0:2) | |||||
Nalchik | |||||||||
29.08 18:00 | Dynamo | | Legion-Dynamo | 0:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
29.08 18:30 | Kuban | | Druzhba | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
29.08 18:30 | Chernomorets | | FK Yessentuki | 1:0 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
31.08 14:00 | Inter | | FK Forte | 1:2 (0:2) | |||||
Lermontov | |||||||||
Day 3 | |||||||||
23.08 16:00 | Mashuk-KMV | | Inter | 3:1 (2:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
23.08 16:00 | Legion-Dynamo | | Anzhi | 4:1 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
23.08 18:00 | Druzhba | | FK Makhachkala | 1:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
23.08 18:00 | SKA | | Dynamo | 1:2 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
23.08 18:00 | FK Krasnodar-3 | | Spartak-Nalchik | 3:2 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
23.08 19:00 | FK Forte | | Kuban | 0:2 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
23.08 19:00 | Kuban-Holding | | Chernomorets | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
23.08 19:00 | FK Yessentuki | | Biolog-Novokubansk | 1:2 (1:0) | |||||
Yessentuki | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.08 16:00 | FK Makhachkala | | FK Forte | 1:0 (0:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
15.08 16:30 | Anzhi | | SKA | 1:0 (0:0) | |||||
Makhachkala Politekh Stadium | |||||||||
15.08 17:00 | Spartak-Nalchik | | Legion-Dynamo | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
15.08 17:00 | Biolog-Novokubansk | | Kuban-Holding | 2:4 (1:2) | |||||
Progress | |||||||||
15.08 18:00 | Inter | | FK Tuapse | 3:2 (0:1) | |||||
Lermontov | |||||||||
15.08 18:00 | Dynamo | | Druzhba | 3:0 (3:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
15.08 18:30 | Kuban | | Mashuk-KMV | 4:1 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
15.08 18:30 | Chernomorets | | FK Krasnodar-3 | 1:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.08 16:00 | Mashuk-KMV | | FK Makhachkala | 4:1 (3:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
09.08 16:30 | Legion-Dynamo | | Chernomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
09.08 17:00 | FK Tuapse | | Kuban | 1:6 (1:3) | |||||
Tuapse School Stadiun | |||||||||
09.08 17:00 | Druzhba | | Anzhi | 1:4 (1:2) | |||||
Maykop | |||||||||
09.08 18:00 | SKA | | Spartak-Nalchik | 1:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
09.08 19:00 | FK Forte | | Dynamo | 4:0 (4:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
09.08 19:00 | FK Krasnodar-3 | | Biolog-Novokubansk | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
09.08 19:00 | Kuban-Holding | | FK Yessentuki | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar |
Day 4 | |||||||||
26.08 18:00 | Zenit Irkutsk | | Znamya Truda | 1:1 (0:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
26.08 18:30 | FK Chita | | FK Kolomna | 1:1 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
28.08 15:00 | Rodina | | Zvezda Sankt-Petersburg | 3:2 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
29.08 13:00 | Leningradets | | FK Murom | 0:2 (0:0) | |||||
Roshchino | |||||||||
29.08 16:00 | Torpedo | | Zenit-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
29.08 16:00 | Luki-Energiya | | FK Tver | 0:2 (0:0)* | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
29.08 16:00 | FK Smolensk | | Olimp-Dolgoprudny | 0:1 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
29.08 17:00 | Dynamo-2 | | Lokomotiv-Kazanka | 2:2 (1:1) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 3 | |||||||||
22.08 16:00 | Luki-Energiya | | Olimp-Dolgoprudny | 0:1 (0:0)* | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
23.08 14:00 | Zenit-2 | | Rodina | 1:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
23.08 16:00 | Zvezda Sankt-Petersburg | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
23.08 16:00 | FK Tver | | FK Smolensk | 2:0 (0:0) | |||||
Tver | |||||||||
23.08 17:00 | Zenit Irkutsk | | FK Kolomna | 4:0 (1:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
23.08 18:00 | FK Chita | | Znamya Truda | 1:3 (0:1) | |||||
Chita | |||||||||
23.08 18:00 | FK Murom | | Dynamo-2 | 1:2 (0:0) | |||||
Murom | |||||||||
24.08 16:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Leningradets | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 2 | |||||||||
12.08 16:00 | Olimp-Dolgoprudny | | Zenit Irkutsk | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
12.08 17:00 | FK Tver | | FK Chita | 4:2 (1:1) | |||||
Tver | |||||||||
15.08 13:00 | Znamya Truda | | Lokomotiv-Kazanka | 0:2 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
15.08 15:00 | Rodina | | Dynamo-2 | 4:3 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
15.08 16:00 | Torpedo | | Leningradets | 1:2 (1:2) | |||||
Vladimir | |||||||||
15.08 16:00 | Luki-Energiya | | Zenit-2 | 4:1 (3:1)* | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
15.08 17:00 | FK Kolomna | | FK Murom | 2:3 (1:2) | |||||
Kolomna | |||||||||
15.08 18:00 | FK Smolensk | | Zvezda Sankt-Petersburg | 1:0 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.08 14:00 | Leningradets | | Rodina | 5:2 (4:2) | |||||
Roshchino | |||||||||
09.08 14:00 | Zenit-2 | | FK Smolensk | 1:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
09.08 16:00 | Olimp-Dolgoprudny | | FK Chita | 3:0 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
09.08 17:00 | Lokomotiv-Kazanka | | FK Kolomna | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
09.08 17:00 | FK Tver | | Zenit Irkutsk | 1:1 (0:1) | |||||
Tver | |||||||||
09.08 18:00 | FK Murom | | Znamya Truda | 2:1 (1:0) | |||||
Murom | |||||||||
10.08 17:00 | Dynamo-2 | | Torpedo | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow |
Day 4 | |||||||||
29.08 16:00 | FK Strogino | | Metallurg Lipetsk | 2:3 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
29.08 16:00 | FK Kaluga | | Kvant | 2:0 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
29.08 16:00 | Znamya | | FK Ryazan | 1:2 (0:2) | |||||
Noginsk | |||||||||
29.08 17:00 | Sokol | | Sakhalin | 4:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
29.08 17:00 | Salyut-Belgorod | | Krasny | 0:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
29.08 17:00 | Avangard | | FK Khimki-M | 3:2 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
29.08 17:00 | Saturn | | Metallurg Vidnoye | 1:0 (0:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
29.08 18:00 | Fakel-M | | Khimik-Arsenal | 0:2 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
Day 3 | |||||||||
23.08 14:00 | Khimik-Arsenal | | FK Kaluga | 1:0 (1:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
23.08 14:00 | FK Khimki-M | | Sokol | 1:2 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
23.08 16:00 | FK Strogino | | Saturn | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
23.08 17:00 | Metallurg Lipetsk | | Salyut-Belgorod | 1:2 (0:2) | |||||
Lipetsk | |||||||||
23.08 17:00 | Krasny | | Znamya | 1:1 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
23.08 17:00 | Kvant | | Avangard | 2:1 (2:0) | |||||
Obninsk | |||||||||
23.08 18:00 | FK Ryazan | | Fakel-M | 3:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
24.08 18:00 | Metallurg Vidnoye | | Sakhalin | 3:0 (2:0) | |||||
Vidnoye | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.08 19:00 | Metallurg Vidnoye | | FK Khimki-M | 3:0 (2:0) | |||||
Vidnoye | |||||||||
15.08 | Znamya | | Metallurg Lipetsk | 3:0 | |||||
Noginsk | |||||||||
15.08 | Saturn | | Sakhalin | 3:0 | |||||
Ramenskoye | |||||||||
15.08 14:00 | FK Kaluga | | FK Ryazan | 1:2 (0:2) | |||||
Kaluga | |||||||||
15.08 17:00 | Sokol | | Kvant | 5:0 (3:0) | |||||
Saratov | |||||||||
15.08 17:00 | Salyut-Belgorod | | FK Strogino | 3:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
15.08 17:00 | Avangard | | Khimik-Arsenal | 1:1 (0:1) | |||||
Kursk | |||||||||
15.08 18:00 | Fakel-M | | Krasny | 1:2 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.08 16:00 | FK Strogino | | Znamya | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
09.08 16:00 | Khimik-Arsenal | | Sokol | 0:0 | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
09.08 17:00 | Salyut-Belgorod | | Saturn | 2:1 (2:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
09.08 17:00 | Metallurg Lipetsk | | Fakel-M | 2:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
09.08 17:00 | Krasny | | FK Kaluga | 0:1 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
09.08 17:00 | Kvant | | Metallurg Vidnoye | 2:1 (2:1) | |||||
Obninsk | |||||||||
09.08 18:00 | FK Ryazan | | Avangard | 2:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
10.08 13:00 | FK Khimki-M | | Sakhalin | 2:0 (2:0) | |||||
Khimki |
Day 15 | |||||||||
12.08 | Zenit-Izhevsk | | KAMAZ | 0:3 | |||||
Izhevsk | |||||||||
Day 4 | |||||||||
26.08 17:00 | Dynamo Barnaul | | FK Tyumen | 0:2 (0:2) | |||||
Barnaul | |||||||||
26.08 19:00 | FK Novosibirsk | | Zvezda Perm | 2:1 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
29.08 14:00 | Ural-2 | | FK Orenburg-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Sysert | |||||||||
29.08 14:00 | Krylia Sovetov-2 | | Volna | 1:2 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
29.08 15:00 | Zenit-Izhevsk | | Lada-Tolyatti | 4:1 (2:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
29.08 16:00 | KAMAZ | | Lada | 4:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
29.08 17:00 | FK Chelyabinsk | | Nosta | 2:1 (1:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
Day 3 | |||||||||
23.08 15:00 | FK Orenburg-2 | | FK Chelyabinsk | 1:3 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
23.08 15:00 | Lada-Tolyatti | | KAMAZ | 1:4 (0:3) | |||||
Tolyatti | |||||||||
23.08 17:00 | FK Novosibirsk | | FK Tyumen | 1:1 (1:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
23.08 17:00 | Dynamo Barnaul | | Zvezda Perm | 1:1 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
23.08 18:00 | Nosta | | Ural-2 | 3:1 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
23.08 18:00 | Volga | | Krylia Sovetov-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
24.08 17:00 | Lada | | Zenit-Izhevsk | 2:0 (0:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
Day 2 | |||||||||
12.08 | Nosta | | FK Novosibirsk | 0:3 | |||||
Novotroitsk | |||||||||
12.08 13:00 | FK Orenburg-2 | | Dynamo Barnaul | 0:4 (0:2) | |||||
Orenburg | |||||||||
15.08 | Krylia Sovetov-2 | | Zenit-Izhevsk | 3:0 | |||||
Samara | |||||||||
15.08 14:00 | Ural-2 | | Volna | 2:1 (1:0) | |||||
Sysert | |||||||||
15.08 17:00 | FK Chelyabinsk | | Volga | 0:1 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
15.08 17:00 | Zvezda Perm | | Lada | 3:2 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
15.08 18:00 | FK Tyumen | | Lada-Tolyatti | 2:0 (2:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.08 | Nosta | | Dynamo Barnaul | 0:3 | |||||
Novotroitsk | |||||||||
09.08 15:00 | Lada-Tolyatti | | Zvezda Perm | 0:5 (0:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
09.08 16:00 | FK Orenburg-2 | | FK Novosibirsk | 0:1 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
09.08 17:00 | KAMAZ | | Krylia Sovetov-2 | 6:0 (3:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
09.08 17:00 | Volna | | FK Chelyabinsk | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
09.08 18:00 | Volga | | Ural-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
10.08 17:00 | Lada | | FK Tyumen | 0:2 (0:1) | |||||
Dimitrovgrad |
Day 30 | |||||||||
11.08 17:30 | Cherkashchyna-Akademiya | | MFK Mykolaiv | 0:4 (0:2) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium | |||||||||
13.08 17:30 | Balkany | | Ingulets | 1:1 (1:0) | |||||
Zorya | |||||||||
13.08 17:30 | Metalist 1925 | | Kremin | 4:2 (3:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
13.08 17:30 | Ahrobiznes | | Obolon-Brovar | 2:0 (1:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
13.08 17:30 | Metalurh | | Chornomorets | 1:4 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
13.08 17:30 | Hirnyk-Sport | | Prykarpattya | 2:4 (0:1) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
13.08 17:30 | FK Mynai | | Volyn | 1:0 (1:0) | |||||
Mynai | |||||||||
13.08 17:30 | Rukh | | Avanhard | 4:0 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
Day 29 | |||||||||
07.08 17:30 | Avanhard | | FK Mynai | 0:2 (0:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
07.08 17:30 | Volyn | | Hirnyk-Sport | 3:0 (0:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
07.08 17:30 | Prykarpattya | | Cherkashchyna-Akademiya | 4:1 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
07.08 17:30 | MFK Mykolaiv | | Metalurh | 1:1 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
07.08 17:30 | Chornomorets | | Ahrobiznes | 0:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
07.08 17:30 | Obolon-Brovar | | Metalist 1925 | 3:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
07.08 17:30 | Kremin | | Balkany | 0:0 | |||||
Kremenchuk | |||||||||
07.08 17:30 | Ingulets | | Rukh | 1:1 (0:0) | |||||
Petrove | |||||||||
Day 28 | |||||||||
03.08 17:00 | Balkany | | Obolon-Brovar | 1:1 (0:0) | |||||
Zorya | |||||||||
03.08 17:00 | Cherkashchyna-Akademiya | | Volyn | 0:2 (0:2) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium | |||||||||
03.08 17:00 | Ingulets | | Kremin | 3:0 (1:0) | |||||
Petrove | |||||||||
03.08 18:00 | Ahrobiznes | | MFK Mykolaiv | 2:2 (1:1) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
03.08 18:00 | Metalurh | | Prykarpattya | 1:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
03.08 18:00 | Hirnyk-Sport | | Avanhard | 2:0 (1:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
03.08 19:00 | Metalist 1925 | | Chornomorets | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
03.08 19:00 | Rukh | | FK Mynai | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.08 19:00 | Metalurh | | Hirnyk-Sport | 3:2 (2:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 22 | |||||||||
10.08 19:00 | Rukh | | Metalurh | 3:0 | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.08 17:00 | Cherkashchyna | | Veres | 1:1 (0:1) | 0:2 (0:0) | 1:3 | |||
Shchastlive | |||||||||
20.08 18:00 | Alians | | Metalurh | 1:0 (0:0) | 2:0 (1:0) | 3:0 | |||
Sumy | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.08 17:00 | Veres | | Cherkashchyna | 2:0 (0:0) | |||||
Mlyniv | |||||||||
16.08 17:00 | Metalurh | | Alians | 0:2 (0:1) | |||||
Zaporizhia |
25.08 21:00 | Shakhtar (Donetsk) | | Dynamo (Kyiv) | 1:3 (1:2) | |||||
Kiev |
Day 3 | |||||||||
29.08 16:45 | Van | | Pyunik | 1:0 (1:0) | |||||
Charentsavan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
21.08 17:30 | Alashkert | | Noah | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
23.08 19:30 | Pyunik | | Urartu | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.08 17:30 | Alashkert | | Ararat-Armenia | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
16.08 17:30 | Noah | | Shirak | 2:2 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
16.08 19:30 | Ararat | | Pyunik | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
17.08 | Urartu | | Lori | 3:0 | |||||
Yerevan |
09.08 19:00 | Noah | | Ararat-Armenia | 2:1 aet (0:0, 1:1)* | |||||
Yerevan |
Day 22 | |||||||||
21.08 16:00 | FK Slutsk | | Dynamo Minsk | 1:2 (1:1)* | |||||
Slutsk | |||||||||
21.08 18:00 | Isloch | | Shakhtsyor | 4:2 (1:0)* | |||||
Minsk | |||||||||
21.08 20:00 | Dynamo Brest | | Belshina | 1:2 (0:1)* | |||||
Brest | |||||||||
22.08 16:00 | Energetik-BDU | | FK Smalyavichy | 4:1 (2:0)* | |||||
Maladzyechna | |||||||||
22.08 18:00 | FK Haradzeya | | Rukh | 1:3 (0:2)* | |||||
Haradzeya | |||||||||
23.08 16:00 | Slavia | | FK Vitebsk | 1:1 (1:1)* | |||||
Mazyr | |||||||||
23.08 18:00 | Tarpeda-BelAZ | | FK Minsk | 1:1 (1:0)* | |||||
Zhodzina | |||||||||
23.08 20:00 | Neman | | BATE | 0:2 (0:1)* | |||||
Hrodna | |||||||||
Day 21 | |||||||||
06.08 18:00 | Belshina | | FK Slutsk | 4:2 (3:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
06.08 20:00 | Shakhtsyor | | Dynamo Brest | 1:0 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
07.08 18:00 | FK Vitebsk | | Isloch | 2:3 (1:1) | |||||
Vitebsk | |||||||||
08.08 16:00 | Energetik-BDU | | Neman | 1:1 (1:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
08.08 18:00 | Rukh | | Tarpeda-BelAZ | 3:3 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
08.08 20:00 | BATE | | FK Haradzeya | 1:0 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
Day 20 | |||||||||
01.08 16:30 | FK Smalyavichy | | Belshina | 0:3 (0:1) | |||||
Smalyavichy | |||||||||
01.08 18:30 | Slavia | | Isloch | 2:4 (1:2) | |||||
Mazyr | |||||||||
01.08 20:30 | Neman | | Dynamo Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
02.08 16:00 | Tarpeda-BelAZ | | BATE | 3:2 (1:2) | |||||
Zhodzina | |||||||||
02.08 18:00 | FK Minsk | | Rukh | 0:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
02.08 20:00 | FK Haradzeya | | Energetik-BDU | 1:1 (0:0) | |||||
Haradzeya |
28.08 16:00 | Arsenal (Dzyarzhynsk) | | FK Smalyavichy (Smalyavichy) | 4:1 aet (1:1, 1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
28.08 18:00 | FK Orsha (Orsha) | | Energetik-BDU (Minsk) | 1:6 (0:3) | |||||
Orsha | |||||||||
28.08 20:00 | Dnepr (Mogilev) | | Isloch (Minsk District) | 1:2 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
29.08 15:00 | Naftan (Navapolatsk) | | FK Haradzeya (Haradzeya) | 0:2 (0:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
29.08 15:30 | Khimik (Svetlahorsk) | | Rukh (Brest) | 0:3 (0:1) | |||||
Svetlahorsk | |||||||||
29.08 16:00 | FK Baranavichy (Baranovichi) | | FK Vitebsk (Vitebsk) | 0:6 (0:6) | |||||
Ivatsevichy | |||||||||
29.08 16:30 | Lokomotiv (Gomel) | | FK Slutsk (Slutsk) | 0:2 (0:1) | |||||
Gomel | |||||||||
29.08 17:00 | Granit (Mikashevichy) | | BATE (Barysaw) | 0:5 (0:1) | |||||
Luninets | |||||||||
29.08 18:00 | Volna (Pinsk) | | Slavia (Mazyr) | 0:4 (0:2) | |||||
Pinsk | |||||||||
30.08 15:00 | Sputnik (Rechytsa) | | Belshina (Babruysk) | 3:2 aet (0:0, 2:2) | |||||
Rechytsa | |||||||||
30.08 16:00 | Ashmyany-BDUFK (Ashmyany) | | Tarpeda-BelAZ (Zhodzina) | 0:5 (0:1) | |||||
Ashmyany FOK DYuSh | |||||||||
30.08 17:00 | Meliyaratar (Zhytkavichy) | | Dynamo (Brest) | 0:3 (0:0) | |||||
Zhytkavichy | |||||||||
30.08 18:00 | FK Gomel (Gomel) | | Shakhtsyor (Salihorsk) | 1:4 (0:1) | |||||
Gomel |
Day 7 | |||||||||
29.08 18:00 | Kaysar | | Tobil | 2:1 (1:0)* | |||||
Almaty | |||||||||
29.08 21:00 | Okzhetpes | | Shakhtyor | 1:1 (0:1)* | |||||
Almaty | |||||||||
30.08 16:00 | Ordabasy | | Qayrat | 1:3 (1:3)* | |||||
Talgar KFF National Team Training Center | |||||||||
30.08 18:00 | Astana | | Taraz | 1:1 (1:0)* | |||||
Almaty Segizbaev Academy Stadium | |||||||||
30.08 21:00 | Kyzylzhar | | Caspiy | 1:0 (1:0)* | |||||
Almaty | |||||||||
Day 6 | |||||||||
26.08 18:00 | Taraz | | Okzhetpes | 2:3 (1:0)* | |||||
Almaty Segizbaev Academy Stadium | |||||||||
26.08 21:00 | Caspiy | | Kaysar | 1:0 (0:0)* | |||||
Almaty | |||||||||
27.08 16:00 | Zhetysu | | Kyzylzhar | 3:0 (2:0)* | |||||
Talgar KFF National Team Training Center | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.08 17:00 | Ordabasy | | Caspiy | 1:0 (1:0)* | |||||
Almaty Segizbaev Academy Stadium | |||||||||
21.08 19:00 | Qayrat | | Tobil | 3:1 (2:0)* | |||||
Almaty | |||||||||
22.08 16:00 | Astana | | Okzhetpes | 2:0 (1:0)* | |||||
Talgar KFF National Team Training Center | |||||||||
22.08 18:00 | Kaysar | | Zhetysu | 1:0 (0:0)* | |||||
Almaty Segizbaev Academy Stadium | |||||||||
22.08 21:00 | Kyzylzhar | | Shakhtyor | 1:3 (0:1)* | |||||
Almaty | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.08 17:00 | Caspiy | | Qayrat | 0:3 (0:1)* | |||||
Talgar KFF National Team Training Center | |||||||||
18.08 19:00 | Zhetysu | | Ordabasy | 2:3 (2:1)* | |||||
Almaty | |||||||||
18.08 21:00 | Taraz | | Kyzylzhar | 0:0* | |||||
Almaty | |||||||||
19.08 18:00 | Shakhtyor | | Kaysar | 0:1 (0:0)* | |||||
Almaty Segizbaev Academy Stadium | |||||||||
25.08 18:00 | Tobil | | Astana | 2:0 (1:0)* | |||||
Almaty |
Day 8 | |||||||||
04.08 18:00 | Codru | | Speranţa | 0:1 (0:1) | |||||
Hînceşti | |||||||||
05.08 18:00 | Milsami | | Dinamo-Auto | 1:0 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
05.08 20:30 | Sheriff | | Petrocub | 4:1 (2:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
06.08 18:00 | Sfîntul Gheorghe | | Dacia Buiucani | 2:1 (2:0) | |||||
Suruceni | |||||||||
06.08 20:30 | Zimbru | | Florești | 0:2 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.08 18:00 | Florești | | Sheriff | 0:1 (0:0) | |||||
Bendery | |||||||||
01.08 20:30 | Petrocub | | Sfîntul Gheorghe | 1:0 (1:0) | |||||
Hînceşti | |||||||||
02.08 18:00 | Dinamo-Auto | | Zimbru | 1:1 (1:0) | |||||
Tîrnauca |
Day 13 | |||||||||
27.08 19:30 | Lokomotiv | | Nasaf | 0:4 (0:2) | |||||
Toshkent | |||||||||
27.08 20:00 | FK Andijon | | Paxtakor | 0:2 (0:2) | |||||
Andijon | |||||||||
28.08 19:30 | Bunyodkor | | Qizilqum | 1:1 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
28.08 19:30 | Navbahor | | Qoʼqon 1912 | 0:1 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
28.08 20:00 | Soʼgʼdiyona | | Surkhon | 2:0 (2:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
29.08 18:00 | Metallurg | | Mashʼal | 2:1 (1:1) | |||||
Bekobod | |||||||||
29.08 20:00 | Buxoro | | AGMK | 2:2 (0:1) | |||||
Buxoro | |||||||||
Day 12 | |||||||||
24.08 19:30 | Qoʼqon 1912 | | FK Andijon | 2:1 (1:0) | |||||
Kokand | |||||||||
24.08 19:30 | Paxtakor | | Lokomotiv | 7:0 (4:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
24.08 20:30 | Nasaf | | Bunyodkor | 2:2 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
25.08 18:00 | Qizilqum | | Soʼgʼdiyona | 1:1 (1:0) | |||||
Navoiy | |||||||||
25.08 20:00 | Surkhon | | Metallurg | 1:2 (1:0) | |||||
Termiz | |||||||||
25.08 20:00 | AGMK | | Navbahor | 1:1 (0:1) | |||||
Olmaliq | |||||||||
26.08 19:30 | Mashʼal | | Buxoro | 1:0 (1:0) | |||||
Muborak | |||||||||
Day 11 | |||||||||
20.08 20:00 | Soʼgʼdiyona | | Bunyodkor | 3:3 (2:1) | |||||
Jizzax | |||||||||
21.08 18:00 | FK Andijon | | AGMK | 1:3 (0:0) | |||||
Andijon | |||||||||
21.08 19:30 | Lokomotiv | | Qoʼqon 1912 | 1:2 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
21.08 20:00 | Paxtakor | | Nasaf | 4:1 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
22.08 19:30 | Navbahor | | Mashʼal | 0:1 (0:1) | |||||
Namangan | |||||||||
22.08 19:30 | Buxoro | | Surkhon | 1:0 (1:0) | |||||
Buxoro | |||||||||
22.08 20:00 | Metallurg | | Qizilqum | 1:2 (0:2) | |||||
Bekobod | |||||||||
Day 10 | |||||||||
17.08 19:30 | Nasaf | | Soʼgʼdiyona | 3:0 (2:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
17.08 19:30 | Bunyodkor | | Metallurg | 2:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
17.08 20:00 | AGMK | | Lokomotiv | 3:1 (0:1) | |||||
Olmaliq | |||||||||
18.08 18:00 | Qizilqum | | Buxoro | 1:0 (0:0) | |||||
Navoiy | |||||||||
18.08 20:00 | Qoʼqon 1912 | | Paxtakor | 1:3 (0:2) | |||||
Kokand | |||||||||
18.08 20:00 | Mashʼal | | FK Andijon | 0:0 | |||||
Muborak | |||||||||
19.08 18:00 | Surkhon | | Navbahor | 1:1 (0:0) | |||||
Termiz | |||||||||
Day 9 | |||||||||
14.08 20:00 | Buxoro | | Bunyodkor | 1:1 (0:1) | |||||
Buxoro |
29.08 15:00 | Preston North End | | Mansfield Town | 4:0 (3:0)* | |||||
Preston | |||||||||
29.08 15:00 | Blackburn Rovers | | Doncaster Rovers | 3:2 (1:0)* | |||||
Blackburn | |||||||||
29.08 15:00 | Stoke City | | Blackpool | 0:0, pen. 5:4* | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
29.08 15:00 | Stevenage | | Portsmouth | 3:3 (3:2), pen. 1:3* | |||||
Stevenage |
31.08 19:45 | Woodford Town | | London Colney | 3:1 | |||||
London Ashton Playing Fields |
Day 4 | |||||||||
28.08 20:45 | Oostende | | Anderlecht | 2:2 (2:1) | |||||
Oostende | |||||||||
29.08 16:15 | Eupen | | Sint-Truiden | 1:1 (1:0) | |||||
Eupen | |||||||||
29.08 18:30 | Cercle | | Kortrijk | 0:1 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
29.08 18:30 | Waasland-Beveren | | Oud-Heverlee | 1:3 (0:1) | |||||
Beveren | |||||||||
29.08 20:45 | Mouscron-Péruwelz | | Zulte Waregem | 0:1 (0:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
30.08 13:30 | Genk | | Brugge | 1:2 (0:1) | |||||
Genk | |||||||||
30.08 16:00 | Beerschot | | Standard | 0:3 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
30.08 18:15 | Charleroi | | Antwerp | 2:0 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
30.08 20:45 | Gent | | Mechelen | 1:0 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
Day 3 | |||||||||
21.08 19:00 | Kortrijk | | Eupen | 0:0 | |||||
Kortrijk | |||||||||
22.08 16:15 | Zulte Waregem | | Waasland-Beveren | 4:1 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
22.08 18:30 | Mechelen | | Cercle | 2:3 (1:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
22.08 18:30 | Oud-Heverlee | | Charleroi | 1:3 (1:1) | |||||
Leuven | |||||||||
22.08 20:45 | Antwerp | | Gent | 1:0 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
23.08 13:30 | Standard | | Genk | 0:0 | |||||
Liège | |||||||||
23.08 16:00 | Brugge | | Beerschot | 0:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
23.08 18:15 | Anderlecht | | Mouscron-Péruwelz | 1:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
24.08 20:45 | Sint-Truiden | | Oostende | 0:0 | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.08 19:00 | Mouscron-Péruwelz | | Mechelen | 0:1 (0:1) | |||||
Mouscron | |||||||||
15.08 16:30 | Genk | | Oud-Heverlee | 1:1 (0:0) | |||||
Genk | |||||||||
15.08 19:00 | Gent | | Kortrijk | 1:2 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
15.08 19:00 | Charleroi | | Oostende | 1:0 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
16.08 13:30 | Cercle | | Antwerp | 2:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
16.08 16:00 | Beerschot | | Zulte Waregem | 3:1 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
16.08 16:00 | Eupen | | Brugge | 0:4 (0:1) | |||||
Eupen | |||||||||
16.08 18:15 | Anderlecht | | Sint-Truiden | 3:1 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
17.08 19:00 | Waasland-Beveren | | Standard | 1:2 (0:0) | |||||
Beveren | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.08 16:30 | Brugge | | Charleroi | 0:1 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
08.08 19:00 | Antwerp | | Mouscron-Péruwelz | 1:1 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
08.08 19:00 | Standard | | Cercle | 1:0 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
09.08 13:30 | Sint-Truiden | | Gent | 2:1 (1:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
09.08 16:00 | Zulte Waregem | | Genk | 1:2 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
09.08 18:15 | Mechelen | | Anderlecht | 2:2 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
09.08 20:45 | Kortrijk | | Waasland-Beveren | 1:3 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
10.08 19:00 | Oostende | | Beerschot | 1:2 (0:1) | |||||
Oostende | |||||||||
10.08 19:00 | Oud-Heverlee | | Eupen | 1:1 (0:0) | |||||
Leuven |
Day 4 | |||||||||
28.08 18:45 | Tsarsko Selo | | CSKA 1948 | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
28.08 21:00 | Beroe | | Botev Vratsa | 6:0 (3:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
29.08 17:00 | Arda | | Botev Plovdiv | 3:2 (1:2) | |||||
Kardzhali | |||||||||
29.08 19:00 | PFC Montana | | Levski | 0:4 (0:2) | |||||
Montana | |||||||||
29.08 21:15 | Etar | | Ludogorets | 0:2 (0:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
30.08 18:45 | Lokomotiv | | Cherno More | 2:1 (1:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
30.08 21:00 | CSKA | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 3 | |||||||||
21.08 20:00 | Slavia | | Lokomotiv | 0:2 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
22.08 18:45 | Botev Vratsa | | CSKA | 1:2 (1:1) | |||||
Vratsa | |||||||||
22.08 21:00 | Cherno More | | Ludogorets | 1:4 (1:2) | |||||
Varna | |||||||||
23.08 17:45 | Levski | | Tsarsko Selo | 0:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
23.08 20:00 | Botev Plovdiv | | Beroe | 3:3 (0:2) | |||||
Plovdiv | |||||||||
24.08 18:45 | PFC Montana | | Etar | 1:0 (0:0) | |||||
Montana | |||||||||
24.08 21:00 | CSKA 1948 | | Arda | 0:2 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.08 20:00 | Ludogorets | | Slavia | 3:0 (1:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
15.08 17:45 | Lokomotiv | | Botev Vratsa | 2:1 (1:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
15.08 20:00 | Arda | | Levski | 1:1 (1:0) | |||||
Kardzhali | |||||||||
16.08 17:45 | Etar | | Cherno More | 0:4 (0:2) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
16.08 20:00 | CSKA | | Botev Plovdiv | 2:1 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
17.08 17:45 | Tsarsko Selo | | PFC Montana | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
17.08 20:00 | Beroe | | CSKA 1948 | 0:0 | |||||
Stara Zagora | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.08 20:00 | CSKA 1948 | | CSKA | 2:2 (2:1) | |||||
Sofia | |||||||||
08.08 17:45 | PFC Montana | | Arda | 3:3 (0:2) | |||||
Montana | |||||||||
08.08 20:00 | Botev Vratsa | | Ludogorets | 3:1 (1:0) | |||||
Vratsa | |||||||||
09.08 18:45 | Botev Plovdiv | | Lokomotiv | 2:0 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
09.08 21:00 | Slavia | | Cherno More | 1:1 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
10.08 20:00 | Levski | | Beroe | 0:2 (0:2) | |||||
Sofia | |||||||||
11.08 20:00 | Tsarsko Selo | | Etar | 3:0 (1:0) | |||||
Sofia |
02.08 20:30 | Ludogorets | | Lokomotiv Plovdiv | 0:1 (0:0)* | |||||
Razgrad |
Day 3 | |||||||||
28.08 20:00 | Diósgyőr | | MTK | 1:1 (1:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
29.08 20:30 | Paks | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:2 (0:2) | |||||
Paks | |||||||||
30.08 17:45 | Budafok | | MOL Fehérvár | 1:4 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
30.08 17:45 | Zalaegerszegi TE | | Ferencváros | 1:2 (0:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
30.08 20:00 | Puskás | | Újpest | 3:2 (1:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
30.08 20:00 | Honvéd | | Kisvárda | 1:2 (1:2) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 2 | |||||||||
21.08 16:30 | Mezőkövesd-Zsóry | | Zalaegerszegi TE | 1:1 (0:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
21.08 19:00 | MTK | | Honvéd | 3:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
22.08 21:00 | MOL Fehérvár | | Paks | 1:1 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
23.08 17:45 | Újpest | | Budafok | 1:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.08 18:15 | MTK | | Ferencváros | 1:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
15.08 16:30 | Paks | | Újpest | 1:2 (0:1) | |||||
Paks | |||||||||
15.08 18:35 | Zalaegerszegi TE | | MOL Fehérvár | 3:3 (2:2) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
16.08 16:55 | Diósgyőr | | Mezőkövesd-Zsóry | 2:1 (2:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
17.08 19:00 | Budafok | | Kisvárda | 2:1 (1:1) | |||||
Budapest |
Day 10 | |||||||||
12.08 22:00 | Telavi | | Dinamo Tbilisi | 0:0 | |||||
Telavi | |||||||||
16.08 22:00 | Merani | | Dinamo Batumi | 1:2 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
17.08 18:25 | Samtredia | | Lokomotivi | 0:0 | |||||
Samtredia | |||||||||
18.08 18:25 | Chikhura | | Saburtalo | 2:8 (1:6) | |||||
Sachkhere | |||||||||
19.08 20:00 | Dila | | Torpedo | 3:1 (1:1) | |||||
Gori |
Day 9 | |||||||||
06.08 22:00 | Torpedo | | Telavi | 1:1 (1:0) | |||||
Tskhaltubo | |||||||||
07.08 22:00 | Merani | | Dinamo Tbilisi | 1:2 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
09.08 18:30 | Chikhura | | Dinamo Batumi | 0:4 (0:3) | |||||
Sachkhere | |||||||||
10.08 22:00 | Dila | | Lokomotivi | 0:1 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
11.08 18:30 | Samtredia | | Saburtalo | 1:2 (1:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
Day 8 | |||||||||
01.08 21:30 | Dinamo Tbilisi | | Chikhura | 1:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
01.08 22:30 | Lokomotivi | | Torpedo | 1:2 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
02.08 18:30 | Saburtalo | | Dila | 1:1 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
02.08 22:00 | Dinamo Batumi | | Samtredia | 2:0 (1:0) | |||||
Batumi |
Day 15 | |||||||||
30.08 14:00 | KA | | Stjarnan | 0:0 | |||||
Akureyri Greifavöllurinn | |||||||||
30.08 17:00 | KR | | ÍA | 4:1 (2:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
30.08 19:15 | Grótta | | Fylkir | 0:2 (0:2) | |||||
Seltjarnarnes | |||||||||
30.08 19:15 | Valur | | HK | 1:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 14 | |||||||||
25.08 19:15 | Fylkir | | Fjölnir | 2:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
26.08 19:15 | HK | | Grótta | 3:0 (1:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
Day 13 | |||||||||
20.08 18:00 | Fjölnir | | Víkingur | 1:1 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
21.08 19:15 | Grótta | | Breiðablik | 0:1 (0:0) | |||||
Seltjarnarnes | |||||||||
21.08 19:15 | Fylkir | | Stjarnan | 1:1 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
22.08 14:00 | KA | | ÍA | 2:2 (1:0) | |||||
Akureyri Greifavöllurinn | |||||||||
22.08 14:00 | FH | | HK | 4:0 (2:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
26.08 17:00 | KR | | Valur | 4:5 (3:3) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 12 | |||||||||
14.08 18:00 | KR | | FH | 1:2 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
14.08 19:15 | Stjarnan | | Grótta | 1:1 (1:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
15.08 16:00 | Valur | | KA | 1:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
15.08 16:00 | ÍA | | Fylkir | 3:2 (0:1) | |||||
Akranes | |||||||||
16.08 17:00 | HK | | Fjölnir | 3:1 (0:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
16.08 19:15 | Víkingur | | Breiðablik | 2:4 (1:3) | |||||
Reykjavík |
Day 38 | |||||||||
01.08 18:00 | Brescia | | Sampdoria | 1:1 (0:1)* | |||||
Brescia | |||||||||
01.08 20:45 | Milan | | Cagliari | 3:0 (1:0)* | |||||
Milano | |||||||||
01.08 20:45 | Atalanta | | Inter | 0:2 (0:2)* | |||||
Bergamo | |||||||||
01.08 20:45 | Napoli | | Lazio | 3:1 (1:1)* | |||||
Napoli | |||||||||
01.08 20:45 | Juventus | | Roma | 1:3 (1:2)* | |||||
Torino | |||||||||
02.08 18:00 | SPAL | | Fiorentina | 1:3 (1:1)* | |||||
Ferrara | |||||||||
02.08 20:45 | Genoa | | Hellas Verona | 3:0 (3:0)* | |||||
Genova | |||||||||
02.08 20:45 | Lecce | | Parma | 3:4 (2:2)* | |||||
Lecce | |||||||||
02.08 20:45 | Bologna | | Torino | 1:1 (1:0)* | |||||
Bologna | |||||||||
02.08 20:45 | Sassuolo | | Udinese | 0:1 (0:0)* | |||||
Reggio nell'Emilia |
Day 17 | |||||||||
29.08 15:00 | Tukums 2000 | | FK Liepāja | 0:5 (0:3) | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions | |||||||||
29.08 17:00 | Jelgava | | Spartaks | 2:3 (1:1) | |||||
Jelgava | |||||||||
30.08 15:00 | METTA/LU | | Ventspils | 1:2 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
30.08 17:00 | BFC Daugava | | Valmiera | 0:2 (0:1) | |||||
Daugavpils | |||||||||
30.08 19:00 | Riga FC | | RFS | 0:2 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 16 | |||||||||
21.08 20:00 | RFS | | METTA/LU | 5:1 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
22.08 17:00 | Spartaks | | FK Liepāja | 2:2 (0:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
23.08 15:00 | Riga FC | | Tukums 2000 | 5:2 (3:0) | |||||
Rīga | |||||||||
23.08 17:00 | Ventspils | | BFC Daugava | 2:0 (1:0) | |||||
Ventspils | |||||||||
23.08 18:00 | Valmiera | | Jelgava | 2:0 (0:0) | |||||
Valmiera | |||||||||
Day 15 | |||||||||
16.08 16:00 | Ventspils | | Jelgava | 5:0 (3:0) | |||||
Ventspils | |||||||||
16.08 18:00 | Valmiera | | FK Liepāja | 1:1 (1:0) | |||||
Valmiera | |||||||||
16.08 20:00 | RFS | | BFC Daugava | 2:1 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
17.08 18:00 | Tukums 2000 | | Spartaks | 0:2 (0:2) | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions | |||||||||
26.08 18:00 | METTA/LU | | Riga FC | 0:3 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 14 | |||||||||
11.08 18:00 | METTA/LU | | Tukums 2000 | 2:0 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
11.08 18:00 | BFC Daugava | | Riga FC | 0:1 (0:1) | |||||
Daugavpils | |||||||||
12.08 18:00 | Spartaks | | Valmiera | 2:3 (2:2) | |||||
Jūrmala | |||||||||
12.08 18:00 | Jelgava | | RFS | 0:4 (0:3) | |||||
Jelgava | |||||||||
12.08 20:00 | FK Liepāja | | Ventspils | 1:1 (0:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
Day 13 | |||||||||
07.08 18:00 | METTA/LU | | BFC Daugava | 1:4 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
07.08 18:00 | Tukums 2000 | | Valmiera | 2:3 (1:1) | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions | |||||||||
07.08 20:00 | Riga FC | | Jelgava | 3:0 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
08.08 18:00 | Ventspils | | Spartaks | 1:1 (0:0) | |||||
Ventspils | |||||||||
08.08 20:00 | RFS | | FK Liepāja | 3:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 12 | |||||||||
03.08 18:00 | Jelgava | | METTA/LU | 2:2 (1:1) | |||||
Jelgava | |||||||||
03.08 18:00 | BFC Daugava | | Tukums 2000 | 1:1 (0:0) | |||||
Daugavpils | |||||||||
03.08 18:00 | Spartaks | | RFS | 1:1 (1:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
03.08 19:00 | Valmiera | | Ventspils | 3:0 (1:0) | |||||
Valmiera | |||||||||
03.08 20:00 | FK Liepāja | | Riga FC | 1:4 (1:2) | |||||
Liepāja |
Day 16 | |||||||||
20.08 18:00 | Panevėžys | | Žalgiris Kaunas | 0:1 (0:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
20.08 20:00 | Riteriai | | Žalgiris Vilnius | 2:2 (1:1) | |||||
Vilnius |
Day 15 | |||||||||
12.08 19:00 | Sūduva | | Žalgiris Vilnius | 2:0 (0:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
14.08 19:00 | Riteriai | | Žalgiris Kaunas | 0:1 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
16.08 17:00 | Banga | | Panevėžys | 3:3 (1:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
Day 14 | |||||||||
07.08 18:00 | Žalgiris Vilnius | | Banga | 1:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
07.08 20:00 | Žalgiris Kaunas | | Sūduva | 3:0 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
08.08 17:00 | Panevėžys | | Riteriai | 1:1 (0:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
Day 13 | |||||||||
01.08 17:00 | Banga | | Riteriai | 1:1 (1:1) | |||||
Gargždai | |||||||||
02.08 17:00 | Sūduva | | Panevėžys | 1:0 (1:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
02.08 19:00 | Žalgiris Vilnius | | Žalgiris Kaunas | 3:1 (1:0) | |||||
Vilnius |
Day 17 | |||||||||
05.08 19:00 | Molde | | Start | 5:0 (1:0) | |||||
Molde | |||||||||
Day 16 | |||||||||
29.08 18:00 | Haugesund | | Vålerenga | 2:1 (2:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
29.08 20:30 | Brann | | Strømsgodset | 1:1 (1:1) | |||||
Bergen | |||||||||
30.08 18:00 | Odd | | Mjøndalen | 6:1 (4:1) | |||||
Skien | |||||||||
30.08 18:00 | Rosenborg | | Stabæk | 2:2 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
30.08 18:00 | Sarpsborg 08 | | Bodø/Glimt | 0:3 (0:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
30.08 18:00 | Start | | Ålesund | 1:0 (1:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
30.08 19:00 | Sandefjord | | Kristiansund | 0:2 (0:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
30.08 20:30 | Viking | | Molde | 3:2 (0:0) | |||||
Stavanger |
Day 15 | |||||||||
22.08 15:00 | Molde | | Odd | 2:0 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
22.08 18:00 | Ålesund | | Haugesund | 1:3 (1:2) | |||||
Ålesund | |||||||||
22.08 18:00 | Bodø/Glimt | | Start | 6:0 (2:0) | |||||
Bodø | |||||||||
22.08 18:00 | Kristiansund | | Sarpsborg 08 | 4:1 (0:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
22.08 18:00 | Strømsgodset | | Viking | 0:2 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
22.08 18:00 | Vålerenga | | Sandefjord | 2:1 (0:1) | |||||
Oslo | |||||||||
22.08 20:30 | Mjøndalen | | Rosenborg | 0:2 (0:2) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
24.08 20:30 | Stabæk | | Brann | 0:2 (0:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
Day 14 | |||||||||
15.08 16:00 | Sarpsborg 08 | | Molde | 2:1 (1:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
16.08 18:00 | Brann | | Mjøndalen | 0:1 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
16.08 18:00 | Haugesund | | Strømsgodset | 2:3 (0:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
16.08 18:00 | Odd | | Kristiansund | 2:1 (2:1) | |||||
Skien | |||||||||
16.08 18:00 | Sandefjord | | Bodø/Glimt | 1:2 (0:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
16.08 18:00 | Viking | | Stabæk | 3:3 (1:2) | |||||
Stavanger | |||||||||
16.08 20:30 | Rosenborg | | Ålesund | 3:2 (3:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
17.08 20:30 | Start | | Vålerenga | 2:1 (1:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
Day 13 | |||||||||
08.08 18:00 | Vålerenga | | Bodø/Glimt | 2:2 (1:2) | |||||
Oslo | |||||||||
09.08 18:00 | Ålesund | | Viking | 2:2 (1:2) | |||||
Ålesund | |||||||||
09.08 18:00 | Kristiansund | | Start | 3:2 (1:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
09.08 18:00 | Mjøndalen | | Haugesund | 1:0 (1:0) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
09.08 18:00 | Stabæk | | Odd | 0:1 (0:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
09.08 18:00 | Strømsgodset | | Sandefjord | 3:4 (1:2) | |||||
Drammen | |||||||||
09.08 20:30 | Rosenborg | | Sarpsborg 08 | 5:1 (1:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
10.08 20:30 | Molde | | Brann | 1:2 (1:1) | |||||
Molde | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.08 18:00 | Sandefjord | | Molde | 2:1 (1:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
01.08 20:30 | Brann | | Vålerenga | 1:2 (1:1) | |||||
Bergen | |||||||||
02.08 18:00 | Bodø/Glimt | | Strømsgodset | 3:2 (2:1) | |||||
Bodø | |||||||||
02.08 18:00 | Haugesund | | Stabæk | 3:1 (2:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
02.08 18:00 | Sarpsborg 08 | | Ålesund | 4:0 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
02.08 18:00 | Start | | Mjøndalen | 3:0 (1:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
02.08 18:00 | Viking | | Kristiansund | 1:2 (1:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
02.08 20:30 | Odd | | Rosenborg | 2:1 (1:0) | |||||
Skien |
Day 2 | |||||||||
28.08 18:00 | Zagłębie | | Warta | 1:0 (0:0) | |||||
Lubin | |||||||||
28.08 20:30 | Stal | | Górnik | 0:2 (0:1) | |||||
Mielec | |||||||||
29.08 15:00 | Lechia | | Raków | 1:3 (1:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
29.08 17:30 | Wisła Kraków | | Śląsk | 1:3 (1:1) | |||||
Kraków | |||||||||
29.08 20:00 | Legia | | Jagiellonia | 1:2 (0:2) | |||||
Warszawa | |||||||||
30.08 12:30 | Piast | | Pogoń | 0:1 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
30.08 15:00 | Podbeskidzie | | Cracovia | 2:2 (1:1) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
30.08 17:30 | Lech | | Wisła Płock | 2:2 (0:1) | |||||
Poznań | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.08 18:00 | Zagłębie | | Lech | 2:1 (0:1) | |||||
Lubin | |||||||||
22.08 15:00 | Cracovia | | Pogoń | 2:1 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
22.08 17:30 | Śląsk | | Piast | 2:0 (1:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
22.08 20:00 | Raków | | Legia | 1:2 (0:1) | |||||
Bełchatów | |||||||||
23.08 12:30 | Wisła Płock | | Stal | 1:1 (0:0) | |||||
Płock | |||||||||
23.08 15:00 | Warta | | Lechia | 0:1 (0:0) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
23.08 17:30 | Górnik | | Podbeskidzie | 4:2 (3:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
24.08 18:00 | Jagiellonia | | Wisła Kraków | 1:1 (1:1) | |||||
Białystok |
Day 6 | |||||||||
28.08 17:00 | Inđija | | Javor | 3:2 (1:0) | |||||
Inđija | |||||||||
28.08 19:00 | Metalac | | Čukarički | 0:0 | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
29.08 17:00 | Rad | | Napredak | 3:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
29.08 19:30 | Bačka | | Voždovac | 2:1 (2:1) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
29.08 19:30 | Novi Pazar | | Radnik | 0:0 | |||||
Novi Pazar | |||||||||
29.08 19:30 | Radnički | | Proleter | 3:0 | |||||
Niŝ | |||||||||
29.08 19:30 | FK Zlatibor | | Mladost | 1:0 (0:0) | |||||
Zlatibor | |||||||||
30.08 18:45 | Vojvodina | | Partizan | 3:2 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
30.08 20:00 | FK Mačva | | Spartak | 0:4 (0:3) | |||||
Šabac | |||||||||
30.08 21:00 | Crvena Zvezda | | TSC | 5:0 (3:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.08 18:00 | Proleter | | Crvena Zvezda | 0:1 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
21.08 19:00 | TSC | | Metalac | 2:3 (0:1) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
22.08 19:00 | Čukarički | | Bačka | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
22.08 19:00 | Javor | | Radnik | 2:1 (2:1) | |||||
Ivanjica | |||||||||
22.08 19:00 | Spartak | | Radnički | 2:0 (2:0) | |||||
Subotica | |||||||||
22.08 19:30 | Partizan | | Inđija | 5:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
23.08 17:30 | Napredak | | Vojvodina | 0:1 (0:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
23.08 19:00 | FK Mačva | | Novi Pazar | 1:1 (1:0) | |||||
Šabac | |||||||||
23.08 19:00 | Mladost | | Rad | 1:0 (0:0) | |||||
Lučani | |||||||||
23.08 19:00 | Voždovac | | FK Zlatibor | 1:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 4 | |||||||||
14.08 19:00 | Crvena Zvezda | | Spartak | 3:2 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
15.08 17:00 | Inđija | | Napredak | 1:0 (1:0) | |||||
Inđija | |||||||||
15.08 19:00 | Novi Pazar | | Javor | 2:3 (2:2) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
15.08 19:00 | Radnički | | FK Mačva | 1:0 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
15.08 19:00 | Radnik | | Partizan | 0:2 (0:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
15.08 19:00 | FK Zlatibor | | Čukarički | 1:5 (1:2) | |||||
Zlatibor | |||||||||
16.08 18:00 | Bačka | | TSC | 1:1 (0:1) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
16.08 20:00 | Metalac | | Proleter | 1:1 (0:1) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
16.08 20:00 | Rad | | Voždovac | 1:3 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
16.08 20:00 | Vojvodina | | Mladost | 3:0 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
Day 3 | |||||||||
09.08 18:30 | FK Mačva | | Crvena Zvezda | 0:3 (0:1) | |||||
Šabac | |||||||||
09.08 19:00 | Mladost | | Inđija | 2:0 (2:0) | |||||
Lučani | |||||||||
09.08 19:00 | Napredak | | Radnik | 2:1 (0:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
09.08 19:00 | Radnički | | Novi Pazar | 2:1 (2:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
09.08 19:00 | Spartak | | Metalac | 4:1 (0:1) | |||||
Subotica | |||||||||
09.08 19:00 | TSC | | FK Zlatibor | 5:1 (2:0) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
09.08 20:30 | Čukarički | | Rad | 3:0 (3:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
09.08 20:30 | Voždovac | | Vojvodina | 1:3 (0:3) | |||||
Belgrade | |||||||||
09.08 20:30 | Partizan | | Javor | 4:0 (3:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
09.08 20:30 | Proleter | | Bačka | 1:1 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
Day 2 | |||||||||
05.08 17:00 | Inđija | | Voždovac | 0:1 (0:1) | |||||
Inđija | |||||||||
05.08 17:00 | Novi Pazar | | Partizan | 3:2 (1:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
05.08 19:00 | Bačka | | Spartak | 1:3 (1:2) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
05.08 19:00 | Javor | | Napredak | 3:0 (1:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
05.08 19:00 | Metalac | | FK Mačva | 2:1 (2:1) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
05.08 19:00 | Rad | | TSC | 1:3 (1:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
05.08 19:00 | Radnik | | Mladost | 2:3 (1:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
05.08 19:00 | Crvena Zvezda | | Radnički | 3:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
05.08 19:00 | FK Zlatibor | | Proleter | 0:2 (0:2) | |||||
Zlatibor | |||||||||
05.08 21:00 | Vojvodina | | Čukarički | 2:2 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 17:30 | Napredak | | Partizan | 1:3 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
01.08 19:30 | Čukarički | | Inđija | 3:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
01.08 19:30 | FK Mačva | | Bačka | 1:0 (0:0) | |||||
Šabac | |||||||||
01.08 19:30 | Voždovac | | Radnik | 1:3 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
01.08 19:30 | Proleter | | Rad | 2:0 (2:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
01.08 19:30 | Radnički | | Metalac | 3:0 (2:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
01.08 19:30 | Crvena Zvezda | | Novi Pazar | 3:0 (2:0) | |||||
Belgrade |
Day 2 | |||||||||
29.08 17:00 | NK Bravo | | Gorica | 4:1 (1:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
29.08 21:00 | Aluminij | | Celje | 0:0 | |||||
Kidričevo | |||||||||
30.08 16:00 | Mura | | Tabor | 3:0 (1:0) | |||||
Murska Sobota | |||||||||
30.08 18:00 | Koper | | Olimpija | 1:1 (1:1) | |||||
Koper | |||||||||
30.08 20:15 | Domžale | | Maribor | 1:1 (0:1) | |||||
Domžale | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.08 17:00 | Tabor | | Koper | 1:0 (1:0) | |||||
Sežana | |||||||||
22.08 19:00 | Domžale | | NK Bravo | 1:2 (1:1) | |||||
Domžale | |||||||||
22.08 20:45 | Celje | | Mura | 0:2 (0:1) | |||||
Celje | |||||||||
23.08 | Maribor | | Aluminij | 3:0 | |||||
Maribor |
Day 2 | |||||||||
28.08 21:00 | Lyon | | Dijon | 4:1 (3:1) | |||||
Lyon | |||||||||
29.08 17:00 | Rennes | | Montpellier | 2:1 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
29.08 21:00 | Strasbourg | | Nice | 0:2 (0:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
30.08 13:00 | Reims | | Lille | 0:1 (0:1) | |||||
Reims | |||||||||
30.08 15:00 | Angers | | Bordeaux | 0:2 (0:2) | |||||
Angers | |||||||||
30.08 15:00 | Metz | | Monaco | 0:1 (0:1) | |||||
Metz | |||||||||
30.08 15:00 | Nantes | | Nîmes | 2:1 (2:0) | |||||
Nantes | |||||||||
30.08 15:00 | Saint-Étienne | | Lorient | 2:0 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
30.08 21:00 | Brest | | Marseille | 2:3 (1:2) | |||||
Brest | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.08 19:00 | Bordeaux | | Nantes | 0:0 | |||||
Bordeaux | |||||||||
22.08 17:00 | Dijon | | Angers | 0:1 (0:1) | |||||
Dijon | |||||||||
22.08 21:00 | Lille | | Rennes | 1:1 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
23.08 13:00 | Monaco | | Reims | 2:2 (1:2) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
23.08 15:00 | Lorient | | Strasbourg | 3:1 (0:1) | |||||
Lorient | |||||||||
23.08 15:00 | Nîmes | | Brest | 4:0 (2:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
23.08 17:00 | Nice | | Lens | 2:1 (1:1) | |||||
Nice |
Day 3 | |||||||||
28.08 20:00 | Gorica | | Šibenik | 3:2 (1:0) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
29.08 17:55 | Rijeka | | Istra 1961 | 2:1 (1:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
29.08 20:05 | Hajduk | | Slaven | 2:2 (0:1) | |||||
Split | |||||||||
30.08 17:55 | Varaždin | | Lokomotiva | 1:1 (1:0) | |||||
Varaždin | |||||||||
30.08 20:05 | Dinamo | | Osijek | 4:1 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 2 | |||||||||
21.08 17:55 | Lokomotiva | | Rijeka | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
21.08 20:05 | Istra 1961 | | Dinamo | 0:1 (0:0) | |||||
Pula | |||||||||
22.08 17:55 | Slaven | | Gorica | 1:2 (1:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
22.08 20:05 | Šibenik | | Varaždin | 0:1 (0:0) | |||||
Šibenik | |||||||||
23.08 17:55 | Osijek | | Hajduk | 1:2 (1:2) | |||||
Osijek | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.08 20:00 | Varaždin | | Gorica | 1:5 (0:1) | |||||
Varaždin | |||||||||
15.08 17:55 | Rijeka | | Šibenik | 2:1 (0:1) | |||||
Rijeka | |||||||||
15.08 20:05 | Osijek | | Slaven | 0:0 | |||||
Osijek | |||||||||
16.08 17:55 | Hajduk | | Istra 1961 | 2:0 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
16.08 20:05 | Dinamo | | Lokomotiva | 6:0 (2:0) | |||||
Zagreb |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
05.08 20:00 | Istra 1961 | | Orijent | 0:1 (0:0) | 3:0 (1:0) | 3:1 | |||
Pula | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.08 20:00 | Orijent | | Istra 1961 | 0:3 (0:1) | |||||
Rijeka |
Day 3 | |||||||||
29.08 20:00 | Dečić | | Jezero | 0:0 | |||||
Tuzi | |||||||||
29.08 20:00 | Podgorica | | Budućnost | 4:0 (3:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
29.08 20:00 | Titograd | | Petrovac | 2:2 (1:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 2 | |||||||||
22.08 17:30 | Jezero | | Zeta | 1:1 (0:1) | |||||
Plav | |||||||||
23.08 18:30 | Budućnost | | Sutjeska | 1:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
23.08 18:30 | Iskra | | Dečić | 0:0 | |||||
Danilovgrad | |||||||||
23.08 18:30 | Petrovac | | Podgorica | 0:1 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
23.08 18:30 | Rudar | | Titograd | 3:1 (1:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.08 20:00 | Dečić | | Budućnost | 2:0 (1:0) | |||||
Tuzi | |||||||||
15.08 17:30 | Jezero | | Rudar | 1:0 (1:0) | |||||
Plav | |||||||||
15.08 20:00 | Podgorica | | Titograd | 2:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
15.08 20:00 | Sutjeska | | Petrovac | 3:3 (0:2) | |||||
Nikšić | |||||||||
15.08 20:00 | Zeta | | Iskra | 0:1 (0:0) | |||||
Golubovci |
Day 2 | |||||||||
28.08 18:00 | Baník | | Dynamo | 2:2 (1:2) | |||||
Ostrava | |||||||||
29.08 17:00 | Slovácko | | Jablonec | 1:1 (0:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
29.08 17:00 | Mladá Boleslav | | Fastav | 1:3 (1:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
29.08 17:00 | Opava | | Karviná | 1:2 (0:0) | |||||
Opava | |||||||||
29.08 19:30 | Slavia | | Příbram | 3:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
30.08 16:30 | Zbrojovka | | Bohemians 1905 | 0:0 | |||||
Brno | |||||||||
30.08 16:30 | Pardubice | | Teplice | 2:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
30.08 16:30 | Slovan | | Viktoria | 4:1 (3:1) | |||||
Liberec | |||||||||
30.08 19:00 | Sparta | | Sigma | 3:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.08 18:00 | Viktoria | | Opava | 3:1 (1:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
22.08 17:00 | Fastav | | Slovácko | 1:2 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
22.08 17:00 | Příbram | | Teplice | 1:3 (0:1) | |||||
Příbram | |||||||||
22.08 17:00 | Sigma | | Slovan | 1:0 (1:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
22.08 19:30 | Zbrojovka | | Sparta | 1:4 (0:4) | |||||
Brno | |||||||||
23.08 16:30 | Dynamo | | Slavia | 0:6 (0:3) | |||||
České Budějovice | |||||||||
23.08 16:30 | Jablonec | | Pardubice | 1:0 (0:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
23.08 16:30 | Karviná | | Baník | 0:0 | |||||
Karviná | |||||||||
23.08 18:30 | Bohemians 1905 | | Mladá Boleslav | 4:0 (2:0) | |||||
Praha |
Day 18 | |||||||||
29.08 15:00 | Östersunds | | Falkenbergs | 2:1 (2:0) | |||||
Östersund | |||||||||
29.08 15:00 | Varbergs | | Sirius | 2:0 (0:0) | |||||
Varberg | |||||||||
30.08 14:30 | AIK | | Häcken | 0:1 (0:0) | |||||
Solna | |||||||||
30.08 14:30 | Helsingborgs | | Djurgårdens | 3:1 (0:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
30.08 14:30 | Mjällby | | Göteborg | 1:1 (0:1) | |||||
Hällevik | |||||||||
30.08 17:30 | Malmö | | Elfsborg | 1:1 (1:1) | |||||
Malmö | |||||||||
30.08 17:30 | Örebro | | Norrköping | 4:3 (2:2) | |||||
Örebro | |||||||||
30.08 17:30 | Hammarby | | Kalmar | 3:3 (1:2) | |||||
Stockholm | |||||||||
Day 17 | |||||||||
22.08 15:00 | Djurgårdens | | Göteborg | 2:2 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
22.08 15:00 | Sirius | | Hammarby | 3:1 (0:1) | |||||
Uppsala | |||||||||
23.08 14:30 | Elfsborg | | Östersunds | 0:1 (0:0) | |||||
Borås | |||||||||
23.08 14:30 | Malmö | | Falkenbergs | 2:1 (1:0) | |||||
Malmö | |||||||||
23.08 17:30 | AIK | | Helsingborgs | 2:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
23.08 17:30 | Varbergs | | Örebro | 2:1 (0:1) | |||||
Varberg | |||||||||
24.08 19:00 | Norrköping | | Häcken | 0:1 (0:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
24.08 19:00 | Kalmar | | Mjällby | 1:4 (1:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
Day 16 | |||||||||
15.08 15:00 | Örebro | | Djurgårdens | 0:3 (0:1) | |||||
Örebro | |||||||||
16.08 14:30 | Falkenbergs | | AIK | 1:1 (1:1) | |||||
Falkenberg | |||||||||
16.08 14:30 | Hammarby | | Elfsborg | 2:2 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
16.08 17:30 | Mjällby | | Malmö | 2:2 (1:0) | |||||
Hällevik | |||||||||
17.08 19:00 | Häcken | | Varbergs | 2:1 (1:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
17.08 19:00 | Helsingborgs | | Sirius | 1:2 (1:1) | |||||
Helsingborg | |||||||||
17.08 19:00 | Göteborg | | Norrköping | 1:3 (0:2) | |||||
Göteborg | |||||||||
17.08 19:00 | Östersunds | | Kalmar | 2:0 (1:0) | |||||
Östersund |
Day 15 | |||||||||
12.08 19:00 | Djurgårdens | | Mjällby | 2:1 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
12.08 19:00 | Malmö | | Örebro | 2:1 (1:1) | |||||
Malmö | |||||||||
13.08 19:00 | AIK | | Östersunds | 0:1 (0:1) | |||||
Solna | |||||||||
13.08 19:00 | Elfsborg | | Falkenbergs | 4:2 (4:0) | |||||
Borås | |||||||||
13.08 19:00 | Norrköping | | Hammarby | 1:2 (0:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
13.08 19:00 | Sirius | | Helsingborgs | 3:1 (2:0) | |||||
Uppsala | |||||||||
13.08 19:00 | Kalmar | | Göteborg | 1:1 (1:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
13.08 19:30 | Varbergs | | Häcken | 1:3 (1:2) | |||||
Varberg | |||||||||
Day 14 | |||||||||
09.08 14:30 | Häcken | | Kalmar | 0:2 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
09.08 14:30 | Falkenbergs | | Malmö | 0:1 (0:1) | |||||
Falkenberg | |||||||||
09.08 14:30 | Örebro | | Göteborg | 1:1 (0:0) | |||||
Örebro | |||||||||
09.08 17:30 | Djurgårdens | | Hammarby | 1:2 (0:2) | |||||
Stockholm | |||||||||
09.08 17:30 | Mjällby | | AIK | 3:1 (2:1) | |||||
Hällevik | |||||||||
09.08 17:30 | Östersunds | | Elfsborg | 0:1 (0:0) | |||||
Östersund | |||||||||
10.08 19:00 | Helsingborgs | | Norrköping | 3:2 (2:1) | |||||
Helsingborg | |||||||||
10.08 19:00 | Sirius | | Varbergs | 3:3 (2:1) | |||||
Uppsala | |||||||||
Day 13 | |||||||||
05.08 19:00 | Hammarby | | Falkenbergs | 1:1 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
05.08 19:00 | Malmö | | Helsingborgs | 4:1 (2:1) | |||||
Malmö | |||||||||
05.08 19:00 | Varbergs | | Djurgårdens | 1:2 (0:2) | |||||
Varberg | |||||||||
06.08 19:00 | AIK | | Elfsborg | 1:2 (0:2) | |||||
Solna | |||||||||
06.08 19:00 | Häcken | | Norrköping | 2:1 (1:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
06.08 19:00 | Göteborg | | Östersunds | 2:2 (1:2) | |||||
Göteborg | |||||||||
06.08 19:00 | Kalmar | | Örebro | 0:3 (0:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
06.08 19:00 | Mjällby | | Sirius | 1:1 (0:1) | |||||
Hällevik | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.08 15:00 | Djurgårdens | | Häcken | 3:1 (2:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
01.08 15:00 | Örebro | | Falkenbergs | 1:2 (0:0) | |||||
Örebro | |||||||||
02.08 14:30 | Helsingborgs | | Hammarby | 1:1 (1:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
02.08 17:30 | Göteborg | | Malmö | 0:3 (0:2) | |||||
Göteborg | |||||||||
02.08 17:30 | Varbergs | | Östersunds | 1:1 (0:0) | |||||
Varberg | |||||||||
02.08 18:00 | Kalmar | | AIK | 0:0 | |||||
Kalmar | |||||||||
03.08 19:00 | Elfsborg | | Sirius | 3:3 (1:3) | |||||
Borås | |||||||||
03.08 19:00 | Norrköping | | Mjällby | 1:1 (0:0) | |||||
Norrköping |
Day 6 | |||||||||
29.08 15:00 | Kilmarnock | | Dundee United | 4:0 (2:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
29.08 15:00 | Livingston | | Ross County | 1:0 (0:0) | |||||
Livingston | |||||||||
29.08 15:00 | St. Johnstone | | St. Mirren | 1:0 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
29.08 17:30 | Hamilton Academical | | Rangers | 0:2 (0:2) | |||||
Hamilton | |||||||||
30.08 15:00 | Celtic | | Motherwell | 3:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
30.08 16:30 | Hibernian | | Aberdeen | 0:1 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 5 | |||||||||
22.08 15:00 | Motherwell | | Hamilton Academical | 0:1 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
22.08 15:00 | Rangers | | Kilmarnock | 2:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
22.08 15:00 | St. Mirren | | Ross County | 1:1 (1:0) | |||||
Paisley | |||||||||
22.08 17:30 | Dundee United | | Celtic | 0:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
23.08 15:00 | Aberdeen | | Livingston | 2:1 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
23.08 16:30 | St. Johnstone | | Hibernian | 0:1 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 4 | |||||||||
15.08 15:00 | Hamilton Academical | | St. Mirren | 0:1 (0:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
15.08 15:00 | Kilmarnock | | St. Johnstone | 1:2 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15.08 15:00 | Ross County | | Dundee United | 1:2 (1:1) | |||||
Dingwall | |||||||||
15.08 17:30 | Hibernian | | Motherwell | 0:0 | |||||
Edinburgh | |||||||||
16.08 16:30 | Livingston | | Rangers | 0:0 | |||||
Livingston | |||||||||
Day 3 | |||||||||
11.08 18:00 | Dundee United | | Hibernian | 0:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
12.08 19:45 | Motherwell | | Livingston | 2:2 (2:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
12.08 19:45 | Rangers | | St. Johnstone | 3:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
12.08 19:45 | Ross County | | Kilmarnock | 2:2 (1:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
Day 2 | |||||||||
08.08 15:00 | Hamilton Academical | | Ross County | 0:1 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
08.08 15:00 | Livingston | | Hibernian | 1:4 (0:3) | |||||
Livingston | |||||||||
08.08 15:00 | Motherwell | | Dundee United | 0:1 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
09.08 15:00 | Rangers | | St. Mirren | 3:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
09.08 16:30 | Kilmarnock | | Celtic | 1:1 (1:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
20.08 19:30 | St. Johnstone | | Aberdeen | 0:1 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 12:30 | Aberdeen | | Rangers | 0:1 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
01.08 15:00 | Dundee United | | St. Johnstone | 1:1 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
01.08 15:00 | Hibernian | | Kilmarnock | 2:1 (2:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
01.08 15:00 | St. Mirren | | Livingston | 1:0 (1:0) | |||||
Paisley | |||||||||
02.08 16:30 | Celtic | | Hamilton Academical | 5:1 (2:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
03.08 19:45 | Ross County | | Motherwell | 1:0 (1:0) | |||||
Dingwall |
Day 18 | |||||||||
21.08 19:30 | Levadia | | Trans | 3:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
22.08 16:00 | Nõmme Kalju | | Tulevik | 1:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
22.08 18:30 | Kalev | | Tammeka | 0:2 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
22.08 19:00 | Kuressaare | | Paide | 0:4 (0:0) | |||||
Kuressaare | |||||||||
23.08 18:30 | Legion | | Flora | 1:3 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 17 | |||||||||
14.08 19:00 | Kuressaare | | Levadia | 2:2 (1:0) | |||||
Kuressaare | |||||||||
14.08 19:30 | Tammeka | | Flora | 1:3 (1:1) | |||||
Tartu | |||||||||
15.08 16:00 | Legion | | Nõmme Kalju | 0:6 (0:5) | |||||
Tallinn | |||||||||
15.08 19:00 | Tulevik | | Paide | 1:3 (0:3) | |||||
Viljandi | |||||||||
16.08 19:00 | Trans | | Kalev | 1:0 (1:0) | |||||
Narva | |||||||||
Day 16 | |||||||||
07.08 19:30 | Flora | | Kuressaare | 3:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
08.08 16:00 | Tulevik | | Legion | 0:2 (0:2) | |||||
Viljandi | |||||||||
09.08 13:00 | Paide | | Kalev | 4:0 (3:0) | |||||
Paide | |||||||||
09.08 16:00 | Nõmme Kalju | | Trans | 3:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
09.08 19:00 | Tammeka | | Levadia | 1:1 (0:1) | |||||
Tartu | |||||||||
Day 15 | |||||||||
01.08 16:00 | Legion | | Paide | 0:3 (0:3) | |||||
Tallinn | |||||||||
01.08 19:00 | Trans | | Kuressaare | 1:0 (0:0) | |||||
Narva | |||||||||
02.08 19:00 | Levadia | | Tulevik | 5:1 (3:0) | |||||
Tallinn |
Day 11 | |||||||||
26.08 19:00 | São Paulo | | Atlético Paranaense | 1:0 (0:0)* | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 6 | |||||||||
29.08 17:00 | Botafogo | | Internacional | 0:2 (0:2)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
29.08 19:00 | Fluminense | | Vasco da Gama | 2:1 (1:0)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
29.08 19:00 | Bahia | | Palmeiras | 1:1 (0:0)* | |||||
Salvador | |||||||||
29.08 21:00 | Fortaleza | | Bragantino | 3:0 (1:0)* | |||||
Fortaleza | |||||||||
30.08 11:00 | São Paulo | | Corinthians | 2:1 (1:1)* | |||||
São Paulo | |||||||||
30.08 16:00 | Santos | | Flamengo | 0:1 (0:1)* | |||||
Santos | |||||||||
30.08 16:00 | Coritiba | | Sport | 1:0 (0:0)* | |||||
Curitiba | |||||||||
30.08 18:00 | Atlético | | Ceará | 0:2 (0:0)* | |||||
Goiânia | |||||||||
Day 5 | |||||||||
22.08 16:00 | Atlético Paranaense | | Fluminense | 0:1 (0:1)* | |||||
Curitiba | |||||||||
22.08 19:00 | Internacional | | Atlético Mineiro | 1:0 (1:0)* | |||||
Porto Alegre | |||||||||
22.08 21:00 | Goiás | | Atlético | 2:0 (1:0)* | |||||
Goiânia | |||||||||
23.08 11:00 | Flamengo | | Botafogo | 1:1 (0:0)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
23.08 16:00 | Vasco da Gama | | Grêmio | 0:0* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
23.08 16:00 | Palmeiras | | Santos | 2:1 (1:0)* | |||||
São Paulo | |||||||||
23.08 16:00 | Bragantino | | Coritiba | 1:2 (1:1)* | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
23.08 19:00 | Sport | | São Paulo | 0:1 (0:1)* | |||||
Recife | |||||||||
23.08 20:00 | Ceará | | Bahia | 2:0 (1:0)* | |||||
Fortaleza | |||||||||
26.08 21:30 | Corinthians | | Fortaleza | 1:1 (0:0)* | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 4 | |||||||||
19.08 19:15 | Flamengo | | Grêmio | 1:1 (0:1)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19.08 19:15 | Bragantino | | Fluminense | 2:1 (1:1)* | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
19.08 19:30 | Atlético Paranaense | | Palmeiras | 0:1 (0:0)* | |||||
Curitiba | |||||||||
19.08 20:30 | Internacional | | Atlético | 3:0 (0:0)* | |||||
Porto Alegre | |||||||||
19.08 20:30 | Goiás | | Fortaleza | 1:3 (0:1)* | |||||
Goiânia | |||||||||
19.08 21:30 | Botafogo | | Atlético Mineiro | 2:1 (1:0)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19.08 21:30 | Corinthians | | Coritiba | 3:1 (1:1)* | |||||
São Paulo | |||||||||
20.08 19:15 | Sport | | Santos | 0:1 (0:0)* | |||||
Recife | |||||||||
20.08 20:00 | São Paulo | | Bahia | 1:1 (0:1)* | |||||
São Paulo | |||||||||
20.08 20:00 | Ceará | | Vasco da Gama | 0:3 (0:0)* | |||||
Fortaleza | |||||||||
Day 3 | |||||||||
15.08 19:00 | Grêmio | | Corinthians | 0:0* | |||||
Porto Alegre | |||||||||
15.08 19:30 | Coritiba | | Flamengo | 0:1 (0:1)* | |||||
Curitiba | |||||||||
15.08 21:30 | Palmeiras | | Goiás | 1:1 (1:1)* | |||||
São Paulo | |||||||||
16.08 11:00 | Atlético Mineiro | | Ceará | 2:0 (0:0)* | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16.08 16:00 | Vasco da Gama | | São Paulo | 2:1 (0:0)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16.08 16:00 | Bahia | | Bragantino | 2:1 (1:0)* | |||||
Salvador | |||||||||
16.08 18:00 | Fluminense | | Internacional | 2:1 (1:1)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16.08 19:00 | Atlético | | Sport | 1:1 (1:0)* | |||||
Goiânia | |||||||||
16.08 19:30 | Fortaleza | | Botafogo | 0:0* | |||||
Fortaleza | |||||||||
16.08 19:45 | Santos | | Atlético Paranaense | 3:1 (2:0)* | |||||
Santos | |||||||||
Day 2 | |||||||||
12.08 19:15 | Bragantino | | Botafogo | 1:1 (1:0)* | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
12.08 19:15 | Atlético Mineiro | | Corinthians | 3:2 (0:2)* | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
12.08 19:15 | Atlético Paranaense | | Goiás | 2:1 (1:1)* | |||||
Curitiba | |||||||||
12.08 20:30 | Bahia | | Coritiba | 1:0 (1:0)* | |||||
Salvador | |||||||||
12.08 20:30 | Atlético | | Flamengo | 3:0 (2:0)* | |||||
Goiânia | |||||||||
12.08 21:30 | Fluminense | | Palmeiras | 1:1 (1:1)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
12.08 21:30 | Ceará | | Grêmio | 1:1 (1:0)* | |||||
Fortaleza | |||||||||
13.08 19:15 | São Paulo | | Fortaleza | 1:0 (1:0)* | |||||
São Paulo | |||||||||
13.08 19:30 | Internacional | | Santos | 2:0 (0:0)* | |||||
Porto Alegre | |||||||||
13.08 20:00 | Vasco da Gama | | Sport | 2:0 (2:0)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.08 19:00 | Fortaleza | | Atlético Paranaense | 0:2 (0:2)* | |||||
Fortaleza | |||||||||
08.08 19:30 | Coritiba | | Internacional | 0:1 (0:0)* | |||||
Curitiba | |||||||||
08.08 21:00 | Sport | | Ceará | 3:2 (3:1)* | |||||
Recife | |||||||||
09.08 16:00 | Flamengo | | Atlético Mineiro | 0:1 (0:1)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
09.08 16:00 | Santos | | Bragantino | 1:1 (0:0)* | |||||
Santos | |||||||||
09.08 19:00 | Grêmio | | Fluminense | 1:0 (1:0)* | |||||
Porto Alegre |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.08 16:00 | Afogados (Afogados da Ingazeira) | | Ponte Preta (Campinas) | 0:2 (0:1) | 0:3 (0:1) | 0:5 | |||
Afogados da Ingazeira | |||||||||
25.08 19:00 | Atlético Mineiro (Belo Horizonte) | | Ferroviária (Araraquara) | 1:0 (0:0)* | 0:0 | 1:0 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
25.08 21:30 | Fluminense (Rio de Janeiro) | | Figueirense (Florianópolis) | 3:0 (1:0)* | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
26.08 16:00 | CRB (Maceió) | | Cruzeiro (Belo Horizonte) | 1:1 (0:1)* | 2:0 (1:0) | 3:1 | |||
Maceió | |||||||||
26.08 16:00 | América (Natal) | | Juventude (Caxias do Sul) | 1:1 (0:1), pen. 3:5* | 1:1 (1:0) | 2:2 | |||
Natal | |||||||||
26.08 19:00 | Paraná (Curitiba) | | Botafogo (Rio de Janeiro) | 1:2 (0:0)* | 0:1 (0:1) | 1:3 | |||
Curitiba | |||||||||
26.08 21:30 | Goiás (Goiânia) | | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | 1:2 (1:1), pen. 2:3* | 1:0 (1:0) | 2:2 | |||
Goiânia | |||||||||
26.08 21:30 | Vilhena (Vilhena) | | Ceará (Fortaleza) | 3:4 (2:1)* | 0:1 (0:1) | 3:5 | |||
Salvador | |||||||||
27.08 19:00 | Brusque (Brusque) | | Brasil (Pelotas) | 1:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
Brusque | |||||||||
27.08 21:30 | São José (Porto Alegre) | | Atlético Goianiense (Goiânia) | 1:0 (1:0)* | 0:2 (0:2) | 1:2 | |||
Porto Alegre |
12.08 20:30 | Dallas | | Nashville | 0:1 (0:0) | |||||
Frisco | |||||||||
17.08 00:07 | Dallas | | Nashville | 0:0 | |||||
Frisco | |||||||||
18.08 20:00 | Toronto | | Vancouver Whitecaps | 3:0 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
20.08 19:00 | New York Red Bulls | | New York City | 1:0 (0:0) | |||||
Harrison | |||||||||
20.08 19:30 | Columbus Crew | | Chicago Fire | 3:0 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
20.08 19:30 | New England Revolution | | Philadelphia Union | 0:0 | |||||
Foxborough | |||||||||
21.08 19:30 | Cincinnati | | DC United | 0:0 | |||||
Cincinnati | |||||||||
21.08 19:30 | Minnesota United | | Sporting Kansas City | 1:2 (1:1) | |||||
Saint Paul | |||||||||
21.08 20:00 | Houston Dynamo | | Dallas | 0:0 | |||||
Houston | |||||||||
21.08 20:00 | Toronto | | Vancouver Whitecaps | 1:0 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
22.08 18:00 | Los Angeles | | Los Angeles Galaxy | 0:2 (0:1) | |||||
Los Angeles | |||||||||
22.08 19:00 | Atlanta United | | Nashville | 2:0 (1:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
22.08 20:00 | Inter Miami | | Orlando City | 3:2 (2:1) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
22.08 21:00 | Colorado Rapids | | Real Salt Lake | 1:4 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
23.08 22:00 | Portland Timbers | | Seattle Sounders | 0:3 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
24.08 19:00 | New York City | | Columbus Crew | 1:0 (0:0) | |||||
New York | |||||||||
25.08 19:00 | DC United | | New England Revolution | 1:2 (0:2) | |||||
Washington | |||||||||
25.08 19:30 | Chicago Fire | | Cincinnati | 3:0 (2:0) | |||||
Chicago | |||||||||
25.08 19:30 | Philadelphia Union | | New York Red Bulls | 1:0 (1:0) | |||||
Chester | |||||||||
25.08 20:00 | Montreal Impact | | Vancouver Whitecaps | 2:0 (2:0) | |||||
Montréal | |||||||||
25.08 20:30 | Sporting Kansas City | | Houston Dynamo | 2:5 (1:2) | |||||
Kansas City | |||||||||
26.08 19:30 | Orlando City | | Nashville | 3:1 (1:1) | |||||
Orlando | |||||||||
28.08 20:00 | Montreal Impact | | Toronto | 0:1 (0:0) | |||||
Montréal | |||||||||
29.08 15:30 | Atlanta United | | Orlando City | 1:3 (0:2) | |||||
Atlanta | |||||||||
29.08 19:30 | Cincinnati | | Columbus Crew | 0:0 | |||||
Cincinnati | |||||||||
29.08 19:30 | New York City | | Chicago Fire | 3:1 (1:1) | |||||
New York | |||||||||
29.08 19:30 | Philadelphia Union | | DC United | 4:1 (3:0) | |||||
Chester | |||||||||
29.08 20:00 | New England Revolution | | New York Red Bulls | 1:1 (1:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
29.08 20:30 | Dallas | | Minnesota United | 3:1 (2:0) | |||||
Frisco | |||||||||
29.08 21:00 | Colorado Rapids | | Sporting Kansas City | 1:1 (0:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
29.08 22:30 | Los Angeles Galaxy | | San Jose Earthquakes | 3:2 (1:1) | |||||
Carson | |||||||||
29.08 22:30 | Portland Timbers | | Real Salt Lake | 4:4 (2:1) | |||||
Portland | |||||||||
30.08 20:30 | Nashville | | Inter Miami | 1:0 (0:0) | |||||
Nashville | |||||||||
30.08 22:00 | Seattle Sounders | | Los Angeles | 3:1 (1:0) | |||||
Seattle |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 21 | 12 | 3 | 6 | 38-25 | 39 | ||
2. | Seattle Sounders | 22 | 11 | 6 | 5 | 44-23 | 39 | ||
3. | Portland Timbers | 23 | 11 | 6 | 6 | 46-35 | 39 | ||
4. | Minnesota United | 21 | 9 | 7 | 5 | 36-26 | 34 | ||
5. | Dallas | 22 | 9 | 7 | 6 | 28-24 | 34 | ||
6. | Los Angeles | 22 | 9 | 5 | 8 | 47-39 | 32 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 23 | 8 | 6 | 9 | 35-51 | 30 | ||
8. | Colorado Rapids | 18 | 8 | 4 | 6 | 32-28 | 28 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 23 | 9 | 0 | 14 | 27-44 | 27 | ||
10. | Los Angeles Galaxy | 22 | 6 | 4 | 12 | 27-46 | 22 |
Day 8 | |||||||||
29.08 18:00 | Guangzhou R&F | | Shenzhen | 0:2 (0:1) | |||||
Dalian | |||||||||
29.08 20:00 | Shandong Luneng Taishan | | Dalian Professional | 0:1 (0:0) | |||||
Dalian | |||||||||
30.08 18:00 | Jiangsu Suning | | Henan Jianye | 5:2 (3:2) | |||||
Dalian | |||||||||
30.08 20:00 | Shanghai Greenland Shenhua | | Guangzhou Evergrande Taobao | 1:4 (1:1) | |||||
Dalian | |||||||||
Day 7 | |||||||||
24.08 20:00 | Jiangsu Suning | | Shenzhen | 1:1 (1:0) | |||||
Dalian Dalian Pro Youth Training Base | |||||||||
25.08 18:00 | Guangzhou R&F | | Shandong Luneng Taishan | 1:5 (0:4) | |||||
Dalian Dalian Pro Youth Training Base | |||||||||
25.08 20:00 | Dalian Professional | | Guangzhou Evergrande Taobao | 2:2 (2:0) | |||||
Dalian | |||||||||
26.08 15:30 | Henan Jianye | | Shanghai Greenland Shenhua | 0:0 | |||||
Dalian | |||||||||
Day 6 | |||||||||
19.08 18:00 | Shandong Luneng Taishan | | Henan Jianye | 2:1 (1:1) | |||||
Dalian | |||||||||
19.08 20:00 | Shanghai Greenland Shenhua | | Guangzhou R&F | 2:3 (1:3) | |||||
Dalian | |||||||||
20.08 18:00 | Guangzhou Evergrande Taobao | | Jiangsu Suning | 2:1 (1:0) | |||||
Dalian | |||||||||
20.08 20:00 | Shenzhen | | Dalian Professional | 3:2 (2:0) | |||||
Dalian Dalian Pro Youth Training Base | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.08 18:00 | Henan Jianye | | Guangzhou Evergrande Taobao | 1:3 (0:1) | |||||
Dalian Dalian Pro Youth Training Base | |||||||||
14.08 20:00 | Jiangsu Suning | | Shanghai Greenland Shenhua | 0:1 (0:1) | |||||
Dalian | |||||||||
15.08 18:00 | Shandong Luneng Taishan | | Shenzhen | 2:0 (1:0) | |||||
Dalian Dalian Pro Youth Training Base | |||||||||
16.08 15:00 | Dalian Professional | | Guangzhou R&F | 0:1 (0:1) | |||||
Dalian | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.08 18:00 | Guangzhou Evergrande Taobao | | Shandong Luneng Taishan | 0:1 (0:0) | |||||
Dalian | |||||||||
09.08 20:00 | Guangzhou R&F | | Jiangsu Suning | 0:2 (0:2) | |||||
Dalian | |||||||||
10.08 18:00 | Shanghai Greenland Shenhua | | Dalian Professional | 2:2 (1:0) | |||||
Dalian | |||||||||
10.08 20:00 | Shenzhen | | Henan Jianye | 1:2 (1:1) | |||||
Dalian | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.08 18:00 | Shenzhen | | Guangzhou Evergrande Taobao | 1:3 (0:2) | |||||
Dalian Dalian Pro Youth Training Base | |||||||||
04.08 20:00 | Jiangsu Suning | | Dalian Professional | 2:1 (0:0) | |||||
Dalian | |||||||||
05.08 18:00 | Shandong Luneng Taishan | | Shanghai Greenland Shenhua | 0:1 (0:0) | |||||
Dalian Dalian Pro Youth Training Base | |||||||||
05.08 20:00 | Henan Jianye | | Guangzhou R&F | 1:1 (1:0) | |||||
Dalian |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 14 | 10 | 2 | 2 | 26-11 | 32 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 14 | 8 | 4 | 2 | 36-19 | 28 | ||
3. | Chongqing Dangdai Lifan | 14 | 7 | 3 | 4 | 22-19 | 24 | ||
4. | Hebei China Fortune | 14 | 7 | 3 | 4 | 25-23 | 24 | ||
5. | Wuhan Zall | 14 | 5 | 2 | 7 | 16-16 | 17 | ||
6. | Shijiazhuang Ever Bright | 14 | 4 | 5 | 5 | 18-21 | 17 | ||
7. | Qingdao Huanghai | 14 | 2 | 4 | 8 | 15-27 | 10 | ||
8. | Tianjin Teda | 14 | 0 | 3 | 11 | 8-30 | 3 |
30.08 18:30 | Sydney | | Melbourne City | 1:0 aet (0:0, 0:0) | |||||
Sydney |
26.08 17:00 | Melbourne City | | Western United | 2:0 (0:0) | |||||
Sydney | |||||||||
26.08 20:10 | Sydney | | Perth Glory | 2:0 (2:0) | |||||
Sydney |
22.08 17:00 | Wellington Phoenix | | Perth Glory | 0:1 (0:1) | |||||
Sydney | |||||||||
22.08 18:00 | Brisbane Roar | | Western United | 0:1 (0:1) | |||||
Sydney |
Day 29 | |||||||||
01.08 17:00 | Melbourne City | | Sydney | 2:0 (0:0)* | |||||
Sydney | |||||||||
02.08 19:30 | Newcastle United Jets | | Western United | 1:0 (1:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
Day 28 | |||||||||
05.08 18:00 | Wellington Phoenix | | Brisbane Roar | 1:1 (0:0)* | |||||
Newcastle | |||||||||
Day 27 | |||||||||
06.08 19:30 | Adelaide United | | Sydney | 1:1 (1:1)* | |||||
Sydney | |||||||||
12.08 20:10 | Western Sydney Wanderers | | Melbourne Victory | 2:1 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
19.08 19:30 | Western United | | Melbourne City | 1:3 (0:1) | |||||
Sydney | |||||||||
Day 26 | |||||||||
03.08 19:30 | Melbourne Victory | | Central Coast Mariners | 2:3 (1:0)* | |||||
Sydney | |||||||||
04.08 19:30 | Western Sydney Wanderers | | Perth Glory | 1:3 (0:0) | |||||
Sydney | |||||||||
15.08 17:00 | Sydney | | Western United | 1:2 (0:1)* | |||||
Sydney | |||||||||
Day 25 | |||||||||
07.08 19:30 | Western United | | Western Sydney Wanderers | 5:3 (2:0) | |||||
Sydney | |||||||||
08.08 17:00 | Perth Glory | | Melbourne Victory | 0:4 (0:1) | |||||
Sydney | |||||||||
10.08 19:30 | Brisbane Roar | | Sydney | 1:1 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
11.08 19:30 | Melbourne City | | Adelaide United | 2:2 (2:0) | |||||
Sydney | |||||||||
Day 24 | |||||||||
12.08 17:35 | Perth Glory | | Western United | 0:2 (0:1) | |||||
Sydney | |||||||||
13.08 19:30 | Newcastle United Jets | | Wellington Phoenix | 3:0 (1:0) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 26 | 16 | 5 | 5 | 49-25 | 53 | ||
2. | Melbourne City | 26 | 14 | 5 | 7 | 49-37 | 47 | ||
3. | Wellington Phoenix | 26 | 12 | 5 | 9 | 38-33 | 41 | ||
4. | Brisbane Roar | 26 | 11 | 7 | 8 | 29-28 | 40 | ||
5. | Western United | 26 | 12 | 3 | 11 | 46-37 | 39 | ||
6. | Perth Glory | 26 | 10 | 7 | 9 | 43-36 | 37 | ||
7. | Adelaide United | 26 | 11 | 3 | 12 | 44-49 | 36 | ||
8. | Newcastle United Jets | 26 | 9 | 7 | 10 | 32-40 | 34 | ||
9. | Western Sydney Wanderers | 26 | 9 | 6 | 11 | 35-40 | 33 | ||
10. | Melbourne Victory | 26 | 6 | 5 | 15 | 33-44 | 23 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |